10 ofruesit më të mirë të pritjes së serverëve Windows Windows 2020

0

Kështu që po planifikoni të përfitoni Pritja e Windows Server por hutuar për të vendosur se cili është ofruesi më i mirë atje?


Disponueshmëria e dhjetëra hosteve e bën mjaft të vështirë zgjedhjen midis kompanive të ndryshme, por ne bëmë një hulumtim të indepth dhe dolëm me disa nga opsionet më të mira.

Ekziston një ndryshim domethënës në mes të pritjes në internet të Windows dhe Linux përveç faktit se kjo e fundit kushton më pak para.

Nëse jeni një zhvillues ose programues që merret kryesisht me të ASP, MS SQL, ose ASP.net, etj. atëherë hostimi i bazuar në Windows do të jetë perfekt për ju.

Përfitimet thelbësore të serverave të mundësuar nga Windows OS:

 • Përditësime të rregullta për të siguruar performancën optimale
 • Ndërmarrja prapa përqafon arrat e fundit të sigurisë për mbrojtje të fortë
 • Nuk ka nevojë të mësoni aftësi të përparuara për të menaxhuar makinën tuaj
 • Kombinohet me Microsoft FrontPage dhe karakteristikat e përparuara
 • Opsion perfekt për zhvillimin e aplikacioneve me bazë Windows
 • ASP, Visual Basics, .Net, dhe ASP.net miqësore
 • Ndërfaqja Grafike e Përdoruesit është e lehtë për t’u përdorur në krahasim me Linux
 • Mund të vendosni, instaloni ose ndryshoni gjërat lehtësisht (për shkak të GUI)
 • Lejo qasje në distancë në desktop

Windows Server Hosting vs Linux OS

10 ofruesit më të mirë të pritjes së serverëve Windows Windows 2020

1. Kamatera

Kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet të Windows Serverit me cloud, si mund ta harrojmë Kamatera, një platformë e ndërtuar me teknologji të përparme dhe shkallëzim të fundit për të pritur të gjithë gamën e aplikacioneve, faqeve të internetit dhe mjedisit të Windows OS.

Për dallim nga shumë kompani të mbajtjes në internet që kushtojnë shumë para, planet e tyre janë shumë të përballueshme, si dhe lejojnë shkallëzimin përfundimtar në lëvizje. Thënë kështu, ju mund të rrisni ose ulni burimet e serverit të tilla si ruajtja, memorja, fuqia përpunuese brenda disa klikimeve.

Procesi i shkallëzimit është i thjeshtë dhe gjithashtu i shpejtë, falë sigurimit të menjëhershëm. Duhen më pak se 1 minutë për të vendosur makinën tuaj të dëshiruar Windows me burimet e kërkuara. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni sistemin operativ sipas zgjedhjes suaj, zonën e qendrës së të dhënave, CPU, RAM, ruajtjen, emrin e serverit dhe ciklin e faturimit. Për më tepër, paneli i kontrollit miqësor i përdoruesve të tyre gjithashtu luan një rol jetësor për të menaxhuar llogarinë tuaj si një bukuri.

Ajo që e bën qëndrimin Kamatera në mesin e ofruesve të tjerë të pritjes së cloud është opsioni i mbështetjes së menjëhershme të klientëve 24 × që mund të përfitohet përmes bisedës live, thirrjeve telefonike dhe biletave. Përveç kësaj, ata gjithashtu ofrojnë një bazë të gjerë njohurish, ku mund të merrni vetë-ndihmë. Kamatera ka përvojë dekada në industri, staf ekspertësh dhe pajisje topnotch për të siguruar kohën e duhur maksimale, plus shërbime të shpejta.

Të gjithë serverët e tyre (të vendosura në 13 rajone) duke përdorur procesorët më të shpejtë të Intel të cilët janë 300% më të shpejtë se versionet e mëparshme, të lidhur me rrjetin publik dhe privat 40Gbit, dhe ofrojnë një mjedis shumë të izoluar. Për më tepër, me ndihmën e SSD, ju përjetoni shpejtësinë më të shpejtë të mundshme.

Pavarësisht nëse keni nevojë për një plan të bërë paraprakisht ose doni të krijoni serverin tuaj, ata ofrojnë të dy opsionet. Mund të krijoni një Server për sistemin operativ Windows me deri në 384 GB Ram, 72 bërthama vCPU dhe ruajtje 1TB.

Ekzistojnë edhe opsione të tjera të sistemit operativ, përfshirë CentOS, Debian, CloudLinux, Windows, FreeBSD, OpenSUSE, Gentoo, FreeNAS, dhe Ubuntu, etj. Për më tepër, ju lejohet të vendosni imazhin e vet si.

Në tërësi, ju rekomandojmë që t’i jepni Kamatera një shans për të pritur të dhënat tuaja pasi që ekziston gjithashtu një mundësi provë falas 30-ditore gjithashtu.

2. Vultr – Hostable Windows cloud i besueshëm me 15 opsione të Qendrës së të Dhënave

cloud më i mirë i serverit Windows

Vultr është relativisht një ofrues i ri pritës, i lansuar në vitin 2014, por menaxhohet nga një ekip që ka 20 + vjet përvojë në web hosting. Ne vërtet mahnitëm me kohën, shpejtësinë dhe shkallëzimin e tyre.

Kompania u rrit me shpejtësi dhe u bë një nga ofruesit gjigant të pritjes që mbajnë mbi 100k + klientë botëror.

Vultr ofron serverë të pavarur cloud për ta shfrytëzuar atë sipas nevojave tuaja si Windows ose Linux.

Një nga gjërat e pazgjidhura është se Vultr ofron një gamë të gjerë të planeve me burime të dedikuara. Ju mund të gjeni lehtësisht planin më të përshtatshëm që i përshtatet nevojave tuaja.

Për më tepër, teknologjitë e cloud shfaqeshin shkallëzim i lehtë. Pra, në vend që të migroni tërë llogarinë, me Vultr ju mund të rrisni ose ulni burimet menjëherë kur kërkohet.

Dhe ka gjithashtu sigurim të menjëhershëm të Serverave të automatizuar Bare Metal për t’u marrë me trafik masiv. Prandaj me Vultr nuk duhet të shqetësoheni kurrë për opsionet e shkallëzueshme.

Vultr ka qendra të ndryshme të të dhënave për të siguruar një vonesë të ulët sesa shumë host të cloud. Ata kane 15 vendndodhjet e qendrës së të dhënave për të zgjedhur sipas gjeo-lokacionit të audiencës suaj.

Nga ana tjetër, gjithashtu ndihmon për të zvogëluar kohën e ngarkimit të faqes tuaj dhe aplikacioneve në të gjithë globin. I gjithë rrjeti është i ndërtuar me disqe gjendje të ngurta dhe pajisje të nivelit të biznesit për shpejtësi të lartë leximi dhe shkrimi. Kështu që ekziston një rrezik shumë i ulët i ndërprerjeve sepse sistemi automatikisht kalon në kopje të tjera të të dhënave tuaja në rast se ndodh dështimi i harduerit.

Ju mund ta konsideroni atë si një dobësim ose jo që Vultr nuk ofron panelin e kontrollit Plesk për menaxhimin e serverit të Windows hosting. Ato ofrojnë një pult të thjeshtë të zhvilluar në shtëpi me një instalues ​​1-klikues.

Edhe pse ata janë partnerë për të ofruar Plesk për gjykim 30-ditor. Lidhur me ndihmën teknike, ju mund të paraqisni bileta ose të mësoni përmes dokumentacionit të detajuar.

Fatkeqësisht, nuk ka asnjë bisedë live. Duke pritur në Vultr, jo vetëm që mund të luash lirshëm, por mund të përdorësh shkallëzim të lehtë dhe performancë pa dyshim të besueshme.

3. InterServer

InterServer

Interserver vjen me një qëllim për të ofruar shërbime të besueshme me përballueshmëri. Web hosting është një treg konkurrues dhe Interserver që merret me të me mençuri që nga viti 1999. Kompania shpesh njofton zbritje të mëdha si hosting në vetëm 1 cent për një kohë të kufizuar.

Krahas llojeve të ndryshme të zgjidhjeve të hostimit, ju gjithashtu mund të regjistroni një emër domaini në rinovime shumë të ulëta në krahasim me konkurrencën.

Ashtu si ofruesit e tjerë, ata ju ofrojnë çmime më të ulëta për planet afatgjata si 3-vjeçare. Pritja e tyre e optimizuar për Windows vjen me aftësi goxha të pakufizuara. Ju merrni ruajtje të pakufizuar, transferim të të dhënave, email dhe nënfusha. Për më tepër, ju mund të strehoni deri në 20 site.

Për performancën e shpejtë, ekziston një sistem i veçantë caching i bazuar në SSD. Për më tepër, ekziston gjithashtu CDN e integruar falas për të siguruar një ngarkim të shpejtë në të gjithë botën.

Një gjë tjetër që vlen të përmendet se ato përfshijnë pa rezervë të të dhënave javore pa kosto ndërsa restaurimi kërkon dërgimin e një kërkese. Plus, të dhënat tuaja ruajnë në mekanizmin e ruajtjes së gabimeve “RAID-10”. InterServer është ndër kompanitë që ofrojnë 99% në kohë, dhe po ata e bëjnë atë me efikasitet të mundur mbi kohën e premtuar të tyre.

Për lehtësinë e klientit, ato përfshijnë panelin e kontrollit Plesk i cili jo vetëm që ofrohet nga shumica e ofruesve të serverëve Windows, por edhe i drejtpërdrejtë për t’u përdorur. Ekziston gjithashtu një çertifikatë falas SSL e cila është thelbësore jo vetëm për sigurinë, por renditjen e motorëve të kërkimit.

Ata nuk ofrojnë domain falas, në vend të kësaj ju mund të blini një me çmimin e zbritur prej 1.99 $. Kompania mban të gjitha mënyrat themelore të tilla si chat live, telefon, dhe email për të ndihmuar klientët 24/7. Sa i përket përvojës sonë, mund të themi se ato janë ndër kompanitë me bisedë të shpejtë të shpejtë.

Nëse nuk jeni të kënaqur me ofruesin tuaj ekzistues, mund të migroni në InterServer pa probleme duke paguar asnjë qindarkë të vetme. Dhe përveç shumë përfitimeve, ka Kredi 100 $ AdWords dhe 20% Monster Temple zbritje duke pritur për ju.

4. DreamHost – Pritja e lirë e Windows Server në Cloud

dreamhost

Që nga viti 1997, DreamHost është rritur në mënyrë të qëndrueshme dhe priti mbi domene 1.5M në katin e tyre. Ato ofrojnë zgjidhje të plotë në internet, përfshirë regjistrimin e emrit të domain dhe të gjitha llojet e shërbimeve të mbajtjes së faqes në internet.

Për dallim nga dy ofruesit e përmendur më lart, ata nuk ofrojnë pritje të përbashkët të Windows. Pra, nëse doni të presni Windows, mund ta bëni këtë në platformën cloud.

Për më tepër, për Linux, pritja e tyre e përbashkët është një zgjedhje e shkëlqyer e cila mbështetet nga një garanci 100% në kohë, SSL falas dhe Politika e rimbursimit të 97 ditëve.

Pritja e cloud e DreamHost është një shërbim i pakontrolluar ku ju lejohet të vendosni Windows, Linux dhe BSD sistemet operative. Do t’ju sigurohet qasje e plotë në rrënjë, kështu që lejohet të instaloni OS-në sipas dëshirës tuaj.

Si pritjeje cloud mbështetur nga makina të shumta që veprojnë si një, kështu që ka shanset më të ulëta të joproduktive. Përfitimi më i madh i infrastrukturës së cloud është shkallëzimi që ju lejon të zgjeroni burimet menjëherë kur të jetë e nevojshme.

Ata ofrojnë shumë depo në serverat SSD. Në planin e tyre më të vogël, ju do të merrni Hapësirë ​​prej 80 GB SSD dhe Ruajtje bllok 100 GB pa ndonjë kosto shtesë.

Plus, ata sigurojnë një mjedis të izoluar në mënyrë që faqja juaj të mos ndikojë nga llogari të tjera gjatë lëvizjeve të trafikut nga të tjerët.

Këtu vini re se në një server të përbashkët Windows, paneli i kontrollit Plesk ofrohet falas mund të jetë për shkak të kostos së përbashkët. Ndërsa janë në renë DreamHost ata thjesht ofrojnë një panel të thjeshtë kontrolli, kështu që ju duhet të keni përvojë në menaxhimin e web hosting.

Me renë DreamHost, nuk është e nevojshme të paguani një shumë të madhe menjëherë. Ju mund të anuloni shërbimet e tyre në çdo kohë dhe kështu nuk ka nevojë për politikë kthimi. Më tej, lehtë mund të integroni aplikacionet e depozitimit të palëve të treta për të ruajtur skedarët rezervë.

Edhe pse ata kanë bisedë të drejtpërdrejtë dhe mbështetje telefonike, mbështetja teknike DreamHost 24/7 sigurohet kryesisht përmes sistemit të biletave. DreamHost është një zgjedhje e shkëlqyer posaçërisht për zhvilluesit sepse është i besueshëm dhe vjen me qasje të plotë në rrënjë brenda çmimeve shumë të përballueshme.

5. TMDHosting

TMDHosting

Këtu është një TMDhosting dallues që mbart shumë arsye që i detyrojnë kërkuesit t’i konsiderojnë ata kur kërkojnë pritje të serverit në Windows. TMD është veçanërisht një host i qëndrueshëm në internet me një garanci në kohë 99,999% dhe shërbime të shpejta flakëruese.

Mund të përfitoni nga aftësitë e serverit të bazuar në Windows në mjedisin e përbashkët. Kompania ka zëvendësuar disqet e rrotullimit me shpejtësi të ngadaltë me SSD të cilat janë 20x më të shpejtë, Prandaj, faqja juaj e internetit ngarkon më shpejt.

Përveç performancës, TMDHosting ofron një garanci dajak 60 ditë kthim të parave që është përtej periudhës standarde. Kështu që do të thotë që keni më shumë kohë për t’i vlerësuar ato. Pjesa më e mirë është se plani i tyre themelor mund të presë deri në 6 faqe interneti, ruajtje të pakufizuar, bazën e të dhënave MSSQL dhe bandwidth.

Më e rëndësishmja ata gjithmonë bëjnë disponueshmërinë e shpejtë të kornizave më të fundit. NET. TMD ka siguri të fortë nga ana e serverit, mbrojtje nga zjarri dhe arna të azhurnuara të sigurisë. Ata kanë firewall aktivë të mundësuar nga BitNinja popullor. Për më tepër, monitorimi automatik, azhurnimet automatike dhe ekspertët e SPAM ju mbajnë të sigurt.

Kompania është mjaft bujare për të ofruar një pritje të lirë të internetit së bashku me një emër domain falas me secilin plan. Ka edhe me një klik SSL falas gjë që është e rëndësishme për sigurinë si dhe për renditjen e SERP.

Për menaxhimin e veçorive të pritjes, të gjitha llogaritë përfshijnë panelin Plesk i cili është disi i ndryshëm nga cPanel por i lehtë për tu përdorur. Askush nuk e imagjinon të drejtojë një faqe interneti pa kopje rezervë dhe sigurisht që kopjet rezervë ju kushtojnë para shtesë. Por TMDHosting e bën më të thjeshtë për ju duke ofruar shërbime falas rezervë dhe restaurimi.

Të kesh ekspertë të kompanisë për ndihmë teknike është gjithmonë më mirë në vend që të mbështetesh në mbështetjen e palëve të treta. TMDhosting vë në dispozicion mbështetjen e klientit gjatë gjithë kohës, përmes kanaleve të shumta, të tilla si chat live, dhe biletave.

Ndihma telefonike është gjithashtu në dispozicion nga e hëna në të premte. Ju merrni shërbimet më të mira me vlerë të parave dhe planet e përballueshme të serverave Windows me të gjitha këmbanat dhe bilbilat për të realizuar operacione të qetë.

6. A2Hosting

a2hosting Windows VPS Server

Duke qenë një nga hostet më fleksibël të internetit në industri, A2Hosting i përshtati shërbimet e tyre konform nevojave të klientit. Sipërmarrja fillon në vitin 2001 për t’i shërbyer klientëve të zgjedhur, por në vitin 2003 ata vendosën t’i shërbejnë një tregu më të gjerë duke prezantuar një sërë shërbimesh të mbajtjes në internet përmes platformës së tyre.

Sot ata paraqesin si Linux, ashtu edhe planet e Windows server. Së bashku me VPS dhe të përkushtuar ju mund të përfitoni edhe nga Windows hosting në mjedisin e përbashkët me çmime ekonomike.

A2Hosting e di se sa shpejtësi është thelbësore për klientët e saj. Pra, pavarësisht nga lloji i pritjes (të përbashkët, VPS, etj.), Të gjitha paketat vijnë Serverë të bazuar në SSD për transferimin e të dhënave pa probleme. Për më tepër, zgjedhja e vendndodhjes së qendrës së të dhënave (SH.B.A., Evropë dhe Azi) varet nga ju.

Një vendndodhje më e afërt për klientët tuaj lejon që të dhënat të udhëtojnë shpejt nga qendra e të dhënave në shfletuesin e klientit, kështu që koha e ngarkimit të shpejtë. Ju madje mund të vendosni teknologji Turbo për përparësinë shtesë të shpejtësisë.

Në A2hosting Windows serverin e përbashkët të serverëve është mënyra më e lirë për të përdorur teknologjitë e Windows OS. Do t’ju jepet hapësirë ​​në internet e pakufizuar SSD për nevoja të tëra për ruajtje si OS, bazat e të dhënave.

Më tej, secili plan përfshin transferimin e pakufizuar të të dhënave që do të thotë se nuk ka kufizime mujore për numrin e vizitave.

Windows hosting i tyre përfshin panelin e kontrollit Plesk i cili ka një ndërfaqe intuitive për menaxhimin e domeneve, email-eve dhe bazave të të dhënave, etj. Ata mbështesin shumëfish Versione ASP.NET, .NET, Silverlight, si dhe çertifikata falas SSL.

Zakonisht, sistemi operativ Windows kritikohet për masa të dobëta sigurie. A2Hosting siguron mbrojtje adekuate ndaj aktiviteteve dashakeqe.

Skanimi i viruseve, azhurnimet e Kernel, Firewall, dhe veçanërisht sistemi kundër forcës brutale ju mbron nga të gjitha anët. Kështu që nuk duhet të shqetësoheni për sigurinë në serverin në internet të Windows.

Mbështetja e klientit është shtylla kurrizore e çdo kompanie që pret web; ata me mençuri menaxhuan mbështetjen e klientit gjithashtu. Chat, email dhe mbështetje telefonike janë në dispozicion 24/7/365 për ndihmë.

A2Hosting është një host i besueshëm në internet, nëse doni Windows ose Linux hosting. Për më tepër, do të merrni pabesueshme në çdo kohë garanci për kthimin e parave (d.m.th., brenda 30 ditëve rimbursim të plotë dhe më pas prorated për shërbime të papërdorura).

7. GoDaddy

Godaddy web hosting për Windows

Nëse keni një buxhet të ulët dhe kërkoni për pritjen e lirë të serverëve Windows, atëherë Godaddy është një mundësi e arsyeshme. GoDaddy është regjistri më i madh i domenit që menaxhon mbi 76 fusha. Përveç regjistrimit të domenit, ata ofrojnë Linux dhe Windows web hosting.

GoDaddy është i njohur për një zbritje të madhe hyrëse ku mund të kurseni para të mëdha duke nënshkruar kontrata afatgjata siç janë 3-vjeçare. Ju gjithashtu mund të bëni blerje për mjetet e marketingut, sigurinë në internet, shërbimet e SEO, hostin e emailit dhe mjetet e zyrës.

GoDaddy ishte në titujt për shkak të prishjes së shërbimeve të mëdha kur shërbimet e tyre të pritjes dhe postës elektronike zbritën, të cilat ndikojnë rëndë në reputacionin e tyre. Por tani ata janë përmirësuar shumë dhe pas kësaj, nuk ka asnjë rast të madh të ndërprerjes së shërbimeve.

Ata ofrojnë 99.9% në kohën e duhur dhe ata kanë protokol sigurie me mbrojtje aktive DDoS. Ka pothuajse 50+ aplikacione që mund të vendosen me 1 klik. Për menaxhimin e pritjes, një panel kontrolli falas Plesk i pajisur me çdo plan i cili është mjaft i famshëm për serverin Windows VPS.

Në planin e tyre të parë “Ekonomi”, ato përfshijnë ruajtje 100 GB dhe bandë të pakufizuar. Për më tepër, lejon 10 bazën e të dhënave MySQL dhe 1 MSSQL. Lejon të presë 1 domain ndërsa dy planet e tjera mund të presin një numër të pakufizuar faqesh në internet.

Ju mund të dëgjoni emrin e domain falas, por GoDaddy bën një punë të ndryshme. Së bashku me emrin e domain falas ata ofrojnë email falas të Microsoft Office 365 për vitin e parë të pajtimit.

Nuk ka asnjë rezervë falas të përfshirë në çdo paketë edhe pse ekziston një shërbim rezervë opsionale që kushton vetëm $ 0,99 / muaj. Ata krijojnë kopje rezervë automatike si dhe monitorim të sigurisë.

GoDaddy është mjaft i kufizuar nga ana e klientit, mënyra kryesore për të ndihmuar klientët është përmes postës elektronike ndërsa biseda live është e disponueshme gjatë orarit specifik. Po, GoDaddy u përball me disa ngjarje të pafavorshme në të kaluarën, por kompania u përmirësua në mënyrë të konsiderueshme për të siguruar zgjidhje të qëndrueshme në internet.

8. 1and1 IONOS – Pritja më e lirë e serverëve të Windows VPS

1and1 i lirë Windows VPS me plesk

Filloi udhëtimin e saj në vitin 2003, ju mund të dëgjoni kryesisht rreth tyre si një regjistrues domeni për shkak të ofertave promovuese dalluese si Domene 0,99 $ dhe zbritje të konsiderueshme për blerjen e shtesave të njohura si .com. Por 1&1 është më shumë sesa thjesht një regjistrues domain. Ato ofrojnë një katalog të gjerë të produkteve për mbajtjen e faqeve në internet, sigurinë në internet, marketing në internet, mbajtjen e postës elektronike dhe mjetet e ndërtimit të faqes në internet.

Nëse nuk doni të bëni një vrimë të madhe në xhep, atëherë 1and1 është një mënyrë e përballueshme për të nisur një server pritës të Windows. Ju mund të përdorni ASP.NET dhe .NET ndërsa kushton vetëm nën një dollar në baza mujore. Edhe plani i tyre i parë ofron ruajtje të pakufizuar dhe ju lejon të strehoni domene të pakufizuar.

Gjithashtu me një pajtim vjetor, do të merrni një emër domain falas për vitin e parë. 1&1 është kompetent për të ofruar 99.9% në kohë, por nga këndvështrimi i shpejtësisë, ju mund të duhet të kujdeseni për optimizimin dhe duhet të keni CDN aktive. Gjëja e shkëlqyeshme që edhe me serverin më të lirë të Windows investimi juaj mbrohet nga një politikë rimbursimi 30-ditor.

1and1 ka qendra të shumta të të dhënave në 10 vende të ndryshme, përfshirë Spanjën, Gjermaninë, Mbretërinë e Bashkuar dhe SH.B.A., të cilat u mundësojnë atyre të ofrojnë veçori si gjeo-teprica. Përmes këtij sistemi, ata i ruajnë të dhënat tuaja në dy qendra të veçanta të të dhënave, në mënyrë që të mos prekeni nga dështimi i harduerit.

Ashtu si hostet e tjerë në internet, 1&1 IONOS ofron një pritje të sigurt duke implementuar zjarrit, monitorimi i serverit, mbrojtja e DDoS, etj. Por për kujdes shtesë, mund të aktivizoni gjithashtu sigurinë opsionale të SiteLock i cili është një shërbim efektiv kundër dobësive dhe hacks. Mund ta shfrytëzoni këtë me 30 ditë provë dhe më pas vetëm 0,99 $ / muaj.

Të gjitha planet e Windows vijnë me email hosting gjithashtu. Ju lejohet të krijoni deri në 100 llogari me email. Mbani në mend se çdo llogari mban 2 GB ruajtje të postës elektronike.

Së bashku me freebies tjera, 1and1 dhuratë 100 $ kredi marketing për promovim në Bing. Email, chat dhe telefon janë mënyrat kryesore për ndihmë teknike 24/7. Nëse nuk mbaroni paratë e gatshme dhe dëshironi mbajtjen më të lirë të Windows, 1and1 është padyshim një mundësi për të menduar.

9. HostWinds

hostwinds

Nisur në vitin 2010 HostWinds është një ofrues i disa pritësve të pritjeve të pritjeve të Windows VPS. Ata dikur u regjistruan në listën 500 Inc.

Kategoria e hosteve e hostWinds VPS vjen në të dy opsionet; Linux dhe Windows. Ata vendosin vendimin në duart tuaja nëse do të zgjidhni Planin VPS Windows të menaxhuar ose të pakontrolluar.

Nëse jeni një person me përvojë, ju mund të kurseni në kosto të konsiderueshme duke zgjedhur server të pakontrolluar ndërsa për blogerët / zhvilluesit e rinj për VPS, zgjidhjet e menaxhuara janë më së miri për ta.

HostWinds ju lejojnë të zgjidhni midis versioneve të ndryshme të sistemit operativ Windows. Ata e dinë se sa e rëndësishme është shpejtësia për pronarët e faqeve të internetit dhe vizitorët, kjo është arsyeja pse të gjithë serverët shoqërohen Portet 1Gbps dhe SSD.

Për më tepër, ju mund të zgjidhni qendrën e të dhënave nga Dallas ose Seattle sipas audiencës së synuar gjeografikisht. Hostwinds është ndër të paktat kompani që premtojnë të ofrojnë një mahnitës Disponueshmëria 99,999%. Thënë kështu, klienti juaj gjithmonë do të ketë qasje në faqen tuaj të internetit.

Ata gjithashtu morën mjaft hapa për t’i bërë shërbimet e tyre të sigurta për të funksionuar. Përveç monitorimit bazë, ekziston edhe automatiku Sistemi i zbulimit DDoS. Plus me praninë e rezervave të natës, ju mund të operoni lirshëm me vetëm $ 1 / muaj.

Për shkak të VPS, ju merrni një llogari tërësisht private pritjeje nga të tjerët. Do të thotë që nuk ka rrezik që llogaria juaj të shqetësohet nga faqet e tjera të rënda në të njëjtin server.

Shkallueshmëria është një nga pjesët thelbësore për të parë nëse parashikoni rritje të menjëhershme në të ardhmen. Ato ju lejojnë të azhurnoni VPS tuaj pa probleme dhe për opsione më të tepërta që keni në dispozicion paketa të dedikuara.

Mbani në mend se nuk ka asnjë panel kontrolli Plesk falas që do të thotë që ju duhet të paguani disa dollarë shtesë për një licencë. Kostoja e licencës varet nga versioni që preferoni të zgjidhni.

Zona e përkrahjes së klientit të HostWinds është mjaft mbresëlënëse ku personi mbështetës shfaqet brenda disa sekondave në bisedën live. Plus, biletat mbështetëse, telefoni dhe një bazë njohurish janë gjithashtu të dobishëm.

10. CloudWays – Mbajtja më e mirë e Windows Serverit të Menaxhuar nga Cloud

cloudways

Që nga fillimi i tij, Cloudways është zgjidhja më e mirë për serverat Linux dhe Windows. Ata kanë partnerizuar me disa ofrues kryesorë të cloud si Vultr, Amazon, dhe Google, etj. Dhe duke i bërë shërbimet e tyre të thjeshta së bashku me mbështetjen aktive të klientit. Përmes Cloudways do të merrni shërbime të menaxhuara në arkitekturën e re të re në një etiketë çmimesh të arsyeshme.

Cloudways është disi opsioni më i mirë nëse nuk dëshironi të merreni me gjëra teknike ose në një fazë fillestare. Kjo ju mundëson të përdorni lehtësisht Amazon, Google, Kyup, Vultr dhe Linode.

Këtu vini re se si kompanitë e tjera cloud, paneli Plesk nuk përfshihet falas. Për menaxhimin, mund të blini një licencë Plesk ose të menaxhoni përmes panelit të tyre të thjeshtuar të kontrollit.

Megjithëse Cloudways përfshijnë Encrypt SSL të Lehtë, disa sisteme caching për shpejtësi, dhe më e rëndësishmja 24/7 mbështetje e klientit përmes bisedës live.

Shumica e ofruesve të cloud nuk marrin dhimbjen e kokës së migracionit në sit ndërsa Cloudways ofrojnë një të tillë migrimi i lirë për llogari. Për përdoruesit e WordPress, ata kanë një shtojcë WordPress për transferimin e të dhënave. Dhe për të tjerët, ju duhet të paraqisni një kërkesë.

Pjesa më e mrekullueshme e Cloudways që për shkak të partneritetit të tyre me ofruesit e tjerë ata vënë në dispozicion një gamë të madhe të qendrave të të dhënave për të pritur faqen tuaj ose aplikacionin. Për më tepër, ju mund të përfitoni nga shërbimet e tyre falas duke regjistruar një llogari gjyqësore 3-ditore.

CloudWays përfshin një instalues ​​me 1 klik në panelin e tyre të kontrollit që mbështet 10+ aplikacione si WordPress. Dhe ekziston gjithashtu disponueshmëria e disa opsioneve të avancuara të pritjes, të cilat normalisht nuk mund t’i gjeni në Windows të përbashkët të Windows-it, siç janë klonimi me 1 klik dhe Staging.

Nuk ka politikë të rimbursimit sepse në çdo muaj ju mund të anuloni shërbimet e tyre dhe kështu nuk do të tarifohen faturat. Shtë një mënyrë e përshtatshme për të vendosur makinën Windows së bashku me kanale mbështetëse aktive.

11. HostGator

hostagor

Së fundmi, HostGator është një emër i spikatur në industrinë e pritjes. Uljet e mëdha janë një nga pikat e popullaritetit të tyre. Ju mund ta lansoni ASP.NET me çmime jashtëzakonisht konkurruese. Dhe ju merrni bandwidth dhe ruajtje të pandryshuar. Më e rëndësishmja, paneli i fuqishëm i kontrollit Plesk është përfshirë me planet e mbajtjes së Windows pa ngarkuar ndonjë kosto shtesë.

HostGator ofron 99.9% garanci në kohë që vlen si për rrjetin ashtu edhe për dështimin e harduerit. Dhe nëse afati kohor bie nën përqindjen e premtuar, ata do të lëshojnë kredi pritëse për llogarinë tuaj.

Serveri i tyre i Windows pritës përmban mijëra veçori të programimit si versione të shumta ASP.NET, PHP, Python, AJAX, dhe shumë më tepër.

HostGator është një nga hostet që ofron një politikë të diferencuar të rimbursimit. Kur shumica e kompanive ofrojnë politikë 30-ditore ose pa rimbursim në planin e Windows, jep HostGator 45-dite siguri për fondet tuaja.

Përkundër shumë, ata lejojnë një numër të pakufizuar të të dhënave MSSQL dhe MySQL. Dhe secila llogari lind me çertifikata të përbashkëta SSL.

pothuajse 40 skriptet e burimeve të hapura mund të instalohet vetëm me një klik. Kur po ndërtoni një sit, mund të keni nevojë për një plan urbanistik të mirë.

Aktualisht, HostGator mban pothuajse 4500 shabllone falas në lidhje me kategori të ndryshme. Dhe mos u shqetësoni për shpërnguljen tuaj ekzistuese të faqes në internet pasi ato ofrojnë migrim falas dhe transferim domeni.

Edhe pse HostGator është një host i shkëlqyeshëm në internet që ofron mundësi të shkallëzueshme me përballueshmëri. Por ne nuk e gjetëm bisedën e tyre live kaq shpejtë. Kryesisht koha mesatare e tyre e përgjigjes është ndërmjet 5 minutave e cila nuk është e shpejtë.

Për më tepër, biletat mbështetëse dhe telefoni mund të përdoren për pyetje. Sidoqoftë, prania e mënyrave të shumta për të ndihmuar klientët është vërtet e dobishme. Ata gjithashtu kanë një bazë të gjerë njohurish, ku mund të gjeni udhëzues DIY dhe mësime vetë-mësimore.

Mendimet përfundimtare: Cilin server të mbajtjes së Windows duhet të zgjedh?

Pra, cilën duhet të zgjedhësh për të shijuar shërbime të shpejta, pritje të besueshme dhe mbështetje teknike nga guru?

Ne renditëm disa nga kompanitë më të mira të mbajtjes së faqes në internet për sistemin operativ Windows për të pritur projektet tuaja në një platformë të besueshme të mbështetur nga infrastruktura e klasës së ndërmarrjes. Sidoqoftë, këtu janë rekomandimet tona:

A2Hosting: Ato nuk janë të përballueshme vetëm për serverat e Windows por edhe mjaft bujarë për të ofruar një pritje të pakufizuar SSD, mbështetje guru, panel kontrolli Plesk Onyx, çertifikata falas SSL, dhe 20x serverë më të shpejtë turbo së bashku me garanci në çdo kohë kthim parash.

Dreamhost: Keni nevojë për më shumë hapësirë ​​dhe ruajtje masive në bllok? Në atë skenar, zgjidhni DreamHost pasi do të merrni falas 100 GB ruajtje në bllok, 80 GB gjendje të ngurtë shtet dhe bandwidth pa kufizime. Me ta, ju lehtë mund të vendosni Windows, BSD dhe Linux OS.

1and1: Nëse jeni fillestar ose keni buxhetin më të ulët, atëherë ndjehuni i lirë të shkoni me 1and1. Në këtë listë të pritja më e mirë e serverëve Windows, ato janë ato më të lira për të përfituar ruajtje prej 100 GB, çertifikatë falas Wildcard SSL, RAM 2.5 GB dhe mbështetje 24/7 e klientit përmes kanaleve të shumta.

Tani, është radha juaj të vendosni se cili më së miri i përshtatet kërkesës tuaj të projektit dhe të merrni një vendim të mençur. Keni nevojë për ndihmë të mëtejshme? Mos hezitoni të pyesni në pjesën e komenteve më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map