Ofruesit më të mirë të hostimit të WordPress 2020: [Mikpritës të besueshëm, të besueshëm dhe të përballueshëm]

7

Dëshironi të filloni një blog ose faqe biznesi, por nuk e dini cili është hosti më i mirë i WordPress i vitit 2020?


Mos u shqetësoni se kemi përpiluar një listë të detajuar të disa prej hosteve më të mirë të wordpress për t’ju ndihmuar të zgjidhni kompaninë e duhur.

Por para së gjithash pak prezantim për të WordPress, është një CMS me burim të hapur (sistemi i administrimit të përmbajtjes) i filluar në 2003 nga Matt Mullenweg dhe Mike. Tani, WordPress fuqizon më shumë se 25% faqe në të gjithë botën dhe një nga platformat më të njohura CMS.

Mund ta instaloni lirshëm në rrjetin e internetit dhe të merrni në internet brenda pak minutash. Ajo po rritet shumë shpejt për shkak të thjeshtësisë, fleksibilitetit dhe ofron një katalog të gjerë të produkteve falas dhe premium (Shtesa dhe tema).

Duke e përdorur atë, ju mund të krijoni çdo lloj uebsajti të tillë si Blogu Personal, faqja e stilit të Revistës, Dyqani i blerjeve, faqja e e-commerce, faqet e lajmeve dhe shumë më tepër. Me pak fjalë, ekzistojnë shumë mundësi që mund të bëhen duke përdorur WordPress.

Pse WordPress?

Pothuajse të gjitha kompanitë e mbajtjes së faqeve në internet mbështesin WordPress, ofron instalim me 1 klik dhe të lehtë për t’u përdorur. Nuk ka mbaruar akoma; WordPress ka shumë për të ofruar si mijëra shabllone falas, të thjeshtë për tu konfiguruar, shtesa falas, Motor kërkimi miqësor dhe shumë më tepër.

Këtu në këtë artikull, qëllimi ynë është të regjistrojmë kompanitë më të mira pritëse që janë në përputhje me WordPress ndërsa përdorni planet e përbashkëta të pritjes.

Por! Këtu është një problem kritik që Cili është Hosting më i mirë i WordPress që përvetëson me të vërtetë me faqen time?

Mos u shqetëso! Ne e bëmë të lehtë për ju.

Para së gjithash, merrni parasysh sa janë të rëndësishëm këta faktorë dhe caktoni përparësitë secilit;

 1. shpejtësi
 2. uptime
 3. Features
 4. mbështetje
 5. kosto
 6. Politika e rimbursimit

Ne jemi mjaft të sigurt se tani është e lehtë për ju që të zgjidhni web hosting që i përshtatet më së miri nevojave tuaja.

Si bëjmë provat:

 • Ne i bëjmë të gjitha testet duke instaluar të njëjtin version të WP.
 • Ne instalojmë shabllon Rise të mundësuar nga lulëzon temë në secilin prej pritësve
 • Numri i njëjtë i postimeve dhe faqeve
 • Asnjë mjet ruajtjeje ose ndonjë lloj plug-in nuk është instaluar gjatë periudhës së provës
 • Ne bëjmë teste duke përdorur planet shumë themelore të kompanive më poshtë. Sepse ne mendojmë nëse ata ofrojnë cilësi në planin e tyre themelor, ata me siguri do të jenë të mirë në ato më të larta.

Wordpress Hosting 2019

10 Ofruesit më të mirë të hostimit të WordPress të vitit 2020

Këtu është lista e gjetjeve tona që mbështesin dhe drejtojnë WordPress shumë mirë dhe ne me siguri i shpallim ato si ofruesit më të mirë të pritjes së WordPress.

1. A2Hosting

A2Hosting

Ata ri-markuan vetë dhe filluan në 2003 me emrin e A2hosting i cili ishte më parë “Iniquinet”. Shtë një nga kompanitë më të mira pritëse të WordPress që jep një garanci në kohë 99.9%. Dhe në përvojën tonë, ata janë duke arritur me sukses pretendimet e tyre.

A2Hosting është një automatik që ata optimizojnë faqen tuaj duke instaluar automatikisht plugin-in e optimizuar A2 e cila është krijuar nga A2hosting. Kjo do t’ju kursejë sidomos kur nuk keni njohuri të mjaftueshme se si ta bëni optimizimin e faqes?

Planet e tyre janë shumë tërheqëse për të pritur një blog. Të gjitha planet përfshijnë disqet e shtetit të ngurtë dhe nëse keni fonde, atëherë shkoni për planin “Turbo”. Sepse ofron “serverë turbo” dhe “A2 optimizues të përshpejtuesit të faqes” që e bëjnë faqen tuaj 20x më të shpejtë.

Kompania merr masa paraprake të ndryshme në lidhje me sigurinë dhe prezanton Brute Force, firewall të dyfishtë, skanimin e viruseve, mjete të ndryshme sigurie dhe kopje automatike në planet e tyre për ta bërë sigurinë të pamend.

Ata janë duke ofruar shërbime mbështetëse cilësore dhe mirëmbajnë Chat Chat, Thirrje Telefonike, email dhe një mbledhje të madhe të bazës së njohurive. Pra, nuk është e nevojshme të shqetësoheni për asgjë. Ne i kontaktojmë ata përmes bisedës së tyre të drejtpërdrejtë dhe i testuam duke bërë pyetje të ndryshme. Përgjigja vjen brenda asnjë kohe me përgjigje shumë të dobishme.

Karakteristikat kryesore: (Lite plan)

 • Storage: i pakufizuar
 • Bandwidth: i pakufizuar
 • Fushat: jo
 • faqet e internetit: 1 mund të pritet
 • Llogaritë e postës elektronike: 25
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

2. SiteGround (60% zbritje)

pritja më e mirë e faqes në internet për WordPress 2019

SiteGround u lançua vonë në krahasim me konkurrentët e saj (BlueHost, DreamHost etj.) Por rritet shumë shpejt dhe bëri famë të mirë sidomos në mesin e blogerëve. Ndërmarrja ka hartuar mirë planet e saj të strehimit dhe ofron teknologji të ndryshme për të siguruar shpejtësinë, kohën e duhur, sigurinë etj.

Blerja e një plani është shumë e lehtë dhe thjesht duhet të futni disa detaje. Dhe tani këtu ju jeni në cPanel ku instaluesi 1-klikues ju pret për instalimin e WordPress.

Të gjitha qendrat e të dhënave mbështeten nga burime të shumta të energjisë si gjeneratorë dhe UPS për t’i mbajtur faqet tuaja gjithmonë në internet. Ekziston një opsion i integruar rezervë për të parandaluar çdo humbje të të dhënave. Disqet SSD, SuperCacher, CloudFlare dhe shumë më tepër janë thjesht për ta bërë faqen tuaj në mënyrë të çmendur shpejtë. Për më tepër, nëse jeni të lodhur nga përvoja e joproduktive me hostin tuaj ekzistues, atëherë mos u shqetësoni të zhvendoseni në SiteGround izolimin e llogarisë së tyre, monitorimi në mënyrë proaktive të serverit nuk jua lë kurrë..

SiteGround ia kushtoi ekspertizën e duhur shërbimeve të mbështetjes dhe caktoi stafin e ditur për të ofruar ndihmë për klientët në lidhje me sistemin e Telefonit, Bisedës live dhe biletave. Na besoni, ato janë në dispozicion 24/7 dhe përgjigjen brenda asnjë kohe.

Karakteristikat kryesore:- (Plani startup)

 • Storage: 10GB
 • vizitat: 10,000 / mo.
 • Fushat: 1 domain i lirë, nënfusha të pakufizuara dhe fusha të parkuara
 • faqet e internetit: Mund të organizoni 1 faqe në internet
 • Llogaritë e postës elektronike: i pakufizuar
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

3. Nxitja në lëvizje

Pritja për lëvizje

Për qëllime vlerësimi, ne marrim Planin “Nisje”. Plani i hostimit është optimizuar mirë me WordPress dhe ka karakteristika unike si WP të instaluar paraprakisht, auto-azhurnime, shpejtësi efikase, integrim WP-CLI, etj. ngas trafikun cilësor.

Mbështetja e klientëve me bazë në SH.B.A. ofron zgjidhje telefonike, Live Chat dhe postë elektronike në çdo aspekt. Ju gjithashtu mund t’i skype ato. Ne i kontaktojmë ata duke përdorur Chat Chat (pasi është mënyra më e zakonshme) dhe i përjetuam ato shumë shpejt. Duket sikur ata janë duke pritur për ju.

Ndërsa në lidhje me shpejtësinë, koha e ngarkesës është me të vërtetë e shkurtër dhe duke përdorur disqet SSD, OptimumCache dhe teknologjitë e tjera të përmirësimit të shpejtësisë, shërbimet janë me të vërtetë të shpejtë. Gjithashtu, PHP 7 mbështeti i cili është shumë miqësor dhe krenohet me shpejtësinë. Me mesataren 99.9% Uptime me këmbëngulje, ndërtues miqësorë, ndërtues tërheqës dhe tërheqës, kompania është gjithmonë zgjedhja jonë e parë gjatë mbajtjes së WordPress dhe ne rekomandojmë InMotion Hosting pa ndonjë paqartësi.

Karakteristikat kryesore: (Plani i nisjes)

 • Storage: i pakufizuar
 • Bandwidth: i pakufizuar
 • Fushat: 1 domain i lirë, 6 domena të parkuar dhe 25 nënfusha
 • faqet e internetit: 2 faqet e internetit mund të priten
 • Llogaritë e postës elektronike: i pakufizuar
 • Garancia e kthimit të parave: 90 ditë

4. BlueHost

Pritja më e mirë për WordPress BlueHost 2019

Kur bëhet fjalë për imazhin e markës nuk ka asnjë ndeshje të BlueHost dhe gjëja më e mirë është ajo rekomanduar zyrtarisht nga WordPress.

Duke përdorur planin themelor të pritjes ne zbuluam se ata janë shumë profesionistë në ofrimin e shërbimeve. Instaluesi me 1 klikues provon shumë i dobishëm gjatë instalimit të WordPress.

Në rast se hasni ndonjë problem, mund të kontaktoni mbështetjen e tyre të drejtpërdrejtë teknike të disponueshme 24/7 përmes Telefonit, Bisedës dhe Biletave.

BlueHost siguron shpejtësinë duke përdorur teknologjinë e mbrojtjes së burimeve dhe CloudFlare. Duke përdorur shërbimin falas CloudFlare, ju mund të rritni shpejtësinë e faqes tuaj me 2x dhe ajo do të ngarkojë brenda 2 ~ 3 sekondave.

Ju duhet të shkoni në planin “plus” pasi ai ofron shumë karakteristika sesa plani “themelor” si ekspertët e spamit, 200 dollarë për fushatat e reklamave, ruajtje të pakufizuar etj etj..

Karakteristikat kryesore: (Plani Themelor)

 • Storage: 50GB
 • Bandwidth: I pa-matur (pa kufi specifik)
 • Fushat: 1 domain i lirë, 25 nëndomen dhe 5 domene të parkuar
 • faqet e internetit: Mund të organizoni 1 faqe në internet
 • Llogaritë e postës elektronike: 5
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

5. GreenGeeks

pritje gjelbërimi

Trey Gardner themeloi GreenGeeks në 2006. Nëse jeni të ndërgjegjshëm për mjedisin, atëherë do të jeni të kënaqur të dëgjoni se ata po përdorin energji të rinovueshme dhe marrin disa çmime për shkak të nismave të tyre miqësore ndaj mjedisit.

Me miratimin e kompanisë më të fundit të teknologjisë është në gjendje të japë shpejtësinë. Procesorët më të rinj Intel Xeon, serverët SSD, 64 GB DDR3 Ram të dizajnuar për shpejtësinë maksimale. Për më tepër, serverat menaxhohen siç duhet kundër faktorëve të sigurisë, zjarrit dhe lagështisë për të parandaluar çdo lloj rënie në shërbime.

Stafi i trajnuar dhe me përvojë ofron ndihmë në telefon, bisedë live dhe kërkesat e biletave. Një pjesë e madhe e artikujve, FAQ-ve dhe mësimeve video janë gjithashtu të disponueshme. Pra, nëse në çdo rast nëse gjeni atje chat live ose ndonjë sistem tjetër të ngadaltë, sigurisht që stoku i bazës së njohurive do t’ju ndihmojë.

Kompania pretendon garancinë 99.9% Uptime dhe ka qendra të shumta të të dhënave në mënyrë që të ndajë të dhënat midis tyre për të shmangur humbjen e të dhënave. Na besoni se kompania me siguri plotësoi kërkesën e tyre të kohës. Sa i përket kohës së ngarkesës, ajo është kryesisht nga 1.7 deri në 2.3 sek.

Ekzistojnë një tepricë karakteristikash si ndërtues falas i faqes në internet, pa tarifë migracioni, mjete SEO, instalues ​​me 1 klikim WP, PHP7, CDN etj..

Karakteristikat kryesore: (Plani Themelor) 

 • Storage: i pakufizuar
 • Bandwidth: i pakufizuar
 • Fushat: 1 domain falas, i pakufizuar i parkuar dhe nënfushat
 • faqet e internetit: i pakufizuar
 • Llogaritë e postës elektronike: i pakufizuar
 • Garancia për kthimin e parave: 30 dite

6. DreamHost

DreamHost WordPress Hosting 2019

DreamHost ka përfunduar gati 19 vjet në industri dhe duke pritur mbi 1.500,000 site. Ata ofrojnë pritje të larmishme si Shared, Menaxhuar, VP dhe Dedikuar të cilat janë të përshtatshme për pritjen e faqeve të internetit të trafikut të vogël dhe të lartë. Pas blerjes së planit të pritjes këtu është pak e ndërlikuar për përdoruesit që përdorin cPanel sepse kompania që ofron panelin e personalizon. Por mos u shqetësoni se ata e dizajnuan atë si miqësor për përdoruesit dhe pas pak përqendrimit, është shumë e thjeshtë për të lundruar.

Siguria, ata e mbajnë atë të ngushtë qoftë një sit i tregtisë elektronike apo ndonjë lloj uebsajti. Certifikata SSL, skanimi automatik i malware dhe hapat e shumta të vërtetimit janë në dispozicion për të mbuluar vrimat e sigurisë. Kompania ofron një garanci 100% Uptime e cila mund të jetë arsyeja e çmimeve të tyre më të larta. Në vend të kësaj, për të përdorur disqet tradicionale, serverat e tyre janë të pajisur me SSD që e bën faqen tuaj në mënyrë dramatike të shpejtë

Për shërbimet mbështetëse, ata nuk ofruan ndonjë mbështetje të klientit në telefon. Ato janë në dispozicion në Live Chat, email dhe Twitter 24/7/365 dhe mbani mend se ata janë fituesit të çmimeve të Shërbimeve më të mira të klientit 2016.

Kjo kompani rekomandohet gjithashtu nga WordPress.org

Karakteristikat kryesore: (Plani Themelor)

 • Storage: i pakufizuar
 • Bandwidth: i pakufizuar
 • Fushat: 1 domain falas
 • faqet e internetit: Mund të presësh një uebfaqe të pakufizuar
 • Llogaritë e postës elektronike: i pakufizuar
 • Garancia e kthimit të parave: 97 ditë

7. MediaTemple

mediatemple shkëlqyer wordpress hosting 2019

Ata janë në industri dhe po punojnë për të kënaqur klientët e saj që nga viti 1998 dhe në vitin 2013 është fituar nga Godaddy. Mediatemple është një nga ofruesit më të mirë të pritjes së WordPress me qëllim që të jetë i besueshëm për zhvilluesit, blogerët, projektuesit, inovatorët, etj etj. Pas provimit të planit të tyre personal, gjetëm:

Planet e strehimit në Media Temple vijnë me fitime çmimesh me bazë në SHBA dhe opsione mbështetëse të nivelit të lartë dhe duke ndihmuar klientët përmes Live Chat, Telefon, biletave dhe madje edhe në eksitim. Ne kemi dhënë preferencat tona për Chat Live dhe i gjetëm ato super të shpejta dhe të mahnitshme. Pavarësisht nëse është çështje instalimi apo ndonjë çështje tjetër në lidhje me sigurinë, azhurnimet, panelin e administratorit … ata janë gjithmonë të gatshëm t’ju ndihmojnë.

Gjatë testit tonë të shpejtësisë dhe ngarkesës, ne i gjetëm ato mjaft efikase. Përdorimi i disqeve SSD, gjerësia e brezit të shkallëzuar, PhP 7, CloudFlare CDN e bën faqen tuaj të funksionojë shkëlqyeshëm. Garanci 99,99% Uptime dhe nëse nuk arrijnë të dorëzojnë, ju mund të kërkoni kredi sipas politikës së tyre të kredisë. Për më tepër, rezervimi automatik siguron të dhënat tuaja.

Megjithëse planet e kompanisë Grid janë të shtrenjta, por si kthim, ato ju ofrojnë cilësi në çdo aspekt. Do të thotë se ata vërtet dorëzojnë atë që ju paguani

Një tjetër qëndrim i mrekullueshëm i kompanisë janë nismat e sigurisë. Skanimi i shpeshtë për malware, dobësi, shtojca të vjetruara, zbulim spam etj dhe SiteLock për të zbuluar dhe hequr malware. Për më tepër, nëse faqja juaj hakohet, atëherë thjesht telefononi ata dhe lërini ekspertët e tyre të sigurisë të trajtojnë çështjet e sigurisë. Varet nga ju të gjitha llojet e sigurisë që ju nevojiten, ato ofrojnë pako të ndryshme sigurie.

Nëse doni të keni shqetësime, tempulli i mediave është një mundësi e shkëlqyeshme për t’u marrë parasysh:

Karakteristikat kryesore: (Plani Personal)

 • Storage: 20GB
 • Bandwidth: 1TB e shkallëzueshme
 • Fushat: jo
 • faqet e internetit: 100 mund të priten
 • Llogaritë e postës elektronike: 1000
 • Garancia e kthimit të parave: 30 dite

8. Hostgator

Hostgator hosting 2019

Duke filluar nga një dhomë konvikti universiteti në Tetor 2002 nga kompania Brent Oxley fitojnë më shumë se 1000 klientë aktivë në një vit. Tani, Hostgator është një emër i madh dhe hosti më i mirë i fjalëve për faqet e internetit të vegjël dhe mesatarë të trafikut. Ata ofrojnë një larmi të planeve të pritjes duke përfshirë Shared / Web, Cloud, WordPress, Rishitësin, VPS dhe Dedikuar. Avantazhi kryesor që ata morën është çmimi i cili është vlerësues i shumtë nëse e krahasojmë me cilësinë.

Për qëllimin e testimit, kemi blerë Planin Hatchling i cili mendojmë gjithashtu një plan të mirë për fillestarët.

Thirrjet, Biseda live, Biletat, Udhëzimet Video dhe pjesa më e madhe e Forumeve janë në dispozicion 24 x 7 x 365. Shërbimet mbështetëse janë të mira dhe stafi është shumë i ditur, por siç e kemi përvojën tonë Biseda live merr 15 deri në 45 minuta për tu lidhur. Por kjo nuk do të ndodhë çdo herë që ndonjëherë ato janë të shpejta. Por kompania duhet ta përmirësojë atë dhe të jetë konsistente.

Kohëzgjatja është shumë e rëndësishme sepse nëse faqja juaj është poshtë, atëherë njerëzit zhvendosen në një tjetër dhe kështu që keni humbur shumë klientë dhe lexues. SiteGround pretendon garancinë 99.9% Uptime. Testi ynë tregon që shërbimet e kompanisë janë të qëndrueshme dhe mban faqen tuaj gjithmonë në internet.

HostGator siguron 100 dollarë për AdWords, 100 dollarë për Yahoo! / Bing, instalues ​​të integruar WP, çmime të përballueshme, cPanel, ndërtues falas të faqeve me më shumë se 4500 shabllone falas dhe shumë më tepër. Thjesht futeni në HostGator me siguri do të shijoni shërbimet e tyre

Karakteristikat kryesore: (Plani Hatchling)

 • Storage: pamatur
 • Bandwidth: pamatur
 • Fushat: Asnjë domen falas, nënfusha të pakufizuara
 • faqet e internetit: 1 e lejuar
 • Llogaritë e postës elektronike: i pakufizuar
 • Garancia për kthimin e parave: 45 ditë

9. WebHostingHub

webhostinghub

WebHostingHub ofron vetëm plane të përbashkëta për hostimin e WordPress dhe të njohura si një mundësi shumë e mirë për faqet e internetit të nivelit të vogël. Jo shumë e vjetër, kompania filloi funksionimin e saj në vitin 2010. WebHostingHub nën mbikëqyrjen e InMotion Company (një emër i madh në industrinë pritëse) e cila është një pikë shumë plus në favor të WHH.

Ata nuk kanë vendosur ndonjë statistikë ose duke kërkuar ndonjë garanci Uptime. Por rezultatet tona të testimit janë mjaft të pranueshme dhe mbajnë faqen tuaj funksionale. Sitet me shpejtësi të ulët i bezdisin klientët për këtë arsye kompania ofron disqe SSD të cilët njihen për shpejtësi të lartë mbi disqet mekanike.

Pika konkurruese e kompanisë është numri i karakteristikave të ofruara. SSD është me shpejtësi 20x sesa ajo tradicionale, 90 ditë për testimin e shërbimeve, kredi për fushatat e marketingut, instalues ​​Softaculous, pa humbje gjatë migrimit, tërhiqni & drop builder, cPanel, shumë i pajtueshëm me WordPress, POP3 / IMAP Email, dhe lista vazhdon. Ata ngarkojnë një sasi shumë të vogël (1 $) për krijimin e kopjes rezervë pas çdo 24 orësh.

Mbështetje shumë miqësore dhe bashkëpunuese e disponueshme 24/7 në shërbimin tuaj me telefon, chat live, email. Ju gjithashtu mund të bisedoni me ta përmes skype. Mbështetja që kemi marrë ishte fantastike. Ata postuan informacionin në Facebook dhe Twitter në lidhje me mjetet që mund të jenë të dobishme për ndërtimin e faqes dhe bloget, kështu që ndiqni ato për të mbetur të azhurnuar.

Karakteristikat kryesore: (Spark)

 • Storage: i pakufizuar
 • Bandwidth: i pakufizuar
 • Fushat: 1 domain i lirë, 5 të parkuar dhe 25 nënfusha
 • faqet e internetit: 2 të lejuara
 • Llogaritë e postës elektronike: i pakufizuar
 • Garancia e kthimit të parave: 90 ditë

10. HostWinds

ofruesit e besueshëm të pritjes WordPress hostwinds 2019

Epo, kompania nuk dallohet mirë nga të tjerët në industri. Filloni kohët e fundit në vitin 2010 ndërmarrja krijon qendra të ndryshme të të dhënave në Dallas, Texas dhe Infomart të cilat mbështeten nga gjeneratorët, chillers, monitorimi i sigurisë etj për të mbrojtur nga çdo fatkeqësi.

Hostwinds po përpiqet shumë për të siguruar shërbime mbështetëse të jashtëzakonshme. Ne e gjetëm bisedën drejtpërdrejtë të mjaftueshme për të zgjidhur menjëherë problemin. Telefoni, Chat Live, sistemi i biletave dhe shërbimet e bazës së njohurive mbështeten nga kompania për të kuptuar problemet e klientëve. Këto shërbime janë në dispozicion çdo herë, çdo ditë dhe gjatë gjithë vitit.

Ndërmarrja ka hartuar mirë teknologjitë për të ofruar shpejtësinë maksimale dhe 99.9% garanci të Uptime. Rezultatet janë mjaft të respektueshme dhe të qëndrueshme. Teknika WindSpeed ​​ndihmon në mbrojtjen e burimeve të secilit përdorues dhe optimizimin e bërë që e bën faqen tuaj të performojë më mirë.

Karakteristikat kryesore: (Basic)

 • Storage: i pakufizuar
 • Bandwidth: i pakufizuar
 • Fushat: Asnjë domen i lirë, nënfusha të pakufizuara
 • faqet e internetit: 2 të lejuara
 • Llogaritë e postës elektronike: i pakufizuar
 • Garancia për kthimin e parave: 60 ditë

Përfundim – Cili është hosti më i mirë i WordPress i vitit 2020?

Stresi sipër listave të ushtrive më të mira që tregon rezultate të kënaqshme. Nëse jeni një dashnor i WordPress dhe në kërkim të hostit që i përshtatet më së miri blogut ose faqes tuaj, atëherë duhet të provoni nga këto.

Pothuajse të gjitha kompanitë që përdorin SSD-të për të dhënë një përgjigje të lartë si InMotion, SiteGround, A2Hosting, etj Secila nga kompanitë pritëse ka Pro dhe Kundër saj, si WebHostingHub dhe SiteGround ofron mjaft karakteristika në paketat miqësore me portofolin, por WHH është një emër i ri në industri ndërsa SiteGround kufizonte numrin e vizitave në muaj.

Sipas mendimit tonë, InMotion, A2Hosting, SiteGround po performojnë pak më të lartë dhe pa probleme dhe të përshtatshme nga të gjitha perspektivat (çmimi, teknologjia e fundit, etj.) Ndërsa MediaTemple është gjithashtu një mundësi shumë e mirë por e kushtueshme.

SiteGround: Rekomanduar nga WordPress.org, i mbështetur nga infrastruktura kryesore, SSD, qendrat e shumta të të dhënave, serverat më të fundit të niveleve të larta dhe mbështetja më e mirë për klientët në industri.

InMotionHosting: SSD pritje, migrim falas, emër domain falas, kanale të ndryshme mbështetëse, vite përvojë në industri, 90 ditë garanci për kthimin e parave

A2Hosting: Magazinim i pakufizuar në SSD, aktivizim automatik falas SSL, i besuar dhe i mprehtë nga përdoruesit e individëve si dhe faqet e internetit të rishikimit të palëve të treta.

Në fund, Ne duam ta themi atë, zgjidhni kompaninë që i përshtatet më së miri kërkesave tuaja. Ne e kemi përpiluar me kujdes listën pasi kemi bërë disa teste dhe gjykime nga këndvështrime të ndryshme (performanca, mbështetja, vlera, etj.). Zgjedhni WordPress-in e duhur të përshtatshëm për të përmbushur të gjitha nevojat e hostimit dhe të aftë për të trajtuar trafikun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map