Простий посібник з інтелектуального захисту для бізнесу

Цю статтю написала Марша Келлі.


Ви їх усі бачили. ©, ™, ®, навіть «погладжування. в очікуванні. ” Що це все означає? І як розуміння торговельних марок, патентів та авторських прав може допомогти захистити ваш бізнес інтелектуальна власність?

Як тільки ви почнете розуміти відмінності між різними видами ліцензій на інтелектуальну власність, ви можете приступити до роботи над їх захистом. Загалом авторські права захищають книги та фільми, патенти захищають винаходи, а торгові марки захищають логотипи та гасла. Існує досить багато відмінностей у тому, як вони працюють і як ви можете їх захистити.

Важливо захистити власність вашого бізнесу.

Примітка. Якщо ви створюєте веб-сайт, магазин електронної комерції або будь-який тип інтернет-бізнесу, ця стаття надасть додаткову інформацію для захисту вашого бізнесу..

Що таке авторське право?

Авторське право – це насамперед для медіа-виробників. За даними американського патентного відомства, серед інших творів авторські права можуть бути поезіями, романами, фільмами та архітектурою. Вони захищають роботу, представлену та зафіксовану певним чином її подання.

Незалежно від того, чи зареєструєте ви авторські права чи ні, залежить тільки від вас. Захист авторських прав існує для роботи з моменту їх створення. Вам потрібно буде зареєструватися, якщо ви хочете порушити позов проти когось іншого за порушення вашої роботи.

Авторські права були мені пояснені способом, який важко забути. Уявіть, що ви сидите в класі, а ваш вчитель викладає ідеї відомих мислителів просвітництва. Подумайте Вольтера, Джона Локка, Руссо тощо. Ви цілком вільні записати ці ідеї. Ці мислителі детально висловлювали ідеї про те, що будь-кому слід дозволити копіювати, як конституційний уряд, який дуже популярний у всьому світі.

Однак, коли ви записуєте нотатки до цього уроку, ви є автором, а технічно ці нотатки можуть бути захищені законодавством про авторські права. Ви створили роботу, зафіксовану на певному унікальному носії.

Ви можете офіційно зареєструвати авторські права за адресою www.copyright.gov. На веб-сайті підраховано, що на розгляд претензій, викладених в Інтернеті, потрібно сім місяців.

Що таке патент?

Якщо ви думаєте про патенти, ви можете зобразити когось на кшталт Едісона чи Тесла та винаходи, які вони створили. Патенти досі використовуються сьогодні як спосіб захисту робіт конкуруючих божевільних вчених на тимчасовий період тривалістю від 15 до 20 років в обмін на публічне оприлюднення цих робіт.

Продукти, захищені патентами, включають “виготовлені вироби”, промислові процеси, хімічні речовини та певні типи конструкцій. Зокрема, патенти надають власнику “право виключати інших з виготовлення, використання, пропонування або продажу” винаходу, який він створив. Це також дозволяє власнику виключити інших осіб, які імпортують його до США. Однак видані патенти ефективні лише в США.

Процес отримання патенту змінюється залежно від типу патенту, який подається, але він включає відправлення заявки до Американського відомства з патентів та товарних знаків та затвердження її екзаменатором. Офіс підраховує, що для отримання початкових заявок потрібно буде пройти приблизно 16 місяців.

Почати заявку на свій винахід можна за адресою https://www.uspto.gov/patent.

Що таке торгові марки?

Золоті арки, форма пляшки з колою, рев лева перед фільмом, яблуко Макінтоша, “Просто зроби це”, все це вмить впізнається як належність до певної компанії. Саме це мали на увазі ці компанії, коли розробляли їх та реєстрували їх як торгові марки.

Існує неймовірна свобода щодо торгових марок, які ви можете зареєструвати. Він може бути таким же простим, як логотип, слоган або найменування марки. Це також може бути форма виробу, колір, звук або запах.

Агресивне застосування Національної футбольної ліги певного фінального національного телевізійного футбольного турніру призвело до того, що багато неліцензованих підприємств уникають використання цієї фрази взагалі. Захист торговельних марок – це те, що ви чуєте про “велику гру”, а не про її власне найменування в оголошеннях про гарячі крила в лютому.

Захист торговельних марок працює так само, як і захист авторських прав. Загальноприйняті права на торговельну марку можна встановити просто за допомогою використання цієї торговельної марки в комерції.

Вам не потрібно реєструватися, але якщо це зробити, USPTO може гарантувати повідомлення про право власності на торговельну марку, презумпцію власності по всій країні та ексклюзивне використання знака на товарах і послугах. Все це дасть вам значні переваги у забезпеченні захисту цієї торгової марки.

Ви можете зареєструвати товарний знак за адресою https://www.uspto.gov/trademark. USPTO каже, що процес може зайняти “кілька місяців”. Після сплати комісій за реєстрацію торговельної марки вам доведеться регулярно здійснювати платежі, щоб зберегти її.

Загалом, якщо ви хочете, щоб ніхто не копіював ваші медіа, винахід чи логотип, вам потрібно зареєструвати відповідну інтелектуальну власність. Кожен з цих процесів може зайняти чималий час, і навіть наприкінці цього процесу Ваші вимоги можуть бути відхилені. Веб-сайти та сервіси, такі як LegalZoom, можуть допомогти в подачі цих заявок. Читай моє огляд патентів LegalZoom щоб отримати більше інформації. На веб-сайті навіть передбачена пошукова система торговельних марок, тож ви можете дізнатися, чи назва вашої компанії вже прийнята в інших штатах.

Про інтелектуальну власність

Тепер, навіть маючи стільки інформації про інтелектуальну власність, у вас може виникнути ще кілька питань …

FAQ про інтелектуальну власність

З: Чи можу я захистити торгову марку свого логотипу?

Відповідь: Поки він прикріплений до певної марки, звичайно! Однак це може залежати від того, якщо патентне відомство вважає, що воно є достатньо чітким, щоб мати можливість бути торговою маркою. Сміливо використовуйте пошукову систему, щоб спробувати виявити подібні логотипи з торговою маркою, перш ніж подавати заявку.

З: Які існують різні типи патентів? Як вони відрізняються?

A: Ви можете подати три типи патентів, корисні патенти, патенти на дизайн, патенти на рослини. Якщо ви читаєте цей посібник, вам сумнівно, що вам потрібно знати про патенти на рослини, як це стосується нових та різних сортів рослин..

Патенти на корисні стосунки мають більше спільного з практичними винаходами, і вони можуть бути надані відкривачам нових процесів, машин або складу речовини.

Патенти на дизайн стосуються більше творчих процесів і можуть застосовуватися до виробів виробництва (наприклад, до товару).

Питання: Як я можу юридично ввести “патент на розгляд” на свої продукти?

Відповідь: Попередня заявка дозволить вам поставити “патент на розгляд” на ваші товари та послуги протягом 12 місяців, які не можна продовжувати.

З: Що означають символи типу ® і ©?

A: Я думав, ти ніколи не запитаєш!

© – Авторські права

® – Зареєстрована торгова марка

™ – Торгова марка

℠ – Значок обслуговування (позначає послугу)

Марша Келлі продала свій перший бізнес за понад мільйон доларів. Вона поділилася важким досвідом успішного серійного підприємця в своєму блозі Best4Bususiness, де також регулярно публікує ділові поради, ідеї та пропозиції, а також огляди продуктів для бізнес-читачів. Як серійний підприємець, який провів “час” у корпоративній Америці, Марша дізналася, які продукти та послуги справді добре працюють у бізнесі. Ви можете дізнатися з її досвіду для побудови вашого бізнесу.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map