Spocket zapewnia Dropshipping na innym poziomie

Jako stosunkowo nowa firma, Wrzeciono można łatwo pomylić z innym głodnym startupem, który stara się osiągnąć sukces na lukratywnym rynku usług dropshipping.


Jednak kiedy musimy porozmawiać CEO Saba Mohebpour, dotarło do nas, że to nie jest kolejna firma technologiczna, która chce zrobić wielką przerwę. W rzeczywistości Spocket był liderem w zrewolucjonizowaniu sposobu obsługi dropshipping i udało mu się z tym pogodzić.

Nasz wywiad zawiera informacje na temat początków Spocket i tego, jak przygotowują się do sukcesu, wyróżniając się na morzu usług dropshipping, jednocześnie dopasowując się.

Strona internetowa Spocket

Początki Spocket

Podczas gdy firma została oficjalnie założona w 2017 roku, pomysł na Spocket był w pracach CEO i założyciela Saby Mohebpour podczas jego dni studenckich w UBC.

Mohebpour szczerze przypomina sobie, że film z YouTube był dla niego katalizatorem do wejścia w świat programowania.

(Byłem) zainspirowany filmem na YouTube 17-latka, który sprzedał aplikację Yahoo, zacząłem uczyć się programowania i uruchomiłem aplikację o nazwie Vendchat. Podczas gdy musieliśmy to zamknąć, wiele się nauczyłem dzięki temu doświadczeniu i voila! Narodził się Spocket.

Ale zanim Spocket mógł faktycznie wystartować, istniała kwestia poznania rynku e-commerce i próby wejścia na rynek.

Dla Mohebpour i zespołu logicznym krokiem było założenie sklepu internetowego, ale wkrótce zdali sobie sprawę, że znalezienie zaufanych dostawców, ręczne zamawianie każdego produktu, utrzymywanie zapasów: wszystko to wydawało się niewiarygodnie niepraktyczne dla firmy, która wciąż stara się znaleźć podstawy.

Saba Mohebpour, założycielka Spocket i zespołu.

Podczas swoich badań Mohebpour zdał sobie sprawę, że utrzymywanie zapasów było ogromnym problemem dla wielu detalistów. To była iskra potrzebna do założenia firmy Spocket: rozwiązania e-commerce bez ryzyka.

Podobnie jak w przypadku większości startupów, Spocket musiał załatwić kilka nierówności na drodze, zanim się ustalili, ale jeden konkretny guz był całkowicie poza ich zasięgiem. To było podczas Program Seattle Techstars, na które firma została przyjęta w grudniu 2017 r., a Mohebpour miał problem z uczestnictwem z powodu bardziej rygorystycznych zasad dotyczących podróży.

Na szczęście wszystko się udało.

„Będąc wówczas obywatelem Iranu i mając nową politykę Trumpa – nie mogłem tego zrobić. Ale mój zespół uczestniczył w imieniu firmy! Od tego czasu właśnie zdobyliśmy nowe wyżyny – od naszej niesamowitej rundy finansowania po wzrost liczby sprzedawców detalicznych na naszej platformie. To niezwykle ekscytujący projekt! ”, Dodał.

Wyróżnianie się podczas montażu

Oczywiście postawienie stopy w branży dropshipping było czymś więcej niż tylko stworzeniem firmy i świadczeniem dla niej usług. Zespół Spocket musiał zrozumieć, jakie kwestie leżą poza „utrzymywaniem zapasów” i „ograniczaniem ryzyka” dla sprzedawcy detalicznego online.

Jeśli chcieli się wyróżnić wśród morza usług dropshipping i idealnie wpasować się w potrzeby klienta lub klienta, musieli zrozumieć, jakie są największe problemy w dropshipping i jak Spocket zamierza rozwiązać je inaczej..

Dropshipping ogólnie ogranicza się do chińskich dostawców. Miesięczne terminy dostaw nie działają dokładnie w tym stuleciu natychmiastowej satysfakcji. Aby detaliści mieli spore szanse na sukces w obliczu gigantów, takich jak Amazon, czasy wysyłki muszą być krótkie i konkurencyjne.

Rośnie preferencja dla produktów lokalnych, a także produktów sprawdzonych pod względem jakości i wytwarzanych etycznie, dlatego też wprowadziliśmy dostawców głównie z USA i UE, aby skrócić czas wysyłki i upewnić się, że jakość nie jest problemem.

Pozycjonowanie się jako usługa, która zapewnia nie tylko lepszy czas wysyłki, ale także wysokiej jakości produkty lokalne, sprawia, że ​​są one o krok powyżej średniej usługi dropshipping.

Plan taryfowy i ceny na marzec 2019 r. (źródło)

Ale zespół Spocket nie był z tego zadowolony. W szczególności Mohebpour zdał sobie sprawę, że wiele opakowań dostawców ma tendencję do przyćmiewania marki sprzedawcy. Aby temu przeciwdziałać, stworzyli partnerstwa z kluczowymi dostawcami, aby używać tylko neutralnych paczek, a dostawca doda fakturę sprzedawcy do pudełka.

Aby dodać wisienkę na wierzchu, Spocket ułatwia handlowcom samodzielne sprawdzenie produktów przed dodaniem ich do sklepu przy użyciu przykładowych zamówień, które są dostępne bezpośrednio na stronie wyszukiwania.

Rozwiązując wszystkie te problemy i zapewniając usługę, która zapewnia zarówno jakość, jak i szybkość, Spocket stawia sobie za cel najlepszą usługę dropshipping dla sprzedawców internetowych.

Nie tylko usługa, ale rozwiązanie

Pomimo tego, że Spocket działa na wszystkich cylindrach, Mohebpour i jego zespół nigdy nie stracili z oczu celu, jakim zamierzała być firma. I to ma być coś więcej niż tylko inna firma usługowa, ale raczej rozwiązanie dla detalistów.

Oznaczało to złamanie głowy, jak rozwiązać problem, który od dawna nęka sprzedawców internetowych.

Rozwiązujemy problem 1,1 bln USD za zniekształcenie zapasów, tworząc usługę, która pozwala przedsiębiorcom budować markę podczas dropshipping, pozyskiwać produkty wysokiej jakości od lokalnych dostawców i szybko wysyłać towary.

Spocket automatyzuje wszystkie „nudne” części biznesu, dzięki czemu detaliści mogą skupić się na marketingu, budowaniu marki i konwersji.

To ogromne zadanie dla firmy, która ma ponad rok (!), Ale dla Spocket nie chodzi tylko o to, by być kolejną historią sukcesu, ale także o wypełnienie luki między detalistami a rynkiem cyfrowym.

„Byliśmy częścią tej wielkiej rewolucji w handlu elektronicznym, która pozwala każdemu, kto ma połączenie internetowe, założyć sklep i powiększyć go. Dbamy o to, aby twoje doświadczenie jako detalisty było bez czkawki w zakresie pozyskiwania i dostarczania produktów! ”

Platforma produktowa pomaga sprzedawcom w pozyskiwaniu produktów

Jednak pod koniec dnia motywacją dla Spocket są ich użytkownicy, a Mohebpour mówi nam, jak ważne i satysfakcjonujące jest obserwowanie sprzedawców korzystających ze Spocket w ich firmach internetowych.

„Naszą największą motywacją jest wzmocnienie pozycji przedsiębiorców: obserwowanie tysięcy detalistów rozpoczynających działalność za pośrednictwem Spocket jest surrealistyczne. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni i zachwyceni liczbą wspaniałych sklepów, w których można kupić produkty Spocket i stworzyć własne produkty o niepowtarzalnym stylu. ”

Dzięki zerowym kosztom wstępnym, automatycznemu przetwarzaniu i zweryfikowanym produktom, Spocket skrócił czas budowy sklepu o połowę i zapewnił detalistom wiarygodne źródła: wpływ, jaki faktycznie mają na rynku, sprawia, że ​​dążą do osiągnięcia większej liczby!

Osiągnięcie sukcesu i przełamanie kamieni milowych

Spocket istnieje już od około roku, ale już zdążyli się podnieść sporo kamieni milowych i sukcesów. Dyrektor generalny Mohebpour szczerze przypomina sobie, jak udało im się pozyskać inwestorów podczas programu Techstars i przejścia na WooCommerce.

Cała podróż Spocket’a była ogromną kolejką górską – z moją niezdolnością do przejścia do programu Techstars, mimo że udało mi się zamknąć 1,5 miliona rund z inwestorami takimi jak Mistral Venture Partners, 7 Gate Ventures, Panache Ventures oraz akcelerator Plug and Play.

… W zeszłym miesiącu (sierpień 2018 r.) Rozszerzyliśmy swoją ofertę do WooCommerce, zapewniając większej liczbie sprzedawców detalicznych możliwość usprawnienia działalności, co jest dużym kamieniem milowym.

Aplikacja Spocket Shopify (Ściągnij)

Wtyczka Spocket WordPress (Ściągnij)

Kolejnym ogromnym kamieniem milowym dla Spocket było dotarcie do 25 000 detalistów w niecały rok, a liczba ta wciąż rosła. Wystarczy powiedzieć, że ich ciężka praca się opłaca.

Obecnie Spocket wspiera sprzedawców detalicznych na wszystkich pięciu kontynentach, pomagając im w uruchomieniu i skalowaniu sklepów internetowych. Jeśli chodzi o sam zespół, rozwinęli się z dwuosobowego zespołu z centralną lokalizacją w Vancouver do 11 członków z projektantami w Indiach, programistami w Brazylii i działaniami na Filipinach. Wszystko to pokazuje także siłę firmy w różnorodności.

Budowanie przyszłości (i dla użytkowników)

Mimo że obecnie cieszy się Spocket, Mohebpour i jego zespół wciąż spoglądają w przyszłość, którą planują dla firmy.
Saba Mohebpour, założycielka Spocket

„Planujemy przenieść Spocket na inne platformy, oprócz WooCommerce i Shopify, aby bez względu na to, gdzie przedsiębiorca jest w Internecie, mógł rosnąć szybciej dzięki Spocket.

Zależy nam na zbudowaniu bazy wiedzy, z której będą mogli korzystać detaliści na początku tej epickiej podróży, a co najważniejsze, oczekujemy szybkich rozwiązań dla większej liczby detalistów na całym świecie. ”

Kluczową częścią budowania lepszej platformy Spocket jest zrozumienie ich użytkowników. Dla małych i średnich firm oznacza to pozycjonowanie się jako idealna platforma, która pomoże użytkownikom w rozwoju firmy.

Spocket został stworzony, aby pomóc skalować małe i średnie firmy.

W miarę rozwoju firmy śledzenie zapasów lub indywidualnego przetwarzania każdego zamówienia staje się coraz trudniejsze: zarządzamy i automatyzujemy całą pracę ręczną, dzięki czemu handlowcy mogą skupić się na reklamie, marketingu, optymalizacji sklepu, utrzymaniu klientów: wszystkie ważne części prowadzenia udanego sklepu internetowego.

Mohebpour kontynuuje: „Detaliści mogą dodawać produkty od wielu dostawców bez kłopotów z pozwoleniami i umowami, ponieważ my sobie z tym poradziliśmy: pozwala to sprzedawcom detalicznym na szerszą gamę produktów, nie wspominając o naszych ekskluzywnych głęboko dyskontowanych cenach. Szybsze, płynniejsze i lepsze firmy to wynik Spocket! ”

Dropshipping na innym poziomie

Trudno jest wyróżnić się każdej firmie lub startupowi, gdy masz do czynienia z morzem konkurentów, ale pomimo tego, że masz zaledwie rok, Spocket nie tylko zrobił to dzięki usłudze dropshipping, ale robi to w całości inny poziom.

Ale osiągnięcie tego poziomu sukcesu nie było łatwe i wszystko zależało od tego, jak naprawdę pasjonuje się zespół. Saba Mohebpour, dyrektor generalny, mówi najlepiej, gdy opisuje ludzi w Spocket:

Jesteśmy zespołem złożonym z pełnych pasji, ciekawskich ludzi z całego świata; słuchamy naszych klientów i stale angażujemy się w przekształcanie Spocket w lepszą wersję.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map