Alternativa më e mirë DigitalOcean 2020 [Fillimi me vetëm $ 0.004 / orë]

1

A doni të dini cilat janë disa alternativa të besueshme DigitalOcean ose shërbime të ngjashme cloud?


Ose ju duhet vetëm disa alternativa të shkëlqyera për të lëvizur projektin tuaj ekzistues nga DigitalOcean?

Pothuajse të gjithë ata që kanë ekzistencë në internet duhet të dinë për shërbimet e pritjes në cloud të Digitalocean. Arsyeja e popullaritetit të tyre është shërbime cilësore me çmime të ulëta. Bazuar në këto arsye, ata kanë një reputacion të fortë dhe mijëra klientë të lumtur.

por prisni!

Pse Alternativa e Oqeanit Digjital?

Shërbimet mbështetëse janë një nga faktorët më të spikatur kur vendosni ofruesin e mbajtjes së uebit për një projekt. Dhe në shërbimet e mbështetjes Biseda e drejtpërdrejtë është një mënyrë jashtëzakonisht e përshtatshme për të marrë ndihmë në çast.

por DigitalOcean nuk ofroi Bisedë live dhe mënyra e vetme është të paraqisni një biletë. Dorëzimi i një bilete është i mirë, por për çështje të vogla. Për probleme serioze dhe të mëdha ku keni nevojë për ndihmë në çast, paraqitja e një bilete është shumë e papërshtatshme sepse kërkon orë të tëra.

Pra, për njerëzit që mund të merren me aspektet teknike të serverit më vete, kjo mund të mos jetë një problem për t’u marrë parasysh. Por për fillestarët, ky është me të vërtetë një problem i madh dhe ata mund të presin situatat e stresit të mendjes për shkak të kanaleve të tyre të përkohshme të mbështetjes.

Një arsye tjetër mund të jetë çmimi për disa përdorues. Edhe pse DigitalOcean ofron një strukturë çmimi shumë të volitshme, por tani për shkak të një niveli të lartë të konkurrencës mund të gjeni edhe disa ofruesit me çmim të ulët sesa Oqeani Dixhital.

Kjo është disa nga pikat kryesore veçanërisht mbështetja e klientit që i shtyn klientët të gjejnë alternativat e mundshme.

Duke renditur të gjitha alternativat, lista bëhet mjaft e madhe, kështu që ne renditim me kujdes vetëm ofruesit më të afërt, të fuqishëm dhe kompetent.

Tani le të kalojmë tek tema e vërtetë

Alternativa më e mirë e DigitalOcean e vitit 2020, konkurrentët dhe shërbimet e ngjashme me re [Fillo vetëm me 0,004 dollarë / orë]

1. Kamatera – ZGJEDHJE # 1

(Më e mira për: Zhvilluesit, Programuesit dhe Detyrat e Intensitetit të Burimeve)

Serverat cloud të Kamatera

Kamatera është “Zgjedhja kryesore”Kur bëhet fjalë për pritje të përballueshme të cloud mbështetur nga infrastruktura elegante, pajisje të fuqishme dhe përbërësit e fundit të serverit. Ajo që e bën atë një alternativë të shkëlqyeshme për DigitalOcean është disponueshmëria e dhjetëra mbështetjes së sistemeve operative, plus vendosja e sistemit të personalizuar si dhe.

Ekziston një gamë e gjerë e sistemeve operative, duke përfshirë Windows, CentOS, Debian, FreeBSD, etj që mund të instalohen me disa klikime. Në fakt, aplikacionet e zhvilluesve dhe CMS të tilla si Drupal, Magento, WordPress, Joomla, Docker, LAMP, LEMP, MongoDB dhe Tomcat gjithashtu janë të disponueshëm për të instaluar.

Ashtu si sigurimi i shpejtë i Oceans Digital, ju gjithashtu mund të vendosni një server cloud nën 60 sekonda me burimet e dëshiruara të sistemit. Procesi është i thjeshtë, gjithçka që duhet të bëni është të shkoni në pultin e llogarisë tuaj, të zgjidhni zonën e serverit, të vendosni se cili OS / aplikacion ju nevojitet, të zgjidhni bërthamat e CPU, RAM, hapësirë ​​dhe shtesa të tjera (nëse është e nevojshme), dhe ju ‘ jam mirë të shkosh Kjo eshte; është po aq e thjeshtë sa është.

Kompania ka vite përvojë (më shumë se 2 dekada), ekspertë të brendshëm të disponueshëm 24/7 për të trajtuar çështje teknike përmes bisedës live, postës elektronike dhe telefonatës. Kamatera rreh DigitalOcean në këtë drejtim sepse hosti konkurrues nuk ka mbështetje live chat, ata vetëm ndihmojnë përmes emailit / biletës.

Kur krahasojmë vendndodhjet e qendrave të të dhënave të dy ofruesve, Kamatera gjithashtu ka një avantazh në këtë seksion gjithashtu. Ato kanë 13 qendra të të dhënave në katër kontinente, ndërsa DigitalOcean ka 12, por jo një punë e madhe. Lidhur me shërbimet dhe produktet e ofruara nga të dy hostet, mund të gjeni një gamë të gjerë shërbimesh prej tyre, duke përfshirë shtesa si rezervë, balancues ngarkese, siguri për firewall, IP, etj..

Për instalimin e aplikacioneve, OS dhe mjediset e zhvilluesve, Kamatera dhe DigitalOcean ofrojnë instalues ​​me 1 klik, i cili siguron fillimin e shpejtë të serverit. Ka më shumë se 100 imazhe OS për të zgjedhur për të përmbushur të gjithë gamën e përdoruesve.

Një plan bazë “Standard” i cloud (Droplet) kushton 5 dollarë / muaj pako 1 GB RAM, 1 vCPU, gjerësi bandë 1TB dhe hapësirë ​​SSD 25 GB. Kur krahasohet me Kamatera, plani i tyre i hyrjes kushton 4 dollarë / muaj pako 1 GB RAM, 1 vCPU me 2667MHz, hapësirë ​​SSD 20 GB, CentOS Linux 8, 1 IP falas dhe bandwidth 5TB. Ju gjithashtu mund të konfiguroni një server të personalizuar cloud me deri në 384 GB RAM dhe 72 bërthama të vCPU gjithashtu.

Tani shtrohet pyetja, pse Kamatera?

Kamatera është, deri tani, një nga platformat më të mira të cloud sepse të gjithë serverët e tyre janë ndërtuar me procesorët më të shpejtë të Intel Platinum (300% më shpejt se brezat paraardhës). Eachdo server që përdor lidhjen në internet 40Gbit, SSD për të shmangur pengesat në rrjetë, të sigurojë latente zero dhe shkallëzim të pakufizuar.

Për më tepër, ata gjithashtu ofrojnë një llogari falas provë 30 ditore për një provë, në mënyrë që dikush të mund të kontrollojë dhe të vendos nëse është hosti i duhur i duhur për projektet e tyre. Mos harxhoni më shumë kohë, drejtohuni tek Kamatera duke klikuar këtu dhe të shijoni një llogari TRIAL sot.

Planet shkojnë
Çmimeve4 $ / muaj – $ 80 / muaj
Websites / Appsi pakufizuar
CPU1 – 72 vCores
RAM1024MB – 384 GB
ruajtje20 GB – SSD 1000GB
Bandwidth5TB

2. Vultr [Fillon me 0,004 $ / orë]

(Më e mira për: Zhvilluesit, programuesit dhe blogerët)

Programe më të mira të ulëta prult të ulëta Vultr

Kur kërkoni alternativa DigitalOcean kryesisht bazuar në çmimet, Vultr bëhet një zgjedhje e fortë, veçanërisht për zhvilluesit. Infrastruktura e tyre e fortë dhe monitorimi aktiv i mundësojnë atyre të ofrojnë një garanci 100% në kohë. Në rastin, nëse nuk arrijnë të paraqesin kërkesën e tyre, ata do të lëshojnë kredi për ndërprerje për atë periudhë.

Vultr ka 15 qendra të të dhënave të vendosura në të gjithë botën (Amerika e Veriut, Azia, Evropa dhe Australia). Kjo ju mundëson të vendosni serverin tuaj pranë klientëve dhe i cili ofron vonesë të ulët në ngarkimin e faqeve. CPU-të e gjeneratës së fundit Intel po përdoren nga Vultr. Gjithashtu, serverat përmbajnë disqe të gjendjes së ngurtë.

Ashtu si DigitalOcean, Vultr gjithashtu ofron një pritje në internet në baza orare dhe mujore. Plani i parë i informatikës me çmim të ulët kushton vetëm 2,50 dollarë ndërsa ofron RAM 512MB, CPU 1-core, ruajtje SSD-20 GB dhe gjerësi bandë 500 GB. Ndërsa plani tjetër kushton i ngjashëm me planin themelor të DigitalOcean (d.m.th. 5 $) por siguroni më shumë burime si SSD-25GB, 1 GB RAM, 1 Core dhe pothuajse 1TB bandwidth.

Vultr jo vetëm që ju merr shpejt në internet por gjithashtu ofron panel kontrolli të dizajnuar mahnitës. Ju lehtë mund të hyni në pronat e ndryshme të serverit. Ato ju lejojnë të krijoni një fotografi të serverit e cila kursen kohë kur ripërcaktoni në server të ri. Vultr përfshin mijëra karakteristika të tjera si ruajtja në bllok, Aplikacione 1-klikuese (WordPress, Joomla, GitLab, etj…) dhe modele të shumta të OS.

Vultr mban aplikacione të ndryshme që lidhen me Linux, Windows, aplikacionet e serverëve dhe serverët e internetit. Këtu gjëja që na zhgënjen pak se, Vultr nuk ofron bisedë live. E tëra çfarë mund të bësh është vetëm të hapësh një biletë dhe të marrësh ndihmë nga stafi i tyre i ekspertëve. Në përgjithësi, ata përgjigjen shpejt dhe ju prisni përgjigjen brenda disa orësh. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një alternative me çmime të ulëta, atëherë Vultr mund të jetë ai.

Planet shkojnë
Çmimeve2,50 $ / muaj – 640 $ / muaj
faqet e internetiti pakufizuar
CPU1 – 16 bërthamë
RAM512MB – 96 GB
ruajtje10 GB – 1600 GB SSD
Bandwidth0.5TB – 15TB

3. A2Hosting – Konkurrenti më i mirë DigitalOcean për Bloggerët

(Më e mira për: Bloggerët, Marketerët dhe Webmasterët)

V2 re vps me plan të personalizuar

Një tjetër mundësi e fuqishme që hyn në lojë si alternative e DigitalOcean është A2Hosting, ajo u fillua përsëri në vitin 2003. Ata gjithashtu marrin pjesë në mbrojtjen e mjedisit duke mbështetur projekte të energjisë së rinovueshme dhe partneritet me Carbonfund.org.

Ka pasur raste kur njerëzit mund të mos jenë shumë të vetëdijshëm për shërbimet e tyre, por tani numri në rritje i klientëve të lumtur (më shumë se vlerësimet 12.3k) tregon se A2 ka një angazhim të fortë për cilësinë. Disqet SSD, mjete të ndryshme në shtëpi për rregullimin e performancës e bëjnë hostimin A2 si një nga ofruesit më të shpejtë të pritjes së faqes në internet. Jo vetëm shpejtësia, ata janë gjithashtu të angazhuar për të siguruar 99.9% kohën e duhur.

A2Hosting ofron si plane paraprake ashtu edhe ato të personalizueshme të pritjes së programeve. Në planet e personalizimit, në të vërtetë mund të zgjidhni zonën e serverit, RAM, bërthamat e CPU, shpejtësinë e CPU dhe hapësirën e ruajtjes. Plus, ju bëni zgjedhje nga versionet shabllone OS të Ubuntu, Slackware, Fedora, CentOS, Debian dhe shumë më tepër. Ndërsa cPanel kërkon aktivizimin e licencës. Cloud VPS mund të ndizet dhe fiket sipas kërkesës së përdoruesit.

Plani i tyre “Fillimi” (kosto 15 $) është një zgjedhje e shkëlqyeshme për fillestarët dhe blogerët. Plani vjen me ruajtje 10 GB SSD, RAM 512MB, CPU 2 bërthama dhe trafik të pakufizuar përbrenda. Ndërsa ato përfshijnë të dhëna dalëse 2TB falas dhe pas kësaj do të kushtojnë vetëm 0,12 dollarë për 1 GB. Të gjitha planet mbështeten me garanci për kthimin e parave në çdo kohë. Ju mund të kërkoni një rimbursim të plotë në rast se nuk jeni të kënaqur me ta. Kështu që ju kurrë nuk jeni të detyruar të përdorni shërbimet e tyre.

Të gjitha kanalet mbështetëse janë të pranishme për të ndihmuar përdoruesit. Stafi i tyre i Guru ofron ndihmë në Telefon, Skype, Thirrje, bileta dhe chat live. Dhe për vetë-ndihmë, ju mund të shikoni në bazë të njohurive të tyre. A2Hosting është me të vërtetë një zgjedhje e këndshme që ofron një pritje të pajtueshme dhe të shpejtë të Ndarë, serverë cloud, servera VPS dhe zgjidhje të dedikuara për pritjen.

Shkon planet (3 Plane)
Çmimeve15 $ / muaj – 25 $ / muaj
faqet e internetiti pakufizuar
CPU2 bërthama
Shpejtësia e CPU600 MHZ
RAM512MB – 1 GB
Bandwidth4TB – 6TB
ruajtjeSSD 10 GB – 25 GB

Shënim: Ju mund të hartoni planet sipas kërkesave tuaja me deri në 8-bërthama, 16 GB RAM dhe 200 GB ruajtje.

4. CloudWays

(Më e mira për: Zhvilluesit, Bloggerët, Ndërmarrjet dhe Tregtarët)

Cloudways menaxhoi alternative për digitalocean

Cloudways bëhet një ofrues shumë i mundshëm kur shqyrton alternativat DigitalOcean. Kompania filloi përsëri në vitin 2011 ofron plane të besueshme të menaxhimit të cloud. Ato ofrojnë një grup fantastik të veçorive të tilla si ruajtja në disqet me gjendje të ngurtë, aktivizimi i Http / 2, shkallëzimi me 1 klikim, zona e skenimit, klasa e klikimit me një klik me një tabelë intuitive, migracioni falas në sit dhe shumë më tepër.

Cloudways ofrojnë infrastrukturë cloud nga ofruesit e ndryshëm Vultr, DigitalOcean, Google, Amazon, dhe KYUP. Pra, nëse dëshironi të përdorni DigitalOcean por të hutuar pasi ato nuk ofrojnë bisedë live, atëherë Cloudways është zgjidhja më e mirë. Ata ofrojnë një ekipi i ndihmës brenda 24/7 përmes bisedës live, postës elektronike dhe kërkesës për thirrje, etj ndërsa zgjedhni renë e Oqeanit Digjital.

Planet e tyre të strehimit mbështesin mijëra aplikime dhe kështu të pajtueshme për blogerët, zhvilluesit, projektuesit dhe kërkesat e tregtisë elektronike. plani më themelor (7 dollarë) ofron RAM 512MB, ruajtje 20 GB, gjerësi bandë 1TB, dhe a falas Certifikata 1 klik SSL. Më shumë bandwidth mund të shtohet në vetëm 0.02 $ / GB duke përdorur platformën e Oqeanit Digjital. Planet janë mbështetur me 30 ditë politikë kthimi. Për më tepër, me infrastrukturën e disa ndërmarrjeve, me siguri mund të dilni me planin e dëshiruar.

CloudWays mbështesin platforma të ndryshme cloud, kështu që ju mund të gjeni tonët e qendrave të të dhënave në të gjithë globin. Kjo do të thotë që ju mund të zgjidhni një plan të ofruesit që ka një qendër të të dhënave afër audiencës tuaj të synuar që përmirëson ngarkimin e faqes. Për një zhvillues, ata lejojnë integrim i lehtë Git. Plus, ata ofrojnë SSH & Qasja në SFTP, API, zgjedhja e bazave të të dhënave dhe punët e rënda, etj Këtu vini re se nuk mund të integroni cPanel ose Plesk.

Cloudways gjithashtu ofron UI Llak që përmirësojnë sigurinë dhe performancën e sitit. Ata mbështesin teknologji të ndryshme miqësore me shpejtësi si p.sh. nginx, PHP 7, Memcached dhe Serveri Apache për një përvojë të qetë të pritjes. Ju mund të provoni shërbimet e tyre, ata ofrojnë llogari provuese 3-ditore pa kartë krediti. Pra, është një mënyrë më e mirë për të eksploruar CloudWays.

Shënim: Cloudways ofrojnë pritje në re duke përdorur infrastrukturën DigitalOcean, Vultr, Amazon, Google dhe Kyup. Më poshtë është çmimi i Cloudways për platformën DigitalOcean.

 Planet shkojnë (4 plane)
Çmimeve7 $ / muaj – $ 70 / muaj
faqet e internetiti pakufizuar
CPU1 – 2 bërthamë
RAM512MB – 4 GB
ruajtje20 GB – 60 GB SSD
Bandwidth1TB – 4TB
SSLfalas

5. Host1Plus

(Më e mira për: Zhvilluesit – Qasje e plotë në rrënjë)

serverë cloud1plus cloud

Duke vazhduar në listën e alternativave për DigitalOcean, këtu është Host1Plus. Ekzistojnë të dy serverat Windows dhe Linux. Kontrolli mbi veçoritë miqësore me zhvilluesit si aksesi i SSH, menaxhimi i DNS dhe aksesi i API në funksionalitetet e tjera e bën atë një nga pritjet më të mira të cloud për zhvilluesit.

Arsyeja pse Host1plus është një emër i ri për ju që ata lëshuan pikërisht në vitin 2008. Por kompania rritet kaq shpejt dhe tani menaxhon mbi 70k klientë në të gjithë botën. Zgjedhja e vendndodhjes luan një rol të spikatur në ngarkimin e sitit, kjo është arsyeja pse ofron llogaritjet e cloud Host1Plus aktualisht 3 lokacione të serverit në Gjermani, Sh.B.A dhe Brazil.

Serverët Host1Plus janë të pajisur me Intel Xeon E5 v3. Për më tepër, të gjitha planet e tyre përfshijnë rezervë të planifikuar, një IPv4 falas, shkallueshmëri dhe shabllone të instaluara paraprakisht të sistemeve operative. Ajo ofron një adresë IP të dedikuar falas. Gjithashtu, serverët e tyre mbështesin Hipervizorët e KVM të cilat kanë përmirësuar performancën dhe sigurinë se OpenVZ.

Duke përdorur Host1plus, ju duhet të punoni kryesisht me linja komandash. Por ju jeni të lirë të instaloni çdo OS tjetër. Nëse nuk ju pëlqen të funksionojnë linjat e komandës, atëherë mund të përdorni shtesë cPanel duke harxhuar 15 dollarë. Plani më themelor përfshin CPU 1-Core, RAM 512 MB, 20 GB ruajtje dhe Bandwidth 2TB duke kushtuar 8 dollarë në muaj. Përveç kësaj, ata ofrojnë një politikë të rimbursimit prej 14 ditësh.

Për ofrimin e shërbimeve mbështetëse, Chat1plus ofrojnë bisedë dhe një bazë të gjerë njohurish. Për më tepër, ne me të vërtetë i vlerësojmë mësimet e tyre që përmbajnë përmbajtje të dobishme. Kompania gjithashtu ofroni shërbime bisede gjatë 9-18 GMT + 3. Por mund t’i skype edhe pas orarit të punës. Host1plus është një ofrues në rritje që ofron shërbime informatike cloud me çmime të ulëta duke dhënë shumë kontroll në duart e përdoruesit.

Linux OSPlanet shkojnë (6 plane)Windows OSPlanet shkojnë (4 plane)
Çmimeve8 $ / muaj – 156 $ / muajÇmimeve25 $ / muaj – 152 $ / muaj
faqet e internetiti pakufizuarfaqet e internetiti pakufizuar
CPU1 bërthamë – 8 bërthamaCPU2 bërthamë – 8coreshe
RAM512MB – 32 + GBRAM4 GB – 32 + GB
ruajtje20 GB – SSD 1000GBruajtje100 GB – SSD 1000GB –
Bandwidth2TB – 24TBBandwidth6TB – 20TB

6. DreamHost – Hosting pa kufij i SSD Cloud

(Më e mira për: Zhvilluesit, Bloggerët, Marketerët)

Computing cloudh Dreamhost 2017

Duke punuar që nga viti 1997, Dreamhost njihet si ofruesi i besuar dhe me përvojë. Së bashku me shërbimet e cilësisë së pritjes, ata gjithashtu bëjnë pozicionin e tyre si regjistruesi më i mirë i domenit. Ata ofrojnë të lansojnë serverin brenda 30 sekondave, kështu që një zgjidhje e shpejtë për zhvilluesit, tregtarët dhe blogerët.

Kompania ndërtoi një arkitekturë të zgjuar e cila përbëhet nga teknologjitë më të fundit si disqet e ngurta të shtetit dhe procesorët e gjeneratës së ardhshme. Ata vendosin kontrollin e serverit në duart tuaja dhe ju mund të bëni ndryshime përmes linjave të komandës dhe mjeteve të tjera.

Dreamhost ofron CPU 1-core me RAM 512 MB. Plani përmban gjithashtu ruajtje 80 GB-SSD dhe 100 GB ruajtje bllok pikërisht në $ 4.50 / mo ndërsa ju mund të shtoni më tej blloqet shtesë sipas nevojave tuaja vetëm me $ 10 / muaj. Ato sigurojnë trafik falas të ngarkimit ndërsa do të ngarkoheni për bandwidth të shkarkimit. Dhe investimi juaj i siguruar me politikën e rimbursimit të 97 ditëve.

Keni nevojë për plane më të shkathët? Ata gjithashtu ofrojnë serverë me RAM deri në 8 GB. Një avantazh tjetër i përdorimit të Dreamhost, ju mund të ekzekutoni një server cloud për një kohë të gjatë ndërsa do t’ju ngarkoheni maksimalisht për 600 orë. (25 ditë) në një muaj të caktuar. Kështu që ju do të shijoni shërbime për një kohëzgjatje më të lartë me çmime të ulëta në krahasim me DigitalOcean.

DreamHost gjithashtu ofron mjete miqësore për zhvilluesit nën DreamObjects duke ngarkuar tarifat nominale. Ai përfshin zhvillimin e aplikacionit në internet, rezervimin automatik të faqes WordPress dhe integrimin e aplikacioneve tuaja të ruajtjes (CloudBerry, QNAP dhe Dropshare dhe shumë të tjerë), etj.

Ju mund të kontaktoni në çdo kohë me shërbimet e tyre të mbështetjes përmes chat dhe email. Për të marrë ndihmë në telefon ju duhet të blini funksionin e tyre “Thirrja-mbrapa”. Në përgjithësi, DreamHost është një zgjedhje e këndshme dhe konkretisht, çmimi e bën atë një alternative me të vërtetë të afërt me DigitalOcean.

 Shkon planet (3-Plane)
çmimet4,50 $ / muaj – 48 $ / muaj
faqet e internetiti pakufizuar
CPU1 bërthamë – 4 bërthama
RAM512MB – 8 GB
BandwidthNgarko Trafikun Falas
ruajtje80 GB –SSD

7. HostGator Cloud Hosting

(Më e mira për: Bloggerët, Webmasterët dhe Marketerët)

renda hosti alternativa më e mirë dixhitale më e shpejtë

HostGator ofron shërbime të shpejta, por ekonomike për mbajtjen e cloud. Ju mund të dëgjoni disa njerëz që ankohen për pritjen e tyre të përbashkët. Por duke përdorur HostGator cloud hosting ju do të shijoni një përvojë krejt të re. Edhe disa blogerë të vendosur përmendin shërbimet e HostGator Cloud si mbajtja më e mirë në internet.

Përveç cilësisë, gjëja tjetër që e bën HostGator një alternative të mirë DigitalOcean për blogerët dhe webmasterët është çmimi. Hostgator ofron një plan të re tërheqës vetëm $ 4.95 / month ndërsa Digitalocean tarifon 5 $ / muaj. Plus, në krahasim me DigitalOcean, HostGator ofron më shumë burime për përdoruesit e tyre si CPU me 2 bërthama, 2 GB RAM, bandë pa tel, dhe ruajtje, etj. Ndërsa DigitalOcean ofron CPU 1-core, 20 GB memorie SSD, 512 MB RAM dhe 1TB Bandwidth.

Shkallueshmëria është bukuria e HostGator dhe me klikime të thjeshta ju mund të rritni burimet tuaja sipas kërkesave tuaja. Kjo jo vetëm që kursen kosto por edhe ju largon nga migracioni i të dhënave dhe problemet jashtë burimeve. Për ofrimin e shërbimeve me shpejtësi të lartë, ato përfshijnë memorje lokale të integruar me të gjitha planet e tyre.

Një motiv tjetër për zgjedhjen e HostGator mbi digitalocean është paneli i kontrollit. HostGator përfshin një panel të kontrollit të lehtë për tu operuar. Gjithashtu, HostGator tregon më shumë besim në shërbimet e tyre, si rezultat, ata ofrojnë 45-dite garanci për kthimin e parave e cila është mbi mesataren e industrisë.

Ende nuk ju bën përshtypje HostGator? Ne jemi të sigurt që kjo do të ndryshojë mendjen tuaj. Digitalocean nuk ofron bisedë live dhe për ndihmë, ju duhet të paraqisni një biletë që është një proces i ngadaltë. Dhe nëse nuk dini shumë rreth menaxhimit të serverit dhe parametrave të tjerë teknikë, atëherë mund të futeni në telashe serioze. Nga ana tjetër, HostGator siguron mbështetjen e klientit përmes Telefonit, Bisedës live dhe biletave. Edhe pse ato nuk janë konsistente në chat live, por prapë se prapë janë shumë më mirë se çdo sistem i biletave.

 Hatchling, Baby, dhe Re cloud
Çmimeve4,95 $ – 9,95 / muaj
faqet e internetit1 – Pafund
CPU2 bërthamë – 6 bërthama
RAM2 GB – 6 GB
Bandwidthpamatur
ruajtjepamatur
Nënfaqeti pakufizuar

Shënim: Planet më të larta përfshijnë veçoritë e fushave SSL dhe Parked

8. Pritja për lëvizje

(Më e mira për: Marketerët në Internet, Bloggerët dhe Projektet më të Mëdha Zhvilluese)

Shqyrtimi i hostimit të cloud Cloud VPS

Alternativa tjetër më e mirë për DigitalOcean është Hosting i organizuar mirë, i besuar dhe i popullarizuar InMotion. Kompania është e besuar nga CNET dhe ka marrë një vlerësim A + me BBB. Gjithashtu, ka mijëra vlerësime të mira nga përdoruesit e vërtetë. Ato dallohen zakonisht për shërbimet e shpejta të ndezura, mbështetjen e klientit me përgjigje të shpejtë dhe bujare 90-ditë politika e rimbursimit.

Oferta InMotion menaxhoi shërbimet e pritjes Cloud VPS e cila mund të jetë arsyeja që planet e tyre janë të kushtueshme në krahasim me DigitalOcean. Por specifikimet e larta të planeve meritojnë një çmim të tillë. Thjesht merrni shembullin e planit të tyre VPS-1000HA-S (më themelor) që kushton $ 29.99 / month por përfshin RAM 4 GB, ruajtje 75 GB SSD, gjerësi bandë 4TB, 3 adresë IP, Rezervë dhe shumë më tepër. Plus, faqet e internetit të pakufizuara lejohen të presin në një plan të vetëm. Të gjitha planet e Cloud VPS janë optimizuar gjithashtu për nevojat e tregtisë elektronike.

Me plane të tilla të shkathëta, mund të supozoni se është krijuar për blogerët dhe tregtarët në internet në vend të fillestarëve. Ndërsa ata ofrojnë VPS bazuar në cloud hosting kështu, mund të prisni i ngurtë 99,99% Uptime dhe shpejtësi rrufeje. Zonat me shpejtësi maksimale luajnë një rol të rëndësishëm në përmirësimin e shpejtësisë e cila ju lejon të zgjidhni vendndodhjen e qendrës së të dhënave gjatë procesit të arkë.

Nëse tashmë jeni duke përdorur cPanel me ofruesin tuaj ekzistues, atëherë do të kënaqeni të dini se InMotion përfshin atë cPanel intuitiv me të gjitha planet e tyre të Cloud VPS. Ato gjithashtu ofrojnë një emër domain falas me plane 6 dhe 12-mujor. Në vend të 1 ose 2 bërthamave, InMotion zhvillon një sistem ku detyra juaj është përhapur nëpër bërthamat e CPU të disponueshme për ekzekutim më të shpejtë dhe kështu detyra të shumta mund të ekzekutohen spontanisht.

Një veçori tjetër që e bën InMotion si një nga alternativat e shkëlqyera DigitalOcean është kujdesi ndaj klientit. Jo vetëm Chat Chat, Telefon, dhe email, por edhe ju mund të bisedoni përmes Skype.

Pra, megjithëse planet e tyre janë të kushtueshme në lidhje me DigitalOcean, por do të merrni një plan të paraqitur mirë që përfshin shpejtësinë e shpejtë të flakërueshme me SSD (20x më të shpejtë sesa disqet tjerrëse), pamjet e serverit, rezervimin, migracionin falas në site dhe shumë më tepër.

 Shkon planet (3 Plane)
çmimet29,99 $ / hënë – 74,99 $ / muaj
faqet e internetiti pakufizuar
CPUfalas
RAM4 GB – 8 GB
Bandwidth4TB – 6TB
ruajtje75 GB – 260 GB SSD
Adresat IP3 – 5
cPanelfalas

përfundim

Pritja në Cloud gradualisht duke u shndërruar në një platformë të njohur për zhvilluesit, blogerët dhe tregtarët në internet për shkak të përfitimeve të tij të mundshme si një kohë të qëndrueshme në shkëmb, zgjedhje të shumta të qendrave të të dhënave, shpejtësi të shpejtë dhe shumë më tepër.

Gjithashtu, cloud computing ofron një veçori unike ku të dhënat tuaja klonohen në serverat e ndryshëm, dhe në rast të dështimit të një serveri, faqja juaj do të funksionojë akoma normalisht përmes serverit tjetër të punës. Kjo është bukuria tërheqëse e hostimit të cloud.

Marrja e alternativës më të mirë DigitalOcean bëhet shumë e thjeshtë duke mbajtur parasysh llojin e punës që dëshironi të bëni. Nëse jeni duke kërkuar për alternativen për nevoja në zhvillim, atëherë ne ju rekomandojmë Kamatera dhe Vultr sepse do të merrni të gjitha mjetet dhe aplikacionet miqësore me zhvilluesit në një vend. Plus, ata gjithashtu kanë një ekip 24/7 brenda shtëpisë për t’u marrë me pyetjet e përdoruesit menjëherë.

Nga ana tjetër, nëse jeni një bloger ose tregtar në internet dhe dëshironi të presin blogun tuaj në pritje në cloud për një afat më të gjatë atëherë A2Hosting dhe Dreamhost ofrojnë shërbime për paqen e mendjes. Ata janë shpejt të shpejtë, ofrojnë mbi 99.9% në kohë, të lehtë për t’u përdorur dhe sigurojnë shërbime mbështetëse kryesisht përmes bisedës live, telefonit dhe biletave. Plus, ka mjaft vlerësime të mira të palëve të treta për të dy hostet.

Kjo është sugjerimi ynë i përulur rreth alternativave DigitalOcean. Pra, zgjidhni një ofrues të nevojave tuaja dhe ndajini mendimet tuaja të dashura me ne. Do të jetë kënaqësi për ne.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map