Jak zrobić aplikację do gry za darmo online (i narzędzia, aby zacząć)

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego aplikacje do gier mobilnych są tak popularne? Oczywiście jest ku temu powód. Branża gier mobilnych jest uważana za najbardziej intratną i największą szansę biznesową na potencjalne przychody. Coraz więcej firm korzysta z mobilnych aplikacji do gier, ponieważ oczekuje się, że globalny rynek gier wygeneruje 152,1 mld USD 2019.


Stale rosnące liczby zachęcające firmy do tworzenia wysoce angażujących aplikacji mobilnych do promocji marki. Ponieważ rentowność jest kluczową kwestią przy opracowywaniu aplikacji do gier mobilnych.

Dlatego konieczne jest stworzenie gry mobilnej z bardzo wciągającymi i uzależniającymi funkcjami oraz niesamowitymi wrażeniami użytkowników, która jest zdecydowanie dodana do tej listy najbardziej poszukiwanych funkcji.

W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie stworzyć aplikację do gier mobilnych. Zacznijmy od tych historii sukcesu dla Twojej inspiracji.

Najpopularniejsze na świecie aplikacje do gier mobilnych

1. Candy Crush

Crush Candy - jak zrobić aplikację mobilną za darmoŹródło: Wielokąt

Candy Crush rozpoczęła się w czerwcu 2016 roku i do dziś gra jest nadal ulubienicą ludzi, ale nie wykazuje jeszcze oznak zatrzymania się. Sekretem sukcesu Candy Crush jest prosta koncepcja, która sprawia, że ​​gracze wracają po więcej.

Początkowo gra pozwala użytkownikom po prostu dopasować trzy cukierki tego samego koloru. Użytkownicy znaleźli satysfakcję po ukończeniu każdego poziomu. Później, gdy użytkownicy przechodzą różne poziomy, zaczynają odblokowywać różne funkcje, które są uzależniającą siłą gry. Użytkownicy muszą również wysyłać prośby o Crush Candy do znajomych w celu odblokowania życia. Podsumowując, kolory, wygląd, efekty dźwiękowe i funkcje są bardzo wciągające i stają się przyczyną sukcesu aplikacji.

2. Starcie klanów

Starcie klanów - jak zrobić darmową aplikację mobilnąŹródło: Reddit

Aplikacja Clash of Clans obsługiwana przez Supercell stała się mega-sprzedającą aplikacją z 2012 roku. Sekretem sukcesu aplikacji jest jej funkcja dla wielu graczy, dobra rozgrywka, koncepcja, grafika i użyteczność. Co więcej, zarówno Clash Royale, jak i Clash of Clans wygenerowały zysk w wysokości 635 mln USD z przychodów w wysokości 1,6 mld USD w 2018 r..

Oto kilka przykładów najpopularniejszych na świecie aplikacji do gier mobilnych, które przyniosły ogromne przychody. Teraz musisz myśleć o stworzeniu aplikacji do gier, prawda? Jeśli tak, to jest pełna lista opisująca sposoby skutecznego tworzenia darmowej aplikacji do gry.

Jak zrobić aplikację do gry za darmo

Przed zabraniem Cię na aplikacja do gier mobilnych podróż rozwojowa, pozwól nam wyjaśnić ci coś ważnego. Większość z nas tworzy aplikacje mobilne do generowania dochodu, a do tego potrzebujesz prostej strategii monetyzacji.

Utwórz strategię zarabiania dla swojej aplikacji do gier mobilnych

Jeśli tworzysz aplikację do gier mobilnych w celu osiągnięcia zysku, musisz najpierw utworzyć strategię monetyzacji. Strategia monetyzacji pomoże Ci dowiedzieć się, jak osiągnąć maksymalne korzyści z aplikacji.

Ponadto, gdy tworzysz grę mobilną, inwestujesz pewien koszt, aby ją odzyskać, musisz mieć strategię monetyzacji. Aby zaprojektować pionową strategię monetyzacji, wybierz jedną z następujących najczęstszych metod.

 • Zakupy w aplikacji – Zakup w aplikacji to dobry sposób na zarabianie od graczy. Zakup w aplikacji to podejście, które pozwala graczom kupować wirtualne produkty do konkretnej gry, za pomocą których programiści mogą generować pieniądze.
 • Uwzględnij treść reklamy – Innym świetnym sposobem na generowanie przychodów z aplikacji do gier jest reklama. Możesz łączyć reklamy z zakupami w aplikacji. Obie strategie razem zadziałają niesamowicie, ale pamiętaj, aby uwzględnić najtrafniejsze reklamy, w przeciwnym razie nie uzyskasz pożądanych rezultatów.
 • Wersje premium – Wersje premium pozwalają graczom pobrać wersję demonstracyjną produktu, a następnie zapłacić, jeśli chcą dalej grać.

Narzędzia na początek

Aby opracować kolejną grę mobilną, zapoznaj się z tym szybkim przewodnikiem, który pokaże kilka podstawowych narzędzi do tworzenia aplikacji do gier.

1. Komputer

Przede wszystkim potrzebujesz systemu do zainstalowania na nim silnika do gier. Możesz mieć do tego komputer PC lub Mac. Pamiętaj, że istnieją pewne silniki do gier, które działają tylko na komputerze PC lub Mac, nie obsługują obu systemów.

2. Smartfon

Następną rzeczą, której będziesz potrzebować, jest zdecydowanie jeden lub dwa smartfony do przetestowania gry na wymaganej platformie. Jeśli chcesz uruchomić aplikację zarówno na Androidzie, jak i iPhonie, warto upewnić się, że działa ona dobrze na obu platformach.

3. Konto programisty

Konto programisty jest wymagane, jeśli chcesz przesłać aplikację do gier. Zgłoszenie w Sklepie Play wymaga 25 USD na całe życie i 99 USD rocznie na App Store. Nie jest podobny do twórców aplikacji, musisz być odpowiedzialny za aktualizacje, aby upewnić się, że gra działa na wszystkich urządzeniach. Może to wymagać różnych nowych aktualizacji rocznie.

4. Narzędzia do projektowania gry

Bez względu na to, czy chcesz opracować grę 2D lub 3D, potrzebujesz solidnych zasobów gry, aby wyróżnić się na rynku. Zasoby związane z grami mogą obejmować postacie, muzykę, tło i menu.

5. Hosting

Zależy od charakteru aplikacji, jeśli gra wymaga przechowywania danych online, takich jak profile użytkowników, historia aktywności itp., Konieczny jest niezawodny hosting. Hosting może przybierać różne formy, od przechowywania bazy danych po wydajność serwera. To, czego potrzebujesz, zależy w dużej mierze od rozwijanej funkcji.

W przeciwnym razie, jeśli standardowa samodzielna aplikacja do gier offline, taka jak Tetris, nie potrzebuje żadnej.

6. Silnik gry

Silnik gry jest najważniejszym narzędziem do tworzenia aplikacji mobilnych. Na rynku dostępnych jest wiele silników gier, w zależności od wymagań aplikacji; możesz wybrać od najbardziej podstawowego do bardzo zaawansowanego silnika do gier.

Możesz kategoryzować silnik gry na podstawie następujących funkcji:

Szablon gry

Szablon gry to sposób na rozpoczęcie. Nie umożliwia wprowadzenia kilku zmian oprócz postaci, muzyki i tła. Aby wybrać szablony gier, możesz sprawdzić wiele rozwiązań online, takich jak AppyPie lub ChupaMobile.

Ponadto istnieje kilka szablonów gier WordPress, które będą pomocne dla początkujących, kilka dobrych przykładów podano poniżej:

Szablon aplikacji mobilnej ArcaneTajemna szablon aplikacji mobilnej

Arcane, solidny szablon gry WordPress, oferuje fantastyczne funkcje i opcje tworzenia ogromnych społeczności graczy. To dobry szablon dla tych, którzy chcą tworzyć turnieje i wojny drużynowe. Główne cechy szablonu Arcane to:

 • Łatwe tworzenie wojen drużynowych i turniejów
 • Niestandardowe profile użytkowników
 • Niestandardowe strony zespołu
 • Formularze frontonu
 • W pełni responsywny projekt
 • Kompozytor wizualny PB
 • Opcje stopki
 • Nieograniczone kolory
 • Opcje SEO
 • Kompatybilny z wieloma przeglądarkami
 • Animowane obrazy i ikony
 • Instalacja jednym kliknięciem

Szablon gry mobilnej eSporteSport szablon aplikacji mobilnej

eSport to kolejny szablon strony z grami, który jest odpowiedni dla początkujących. Dostarczany jest z nieskazitelnym, gotowym do użycia materiałem, który pozwala robić rzeczy po swojemu, jednocześnie aktualizując jego wygląd tak, jak chcesz. eSport oferuje solidne funkcje, w tym: nieograniczoną liczbę gier, spotkań, graczy i suwaków, sekcję sponsorów, lista funkcji może być niekończąca się.

Przeciągnij i upuść

Dla początkujących przeciąganie i upuszczanie to dobrze dopasowane podejście. Zapewnia ci listę działań i musisz ją zastosować tylko do obiektów w grze. Załóżmy, że jeśli tworzysz kwadrat 2D, wówczas metoda przeciągnij i upuść poprowadzi cię w kilku kierunkach. Pokaże Ci, że jeśli naciśniesz dowolny klawisz, Twój kwadrat zacznie wykonywać skoki.

Skrypty wizualne

Skrypty wizualne to łatwy proces, który zapewnia możliwość kodowania bez kodowania. Jest to zaawansowane rozwiązanie, które pozwala tworzyć węzły reprezentujące działania dla twoich obiektów gry. Pokazuje schemat przedstawiający każdą aktywność odbywającą się w oknie gry.

Kodowanie

Teraz najważniejszą funkcją silnika gry jest kodowanie. Jeśli chcesz po prostu stworzyć aplikację dla celów zarobkowych, możesz wybrać silnik gry, który oferuje prosty język skryptowy, który jest łatwy do zrozumienia dla początkujących. Jeśli jednak chcesz postrzegać siebie jako profesjonalnego programistę, musisz zacząć uczyć się, jak kodować aplikację do gry.

Zapoznaj się z poradami @CubixWorldwide – Narzędzia i szablony gier do tworzenia aplikacji do gier za darmo. Powiedz przyjacielowi

Przykłady silników do gier

Jak wspomniano wcześniej, silnik gry jest najważniejszą rzeczą podczas tworzenia aplikacji do gry. Jeśli nie masz pojęcia, który silnik gry jest dla Ciebie najlepszy, zapoznaj się z kilkoma zaleceniami.

1. GameSalad

sałatka z gry - przykład silnika gryŹródło VB

To dobry wybór dla początkujących. GameSalad oferuje menu przeciągnij i upuść z intuicyjnym interfejsem. Najlepsze jest to, że zawiera przeglądarkę mobilną, która pozwala przetestować grę na różnych urządzeniach.

2. BuildBox

BuildBox - Przykład silnika gryŹródło: BuildBox

BuildBox to nowy silnik gier, w którym wymieniono 100 gier korzystających z ich platformy, a niektóre z nich zostały pobrane w App Store, w tym The Line Zen i Color Switch. BuildBox zawiera kilka funkcji, w tym przeciąganie i upuszczanie, szablony gier, świetny interfejs użytkownika, edytor grafiki (sprites) i animator.

3. GameBuilder Studio

Gamebuilder Studio - przykład silnika gryŹródło: Gamebuilder Studio

GameBuilder Studio wykorzystuje skrypty wizualne, dlatego aby rozpocząć, musisz zapoznać się z samouczkami wideo, aby poznać podstawy. GameBuilder Studio obejmuje następujące funkcje: edytor wizualny, fizykę gier, rynek wtyczek, dobre samouczki, animacje 2D.

4. CryEngine

Cry Engine - przykład silnika gryŹródło: Cry Engine

CryEngine to wszechstronny silnik gry, który zapewnia użytkownikom pełny kod źródłowy silnika wraz z pełnymi funkcjami bez opłat licencyjnych, bez zobowiązań i bez opłat licencyjnych w zamian. Funkcje CryEngine obejmują piaskownicę i narzędzia, elementy graficzne, postacie i animacje, platformy oraz audio / fizykę.

5. Godot Engine

Godot Engine - przykład silnika gryŹródło: GitHub

Godot Engine to zaawansowany, potężny silnik gry. Jest to wieloplatformowy silnik gier 2D i 3D typu open source. Godot Engine zapewnia zestaw szczegółowych narzędzi, w tym węzły dla różnych niestandardowych zachowań, elastyczny system scen, edytor wizualny, edycję na żywo i inne niestandardowe narzędzia. Dobrze jest tworzyć wysoce profesjonalne aplikacje do gier mobilnych.

Skorzystaj z tych silników gier, aby tworzyć bezpłatne aplikacje do gier >> GameSalad, BuildBox, CryEngine itp. Dowiedz się więcej. Powiedz przyjacielowi

Przygotuj się do utworzenia kolejnej aplikacji do gry

Gry mobilne są wystarczająco interesujące nie tylko dla graczy, ale także dla programistów. Jeśli nie angażujesz się zbytnio w proces programowania, dostępne są platformy, które nie wymagają kodowania, i możesz stworzyć cudowny produkt za pomocą gotowych szablonów.

Jeśli twoją pasją jest tworzenie gier, możesz nauczyć się kodować przy użyciu milionów dostępnych zasobów online. Poświęć trochę czasu, aby stworzyć następną największą aplikację do gier mobilnych i ciesz się tworzeniem. Może mieć szansę przekształcić aplikację mobilną w dochodowy biznes.

Rameez Ramzan jest asystentem menedżera ds. Marketingu cyfrowego w Cubix, znanej w Waszyngtonie firmie zajmującej się tworzeniem oprogramowania i produktów. Specjalizuje się w płatnym marketingu, SEO i SMM oraz audytach witryn, aby pomóc stronom w osiągnięciu lepszych wyników. Połącz się z Rameez na LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map