10 раціональних порад щодо оптимізації пошукових систем для новачків

SEO або оптимізація пошукових систем – це парасольовий термін, який включає всі зусилля, які докладає команда задля того, щоб їхній інтернет-бізнес або веб-сайт отримували більшу видимість на сторінках результатів пошуку (SERPs). Існує багато способів, які допоможуть вам отримати більш високий рейтинг у СЕРП. Основна мета SEO – знайти спосіб, який допомагає органічно оптимізувати сторінку.


Якщо ви були новими, ось 10 SEO-речей, які ви повинні знати (і робити) при оптимізації свого сайту для кращого рейтингу пошуку..

1. Підвищити швидкість завантаження сторінки

Що робити, якщо ви розміщуєтесь на сторінці, яка завантажується занадто довго?

Ви натиснете кнопку “Назад” та відкриєте інший веб-сайт. Якщо це відбувається для вашого веб-сайту, то це викликає тривогу, як швидкість сторінки є одним із факторів рейтингу Google.

Сторінка повільного завантаження – це велика ні. Навіть якщо ви думаєте, що швидкість сторінки не буде мати значення в рейтингу, ви повинні подумати про досвід користувача. Зрештою, ви хочете задоволеного користувача, а повільна завантажувальна сторінка – це не те, що користувачеві хотілося б.

Отже, важливо збільшити швидкість завантаження сторінки за допомогою скорочення.

SEO Basic - покращення завантаження сторінкиGoogle PageSpeed ​​Insights аналізує вміст вашої веб-сторінки та надає пропозиції щодо її вдосконалення.

Щоб перевірити швидкість вашого веб-сайту, ви можете скористатися Google PageSpeed ​​Insight. Це допоможе вам перевірити швидкість вашої сторінки одна за одною та надати відгук про її ефективність. Як настільна, так і мобільна версії. Ця інформація вам корисна при оптимізації вашої сторінки.

Ось кілька способів, які допоможуть вам збільшити швидкість сторінки:

 • Зменшити розмір зображення: Стисніть зображення, щоб вони не займали багато місця. Якість не знижуйте, лише зменшіть її розмір. Можна використовувати Інструмент Canva для редагування та стискання зображень. Для користувачів WordPress деякі додатки можуть стискати та оптимізувати ваші зображення автоматично.
 • Видаліть марний HTML: Вирізати непотрібний HTML-код може допомогти покращити швидкість завантаження сторінки. Такі інструменти, як Стрічка HTML і StripHTML може допомогти вам очистити брудний тег HTML та форматування.
 • Отримайте кращий веб-хостинг: Перехід на високоефективний бізнес-хостинг – це найшвидший спосіб збільшити швидкість сторінки. TTFB та час роботи сервера – два основні фактори, які слід перевірити, дивлячись на продуктивність сервера.

Якщо ваш сайт працює на WordPress, ось кілька порад щодо оптимізації швидкості.

2. Створюйте корисний контент

При написанні вмісту для вашої сторінки велика помилка зосереджується лише на пошукових системах. Зрештою, користувачі – це люди, які платять ваші рахунки. Отже, ви повинні писати контент, який є відповідним і важливим для них.

Google та інші пошукові системи розуміють це важливість якісного контенту. Вони хочуть, щоб контент, який має довгострокове бачення і розуміє потреби користувачів. Замість того, щоб концентруватися на ключових словах, вони хочуть, щоб вміст відповідав намір користувача.

Це не означає, що використання ключових слів не важливо. Ви повинні писати для людей та оптимізувати пошукову систему, використовуючи ключові слова, які показують наміри користувача.

Сьогодні пошукові системи досить розумні, щоб зрозуміти, що користувач хоче під час пошуку. Використовуючи ключові слова LSI, це надає більше контексту вашому вмісту.

SEO Basic - використовуйте ключові слова LSI у своєму вмістіКлючові слова LSI (латентна семантична індексація) – це слова, які зазвичай зустрічаються разом у межах однієї теми та семантично пов’язані між собою.

Пошукові терміни, пов’язані з пошуком Google, які з’являються в кінці SERP, є дуже хорошим джерелом пошуку цих ключових слів LSI. Генератор ключових слів LSI є ще одним корисним інструментом для пошуку ключових слів LSI, а також ключових слів Long Tail.

За допомогою ключових слів LSI ви маєте шанс збільшити видимість вмісту в пошуковій системі.

3. Оптимізація для мобільних пристроїв

На сьогоднішній день багато людей використовують мобільний телефон для відвідування веб-сайтів чи блогів, тому Google зробила мобільну оптимізацію один із факторів ранжування. Це означає, що ви повинні переконатися, що ваш веб-сайт має чуйний дизайн для мобільних пристроїв і швидко завантажується на нього.

Щоб покращити SEO та користувацький досвід, важливо оптимізувати ваші сторінки як для мобільних пристроїв, так і для різних браузерів (ось це зручний контрольний список для аудиту для початку).

Ось три простих способи дізнатися, оптимізовано ваш сайт для мобільних пристроїв чи ні:

 • Гугл хром: Відкрийте веб-сайт у Chrome і клацніть правою кнопкою миші на сторінці. Виберіть “Оглянути” і знайдіть значок панелі інструментів “Переключити”. Клацніть на значку, щоб перевірити чутливість вашого веб-сайту. Ви можете перетягнути межу, щоб побачити, чи веб-сайт виглядає належним чином у різних розмірах. Якщо вміст виглядає змішаним або зображення пікселізовані, це не є зручним для мобільних пристроїв.
 • Інструмент для веб-майстрів: Інструмент для веб-майстрів Google може показати це звіт про зручність використання мобільних пристроїв про ваш сайт. Він покаже, на якій сторінці виникають проблеми із зручністю користування під час перегляду на мобільних пристроях. Потрібно підтвердити право власності на свій веб-сайт за допомогою консолі Google, перш ніж використовувати його.
 • Тест Google: Google пропонує веб-сайт, на якому можна перевірити мобільність сторінки навіть у вас немає доступу до консолі Google. Ви просто скопіюйте та вставте URL-адресу своєї сторінки та натисніть на Тестова URL-адреса. Він розповість, чи певна сторінка є зручною для мобільних пристроїв чи ні, і чому.

Щоб створити веб-сайт, придатний для мобільних пристроїв, ось поради, які можна дотримуватися:

 • Використовуйте текучі макети, які дизайн вашого веб-сайту може адаптувати до будь-яких розмірів та типів екрана.
 • Використовуйте стислі зображення, щоб сайт швидко завантажувався на мобільний телефон.
 • Зменшіть або видаліть із свого веб-сайту весь небажаний код.
 • Не використовуйте спалах для своїх сайтів, оскільки користувачі мобільних пристроїв не можуть переглядати елементи спалаху на своїх телефонах.
 • Обмежте використання спливаючих вікон на мобільних пристроях.
 • Використовуйте більше білого простору у своєму дизайні, оскільки користувачі можуть зосередитись на читанні вашого вмісту.

4. Тримайте свою URL-адресу короткою

Є два типи URL-адрес, одна на зразок https://www.xyz.com/articles/322345.php, а друга, як https://www.xyz.com/how-to-lose-weight.

А тепер скажіть, яку з двох URL-адрес вам легко зрозуміти? Другий – тому, що чітко сказано, що йдеться про те, як схуднути, але перший змушує вас здогадуватися.

SEO Basic - Тримайте свою URL-адресу короткоюКороткі URL-адреси мають тенденцію до кращого рейтингу порівняно з довгими URL-адресами.

З точки зору SEO, важливо використовувати URL-адресу на зразок другої – коротку та описову. Чому? Тому що:

Якщо сайт побудований на WordPress, то змінити структуру URL-адреси дуже просто. Просто перейдіть на сторінки та відредагуйте посилання на сторінку за допомогою потрібної URL-адреси. Це все, що вам потрібно зробити, щоб змінити структуру URL-адрес.

Якщо ви змінили URL-адресу, переконайтеся, що ви додали 301 переспрямування до старої URL-адреси. Отже, трафік не втрачається, і відвідувачі не натрапляють на сторінку помилки 404 під час відвідування старої URL-адреси. Ви можете будь-який додати код у .htaccess щоб перенаправити сторінку або за допомогою плагіна типу Перенаправлення на SEO або WP 301 Перенаправлення.

Доцільна SEO порада №4 – Тримайте свою URL-адресу короткою! – Коротші описові URL-адреси мають тенденцію до кращого ранжирування в СЕРП. #SEOtips повідомте другові

5. Спростіть навігацію по веб-сайту

Навігація на веб-сайті містить найважливіші посилання на сайті. Навігаційні посилання допомагають користувачам знаходити вміст на вашому сайті. У той же час, посилання також повідомляють сканерам пошукових систем, які сторінки для вас важливі.

Коротше кажучи, важливою практикою SEO є спрощення навігації по веб-сайту як для користувачів, так і для сканерів пошукових систем. Визначте пріоритет свого вмісту, повідомляючи користувачам і сканерам про ваші важливі сторінки. Дайте простий спосіб дістатися до цих сторінок.

Ось кілька поширених типи навігації по сайту:

 • Навігація з одним баром
 • Навігація з двома смужками
 • Навігація, що випадає
 • Навігація, що випадає, з матрицями

Найкраща навігація на веб-сайті – це все, що найкраще для користувальницької роботи.

Це тому, що якщо користувачі не зможуть легко знайти речі на вашому сайті, вони негайно виїжджають. Це збільшить показник відмов, що погано для SEO.

6. Додайте описовий образ alt

Окрім надання допомоги користувачам із вадами зору, додаємо альтернативний текст (альт-теги) може надавати зображенням кращий контекст. Alt теги на зображенні можуть допомогти сканерам пошукових систем проіндексувати зображення належним чином.

Якщо зображення не завантажується, описовий тег alt допоможе користувачам зрозуміти, про що це зображення. Вам потрібно переконатися, що опис та ім’я зображення є релевантними та точними.

SEO Basic - використовуйте текст altВиділений текст показує текст alt (атрибут alt) зображення.

Хоча пошукові системи за останні роки вдосконалювалися, пошукові сканери все ще не можуть “зрозуміти” зображення на веб-сайті. Ви можете упустити можливість оцінювати свої зображення, якщо пошукові системи не інтерпретують ваше зображення правильно.

Ось кілька порад, як написати хороший текст alt:

 • Будьте максимально конкретними, описуючи зображення
 • Використовуйте ключові слова у зображенні
 • Тримайте опис релевантним
 • Уникайте використання зображень як тексту

Написання описового тегу альт – це основна SEO, яка допомагає пошуковим системам зрозуміти ваше зображення та відкласти його відповідно. Якщо ви хочете, щоб Google та інші пошукові системи зробили ваше зображення вище, вам потрібно оптимізувати його.

7. Використовуйте розмітку схеми

Розмітка схеми допомагає Google зрозуміти, що включає ваша сторінка. Сторінка в результатах пошуку Google із зображеннями, відгуками та зірками є прикладом розмітки схеми.

Люди схильні перевіряти зв’язок із зображеннями чи зірками, а значить, рейтинг кліків цих сторінок збільшиться за допомогою схеми.

SEO Basic - Використовуйте розмітку схемиПриклад розмітки схеми в SERP.

Відповідно з тематичні дослідження, роздрібні фірми можуть отримати до 30% збільшення органічного трафіку за допомогою структурованої націнки.

При правильному використанні схеми ви можете розповісти набагато більше про свою сторінку, як, наприклад, автора, місцезнаходження, вартість, ISBN тощо. Хоча це не впливає на ранжирування безпосередньо, це може мати позитивний вплив на сторінку, що є хорошою ідеєю.

SEO basic - використовуйте помічник структурованих даних щодо розмітки даних GoogleВикористання Google Helper Structured Data Markup для створення схеми.

Ось як можна застосувати розмітку схеми на своїй сторінці:

 • Перейдіть до Google структурований помічник розмітки даних.
 • Виберіть тип даних, який ви хочете розмітити, із розширених параметрів, які ви бачите.
 • Вставте URL-адресу блогу / статті для розмітки, а потім натисніть кнопку “Почати теги”.
 • Виділіть елементи, які ви хочете розмітити, як назва статті.
 • Додайте стільки елементів розмітки, як ви можете, наприклад, ім’я, автор, дата публікації тощо
 • Натисніть на створення HTML одного разу.
 • Перейдіть до свого CMS або вихідного коду, а потім додайте виділену частину у відповідні місця.

Окрім Google Helper Structured Data Marker Helper, є й інші альтернативні інструменти:

Щоб дізнатися, на яких сторінках потрібна розмітка схеми, знайдіть топ-сторінки для тих же ключових слів, на які ви орієнтовані. Пам’ятайте, що ваша мета – краще працювати в SERP і перед користувачами.

Доцільна порада SEO №7 – Використовуйте розмітку схеми! – Використовуючи структуровану розмітку, ви маєте шанс збільшити 30% органічного трафіку. #SEOtips повідомте другові

8. Підвищення читабельності вмісту

Google розпочав рейтинг сторінок на основі подібних сигналів користувачів час, витрачений на сторінку. Якщо ваш текст занадто важкий для розуміння, користувач залишить вашу сторінку, і це вплине на ваш рейтинг.

Щоб цього не сталося, використовуйте просту мову. Більшість користувачів хочуть читати вміст, який легко зрозуміти, тому не варто зловживати великими словами чи технічним жаргоном у вашій статті. Ось кілька порад щодо спрощення написання тексту:

 • Використовуйте просту мову. Наприклад, якщо ви можете використовувати слово “поруч”, напишіть це замість “близькості”.
 • Тримайте речення короткими.
 • Пишіть неформально, як ви говорите перед аудиторією. Не робіть свого вмісту, як написання есе.
 • Завжди використовуйте активний голос у своєму вмісті.

А тепер розгляньте наступні два речення та скажіть, яке більш стисло і могло б вас зацікавити? Наприклад, у мене багато книг. Або я маю 20 книг в моїй особистій бібліотеці.

Я віддаю перевагу пізнішому.

Написання чітких і стислих речень, безумовно, допоможе збільшити читабельність змісту.

Ось кілька інструментів, які можуть допомогти вам написати кращий вміст:

 • Hemmingway App: Дає вам уявлення про своє стиль написання. Як легко читати свою копію. Ваші складні речення, які ускладнюють розуміння вашої писемності. Крім того, уникайте використання пасивних речень у своєму письмі.
 • Граматично: Для редагування статті для орфографічний та граматичний помилки.

9. Напишіть хороші теги заголовка та мета опису

The метаописи та теги заголовків не впливають безпосередньо на рейтинг SERP. Але добре написані метатеги можуть сприяти збільшенню частоти кліків користувачів (CTR) – що важливо. Google вважатиме вас хорошим результатом, якщо більше людей натискають на ваші посилання в SERP. В результаті ваша сторінка буде вищою.

Дослідження показує, що відсоток CTR має пряме відношення до позиції (джерело).

Метаопис – це короткий опис вашої сторінки (максимум 156 слів). Описи відображатимуться як абзац під вашою URL-адресою в результатах пошуку. Ваш мета-опис повинен бути чітким і відповідним вашому вмісту. Ви також можете включити ключові слова та заклик до дії, наприклад, дізнатися більше! спонукати користувачів до дій.

З іншого боку, теги заголовка відображаються в результатах пошуку в якості заголовка, на якому можна натиснути. Вони є головним фактором, який допомагає пошуковим системам зрозуміти вашу сторінку. Найчастіше теги заголовків – це перше враження від користувачів вашої сторінки.

Тримайте теги заголовка короткими (рекомендується не більше 60 символів) і включайте основні ключові слова. Використовувані ключові слова будуть виділені в результатах пошуку. Отже, вибирайте свої ключові слова розумно, але не зловживайте ними. Хоча Google не штрафує за використання довгих заголовків, ви створюєте погану взаємодію з користувачем, щоб заповнити заголовок ключовими словами.

Ось кілька корисних інструментів, які ви можете вивчити:

10. Поміруйте свої коментарі

Не вимикайте свої коментарі; натомість тримайте їх, оскільки це допомагає створити громаду. Коли люди коментують вашу публікацію, це показує, що вони дбають про неї і читають її. Вам просто потрібно відфільтрувати спам-коментарі.

Спільнота SEO погоджується з тим, що коментарі впливають на SEO. Коментарі в основному створені користувачем вмістом на вашій веб-сторінці. Це має шанс підвищити якість сторінки.

Ось представлений фрагмент, який витяг із коментаря користувача.

Деякі коментарі є досить високою якістю, що Google пропускає основний вміст на сторінці та тягнути з коментарів за обраний фрагмент. Бесіда на Вашій веб-сторінці – це також те, що забезпечує оновлення Вашого вмісту. Допускаючи коментарі до свого блогу, це показує, що ви цінуєте думки читача.

Крім того, a Служба коментування блогу дає вам можливість і для внутрішніх зв’язків.

З іншого боку, ви можете використовувати стратегію коментування блогу, щоб повернути трафік на свій сайт. Напишіть проникливий коментар та відправте посилання на свій веб-сайт, якщо є можливість. Використання коментарів – це чудовий спосіб налагодити відносини між веб-сайтами.

Читайте – 10 доцільних підказок щодо оптимізації пошукових систем для новачків від Kavita @dreamerkavita від @canva #SEOtips скажіть другові

Висновки

Для резюме, ось 10 основних порад щодо SEO, які допоможуть вам покращити вашу SEO-гру:

 • Підвищити швидкість завантаження сторінки
 • Створюйте корисний контент
 • Оптимізація для мобільних пристроїв
 • Тримайте свою URL-адресу короткою
 • Зробити навігацію по веб-сайту просто
 • Додайте описовий образ alt
 • Використовуйте розмітку схеми
 • Підвищення читабельності вмісту
 • Напишіть хороші метатеги
 • Поміруйте свої коментарі

Що стосується SEO, то існує багато методів, якими ви можете скористатися. Але, наведені вище поради досить хороші, щоб розпочати роботу.

Kavita Paliwal – спеціаліст із випуску контентної програми у Canva. Якщо її не приклеїти до свого ноутбука, її можна знайти, будуючи плани подорожей, які трапляються рідко. Зв’яжіться з Кавітою далі Twitter і LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map