Ankieta: Czy blogerzy zatrudniają freelancerów?

Większość ludzi zna teraz kogoś, kto zarabia na życie jako wolny strzelec lub korzysta z różnych platform, aby zarobić trochę gotówki. Gig Economy gwałtownie wzrósł w ciągu ostatnich kilku lat i nie ma oznak spowolnienia.


Według Biuro Statystyki Pracy USA, 16,5 miliona osób uważa się za freelancerów w samych Stanach Zjednoczonych. I Raport przyszłej siły roboczej 2018 z Upwork wskazuje, że prawie połowa (48%) amerykańskich firm korzysta obecnie z usług freelancerów, co stanowi wzrost o 43% w stosunku do 2017 r..

Globalnie średnia stawka godzinowa dla freelancera wynosi 19 USD. To musi być wystarczająco atrakcyjne, ponieważ ponad połowa (51%) freelancerów twierdzi, że żadna kwota pieniędzy nie zachęci ich do ponownego podjęcia tradycyjnej pracy.

To prowadzi nas do naszego ostatniego pytania: Czy osoby, które „blogują”, zatrudniają freelancerów? Aby odpowiedzieć na to pytanie, BuildThis.io utworzył ankietę i przyniósł kilka interesujących wyników.

Ankieta użytkownika: Ile pieniędzy blogerzy wydają na zatrudnienie freelancerów? Powiedz przyjacielowi

5 wynosów z naszej ankiety

Dotarliśmy do grupy 22 blogerów, aby dowiedzieć się, czy korzystają z freelancerów, jak z nich korzystają oraz jakie są ich postawy wobec pracy outsourcingowej lub utrzymywania jej w firmie. 5 głównych wniosków z naszej ankiety było otwierających oczy.

1- 66,7% blogerów, z którymi przeprowadziliśmy wywiady, zatrudnia niezależnych freelancerów

Ankieta blogerówCzy blogerzy zatrudniają freelancerów?

Na pytanie, czy zatrudniają freelancerów, większość (66,7%) powiedziała, że ​​tak. Pozostała część (33,3%) zachowuje całą pracę, którą wykonują u siebie.

Dlaczego blogerzy nie zatrudniają freelancerów?

Spośród respondentów, którzy nie zatrudniają freelancerów, do najczęstszych przyczyn podanych przez nich decyzji należą:

 • Lubię to robić sam
 • Ograniczenia budżetowe
 • Obawy dotyczące jakości pracy
 • Outsourcingowi brakuje autentyczności

2- 50% blogerów wydaje miesięcznie mniej niż 500 USD

Ile blogerzy spędzają każdego miesiąca na zatrudnianiu freelancerów?

Połowa (50%) respondentów ankiety twierdzi, że wydaje miesięcznie na freelancerów poniżej 500 USD. 25% wydaje od 1 001 do 3000 $, 18,8% wydaje od 501 do 1000 $, a pozostałe 6,2% wydaje ponad 5000 $ miesięcznie.

3- Upwork, Fiverr, Peopleperhour i Freelancer.com są najbardziej popularne wśród blogerów

Gdzie blogerzy zatrudniają swoich freelancerów?

Większość blogerów, z którymi rozmawialiśmy, używa Upwork (31,3%) do poszukiwania i wynajmu odpowiednich freelancerów. Drugą najpopularniejszą platformą jest Fiverr (18,8%), a następnie Freelancer.com i Peopleperhour (obie z odpowiednio 12,5%).

Łącznie Upwork i Fiverr przejęły ponad 50% akcji.

4- Grupy na Facebooku, LinkedIn i społeczność to inne miejsca, w których ludzie szukają outsourcingu

Chociaż istnieją platformy internetowe przeznaczone do łączenia freelancerów z klientami, nie są to jedyne miejsca, w których te dwie grupy się znajdują. Według ankiety inne sposoby, w jakie blogerzy lokalizują freelancerów, to:

 • Grupy na Facebooku
 • Lokalne społeczności
 • Referencje osobiste lub profesjonalne
 • LinkedIn

5- Najpopularniejszym zleceniem zewnętrznym jest praca związana z projektowaniem stron internetowych, a następnie pisanie treści

Jakie zadania zlecili blogerom?

To, że ankietujemy blogerów, niekoniecznie oznacza, że ​​zlecają tworzenie treści na zewnątrz (niektórzy tak robią). Blogi to właściwości online, które wymagają grafiki, SEO i innych specjalistycznych umiejętności, aby przewyższyć konkurencję.

Niektóre z najczęstszych zadań zlecanych przez blogerów to:

 • Projekt (strona internetowa, logo, inna grafika) – 81,3%
 • Pisanie treści – 62,5%
 • Tworzenie stron internetowych – 50%
 • Media społecznościowe – 50%

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu i zatrudnieniu freelancerów?

Czasami bardziej korzystne może być zatrudnienie freelancera niż posiadanie własnego personelu lub samodzielne wykonanie zadania. Freelancerzy mogą pracować tam, gdzie są (zazwyczaj w domu), co ogranicza koszty ogólne, a wielu ma pewne specjalistyczne umiejętności, które wnoszą do stołu.

Ale ktoś nazywający siebie „freelancerem” niekoniecznie oznacza, że ​​da ci to, czego chcesz i potrzebujesz. Pamiętaj – w ekonomii koncertów działają miliony freelancerów, więc istnieje duża szansa, że ​​niektórzy z tych pracowników są znacznie lepsi od innych.

Jak więc znaleźć tego najlepszego talentu? Oto kilka wskazówek, które zebraliśmy od respondentów ankiety.

1. Określ swój zakres i wiedz, czego potrzebujesz

Trudno będzie znaleźć pracę wysokiej jakości, jeśli nie możesz przekazać Freelancerowi tego, czego potrzebujesz. Przed zatrudnieniem ważne jest, aby mieć jasny zarys zadania, które chcesz zlecić na zewnątrz. Jasno spisz swój zakres i ustal terminy ukończenia. Powodem jest unikanie zamieszania między tobą a freelancerami.

Innym powodem posiadania jasno określonego zakresu jest uniknięcie bycia zakresem. Być może nie wiesz, że większość projektów jest porzucana z powodu niekontrolowanego popytu i zmian w zakresie. Jako takie, oto wskazówki od naszego respondenta:

Podaj swoje wymagania tak szczegółowo, jak to możliwe, ponieważ pomoże to usprawnić projekt i pozostać na dobrej drodze. Pomaga także ustalić oczekiwania co do ostatecznych rezultatów. – Chris Makara

Wyraźnie określ, czego szukasz, jak to jest dla Ciebie pracować i czego oczekujesz w związku z ciągłym związkiem. Im bardziej szczegółowe możesz uzyskać, tym lepiej. Daję też do zrozumienia, że ​​w początkowej komunikacji podam stawkę wynagrodzenia, aby upewnić się, że jesteśmy na tym samym boisku, żeby się nie marnować. – Maddy Osman

Zadbaj o dobre dopasowanie, ustalając oczekiwania i zapewniając szybką reakcję na komunikację. – Vinay Koshy

2. Szukaj wokół platform lub swojej sieci w poszukiwaniu talentów

Jak widać z wyników ankiety, istnieje wiele różnych miejsc, w których można znaleźć freelancera. Przy zatrudnianiu na zewnętrznych stronach internetowych jedną z najcenniejszych wskazówek jest czytanie próbek i recenzji. Recenzje są najlepszym wskaźnikiem wydajności, ponieważ pochodzą od wcześniej płacących klientów, takich jak Ty.

Oto niektóre z popularnych platform rekrutacyjnych, w których możesz zacząć szukać talentów:

Upwork

upwork - platformy do wynajęcia freelancerówUpwork to najlepsza platforma freelancerów, na której możesz poszukać wykwalifikowanych freelancerów i profesjonalnych agencji do wszelkiego rodzaju zadań i projektów (odwiedź online).

Fiverr

fiverr - platforma niezależnaFiverr to niezależna społeczność z wieloma utalentowanymi freelancerami i profesjonalistami. Często Fiverr oferuje szybkie, krótkoterminowe i budżetowe usługi preferowane przez wielu pracodawców (odwiedź online).

Jeśli chcesz pogłębić różnicę między obiema platformami, przeczytaj nasz artykuł Upwork vs. Fiverr. Być może jednak potrzebujesz freelancerów do pracy z konkretną platformą, jak jeden z naszych respondentów tutaj:

Nie jestem szczególny, po prostu dbam o to, żeby wzięli SimbiRicky

Poza platformami to, co mają do powiedzenia nasi respondenci, poszukując niezależnych kandydatów?

1) Najpierw sprawdź VA. Jak oni pracują? Jak chcą zarabiać? Ile czasu zamierzają zainwestować? Ile zaangażowania wymagają od ciebie? 2) Jeśli szukasz VA, powiem, że nie kupuj taniego. Zawsze pamiętaj, że jakość nie jest mniejsza. Dostajesz to, za co płacisz. To moja największa dotychczasowa nauka. 3) Sprawdź recenzje, jeśli zatrudnisz exp VA. Ale nie wahaj się pracować z nowym. Nowa VA bardzo się stara, aby cię uszczęśliwić. 4. Brak negocjacji z nową VA. – Bhawana

Pierwszą rzeczą przy każdym tworzeniu stron zewnętrznych jest wybór odpowiedniego partnera outsourcingowego. Następnie poproś ich o wcześniejsze referencje, na przykład klientów i poprzednie produkty. Nie zapomnij ocenić przepływu komunikacji, ponieważ proces reklamacji jest bolesny i czasochłonny. – Jerry Low

Jakość wykonanej pracy i terminowość – Enstine Muki

Doświadczenie i ceny – Azlinas Miswan

3. Dopasuj swoje wymagania do ich doświadczenia

Jeśli potrzebujesz kogoś do zmiany kodu swojej witryny, możesz zatrudnić programistę zamiast projektanta graficznego. Możesz chcieć kogoś, kto może zająć się twoją księgowością finansową w BigCommerce zamiast tradycyjnego księgowania.

Innymi słowy, dopasuj pracę do umiejętności i doświadczenia freelancera. Jeśli masz jasno określone wymagania, takie jak to, o czym wspomniałem w pierwszym punkcie, możesz przeglądać profile freelancerów, aby znaleźć odpowiednich kandydatów.

Przykład profilu freelancera i doświadczeń kandydata. Przeczytaj uważnie, aby dowiedzieć się, czy jest to odpowiedni kandydat do Twojego zadania (źródło).

Jeśli szukasz freelancerów o określonych umiejętnościach, oto przykład niszowej platformy freelancerów:

Kodowalne

Kodowalny - platforma niezależnaCodeable to platforma freelancingu dla osób potrzebujących umiejętności WordPress. W Codeable możesz znaleźć ekspertów WordPress, którzy mogą ci pomóc w kwestiach związanych z WordPress (odwiedź online).

Oprócz tego oto kilka wypowiedzi blogerów na ten temat:

Najpierw wykonaj badania. Sprawdź ich portfolio i porozmawiaj, aby upewnić się, że freelancerzy mogą robić to, do czego ich zatrudniasz. Po drugie, mają jasne krótkie i jasne terminy. Zawsze ustalaj termin na kilka dni, zanim będziesz potrzebować treści, aby dać trochę swobody. – Sharon Hurley Hall

Poszukaj doświadczonego freelancera, który ma odpowiednie umiejętności do twojej pracy. – Bill Acholla

Nie zapomnij ich przesłuchać. – Joe Kok

4. Sortuj według Freelancerów i przeprowadzaj z nimi wywiad

Zgadza się, nie zapomnij przeprowadzić wywiadu z kandydatem na krótkiej liście!

Ponieważ prawdopodobnie zainteresujesz się swoimi stanowiskami lub projektami, będziesz chciał przeprowadzić wywiad z ostatecznymi kandydatami przed zatrudnieniem kogokolwiek. Oto kilka pytań, które możesz zadać przed podjęciem decyzji:

 • Jak ocenia cię twój ostatni klient??
 • Jaki jest twój typowy czas realizacji??
 • Jak będziesz mnie informować na bieżąco?
 • W jakiej strefie czasowej pracujesz?
 • Jak oceniasz tę pozycję w perspektywie długoterminowej??

Zwracaj uwagę na ich odpowiedzi i nie zakładaj, że kandydaci mają taką samą kulturę pracy z tobą. Dzięki tym podstawowym pytaniom możesz dowiedzieć się więcej o kandydatach i przygotować grunt pod lepsze relacje z outsourcingiem.

Dodatkowe wskazówki od naszego respondenta w tej sprawie obejmują:

Nie spiesz się, aby dokładnie sprawdzać ludzi. Przy zatrudnianiu na zewnętrznych stronach internetowych – a zwłaszcza przy pisaniu – często napotykasz sytuacje, w których udostępniane próbki nie są tak naprawdę napisane przez wnioskodawcę. Natkniesz się również na scenariusze, w których wnioskodawcy dzielą się próbkami rzeczy, które faktycznie napisali, ale które zostały tak mocno zredagowane przez kogoś innego, że ostateczne wersje robocze są dzień i noc inne niż oryginalne artykuły. – Tabitha Naylor

Wolę zatrudnić kilku, a następnie dać wszystkim z nich to samo zadanie, aby znaleźć to, co najlepsze wśród tych, którzy znaleźli się na krótkiej liście. Upewnij się również, że masz w opisie stanowiska coś dziwnego, aby odfiltrować tych, którzy nie czytają całości (np. Rozpocznij list motywacyjny ze stolicą Irlandii) – Khalid Farhan

5. Nawiąż długoterminowy związek

Zatrudnienie freelancera to trochę pracy, więc nie jest to coś, co chcesz powtarzać za każdym razem, gdy trzeba wykonać jakieś zadanie. Wartościowe jest ustanowienie długoterminowych relacji z tymi pracownikami.

Jeśli chcesz zbudować długoterminową relację z freelancerami, oto kilka statystyk, o których musisz wiedzieć. Według Partnerzy MBO, freelancerzy oczekują od swojego klienta czegoś więcej niż pieniężnego, na przykład:

 • Aby docenić ich pracę – 96%
 • Kontrola nad harmonogramem – 89%
 • Kontrola nad ich pracą – 88%
 • Być traktowanym jako członek zespołu – 83%

Krótko mówiąc, musisz zaufać ich wiedzy.

Oto kilka dodatkowych przemyśleń jednego z respondentów:

Zatrudniając kogoś, pomyśl długoterminowo. Nie bierz nikogo tylko na 1 lub 2 miesiące (lub na 1 lub 2 projekty). Trenuj je, ucz się od nich i staraj się, aby były jak najdłużej. Nie tylko buduje zdrowsze relacje, ale poważnie podchodzą do twojej pracy. – Anil Agarwal

6. Nie podejmuj decyzji na podstawie samej ceny

Korzystanie z freelancera może być niedrogim sposobem na wykonanie pracy na blogu, ale to nie znaczy, że wybierasz najtańszą opcję. Zamiast tego potrzebujesz doświadczonych freelancerów, którzy będą w stanie dopasować się do twoich potrzeb.

Możesz znaleźć przypadkowego freelancera, który może rozwiązać Twój problem za połowę ceny osoby doświadczonej. Ale szanse są wynikiem rozwiązania będą również wyraźnie mniej profesjonalne.

Oto co na ten temat mówi jeden z respondentów badania:

To samo, co „kup fajnie, żebyś nie kupował dwa razy” – zatrudnij dobrych freelancerów, abyś nie wydawał więcej na naprawę złej pracy. – Suraya

Potrzebujesz pomocy przy zatrudnianiu freelancerów? Nie podejmuj decyzji na podstawie samej ceny. Dowiedz się dlaczego. Powiedz przyjacielowi

Końcowe przemyślenia

Nie wszystkie firmy (blogowanie to firma) chętnie zatrudniają freelancerów, ale nie możesz zrobić wszystkiego sam i oczekiwać, że będziesz mieć wolną chwilę w ciągu dnia. Na szczęście technologia spowodowała zasadniczą zmianę w podejściu do pracy, co oznacza, że ​​możesz uzyskać wysokiej jakości pomoc dla swojego bloga w przystępnej cenie.

Zobaczmy jednak, jakie są niektóre powody, dla których blogerzy nie zatrudniają freelancerów:

Pisanie jest dla mnie tak łatwe i przyjemne, że robię to sam. W trakcie mojej kariery online napisałem ponad 10 000 artykułów, więc piszę za darmo i łatwo – Ryan Biddulp

Uważam, że autentyczność jest kluczem do sukcesu, zwłaszcza gdy mówimy o content marketingu. Zawsze polecam blogerom publikowanie postów, które mówią o ich doświadczeniach, opiniach i wiedzy. I dlatego nie preferuję zatrudniania przypadkowych freelancerów do moich potrzeb w zakresie treści. – Shane Barker

Publiczność jest inteligentna. Zauważą nawet najmniejsze zmiany w tonie i pozornie brak autentyczności. Ważne jest dla mnie, aby przekazać moją prawdę i jest to osiągalne poprzez zatrudnienie freelancerów. – Rhode InStyle

W tej chwili nie potrzebuję. Zrobię to w przyszłości i obawiam się, że przygotowanie ich na to, czego potrzebuję, potrwa zbyt długo. – Ileane B. Smith

Ograniczenia budżetowe i jakość pisania – Yan Jian

Ponieważ mógłbym to zrobić sam. – Wong Zhi Xin

Nawet jeśli byłeś jednym z tych, którzy są najbardziej odporni na zatrudnienie freelancera, wyniki te powinny dać do myślenia. Twoi rówieśnicy coraz częściej korzystają z platform internetowych i innych zasobów, aby kontaktować się ze specjalistami w celu podniesienia jakości swoich stron internetowych i poprawy ogólnego komfortu użytkowników ich witryn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map