Tipy pro SMM pro bloggery: Posun vašich sociálních médií na další úroveň

Počty čísel sociálních médií.


Pokud jste bloger, který chce vytvořit jméno a pracovat s většími značkami, ale Google Analytics není tam, kde chcete, může vám pomoci velká sociální média. Odborníci v sociálních médiích vám řeknou, že zapojení je přirozené, ale trendem je nyní přejít k „živějšímu“ zapojení. Zatímco automatizované nástroje mají své místo, dostat se do „média“ je vaše nejlepší využití času. Neměli byste automatizovat celou dobu, ale pravděpodobně byste neměli automatizovat ani 50% času.

Jak můžete zvládnout úspěšnou marketingovou kampaň v sociálních médiích s tolika nástroji a tak málo času??

10-31-pinterestPinterest analytics

Krok 1: Vyberte své nejlepší nástroje

První věc, kterou doporučuji, je pracovat na jednom nástroji najednou, dostat se na místo, které vám vyhovuje, přejít na další nástroj, který chcete použít, a poté se otočit zpět, abyste vylepšili ten první – a tak dále . Nechcete používat každý jednotlivý dostupný nástroj, ale vyberte asi 5, které chcete pravidelně používat, a alespoň jeden nebo dva, které chcete ovládat. Pracujte na zvládnutí nástrojů, na kterých již máte trakci, pokud jde o následovníky nebo Google Analytics, nebo, pokud vám nedojde, vyberte ten, na kterém jste nejvíce.

Krok 2: Segregujte své sociální média

Využijte své kanály sociálních médií různými způsoby a pro různé cílové skupiny. Toto je ideální postup pro bloggera životního stylu, protože pokrývá několik výklenků, ale funguje to i pro blogerky s výklenky. Například bloger, který píše recepty, může sdílet ty na Facebooku, umí hovořit o výživě na Google+, umí pípat o potravinách, rozdávat recepty jiných lidí (a několik jejich vlastních) a Instagram jíst.

Takto diverzifikuji své kanály jako bloggera životního stylu:

 • Facebook Fan Page (výhled: vážný, profesionální; zaměření: kontroverzní)
  Protože je na Facebooku tak těžké zapojit se, udržuji na této stránce veškeré podnikání – žádný humor, ale spousta žhavých zpráv a kontroverzí, potravinový aktivismus a toxiny ve zprávách.
 • Osobní stránka Facebooku (výhled: zábava, světlo; zaměření: osobní)
  Na mé osobní stránce se zabývám většinou s přáteli a blogery, ale také sdílím relevantní práci. Beru zde více přístupu „životního stylu“. Mohl bych posílat nebo repostovat humor, bláznivé věci, které se dějí za mého dne, nebo alternativní zdravotní příspěvky, které podle mého názoru nejsou pro moji stránku fanoušků dost závažné.
 • Google+ (výhled: přátelský, optimistický; hlavní zaměření: zelené bydlení, rodina, jídlo)
  V současné době se přesouvám na zelené bydlení a skutečné jídlo, ale zde se vyhýbám kontroverzi a sdílím inspirativnější pohled na problémy ve svých výklencích.
 • Pinterest (výhled: příležitostný; hlavní zaměření: jídlo, životní prostředí)
  Dělám spoustu různých desek, ale moje deska bez lepku je nejúspěšnější, takže většinu času trávím připínáním, i když se moje deska „Zábava pro děti“ také daří. V podstatě se zaměřuji na jídlo, rodinu, řemesla a hračky.
 • Cvrlikání (výhled: každodenní, osobní, lehký; zaměření: vše, co mě zajímá)
  Twitter používám pro všechno: zadávání soutěží, sdílení příčin, marketing pro klienty, příspěvky na sdílení, které se hodí k mému blogu, sdílení věcí, které mě baví, které nejsou na mém blogu diskutovány (jako jsou živé tweeting volby nebo „The Walking Dead“). Rád bych řekl: „Já jsem na Twitteru.“ (V příštím příspěvku se podrobně věnuji zapojení do Twitteru.)
 • Instagram (výhled: příležitostný; zaměření: rodina)
  To platí výhradně pro sdílení rodinných fotografií. Většina blogerů, které sleduji, dělají totéž. Osobně bych raději viděl takové obrázky, než reklamu nebo marketing, což se zdá být na místě – jako všechny ty „tělové zábaly“ Instagrammers.

Nyní projděte své zdroje a vyberte výhled a zaměřte se na každý z nich. Věnujte jeden nebo dva kanály vašemu osobnímu životu a zbytek nechte profesionálně nebo věnovat svému blogu o jídle. Stále můžete sdílet části svého blogu na svých osobních kanálech, i když je udržujete v soukromí – ale jeho zveřejnění pomůže získat vaše jméno tam.

Krok 3: Pochopte své stoupence

Dále musíte pochopit, jak vaše publikum používá každý kanál. Než se rozhodnete, jak je rozdělit, podívejte se na to, co lidé, které sledujete ve svém výklenku, používají a přizpůsobují se tomu. Musíte opravdu sledovat, na co reagují a přehnaně reagují. Sledujte jejich hashtagy a zastavte se na online večírcích nebo událostech, které se účastní. Vraťte se na jejich stránky a získejte přehled o svých blogech. Sdílejte o kontroverzních postavách ve své říši a sledujte reakce.

Zde je příklad, jak to pro mě funguje: bloguji o potravinovém aktivismu, ale jsem také velvyslancem značky pro Silk. Zatímco se oba mohou zdát propojené, publikum pro jednoho může být proti druhému. Takže většinu svých příspěvků pro Silk si ponechám na své osobní stránce Facebook, Pinterest a G +, a sdílím je ve svých pravidelných skupinách pro komentáře bloggerů, přičemž je držím dál od svých skupin aktivistických komentářů. Tento druh segmentace vám umožňuje diverzifikovat více témat, a to i pod stejnou mezeru.

Jít hlouběji: Naučte se, jak lépe porozumět vašemu publiku a poskytnout skvělý obsah pomocí těchto 12 tipů.

Krok 4: Rozšiřování sociálních médií

Získání trakce na stránkách fanoušků Facebooku

S potěšením mohu říci, že zapojení do Facebooku se pro mě zvedlo a posunul jsem se nahoru, jak často se moje příspěvky dostávají do vidění – důležitější část. Můj týdenní dosah příspěvků šel z hrstky za týden na zhruba 1000 za týden, což je asi 20% angažovanost, z 1% nebo méně – dobré číslo pro značky v tomto bodě. Zde je to, co jsem udělal, v kombinaci s dárky, abych získal více trakce na Facebooku:

 • Velmi časté zveřejňování:
  To je můj nejlepší tip, a to fungovalo zázraky s viděním mých příspěvků. Zveřejňuji co nejvíce lidských možností. Čím více příspěvků zveřejníme, tím více se můj stream zobrazuje – a ve dnech, které nezveřejňujeme, se mnohem méně zobrazuje.
 • Příspěvek dříve:
  Čím dříve jsem příspěvek zveřejnil, tím lepší byl příspěvek – ještě předtím, než jsem se dostal ke svému stolu, což je zajímavé, protože jsem na východním pobřeží USA, takže je to brzy! Podívejte se na své Statistiky, abyste zjistili, jaké časy pro vás nejlépe fungují – řeknou také, jaké aktualizace jsou nejlepší. Můžete automatizovat svůj předčasný příspěvek noc předtím a poté se další den zapojit do komentářů.
 • Příspěvky od odborníků:
  Opět to není jen to, co jsem zveřejnil, ale to, jehož data jsem sdílel. Když sdílím položku s hashtagy a vlastními komentáři od někoho důležitého, řeknu Robyn O’Brien z „Nezdravé pravdy“, mám mnohem lepší zapojení. Zasílám asi 70% relevantních údajů od odborníků v mé oblasti a 25% mých vlastních příspěvků s několika z přátel.
 • Komentář k příspěvkům a sdíleným položkám:
  Snažím se zapojit sem tím, že pošlu něco kontroverzního a zeptám se čtenářů, co si myslí, jak reagují nebo jak mě to ovlivnilo..
 • Používejte vizuálně správně:
  K příspěvku, který má pro mě nej Organičtější interakci, bylo k němu připojeno video, takže doporučuji sdílet videa ve vašem tématu. Také vytvořte obrázky ve správné velikosti. Ve skutečnosti můžete nahrát obrázek s jinou velikostí, pokud vaše fotka na blogu není v pořádku Louise Myer je základní Facebook Photo Dimensions 2014 pro přesné velikosti.
 • Zvýšit příspěvek:
  Je o tom tolik kontroverze, ale pokud chcete investovat 5 $ na posílení příspěvku a zjistit, co se stane, řeknu to alespoň jednou. Ujistěte se, že je to opravdu hodnotný příspěvek! Poslední, kterou jsem podpořil, byla prozradí a z této jednodenní investice jsem dostal 1 000 návštěv. Není to něco, co můžete dělat pravidelně, pokud nemáte velký rozpočet, ale pokud má vaše zvědavost to nejlepší z vás, zvyšte obsah, který se tam opravdu chcete dostat, jako jsou odborné tipy nebo bezplatná elektronická kniha, kterou jste napsali. Určitě to stojí za výstřel. Dbejte na dodržování jejich pokynů pro obrázky a ujistěte se, že vaše podpora stojí za to. 5 $ za 1 000 zhlédnutí je skvělá výhoda, ale u 130 zhlédnutí – není to tak skvělé.
 • 10-31-cílení na facebookuOznačování ostatních:
  Upřímně to nedělám tak moc, jak bych měl, ale fungovalo to dobře, když jsem osobu znal a ona byla odbornicí nebo měla velké následování. Pokud danou osobu neznáte, můžete být vystaveni riziku zablokování tohoto uživatele.
 • Použijte cílení na Facebooku:
  Nyní vám Facebook také dává možnost zacílit na své publikum, než posílat své příspěvky všem. Cíl můžete vybrat na základě pohlaví, vztahu nebo stavu vzdělání, zájmu (mužů nebo žen), věku, umístění a jazyka. Například, pokud mám příspěvek o alternativní zdravotní události nebo prozradí, můžete cílit svou polohu na určitou zemi, region, stát nebo město. To je velmi užitečné pro propagaci akcí a reklamních předmětů s místním zaměřením.

Jít hlouběji: Zde je více tipů, jak zlepšit výkon zdroje na Facebooku.

Google+ obnoveno

Bloggerové mají stále smíšené pocity ohledně toho, zda používat Google+. a kolik času tomu věnovat. G + je jedním z nástrojů, které musíte osobně zapojit. Na Google+ existuje více lidí a skupin sdílejících informace než společnosti, které je používají jako marketingový nástroj. Protože G + je cenná pro umístění vyhledávače, vyplatí se investovat čas.

Zde je několik kroků pro začátečníky:

 • Vydejte se na G + a zapojte se do blogů ve výklenku, který chcete, a vytvořte z nich kruh. Udělejte to tak, že je najdete v jiných formách sociálních médií.
 • Použijte G + jako stránku s výpisem blogu. Zašlete svůj vlastní obsah správně tak, že napíšete výňatek o obsahu, který končí otázkou, seřazením příslušných hashtagů níže, označením klíčových hráčů a přidáním pohádkového obrazu.
 • Začněte tím, že dáte členům +1 a komentáře v tomto kruhu. Reagujte smysluplnou diskusí a ne jen „cool!“
 • Označte je jednotlivě užitečnými příspěvky. Neomezujte jej prosím na své vlastní příspěvky, ale na předměty, které na ně budou mít skutečně hodnotu nebo zvědavost.
 • Zaměřte své akcie. Výhodou je, že na rozdíl od Facebooku můžete cílit jemněji. Prvním krokem je vytvoření a připojení kruhů a označování lidí do správných kruhů, vědět, kdo jsou klíčoví hráči, a stýkat se s nimi. \ Kdybych měl místní akci, mohl bych se podělit se svým kruhem Philly Social Moms Circle. Když mám recept bez lepku, sdílím to s mými blogery bez lepku a alergií. Je to vynikající způsob třídění a cílení příspěvků pro lidi, kteří mají více výklenků.

Jít hlouběji: Zde je podrobný pohled na komunity Google+ a jak je zapojit.

Pinterest

Je snadné nechat tuto desku osamocenou, ale může to být váš nejvyšší zdroj provozu, i když ji udržujete jen velmi málo, ale na tom můžete stavět.

 • Ujistěte se, že připínáte obsah jiných lidí, nejen svůj vlastní. Mělo by to být asi 50/50.
 • Napište smysluplné komentáře a líbí se. Můžete zahájit diskusi, která je na Pinterestu vzácná – ale všimla si mě!
 • Do nejméně 15-20 pinů denně. Tento dokument PDF na White Gloves Social Media obsahuje seznam plánovacích nástrojů pro Pinterest, pokud je potřebujete, z nichž mnohé jsou placené nebo omezené.
 • Podívejte se na analytiku v kolících. To hodně pomůže! Ukáže vám, jaké desky fungují a které ne, takže můžete zaměřit svou energii na populárnější desky.
 • Buďte pozváni na skupinové tabule – nebo si vytvořte vlastní. Připojit se k týmu na společné téma je skvělý nápad. Upozorňujeme, že právě teď jsou sváteční a sezónní tabule horké. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je být součástí skupiny bloggerů a najít lidi se společnými zájmy.
 • Požádejte o pozvání pro Ahalogy. Jedná se o skvělý plánovací nástroj pro Pinterest, ale také umožňuje zapojení a informuje vás, kdy je čas znovu připnout pin. Poskytuje také další statistiky a pokročilejší nástroje při jejich používání.
 • Zkontrolujte svůj Google Analytics – měli byste také získávat provoz od Pinterestu. Pokud ne, ujistěte se, že berete tyto tipy. (Předpokládám, že jste svůj web nastavili tak, aby byl propojen s vaší stránkou Pinterest.)
 • Vložte svou desku do příslušného blogového příspěvku a vyzvěte lidi, aby následovali.

Jděte hlouběji: Podívejte se 10 nástěnek Každý Blogger musí následovat.

Instagram

10-31-iconosquare

Je to tak snadné: pořiďte skvělou fotku a sdílejte ji – nebo si udělejte drobivou fotografii, filtrujte ji a poté ji sdílejte! Nejprve musíte začít sledovat lidi.

Pokud najdete sdílenou skupinu bloggerů, sledujte a nechte lidi, aby následovali. Klíčem je zjistit, co lidé, které sledujete, sdílejí a napodobují. Nejlepší tipy:

 • Hashtag hodně. Nedávno jsem vyfotografoval Halloweenský kostým své dcery, označil jej jako „#frozen“ a můj oficiální účet Frozen se mi líbil. Pokud se na mě zaměřil Frozen nebo Disney, sledoval bych je a začal co nejvíce označovat zmrazené položky.
 • Stejně jako ostatní fotografie, i ty, které najdete v průzkumu.
 • Komentáře! Stejně jako Pinterest, to se nepoužívá tolik jako na jiných médiích, takže si to všimnete. Opět začněte smysluplnou konverzaci a buďte lichotiví.
 • Použití Iconosquare. Kromě podrobných statistik získáte i pluginy nástrojů a další. Ve skutečnosti mají plugin, takže si můžete nainstalovat svůj zdroj na svůj web. Trvá to déle než 5 minut!

Tvůj tah!

Podívejte se na tato doporučení a začněte procházet svými vlastními kanály sociálních médií, vytvořte si vlastní plán a začněte generovat další sledovatele sociálních médií nyní!

Článek napsaný Ginou Badalaty; původně se objevil na Blog WHSR; nyní je spravován a aktualizován štábem BuildThis.io.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map