Strategie eCommerce Marketing: 6 tipů pro zvýšení prodeje

Na celém světě budou v roce 2019 analytičtí projektové subjekty 1,92 milionu globálních digitálních nákupců a zasáhnout tržby z elektronického obchodování 4,9 bilionu dolarů do roku 2021. Důvěryhodní vlastníci podniků se zabývají přípravami na získání svého podílu na tomto neočekávaném stavu.


Maloobchodní prodej elektronického obchodu roste po celém světě (zdroj: Pracovní místa v marketingu)

Pokud provozujete obchod s elektronickým obchodem, chcete znát nejlepší strategie zvyšování prodeje. Nové i rostoucí podniky potřebují prodejní strategie, které fungují.

Tento článek ukazuje 6 taktik, jak zvýšit prodej online.

6 nápadů eCommerce Marketing pro zvýšení prodeje online

1. Influencer Marketing

48% obchodníků tvrdí, že návratnost investic ovlivňujících marketingů je ve srovnání s jinými kanály vyšší. Mezitím 41% těchto obchodníků souhlasí s tím, že marketing ovlivňovatelů je stejně účinný jako ostatní špičkové kanály.

Dále, 49% spotřebitelů důvěřují ovlivňovatelům, zatímco 40% kupuje věci poté, co je viděli na sociálních médiích.

eCommerce marketingová strategie89% obchodníků má pocit, že vlivný marketing pro ně získá výsledky (Mediakix).

Pokud jde o strategii, chcete využít vliv, který mají vlivní vlivy na jejich následovníky.

Influencer marketing je typ marketingu doporučení. Výsledek, který zde dostanete od jedné osoby, je však mnohem větší. Když tedy vlivný pracovník mluví o vaší značce, poslouchají fanoušci.

Pokud jste nováčkem v oblasti ovlivňování marketingu, zde je rychlý přehled toho, jak to funguje.

Nejprve vyhledejte ty správné vlivy. Přistání správného ovlivňovače může být spousta práce. Chcete si být jisti životně důležitými metrikami jako

 • Zaměřují se na vaše potenciální kupce,
 • Ovlivňovatel má lidské následovníky, nikoli roboty, a
 • Ovlivňovač bude šířit vaše zprávy efektivně s jejich publikem.

Dále budete jednat se svými cílovými vlivy a dohodnout se na propagačních pobídkách a dalších podmínkách.

Až budete mít vlivné vlivy a dohodnete se na tom, jak s nimi pracovat, vygenerujte kód kupónu pro následovníky ovlivňujícího.

Vaše cílové vlivy pak tyto kódy používají k propagaci vašeho produktu. Nezapomeňte se zapojit do publika ovlivňujících diváků v otázkách a obavách o čas.

Jedna zpráva říká, že vliv na krásu vygenerujte 11,38 $ za každých 1,29 $ utrácíš. To je téměř 800% návratnost investic! Teď to není „krásné“?

Influencer Marketing při práci

@ nknaturalz je kadeřnice Instagram ovlivňující z Kanady. Její reklamní kopie se cítí jako přirozený rozhovor mezi ní a jejími čtenáři. Zaměstnává své následovníky a přiměje je, aby kupovaly od svých sponzorů, v tomto případě, @curlkeeper

Chcete-li začít s marketingem společnosti Influencer, jednoduše vyhledejte vlivné látky ve svém prostoru a poté se na ně obraťte, abyste věděli, co jejich služby znamenají. Můžete také hledat „populární vlivné vlivy v [VAŠE NICHE]“ ve vyhledávání Google a najít influencery, na které jste zacílili.

2. Placená reklama

Placený marketing řídí významnou část prodeje elektronického obchodu. Podle zprávy Merkle, 60% kliknutí na reklamu na Googlu a 31% na Bingu platí pro reklamy na nákupy.

Zpráva o digitálním marketingu Merkle Q1 2018

Tato čísla ukazují, že lidé častěji kliknou na reklamy elektronického obchodu než na jiné typy reklam. Zajímavější je, že tento trend roste, takže důvtipní podnikatelé utrácí více za reklamy a zaznamenávají více kliknutí.

Uvidíme, jak to funguje na některých kanálech sociálních médií.

Reklamy na Facebooku

Přes 2,7 miliardy uživatelů je aktivních na Facebooku každý měsíc. Síť má více údajů o každodenních činnostech lidí než jiné platformy.

Reklamy na Facebooku mohou ovládat stejně jako 152% ROI. Nechcete nechat ujít svůj potenciál, který povede k provozu a prodeji vaší firmy.

Mezi typy reklam na Facebooku patří:

 • Page Líbí se
 • Interaktivní reklamy
 • Po propagaci
 • Povědomí o značce
 • Lokalizované reklamy
 • Konverze webových stránek
 • Kliknutí na web
 • Propagace událostí
 • Reklamy olověné generace

Zamiřte na Facebook Business začít reklamy. Otevřete účet, připojte platební metodu, připojte účet Instagram a poté vytvořte a spusťte reklamu.

V závislosti na vašich cílech můžete nastavit reklamy, které jednoduše zvyšují povědomí o vašem produktu, přimějí kupce, aby navštívili váš eCommerce obchod nebo kupovali od vás.

Začněte kliknutím na Správce reklam.

Klikněte na tlačítko „Vytvořit“. Vyberte typ reklamy, kterou chcete spustit, a poté ji nastavte podle pokynů.

Reklamy YouTube

Uživatelé YouTube utratí jedna miliarda hodin na videích YouTube denně. Tato postava nejen dohání televizi, ale také překročila videa Netflix a Facebook dohromady. Netflix měl v té době 116 milionů a Facebook 100 milionů.

Tyto údaje pro vaše podnikání nic neznamenají, pokud o ně lidé nemají zájem. Pokud však chcete touto metodou uspět, musí být vaše video jedinečné. Vždy začněte s prvky, které vzbudí zájem a zvědavost.

Instagramové reklamy

V dubnu 2017 Instagram oznámil, že toho dosáhl 700 milionů aktivních uživatelů.

Díky ohromujícím obrázkům a videím může každá společnost inzerovat na Instagramu. Počet účtů inzerovaných na Instagramu vzrostl z 200 000 v roce 2016 na 1 milion v roce 2017. K tomu může dojít pouze proto, že reklamy na Instagramu fungují.

Naštěstí mohou podniky elektronického obchodu těžit z reklam na Instagramu. Reklamy vypadají jako typický příspěvek, takže nikdo necítí, že na ně inzerujete. Můžete komunikovat s uživateli a za účelem cílení můžete využít data z Facebooku.

Reklamy zde obsahují:

 • Fotografické reklamy
 • Prezentace reklam
 • Videoreklamy
 • Kolotočové reklamy

Přesměrování

Zákazníci s větší pravděpodobností od vás budou nakupovat později, pokud v minulosti interagovali s vaším obsahem nebo stránkami sociálních médií.

Proto přesměrování sleduje vaše návštěvníky a zobrazuje jim vaše reklamy, když jsou online. Cílem je přimět je, aby znovu navštívili a tentokrát provedli nákup. Můžete také znovu cílit na publikum vašich konkurentů.

Začínáme s přesměrováním

Chcete-li spustit cílení, musíte do záhlaví nebo zápatí svého webu vložit kód JavaScript. Pokud například přesměrujete na Facebook, budete potřebovat Facebook Pixels.

Pokud chcete na Facebooku používat pixely, zvolte jako cíl reklamy možnost Konverze a postupujte podle pokynů.

Facebook uzavřel partnerství s většinou platforem pro eCommerce a správu obsahu, jako jsou WordPress, BigCommerce, Wix, Shopify a další. Takže integrace vašich pixelů je nyní hračkou. Například s WordPressem stačí přidat pixely do pluginu Facebooku. Facebook zde poskytuje pokyny.

3. Obsahový marketing

V průzkumu 72% obchodníků souhlasilo, že je náročné strategicky spravovat obsah. Kromě toho 59% těchto obchodníků uvedlo, že strategické zlepšení jejich návratnosti investic.

Zdroj: Institut marketingu obsahu

Chcete pomocí marketingu obsahu vzdělávat své publikum o svém produktu. Kromě toho byste stavěli provoz a zvyšovali povědomí o svých nabídkách, protože více lidí má přístup k vašim vzdělávacím materiálům a používá je.

Konkrétně byste mohli vytvořit tyto typy obsahu

 • Video,
 • Příspěvky na blogu,
 • Infografika,
 • Příspěvky na sociálních médiích (včetně obrázků a GIF)

Slyšení marketingu obsahu spočívá v tom, že svůj obsah využijete k přilákání potenciálních zákazníků a poté je převedete na kupující.

Témata a klíčová slova

Vytváření skvělého obsahu vám umožní hodnotit ve vyhledávačích, což se promítá do provozu vyhledávání na vašem webu. Proto při výběru témat a klíčových slov se ujistěte, že jejich požadavky na vyhledávání jsou vysoké.

Měli byste zacílit na slova nebo fráze, které popisují váš produkt nebo službu.

Pokud prodáváte produkty na hubnutí, můžete v nástroji pro návrh klíčových slov vyhledat frázi „zhubnout“. Na obrázku níže zobrazuje objem vyhledávání výrazu „zhubnout“ průměrné měsíční vyhledávání 36 000.

Nástroj pro návrh klíčových slov, jako je Ahrefs, vám poskytne další informace o vašem klíčovém slovu, jako je objem vyhledávání, potíže, kliknutí atd.

Tento postup opakujte s dalšími frázemi a zjistěte, zda mají významný objem vyhledávání. Dále byste upřednostňovala klíčová slova s ​​nejnižší obtížností a největším objemem vyhledávání.

Vytvořit obsah

Nástroj pro návrh klíčových slov vám také poskytne informace o obsahu, který můžete vytvořit.

Jakmile určíte klíčová slova, která potřebujete, pokračujte ve vytváření obsahu. Je v pořádku zkontrolovat, co ostatní říkají o vašem tématu, ale nepřestávejte tam. Najděte úhel, který vám poskytne výhodu.

4. Programy doporučení

V elektronickém obchodě je silný marketing doporučení a ústního marketingu. Logika je jednoduchá. Když si užijete zážitek, chcete ho sdílet s lidmi, které máte rádi.

81% zákazníků věří doporučením svého přítele o produktu před nároky společnosti HubSpot.

Všímej si; lidé také mají tendenci varovat své blízké před špatnými zkušenostmi. Vaším úkolem je dát jim něco dobrého k diskusi.

Pokud si přejete něco jedinečného, ​​můžete najmout vývojáře a přizpůsobit svůj program doporučení. Nebo získejte aplikaci doporučujícího programu pro rychlost. Poté se rozhodněte, jakou motivaci program dáte a propagujete.

Pobídky

Pobídky přitahují zákazníky k doporučovacím programům. Proto chcete tento krok naplánovat, než začnete jednat.

Levná nabídka nepřitáhne vaše publikum, zatímco drahá nabídka může ochromit vaše podnikání nebo učinit program neúčinným.

Tedy získání správné rovnováhy by vás mohlo zpočátku zdůraznit, ale nakonec byste zjistili sladké místo ziskovosti a růstu.

Propagace

Pokud chcete, aby lidé slyšeli o vašem doporučení, musíte tento program propagovat. Informujte o tom své současné zákazníky a informujte o tom nové zákazníky, jakmile navštíví váš web.

5. Věrnostní programy

Mít spokojeného zákazníka a věrného zákazníka jsou dvě různé věci. Ne všichni vaši šťastní zákazníci by se drželi samotné vaší značky.

Pokud však provozujete webové stránky elektronického obchodu, potřebujete loajální zákazníky.

Věrnostní programy bývaly obtížně spravovatelné, ale digitalizace to usnadnila. Kromě lehkosti má mnoho šťavnatých záhybů. Například, 73% uživatelů věrnostního programu odkazují své přátele na věrnostní program.

Jaké další způsoby můžete využít věrnostních programů?

Vaši zákazníci se na vás drží

Zákazníci, kteří zakládají své nákupy na odměnách, mají tendenci od vás nakupovat a získávat tuto odměnu. Frekvence jejich nákupu je o 90% vyšší než u účastníků nevěrného programu.

Zákazníci mají tendenci kupovat více

V jedné studii, 61% SMB dotázaní tvrdí, že více než 50% jejich prodeje pocházejí od opakujících se zákazníků. Tito zákazníci navíc utratí o 67% více než ti noví.

Zákazníci postoupí vaši firmu ostatním

Zákazníci často odkazují své přátele na věrnostní programy, které milují. Účastníci věrnostního programu mají 50krát větší pravděpodobnost, že si koupí, a rychle o nich informují ostatní.

6. E-mailový marketing

Adobe zaznamenává, že americké milénia kontrolují své e-maily při provádění dalších činností. Tato závislost na používání e-mailu je tak silná, že 18% uživatelů zkontrolovat jejich e-maily za jízdy!

Zdroj: Adobe

Stručně řečeno, lidé se zabývají svým e-mailem a můžete využít tohoto chování pro vaše podnikání v oblasti elektronického obchodu. Samozřejmě prvním krokem je začít s shromažďováním e-mailových adres návštěvníků vašeho obchodu.

Protože 68% Gen Z bude číst e-maily od společností, musíte za e-maily svých zákazníků dát něco cenného. Můžete jim nabídnout,

 • Slevy
 • Zdarma ebook
 • Tahák
 • Návrhy dárků ke stažení a
 • Bezplatné uživatelské příručky

Emailový marketing nástroje oplývají. V podstatě to potřebujete

 • Formuláře pro přihlášení
 • Autoresponders
 • Systém správy seznamů
 • Nástroje pro sledování a vykazování kampaní

Tyto nástroje by mohly být získávány samostatně nebo jako balíčky balíčků, jaké najdete u platforem jako Constant Contact a MailChimp. Většina z těchto e-mailových marketingových platforem nabízí funkce split-testování, funkce filtrování spamu a API pro integraci a rozšíření jejich výkonu.

Zabalit

Mějte na paměti, že to, co funguje pro ostatní, nemusí vždy fungovat pro vás. Nejlepší je testovat věci, dokud nenajdete, co se drží.

Stále zelené nápady, jako je e-mailový marketing, by však měly být součástí každé kombinace, kterou se nakonec rozhodnete provést. Pokud prodáváte oděvy nebo jiné předměty, které velí opakovaným nákupům, pak je věrnostní program skvělým způsobem, jak maximalizovat zisky.

Vyberte si taktiku a začněte hned!

Tulip je odborníkem na obsahový a příchozí marketing ve společnosti Snewscms. V průběhu let pomohla desítkám podniků definovat jejich obsahovou strategii. Věří, že kreativita zákazníky již neinspiruje. Opravdový příběh, když je dobře přednesen, stačí k vytvoření spojení. Spojte se s Snewscms na Facebook.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map