10+ Ofruesit më të mirë të hostimit në internet 2020 për shërbime të besueshme dhe të qëndrueshme

4

Për shkak të konkurrencës së përshpejtuar në mes të ofruesve të pritjes në internet në vitin 2020, bëhet shumë sfiduese posaçërisht për rishtarët për të zbuluar web hosting-in më të mirë i cili i përshtatet më së miri faqeve të tyre të internetit.


A jeni të mbërthyer në gjetjen e përgjigjeve të mëposhtme?

Cila kompani pritëse ofron maksimumin e shpejtësisë dhe shpejtësisë? Cilët ofrues të shërbimeve ofrojnë shërbime mbështetëse të shpejtë? Kush ofron karakteristikat më të mira të pritjes dhe cilat më së miri i përshtaten faqes tuaj?

Do t’i merrni të gjitha përgjigjet pasi të keni lexuar këtë artikull dhe jam i sigurt që brenda 10 minutave të ardhshme do të keni mundësi të zgjidhni hostin e duhur në internet.

Fillestarët zakonisht blenë Webhosting të përbashkët për shkak të kostos së ulët, të lehtë për tu menaxhuar dhe ofron ton karakteristikash. Në këtë artikull, ne do të ndajmë listën më të mirë të kompanive të hostimit të vitit 2020, dhe me siguri do t’ju ndihmojë të zgjidhni atë të duhurin.

Farë është Web Hosting?

Serverët në internet janë njësoj si kompjuterët tanë në shtëpi ose laptopët të cilët përdoren për ruajtjen e të dhënave në internet dhe ato mund të arrihen nga kudo në botë. Ne presim përmbajtjen e faqes sonë të internetit në këta serverë, kështu që çdokush mund ta shfletojë atë. Këta serverë në internet / kompjuter pritjeje në internet, të njohur edhe si qendra të të dhënave dhe kompani ose individë i menaxhojnë ato.

Për të ndërtuar qendrat e të dhënave, duhet të keni burime të larta energjie, serverë me shpejtësi të lartë dhe lidhje interneti dhe sigurisht furnizime alternative të energjisë. Vendosja e serverit tuaj kërkoi shumë para dhe staf teknik për të trajtuar problemet e sistemit, por ka shumë kompani që shesin web hosting me çmime të përballueshme.

Individët mund të fillojnë një faqe në internet pa shpenzuar para të mëdha, zakonisht me $ 3 5 5 në muaj. Ndarja në internet e përbashkët është mënyra më e mirë për të krijuar një sit.

Ja se si përshkruan Wikipedia webhosting;

A sherbim pritjeje ne internet është një lloj i shërbimit të pritjes në Internet i cili lejon individët dhe organizatat që të bëjnë faqen e tyre të internetit të arritshme përmes World Wide Web.

Pritësit në internet janë kompani që ofrojnë hapësirë ​​në një server të zotëruar ose dhënë me qira për përdorim nga klientët, si dhe sigurojnë lidhje interneti, zakonisht në një qendër të dhënash.

Kompanitë e mbajtjes së faqes në internet gjithashtu mund të ofrojnë hapësirë ​​të qendrës së të dhënave dhe lidhje me internetin për serverët e tjerë të vendosur në qendrën e tyre të të dhënave, të quajtur colocation, i njohur gjithashtu si strehim në Amerikën Latine apo Francë

Lexoni gjithashtu:

 • Shërbimet më të lira të hostimit të lirë të WordPress për vitin 2020

Siç mund ta kuptoni të shkoni për serverin e të dhënave tuaja është shumë e kushtueshme dhe është e shkëlqyeshme të blini një paketë të përbashkët pritëse. Kjo ul koston tuaj për të bërë një blog në mënyrë dramatike

Pra, çfarë është Shared Web Hosting?

Siç njofton emri, një host që ndahet nga numri i përdoruesve d.m.th. kompani me efikasitet ndan burimet e serverit midis përdoruesve të ndryshëm. Do përdorues ka emrin e vet unik të domain për të pritur në atë server.

Përfitimet e hostimit të përbashkët:
 • Plane të lira
 • E mirë për uebfaqen e trafikut të vogël dhe mesatar
 • Shpesh përdoruesit marrin një domain falas me të
 • Ju nuk keni nevojë për aftësi superiore si administrata Linux për menaxhimin
 • Shumica e proceseve janë automatike dhe kjo është arsyeja pse shumë e lehtë për t’u përdorur

Pritja kryesore është zgjedhur kryesisht në bazë të kërkesave të faqes në internet p.sh. për një uebfaqe shumë të re kryesisht njerëzit zgjedhin një plan shumë themelor të ruajtjes. Por ka disa të mëdha dhe të rëndësishme faktorët që duhet të merren parasysh para blerjes së Web Hosting nga ndonjë host që janë këto:

 • shpejtësi
 • uptime
 • mbështetje
 • Garancia e kthimit të parave,
 • Mimi i planeve dhe
 • Karakteristika te tjera

Pas një përpjekje të gjatë dhe vendosmëri të sinqertë këtu, ne përpilojmë një listë të 20 kompanive të përbashkëta pritëse të bazuara kryesisht në faktorët e përshkruar më parë.

12 Shërbimet më të mira të mbajtjes së faqes në internet 2020 [Shqyrtime dhe krahasime të paanshme në thellësi]

Le të fillojmë!

1. SiteGround faqja e besueshme e faqes në internet që do të presë 2019

Ata janë të njohur në industri dhe shërbejnë një numri të madh klientësh, afërsisht 2,000,000. Kjo kompani nuk rekomandohet vetëm nga shumë ekspertë dhe forume, por edhe WordPress i rendit ato në listën e rekomanduar.

Ata kanë një lak të qendrave të të dhënave që përhapen në Azi, Evropë dhe Shtetet e Bashkuara.

Speed:

 • Dorëzimi i shpejtësisë së jashtëzakonshme të serverit duke miratuar teknologjinë e fundit si disqet SSD, SuperCacher, teknologjinë e serverit NGINX, PHP 7, CloudFlare CDN dhe protokollet HTTP / 2
 • Qendrat e të dhënave në lokacione të përshtatshme, Zgjidhni qendrën nga lokacioni më i afërt për kohën më të mirë të ngarkimit

uptime:

 • Ofrimi i 99.99% Uptime që i afrohet edhe 100% ndonjëherë.
 • Teknologjia e izolimit të llogarisë ndihmon në mbrojtjen e secilës llogari të pritjes veç e veç

mbështetur:

 • Shërbimet mbështetëse janë të disponueshme në çdo kohë dhe kudo dhe ata monitorojnë më shpesh serverat mbi një bazë Pro-aktive
 • Konsumatorët mund t’i kontaktojnë ata duke përdorur Biletat, Bisedën live ose telefonatën
 • Gjithashtu magjistarët hap pas hapi, Tutorials, seritë e videos janë gjithmonë të disponueshme

Karakteristika të tjera kryesore:

 • Ata ruajnë siguri të lartë dhe ofrojnë hyrje falas të SSH për lidhje të sigurt me serverin për të mirëmbajtur bazën e të dhënave dhe skedarët. Për më tepër, izolimi i llogarisë ndihmon kompaninë për të ndërtuar një shtresë shtesë të sigurisë.
 • 10 GB ruajtje në internet, 10,000 vizita / muaj në planin StartUp si plan themelor
 • Transferim falas i faqes, krijues i faqes në internet, certifikatë SSL, rezervë ditor, CloudFlare CDN, ndërtues drag-drop dhe shumë më tepër.
 • Emri i Lirë Domain me blerjen në web hosting
 • Ju mund të presni uebfaqe të pakufizuara në të gjitha planet, përveç planit StartUp.
 • Baza e të dhënave të pakufizuar, llogaritë e postës elektronike, nënfushat dhe fushat e parkuara.
 • Paneli i përshtatur për ta bërë atë miqësor
 • Auto-instaluesi i integruar në c-panel që lejon përdoruesit të instalojnë mbi 300 aplikacione me disa klikime.

Prmimi i planit:

SiteGround ofron pako të ndryshme me një çmim shumë të arsyeshëm dhe çdo plan trajton një sasi specifike vizitorësh. Për shembull; Paketa fillestare është e përshtatshme për një sit që të marrë jo më shumë se 10,000 vizitorë mujorë. Pra, zgjidhni paketën me mençuri që përmbush kërkesën tuaj.

Shënim: Vizitorët e HostingSprout mund të marrin deri në 60% zbritje për planin e fillimit, 45% për GrowBig dhe 50% në blerjen e planit GoGeek.

 • Fillimi: 3,95 $ [60% OFF në 9,95 $ të rregullt] me 10 GB dhe 10000 vizita / muaj.
 • GrowBig: 7,95 $ [45% OFF në 14,95 $ të rregullt] me 20 GB dhe 25000 vizita / muaj.
 • GoGeek: 14,95 $ [50% OFF në 29.95 $ të rregullt] me 30 GB dhe 100000 vizita / muaj.
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave.

kufizimet:

Kur rishikojmë planet e tyre, planet janë pak të kushtueshme në rutinën e rregullt (pa zbritje), por prapë SiteGround nuk është shumë i kushtueshëm nëse e krahasojmë me tiparet. Plani StartUp është shumë i përshtatshëm për faqet e nivelit fillestar.

Vizitoni SiteGround Këtu

2. A2Hosting

A2hosting

Nuk është çudi nëse nuk e dëgjoni emrin e A2Hosting sepse nuk janë aq të famshëm sa BlueHost, SiteGround ose InMotion. Ata janë gjithashtu një nga ofruesit më të mirë të mbajtjes në internet dhe ofrojnë ruajtje me performancë të lartë.

A2 Hosting ofron një pritje shumë të shpejtë, garanci në kohë, disqe SSD, siguri të fortë dhe mbështetje të gjallë gjatë gjithë kohës i bëjnë ata të qëndrojnë me krenari. Këtu është ajo që ju do të prej tyre;

mbështetur:

 • 24/7/365 Thirrje, Bisedë live dhe Email
 • Mbështetje mjaft mbresëlënëse dhe e shpejtë, Ne përdorëm vetëm bisedën e tyre live dhe shtruam disa pyetje të cilave ata përgjigjen brenda asnjë kohe
 • Pra, një person i ri që dëshiron të krijojë një blog ose një sit nuk duhet të shqetësohet se çfarë nëse një problem i përballet atij, atëherë çfarë bën?

uptime:

 • Garancia 99,99% Uptime drejton faqen tuaj që të jetë gjithnjë e disponueshme për vizitorët
 • A e përmbushën pretendimin e tyre? Uptime mesatare e periudhës 6 mujore është pothuajse 99,97%. dhe madje kemi përvojë 100% edhe në disa muaj

shpejtësi

 • Dëshmia e madhe e shpejtësisë së serverit të tyre është disku SSD që e bëri shërbimin në mënyrë të shpejtë të shpejtë
 • Pra, pyetja a janë ata shpejt? Sigurisht që gjatë provës koha e ngarkesës së faqeve kryesisht nga 215 deri në 273ms. Por mbani mend, koha e ngarkimit mbështetet shumë në shpejtësinë tuaj të internetit
 • Për më tepër, nëse keni para, atëherë blini planin dhe përdorni opsionin TURBO që e bën faqen tuaj 20x të shpejtë

Karakteristikat kryesore të tij:

 • 1 domain 5 Subdomain dhe 25 fusha të parkuara në planin e Lite
 • Magazinimi i pakufizuar dhe Bandwidth në të gjitha planet
 • Mbrojtja brutale e forcës, skanimi i përditshëm, zjarri i dyfishtë dhe monitorimi 24/7
 • 25 adresa emaili lejohen për llogari pritjeje
 • CloudFlare CDN dhe Basic
 • Pa tarifë migracioni, 50 dollarë për Bing dhe Google AD kredi.
 • A2 Optimizer, llogari WP menaxher falas dhe WP-CLI
 • Shumë versione PHP. Zgjedhja është e juaja
 • Qasja në SSH, phpMyAdmin & phpPgAdmin
 • 5 bazat e të dhënave, cPanel, instaluesi me 1 klikim, qasja në aplikacionet Google
 • Perl, Python, Perl
 • Certifikatë e përbashkët SSL
 • 25 llogari Email, POP3, IMAP, SMTP, Uebfaqe elektronike
 • Të gjitha tiparet e nevojshme të tregtisë elektronike

Prmimet e planeve:

 • Lite: $ 3,92 / muaj [7,99 $ e rregullt]
 • Shpejtësia: 9,99 $ / muaj. [9,99 $ e rregullt]
 • Turbo: 7,99 $ / muaj. [18,99 $ e rregullt]

Politika e rimbursimit:

Merrni paratë tuaja në çdo kohë nëse nuk jeni të kënaqur.

kufizimet:

 • Planet janë pak të shtrenjta
 • Turbo Boost nuk është në dispozicion për përdoruesit e planit Lite dhe Swift
 • Padyshim që është një kompani e mirë dhe që ofron shumë vlera, por për një newbie, ai / ajo duhet të zgjedhë një kompani që është e njohur mirë në industri. Për shkak se kompanitë e famshme përpiqen shumë për të ruajtur lavdinë e tyre dhe përpiqen të kënaqin klientët e tyre me çdo kusht.

Vizitoni A2Hosting Këtu

3. InMotion Hosting (Ekskluzive 56% zbritje TANI)

Inmotion top web hosting në vitin 2019

Ata u shërbejnë klientëve që nga viti 2001 dhe kanë një reputacion të mirë në industri. InMotion Hosting është një fitues i çmimeve ofruesi më i mirë i mbajtjes në internet dhe ka Vlerësim + nga BBB (Better Business Bureau). Atëherë, çfarë i sjell ata në një nga pozicionet më të mira të shërbimit në internet? Le të gërmojmë më thellë për të ditur më shumë rreth InMotion.

mbështetur:

 • Ekipi mbështetës është shumë profesional, miqësor, bashkëpunues dhe i disponueshëm 24/7.
 • FAQs, udhëzuesit, mjetet, Tutorials, kanalet e arsimit jepen për lehtësinë e klientëve në faqen e internetit.
 • Tre mënyra për të bashkëvepruar me mbështetje Chat Chat, Email dhe Telefon.

Speed:

 • SSD drejton në të gjitha planet e pritjes për t’i bërë shërbimet në mënyrë dramatike të shpejtë.
 • Vendndodhja e ndryshme e serverit në vende të përshtatshme ju madje mund të zgjidhni qendrën më të afërt të të dhënave.

uptime:

 • Arritja me sukses e 99.9% Uptime
 • Disa nga projektet tona po përdorin pritjen e tyre për më shumë se 1.5 vjet dhe ne nuk përballemi me ndonjë ndërprerje serioze.

Prmimet e planeve:

Aktualisht, planet e përbashkëta të hostimit të WordPress janë në dispozicion me zbritje dhe është një ofertë me kohë të kufizuar.

 • Nisja: 3,49 $ [56% Zbritje në 7,99 $ e rregullt]
 • Fuqia: 4,49 $ [55% Zbritje në 9,99 $ e rregullt]
 • Pro: 7,49 $ [53% Zbritje në 15,99 $ e rregullt]

Nxito! Filloni me InMotion dhe merrni online

Politika e rimbursimit:

Garancia e rimbursimit 90 ditë.

Karakteristika të tjera kryesore:

 • Transferim falas i të dhënave, rezervë falas, domain, krijues i faqeve në internet dhe tema për t’ju bërë online brenda asnjë kohe.
 • Hapësira e pakufizuar në disk dhe gjerësia e bandës
 • 25 nënfusha dhe 6 fusha të parkuara
 • Magazinim i pakufizuar i postës elektronike
 • 250 dollarë për fushatat reklamuese në Google, Yahoo, Bing dhe YP.com
 • Plani themelor lejon deri në 2 fusha
 • C-panel i thjeshtë, instalues ​​me 1 klik
 • Filtrimi i spamit në të gjitha planet

kufizimet:

Personalisht, ne nuk gjejmë ndonjë problem serioz, por pasi kërkuam në njerëzit shqyrtime dhe artikuj në internet, gjetëm disa

 • Plani themelor është në dispozicion të paktën për një periudhë një vjeçare
 • Numër i kufizuar i bazave të të dhënave
 • Ndërtues i faqes në moshë të vjetër

Vizitoni InMotion Këtu

4. BlueHost

Pritja më e mirë për WordPress në BlueHost

BlueHost u fillua nga Matt Heaton në 1996 dhe një nga 20 kompanitë më të mëdha të mbajtjes në internet të vitit 2020. Ata po menaxhojnë mbi 2 milion faqe interneti tani në platformën e tyre. BlueHost bëri një Mirësi të shkëlqyeshme në industri që çdo përdorues të duket shumë i impresionuar nga shërbimet e tyre dhe ta vlerësojë kompaninë.

Gjithashtu, rekomandohet kompani pritëse në uebfaqen zyrtare të WordPress dhe në internet më të mirët për biznesin e vogël, si dhe në faqet e trafikut me shkallë të mesme në përvojën tonë. Le të shohim se çfarë ofron kompania;

mbështetur:

 • Shërbime mbështetëse 24/7 dhe gjithashtu ofrimin e mësimeve dhe udhëzuesve për t’i bërë gjërat menjëherë.
 • Projekti ynë i parë është pritur akoma në BlueHost që nga viti 2014 dhe ne ende nuk kemi ndonjë çështje serioze për të marrë përgjigjen e tyre shumë vonë ose jo të pjekur.

Speed:

 • Ne jemi të kënaqur me shpejtësinë dhe gjetëm serverët e tyre mjaft të shpejtë dhe të shpejtë
 • Burimet shpërndahen në mënyrë efikase dhe nëse një sit që konsumon më shumë burime, atëherë ai zhvendoset përkohësisht në një sistem të izoluar. Pra, mund të mos prekë të tjerët

uptime:

 • Ata janë duke ndjekur Udhëzimin 99,99%
 • Do të përfundojmë afërsisht 2 vjet me ta
 • Avg. Uptime është pothuajse 99,97%. Kaq mjafton, çka duam tjetër?

Karakteristika të tjera kryesore:

 • Domain falas me të gjitha planet
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e diskut në Plus dhe Prime planifikon ndërsa 50 GB në planin Themelor
 • Bandwidth i pakufizuar në të gjitha planet
 • Ata i kushtojnë shumë vëmendje sigurisë, duke filtruar spam dhe përmbajtje të dëmshme
 • Qasje e sigurt e Shell (SSH) për menaxhimin e përmbajtjes në një mënyrë të sigurt
 • Nuk ka kufizim në numrin e vizitave në muaj
 • 1-klikim i instaluar WordPress
 • Ato përfshinin 200 dollarë për qëllime të marketingut të faqes tuaj

çmimi:

 • Themelore: 2,95 $ [normalisht 7,99 $] në muaj
 • Plus: 4,95 $ [normalisht 10,99 $] në muaj
 • Kryeministri: $ 6,95 [normalisht 14,99 $] në muaj

Politika e rimbursimit:

BlueHost pretendon të ofrojë 30 ditë garanci për paratë për klientët që nuk ndjehen rehat me ta. A nuk mjaftojnë 30 ditë për të gjykuar performancën e ndonjë hosti?

kufizimet:

 • Vetëm 5 llogari të postave elektronike lejojnë në planin themelor
 • Trajnimi hyrës ofrohet me tarifë
 • Ata tarifojnë tarifën për transferimin e faqes ndërsa shumica e kompanive pritëse e bënë atë pa kompliment

Vizitoni BlueHost Këtu

5. DreamHost

DreamHost hostimi më i mirë i WordPress në internet

Ata janë në biznes që nga viti 1996 dhe kanë një reputacion të mirë në industri. Ata janë fituesit më të mirë të çmimeve të ofruesve të shërbimeve të klientit të vitit 2016. Kompania ndërtoi personalizimin e tyre Cpanel në vend që të përdorin një panel tradicional. Pra, u jep mundësinë përdoruesve të menaxhojnë uebfaqen e tyre me lehtësi, pa u përballur me ndonjë problem.

DreamHost është pak i kushtueshëm nëse krahasohet me kompanitë e tjera të kësaj liste por ato janë një nga hostet kryesore të faqes WordPress. Uditërisht, ata pretenduan se sigurojnë njëqind për qind kohë, si dhe WordPress.org e rekomandojnë atë.

uptime:

 • Aty ku të gjitha kompanitë pritëse që ofrojnë 99,99% në kohën e duhur ata pretendojnë 100%
 • Padyshim që ata po punojnë shumë për të ofruar disponueshmërinë maksimale të serverit
 • Gjatë periudhës tonë të vëzhgimit të muajve të fundit, mesatarja. uptime gati 99.98%

Speed:

 • Të dhënat e ruajtura në SSD të cilat ndihmojnë për të rritur shpejtësinë në krahasim me disqet tjerrëse.
 • Sipas përvojës sonë, koha mesatare e ngarkesës kryesisht vjen nën një sekondë. Dhe kjo është një kohë e mirë e ngarkesës

mbështetur:

 • Mund të kontaktoni mbështetje përmes Chat, Email, dhe Twitter
 • Ata ofrojnë mbështetje të përkushtuar drejtpërdrejtë teknike 24/7/365
 • Përgjigja e përkushtuar e ekipit mbështetës është mjaft e drejtë për t’ju ndihmuar

Karakteristika të tjera kryesore:

 • Aftësia për të pritur fusha të pakufizuara me një llogari të vetme të hostimit të DreamHost
 • Ofron mjetet e nevojshme për një sit të tregtisë elektronike në planin e përbashkët të pritjes
 • Merrni në internet më shpejt me një instalues ​​me 1 klik
 • Ofrimi i bazës së të dhënave për Storage, Bandwidth dhe MySQL të pakufizuar, por mbajini ato të optimizohen. Edhe pse ata janë duke thënë të pakufizuar, por kur faqja juaj nuk është optimizuar mirë, d.m.th. sasi të madhe të të dhënave dhe duke shkaktuar probleme, ata do të dërgojnë një mesazh për t’u zhvendosur në serverin VPS.
 • Ata gjithashtu mbështesin gjuhët e shkrimit Python dhe Perl.
 • Kompania që ofron Ruby në shina që zvogëlojnë kohën tuaj të zhvillimit duke siguruar demo
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike me 2 GB limit për secilën
 • Përfshini 100 dollarë të Google AdWords Credit
 • Certifikatë falas SSL

çmimi:

 • Për pajtim 3-vjeçar 7,95 $ / muaj
 • Për pajtim 1-vjeçar 9,95 $ / muaj
 • Abonimi mujor $ 10,95 / muaj

Politika e rimbursimit:

Ne e donim këtë mundësi garancie për kthimin e parave nga DreamHost. Ata janë shumë të sigurt në lidhje me shërbimet e tyre që është arsyeja pse ju do të merrni opsionin e rimbursimit të gjatë 97 ditëve.

kufizimet:

 • Zgjedhje e kufizuar d.m.th. vetëm një plan i përbashkët pritjeje
 • Ata po mbështesin PHP 5 në planin e tyre të përbashkët të pritjes ndërsa disa kompani që implantojnë PHP 7.
 • Shërbimet mbështetëse në telefon nuk ekzistuan.
 • Ata janë duke përdorur panelin e tyre për menaxhimin e sitit, por shumica e njerëzve që përdorin c-Panel të mirënjohur. Pra, kjo mund të jetë problematike për ta që ta përdorin.

Vizitoni DreamHost Këtu

6. HostGator

Hostgator

Mbi 9 milion faqe në internet që përdorin shërbimet e tyre dhe shifra që rritet shumë shpejt duke kaluar çdo ditë. Kompania e themeluar në 2002 nga Brent Oxley dhe e bëjnë atë aq mirë sa kanë rreth 900,000 klientë në vitin 2013. HostGator ofron një gamë të planeve me specifika të ndryshme për pritjen me kosto të ulët që tërheq njerëzit.

uptime:

 • Ne nuk kemi ndonjë çështje të lidhur me Uptime sa herë që e provojmë, rezultatet janë të kënaqshme.
 • Për më tepër, ata garantojnë 99.9% në kohën e duhur përndryshe lëshojnë “kredi shërbimi” të këtij muaji në të cilin përballeni me kohën e humbjes. Min. shifrat me të cilat përballemi janë 99.92%.

Speed:

 • Ne e bëjmë testin e shpejtësisë më shpesh, sepse shpejtësia është shumë e rëndësishme për faqen tuaj të internetit dhe gjithashtu ndikon në renditjen e faqeve të kërkimit. vërejmë se ata janë duke i kënaqur klientët me shpejtësinë e theksuar në planet e tyre.
 • Vëmë re se ata janë duke i kënaqur klientët me shpejtësinë e theksuar në planet e tyre.

Mbështetje: 24/7/365 Mbështetje

 • Kompania ofron shumë platforma për të udhëhequr klientët e tyre dhe. Ne jemi duke përdorur shërbimet e tyre për më shumë se një vit dhe nuk gjetëm ndonjë problem serioz
 • Biletat, Telefoni, Biseda Live, Tutorialet e Videove dhe Forumet thjesht janë arritur të shërbejnë klientëve.
 • Stafi i tyre mbështetës duket i ditur, miqësor dhe aktiv

Karakteristika të tjera kryesore:

 • Hapësira e pakufizuar në disk, gjerësia e bandës, bazat e të dhënave MySQL dhe postat elektronike, por ju duhet t’i përdorni të gjitha ato në mënyrë më efikase
 • Domenet e pakufizuara në një llogari të hostimit, përveç Planit Hatchling
 • Ndërtues i faqes falas
 • Përmbushja e të gjithë protokolleve themelorë dhe pararendës për të mbrojtur nga malware dhe dobësitë.
 • Objekt i rezervave të menjëhershme në të gjitha planet
 • Kredi për Google AdWords dhe Yahoo! / Bing për të reklamuar nëpër rrjete
 • 4500 Templates falas për faqet e internetit dhe një instalues ​​me 1 klik
 • Ofrimi i c-Panelit për t’i bërë shërbimet më miqësore

çmimi:

 • Plani Hatchling: 3,95 $ në muaj
 • Plani i Foshnjës: 4,95 dollarë në muaj
 • Plani i biznesit: 5,95 dollarë në muaj

Politika e rimbursimit:

45 ditë garantojnë paratë për të kthyer paratë tuaja në rast të një situate të pakënaqur.

kufizimet:

 • Certifikata falas SSL përfshin vetëm në Planin e Biznesit, por ju e merrni atë veç e veç
 • Asnjë fushë e parkuar nuk përfshin në planin themelor

Vizitoni HostGator Këtu

7. iPage (Ofruesi më i Lirë i Hosting në internet më i lirë)

ipage hosting më i mirë në internet

Pa dyshim iPage që ofron një nga planet më të lira të hostimit më të mirë në industri. Për një faqe të vogël dhe të re, kjo kompani pritëse është shumë e përshtatshme. iPage është gjithashtu në pronësi të EIG, i njëjti grup që zotëronte BlueHost dhe HostGator.

Disa nga projektet tona të pritjes që përdorin akoma programin programe thelbësore të iPage. Ne jemi me ta për më shumë se 1 vit dhe ja çfarë kemi përjetuar deri më tani

mbështetur:

 • Baza e njohurive, Manualët e Përdoruesve, Biseda live dhe telefoni janë në dispozicion për 24/7
 • Pa dyshim për shërbimet mbështetëse ato janë të shpejta dhe miqësore. Ndonjëherë duhet të presim pak më shumë se zakonisht por megjithatë një mbështetje të mirë
 • Ne jemi të kënaqur me mbështetjen e tyre sepse ne gjithashtu provojmë shumë kompani pritëse me plan të shtrenjtë, por shërbimet e tyre mbështetëse nuk janë të mira

uptime:

 • Ne kemi probleme me sigurimin e Uptime nga kompania
 • Uptime më e ulët gjatë periudhës së testimit të një viti është 99.55% dhe më e larta 99.95%

shpejtësi

 • Shpejtësia është e mirë për një faqe në internet me trafik të ulët. Kur trafiku më shumë pothuajse 15-20 persona i afrohen faqes tuaj njëkohësisht, atëherë rritet koha e ngarkesës së faqes së internetit e cila është e bezdisshme
 • Por është e zakonshme për këtë lloj pritjeje me kosto të ulët

Karakteristika te tjera:

 • Ruajtje e pakufizuar e diskut, gjerësia e brezit, baza e të dhënave MySQL dhe llogaritë e postës elektronike
 • Emri i domain falas, tërhiqeni & rënie, dyqan në internet dhe kredi reklamuese
 • Domenet e pakufizuara në një llogari pritjeje
 • Llogaritjet FTP për menaxhimin dhe redaktimin
 • Ngarkoni serverë të ekuilibruar, 24/7 Monitorim dhe suitë sigurie
 • Paketa e sigurisë përfshin skanime të përditshme të malware, skanimin e spamit ditor dhe skanimin e rrjetit, etj.
 • Ndërtues i faqes në internet për ta bërë faqen tuaj në celular dhe miqësore me desktopin
 • 100 dollarë për Yahoo, 100 dollarë për Bing dhe një numër telefoni pa pagesë

Shënim: Plani shumë themelor me emrin Plani i Nisjes përfshin 5 ruajtje dhe gjerësi bandë 25 GB, 5 kuti emaili dhe Asnjë SSL të përbashkët.

Prmimet e planeve:

 • Plani thelbësor: 1.99 $ / muaj
 • Fillestar WP: 3,75 $ / muaj
 • WP thelbësore: 6,95 $ / muaj

Politika e rimbursimit:

Ashtu si BlueHost, SiteGround, dhe kompani të tjera të njohura të mbajtjes së faqeve në internet, iPage gjithashtu ofron 30 ditë garanci për kthimin e parave.

kufizimi:

 • Pritja nuk është e mirë për faqet e internetit të konsumimit të burimeve të larta. Shtë i përshtatshëm vetëm për faqet e internetit të vogla
 • Domain dhe planet e shtrenjta të rinovimit
 • Duke përdorur panelin e tyre të kontrollit në vend që të përdorni cPanel. Këtu mbani mend se cPanel është Paneli më i zakonshëm për menaxhimin e sitit në industri dhe kështu që mund të jetë e vështirë për një përdorues të kuptojë se kush përdor cPanel më parë.

Vizitoni iPage Këtu

8. Geeks gjelbër

greengeek

Me 300,000+ faqe në internet të pritura dhe 35000+ klientë, GreenGeeks që funksionon me sukses. Emri Green mund të jetë për shkak se ata po përdorin prodhimin e energjisë nga projektet e energjisë së erës.

Stafi i tyre menaxhues ka përvojë më shumë se 40-vjeçare, në mënyrë që ata të dinë më mirë se çfarë të bëjnë? Kur të bëjmë? Si të qëndroni në biznes? Le të bëjmë një vizitë në ato që morën tiparet kryesore dhe ato që kemi përjetuar.

uptime:

 • 99% Uptime me Garanci
 • Ata janë duke përdorur teknologjinë më të fundit të tilla si server me energji të efektshme dhe procesorë Intel Dual Quad Core Xeon për të ruajtur kohën e garantuar
 • Gjatë periudhës 3 mujore, kemi gjetur 99.99% me konsistencë

Speed:

 • Mund të themi se shpejtësia është shtylla kurrizore e çdo faqe në internet. Ne zbuluam se shpejtësia nuk është shumë e mirë por ata po përmbushin mesataren ose pak më të lartë. Ata duhet të punojnë për të
 • Duke përdorur disqet SSD
 • Lejoni klientët të zgjedhin qendrën e të dhënave pranë audiencës së tyre të synuar për kohën e shpejtë të ngarkimit të faqes.

mbështetur:

 • Ofrimi i mësimeve video, Shkenca bazë, Chat Live, Telefon, Email, Sistemi i biletave mbështetëse për shërbimet mbështetëse
 • Ne i kontaktojmë ata duke përdorur Live Chat dhe Email, përgjigja e tyre është në rregull ndërsa ndonjëherë ato janë të ngadalta por intervali nuk është shumë i gjatë.
 • Megjithatë, ata kanë nevojë për përmirësime, veçanërisht në rastin e postës elektronike

Karakteristika të tjera kryesore:

 • Mos vendosni asnjë kufizim në numrin e fushave që do të priten në llogarinë e vetme të pritjes.
 • Pa pagesë për migracionin në uebfaqe dhe emrin e domain falas me planin
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e ruajtjes dhe pa kufizime për vizitat mujore
 • Vegla falas për motorin e kërkimit, rezervë dhe shumë më tepër
 • Llogaritë e pakufizuara të emailit që mund të arrihen nga çdo klient me email
 • Mbi 150 aplikacione plus, aplikacione Google që mund t’i instaloni me një klik të vetëm
 • Domaine të Pakufizuar të Parkuar, bazën e të dhënave MYSQL, nëndominët, llogaritë FTP dhe lista vazhdon.

Prmimet e planeve:

 • Abonim 3-vjeçar me vetëm 3,96 dollarë në muaj.
 • Abonim 2-vjeçar me vetëm 5,56 dollarë në muaj.
 • Abonim 1-vjeçar me vetëm 6.36 dollarë në muaj.
 • Abonimi mujor me vetëm 9,95 $ / muaj.

Ata gjithashtu ofrojnë HOSTING WORDPRESS MENAXHUAR me të njëjtat çmime për ta bërë më të lehtë për të porsaardhurit.

Politika e rimbursimit:

A jeni i ri në shërbimin pritës të GreenGeeks? Nëse kështu, ju keni 30 ditë për të rimbursuar investimin tuaj pa u përballur me ndonjë pengesë.

kufizimet:

 • Planet duken të shtrenjta nëse regjistroheni për një periudhë më të shkurtër. Për shembull, plani i pajtimit mujor, por është normale në këtë industri. Do biznes dëshiron të marrë një klient afatgjatë.
 • Vetëm një plan i përbashkët i pritjes nëse doni të azhurnoni, atëherë nuk ka zgjidhje tjetër përveç VPS ose të devijoni nga një tjetër.

Vizitoni GreenGeeks Këtu

9. eHost

ehost mbajtjen e lirë të internetit për blogerët

eHost është në pronësi të Grupit të Qëndrueshëm Ndërkombëtar, e njëjta kompani që zotëron BlueHost, iPage, JustCloud, mojo Marketplace dhe shumë të tjerë. Përparësia e tyre kryesore konkurruese ndaj shumë ndërmarrjeve pritëse është çmimi i planeve me karakteristika shumë tërheqëse. Pra, nëse buxheti ka rëndësi, atëherë për mendimin tonë ju duhet ta merrni parasysh atë. Pse i përfshijmë ato në listë? Le t’i hedhim një sy

uptime:

 • Kur kemi testuar kohëzgjatjen e tyre, ne u habitëm sepse ata po japin më shumë se kostoja
 • Kohëzgjatja mesatare e periudhës 2 mujore është pothuajse 99.9%. Ajo që na duhet tjetër me një kosto kaq të ulët

Speed:

 • Ne ngarkojmë një uebfaqe të bazuar në WordPress me madhësinë e 10MB dhe më pas testojmë kohën e ngarkesës. Sipas rezultateve tona, faqja ngarkohet plotësisht në 2.5 sekonda. Pra, koha është e mirë dhe e pranueshme

mbështetur:

 • Bisedë Live, Thirrje, Email, Baza e njohurive
 • Ekipi i ndihmës teknike është në dispozicion 24/7/365
 • Jo keq me çmime kaq të ulta

Karakteristika të tjera kryesore:

 • Emri i domain pa kosto të gjatë si llogaria eHost hosting
 • Për të marrë së shpejti në internet Drag dhe Drop ndërtuesin e faqeve dhe modelet 1000+ për klientët
 • Bleni vetëm një llogari të hostimit për të pritur uebfaqe të pakufizuara
 • Mjete Google Webmaster
 • 100 dollarë kredi për Yahoo! dhe reklamat Bing
 • Email të pakufizuar, autoresponders dhe dërgues, dhe kontrollimin e viruseve
 • Hapësirë ​​pritëse dhe bandwidth e papërcaktuar. Pra do të thotë të shfrytëzosh ruajtjen & gjerësia e bandës në funksionimin normal të një faqe personale ose për një sit të biznesit të vogël. Mos e përdorni për ndarjen e skedarëve dhe ruajtjen e skedarëve
 • Ruajtje pa cloud 1 GB
 • Baza e të dhënave të pakufizuar të MySQL

çmimi:

Pika unike e shitjes së eHost në konkurrencë të ashpër është çmimet.

 • 2.75 dollarë në muaj në rast të një abonimi 3-vjeçar
 • 3.99 $ / muaj në rast të një abonimi 2-vjeçar
 • 4.99 dollarë në muaj në rast të një abonimi 1-vjeçar

Politika e rimbursimit:

Ata po ofrojnë një garanci të gjatë për 45 ditë para për të ndërtuar besueshmëri midis klientëve të rinj dhe të vjetër.

kufizimet:

 • Ofron vetëm një plan Hosting, d.m.th., i kufizuar i zgjedhjeve
 • Kryesisht u përqëndrua në shërbimin e biznesit të vogël dhe faqeve
 • Asnjë mundësi pagese mujore
 • Asnjë server VPS dhe Dedikuar nuk është i përshtatshëm për faqet e internetit që kanë trafik të madh
 • Kosto më e lartë e rinovimit

Vizitoni eHost Këtu

10. Arvixe

nikoqir i hostit më të mirë në internet

Ata janë në biznes që nga viti 2003 dhe u shërbejnë klientëve nga shërbime të ndryshme si Web Hosting, VPS hosting, dhe Dedicated Hosting. Më shumë se 3 milion njerëz që përdorin shërbimet e tyre. Përveç kësaj, ata janë duke ofruar si programet e Windows hosting ashtu edhe planet e ruajtjes Linux.

Kritika kryesore që bëjnë shumica e njerëzve është shërbimet e tyre mbështetëse. Ata kategorizojnë planet e përbashkëta të pritjes si PersonalClass dhe BusinessClass në të dy serverët Linux dhe Windows. Pra, në lidhje me mbështetjen, Ne nuk mund të themi se ato janë pritja më e mirë në internet por mjaft e mirë për të paktën t’u provoni atyre. Këtu është ajo që kemi provuar me ta

mbështetur:

 • Ata mirëmbajnë Helpdesk, Biletën, Bazën e njohurive, lajmet e fundit për të ndihmuar klientët
 • Një bazë e njohurive është një vend në sit, ku udhëzime dhe artikuj të ndryshëm janë në dispozicion për tema të ndryshme
 • Duke pretenduar se ato janë në dispozicion 24/7 për mbështetjen e klientit
 • Sipas mendimit tonë, ata kanë të drejtë të marrin 3/5 yje

Speed:

 • Ne jemi të kënaqur të themi se ata janë të mirë në shpejtësinë e ngarkesës së faqeve. Ne e provojmë atë duke instaluar një temë, mjete, duke ngarkuar përmbajtje dhe më pas duke optimizuar. Pas gjithë kësaj, ne e gjejmë të ndershme reagimin e serverit
 • Ekziston një zgjedhje e serverit me bazë në SHBA gjatë blerjes së planit

uptime:

 • Një kohë të jashtëzakonshme 99.9% të serverit
 • Ata janë partneri i disa firmave kryesore teknologjike dhe ofrojnë qendra të ndryshme të të dhënave
 • Ne gjetëm disa njerëz që ankoheshin për kohën e duhur. Por si përvoja jonë, ne nuk gjetëm ndonjë joproduktiv domethënës.

Karakteristika te tjera:

 • Emri i domain falas për një periudhë kohore
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e ruajtjes në të gjitha planet
 • Ju mund të presë 6 fusha në planin themelor ndërsa domenet e pakufizuara në të gjitha planet e tjera
 • 100 dollarë në Google Adwords dhe 100 dollarë për Yahoo! Rrjeti Bing për hir të reklamës
 • Trafiku i pakufizuar, Nënfushat, Llogaritë FTP, dhe Domain Aliases
 • Email të pakufizuar, autoresponder dhe përcjellës
 • Objekti ditor i rezervimit, zbulimi brutel i forcës, monitorimi i rrjetit, SpamAssassin, Acess Secure Shell, etj etj.
 • Transferimi i sitit pa asnjë kosto
 • Asnjë tarifë e fshehur pasi disa njerëz menduan se për shkak të emrit të domain falas ata mund të paguajnë disa tarifa të fshehura

çmimi:

Planet Linux

 • PersonalClass: 4,00 $ / muaj
 • PersonalClass Pro: $ 7,00 / muaj
 • BusinessClass: 22,00 $ / muaj
 • BusinessClass Pro: $ 35,00 / muaj

Windows Hosting

 • PersonalClass: $ 5,00 / muaj
 • PersonalClass Pro: 8,00 $ / muaj
 • BusinessClass: 4,00 $ / muaj
 • BusinessClass Pro: $ 7,00 / muaj

Politika e rimbursimit:

Duket se ata janë shumë të sigurt në lidhje me shërbimet që ata ofrojnë që ju do të merrni 60 ditë mundësi të rimbursimit.

kufizimet:

 • Ata janë në kundërshtim me ofrimin e shërbimeve mbështetëse
 • Gjatë hulumtimit tonë gjetëm disa njerëz që thoshin se nuk po japin shpejtësinë premtuese. Por nën periudhën tonë të provimit, ato janë të mira.

Vizitoni Arvixe Këtu

11. WebHostingHub

kompani e shkëlqyer e mbajtjes së faqeve në internet

WebHostingHub filloi në 2010 dhe ata morën çmimin më të mirë Shared Hosting në vitin 2016. Kjo kompani menaxhohet kryesisht nga InMotion Hosting. Dhe ne të gjithë e dimë se InMotion ka një reputacion shumë të mirë në industri.

Duke pasur parasysh, kompania ofron shumë plane të përbashkëta të përbashkëta me bazë WordPress me çmime të përballueshme dhe aplikacione falas në internet. Ata janë duke ofruar web hosting për faqet e internetit të biznesit të vogël në faqet e internetit të konsumimit të burimeve të larta.

Këtu është përvoja jonë dhe disa nga karakteristikat e tyre kryesore.

mbështetur:

 • Anëtarët e mbështetjes në bazë të SHBA janë në dispozicion 24/7
 • Thirrjet, Skype, Biseda, FAQ, Tutoriale janë në dispozicion
 • Stafi është shumë kompetent, i ditur dhe shumë miqësor që ata kurrë nuk ju lejojnë të prisni gjatë kur të keni nevojë për to

Speed:

 • A janë shërbimet e tyre të shpejta? Dhe përgjigjja është “PO” arsyeja prapa kësaj mund të jenë disqet SSD
 • Asnjë tarifë shtesë e aplikuar për disqet SSD

uptime:

 • Gjatë periudhës së testimit, ne kemi gjetur një joproduktive shumë të ulët. Uptime mesatare ishte pothuajse 99,96%
 • Por nuk ka asnjë garanci për Uptime. Padyshim që çdo host përballet me sfida gjatë dhënies së Uptime, kështu që ne duhet të mbajmë në mend mundësinë e joproduktive

Karakteristika te tjera:

 • Nuk ka kufi në hapësirën e ruajtjes, transferimin e të dhënave dhe adresat e postës elektronike
 • Krijues i faqes Premium pa asnjë kosto që përfshin redaktorin drag-drop dhe pronësinë e plotë
 • 5 nën-fusha të parkuara dhe 25 dhe mund të presin 2 faqe në internet në planin themelor (Shkëndijë)
 • Domain falas, 250 dollarë kredi të Google, Yahoo, Bing për reklamat
 • WordPress i instaluar automatikisht
 • SSH, cPanel, Mbrojtja nga SPAM, encryption suPHP dhe mbrojtja e Firewall
 • Asnjë kohë e humbjes gjatë transferimit të faqes tuaj të internetit
 • Gjithashtu miqësore për një sit Ecommerce

çmimi:

 • Shkëndijë: 4,99 $ [44% Zbritje 8,99 $] e rregullt në muaj.
 • Nitro: 6,99 $ [46% Zbritje nga 12.99 $ e rregullt] në muaj.
 • Dynamo: 8,99 $ [57% OFF nga 16,99 $ e rregullt] në muaj

Politika e rimbursimit:

Ju keni 90 ditë për të anulluar porosinë nëse nuk jeni të kënaqur.

kufizimet:

 • Tarifa e tarifës për Regjistrin ditor
 • Një numër i kufizuar i transferimit të faqeve dhe bazave të të dhënave (10 bazat e të dhënave të MySQL) & PostgreSQL) në planin e Shkëndijës
 • Asnjë zgjedhje e qendrave të të dhënave në planin Spark (themelor)
 • Si shumë kompani të tjera pritëse, çmimet e ulëta vetëm nëse pajtoheni të paktën për 3 vjet
 • Domeni është falas vetëm vetëm për vitin 1 dhe vitin tjetër ju duhet të paguani 14,99 $.

Vizitoni WebHostingHub Këtu

12. Godaddy

godaddy të përballueshëm të mirë të pritjes në internet

Ky është një tjetër emër i madh në ofrimin e web hosting për WordPress. Godaddy është regjistruesi më i madh dhe më i vjetër në botë që ka gati 62 milion fusha nën menaxhim dhe 12 milion konsumatorë.

Gjithashtu, ata po ofrojnë një linjë të madhe të zgjerimeve të domain-it dhe ofrojnë një katalog të madh të produkteve që lidhen me Sigurinë në Internet, mjetet e marketingut në internet, pritjen dhe lista vazhdon. Ata janë duke ofruar një garanci 99.9% Uptime.

mbështetur:

 • Ashtu si kompanitë e tjera të mbajtjes në internet, shërbimet mbështetëse janë në dispozicion për 24/7
 • Telefon, baza e njohurive, format e komunitetit
 • Jo, Biseda live
 • Shërbimet mbështetëse nuk janë mjaft të mira ose mund të themi shërbime mesatare mbështetëse, ato duhet ta përmirësojnë atë. Në fund të fundit, Godaddy është një nga kompanitë më të mëdha pritëse dhe domain në industri. Për më tepër, biseda live është një gjë shumë themelore në mbështetje, shpresoj që kompania në një moment të ndiejë nevojën e bisedës live.

uptime:

 • Kompania që jep një garanci prej 99.9% Uptime
 • Uptime është e mirë, Uptime që ne e provojmë në gusht dhe shtator 2015 është 99.96% dhe 99.94% respektivisht

shpejtësi

 • Pasja e qendrave të të dhënave në vende të ndryshme (Azi, Evropë Ne) duke e bërë më të lehtë shpërndarjen e shpejtësisë
 • Koha e ngarkesës në uebfaqe plotësoi standardet e industrisë.
 • Kur e provojmë atë, faqja merr 3.0s për të ngarkuar faqen e 2MB

Features:

 • Një domain falas dhe ju mund të organizoni 1 faqe në internet në planin e Ekonomisë
 • 100 GB hapësirë ​​pritëse me një bandë të pakufizuar
 • 1-klikoni instaluar dhe më shumë se 125 aplikacione
 • Mbrojtja ndaj virusit dhe spamit
 • 100 adresa e postës elektronike të lejuara në planin e ekonomisë
 • “Plani Ekonomik” gjithashtu përfshin 25 nën-fusha dhe fusha të pakufizuara Alias
 • Perl, Python mbështeti
 • Qasje në SSH, Cloud Linux, cPanel dhe shumë më tepër
 • Ju keni zgjedhje të të dy Linux-ve dhe planeve të hostimit të Windows

Çmimeve

 • Ekonomia: $ 3,99 / muaj [50% PRFUNDIMIT 6.99 $ të rregullt]
 • Deluxe: 4,99 $ / muaj. [50% OFF në 8,99 $ të rregullt]
 • Përfundimi: 7,99 $ / muaj. [46% OFF në 7,49 $ të rregullt]

Politika e rimbursimit:

Ju keni 30 ditë për të rimbursuar paratë tuaja për planet vjetore të blera siç është plani vjetor i pritjes dhe 48 orë për pajtimet mujore.

kufizimet:

 • Aty ku shumica e kompanive që ofrojnë kopje rezervë falas të sitit dhe rivendosin paratë e ngarkuara Godaddy për këtë.
 • Planet e rinovimit janë të shtrenjta
 • Kujtesë e kufizuar e bazës së të dhënave
 • Vini re se, nuk ka Bisedë Live në dispozicion deri më tani
 • Duhen goxha shumë kohë për instalimin e WordPress.

Vizitoni GoDaddy Këtu

Prisni, pra çfarë është një hostim i pakufizuar?

Shumë kompani që ofrojnë ruajtje të pakufizuar, Bandwidth, dhe karakteristika të tjera, por kini kujdes në të vërtetë, nuk do të thotë i pakufizuar. Sigurisht, këto burime kanë një kufi dhe përdoruesi duhet t’i shfrytëzojë ato në mënyrë efikase.

Kompanitë monitorojnë përdorimin e vendeve dhe kur një përdorues tejkalon kufirin normal, atëherë kompania dërgon një email për të zvogëluar përdorimin e burimeve përndryshe migrojnë në planin më të lartë ose në disa raste llogari ngrin.

Aktgjykimi i formës së prerë

Pra, më lart është përvoja që kemi pasur pothuajse brenda një viti duke testuar këto shërbime më të mira të mbajtjes në internet. Për më tepër, të gjithë përballen me ulje dhe ngritje, nuk do të thotë se kompanitë e listuara më lart janë më të mirat dhe nuk do të përballeni me ndonjë problem.

Tema kryesore është që ndërsa përdorni web hosting të këtyre kompanive mund të përballeni me probleme të vogla por jo ato kryesore, dhe është normale.

Ne rekomandojmë shumë SiteGround për shkak të ruajtjes së SSD, certifikatës falas SSL, mbështetjes së menjëhershme të klientëve 24, 7, rezervë falas ditor me rivendosje falas dhe kohës së fundit prej 99,99%. Ata janë gjithashtu një nga ofruesit e rekomanduar të WordPress për pritjen.

Përveç kësaj, për ndonjë arsye, ju gjithashtu mund të provoni për BlueHost. Ata gjithashtu përdorin disqet e ngurta shtetërore për ruajtjen e të dhënave, ofrojnë çertifikata SSL falas dhe mbështetje të shpejtë gjatë gjithë kohës me 30-ditë garanci për kthimin e parave.

Nëse keni akoma ndonjë paqartësi në mendjen tuaj, atëherë postojeni atë në komente, dhe ne do t’ju përgjigjemi sa më shpejt që të mundemi.

Ne e kemi shkruar këtë postim në një mënyrë të re (duke u ndarë në seksione si mbështetje, çmim, veçori, etj.), Në ​​mënyrë që të jetë e lehtë për lexuesit, posaçërisht për newbies, të krahasojnë tiparet kryesore të secilës kompani të mbajtjes në internet dhe të zgjedhin sipas tyre Kërkesat.

Në përvojën tonë, të gjitha kompanitë e mësipërme janë ofruesit më të mirë më të mirë të web-faqeve për të përfituar shërbime të besueshme.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map