Základní příručka Cyber ​​Security for Small Business

Incidence kybernetické bezpečnosti mohou mít devastující dopad na podnikání s průměrnou ztrátou v roce 2019 nad cenou 200 000 dolarů za incident. Náklady však mohou přesahovat mnohem více než finance a malé podniky nemusí odolat ránu své pověsti.


Přestože je kybernetická bezpečnost jako celek rozsáhlou oblastí, existuje mnoho oblastí, v nichž mohou malé podniky rychle jednat. Tyto proaktivní kroky mohou dokonce významně zabránit nebo snížit dopad nejběžnějších incidentů.

S tím, jak se svět stává digitálním, je ještě naléhavější, aby majitelé malých podniků převzali odpovědnost za svou kybernetickou obranu. I když možná nebudete chtít věnovat čas porozumění složitosti kybernetické bezpečnosti, budoucnost vašeho podnikání může na tom záviset,.

Tato příručka je určena pro majitele malých podniků, kteří mají jakoukoli formu digitálního majetku (může to být cokoli spojeno, dokonce i jednoduchý firemní e-mail). Investujte trochu času, aby vaše firma mohla dále růst, inovovat a vytvářet hodnotu pro své zákazníky

Rychlá navigace:

 • 4 hlavní typy počítačových hrozeb
 • Tipy pro zabezpečení vaší firmy
 • Kybernetická bezpečnost v kostce
 • Proč se hackeři zaměřují na malé podniky

Bezpečnostní nástroje k použití:

 • NetDefender
 • ZoneAlarm
 • Comodo Personal Firewall
 • ExpressVPN
 • Acronis True Image
 • EaseUS ToDo Backup Home
 • IObit Updater

Druhy hrozeb kybernetické bezpečnosti

S tolika typy útoků, které mohou hackeři provádět, by si majitelé podniků měli alespoň vzít na vědomí některé klíčové tečny. Bez ohledu na jejich hlavní cíl může kterákoli z těchto metod poškodit vaše podnikání způsoby, které by mohly věky rozpadnout, pokud vůbec.

Pokročilé přetrvávající hrozby (APT)

Tyto dlouhodobé cílené útoky jsou určeny především k odcizení, vyzvednutí nebo narušení. Vniknutí do sítí může být prováděno tajně a v různých fázích. Jakmile je přístup získán, útočníci nemusí ani po delší dobu dělat nic – čekají na strategické chvíle, než udeří.

Distribuované odmítnutí služby (DDoS)

Účelem útoků DDoS je narušit provoz sítě nebo webu tím, že je zaplaví požadavky a informacemi. Když server již nedokáže vyrovnat se s povodní, služby začnou selhat a nakonec se vypnou.

Phishing

Phishing je velmi běžná hrozba kybernetické bezpečnosti. Jedná se o posílání podvodných e-mailů, které se podobají legitimním e-mailům, aby přilákaly příjemce, aby zasílali zpět citlivá data. Útoky typu phishing obvykle usilují o zachycení uživatelských údajů, jako jsou uživatelská jména a hesla nebo dokonce finanční informace.

Ransomware

Během posledních let si Ransomware získal popularitu a zacílil na širokou škálu obětí. Nevědomí obětí mohou najít všechny své pevné disky zašifrované poznámkou, která je požádá, aby zaplatili za výkupné klíč za dešifrovací klíč. Uživatelé, kteří neplatí, obvykle ztratí veškerá svá data.

Kybernetické zabezpečení vaší firmy

Pro malé podniky, jejichž cílem je zajistit, aby jejich sítě měly šanci být chráněny před běžnými útoky, je nezbytná instalace základního bezpečnostního softwaru. Samotný software však nemusí stačit.

Podívejme se na způsoby, kterými mohou data proudit pro mnoho podniků;

 • Důvěrná komunikace může být zaslána e-mailem
 • Zařízení v kanceláři i mimo ni mohou data přenášet bezdrátově
 • Jednotlivá zařízení mohou být připojena přímo k internetu
 • Vzdálení pracovníci se mohou přihlásit k firemním serverům
 • Kolegové mohou pro komunikaci používat aplikace pro zasílání zpráv
 • a více.

Jak vidíte, existuje tolik potenciálních vstupních bodů, kde hacker může získat přístup k jakékoli části vaší společnosti. Naneštěstí pro malé podniky může být vybudování pevných sítí za silnými bránami firewall poněkud nákladné.

Chcete-li tento problém vyřešit, je možné implementovat alespoň základní zabezpečení na úrovni zařízení, aby se zvýšila vaše obrana.

1. Povolte brány firewall

Mnoho firem provozuje počítače v systému Microsoft Windows, který je dodáván s vestavěným nástrojem brány firewall. Tyto verze softwaru jsou méně účinné než hardwarové brány firewall, ale přinejmenším nabízejí základní ochranu.

Softwarové brány firewall jsou schopny sledovat přenos dat do zařízení a z nich, což slouží jako bezpečnostní strážce vašeho zařízení. Pokud používáte Windows, ujistěte se, že udržujte bránu Windows Firewall zapnutou.

Můžete také zvážit;

NetDefender

netdefender - bezplatná aplikace brány firewall

NetDefender – Tato bezplatná aplikace brány firewall nejen monitoruje vaše data, ale také vám umožňuje nastavit pravidla toho, co se může nebo nemůže pohybovat po síti. Můžete například omezit procházení vašich zaměstnanců.

ZoneAlarm

Zone alarm - multifunkční nástroj pro ochranu vašeho webu

ZoneAlarm – ZoneAlarm, integrující firewall i antivir, je dobrou víceúčelovou aplikací pro firemní uživatele. Zabezpečuje téměř všechny typy hrozeb od 39,95 $ / rok.

Comodo

Comodo osobní firewall - firewall a antivirový nástroj

Comodo Personal Firewall – Comodo je k dispozici v bezplatné i komerční verzi a má také vynikající reputaci v oblasti bezpečnosti. Nabízí komplexní pokrytí pro různé typy hrozeb za pouhých 17,99 $ / rok.

2. Použijte virtuální privátní síť

Virtuální privátní sítě (VPN) jsou velmi užitečné nástroje, které vám umožňují zabezpečit všechna data přenášená z vašich zařízení. Využívají zabezpečené komunikační protokoly a vysokou úroveň šifrování, aby zajistily, že vše, co odesíláte nebo přijímáte, je důvěrné.

ExpressVPN

expressvpn - nástroj vpn pro zabezpečení vašich dat během přenosu

Mnoho sítí VPN dnes také obsahuje další funkce, které posilují jejich schopnosti. Například ExpressVPN, jeden z nejuznávanějších názvů v oboru VPN, zahrnuje a Přepínač síťového zámku, soukromé šifrované servery DNS, blokování reklam a další.

Použití VPN nejen zajišťuje zařízení v kanceláři, ale i na cestách. To znamená, že pokud vaši zaměstnanci a vy sami používáte VPN, můžete bezpečně pracovat z jakéhokoli místa na světě.

3. Uchovávejte zálohy dat

Všechny podniky by měly pravidelně zálohovat důležitá data. Kritická data, jako jsou údaje o zákazníkovi, faktury, finanční informace a další, jsou pro vaše podnikání zásadní. Pokud by tato data byla ztracena, byla by to katastrofa.

Vytvoření pravidelných záloh může zajistit, že všechna důležitá data lze kdykoli obnovit. Ještě lepší je, že zálohy lze snadno automatizovat, takže pracovní síla není zbytečná při provádění takových rutinních věcí.

Dnes existuje mnoho snadno použitelných a levných aplikací nebo služeb pro zálohování dat vhodných pro malé podniky. Některé, které byste mohli vyzkoušet, zahrnují;

Acronis

Acronis - záložní řešení pro zákazníky a firmy

Acronis True Image – Acronis, populární poskytovatel zálohovacích řešení, nabízí oceněné zálohovací software a řešení ochrany dat pro zákazníky a firmy všech velikostí. Je to nejrychlejší software, který jsme doposud testovali pro zálohování plných disků. Ceny začínají již od 69 $ / rok.

EaseUS

easyus - zálohovací software pro ochranu dat

EaseUS ToDo Backup Home – EasUS nabízí vylepšené rozhraní a dlouhý seznam funkcí, podporuje Dropbox a další řešení úložiště typu cloud, což usnadňuje integraci do obchodních operací. Ceny začínají od 29,99 $ / rok.

Pokud nechcete používat vyhrazený zálohovací software, alespoň využijte cloudové úložiště a proveďte manuální zálohování. Použití cloudového úložiště znamená, že vaše data jsou oddělena od vaší geografické polohy, což snižuje riziko fyzického poškození.

4. Aktualizujte software

Jedním z nejčastějších způsobů, jak hackeři získávají přístup k systémům, je zranitelnost softwaru. Veškerý software má slabiny a vývojáři často vydávají záplaty a aktualizace vždy, když tyto mezery uzavírají..

Pokud nezajistíte, že veškerý používaný software je neustále aktualizován, zvýší se pouze váš rizikový profil. Udržet tolik zařízení v aktuálním stavu může být fuškou, zejména pokud nemáte oddělení IT, na které byste mohli odpovědět.

Naštěstí lze mnoho aplikací nastavit na automatickou aktualizaci, proto se u dodavatelů softwaru, který používáte, ujistěte se, že. Existují také další způsoby, jak udržovat aktualizovaný software, například pomocí nástrojů, jako je IObit Updater.

IObit

iobit - nástroj pro aktualizaci softwaru, který udržuje vaše programy aktuální.

IObit Updater – IObit Updater je šikovná a lehká aplikace, která se zaměřuje na to, aby vám pomohla udržet zbytek toho, co jste nainstalovali, aktualizovaný. Monitoruje programy a buď vám připomene, kdy jsou aktualizace k dispozici, nebo je může automaticky aktualizovat samostatně.

U všech IT zařízení se ujistěte, že software je vždy aktuální. Pravidelné aktualizace jsou rozhodující pro zajištění lepší bezpečnosti. Všechny operační systémy, programy a software by měly být nastaveny na automatické aktualizace, pokud je to možné.

5. Vždy používejte aplikace pro zabezpečení Internetu

Antivirový software by měl být používán na všech zařízeních, od PC po notebooky a mobilní telefony. Nejuznávanější společnosti zabývající se internetovým zabezpečením, jako je Symantec nebo McAfee mají speciální plány pro majitele malých podniků, které jim umožní chránit všechna zařízení pomocí jediné licence.

Můžete si také vybrat z různých typů aplikací pro zabezpečení Internetu. Některé základní mohou nabízet pouze antivirové funkce, zatímco komplexnější verze budou plně nabity více funkcemi.

Kybernetická bezpečnost v kostce

Kybernetická bezpečnost je obrana systémů, sítí, programů a dokonce i dat před digitálními útoky. Kybernetické hrozby na druhé straně jsou prvky, proti nimž hlídá kybernetická bezpečnost. Tyto hrozby jsou navrženy tak, aby poškozovaly společnosti nebo jednotlivce, na které jsou zaměřeny.

Mezi běžné typy počítačových hrozeb patří viry, malware, ransomware, phishingové útoky a další. Složitost ochrany před mnoha kybernetickými hrozbami se značně liší v závislosti na tom, jak jsou trvalí útočníci.

Pokud jde o kybernetickou bezpečnost, využíváme nástroje, jako jsou antivirové programy, brány firewall, detektory škodlivého softwaru, blokátory skriptů a další nástroje určené k obraně proti výše uvedeným hrozbám..

Proč hackeři cílí na malé podniky

Náklady na ztrátu informací způsobené cílenými kybernetickými útoky na společnosti se v roce 2018 akumulovaly v průměru 5,9 milionu USD.Náklady na ztrátu informací způsobené cílenými kybernetickými útoky na společnosti se v roce 2018 akumulovaly v průměru 5,9 milionu USD (zdroj).

Hackeři necílí vždy na malé podniky, ale procento se ukázalo být relativně vysoké. Abyste pochopili, proč jsou zapojeny malé podniky, musíte mít všeobecné znalosti o incidentech s kybernetickou bezpečností.

Jako majitelé podniků se většina z nás týká především našich financí. Hackeři však mohou mít mnohem více záměrů, než se prostě snažit ukrást peníze. Mohou se například pokusit dočasně ukončit vaše digitální operace, poškodit vaši pověst firmy nebo se prostě bavit. I když to může znít urážlivě, jde o to, že existuje několik možných důvodů.

Dále se dostáváme k průměrnému majiteli malých podniků, který se stejně jako já chce soustředit na poskytování vynikajícího produktu nebo služby zákazníkovi. Toto zaměření pro nás často působí jako oslepující, což nás vede k zapomenutí dalších důležitých oblastí, jako je kybernetická bezpečnost.

Často také nemáme zdroje větších společností, takže jde o ekonomiku z rozsahu. Čím nižší je obrana firmy, tím menší úsilí hacker potřebuje, aby do útoku uspěl.

V současné době je provádění složitých opatření v oblasti kybernetické bezpečnosti obzvláště náročné. Urbanizované oblasti mají více zařízení než lidé a útočníci přijímají stále kreativní metody útoku.

Závěrečné myšlenky

Jak jasně vidíte, internet dnes může být velmi nebezpečným místem, zejména pokud se na něj vaše společnost spoléhá. Protože tolik z nás je digitálně propojeno, hrozba se přenáší i do našeho osobního života.

Jako vlastník firmy musíte být schopni chránit nejen svá vlastní zařízení, ale všechna zařízení používaná vašimi zaměstnanci. Protože je vše spojeno, jste jen tak silní jako vaše nejslabší článek.

A konečně doufám, že jsem vám dal několik nápadů, jak můžete implementovat některá základní bezpečnostní opatření bez porušení banky. Berte svoji bezpečnost tak vážně, jak jen můžete – vaše podnikání na tom záleží.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map