Porovnanie BlueHost vs GoDaddy 2020: Kontrola bok po boku

0

S hromadou spoločností v webhostingovom priemysle je veľmi ťažké vybrať tú najlepšiu. BlueHost aj GoDaddy sú známe názvy. BlueHost je známy vďaka svojim hostingovým službám, zatiaľ čo GoDaddy si vytvoril meno hlavne kvôli registrácii domén a potom začnú hosťovať služby.


Cieľom oboch je poskytnúť hosting za nízke ceny. Obaja majú veľa spokojných zákazníkov. Takže pre vyriešenie tohto tajomstva, kto je najlepší, to robíme Porovnanie BlueHost a Godaddy vedľa seba. Dúfame, že toto porovnanie vám veľmi pomôže pri výbere toho, ktoré je pre vás lepšie.

GoDaddy vs BlueHost Rýchle zhrnutie

BlueHost je jedným z najlepších poskytovateľov hostingu WordPress a ponúka bezplatný názov domény na jeden rok, keď si zakúpite hostingový plán. Ak sa chystáte používať redakčný systém WordPress, výberom BH by bola skvelá voľba.

GoDaddy je najlacnejším registrátorom domén a za prvý rok môžete svoju doménu získať iba za 0,99 dolárov. Neodporúčame však používať hosting od nich. Ich plány sú o niečo drahšie ako Bluehost.

BlueHost vs GoDaddy Review 2020 (porovnanie bok po boku)

uptime

Prevádzková doba je doba, počas ktorej je váš web online prostredníctvom internetu a ľudia môžu na váš web pristupovať alebo si môžu kúpiť vaše produkty. Znamená to, že nadmerné prestoje ovplyvnia vaše podnikanie a povesť. BlueHost neposkytuje žiadnu záruku dostupnosti, zatiaľ čo GoDaddy ponúka 99,9% záruku.

Iba ponuka záruky nestačí, pozrite sa na nižšie uvedené štatistické údaje.

Počas testovacieho obdobia sme zistili, že vo väčšine mesiaca bola prevádzka serverov BlueHost 99,99% a v niektorých mesiacoch dokonca 100%. Aj keď sa GoDaddy nezameriava na uptime svojich serverov, a preto čelíme minimálne 99,85% a maximálne 99,99%. Tiež sa im darí dodávať 100% dva mesiace v rade.

Podľa osobných skúseností sme zistili, že Bluehost je lepší ako GoDaddy z hľadiska stability servera.

víťaz: Bluehost

  • Možno by ste si chceli prečítať: Alternatívy Pingdom a podobné nástroje

Rýchlosť / čas načítania

Čas načítania webovej stránky je množstvo času na úplné načítanie stránky. Ak načítanie vašej stránky trvá dlhšie ako 3 sekundy, používatelia budú frustrovaní a nakoniec opustia vašu stránku. Pomalé webové stránky sú tiež príčinou nízkeho hodnotenia vo vyhľadávačoch. Ale podľa našich testov, s využitím nástrojov Pingdom a GTMetrix, BlueHost dosahuje lepšiu výkonnosť ako GoDaddy.

Priemerná doba načítania hostenej webovej stránky BlueHost je nižšia ako 796 ms, zatiaľ čo načítanie stránky trvá približne 3,54 sekundy. Vezmite na vedomie, že na obidvoch inštalujeme WordPress a neinštalujeme žiadny z doplnkov. Iba sme nezažili vysoký čas načítania stránky s GoDaddy, existujú aj veľa sťažností zákazníkov o ich dostupnosti a nízkorýchlostných serveroch v BBB.

Ďalším spôsobom, ako znížiť rýchlosť načítania stránky, je CloudFlare, ktorý vytvoril vyrovnávaciu pamäť statického obsahu vašej stránky, aby sa nabudúce mohla rýchlo doručiť. BlueHost obsahuje na svojom paneli zabudovanú možnosť CloudFlare a na jej aktiváciu stačí kliknúť niekoľkými kliknutiami, ale GoDaddy takúto užitočnú možnosť nezahŕňa, to znamená, že ak ju chcete povoliť, urobte to manuálne.

víťaz: Bluehost

Zákaznícka podpora

Bez ohľadu na to, či ste odborník, nemôžete povedať, že všetky problémy zvládnete. Technologické zmeny zo dňa na deň a nové problémy v reálnom čase vznikajú kedykoľvek. Preto budete potrebovať odborný a informovaný podporný tím, aby ste sa mohli vyrovnať so závažnými problémami. Obe spoločnosti poskytujú telefonicky a lístky podporné služby 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

BlueHost však poskytuje aj okamžitú pomoc prostredníctvom Live Chat, pomocou ktorej môžete kedykoľvek požiadať o pomoc 24/7/365. Podľa našich skúseností je ich podporný tím pomerne rýchly, zdvorilý a v priebehu niekoľkých minút reaguje. Na druhú stranu, Godaddy neponúka 24/7 možnosť live chat. GoDaddy má tiež veľa sťažností týkajúcich sa technickej podpory

Niekedy z dôvodu niektorých problémov spoločnosť nie je schopná poskytnúť pomoc na mieste, ale riešenie chcete práve teraz. Znalostná základňa je miestom, kde spoločnosť zhromažďovala údaje o všetkých témach a otázkach.

Obaja poskytovatelia udržiavali veľa usmernení. V tom čase namiesto toho, aby ste čakali, navštívte centrum pomoci spoločnosti, ktoré je udržiavané na ich oficiálnych stránkach. Tam môžete vyhľadávať problémy a riešenia. Okrem toho obaja tiež ponúkajú komunitné fórum, kde môžete uverejňovať svoje problémy.

víťaz: BlueHost (Live Chat 24/7)

Porovnanie funkcií hostenia Bluehost a GoDaddy

V tomto porovnávaní BlueHost vs GoDaddy sú funkčnosť, ceny a podpora zákazníkov jednou z nevyhnutných funkcií, ale tieto nestačia. Musíme porovnať všetky významné funkcie, ktoré sú základnými požiadavkami každého blogu a webovej stránky.

Bandwidth

Jednoducho povedané, šírka pásma je množstvo prenosu, ktoré web dokáže zvládnuť. Oba ponúkajú neobmedzenú šírku pásma na všetky svoje plány.

víťaz: tie

Webový priestor

Webový priestor je miesto, kde ukladáte všetky súbory, obrázky, videá a textový obsah vašich webových stránok. GoDaddy ponúka 100 GB úložného priestoru vo svojom hospodárskom pláne (veľmi základný plán), zatiaľ čo BlueHost ponúka 50 GB (je to viac ako dosť, zvyčajne webové stránky nezaberajú toľko).

víťaz: Choď oci

Webové stránky, domény a subdomény

Spoločnosti Bluehost a GoDaddy ponúkajú hostiť jednu webovú stránku a 25 subdomén podľa svojich základných plánov. Obe spoločnosti vám navyše ponúknu jedno bezplatné doménové meno v čase, keď sa chystáte prihlásiť na hostingový plán.

víťaz: tie

zálohovanie

Zálohovanie je rovnako ako životnosť vašich stránok. Keď ste sa pokazili s webom kvôli nejakým doplnkom alebo akýmkoľvek zmenám, čo robíte? Tu je krátky, ľahký a bezpečný spôsob obnovenia zálohovaných súborov.

BlueHost obsahuje bezplatné zálohovacie zariadenie, ktoré automaticky vykonáva týždenné zálohovanie, zatiaľ čo GoDaddy účtuje 1,99 $ / mesiac. pre zálohovanie & obnoviť.

víťaz: Bluehost

Inštalácie CMS

Inštalácia CMS nie je nikdy tak jednoduchá ako predtým, vývojári ju uľahčujú najmä pre začiatočníkov, ktorí nemajú žiadne alebo len veľmi obmedzené zručnosti. Teraz môžete pomocou inštalačného programu na jedno kliknutie nainštalovať veľa aplikácií v krátkom čase.

Ak chcete nainštalovať WordPress, ktorý je najobľúbenejším a najvýznamnejším CMS, potom je v Cpanel samostatná možnosť „WordPress“. Vyžaduje len niekoľko kliknutí a hotovo.

víťaz: tie

Marketingové ponuky

Ako sa ľudia dozvedeli o vašej firme? Odpoveď je „Reklama“. Musíte propagovať svoj blog a web, t. J. Aby ste si uvedomili svoju existenciu. Ale reklama nie je zadarmo, musíte za ňu utrácať pekné peniaze.

Bluehost neponúka reklamný kredit vo svojom „základnom“ pláne. Ale ak sa chystáte kúpiť program „Plus“ alebo „Prime“, potom je dobrou správou, že ponúkajú bezplatný kredit 200 dolárov za reklamu spolu s hosťovaním. GoDaddy však takúto ponuku nezačleňuje do žiadneho zo svojich plánov.

víťaz: Bluehost

Pravidlá vrátenia platby

Je to časové obdobie, počas ktorého môžete požiadať o vrátenie prostriedkov. Stáva sa to, keď ste neboli spokojní so službami spoločnosti a chceli by ste svoje peniaze vrátiť.

BlueHost ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Ale po 30 dňoch máte stále možnosť získať pomernú náhradu.

Na druhej strane, GoDaddy ponúka iba 30 dní na to, aby požiadal o vrátenie platby. A ak ste si zakúpili mesačný program (menej ako rok), potom dostanete iba 48 hodín na vyžiadanie vrátenia platby.

víťaz: Bluehost

Recenzie Hosting plány GoDaddy a Bluehost

Bluehost hosting plány najnovšie

BlueHost má tri plány; základné, plus a prvotriedne. „Základný“ plán sa zdá byť trochu obmedzený, pretože môžete usporiadať iba jednu webovú stránku, ale tento plán je najlepším hosťom pre malé podniky / rašeliniská. Ak si zakúpite plus alebo primárny plán, môžete hosťovať neobmedzené domény.

najnovšie balíčky hosting hostiteľa

GoDaddy taktiež ponúka tri plány, a to Economy, Deluxe a Ultimate. GoDaddy ponúka vo svojom ekonomickom pláne viac úložiska o 50 GB. Pokiaľ ide o ceny, náklady na plány sú zvyčajne rovnaké. GoDaddy však ponúka väčšie zľavy na svoje vyššie plány (Deluxe & konečný).

víťaz: Choď oci

Hodnota peňazí

Uznávajú tieto dve spoločnosti vaše výdavky a ponúkajú dosť?

Ak vezmeme GoDaddy, ich plány sú veľmi podobné BlueHostu za bežné ceny, zatiaľ čo obaja často ponúkajú veľké zľavy..

Plán BlueHost Plus obsahuje neobmedzené funkcie označené značkou. Na druhú stranu, GoDaddy (Deluxe plán) tiež obsahuje neobmedzené funkcie, ale neponúka žiadne bezplatné zálohovanie & obnoviť.

GoDaddy navyše neponúka zabudovanú možnosť CloudFlare a neukladá obmedzenia na ukladanie databáz.

Ak porovnáme ceny plánov, potom je GoDaddy po pridaní nákladov na zálohovanie trochu drahšie & možnosť obnovenia.

víťaz: Bluehost

Užívateľsky prívetivý ovládací panel

Po dokončení procesu registrácie získate ovládací panel na správu lokality. Prostredníctvom cPanel môžu používatelia kontrolovať inštaláciu CMS, vytváranie domén, vytváranie databáz, správu mailov a mnoho ďalších funkcií.

V súčasnosti poskytujú obaja užívateľsky prívetivý cPanel, ktorý je v priemysle bežný. Ale Bluehost urobil niekoľko zmien a vyleštil panel ako nová ikona a farebné schémy atď.

Takže ak si nie ste istí, že sa rozhodnete v BlueHost vs GoDaddy na základe viditeľnosti, použiteľnosti a spoľahlivosti panelu; potom sa nemusíte obávať, že sú takmer rovnaké.

víťaz: tie

Tvorca webových stránok

Správca webu môže s tvorcami webových stránok vytvárať vlastné návrhy. Čas však uplynul, keď na vytvorenie stránky potrebujete špeciálne programovacie zručnosti. Teraz s pomocou nástroja Drag and Drop Builder môže každý vytvoriť svoj vlastný dizajn.

Bluehost obsahuje vo svojich hostingových plánoch bezplatného webového tvorcu „Weebly“. Stačí sa prihlásiť do cPanel tu uvidíte Weebly stačí kliknúť na to a začať stavať s hromadou voľných šablón.

Bezplatná verzia obsahuje aj základnú podporu SEO, ktorá pomáha predchádzať faktorom anti-SEO. Keďže ide o bezplatnú verziu, má obmedzené funkcie, ako je obmedzený počet stránok a absencia možnosti „importovať motívy“.

Navigácia panela staviteľa stránok BlueHost c

Teraz, keď hovoríme o GoDaddy, ponúkajú bezplatnú prvú skúšobnú verziu a potom musíte zaplatiť 5,99 $ / mesiac alebo 71,88 $ / rok. Môžete vytvárať neobmedzené stránky a prispôsobovať dostupné motívy. Tu je niekoľko šablón

Témy GoDaddy

Ide však o to, že je veľa staviteľov stránok lepších ako GoDaddy. Takže ak sa chystáte minúť svoje peniaze, prečo by ste za ne nemali minúť. BlueHost síce ponúka obmedzeného tvorcu webových stránok, ale je to niečo dobré.

Výherca: BlueHost

Ďalšie spoločné vlastnosti

Teraz budeme diskutovať o niektorých spoločných črtách, ktoré sú tiež dôležité spolu so všetkými vyššie uvedenými črtami. Tieto funkcie sú vyvinuté pre jednoduchosť používateľov.

Takže pred nákupom akéhokoľvek hostingu skontrolujte, či spoločnosť ponúka tieto funkcie. Ako inštalátor na jedno kliknutie, verzia php, phpMyAdmin, správca súborov, prístup na FTP, posielanie e-mailov, e-mailové účty atď..

Obe spoločnosti, ktoré hosťujú balíky, obsahujú všetky tieto funkcie, aby používatelia mohli vykonávať operácie rýchlo a bez akýchkoľvek predchádzajúcich vedomostí.

Špecialita spoločnosti

V tejto časti popisujeme špeciálnu technológiu ponúkanú spoločnosťou, ktorá má vplyv na kvalitu hostingu. Mnoho spoločností ponúka svoje vlastné technológie na získanie náskoku pred konkurenciou ako SiteGround.

  • Tu sa dozviete, čo je Site Ground špeciálne

Takže v BlueHost vs GoDaddy porovnanie hlavy k hlave, ktorí dostali špeciálnu technológiu? GoDaddy neponúka žiadnu špeciálnu vlastnú technológiu, ktorá pomáha zvyšovať výkon servera a v konečnom dôsledku spoľahlivé služby. To tiež ukazuje, že spoločnosť sa zameriava hlavne na svoje podnikanie v oblasti registrácie domén a zanedbávanie hostingu.

Na druhej strane servery BlueHost sú vybavené niektorými skvelými technológiami, ako je ochrana zdrojov. Ochrana zdrojov pomáha chrániť práva každého používateľa a izoluje tie stránky na tom istom serveri, ktoré majú špičky prenosu. Podporujú tiež škálovateľnosť v prípade, že sa chcete presunúť na plány VPS alebo Dedicated.

Takže ak chce spoločnosť GoDaddy v tejto dobe konkurencie súťažiť, mala by zaviesť vlastnú technológiu, aby získala konkurenčnú výhodu..

víťaz: Bluehost

Záverečné myšlienky

Na základe vyššie uvedeného hlasovania BlueHost vs GoDaddy získal BlueHost viac hlasov ako GoDaddy. Podľa našich skúseností odporúčame BlueHost, pretože ponúkajú dobré služby v dostupnosti a podporné služby, ktoré sú základnou požiadavkou akejkoľvek obchodnej lokality alebo blogu..

Okrem toho sú uvedené na najvyššom mieste na oficiálnej stránke WordPress.org. Takže v bitke BlueHost vs GoDaddy určite odporúčame BlueHost pre malé a stredné webové stránky a najmä pre tých, ktorí chcú začať. Ale ak hľadáte lacného hostiteľa WordPress a máte obmedzený rozpočet, potom si zoberte plán GoDaddy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map