Upselling / Cross-Selling: 5 tipů, jak zlepšit vaše online podnikání příjmy

Ať už jste někdy provedli přímý prodej, pravděpodobně již znáte dvě základní prodejní strategie: vzestup a křížový prodej. Možná nevíte, že jste obeznámeni s těmito koncepty – ale jako spotřebitel jste jim dnes určitě byli vystaveni.


Možná si také oba dva pojmy dobře uvědomujete, ale možná přesně nevíte, co znamenají – nebo jste možná zmateni rozdíly mezi nimi.

Zde je stručný popis každého termínu a několik příkladů obou:

Upselling je technika používaná k přesvědčování zákazníka ke koupi lepší verze produktů nebo služeb, které se chystají koupit.

Křížový prodej je strategie používaná k přidání dalších produktů nebo služeb k původnímu nákupu.

Příklady

 • Upselling: “Dnes máme speciální dvojitý cheeseburger za více než 0,60 USD – chtěli byste to koupit místo jediného hamburgeru?”
 • Křížový prodej“Chtěli byste do této objednávky cheeseburgeru přidat hranolky a koks?”
 • Upselling: “Sedan střední velikosti je populární vozidlo, ale náš luxusní sedan přichází s přidanými bezpečnostními prvky a lepší zárukou.”
 • Křížový prodej: “Za dalších dvě stě babek můžu s tímto novým sedanem hodit do vyhřívání bloku motoru a držáku přední poznávací značky.”
 • Upselling: “Tento televizor je skvělý, ale viděli jste nejnovější model?” Má přidané funkce, které si myslím, že oceníte. “
 • Křížový prodej: “Tato televize je skvělá – ale na základě toho, co jste mi říkal o své rodině, se pravděpodobně budete chtít podívat na náš kompletní systém domácího kina.” Navždy to změní váš zážitek ze sledování domácího filmu. “

Vidíš ten rozdíl?

Obě techniky jsou stejně důležité pro jakýkoli internetový obchod nebo obchod s dropshippingem.

Po správném provedení je prodej / křížový prodej prospěšný nejen prodejci, ale i zákazníkovi. Pokud představíte možnosti, o kterých víte, že budou pro zákazníka přínosem, všichni vyhrají. Jak to děláš? No, musíte přistupovat intuitivně. Poslouchejte, co vaši zákazníci říkají o svých potřebách a potřebách. Dejte se na své místo; pokud jste nakupovali ekonomický vůz, chtěli byste se dozvědět něco o luxusních SUV? Asi ne. Možná byste však chtěli vědět o nejnovějším hybridu, který by vás mohl ušetřit od odesílání tuny peněz na palivo … správně?

Pokud posloucháte, co vám vaši zákazníci říkají, a poté odpovídajícím způsobem aplikujete strategii vzestupu / křížového prodeje, mohli byste jim poskytnout řešení, která jim udělají radost. Lidé si ani neuvědomují, že potřebují určité produkty nebo služby – dokud jim na ně neukazujete. Je to výhodná situace pro vás i vaše zákazníky.

Další výhodou převyšujícího / křížového prodeje je to, že je snazší udělat než prodat zcela novému zákazníkovi. Když jste marketing k novému vedení, pravděpodobnost uzavření této dohody je 5 až 20%. Když prodáváte stávajícímu klientovi, toto procento střílí až na 60 až 70%. Takže prodej / křížový prodej je skutečně účinnějším způsobem prodeje.

doporučení nba

Zde jsou naše nejlepší tipy pro vzestup a cross-selling jako profesionál.

Tip č. 1: Použijte techniku ​​moderování

Budete chtít udržet důvěru svých zákazníků a nemůžete to udělat, pokud se budete cítit ohromeni výprodeji / křížovým prodejem. Příliš mnoho možností zmatí vaše zákazníky, a to by vás mohlo odrazit. Mohli byste způsobit, že se vaši zákazníci stanou podezřelými a rozzlobenými, pokud na ně hodíte příliš mnoho možností – a oni by se prostě mohli vzdát myšlenky, že od vás něco koupí. Udržujte možnosti jednoduché a přímé.

Chcete vědět, jak vypadá skutečný, velmi úspěšný příklad této marketingové techniky? Nakupovali jste někdy na Amazonu? Pokud ano, pravděpodobně jste viděli větu „často kupovali společně“.

amazon-často-koupil-dohromady

Podle článku ve společnosti Fortune, míra konverze pro tato doporučení na webu může dosáhnout až 60%. Toto je příklad křížového prodeje v reálném světě, ze kterého se mohl každý obchodník poučit.

Tip č. 2: Balíček relevantních položek

Toto je strategie, která posouvá koncept „často nakupovaných dohromady“ na další úroveň. Nákupní zážitek pro své zákazníky učiníte pohodlným tím, že společně zabalíte potřebné / relevantní položky.

Toto je další příklad, kdy musíte být opatrní, pokud jde o váš přístup. Nechcete nabízet nerelevantní položky nebo služby, které vaši zákazníci pravděpodobně nebudou lákat (proto se na ně nepokoušejte vyhodit svůj nežádoucí inventář). Pokud tak učiníte, je to urážlivé a velmi kontraproduktivní. Místo toho nabízí cenné doplňky, které vaši zákazníci považují za užitečné. Dobrým příkladem by bylo společné předávání šablon WordPress + pluginů + loga. To jsou všechno věci, které zákazníci na trhu s plug-inem nebo šablonou ocení v balíčku.

Tip č. 3: Poznejte své zákazníky

Pomyslete na svou oblíbenou restauraci. Majitel nebo číšník v této restauraci pravděpodobně potřebuje čas, aby se seznámil se svými lajky a oblibami. Na základě těchto znalostí vlastník / číšník podává návrhy na základě vašich osobních preferencí.

Na svém webu byste měli udělat totéž. Pokud je vaším cílem přimět lidi, aby se zaregistrovali k odběru novinek – ale nikdo nereaguje na vaše vyskakovací okno – zkuste nabídnout na svých vstupních stránkách bezplatnou elektronickou knihu, když se lidé zaregistrují do seznamu e-mailů.

Zamyslete se také nad tím, jak Amazon, eBay a další významné weby elektronického obchodu sledují vaše objednávky knih a další typy nákupů. Doporučují relevantní produkty na základě vašich předchozích možností, že? Měli byste dělat totéž. Použijte Google Analytics ke sledování uživatelských vzorců na vašem webu. Jedna technika je využít stránky s potvrzením objednávky prostřednictvím analýzy. Pokud se mnoho lidí přihlásilo do online kurzu, který prodáváte, můžete poslat e-mail jen těmto lidem a rozšířit je o související, ale rozsáhlejší kurz. Podívejte se, jak to funguje?

Tip č. 4: Nepřehánějte to

Upselling / cross-selling funguje dobře jen tehdy, když řešíte potřeby svých zákazníků (a funguje to ještě lépe, když se cítíte privilegovaně s přijetím nabídky). Pokud nabídnete zlevněnou holicí sadu pro všechny zákazníky, kteří si zakoupí kolínskou dámu vašeho návrháře, mnozí z nich ocení, že dostávají dohodu, že ostatní zákazníci nejsou.

Na druhé straně, přehánění to bude dráždit vaše zákazníky a vyhnat je pryč od vás a vašich webových stránek. Pokud se vaši zákazníci cítí, že jsou pro vás pouze marketingovým experimentem – nebo že vám záleží pouze na prodeji a ne na tom, co chtějí – bude mít vzestup / křížový prodej opačný účinek, než jaký chcete..

Nezapomeňte na další podrobnosti: „Pravidlo 25“ v podnikání; měli byste se vyhnout křížovému prodeji zboží, které je více než 25% původní objednávky. Když se pokusíte zvětšovat / křížově prodávat nad toto procento, budete obecně vnímáni jako mimo kontakt s potřebami vašich zákazníků (v nejlepším případě) a ctižádostivý nebo chamtivý (v nejhorším případě) – a pravděpodobněji budete odrazovat i zákazníci, kteří byli blízko k nákupu. Také doplňky nad 25% se mohou jednoduše cítit ohromující a jako druhý primární nákup – místo doplňků.

Tip č. 5: Načasování

Načasování je vždy klíčovým aspektem prodeje. Prodávat / křížový prodej byste měli provádět pouze tehdy, pokud máte všechny potřebné informace k zajištění první objednávky. To znamená, že se zákazník již zavázal k nákupu a je méně pravděpodobné, že objednávku zcela opustí. Pokud se pokusíte prodat další položky příliš brzy v nákupním procesu, můžete snadno vypnout zákazníka a tím ztratit celý prodej. Nezapomeňte tedy počkat, až se zákazník již zavázal k prodeji, a to poskytnutím kontaktních a finančních informací – poté popište výhody dalších produktů / služeb, které se pokoušíte prodat.

Existuje několik způsobů, jak vyzkoušet vzestup / křížový prodej. Můžete například vytvořit internetový obchod pomocí služby Shopify (další informace o recenzi služby Shopify) a zkusit pomocí této strategie zlepšit své příjmy.

Toto je marketingová strategie, která fungovala pro nespočet firem a podnikatelů a mohla by dobře posloužit vašemu blogu nebo podnikání. Nezapomeňte využít tipy, které jsem zde ilustroval, abyste mohli vytěžit maximum ze svého rostoucího / křížového úsilí.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map