Shikoni Rishikimin

Contents

Shikoni Rishikimin & Përmbledhje vlerësimesh


Emri: Shopify

Përshkrim: Shopify ndihmon përdoruesit të ndërtojnë faqet e internetit të e-commerce shpejt dhe me efikasitet. Ajo ka një ndërfaqe të thjeshtë të drejtuar nga GUI dhe integron mirë me procesorë të shumëfishtë pagese, duke rezultuar në një zgjidhje të plotë gjithëpërfshirëse.

Sistemi Operativ: Web-bazuar

Kategoria e Aplikimit: Zgjidhja e e-Tregtisë, Ndërtuesi i dyqaneve online

 • Lehtësinë e përdorimit

 • templates & Designs

 • Funksione & lakueshmëri

 • Vlera e parase

 • Ndihma për klientët

i përgjithshëm

4.8

përmbledhje

Shopify është një nga platformat më të mira të pritura plotësisht, eCommerce në treg sot. Prshtë me çmim të arsyeshëm, vjen me karakteristika të ngurta, mbështet kanale të shumta (shes në Facebook, Amazon, etj), dhe mbështetje gjatë gjithë kohës. Kjo e bën Shopify një zgjidhje të madhe gjithëpërfshirëse eCommerce që mund të ndihmojë bizneset të shesin më shumë – në internet përmes eCommerce dhe offline përmes POS Sistemeve të integruara.

Mëso më shumë

 • Bleni planet dhe çmimet
 • Dyqanet online të jetës reale të ndërtuara me Shopify
 • Aktgjykim: Kush duhet ta përdorë Shopify

rekuizitë

 • Shitja e produkteve në kanale të shumta
 • Bëni para me Shopify “Buy Button”
 • Mbështetni mbi 100 përpunues pagese
 • Performancë e shkëlqyer e faqes
 • Shesin produkte dixhitale dhe fizikë
 • Integroni dyqanin tuaj me POS Shopify
 • Dokumentim i gjerë i vetë-ndihmës
 • Shtesë të dobishme për të zgjeruar dyqanin
 • Rritja e shitjeve me Rimëkëmbjen e Pagesave të Braktisura

Cons

 • Rregulloje temën duke përdorur – Lëng
 • Karakteristika të përparuara me një çmim më të lartë
 • Aplikacionet vijnë me çmime
 • Nuk ka pritje të postës elektronike
 • Provo Shopify falas
 • Shihni Modelet e Shopify

{
"@kontekst": "http://schema.org",
"@type": "rishikim",
"itemReviewed":
"@type": "SoftwareApplication",
"emër": "Shopify",
"përshkrim": "Shopify ndihmon përdoruesit të ndërtojnë faqet e internetit të e-commerce shpejt dhe me efikasitet. Ajo ka një ndërfaqe të thjeshtë të drejtuar nga GUI dhe integron mirë me procesorë të shumëfishtë pagese, duke rezultuar në një zgjidhje të plotë gjithëpërfshirëse.",
"imazh": "//buildthis-22a6.kxcdn.com/wp-content/uploads/shopify-review.jpg",
"operatingSystem": "Web-bazuar",
"applicationCategory": "Zgjidhja e e-Tregtisë, Ndërtuesi i dyqaneve online"
},
"reviewRating":
"@type": "vlerësim",
"ratingValue": 4.79999999999999982236431605997495353221893310546875,
"bestRating": 5,
"worstRating": 0
},
"autor":
"@type": "person",
"emër": "Jason Chow"
},
"reviewBody": "

Shopify është një nga platformat më të mira të pritura plotësisht, eCommerce në treg sot. Prshtë me çmim të arsyeshëm, vjen me karakteristika të ngurta, mbështet kanale të shumta (shes në Facebook, Amazon, etj), dhe mbështetje gjatë gjithë kohës. Kjo e bën Shopify një zgjidhje të madhe gjithëpërfshirëse eCommerce që mund të ndihmojë bizneset të shesin më shumë – në internet përmes eCommerce dhe offline përmes POS Sistemeve të integruara.

\ R \ n

Mëso më shumë

\ R \ n

  \ R \ n
 • Bleni planet dhe çmimet
 • \ R \ n

 • Dyqanet online të jetës reale të ndërtuara me Shopify
 • \ R \ n

 • Aktgjykim: Kush duhet ta përdorë Shopify
 • \ R \ n

"
}

Farë është Shopify?

Shopify është një platformë e plotë eCommerce që ndihmon njerëzit e përditshëm të krijojnë dyqanin e tyre në internet dhe të shesin produkte në kanale të shumta. Fillimi i një dyqani Shopify mund të jetë aq i thjeshtë sa regjistrimi i një llogarie dhe modifikimi i një modeli ekzistues.

Si funksionon Shopify?

Farë është Shopify? Si funksionon Shopify?Shopify – Një nga ndërtuesit më të mirë të dyqaneve online për newbies (vizitoni në internet).

Në zemër të saj, Shopify vepron si një ndërtues i faqes në internet. Ky mjet i ankorimit që Shopify është i përqendruar rreth ofron një ndërfaqe grafike të përdoruesit (GUI) të drejtuar për të ndërtuar një faqe në internet. Asnjë njohuri shtesë për kodimin nuk është e nevojshme.

Uebfaqet që janë ndërtuar duke përdorur ndërtuesin e faqes Shopify janë pritur gjithashtu në serverët e tyre të internetit. Për të përfunduar mbledhjen, Shopify ka aplikacione shtesë që ndihmojnë punën e faqeve të tregtisë. Kjo u jep atyre funksionalitet shtesë të nevojshëm, të tilla si përpunimi i pagesave, menaxhimi i inventarit, veçoritë e karrocave, trajtimi i transportit, dhe më shumë.

Të cilët përdorin Shopify?

Shopify përdoret nga të gjitha llojet e njerëzve – nga dyqanet lokale të nënave dhe popeve deri tek bizneset fillestare të teknologjisë dhe bizneset globale shumë-milionëshe. Disa nga markat më të mëdha në Shopify përfshijnë Budweiser, Libra Penguin, dhe Tesla Motors.

Farë mund të shisni në Shopify?

Në përgjithësi, ju mund të shesni shumicën e produkteve familjare në Shopify. Piktura, antike, çanta dore, kamera, qeramikë dhe qeramikë, pulla, bluza, verë, mobilje, lodra, libra, pjesë të makinave, artikuj për fëmijë, pajisje për zyra dhe printime fotografish janë disa nga produktet e zakonshme që shiten në dyqanet e Shopify.

Ka një numër biznesesh të ndaluar të përdorin platformën Shopify, duke përfshirë:

 • Shkelje IP, produkte dhe shërbime të rregulluara ose të paligjshme; të tilla si lojërat e fatit, farmaceutike, shërbime investimesh dhe krediti, monedha virtuale, dhe përmbajtja dhe shërbimet e të rriturve.
 • Lojë video ose kredi virtuale të botës
 • Aktivitetet e mediave sociale
 • Skemat e marketingut me shumë nivele dhe piramidat
 • Biletat e ngjarjeve

Për të mësuar më shumë, lexoni Bleni seksionin Seksioni B-5. Biznes i ndaluar.

Dyqane të vërteta të ndërtuara me tema Shopify falas

Pa kufi - Temat më të mira për blerje falas 2019Shembulli # 1 – Steeleliku i zi. Kjo dyqan Shopify përdor “Boundless”, një temë falas që funksionon shumë për vitrinën e produktit.

Jumpstart - Temat e Shopifikimit Falas 2019Shembulli # 2 – Willawalker. Ky dyqan përdor “Jumpstart”, një temë që është ideale për të shfaqur një numër të vogël të produkteve.

Furnizimi - shablloni i faqes në internet eCommerce për ShopifyShembulli # 3 – Dyqani i Cenegenics

Narrative - Temat më të mira për blerje falasShembulli # 4 – rigon

Të mirat: Gjërat që na pëlqejnë për blerjen

1- Shitja e produkteve në kanale të shumta

Shopify - shisni në të gjitha kanalet e mundshmeShopify lejon përdoruesit të shesin kudo që klientët tuaj janë — online, në ‑ person, dhe kudo në mes.

Shopify lejon përdoruesit të përdorin kanalet e tjera të mundshme të shitjeve për të rritur shitjet. Këtu janë disa nga kanalet e mbështetura me integrimin e lehtë të produkteve:

 • Shitet në Facebook – Shitet produktet e Shopify në një faqe në Facebook.
 • Shitet në Amazon – Lidhu Shopify me shitësin profesional Amazon.
 • Shitet në Pinterest – Shisni produktet tuaja përmes kunjve direkt.
 • Shitet në Aplikacione Mobile – Shitet Shopify produkte në aplikacionet që zhvilloni.
 • Shitet personalisht në dyqanet me tulla dhe të vdekshme – Shopify ndihmon në unifikimin e të gjitha produkteve dhe inventarëve tuaj me sistemin e saj të integruar POS.

2- Blerja e butonit “Blej butonin”

Me këtë veçori, ju mund të vendosni çdo produkt dhe të shtoni një arkë në faqen tuaj. Shtë një mjet i shkëlqyeshëm për të krijuar një përvojë blerjeje me porosi për vizitorët tuaj.

Duke përdorur butonin “Blej”, ju lehtë mund të fitoni para në internet ose blogun tuaj vetëm me një klik të vetëm.

Shopify “Buy Button” funksionon në mënyrë të ngjashme me “Blej Tani” nga PayPal. Do të lidhet përsëri me Shopify kur vizitorët të klikojnë në kontrollin nga faqja e internetit tuaj.

Butoni i blerjes së blerjeve.

3- Mbështet mbi 100 përpunues pagese në të gjithë botën

Shopify vjen me shërbime të ndryshme pagese të integruara, të cilat e bëjnë procesin e blerjes më të butë për klientët tuaj.

Blerja e Pagesave

Shopify ka prezantuar Shopify Pagesat për të bërë të mundur lehtësimin e pagesave në internet.

Përparësitë e Shopify Pagesave është se ju mund të menaxhoni të gjitha transaksionet e dyqaneve tuaj brenda platformës Shopify. Shtë e thjeshtë për tu vendosur pasi sistemi i pagesave është plotësisht i integruar me dyqanin tuaj.

Megjithatë, Shopify Pagesat është në dispozicion vetëm për dyqanet në fushat e mëposhtme:

 • Shtetet e Bashkuara
 • Kanadë
 • Mbretëria e Bashkuar
 • Irlandë
 • Australi
 • Zelanda e Re
 • Hong Kong
 • Singapore

Blerja e pagesavePër të konfiguruar Pagesat e Shopify, shkoni te Cilësimet > pagesat > Pranoni pagesa. Tarifat e transaksionit tuaj mund të hiqen deri në 0%, nëse zgjidhni Pagesifikoni Shopify për të përpunuar të gjitha shitjet tuaja.

Portat e Pagesave të Palëve të Treta

Për përdoruesit që nuk kanë qasje në Shopify Pagesa – Shopify gjithashtu integron me mbi 100 përpunues të ndryshëm pagese në gjendje të trajtojnë monedha të shumta, duke e bërë më të lehtë procesin e pagesës së klientit tuaj.

Shikoni informacionin e detajuar të pagesës nga një vend ose rajon këtu.

Pranimi i pagesës në Shopify Shopify u lejon pronarëve të dyqaneve të pranojnë kartën e kreditit dhe të gjitha pagesat kryesore të e-mail në internet.

4- Performanca e shkëlqyer e faqes

Shumica prej nesh nuk do të presim në linja (përveç nëse duhet të kemi) për më shumë se 15 minuta kur bëjmë blerje. Në mënyrë të ngjashme, 50% e klientëve ose më shumë nuk ka të ngjarë të kthehen në një faqe interneti që ngarkon ngadalë ose i mbajti ata duke pritur në arkë.

Jam i sigurt që nuk dëshiron të humbësh 50% të shitjeve të mundshme për këtë arsye që të kesh një ecuri të shkëlqyer të faqes është e rëndësishme për një dyqan online. Kam provuar disa teste të performancës në një faqe në internet Shopify dhe rezultatet ishin të shkëlqyera.

Kam krijuar një dyqan Shopify duke përdorur planin e tyre të lirë për qëllime testimi. Dyqani im provash shënoi një A + në rezultatet e testit të serverit BitCatcha.

Shopify përgjigjen e serverit - testuar duke përdorur Bitcatcha.

Unë bëra një provë tjetër me dyqanin live të Shopify. TTFB (By-Time-to-first-byte) është më pak se 300ms. Kjo në thelb do të thotë që dyqani ngarkohet shpejt në mënyrë të shkëlqyeshme!

Amazona llogaritur se një ngadalësim i ngarkesës së faqeve prej vetëm një sekondë mund t’i kushtojë atyre në shitje 1.6 miliard dollarë në vit. Nëse është aq e rëndë për Amazon, imagjinoni se si mund të humbni nëse nuk e mbani faqen tuaj të shpejtë.

TTFB më pak se 300ms në testin tonë të shpejtësisë në Webpage Test

5- Shesin produkte dixhitalë dhe fizikë

Shopify ju lejon të merreni me produkte dixhitale dhe fizike. Ata ofrojnë një aplikacion falas që mund të përdorni për të specifikuar llojet për produktet tuaja.

Ju mund t’i kategorizoni produktet tuaja si dixhitale dhe t’i trajtoni ato dërgesa të veçanta përmes postës elektronike ose si një të shkarkueshëm përmes ruajtjes në internet.

Ju gjithashtu mund të vendosni llojin e transportit dhe përmbushjen për secilin produkt nëse merreni me mallra fizike. Përveç kësaj, ju mund të filloni me lehtësi një biznes Shopify dropshipping me Shopify.

Hidhni transportin me Shopify.

6- Integroni dyqanin tuaj me POS Shopify

Keni një dyqan me tulla dhe llaç dhe doni të zgjeroni praninë e tij? Përfitoni nga sistemi POS (Pika e Shitjes) e Shopify.

Ju mund të integroni Shopify POS në dyqanin tuaj fizik dhe të dhënat më pas do të ndahen midis POS dhe dyqanit tuaj online. Me sistemin Shopify POS, ju mund të menaxhoni shitjet, inventarin, të dhënat e klientit, etj, online dhe offline, në një platformë të vetme.

Tregtarët që zgjedhin të regjistroheni në Shopify POS do të marrin një sistem të plotë POS, së bashku me pajisjet e tij.

Ju merrni një printer marrjeje (Star Mikronika), sirtarë të parave të gatshme APG, një skanues të barkodit Socket Mobile dhe një lexues letrash (Makina e pronarit e Shopify e mundësuar nga Rrëshqitja).

?

7- Dokumentim i gjerë i vetë-ndihmës

Shopify ofron dokumentacion gjithëpërfshirës të vetë-ndihmës që mund të përdorni për të filluar. Shtë e dobishme për fillestarët dhe ekspertët njësoj me informacion të dobishëm, siç janë përkufizimet për termat teknikë, si dhe udhëzuesit e konfigurimit.

Unë kam qenë në gjendje të kuptoj disa përkufizime të thjeshta dhe cilësime duke lexuar qendrën e tyre të ndihmës në internet. Për më shumë udhëzues dhe këshilla, mund të drejtoheni te Shopify tutorials.

blerje qendrën e ndihmës

8- Shtesë e dobishme për të zgjeruar dyqanin

Përveç asaj që Shopify ofron si veçori të paracaktuara, mund të vizitoni edhe tregun e aplikacionit Shopify për të marrë shtesa të tjera të dobishme (falas ose me pagesë) për të rritur dyqanin tuaj.

Gama e gjerë e aplikacioneve që Shopify duhet të ofrojë i bën ata një nga platformat më të gjithanshme të tregtisë elektronike në treg.

Mund ta zgjasni dyqanin tuaj me mbi 1.200 shtesa Shopify.

Të gjithë ata janë në dispozicion nga dyqani i aplikacioneve Shopify që ju ndihmon të menaxhoni më mirë aspekte të ndryshme të dyqanit tuaj online si inventari, klientët, transporti, marketing dhe më shumë.

Bleni tregun e Aplikacionit

9- Rritja e shitjeve me Shërimin e braktisur Shportën

Rikuperimi i blerjes së braktisur karrocë është krijuar për t’ju ndihmuar të përcillni me vizitorët që nuk e përfunduan procesin e arka.

Kjo veçori ka qenë e disponueshme vetëm në planet më të larta të Shopify, por ata kohët e fundit kanë vendosur ta bëjnë atë në dispozicion për të gjitha planet – absolutisht një përfitim i madh për përdoruesit..

Me informacionin e kontaktit të siguruar nga klientët, procesi jo i plotë i blerjes do të ruhet si arka e braktisur.

Si parazgjedhje, Shopify do të dërgojë emailë të braktisur për kursimin e karrocave për klientët në 2 intervale kohore të veçanta, por, ju gjithashtu mund t’i rregulloni këto cilësime.

Bleni rigjenerimin e braktisur të shportës

Të këqijat: Gjërat që nuk na pëlqejnë për blerjen

1- Rregulloni temën duke përdorur gjuhën e tyre PHP

Platforma Shopify përdor gjuhën e tyre të zhvilluar vetë PHP të quajtur “likuid“.

Të gjitha temat janë të koduara në këtë format. Kjo e bën më të vështirë personalizimin e temës përveç nëse e dini se si të kodoni në Liquid ose jeni të gatshëm të punësoni një zhvillues i cili di të kodifikojë temat e Shopify.

Disa vlerësime të Shopify nga zhvilluesit përmendin që Lëngu është një gjuhë që mësohet lehtë por personalisht nuk ndjehem mirë me kodin.

Në qoftë se nuk doni të modifikoni skedarët thelbësorë të temave, atëherë do të jeni të sigurt që nuk i përmbaheni atyre të paravendosur.

Përndryshe, ju mund të zgjidhni një temë premium me mbështetje në vend të kësaj për të shmangur ndonjë problem me kodimin.

Lëngu - një gjuhë e vetë-zhvilluar PHP e zhvilluar në Shopify

2- Karakteristika të përparuara me një çmim më të lartë

Plani i Shopify Basic vjen vetëm me karakteristikat më të bukura që ju nevojiten për të drejtuar një dyqan në internet.

Karakteristika të përparuara si raporte, analiza mashtrimi, kartat e dhuratave dhe shkalla e transportit në kohë reale të disponueshme vetëm në planet e nivelit më të lartë.

3- Aplikimet vijnë me një çmim

Edhe pse mund të merrni shumë shtesa të dobishme nga tregu i aplikacionit Shopify, shumë prej tyre nuk janë falas.

Për shembull, aplikacioni Exit Ofertat kushton 9,99 $ / muaj dhe Intuit QuickBooks kushton 29,99 $ / muaj. Ju mund të duhet të paguani një shtesë prej 15 $ / muaj nëse keni nevojë për Aplikacionin Retarget. Ndërsa këto aplikacione ofrojnë karakteristika të shkëlqyera, përdorimi i të gjitha tyre patjetër do të rrisë kostot e përgjithshme.

Sidoqoftë, nëse një aplikacion i paguar i veçantë mund t’ju ndihmojë të kurseni kohë ose të zvogëloni sherrin në rrjedhën tuaj të punës, mund të jetë e vlefshme si një investim. Zgjidhni programet tuaja me kujdes dhe zgjidhni ato që janë në gjendje t’ju ndihmojnë në biznesin tuaj të përditshëm.

4- Nuk ka pritje të postës elektronike

Shopify nuk ju siguron host-mail edhe pse pritja në internet është përfshirë në të gjitha planet e Shopify. Kjo do të thotë që ju nuk mund të strehoni një adresë emaili të bazuar në domen si [i mbrojtur me email]

Ajo që mund të bëni është të vendosni përcjellje të postës elektronike. Kjo e bën atë në mënyrë që sa herë që dikush të arrijë në [email të mbrojtur], posta elektronike do të përcillet automatikisht në llogarinë tuaj të rregullt të postës elektronike si Gmail ose Yahoo. E njëjta vlen edhe për t’iu përgjigjur emailave.

Për të përdorur funksionin e dërgimit të postës elektronike, duhet të vendosni një lidhje të presë me email të palës së tretë përpara se të mund të përgjigjeni nga llogaria juaj e emailit.

çmimi: Sa kushton blerja e kostos?

Meqenëse Shopify ka për qëllim si një ndërtues të shpejtë të faqeve në eCommerce, kostot e përfshira janë gjithashtu më shumë sesa mesatarja e juaj mesatare në internet ose platformat e bazuara në ndërtuesit e faqes. Për shumicën e njerëzve, planet e tyre kryesore janë ato që dëshironi të shikoni drejt dhe ka tre shije të kësaj;

 • Shopify Basic – 29 $ / muaj (pagesa e transaksionit – 2% dhe tarifë e kartës së kreditit – 2.9% + 0,30 $)
 • Shopify – 79 $ / muaj (tarifa e transaksionit – 1% dhe tarifa e kartës së kreditit – 2.6% + 0,30 $)
 • Advance Shopify – 299 $ / muaj (tarifa e transaksionit – 0.5% dhe tarifa e kartës së kreditit – 2.4% + 0.30 $)
 • Shopify Lite – 9 dollarë në muaj (shitet në media sociale ose në faqen e internetit)

Bleni Planet Standarde dhe icingmimet

Shkalla më e ulët në planet e tyre standarde ka me $ 29 – që nuk është e lirë për pritjen ose për një ndërtues të faqes në internet. Sidoqoftë, planet e Shopify vijnë të gjitha me veçori të tregtisë elektronike, kështu që së bashku me ndërtuesin themelor ju merrni një gamë të tërë mjetesh të lidhura

Kjo perfshin;

 • Numri i pakufizuar i produkteve
 • Magazinim i pakufizuar i skedarit
 • Aftësia për të shitur produkte dixhitale
 • Krijimi i rendit manual
 • Seksioni në internet dhe blog
 • Zbritje të etiketave të transportit
 • Paketimi me pakicë nëse është e nevojshme (me tarifa shtesë)
 • Shitet përmes kanaleve të mediave sociale (Facebook, Pinterest, Twitter, etj)
 • Shopify Plus – çmimet ndryshojnë

* Ju lutemi referojuni faqes zyrtare të Shopify për çmimet më të mira dhe saktësinë e planit.

Le të hedhim një vështrim në tabelën e çmimeve.

Blerja e Planeve / BmimetBazar BlerëseShopifikoniVleresimin
Mimi mujor29 dollarë / muaj79 dollarë / muaj299 dollarë / muaj
Llogaritë e stafit2515
Tarifat e kartës së kreditit2.9% + 0,30 $2.6% + 0,30 $2.4% + 0.30 $
Tarifat e transaksionit / porta e palës së tretë2%1%0.5%
Blerja e pagesave0%0%0%
Kartat e dhuratavepopo
Rimëkëmbja e braktisur e karrocëspopopo
Certifikatë falas SSLpopopo
Analiza e mashtrimitpopo
Raportet personalepopo
Raporte profesionalepopo
Krijues i raportit paraprakpo
Normat e transportit në kohë realepo
Mbështetje 24/7popopo

Nëse regjistroheni për periudha më të gjata në një kohë, merrni zbritje deri në 20% nga vlera e vlerës së planit që ju zgjidhni.

Dallimi midis planeve të ndryshme të Shopify është kryesisht në tiparet që shtrihen për secilën. Për shembull, Basic Shopify nuk ju lejon të krijoni kartela dhuratash ose të merreni me pajisje POS. Kur bëhet fjalë për çmimet, me çmime më të larta vijnë edhe përfitime shtesë siç janë tarifat më të ulëta të Shopify në komision për përpunimin e pagesave.

Ideale Për: Planet standarde të Shopify janë menduar për individë ose biznese të vogla dhe të mesme që duan të ndërtojnë një dyqan eCommerce

Përveç këtyre planeve, Shopify ka edhe dy kategori të tjera; Lite dhe Plus. Shopify Lite ka për qëllim ata që duan të përdorin tiparet e tyre të gjera të tregtisë pa pasur nevojë të mirëmbajnë një sit të tërë për të shitur sende me. Shopify Plus synon korporatat e mëdha me vëllimin që përputhet.

Bleni Lite

Bleni LiteShopify Lite fillon me vetëm 9 dollarë në muaj.

Nëse dëshironi të shesni produkte në internet në mënyrën më të thjeshtë të mundshme, kjo është për ju. Në vend që të ri-zbuloni timonin, Shopify Lite ju lejon të integroni një buton ‘Bleni’ në faqen tuaj të internetit ekzistuese ose të shesë në kanalet e mediave sociale.

Synohet të ndihmojë këdo që të shesë duke përdorur mjetet e tyre transaksionale, edhe pa ndërtuar një sit të Shopify. Për shembull, mund të përdorni aplikacionin Shopify dhe mjetet e tyre POS për të shitur nga dyqani juaj me pakicë, ose edhe në një kabinë të lëvizshme.

Ideale Për: Në dispozicion vetëm për 9 dollarë në muaj, Shopify Lite është dizajnuar për përdoruesit që kanë tashmë një sit ekzistues dhe thjesht dëshirojnë të shtojnë funksionalitet, ose nga ata që thjesht nuk duan të merren me sherrin për të pasur një dyqan të dedikuar për tregti elektronike.

Shopify Plus

Shopify PlusShopify Plus – Plani i Shopify që i përshtatet nevojave të biznesit të madh.

Kur bëhet fjalë për biznesin e madh, një nga shqetësimet më të mëdha që kanë kompanitë është nëse pritësi mund t’i ndihmojë ata të përballen me vëllimin. Kjo është ajo ku hyn Shopify Plus. Shopify Plus është më shumë sesa thjesht një version tjetër i Shopify, por shton veçori që biznesi i madh do të duhej.

Kjo përfshin aftësinë për të trajtuar integrimin shumë-kanalësh, fushatat e gjerë të marketingut, aktivitetet me shumicë, dhe madje edhe aktivitetet B2B. Shtë madje i aftë të integrohet me aplikacionet e linjës së parë të palëve të treta. Kjo ju ndihmon të mbani markën duke përmirësuar procesin e backend. Plus, ata kanë ekspertizën për t’ju ndihmuar të migroni.

Shopify Plus është një ekosistem i plotë i mjeteve të krijuara për të ndihmuar biznesin e madh ose të shesë më mirë ose të fillojë shitjen në internet në mënyrën më efektive të mundshme. Prmimet e Shopify Plus nuk janë standarde dhe planet bëhen me porosi në varësi të nevojave të organizatave të ndryshme.

Ideale Për: Këto plane të bëra me porosi ofrojnë shërbime të gjera dhe janë të destinuara vetëm për biznese me vëllim të madh.

Siç mund ta shihni, Shopify ka mbuluar të gjithë spektrin jo vetëm në internet por ka diçka për ata që janë duke kërkuar zgjidhje hibride ose thjesht duke i dhënë dyqane fizike që shtojnë avantazh. Sido që të jetë nevoja juaj, ka diçka nga Shopify që mund ta trajtojë atë.

Koncepti i tyre nuk është vetëm për të ndihmuar përdoruesit të ndërtojnë dyqanet në internet por të ndihmojnë përdoruesit të shesin shpejt dhe lehtë – kudo dhe në çdo kohë.

Theme Shopify: Dizajnimi i dyqanit tuaj online me Tema e integruar

Shopify ka një gamë të gjerë temash falas dhe premium në Dyqanin e tyre të Temave. Shumica e tyre janë miqësore me celularin. Për mua, temat duken profesionale dhe mund të përdoren për të krijuar dyqane të shkëlqyera. Plus, ato janë renditur në kategori të ndryshme, gjë që ju lejon të gjeni lehtësisht një temë që përputhet për industrinë tuaj.

Temat premium në depon e tyre janë disi të kushtueshme. Sidoqoftë, ato janë shumë të personalizueshme. Grupi i tyre unik i opsioneve të personalizimit do të thotë që ju mund të vendosni një larmi të gjerë parametrash për temën tuaj.

Mbi 100 tema profesionale për dyqanin tuaj

Nga ana tjetër, Shopify ka një redaktues të fuqishëm të faqes në internet, të cilin mund ta hidhni një sy më poshtë.

Nëse jeni të sigurt që mund të merrni një temë falas dhe të përdorni redaktorin (është çuditërisht intuitiv!) Për ta rregulluar ashtu siç dëshironi.

Shopify redaktori i faqes në internet

Një fakt interesant në lidhje me Shopify Theme Store është që ju mund të shikoni paraprakisht dyqanin tuaj live në çdo temë premium përpara se të blini.

Ju mund ta rregulloni temën ndërsa e shikoni paraprakisht. Ju gjithashtu keni avantazhin e përputhjes së temës së re me skemën tuaj të dyqaneve, e cila ju kursen mundimin për të rregulluar temën përpara se ta aplikoni.

Shikoni mostrat e dyqaneve të Shopify këtu.

Sshpresoj Aplikacionet: Zgjeroni funksionalitetin e dyqanit tuaj me S

Funksionalitetet e Shopify mund të shtrihen me mbështetjen e mbi 1.200 aplikacioneve nga Dyqani i App Store. Shumë nga aplikacionet Shopify paguajnë një tarifë mujore, por gjithashtu mund të gjeni artikuj falas për të kryer punën tuaj.

Disa nga aplikacionet Shopify ju mund të merrni mbuluar fushat e kontabilitetit, menaxhimit të inventarit, marketingut, transportit dhe përmbushjes. Me ndonjë ndihmë nga aplikacionet e duhura të Shopify, ju mund të automatizoni në mënyrë të dukshme një pjesë të madhe të procesit tuaj të biznesit.

Aplikacionet e shitjeve

Ka shumë mënyra që aplikacionet e shitjeve të Shopify mund të shtojnë vlerë në një dyqan. Këtu janë disa shembuj:

 • Njoftimi për shitjet e fundit Popup – për të rritur besimin e blerësve të klientit.
 • Shqyrtimet e produkteve – ndihmojnë në ndërtimin e besimit të klientit.
 • Upsells me zbritje – për të gjeneruar më shumë shitje përmes upsells dhe ndër-shitjet me një çmim të zbritur.

Bleni aplikacionin për shitje

Aplikacionet e transportit

Me aplikacionin e anijeve Shopify, mund të automatizoni procesin e përmbushjes. Ju gjithashtu mund të merrni kontrollin dhe të mbani nën kontroll të gjitha dërgesat tuaja.

Këtu janë disa aplikacione të njohura të transportit:

 • Parcelifikoni – Ndiqni dërgesat tuaja, vendore dhe ndërkombëtare
 • Dyqan Pickup + Dorëzim – Oferta marrëse në dyqan dhe dërgim standard përmes një arkë të unifikuar
 • Pasuria – Ndiqni të gjitha dërgesat tuaja në një vend

Blerje aplikacionin për transportim

Nëse preferoni aplikacione vendase nga Shopify, ekipi i tyre ka zhvilluar rreth 15-20 aplikacione që mund të përdorni. Ato janë të gjitha, falas dhe mund të përdoren për të shtuar një shtresë shtesë të funksionalitetit në dyqan.

Blerni SEO, Siguri dhe Analitikë

Karakteristikat e integruara të SEO

Bazat dhe esencialet e SEO janë të përfshira në fushën kryesore të Shopify. Sidoqoftë, do t’ju duhet të mblidhni sa më shumë njohuri për sa i përket SEO për të fituar rezultate të mira.

Këtu janë veçoritë e ndërtuara që ato ofrojnë. Ju lutemi vini re se më shumë veçori mund të shtohen përmes aplikacioneve nga dyqani i aplikacioneve nëse është e nevojshme.

 • Titulli i faqeve të redaktueshme, përshkrimi meta dhe URL
 • Etiketë kanonik automatik URL për të parandaluar përmbajtjen e kopjuar
 • Skedarët automatikë por të kontrollueshëm të sitit ,.xml dhe robots.txt
 • Emrat e skedarëve të figurave të redaktueshme dhe etiketat alternative

Blerja e sigurisë së dyqaneve

Karakteristikat e Shopifikimit Niveli 1 i PCI DSS i Certifikuar (Standard i Sigurisë së të Dhënave të Kartave të Pagesave), në përputhje me karrocat e blerjeve dhe shërbimet e pritjes dhe është e angazhuar të ofrojë përvoja të blerjes më të shpejtë dhe të sigurt.

Përpunimi i pagesave dhe mbrojtja e të dhënave janë disa nga shqetësimet më të mëdha të Shopify dhe ata gjithmonë përpiqen të përdorin më të fundit në teknologjinë e sigurisë në internet për t’i mbajtur përdoruesit e tyre të sigurt.

Blerja e analizave të dyqaneve

Shopify ka ndërtuar në Analytics Store që mund të përcaktojë performancën e dyqanit tuaj në internet ose mund ta integroni atë me Google Analytics nëse dëshironi.

Shopify siguron raportet e mëposhtme në varësi të nivelit të llogarisë:

 • Raporti Financiar
 • Paneli i përgjithshëm
 • Raporti i Shitjeve
 • Raporti i Konsumatorëve
 • Raporti i Blerjes
 • Raporti i sjelljes

Blerje pult analitik

Pyetjet e bëra më shpesh

A i bën Shopify tarifat e transaksionit të ngarkuar?

Po. Pagesat e transaksionit të Shopify varen nga plani:

Blerje themelore – Përdorimi i pagesave të Shopify – asnjë – 2% për portat e pagesave të jashtme
Shopify – Përdorimi i pagesave të Shopify – asnjë – 1% për portat e pagesave të jashtme
Blerje e përparuar – Përdorimi i pagesave të Shopify – asnjë – 0,05 për portat e pagesave të jashtmePërdorimin e të gjitha kartave kryesore të kreditit (Visa, Mastercard, American Express, JCB, Discover, dhe kartat e kreditit dhe të kreditit të Diners Club), do t’ju duhet të vendosni ato nga shkoni në seksionin e pranimit të kartës së kreditit dhe zgjedhjen e pagesave të Shopify.

A mund të shes në Facebook duke përdorur Shopify?

Po – me Shopify, tani mund të shisni në Amazon.

Lidhu Shopify në llogarinë tënde të shitësit profesional Amazon. Ju mund të krijoni, menaxhoni dhe përpunoni listën e produkteve nga Paneli i Shopify.

Mësoni më shumë rreth Shopify Facebook shop.

A mund të shes në Amazon duke përdorur Shopify?

Po – me Shopify, tani mund të shisni në Amazon.
Lidhu Shopify në llogarinë tënde të shitësit profesional Amazon. Ju mund të krijoni, menaxhoni dhe përpunoni listën e produkteve nga Paneli i Shopify.

Typesfarë lloje të mbështetjes së klientit marr nga Shopify?

Shopify ofron mbështetje 24/7 përmes bisedës, postës elektronike dhe telefonit. Numri i shërbimit të klientit për Shopify është 1-888-746-7439.

Ekzistojnë gjithashtu dokumentacion të gjerë të vetë-ndihmës dhe mësime video të ofruara nga Shopify.

A ofron Shopify ndonjë zgjidhje rezervë?

Po. Sidoqoftë, duhet ta bëni me dorë. Ekzistojnë një numër hapash që duhet të ndiqni për të eksportuar një seri skedarësh CSV nga dyqani juaj origjinal. Përndryshe, mund të kërkoni zgjidhje të automatizuar nga dyqani i aplikacioneve Shopify siç është Rewind.io.

Aktgjykim: Kush duhet ta përdorë Shopify

Nuk ka rëndësi nëse keni një dyqan me tulla dhe llaç ose thjesht po filloni një dyqan krejt të ri të tregtisë elektronike, Shopify mund të jetë zgjidhja ideale për ju. Ndërsa është e vërtetë që gjatë rrugës mund të ketë sfida, krijimi i një dyqani në internet me Shopify është padyshim i vlefshëm për investimin tuaj (kohë dhe para).

A ju rekomandoj Shopify?

Po. Sidomos nëse jeni duke kërkuar të rritni praninë tuaj në internet dhe të rrëmbeni një pjesë të tregut fitimprurës në internet të tregtisë elektronike.

Për pronarët e afarizmave, Shopify ofron fleksibilitet dhe aftësi për të rritur biznesin tuaj. Nga krijimi i faqes tuaj të produktit deri tek dorëzimi ose shkarkimi, Shopify ka gjithçka që mund të keni nevojë ndonjëherë.

Me Shopify, ju keni çdo shans për të rritur shitjet tuaja duke u integruar me teknologjinë e tyre të fundit

Si të filloni me Shopify?

Shtë në rregull të keni një mentalitet pa rrezik. Askush nuk është i gatshëm të investojë në diçka përpara se ta provoni. Kjo është arsyeja pse Shopify ofron një gjykim 14-ditor. Completelyshtë plotësisht e lirë për t’u përdorur dhe madje nuk duhet të plotësoni të dhënat e kartës tuaj të kreditit.

Klikoni këtu për t’u regjistruar për një llogari falas në Shopify.

Faqja e Regjistrohu në Shopify

Regjistrohu për blerje

* Përkthimi: EN ID

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map