Upwork vs Fiverr: Která platforma má nejlepší talent?

Dnes, 36% americké pracovní síly sestává z nezávislých pracovníků.


Tito flexibilní zaměstnanci přispívají každoročně do ekonomiky přibližně 1,4 bilionu dolarů, což představuje vynikající příležitost pro nový svět práce.

Zatímco mnoho zaměstnavatelů zkoumá výhody vzdálených pracovníků, mnoho z nich neví, kde hledat, když hledají správný talent. Zveřejnění reklamy v místních novinách nebude v tomto prostředí fungovat.

Nezávislé komunity jako Upwork a Fiverr se objevily, aby podporovaly pracovníky na volné noze. Tyto stránky jsou uzly, kde můžete najít nezávislé pracovníky se specifickými dovednostmi, které potřebujete, přiřazovat projekty a dokonce sledovat práci vybraného dodavatele..

Jak Fiverr funguje?

Fiverr je komunita na volné noze určená pro zaměstnavatele, kteří mají rychlé a levné projekty, se kterými potřebují pomoc. Tato webová stránka je skvělá pro hledání pracovníků koncertu za cenu, která vám vyhovuje.

Jak funguje Upwork?

Upwork je snadno použitelný web nabízející talent od nezávislých osob všech oborů. Na stránkách je zaregistrováno více než 10 milionů lidí a je připraveno k práci.

Oba webové stránky poskytují společnostem způsob, jak se spojit s pracovníky napříč řadou kategorií dovedností. Způsob fungování těchto dvou platforem se však velmi liší.

Takže, který z nich byste si měli vybrat?

Upwork vs Fiverr: Která platforma má nejlepší talent? #freelancing #outsourcing #upwork #fiverr řekněte příteli

Upwork vs. Fiverr: Které byste si měli vybrat?

Přestože Upwork i Fiverr mají značnou přítomnost ve světě na volné noze, neposkytují stejnou zkušenost.

Podívejme se dále na to, co od nich můžete očekávat.

1. Upwork vs. Fiverr: Cena

Nezáleží na tom, na co si najmete, rozpočet bude vždy zásadním hlediskem.

Upwork i Fiverr vydělávají peníze odečtením poplatku z plateb, které zpracovávají na svých systémech. Jak se však ceny stanoví, se mohou lišit.

Demo - Hledání SEO na Upwork.comHledání SEO na Upwork.com

Na Upwork, nezávislí pracovníci stanoví sazbu a nabídku podle projektu, nebo hodinu v závislosti na jejich preferencích.

Tým Upwork vydělává peníze účtováním poplatku za každý dokončený projekt. Zahrnují náklady v ceně, kterou vám váš nezávislý pracovník cituje, takže cena, kterou uvedou, může být vyšší, aby se přizpůsobil poplatku.

Pokud například nezávislý pracovník uvede na projektu 500 $, 20% z toho může jít na Upwork, což znamená, že profesionál dostane pouze 400 $. Za zpracování navíc účtujeme za zpracování 2,75% z vaší platby.

Demo: Hledání grafického návrháře na FiverruHledání grafiků na Fiverru

Fiverr má také poplatky za obě strany. Kupující bude muset zaplatit předem za koncert, který si chtějí koupit. Poplatek je 2 $ za koncerty do 40 $ a 5% za všechno výše. Prodávající (nezávislý pracovník) získá 80% svých výdělků, protože a 20% provize jde do Fiverru.

2. Porovnání pracovního postupu: Jak fungují?

Není to jen cena, která se liší mezi Fiverrem a Upworkem.

Tyto platformy se také liší v tom, jak řídí práci.

Například v oblasti Upwork nabízejí nezávislí pracovníci služby, které jsou spojeny s konkrétní sadou dovedností. Fiverr umožňuje lidem poskytovat širokou škálu různých služeb najednou.

V oblasti Upwork se na volné noze ucházejí o konkrétní projekty zasláním jedinečných aplikací a průvodních dopisů klientům, když zveřejní dostupnou práci. Na Fiverru si klienti kupují konkrétní služby, které nezávislý pracovník již definoval.

Namísto zveřejnění úlohy a získání aplikace na Fiverru prohledáváte databázi potenciálních talentů a hledáte něco, co vyhovuje vašim potřebám..

Jednou z působivých funkcí Upwork je to, že přichází s vědou o údajích zabudovanou do platformy. To znamená, že platforma může na základě algoritmické shody sledovat nejlepší nezávislé pracovníky podle vašich potřeb.

To vám může ušetřit spoustu času hledáním správné osoby mezi tisíci nezávislých. Samozřejmě – nemusíte nutně používat nezávislého pracovníka, který navrhuje Upwork, ale možnost existuje.

3. Kvalita práce nezávislých pracovníků

Nejdůležitějším aspektem při výběru správného nezávislého pracovníka je zajištění kvality práce, kterou si zasloužíte.

Trhy Fiverr vs Upwork nabízejí řadu kvalifikovaných odborníků, z nichž si můžete vybrat. Existuje však mnoho rozdílů v tom, jak najít a klasifikovat potenciální zaměstnance.

Například u služby Upwork můžete hledat dovednosti, které potřebujete, kliknutím na konkrétní výklenek a procházením lidí s osobním talentem ve svém profilu:

Podrobná kategorizace dovedností nezávislých pracovníků v Upwork.

Kliknutím na uvedenou dovednost se dostanete na další stránku, na které uvidíte volné noze, které patří do této kategorie. Profily, které najdete, nabízejí spoustu informací o hodinové sazbě osoby, době, kterou strávily prací a další informace..

Fiverr také umožňuje hledat talent zadáním klíčového slova do vyhledávací lišty.

Fiverr používá přímější styl při vyhledávání talentů.Fiverr používá přímější styl při vyhledávání talentů.

Jednou fantastickou věcí na Fiverru je to, kolik informací získáte, když kliknete na službu poskytovanou nezávislým pracovníkem. Máte přístup k podrobnému porovnání balíčků, které nabízejí různí lidé, což usnadňuje rozhodování o tom, kdo si najmout.

4. Ratingové systémy

Najít správnou kvalitu práce není jen o výběru více lidí.

Vystřelování peněz lidem, které jste dosud neviděli, může být znepokojující vyhlídka. Proto společnost Upwork a Fiverr nabízejí systémy hodnocení, které vám pomohou získat informace od zaměstnavatelů, kteří přišli před vámi.

Hodnocení hvězdičkami vedle každého nezávislého pracovníka spolu s možností zkontrolovat zpětnou vazbu od jiných projektů vám může poskytnout fantastický klid.

Chcete-li chránit kvalitu své práce, je důležité vyhnout se jakémukoli nezávislému muži, který má pod pásem mnoho dokončených úloh, ale nemá zpětnou vazbu. To by mohlo být znamením, že se zbavují negativních recenzí.

5. Služby předběžného screeningu

Kromě hodnocení a zpětné vazby, Upwork také jde o krok dále, aby vám poskytl vyšší kvalitu práce. Tento web se velmi snaží zajistit, abyste věděli, co získáváte z talentu, který si najmete:

 • Ověření totožnosti nezávislého pracovníka pro účely zabezpečení a dodržování předpisů
 • Poskytování videokonferenčních a chatových konferenčních funkcí pro rozhovory
 • Zobrazení skóre nezávislých, úspěšných příběhů a zpětné vazby z dokončených úloh
 • Poskytování online dovednostních testů: Můžete hledat lidi, kteří absolvovali testy věcí jako UX a HTML.

Existuje také možnost investovat do služby Upwork Pro, pokud chcete, aby náborový profesionál našel pro vás na volné noze toho pravého nezávislého pracovníka. Vše, co musíte udělat, je poskytnout podrobnosti o vašem projektu a společnost Upwork prověří a vybere pro vás ty správné lidi.

Zajištění správného talentu na Fiverru není vždy tak jednoduché. S výjimkou Fiver „Pros“ může kdokoli na Fiverru prodat službu. Můžete nechat anonymní zpětnou vazbu na nezávislého pracovníka, ale neexistují žádné dovednostní testy ani možnosti prověrky, abyste se ujistili, že neztrácíte čas.

6. Sledování práce a řešení sporů

Další důležitou vlastností, kterou je třeba na platformě nezávislých pracovníků hledat pro kvalitu práce, jsou monitorovací nástroje.

Upwork vám umožňuje organizovat celý svůj projekt prostřednictvím své platformy, s komunikací mezi vámi a nezávislým pracovníkem. Můžete úkolu přiřadit milníky a ujistit se, že po dokončení úlohy odešlete platbu.

Upwork se také odlišuje úžasným střediskem pro řešení sporů, které můžete použít k řešení problémů, pokud si všimnete jakýchkoli problémů s dokončeným projektem. K vašemu případu budete mít zprostředkovatele, který vám vrátí peníze, pokud zjistí, že vaše stížnosti jsou platné.

Fiverr nemá stejný systém řízení práce. Pokud prodejce splní podmínky služby, kterou si koupíte, bude vše fungovat hladce.

Pokud však chcete zkontrolovat stav vašeho projektu, můžete se kdykoli obrátit na prodejce.

Pro řešení sporů společnost Fiverr rovněž nenabízí zprostředkovatele k urovnání sporu. Můžete navštívit centrum řešení problémů a prodloužit dodací lhůtu projektu nebo požádat o aktualizaci objednávky. Je však mnohem obtížnější vyřešit problém, pokud se na Fiverru něco pokazí.

Průvodce náborem: Vytvářejte své volné pracovní síly

Podle Střední, nezávislých do roku 2027 bude tvořit většinu pracovní síly v USA.

Nyní je čas pracovat na vaší strategii najímání, pokud se chcete ujistit, že máte ten správný talent.

Přestože zaměstnanci na volné noze mohou nabídnout mnoho výhod ve formě lepší produktivity, nižších režijních nákladů a většího přístupu k talentům, může to být výzva najít ty správné lidi.

Pokud někoho nenajmete pro svůj konkrétní projekt, ztrácíte čas a peníze.

Jak tedy můžete zvýšit své šance na úspěch?

1. Definujte, co hledáte

První věc, kterou potřebujete vědět, je to, co potřebujete od nového nezávislého pracovníka.

To neznamená pouze vyjmenování dovedností, které budou klíčové pro dokončení projektu. Musíte také určit, jaký typ zaměstnance bude pracovat nejlépe v rámci vašeho týmu – i když s vámi budou komunikovat pouze po omezenou dobu.

Kontrola profilu nezávislého pracovníka na najímajícím místě, jako je Upwork nebo Fiverr, vám umožní nahlédnout do jejich osobnosti a pracovní etiky. Pomůže to zajistit, že získáte správnou kvalitu dodavatele.

2. Proveďte náležitou péči

Stejně jako každý proces přijímání do zaměstnání je důležité se před rozšířením pracovní nabídky naučit co nejvíce informací o potenciálním uchazeči.

Tento proces může být nápomocen tím, že pro vás budou předem prověřeni kandidáti a umožní vám hostit videohovory před tím, než si někoho najmete.

Nicméně bez ohledu na to, jaký nástroj používáte, měli byste být schopni se dozvědět něco o svém budoucím nezávislém pracovišti přečtením jejich profilů a prověřením komentářů od předchozích klientů..

Ujistěte se, že osoba, kterou si vyberete, poskytuje kvalitní služby kontrolou jejich recenzí a ujistěte se, že má také zkušenosti s vaším typem projektu..

3. Sledujte práci

Poté, co jste pohovořili se svým nezávislým pracovníkem a zkontrolovali, že mají pro danou práci pravdu, nezapomeňte, že byste je neměli nechávat jen na to.

Nejlepší webové stránky na volné noze vám umožní udržovat konzistentní konverzaci s osobou, se kterou pracujete. To znamená, že můžete zkontrolovat jejich probíhající projekt a klást otázky o tom, jak úkol probíhá.

Pokud se něco pokazí, neváhejte zahájit poptávku u služby, kterou také používáte. Upwork i Fiverr vám umožní zrušit úlohu nebo poslat žádost o pomoc, pokud si myslíte, že nedostanete práci, kterou potřebujete.

Upwork vs. Fiverr: Což je pro které práce nejlepší?

Výběr mezi Fiverr a Upwork bude osobním rozhodnutím na základě vašich jedinečných potřeb.

Pro většinu společností bude Upwork lepší volbou pro větší projekty nebo úkoly, které vyžadují znalosti a znalosti specialisty. Pokud hledáte někoho, kdo by zvládl něco jednoduchého, pak Fiverr může být skvělý způsob, jak ušetřit peníze.

Fiverr je platforma pro outsourcing malých a snadných pracovních míst, aniž by utrácel spoustu peněz.

Výhody použití Upwork:

 • Kontrola procesu screeningu / náboru
 • Vynikající podpora před screeningem
 • Nejsou nutné žádné počáteční náklady
 • Skvělé pro zvláštní, odbornou podporu
 • Masivní globální fond talentů

Výhody použití Fiverru:

 • Rozpočet přátelský
 • Snadno použitelné prostředí
 • Aktivní komunita
 • Rychlý způsob sledování talentu

Fiverr vs. Upwork: FAQs

&# 11088; Je Fiverr nebo Upwork lepší pro nezávislé pracovníky?

Každá z těchto platforem nabízí své vlastní výhody. Fiverr má často rozpočtově orientovanou práci, což znamená vyšší objem, zatímco Upwork je lepší pro kvalifikované profesionály.

&# 11088; Je Fiverr nebo Upwork levnější?

Oba weby se nabíjejí různými způsoby. Nezávislí na úplatu se účtují každou hodinu, zatímco Fiverr se účtuje za každou práci.

&# 11088; Která platforma na volné noze je vhodná pro začátečníky?

Fiverr má na volné noze oddělené úrovněmi dovedností. To z něj dělá dobrý zdroj pro podniky, které chtějí využívat nezávislých freelancerů, kteří mají větší rozpočet.

Přečtěte si více o tom, jak zadávat práci na vývoji webových stránek.

&# 11088; Je snadné najmout si nezávislé pracovníky na Fiverru?

Ano, Fiverr má velký fond talentů nabízejících více služeb. Mnoho nejlepších nezávislých pracovníků na Fiverru také obvykle rychle reaguje.

&# 11088; Jaký je nejlepší web na volné noze?

Většina nezávislých webů vyhovuje svému vlastnímu profilu zákazníků. Nejlepší je ten, který vyhovuje individuálním schopnostem a zkušenostem nezávislých osob.

Jste připraveni najmout své zaměstnance na volné noze?

Jak se svět neustále vyvíjí a lidé hledají větší rovnováhu mezi svým pracovním a osobním životem, na volné noze poroste pouze populárnější.

V nadcházejících letech nebudou mít zaměstnavatelé na výběr, zda budou na volné noze. Přestože se můžete potýkat s outsourcingem, pokud chcete správný talent, musíte se přizpůsobit.

Webové stránky jako Fiverr a UpWork, které přitahují komunity kvalifikovaných lidí dohromady na snadno použitelné platformě, mohou být vynikajícím zdrojem pomoci lidem při hledání pracovníků na volné noze..

Je však důležité se ujistit, že používáte nástroj, který vám poskytne nejlepší výsledky.

Než začnete, ujistěte se, co hledáte, a vyberte komunitu na volné noze, která nejlépe vyhovuje vašemu týmu.

Pokud hledáte levný zdroj podpory pro jednoduchý projekt, může být Fiverr tou nejlepší volbou.

Pokud potřebujete něco pokročilejšího a jste ochotni zaplatit za odborníka, řešení pro vás může být Upwork.

Kredit: Tento článek je původně napsán autorem Ashley Wilsonová v roce 2019, digitální nomád, který píše o podnikání a tech. V březnu 2020 jsme příspěvek několikrát aktualizovali a přidali jsme mnohem více podrobností.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map