SEO pro figuríny: Jak SEO v roce 2020

Co je optimalizace pro vyhledávače (SEO)?

Optimalizace pro vyhledávače (SEO) je proces dolaďování webových stránek s cílem pokusit se dosáhnout vyšších hodnocení výsledků vyhledávání. SEO se provádí částečně na základě:


 1. Chápeme, jak stroje interpretují záměry vyhledávačů a porovnávají je s webovým obsahem (vyhledávací algoritmus) a,
 2. Odhady interakce lidí s obsahem, který vidí online.

SEO se stal velmi složitý. K dnešnímu dni existuje více než 200 hodnotících faktorů (parametry, které ovlivňují hodnocení webové stránky) dohodnuté a uznávané internetovými obchodníky.

Search Engine Land to provedl Periodická tabulka SEO vysvětlit základní prvky strategie SEO.

Tyto faktory zahrnují uživatelé přebírají čas, odkaz ukotvit text, klíčová slova v URL, délka obsahu, TF-IDF, název značky, text popisu meta, rychlost načítání webové stránky, Klíčová slova v obrázku alt text, počet odchozích odkazů, počet příchozích odkazů, LSI klíčová slova, míra prokliku na stránce s výsledky vyhledávání (SERP CTR), a tak dále.

Většina těchto faktorů byla uznána, protože byly buď ověřeny mluvčím společnosti Google, nebo se ukázalo, že jsou (alespoň poněkud) účinné v experimentech a případových studiích publikovaných známými odborníky na SEO. Mnozí, včetně mě, věří, že počet kritických hodnotících faktorů je mnohem větší než 200. Každý z těchto faktorů má jinou váhu na různých stránkách s výsledky vyhledávání – což činí SEO neuvěřitelně (opět) složitým a těžko vysvětlitelným. Někteří nazývají SEO spíše uměním než vědou.

Nebudu kopat do podrobností o těchto 200+ hodnotících faktorech. Mým cílem v tomto článku je poskytnout vám rychlý přehled o tom, jak vyhledávače dnes fungují, a sdílet seznam nejdůležitějších položek SEO, na které se můžete podívat.

Jak Google drží více než 90% objemu dnešního vyhledávacího trhu, Ve svém článku si volně vyměníme výraz „vyhledávač“ a Google.

Jak SEO fungovalo v roce 2005?

Klíčová slova s ​​dlouhým ocasem a krátkým ocasem.Tradičně proces SEO začíná výzkumem klíčových slov. V ideálním případě byste chtěli najít klíčová slova s ​​největším objemem vyhledávání a nejméně konkurencí. Obě se však téměř vzájemně vylučují – klíčová slova s ​​největším objemem vyhledávání mají největší konkurenci, zatímco nejméně konkurence má málo nebo vůbec žádný objem vyhledávání.

Takto jsem SEO před 15 lety udělal:

 1. Běh přes sadu klíčových slov v Předehra (nyní pryč) nebo Nástroj pro návrh klíčových slov Google AdWords k určení objemu vyhledávání pro každé klíčové slovo.
 2. Vyberte sadu 30 – 50 klíčových slov na základě objemu vyhledávání a konkurence na trhu. Cílení na vyhledávací dotazy s vyšším objemem vyhledávání, ale nižší konkurencí na trhu.
 3. Rozdělte tato klíčová slova do 10 – 15 témat. Každé téma by mělo sestávat z jednoho primárního klíčového slova a několika dalších sekundárních klíčových slov.
 4. Vytvářejte obsah témat – ujistěte se, že primární klíčová slova jsou ve značce nadpisu stránky a sekundární klíčová slova v záhlaví stránky (H1, H2, H3 atd.).
 5. Ke každému z nich vložte krásné obrázky a altové texty bohaté na klíčová slova.
 6. Propojte důležité stránky s penězi na celém webu od záhlaví a zápatí
 7. Posílejte co nejvíce e-mailů ostatním webmasterům a požádejte je, aby odkazovali zpět na vaši webovou stránku pomocí primárních klíčových slov jako kotevního textu..
 8. Kupujte zpětné odkazy z jiných webů, pokud máte další rozpočet.
 9. Opakujte kroky 1 – 6 nekonečně.

To bylo do značné míry tím, jak jsem v roce 2000 vybudoval několik přidružených webů a blogů s vysokým provozem. I když tato metoda dnes může fungovat v omezeném smyslu, nejedná se o účinný přístup. Krajina ve vyhledávací a webové technologii se tolik změnila – pomocí této metody je jednoduše nemožné dosáhnout stejných dobrých výsledků.

Proč? Protože vyhledávače a internet dnes fungují jinak.

Dnešní vyhledávač je…

Vysoce tajný

Počet vyhledávání skrytých za šifrováním Google.

Vyhledávání dnes jsou většinou šifrována – to znamená, že už nemůžeme plně vidět, co uživatelé zadávají do vyhledávacího pole, abychom se dostali na náš web. Nejpřesnější vyhledávací data, která dnes můžeme získat, pochází od několika poskytovatelů nástrojů SEO, kteří nakupují data click-stream od brokerů třetích stran.

A nemluvě – použití blokátorů reklam a sítí VPN také blokuje způsob sdílení dat mezi menšími majiteli stránek. Už nemůžeme přesně zjistit, kolik vyhledávačů přichází na náš web a odkud vyhledávají.

Personalizováno

Duck Duck Go našel 62 různých sad výsledků ve 76 vyhledáváních se stejným termínem „kontrola zbraní“ (zdroj).

Google nyní slouží k vysoce personalizovaným výsledkům vyhledávání jednotlivcům na základě individuálních preferencí a historie procházení webu. Zařízení, které jste používali, jako jsou značky mobilních telefonů, tablety, stolní počítače, chytré televizory atd., Také ovlivňuje.

I vaše chování je také analyzováno a do určité míry přispívá. Například vaše historie využití, jako jsou weby, které jste navštívili, videa, která se líbila nebo sdílela, aplikace nainstalované na chytrých telefonech a další interakce.

Pak existuje způsob interakce s výsledky vyhledávání (weby, na které jste klikli, věci, které jste dříve hledali, reklamy, na které jste narazili atd.). Tyto kombinace diktují další výsledky, které získáte z vyhledávání Google. Moje 10 nejlepších výsledků vyhledávání bude velmi pravděpodobně úplně jiné než vaše.

Přes platformu

různá zařízení pro vyhledávání

Vyhledávání se provádí na různých typech zařízení – která často představují jiný záměr než vyhledávače. Například – hledající, kteří hledají „aglio olio“ na ploše, budou pravděpodobně hledat recept; ale hledající hledající stejnou věc na mobilu mohou hledat italskou restauraci. I když máte přesná čísla v objemu vyhledávání klíčových slov, bude obtížné odhadnout objem provozu, který získáte.

Jak udělat SEO v roce 2020?

Největší výzvou pro dnešní odborníky na SEO je provádění, nikoli know-how.

S Kevinem Indigem jsem nemohl víc souhlasit segmentace moderního SEO do dvou kategorií

 1. Makro úroveň, což zahrnuje technické aspekty, jako je návrh architektury webových stránek, optimalizace UX, internacionalizace webových stránek atd.;
 2. Micro level, což zahrnuje soustředěný obsah a optimalizaci na stránce, jako je přizpůsobení záměru a vyladění obsahu.

Věc je, že již nemůžete přijít se sadou pevných procedur v SEO a aplikovat ji na všechny weby a stránky stejně.

Každé odvětví je jedinečné.

Každý web je jedinečný.

Každý záměr hledání je jedinečný.

SEO již není samostatnou marketingovou „taktikou“; ale něco, co bude začleněno do vašeho vývoje webových stránek a procesu tvorby obsahu. Chcete-li se na Googlu umístit vysoko a rozšířit své webové stránky, potřebujete akční plán neustálého zlepšování, který se dívá na obrázky na makro i mikroúrovni.

V tomto akčním plánu je zde pět oblastí na vašem webu, které musíte neustále zlepšovat a optimalizovat.

1. Vytvořte relevantní a užitečný obsah

Do – Vytvářejte webové stránky (a vaše webové stránky), které slouží uživatelům jasně k účelu. Neustále aktualizujte a přidejte hodnotu těmto webovým stránkám. Nakonec by váš web měl poskytovat užitečný obsah, který uživatelé nemohou najít jinde na internetu..

Pokud jste nový, velká část vašeho úsilí SEO by byla vynaložena na audit obsahu. Zeptejte se na následující otázky.

 • Je váš obsah aktuální a jasně prezentovaný?
 • Přenáší váš obsah uživatelům dostatečnou hloubku (a hodnotu)?
 • Zobrazuje váš obsah odbornost, autoritu a důvěryhodnost (E-A-T)?

Stránka se zprávami je pro uživatele přínosná pouze v případě, že hlásí nejnovější nebo důležité události. Nákupní stránka by měla obsahovat všechny potřebné informace o produktu a měla by být pro prodej silným důvodem. Výukový program by měl poskytovat úplné informace typu A-to-Z – ve formě textu, obrázků nebo videa – o dokončení úkolu.

2. Budujte příchozí odkazy a moudře se odkazujte

Do – Interně často odkazujte na své klíčové webové stránky (aniž by to ohrozilo uživatelský dojem vašeho webu). Odkaz na jiné relevantní a užitečné webové stránky na internetu. Získejte další relevantní weby a blogy, na které vás bude odkazovat.

Odkazy na internetu jsou jako hlasy ve skutečném světě – kromě toho, že různé odkazy mají v hodnocení vyhledávání jinou váhu. Odkaz z vysoce důvěryhodného webu, například Nasa.com, má větší sílu než odkaz z webového adresáře, který odkazuje na 500 různých webů z jedné stránky..

Vaším hlavním cílem při vytváření odkazů je získat co nejvíce „dobrých“ odkazů.

Různé metody SEO přistupují k budování propojení odlišně. Některé metody doporučují vytvářet dobrý obsah, který přitahuje odkazy přirozeně (lidé mají tendenci odkazovat na obsah, který považují za užitečný nebo zajímavý); zatímco jiní získávají odkazy obchodováním – peníze (sponzorství a reklamy), dobrý obsah (příspěvky pro hosty), obchodní vztahy (vytváření sítí).

Tip: Jedním z dobrých způsobů, jak najít možnosti propojení, je podívat se na profil vašeho konkurenta na zpětný odkaz. Existuje spousta SEO nástrojů, jak toho dosáhnout, ale líbí se mi jednoduchost Linkology Backlink Checker. Je to zdarma (až 100 zpětných odkazů na doménu a ohodnoťte kvalitu odkazu v jednoduchém měřítku 0 – 100. Snímek výše ukazuje prvních 15 odkazů Linkologie nalezených na tomto webu.

Každý z těchto přístupů pro vás může nebo nemusí fungovat. Klíčem k tomu je zjistit, jaký je váš silný oblek, a vybrat několik vhodných taktik vytváření odkazů.

3. Napište atraktivní název webové stránky

Do – Napište tituly bohaté na klíčová slova, které přitahují uživatele k proklikání na váš web ze stránek s výsledky vyhledávání.

Název vaší stránky dělá v SEO dvě věci:

 1. Pomozte vyhledávacím strojům porozumět obsahu vaší webové stránky
 2. Pomáhat propagovat vaši webovou stránku na stránkách s výsledky vyhledávání

Značka názvu je omezena na 65 – 70 znaků. Důležitá klíčová slova a návrhy klíčových hodnot by měly přijít na začátek věty.

4. Zápas Search Search Intent

Do – Zkontrolujte, zda SERP neobsahuje cílená klíčová slova, abyste pochopili, co Google považuje za záměr vyhledávání. Vylepšete svou stránku novými formáty a dalšími prvky, aby odpovídaly záměru vyhledávání.

„Záměr vyhledávání“ je cíl, kterého se uživatel snaží dosáhnout při vyhledávání na internetu.

Vyhledávací stroj segmentuje vyhledávací dotazy do tří různých tříd záměrů (cituji Andrei Broderův papír):

 1. Navigační Okamžitým záměrem je dosáhnout konkrétní stránky.
 2. Informativní Záměrem je získat některé informace, o nichž se předpokládá, že jsou přítomny na jedné nebo více webových stránkách.
 3. Transakční Záměrem je provést nějakou činnost zprostředkovanou webem.

Hledači jsou obvykle velmi doslovní (ve většině případů) a mají tendenci hledat přesně to, co chtějí. Proto je základní myšlenkou SEO sladit obsah vašeho webu co nejblíže k co nejvíce relevantním klíčovým slovům v každém vyhledávání.

Moderní SEO vyžaduje trochu víc než to. Nejen, že váš obsah musí odpovídat vyhledávacím dotazům, ale také způsob, jakým je váš obsah prezentován, také způsobuje změnu v přizpůsobení záměru.

Chcete-li porozumět tomu, co Google považuje za záměr vyhledávání, podívejte se na cílová klíčová slova na stránkách s nejlepším hodnocením. Porovnejte, jak se vaše webová stránka liší od jejich. Vylepšete svou stránku novými formáty a dalšími prvky, aby lépe odpovídaly záměru vyhledávání. Účinnost můžete posoudit podle toho, kolik uživatelů klikne na váš web, nebo může mít uživatele, kteří zůstanou déle.

5. Vylepšete uživatelské prostředí (UX)

Do – Důraz při vytváření webové stránky na UX. Pravidelně provádějte testy A / B, abyste zlepšili uživatelské prostředí vašeho webu.

Aby uživatelé, kteří přicházejí na vaše stránky, byli více zapojeni, je zapotřebí více než jen zavedení. Vaši čtenáři jsou vaši zákazníci a zanechání pozitivního dojmu je neocenitelné. To znamená, že jim musíte nabídnout zabezpečení, hladký zážitek z prohlížení a příjemný pobyt.

Několik základních příkladů…

Použití certifikátu SSL pomůže uživatelům nejen zajistit jejich data při připojení k vašemu webu, ale také umožní vyhledávačům vědět, že váš web je pro ně bezpečný, aby mohli přesměrovat provoz na.

Uživatelé, kteří musí čekat na načtení webové stránky, jsou často netrpěliví a odcházejí, takže se ujistěte, že váš web je také optimalizován pro rychlost.

A konečně, i když reklamy a vyskakovací okna mohou být účinným způsobem zvyšování výnosu, mohou se pro internet stát rušivým uživatelské prohlížení.

Závěr: SEO je cesta, ne cíl

Dnes existuje mnoho společností a jednotlivců, kteří nabízejí služby SEO. Než je zapojíte, nezapomeňte, že SEO je cesta a ne jen cíl. S vývojem webových stránek a obsahu se požadavky na SEO změní.

Vyhledávače neustále mění způsob fungování svých algoritmů, což znamená, že nikdy nebudete mít „dokonalé řešení SEO“. Klíčem je pochopení, experimentování a obětavost – celoživotní cesta.

Nejčastější dotazy týkající se SEO

Co znamená SEO?

SEO znamená optimalizace pro vyhledávače.

Co je to SEO jednoduchými slovy?

Jak již bylo zmíněno, SEO je proces optimalizace webových stránek s cílem dosáhnout vyššího hodnocení ve výsledcích vyhledávání. SEO je hotové, částečně na základě pochopení toho, jak funguje alroritmus vyhledávání, a částečně na základě odhadu interakce lidí s jejich výsledky vyhledávání.

Jsou FAQ pro SEO dobré?

Stránka „Časté otázky“ je vždy užitečná z pohledu uživatele. Pečlivě naplánovaná a postavená stránka FAQ funguje dobře jako nástroj prodeje a zvyšuje počet obsahu na vašem webu (počet slov atd.), A proto zvyšuje šanci objevit se v relevantních vyhledáváních..

Často kladené dotazy, pokud jsou označeny strukturovanými údaji (například toto), zvyšují vaši šanci být zařazeni do výsledků Rich Search Results a (teoreticky) pomáhají čerpat více kliknutí na váš web. Odkazují na Google a Bingův průvodce pro více podrobností v označení webových stránek.

Co je zpětný odkaz v SEO?

Zpětný odkaz je hypertextový odkaz, který odkazuje z webové stránky na váš web. Zpětný odkaz, známý také jako příchozí odkaz, patří mezi důležité faktory hodnocení na Googlu.

Měli byste udělat SEO sami?

Ano i ne. Na internetu je spousta užitečného průvodce SEO – proto není těžké začít a sami to ušetřit. Nezapomeňte však, že SEO je časově a časově náročná.

Stojí SEO peníze?

Absolutně. Na základě mých studujte na top 400 nezávislých profilech na Upwork, SEO poplatky v průměru 23,68 $ za hodinu. Poplatek činí až 175 USD za hodinu. Osobně mám pocit, že je rozumné platit 1 000 – 2 500 $ měsíčně za dobrou dlouhodobou SEO službu.

Jak začátečníci dělají SEO?

Nejprve si přečtěte tuto příručku a sledujte, co ostatní vlastníci webových stránek dělají se svými webovými stránkami. Pomocí nástrojů SEO, jako jsou AHREFS, SEM Rush nebo MOZ, zjistíte, co ostatní dělají, aby zlepšili hodnocení ve vyhledávání..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map