10 Ofruesit më të mirë të lirë VPS Linux 2020

1

A po gjuan serverin VPS për pritjen e projekteve tuaja dalëse?


A jeni kurioz nëse ka ndonjë ofrues të lirë Linux VPS?

VPS i referohet një serveri virtual virtual dhe gjithashtu përshkruhet si server virtual i dedikuar. Në këtë lloj të presjes një server fizik është i ndarë në makina të shumta virtuale me burime të dedikuara si RAM, ruajtje dhe CPU.

Një server VPS lejon më shumë kontroll si instalimi i sistemit të dëshiruar të administratës dhe serverit. Mund të mbajë site më të mëdha në mënyrë efikase, për shkak të mjedisit të dedikuar. Edhe pse serveri VPS gjithashtu ndahet midis përdoruesve të ndryshëm, por ka një sasi të konsiderueshme më të ulët të përdoruesve në të gjithë serverin.

Disa përfitime unike posedojnë nga serveri VPS

 • Shkallëzimi i lehtë dhe burimet e mëtejshme mund të shtohen vetëm duke lundruar në panelin e kontrollit
 • Prandaj, siguron një mjedis të veçuar për secilin përdorues, prandaj, nuk mund të ndërpritet nga fqinji VPS
 • Siguroni siguri më të madhe
 • Do përdorues ka burimet e tij të dedikuara si RAM, CPU, dhe ruajtja, etj.
 • Siguron burimin me shpejtësi më të lartë në kohë të shpejtë dhe të zjarrtë si serveri i dedikuar me gjysmën e kostos Ju siguron qasje në rrënjë dhe madje mund të modifikoni sistemin operativ
 • Ju keni zgjedhjen për të punësuar server të menaxhuar dhe të pakontrolluar VPS dhe shumë më tepër

Për shkak të karakteristikave të mësipërme të linjës, zakonisht tregon se shërbime të tilla mund të jenë jashtëzakonisht të shtrenjta. Por me të vërtetë nuk është kështu. Një host VPS mund t’ju kushtojë më shumë sesa pritja e përbashkët, por megjithatë mbetet e përballueshme.

ofruesit e lirë të linux vps

Pra, nëse po kërkoni një server të lirë VPS i cili funksionon me sistemin operativ Linux dhe siguron një besueshmëri, siguri dhe paqe më të madhe, atëherë ju të vini në vendin e duhur.

Ofruesit kryesorë më të mirë të lirë Linux VPS Linux 92020

1. Kamatera

Kamatera

Kamatera është një vend i përkryer për entuziastët Linux dhe Windows që kërkojnë një dyqan të vetëm për të shfrytëzuar serverë virtualë shumë të përballueshëm por të shkallëzuar, të mundësuar nga infrastruktura cloud. Kompania ka vite përvojë në sektorin e IT (që funksionon që nga 1995), pra më shumë se dy dekada. Thënë kështu, ato janë të afta të ofrojnë shërbime të përparuara, paqe mendore dhe shërbime të orientuara nga performanca në të gjithë botën përmes qendrave të shumta të të dhënave të vendosura në katër kontinente..

Kamatera ju lejon të zgjidhni nga 13 qendra globale të të dhënave të mbështetur nga disqet e shtetit të ngurta, Procesorët e fuqishëm Intel Platinum, dhe gjerësia e bandës 400Gbit me 99,95% të garantuara me kohë. Me tastierën e tyre të bazuar në internet, duhen më pak se 60 sekonda për të vendosur Linux VPS cloud, pasi gjithçka është automatike, falë provizioneve të menjëhershme. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni vendndodhjen e të dhënave, serverin e preferuar, OS / Aplikacionin e kërkuar, Numrin e CPU-ve, Ram, ruajtjen, fjalëkalimin dhe emrin e projektit.

Ekzistojnë një bandë e sistemeve operative (100+ imazhe OS) që mund të instalohen me versione të ndryshme, duke përfshirë Ubuntu, CentOS, Windows, FreeBSD, Debian, etj. Mund të instaloni lehtësisht cPanel, WordPress, Redis, MySQL, nfSense, phpMyAdmin, dhe LEMP gjithashtu, falë panelit të kontrollit miqësor të bërë me përdorues. Zhvilluesit gjithashtu mund të vendosin një OS me porosi. Shtesa të tilla si kopje rezervë, rrjeti privat dhe pritja e menaxhuar mund të aktivizohet gjatë procesit të vendosjes ose më vonë në varësi të juve.

Përveç cloud VPS, Kamatera ofron një gamë të larmishme të produkteve duke përfshirë ruajtjen e bllokut, balancimin e ngarkesës, firewall, rrjetin privat të cloud dhe shërbimet e menaxhuara të cloud për të gjithë gamën e përdoruesve. Planet e tyre të ruajtjes së bllokut fillojnë nga aq pak sa 0.05 $ / GB në muaj, përshtaten më së miri për ruajtjen e bazave të të dhënave dhe aplikacioneve me kosto të ulët. Balancuesi i ngarkesës vjen i dobishëm kur menaxhoni një uebfaqe të madhe, aplikacione ose mjedis zhvillimi për të ndarë ngarkesën e punës në shumëfish për të minimizuar çështjet e performancës.

Kamatera planifikon çmimin

Kamatera ofron deri në 9 plane të përshtatura paraprakisht së bashku me opsionin me porosi ku mund të konfiguroni çdo aspekt të serverit tuaj. Paketa e parë sjell fuqinë e 1 vCPU, 1 GB Ram, hapësirë ​​SSD 20 GB, dhe bandës gjigande 5TB me koston e vetëm 4 dollarë në muaj ose $ 0.005 / orë – nuk është jashtëzakonisht i ulët? Ju merrni dy mundësi në lidhje me sistemin e faturimit; orë dhe mujore. Të gjitha këto përfitime vijnë me 24/7 ndihmë premium në dispozicion të klientit. Po pret një gjykim 30-ditor falas HostingSprout vizitorët, kështu që jepini një TRY menjëherë TODAY.

2. Vultr (Vetëm 2.50 $ / muaj)

Serverat Vultr Linux VPS në shtëpi

Pavarësisht nëse jeni një zhvillues, webmaster ose bloger, Vultr ofron serverët më të lirë Linux VPS të aftë për të ekzekutuar shpërndarje, aplikacione të ndryshme Linux, dhe instalimin e ISO-ve gjithashtu. Përkundër faktit se ata ofrojnë shërbime të papranueshme të përballueshme për programe të presjes së cloud për zhvilluesit, shpejtësia e tyre e kohës dhe marrjes është gjithashtu e jashtëzakonshme. Disponueshmëria e qendrave të shumta të të dhënave në të gjithë botën siguron një vonesë të ulët në këtë mënyrë shpejtësinë më të shpejtë të ngarkimit. Ju mund të zgjidhni nga 16 vende dhe të konfiguroni serverin më të afërt të cloud tek audienca juaj e synuar.

Qendrat e të dhënave të Vultr përbëhen nga serverë të klasit botëror të ndërtuar me pajisje të nivelit të ndërmarrjes, SSD, CPU Intel dhe infrastrukturë më të lartë. Ju nuk mund të merrni maksimumin nga rastet tuaja pa një panel të menaxhimit miqësor dhe të fuqishëm, kjo është arsyeja pse ata ju ofrojnë një panel kontrolli të pasur me tipare intuitive i cili e bën më të lehtë vendosjen, shkatërrimin, modifikimin dhe konfigurimin e cilësimeve të sistemit në disa klikime të miut . Ata sigurojnë përdorueshmëri përfundimtare duke i dhënë kontroll të plotë dhe qasje administratorit mbi makinën tuaj virtuale.

Kur pritësi i përbashkët tradicional kërkon që të abonohen në planin afatgjatë për të përfituar zbritje maksimale, Vultr vlerëson paratë tuaja pasi ato ofrojnë sistemin e faturimit në orë dhe mujore. Sistemi i tyre i faturimit llogarit burimet e përdorura dhe krijon fatura sipas burimeve të përdorura. Thënë kjo, ju paguani vetëm atë që përdorni (paguaj-si-ju-shkoni). Zhvilluesit mund të integrojnë API në mjedisin e tyre të zhvillimit dhe të menaxhojnë shpejt serverat e tyre.

Për shije të ndryshme të OS dhe për të përmbushur të gjitha llojet e nevojave të përdoruesve, ekziston një gamë e gjerë e shpërqendrimeve duke përfshirë CentOS, Ubuntu, Debian, Fedora, OpenBSD, dhe CoreOS, etj. Për më tepër, mund të vendosni edhe një makinë Windows lehtë për ASP, .Net dhe aplikacionet e bazuara në Windows. Izolimi i rrjetit privat mund të arrihet duke përdorur adresa IPv4 dhe IPv6. Në përgjithësi, ne rekomandojmë shumë Vultr për zhvilluesit dhe programuesit, si dhe webmasterët që kërkojnë VPS me kosto të ulët me energji cloud.

3. A2Hosting

A2Hosting është një tjetër ofrues i lartë me vlera të larta Linux VPS që u jep klientëve një bollëk karakteristikash si pjesë e shërbimeve të tyre. Ata janë vlerësuar thellësisht si një nga ofruesit më të mirë dhe të vlefshëm të pritjes. E themeluar në vitin 2003, A2Hosting tani ofron plane të përbashkëta, të reja, VPS, të dedikuara dhe të specializuara për hostimin e WordPress. Dhe brenda asnjë kohe ju gjithashtu mund të vendosni një server VPS.

Ajo ofron i pa menaxhuar, menaxhuar dhe CPS VPS paketat pritëse Shërbimi i pakontrolluar fillon aq e ulët sa 5 dollarë dhe vlerësohet si opsioni më i mirë me çmim të ulët VPS për zhvilluesit me përvojë. Në anën tjetër të planeve të menaxhuara, një shërbim i pakontrolluar siguron qasje rrënjësore, dhe kështu ju keni kontrollin e plotë mbi sistemet operative, parametrat thelbësorë si një boot, mbyllje dhe shumë të drejta të tjera administrative.

A2Hosting ofron zgjedhje të shumta të qendrës së të dhënave të vendosura në SH.B.A. (Michigan), Evropë (Amsterdam) dhe Azi (Singapor) pa imponuar ndonjë tarifë shtesë. Të gjithë serverët e tyre janë të pajisur me ruajtje të SSD dhe kështu mund të prisni një avantazh të madh shpejtësie. Ju gjithashtu keni mundësinë për të shkaktuar Turbo Boost në procesin e arkëtimit për rritjen e shpejtësisë. Për më tepër, A2Hosting ju lejon të zgjidhni nga Linux OS si Debian, CentOS, Ubuntu, dhe shumë të tjerë.

Të gjitha planet e pakontrolluara janë të konfigurueshme dhe kështu ju mundësojnë të zgjidhni bërthamat e CPU-së, Magazinimin, gjerësinë e brezit dhe RAM-in, etj, sipas specifikave tuaja. Plani më themelor i pakontrolluar përfshin ruajtjen 20 GB, 1core, 512MB dhe transferimin e të dhënave 2TD. Detyrat mund të bëhen përmes linjave komanduese, por ju i keni cPanel opsional e cila do të kushtojë 19,95 dollarë.

konfigurimi i serverit VPS të linjës A2hosting

Por nëse po kërkoni zgjidhje për paqen e mendjes dhe mos harroni të paguani për të, atëherë planet e tyre të menaxhuara janë për ju. Plani vjen në 32,99 $ / muaj me 4 GB RAM, 75 GB hapësirë ​​SSD, SSL falas, 4 vCPU, cPanel dhe karakteristika të shpejtësisë Turbo. Por kjo nuk do t’ju japë qasjen rrënjësore e cila do të jetë një çështje për disa përdorues. Pra, nëse përdoruesit dëshirojnë qasje rrënjësore në shërbimet e menaxhuara VPS, A2 ofron plane të dizajnuara posaçërisht Core VPS me të njëjtën kosto.

Së bashku me shërbimet e cilësisë së lartë, ato gjithashtu ofrojnë mbështetjen e klientit në nivelin Guru. 24/7 Biseda e drejtpërdrejtë, telefoni, Skype dhe sistemi i biletave thjesht mirëmbahen për zgjidhjen e problemeve të klientëve menjëherë. Për më tepër, të gjitha planet janë mbështetur në çdo kohë garanci për kthimin e parave, brenda 30-ditëve të para të rimbursimit të plotë, dhe më pas rimbursimi prorated. Ata gjithashtu ofrojnë shërbime falas për migracionin në sit. Absolutisht ne i rekomandojmë ata pasi A2hosting është një ofrues i sigurt, i qëndrueshëm dhe i besueshëm.

4. Hostinger – 3,95 $ / muaj

Kur flasim për një host pa WordPress pa reklama, Hostinger është mjaft bujar për t’ju ndihmuar të krijoni një faqe në internet pa paguar asnjë qindarkë të vetme. Megjithëse llogaria falas vjen me qasje të kufizuar, por lejon krijimin e një siti plotësisht funksional. Përveç planeve të tyre të lira të përbashkëta të pritjes së pritjes, ata gjithashtu kanë industri private më të lira virtuale të pritura të serverëve të mbushur me mbështetje Linux dhe shpërndarje të ndryshme. Po ashtu lejon një adresë IP të dedikuar për hartografimin e portit me porosi përmes IPv4 dhe IPv6 edhe për paketën shumë themelore.

Ndërsa jeni duke kërkuar për një VPS të lirë për Linux, Hostinger përfshin një distro të gjerë si CentOS 64 bit, CentOS me cPanel dhe WHM, panel kontrolli VestCP, panelin Webuzo, Fedora, Ubuntu, dhe Debian, etj. Thjesht, ju merrni shpërndarje dhe arkitektura të ndryshme për të krijuar mjedisin e dëshiruar të pritjes për projektet tuaja. Për lehtësinë e fundit të përdoruesit, ekzistojnë instaluesit e skenarëve me një klikim që lejojnë vendosjen e lehtë të çdo sistemi operativ, serverët Minecraft, VPN dhe integrimin me aplikacione të tjera. Për më tepër, tipari me një klik paketon të gjitha skriptet e njohura dhe opsionet e OS.

Të gjithë serverët VPS Hostinger të ndërtuar me disqe të ngurta shtetërore dhe stat të pajisjes së artit që do të thotë se performanca e shpejtë e rrufesë është e garantuar. SSD-të funksionojnë 20x ose më shpejt në krahasim me disqet tradicionale mekanike. Thënë kjo, ajo jep shpejtësi më të madhe I / O edhe gjatë rritjeve në trafik. Besueshmëri e lartë sigurohet gjithashtu përmes përdorimit të procesorëve Intel Xeon dhe RAM 128 GB. Kombinimi i të gjitha këtyre pajisjeve të shpejtë rezulton në një platformë të optimizuar të performancës e ndërtuar për shërbime mahnitëse.

Falë mjeteve të fuqishme të menaxhimit që e bëjnë të lehtë marrjen maksimale të serverit tuaj virtual, nga pulti, ekzekutimi i kopjeve rezervë dhe vendosja e kontejnerëve të instalimit janë të shpejtë. Mbështetja teknike rreth orës është gjithmonë aty për t’ju ndihmuar përmes bisedës live dhe emailit edhe për llogaritë VPS të pakontrolluara. Ju mund të dini që shumë host nuk ofrojnë asistencë ndaj klientit për shërbime të pakontrolluara por nuk është e vërtetë kur zgjidhni Hostinger. Ata kanë ekip të ekspertëve të brendshëm që rregullojnë çështjet tuaja ASAP. Plani shumë themelor kushton vetëm 3,95 $ / muaj me 1 GB RAM, 2.4GHz, 20 GB memorie SSD dhe gjerësi bandë 1TB.

5. Pritja për lëvizje

InMotion është një kompani e lartë që me siguri do të dëshironi të takoni kur kërkoni server i përballueshëm VPS. Të gjithë serverët e tyre virtualë vijnë me tipare të artit. Pika bindëse që ata paraqesin një infrastrukturë të mbështetur në cloud për t’i bërë shërbimet e tyre të papërballueshme. Për më tepër, ju do të merrni shërbime falas të menaxhimit të serverit, si azhurnime të OS dhe arna të sigurisë, etj. Ata ofrojnë një gjithsej dy lokacione për të zgjedhur për qendrën e të dhënave: Uashington, D.C dhe Los Angeles, CA.

InMotion përfshin karakteristika të shumta të fuqishme. Të gjitha planet e përfshira me cPanel i cili është paneli kontrollues më intuitiv i industrisë që e bën menaxhimin e veçorive si domenet, postën elektronike, dhe bazat e të dhënave shumë më të lehtë. Dhe me të vërtetë nuk duhet të paguani për të veçmas edhe në planet e lira të serverëve Linux. Gjithashtu, planet e tyre janë optimizuar për tregtinë elektronike dhe ato japin shërbime falas për migracionin në sit.

Jeni shumë të sigurt kur përdorni InMotion pasi ato ofrojnë shërbime falas të kopjimit të të dhënave. Pamja fotografike e gjallë e gjendjes Plus vërteton shumë e dobishme kur serveri juaj zgjidhet i pa zgjidhur me çdo version të aplikacionit. Me këtë karakteristikë të këndshme, në të vërtetë mund të ktheheni në kohë për të marrë gjithçka në rregull.

Aktualisht, ka 3 plane të ndryshme VPS. Plani themelor “VPS-1000HA-S” shfaqet me RAM 4 GB, gjerësi bandë mujore 4TB, adresa 3- IP dhe çertifikatë falas SSL. Ndërsa mund të presësh fusha të pakufizuara kështu që për këtë, ato gjithashtu ofrojnë ruajtje të mjaftueshme prej 75 GB në SSD. Për më tepër, ju jeni në gjendje të merrni një emër domain falas me të gjitha planet 6 dhe 12-mujore.

Një pamje e shpejtë e tipareve kryesore të VPS.

Karakteristikat e linuxve të lëvizjes vps

InMotion gjithmonë mbani ndihmën e klientit në nivelet e tyre të përparësisë dhe u shërben zgjidhjeve përmes bisedës së drejtpërdrejtë të drejtpërdrejtë, skype, bileta dhe telefon. Krahas atyre mbajnë një bazë të madhe njohurish. InMotion është një nga ofruesit tanë të preferuar, dhe jemi të sigurt që shumë përdorues të tjerë do t’ju thonin të njëjtën gjë. Plus është vendi më i mirë për të marrë të gjitha llojet e zgjidhjeve të pritjes në çmime të arsyeshme.

6. DreamHost

DreamHost është një nga ofruesit më të lirë të hosteve Linux VPS me shërbime të menaxhuara. Ata sjellin një zgjidhje të besueshme për blogerët, projektuesit dhe zhvilluesit. Themeluar përsëri në 1997 kompania vjen një rrugë e gjatë dhe për këtë arsye njihet si ofruesi i besueshëm. Tani ata janë të përkushtuar të ofrojnë 100% në kohë dhe nën një shërbim të dytë të shpejtë.

Thjesht duhet të plotësoni procesin e arka, dhe ata do ta bëjnë të qartë për të lëshuar serverin brenda asnjë kohe. Më tej DreamHost ka një marrëveshje mbështetjeje afatgjatë me Ubuntu i cili siguron azhurnimet më të fundit, duke mbuluar vrimat e sigurisë dhe shërbimet e qetë për më pak joproduktive. Ata sigurojnë ruajtje në disqe 20x më të shpejtë SSD në vend të disqet standarde SATA.

DreamHost ofron një panel kontrolli të bërë në shtëpi që ndihmon në përshkallëzimin e burimeve. Blerja e një plani që mbart më shumë bërthamë RAM, Storage dhe CPU për një projekt të ri janë shkaku kryesor i shpenzimeve të panevojshme, kështu që përmes panelit të kontrollit, mund të porosisni më shumë burime vetëm kur kërkohet. Shkallueshmëria si kjo është mjaft e kursyer në kosto.

Për më tepër, planet e tyre mjaft të përballueshme për hostim Linux vijnë me karakteristika standarde si PHP, Perl, Python, Nginx, XCache, aksesi në SSH dhe më shumë. Plus, të gjitha planet përfshijnë Encryptin e Let që mund të aktivizohen me një klik dhe që konsiderohet një element thelbësor në SERP.

Karakteristikat VPSh dreamst

Plani themelor thjesht zhvillohet në $ 15 me 1 GB RAM dhe 30 GB ruajtje në disqet me gjendje të ngurtë. Po ashtu, ata po japin një bandë të pakufizuar me të gjitha paketat. Pjesa më e mirë e DreamHost planifikon që të ketë asnjë kufi në numrin e fushave që mund të strehosh në një llogari të vetme dhe kështu zhvilluesit dhe projektuesit mund të inicojnë projekte të shumta për klientët e tyre. Më tej, do t’ju jepet 1 adresë IP e dedikuar me këtë plan.

Nëse keni vendosur një VPS në llogarinë tuaj, por keni konstatuar se kjo VPS nuk i plotëson nevojat tuaja dhe doni ta anuloni atë, do t’ju paguani përsëri shërbimin e plotë të vitit minus muajin e parë për VPS. Stafi i tyre teknik i ndihmës është gjithmonë 24/7 për t’ju ndihmuar. Ato janë në dispozicion në Twitter dhe postë elektronike me një periudhë mjaft të bukur përgjigjeje. Biseda live është në dispozicion nga 6 e mëngjesit deri në 10 pasdite Koha standarde e Paqësorit (PST). Në përgjithësi, DreamHost nuk është vetëm i lirë, por edhe një nga ofruesit më të mirë Linux VPS.

7. Bluehost

Rrallë ka dikush që është duke punuar në internet (Webmaster, Blogger) dhe që nuk di për Bluehost. Kompania është tepër e përhapur në mesin e fillestarëve. Bluehost ofron plane të ndryshme për të kënaqur nevojat e një larmi klientësh. Shërbimet e tyre përbëhen nga WordPress të përbashkët, cloud, të menaxhuar, WooCommerce, VPS dhe plane të dedikuara për pritje. Gjithashtu, ju mund të regjistroni një domain me ta.

Prmimet e lira të Bluehost e bëjnë Linux VPS të arritshme për të gjithë. Kompania është duke përdorur teknologji të përparuar si OpenStack dhe KVM. Për më tepër, duke zbatuar hiper Këshilltarin KVM, BlueHost siguron burime të garantuara për çdo përdorues të VPS.

Ofron Bluehost cPanel i përmirësuar e cila është pulti më intuitiv në treg. Kjo është shumë e bukur për përdoruesit e rishtar ose për ata që nuk duan të punojnë me linja komplekse komande. Gjithashtu, ata japin mundësinë e përdorimit të plotë të CentOS dhe serverit për të cilin keni paguar. Një tjetër avantazh i madh për të marrë Bluehost që burimet shtesë janë në lëvizje. Mund të shtoni më shumë hapësira ruajtëse përmes cPanel në lëvizje.

Bluehost bëhet zgjedhje më e favorshme nëse jeni duke kërkuar shërbime VPS të lira, por relativisht të besueshme, me karakteristika deluzive. Brenda vetëm 19,99 $ / muaj. mund të punësoni një server virtual që ka 2 bërthama CPU, 30 GB ruajtje SAN në SSD, gjerësi të pakufizuar dhe 2 GB RAM. Ato përfshijnë gjithashtu 1 adresë IP. Ka edhe 30 ditë garanci për kthimin e parave për paratë tuaja. Ju gjithashtu do të merrni një një emër domain falas.

Edhe pse është një ofrues i bukur, por ka disa të meta në marrjen e Bluehost. Para së gjithash, ata nuk ofrojnë zgjedhjen e vendndodhjes së qendrës së të dhënave. Një përzgjedhje e vendndodhjes së qendrës së të dhënave mund të jetë e domosdoshme kur vendosni sitet e tregtisë elektronike. Së dyti, aty ku shumica e kompanive ofrojnë falas të enkriptojmë, Bluehost e përfshiu atë si një veçori opsionale dhe ju duhet të paguani një shumë shtesë për këtë.

Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit është gurthemeli i paketës tuaj të strehimit, ku mund të adresoni çdo ndërlikim që hasni dhe të merrni zgjidhje nga ekspertët teknikë. Bluehost ju siguroi mbështetjen 24/7 të klientit përmes bisedës, emailit dhe telefonatës live. Edhe pse Bluehost merr deri në 10 nenexhik. në përgjigje por në përgjithësi siguron shërbime mjaft të kënaqshme.

8. Host1Plus

Host1plus është një nga ofruesit që ofron Linux VPS të lirë në SSD dhe kështu sjell performancën në nivelin e tërë të ri. Ata kryesisht projektuan shërbimet për zhvilluesit. Ju mund të iniconi serverin tuaj VPS vetëm $ 4 / month me një bollëk të veçorive të zhvillimit. Mimet më tej lëvizin poshtë duke rritur vetëm kohëzgjatjen e pajtimit për më shumë se një muaj.

Host1plus ndërtuar në infrastrukturën e fuqishme që përdor procesorë Intel Xeon, virtualizimin OpenVZ dhe sistemin e memorimit SSD. Për më tepër, lidhja e tyre mbështet deri në 500 Mbps uplink. Gjithashtu, ata pretendojnë të ofrojnë sistemin e ruajtjes RAID 10 i cili është i njohur për shpejtësinë e shpejtë dhe shkallën minimale të dështimit.

Karakteristikat host1plus linux vps hosting

Një gjë ne duam të sqarojmë se është më e përballueshme për zhvilluesit me përvojë pasi ata lehtë mund të punojnë në linjat e komandës. Nga ana tjetër për përdoruesit e papërvojë dhe joteknikë, Host1plus ofrojnë licencë cPanel e cila do të kushtojë 15 dollarë në muaj, kjo i bën shërbimet e tyre pak të kushtueshme.

Ekziston një mbivlerësim i planeve për të zgjedhur, dhe kështu mund të dalloni me lehtësi atë që mund të përmbushë kërkesat tuaja. Plani i tyre i parë i quajtur “Amber” lejon ruajtjen 20 GB Ceph, 512 MB RAM, 1 CPU Core dhe bandwidth 1TB. Për më tepër, Host1plus ju mundëson të filloni planin Linux OpenVZ dhe Linux KVM.

Vendosja e një serveri VPS me Host1plus është shumë e thjeshtë. Thjesht zgjidhni qendrën tuaj të dëshiruar të të dhënave e cila është e vendosur strategjike pranë audiencës tuaj të synuar. Ato kanë gjithsej 5 lokacione rreth hartës që janë Chicikago (SHBA), Los Angeles (SHBA), São Paulo (Brazil), Frankfurt (Gjermani) dhe Johannesburg (Afrika e Jugut). Pastaj zgjidhni sistemin Linux që dëshironi të përdorni dhe vendosni informacionin e faturimit. Kjo eshte

Linux OS

Host1plus ofron shërbime mbështetëse. Por e vetmja pjesë që na zhgënjen është disponueshmëria e këtij chat live i cili është i arritshëm vetëm gjatë 9-18 GMT + 3. Megjithëse përgjigja është e shpejtë, por ato duhet të ofrojnë shërbime bisedimi 24/7 për të adresuar çështjet e klientit menjëherë. Përndryshe, ju mund të krijoni kontakte përmes postave elektronike ose të shfletoni mësimet e tyre dhe bazën e njohurive. Duke përmbledhur, mund të themi se është një ofrues i mirë VPS por për zhvilluesit me përvojë.

 • 10 kryesuesit më të lirë të serverëve të VPS: Më të mirë të serverëve VPS të lirë

9. HostGator

HostGator është çuditërisht i zakonshëm në mesin e kërkuesve që duan zgjidhje të përballueshme për pritje. Krahas zgjidhjeve themelore të pritjes si WordPress të përbashkëta dhe të menaxhuar, ato gjithashtu favorizohen për shkak të zgjidhjes së tyre të shpejtë, por të përballueshme të pritjes së cloud për blogerët. Me HostGator, mund të merrni ose serverin VPS me ose pa cPanel

Serveri juaj virtual është plotësisht i izoluar nga përdoruesit e tjerë dhe ofron kontroll autonome mbi instalimin e një sistemi operativ dhe konfigurimin e cilësimeve. Për të gjithë serverët Linux VPS, ato sigurojnë ruajtje në sistemin RAID 10 që jep mbrojtje më të mirë dhe disponueshmëri maksimale të të dhënave tuaja. Për më tepër, nëse do të filloni një projekt të vogël, atëherë nuk ka nevojë të merrni një plan më të madh pasi mund t’i montoni me lehtësi burimet kur faqja juaj rritet.

Plani i tyre i parë i quajtur si Snappy 2000 që siguron qasje në 2 bërthama CPU, 2 GB RAM, hapësirë ​​në internet 120 GB dhe bandwidth 1.5TB. Ato përfshijnë adresat 2-IP. HostGator u jep mundësinë e përdorimit të karakteristikave kryesore si serveri në internet Apache, PHP, MySQL, Perl dhe Python, etj. Për më tepër, HostGator siguron mbrojtje nga DDOS, Tabela IP firewall dhe disa masa të tjera të ngushta sigurie. Serverët VPS mundësohen nga procesorët Intel.

Kur bëhet fjalë për çmimet, HostGator mund t’ju japë një tronditje të rëndë. Për një kohëzgjatje më të shkurtër kohore, ato shndërrohen në shërbime vërtet të shtrenjta 79,95 $ / muaj ndërsa kostoja fillon të bjerë ndërsa rritni periudhën e pajtimit dhe bëhet aq i ulët sa 19,95 dollarë. Pa dyshim që ata janë një ofrues i shkëlqyeshëm VPS, por taktikat si kjo i bëjnë klientët t’i shmangin ata.

Me siguri stafi i tyre i klientëve është i disponueshëm 24/7, por ato nuk janë aq të mprehta sa duhet të jenë. Shumicën e kohës ju duhet të prisni të paktën 10 minuta ndërsa ndonjëherë periudha e vonesës mund të rritet në 30-40 minuta. Ka raste të rralla kur marrim një përgjigje të shpejtë.

Konkretisht, kur bëhet fjalë për performancën e serverit VPS padyshim që ato janë të mahnitshme, por strategjia e tyre e çmimeve dhe shërbimet mbështetëse janë faktorët kryesorë të marrjes së marrëveshjeve. Pra, pasi të keni regjistruar planin e tyre nëse e kuptoni se ky nuk është shërbimi që dëshironi, kërkoni një rimbursim pasi ato ofrojnë një Politika e rimbursimit 45-ditor.

10. 1and1

1and1 është ofruesi që përuron serverin më të lirë Linux brenda asnjë kohe. Teknologjitë moderne si virtualizimi i VMware, Intel Xeon 2660 v2 & 2683 v3 dhe disqet e ngurta të shtetit janë miratuar nga 1and1 për të ofruar shërbime të cilësisë premium. Për më tepër, planet e tyre VPS mundësohen nga shërbimet cloud.

1&1 ofron plane për përdoruesit e Windows dhe Linux. Ju lejohet të zgjidhni nga tonet e modeleve të OS si Ubuntu, Debian, Windows 2012, 2008 dhe 2016, etj. 1and1 dorëzoni aksesin e plotë të rrënjës në server i cili është një nga shqetësimet themelore të shumicës së zhvilluesve për të punuar lirisht.

Ato ofrojnë zgjedhje të qendrave të të dhënave në SH.B.A., Gjermani dhe Spanjë. Paketa e tyre më e ulët përbëhet nga 1 CPU bazë, 512 MB RAM dhe një sasi e madhe e ruajtjes (30 GB) në disqet SSD. Nuk ka nevojë të shqetësoheni për transferimin mujor të të dhënave pasi ato lejojnë trafik të pakufizuar në të gjitha planet. Plus, çertifikata SSL përfshirë.

Gjithashtu, vini re se ata thjesht lejojnë 1 adresë statike IP. Për më tepër, Nëse doni të përdorni një cPanel ose Plesk, atëherë duhet të regjistroheni në planin e tyre Virtual Server “Cloud M”. Vendosja e një llogarie është jashtëzakonisht e thjeshtë thjesht zgjidhni qendrën e të dhënave dhe zgjidhni OS, detajet e pagesës dhe atje ku shkoni. Shtë gati.

Shikoni veçoritë e spikatura të 1and1;

1u server serveri 1and1 vps

1&1 është shumë si një zgjidhje VPS për zhvilluesit me përvojë. Arsyeja më e dukshme që ata nuk ofroi chat live, kështu që ju duhet t’i kontaktoni ata përmes postave elektronike ose Telefonatës. Ne mendojmë se Biseda live është më e rehatshme nëse gjuha juaj e parë nuk është anglisht dhe lëshimi i një veçorie të tillë është me të vërtetë zhgënjyese për përdoruesit e rishtar.

Pasi që jo të gjithë janë një djalë i teknologjisë dhe hasin në disa incidente. Mund të hamendësojmë se si ndihet kur ndodh një incident kritik, por nuk ka asnjë mënyrë për të marrë ndihmë të menjëhershme nga kompania. Pra, ne kurrë nuk inkurajojmë përdoruesit e rinj të zgjedhin një ofrues si 1&1 që nuk ofron bisedë shumë themelore live. Por nëse e dini administrimin e serverëve, atëherë është mirë të shkoni dhe padyshim shumë të përballueshme.

 • 10 ofruesit më të mirë të serverëve të pritjes Linux

 përfundim

Sitet më të vogla funksionojnë mirë me një pritje të përbashkët, por për faqet e internetit të mëdha, ju duhet absolutisht një mjedis VPS. Ofruesit e lartpërmendur të VPS nuk janë thjesht të lirë, por gjithashtu plotësojnë në mënyrë të përkryer nevojat tuaja dalëse. Të gjithë janë duke tejkaluar në industri dhe ofrojnë zgjidhje për zhvilluesit, projektuesit, blogerët dhe ndërmarrjet.

Pra, ajo që ne rekomandojmë për një zgjidhje të lirë Linux VPS?

Edhe pse të gjithë hostet e rishikuar janë të shkëlqyeshëm, por padyshim që ju rekomandojmë InMotion që menaxhoi VPS-në e cila mbështetet nga infrastruktura Cloud. Ai mbulon të gjitha tiparet thelbësore për zhvilluesit, blogerët dhe webmasterët. Ato janë gjithashtu jashtëzakonisht të shpejta dhe sigurojnë kohën e duhur të ngurtë brenda çmimeve të arsyeshme.

Nëse jeni duke ndjekur plane të pakontrolluara, atëherë A2 Hosting është një lojtar me reputacion të mirë dhe ofron një server të lirë Linux VPS.

Zgjedhja është plotësisht e juaja vetëm mbani në mend dispozitat tuaja dhe zgjidhni një nga të cilin ne shqyrtuam më lart për të marrë shërbime të përballueshme dhe të vlefshme.

Pra, keni provuar ndonjë nga ofruesit e diskutuar më lart ose do të provoni? Ndani përvojën tuaj të vlefshme me ne dhe lexuesit e tjerë përmes komenteve.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map