Rozšiřte své podnikání: Musíte rozšířit své podnikání online

Způsob, jakým si lidé prohlíží webové stránky a firmy, je často přerušen. Jednou tendencí, kterou jsem si všiml, je považovat web za jednu odnímatelnou součást firmy, i když ve skutečnosti je to mnohem více.


Web by měl přinejmenším působit jako rozšíření vaší firmy a pomoci vám oslovit zákaznickou základnu, která není snadno dostupná pro většinu fyzických obchodů. Pokud web spravujete dobře, má potenciál nejen převzít váš fyzický obchod jako zdroj příjmů, ale také snížit své celkové náklady..

Dobrým způsobem, jak se ubírat správným směrem, je přiblížit se k celé webové stránce jako k obchodnímu subjektu. Dnes vám ukážu stručné shrnutí toho, jak přístup funguje a co musíte udělat, aby se tak stalo.

1. Získejte vlastní doménu

Uvedení webu na bezplatnou doménu je to nejhorší obchodní rozhodnutí, jaké můžete kdy učinit. Klikněte na Tweet

Uvádění webu na bezplatnou doménu – například mysaloon.wix.com, je to nejhorší obchodní rozhodnutí, jaké kdy můžete učinit. Lidé, kteří provozují obchodní weby na bezplatné doméně, spadají do mé kategorie do těchto kategorií:

 • nováček, nebo
 • levný skate nebo
 • scammer provozující provoz letu za noc, nebo
 • kombinace všech tří výše.

… Což bych si třikrát myslel, než od nich něco koupím.

Názvy domén jsou levné. Doména .com nebo .net stojí 10 až 20 dolarů ročně. Bezplatné domény jsou určeny pro školní projekty, neziskové organizace a fandy. Pokud rozšiřujete svou firmu online, ujistěte se, že uděláte vše, co by udělala všechna legitimní firma – přejděte k registrátorovi domény (tj. NameCheap) a zakupte si doménu, která odpovídá vaší značce..

Ceny domén na NameCheap (snímek obrazovky pořízený v dubnu 2019).

2. Hostujte svůj web na spolehlivého web hostitele

Vlastní doménové jméno je jedna polovina rovnice. Druhou polovinou je hostitelem na spolehlivého web hostitele.

Váš web musí být k dispozici 24 × 7, aby se vaši návštěvníci mohli k vám dostat kdykoli chtějí. Pro ty, kteří začínají čerstvě, vyberte webového hostitele, který nabízí alespoň 99,9% záruku dostupnosti a dobrý výkon. Pro ty, kteří již běží na existujícím webu, pravidelně sledujte provozuschopnost svého webu. Netolerujte s poskytovateli hostingu, kteří často klesají. Vydělejte hodně podpory, aby vás přesunuli na stabilní server nebo v případě potřeby přešli na jinou hostingovou společnost.

Pokud jste hledali spolehlivého web hostitele, zde je seznam firemních hostingů, které doporučuji.

Pro tuto stránku čtete (BuildThis.io) – hostuji ji na SiteGround. Jejich provozuschopnost byla stabilní jako skála. Tento web, který právě čtete, je hostován na serveru SiteGround a jeho provozuschopnost sleduji v posledních letech pečlivě. Zde je jedna ukázka uptime záznamu BuildThis.io v minulosti.

Screenshot 15. července 2019 – 100% dostupnosti za posledních 7 dní. Další informace o SiteGround v mé recenzi.

3. Implementujte HTTPS

Jak SSL funguje.

Připojení HTTPS šifruje veškerá data přenášená mezi počítačem uživatele a vaším webem. Chrání citlivá data uživatelů (například čísla kreditních karet a přihlašovací údaje) a poskytuje uživatelům pocit bezpečí (Google Chrome nyní označil weby bez HTTPS jako „nezabezpečené“).

K implementaci HTTPS potřebujete SSL certifikát.

Sdílený certifikát SSL je bezplatný a většinou ho poskytuje většina hostingových společností. Případně můžete získat bezplatný SSL od Pojďme šifrovat a ručně jej nainstalovat na svůj web. Pro většinu malých podniků postačí bezplatný sdílený SSL

Při zpracování uživatelských plateb na vašem webu se obvykle doporučuje vyhrazený certifikát SSL. Existují tři typy vyhrazeného certifikátu SSL – Domain Validated (DV), Organizational Validated (OV) a Extended Validated (EV). DV, nejzákladnější SSL certifikát, stojí asi 20 – 30 $ / rok; zatímco minimální náklady na OV a EV jsou asi 60 $ / rok, respektive 150 $ / rok.

Navzdory typům validace mají všechny certifikáty stejnou úroveň šifrování dat. Jediným rozdílem je ujištění o totožnosti firmy za webem.

 • Chcete-li se dozvědět více o SSL a jeho implementaci, přečtěte si našeho průvodce SSL zde.
 • Chcete-li zakoupit vyhrazený certifikát SSL, navštivte stránku SSL.com.

4. Optimalizujte rychlost svého webu

Jednosekundové zpoždění při načítání stránky může způsobit 7% ztrátu v konverzích zákazníků.

Rychlost vašeho webu hraje nedílnou součást pro web, který se nejen rychle načítá. Google například řadí webové stránky, které se načítají rychleji rychleji, než ty, které tak nemají. A když se ocitnete vysoko na Googlu, určitě pomůže vašemu webu získat větší provoz a vyšší prodeje.

Výzkum navíc ukázal, že 40% lidí opustí váš web, pokud načtení trvá déle než 3 sekundy. Představte si, že ztratíte 40% své firmy jen proto, že jste optimalizovali rychlost svého webu. To je spousta potenciálních prodejů!

Aniž byste se dostali příliš hluboko do technických podrobností, Níže uvádíme věci, které můžete udělat pro urychlení vašeho webu.

Další tipy pro optimalizaci webových stránek naleznete zde.

Na úrovni serveru

Na úrovni webových stránek

 • Ukládejte do mezipaměti svůj web
 • Přidání vyprší záhlaví a využije mezipaměť prohlížeče
 • Nepoužívejte obrázky nadměrné velikosti
 • Komprimujte své obrázky
 • Vytvořte si svůj web na PHP7
 • Použijte a PHP akcelerátor
 • Zabraňte ostatním v propojování vašich obrázků
 • Opravte všechny nefunkční odkazy na svém webu
 • Minifikujte soubory Javascript a CSS

Tip – Pomocí funkce Google PageSpeed ​​Insights analyzujte rychlost své webové stránky a získejte užitečné návrhy na optimalizaci.

5. Přidejte sledování webových stránek a stanovte cíle webových stránek

Vaše firma si klade za cíl neustále se zlepšovat a postupovat vpřed.

Totéž platí pro cíle vašich webových stránek.

Data jsou klíčová, když se snažíte sledovat pokrok a zlepšit výkonnost svých webových stránek. Se správnými údaji můžete svůj web doladit podle chování a potřeb uživatele.
Zde se hodí nástroje pro webovou analýzu, jako je Google Analytics (GA). GA je zdarma, extrémně silný a používá více než 40% všech známých webů po celém světě. Chcete-li nainstalovat GA a začít sledovat údaje o svém webu, přečtěte si tento dokument Google.

Příklad – Screenshot Google Analytics.

Chcete-li dešifrovat obrovské množství údajů, které Google Analytics poskytuje, doporučuji začít jednoduché a zaměřit se na tyto čtyři klíčové metriky:

 1. Získané relace / uživatelé: Sledování počtu relací / uživatelů, které váš web získá, je jedním ze způsobů, jak měřit růst. V ideálním případě byste chtěli získat více relací s růstem vašeho webu.
 2. Dopravní kanály / doporučení: Pochopte, kde váš provoz přichází, a zaměřte své úsilí na důležité platformy.
 3. Míra okamžitého opuštění: Pomůže to měřit kvalitu vašeho obsahu nebo provozu a řekne vám, zda zobrazujete správný obsah nebo cílíte na nesprávné publikum.
 4. Průměrný čas na stránce: Vědět, jak dlouho návštěvník stráví na vašem webu, vám může pomoci vymyslet způsoby, jak zlepšit přilnavost vašeho webu.

S ohledem na tato data můžete začít zkoumat a stanovovat konkrétní cíle, které pomohou růstu vaší firmy. Příklady cílů webových stránek, které můžete nastavit, jsou:

 • Zvýšit počet návštěv / uživatelů získaných o 25%
 • Zvyšte průměrný čas na stránce o 5%
 • Zvýšení návštěv z konkrétních dopravních kanálů o 20%
 • Snížit míru okamžitého opuštění webu o 10%

6. Udržujte své návštěvníky šťastnými

Když vaši návštěvníci na vašem webu získají dobré zkušenosti, jsou šťastní.

Až budou šťastní, s větší pravděpodobností zůstanou na vašem webu déle, sdílejí váš obsah se svými přáteli a utrácí peníze za produkt / službu, kterou prodáváte.

Jak učiníme naše návštěvníky šťastnými?

Existuje nespočet věcí, které můžeme udělat, aby se náš web stal šťastnějším místem pro naše návštěvníky.

Za prvé – ujistěte se, že se váš web načítá rychle (viz bod 4).

Za druhé, navrhněte svůj web pro lepší UX. Pokud prodáváte produkt online, ujistěte se, že je váš proces platby snadno sledovatelný a zabezpečený. Odstraňte všechna rozptýlení a během pokladny použijte indikátor průběhu. Zvažte také uložení vašich přepravních a fakturačních údajů pro své další nákupy.

Zpráva, kterou provedl Aaron Marcus z AM + A, to ukazuje vylepšením uživatelského prostředí webu (UX) se následně zlepší váš celkový příjem. Marcus provedl případové studie o řadě společností a ukázal jasnou korelaci mezi dobrým UX a zdravým příjmem z podnikání.

Prvek uživatelské zkušenosti (zdroj).

Případová studie č. 1 

Webová prezentace společnosti IBM je tradičně tvořena obtížně navigovatelným labyrintem nesourodých dílčích webů, ale díky novému návrhu byla tato technologie soudržnější a uživatelsky přívětivější. Podle IBM masivní redesign úsilí rychle vyplatilo dividendy. Společnost v měsících po opětovném spuštění v únoru 1999 uvedla, že přenos do internetového obchodu Shop IBM se zvýšil o 120% a tržby vzrostly o 400% (zdroj).

Případová studie č. 2

Staples.com rozhodl, že klíčem k úspěchu online a zvýšenému podílu na trhu bylo, aby jeho web elektronického obchodování byl co nejvíce použitelný. Staples.com strávil stovky hodin hodnocením pracovních prostředí uživatelů, potřebou podpory při rozhodování a tendencí při prohlížení a nákupu kancelářských produktů a služeb malých podniků prostřednictvím webu. Metody zahrnovaly sběr dat, heuristická hodnocení a testování použitelnosti (zdroj).

7. Přidejte na svůj web sociální důkaz

Příklad – Silný sociální důkaz zobrazený na stránce úspěchu zákazníka společnosti Drift (zdroj).

Originální osvědčení zvyšují důvěryhodnost produktů nebo služeb, které prodáváte. A lidé při nákupu často spoléhají na online recenze.

Můžete udělat tři věci:

 1. Pošlete průzkum svým zákazníkům. Zvažte odeslání kupónu nebo dárku zdarma, abyste podpořili reakce.
 2. Povzbuďte své zákazníky, aby se podělili o své názory na platformách sociálních médií. Pomocí hashtagů můžete sledovat reakce zákazníků na vaše produkty.
 3. Pošlete své produkty nebo nabídněte bezplatnou zkušební verzi bloggerům nebo ovlivňovatelům sociálních médií a nechte je zkontrolovat své produkty / služby.

Přidejte tuto zpětnou vazbu a recenze na svůj web.

Využijte své stránky About

Stránka „O nás“ je pravděpodobně druhá nejdůležitější stránka na vašem webu, která je často přehlížena. Uvidíte, že účinná stránka „O nás“ může sloužit jako „prodejní stránka“, pokud bude provedena správně.

Pokud máte stránku „O nás“, která hovoří s uživateli a stanoví vaši značku jako důvěryhodnou a přístupnou, je pravděpodobnější, že s vámi tento obchod bude obchodovat.

Co ale dělá dobrou stránku „O nás“? Neexistují žádná tvrdá pravidla, která musíte dodržovat, ale pro začátečníky musí odpovídat na následující otázky:

 • Kdo jsi?
 • Proč by vás měli vybrat před někým jiným
 • Co děláš?
 • Kdy jsi začal?
 • Jak jsi to udělal?

To by mělo být dobrým základem pro začátek. Poté jde o návrh stránky tak, aby vyhovoval vašemu trhu. Opět platí, že neexistují žádná tvrdá pravidla, která byste měli dodržovat, a můžete zkusit experimentovat s designem tak, aby vyhovoval vaší značce.

Zde je příklad dobré stránky „O nás“ od Canvy:

Screenshoty stránky Canva About Us.

8. Optimalizace pro vyšší hodnocení vyhledávání (SEO)

Organické vyhledávání tvořilo asi třetinu provozu firemních webových stránek Studie Hubspot.

Více než 90% online zkušeností začíná vyhledávačem.

Optimalizace webu pro vyšší hodnocení vyhledávání – zejména hodnocení Google již není možností.

Pokrýt vše o SEO v tomto článku by bylo příliš mnoho informací, takže se zaměřím na tři nejdůležitější věci, které musíte udělat.

Obsah / záměr

Vytvořte užitečný obsah, který odpovídá vašemu cílovému publiku. Vaši návštěvníci jsou na vašem webu z nějakého důvodu – ať už jde o získání informace, porovnání produktu, nebo o nákup. Váš web by měl účinně a efektivně sloužit záměru cílového publika, mezi něž patří:

 • Vymažte výzvu k akci pro komerční stránku,
 • Číslovaný seznam demonstruje postupné postupy,
 • Jasné titulky pro snadné čtení na webu,
 • Snadno srozumitelné diagramy a grafika pro jasné znázornění informací.

Odchozí / příchozí odkazy

Odkazy, příchozí i odchozí odkazy, byly jedním z klíčových faktorů, které vyhledávače používají k hodnocení webových stránek. Získat odkazy z příslušných důvěryhodných webů přirozeně; odkazovat na jiné důvěryhodné zdroje z vašeho webu, kdykoli je to vhodné.

SEO na stránce

Zahrňte související klíčová slova do nadpisu a podnadpisů vaší stránky (

,

), použijte popisné alternativní texty pro všechny obrázky, pomocí schématu značek pomůžete vyhledávacím strojům porozumět vašemu obsahu, často odkazovat na důležité stránky a odstraňovat nebo konsolidovat stránky s duplikovaným obsahem.

9. Buďte na sociálních sítích

Je to rok 2020, nepotřebujete, abych vám řekl, že sociální média hrají hlavní roli ve strategii obchodního marketingu.

S téměř 3,5 aktivními miliardami uživatelů využívajících sociální média je důležité, abyste měli aktivní sociální média na platformách, které jsou relevantní pro vaše cílové publikum.

Výhody používání sociálních médií k vytvoření vaší značky jsou nepopiratelné. Vezmeme-li v úvahu, že 60% uživatelů Instagramu objevuje nové produkty na platformě, sociální média jsou přirozeným místem k oslovení nových a vysoce cílených potenciálních zákazníků.

I když si můžete vybrat, že budete mít účet na všech dostupných platformách sociálních médií, je mnohem moudřejší zaměřit se na místa, na kterých mají vaše klíčové demografické skupiny tendenci být aktivní..

Pokud například cílíte na mladší publikum, musíte mít účty na populárních platformách, jako jsou SnapChat a Instagram. FaceBook je skvělý pro cílení na starší demografii, zatímco Linkedin se primárně zaměří na pracující profesionály.

Zde je příklad správných sociálních médií:

Laurenův web, S pozdravemLauren.com, efektivně se integruje s její stránkou sociálních médií.

Maminka blogger, Lauren, se zaměřuje na budování svých následků na Instagramu ze své domovské stránky – Instagram je tím pravým místem, kde se Lauren zaměřuje na „rodičovství ve velkém stylu“ a dominantní pohlaví na Instagramu jsou ženy.

10. Vytvořte seznam e-mailů

E-mailový marketingový tip – rozdělte své odběratele do různých skupin, abyste mohli posílat konkrétní obsah, který je pro ně nejrelevantnější. Klikněte na Tweet

E-mailový marketing může být účinným způsobem, jak zvýšit vaše obchodní příjmy a zisk.

E-mailový marketing má odhadovanou návratnost investic (ROI) 3,800%, což znamená, že každý dolar investovaný do e-mailového marketingu v průměru dosahuje návratnosti 38 $. Kromě finančního výhledu existuje mnoho dalších výhod e-mailového marketingu, jako například:

 • Rozšířený dosah: Návštěvníci webových stránek přicházejí a odcházejí, ale jakmile odejdou, mnoho se už nikdy nevrátí. Shromážděním e-mailových informací od svých návštěvníků se budete moci v budoucnu na ně znovu obrátit. Se seznamem e-mailů odešlete celému seznamu hodnotný obsah, který by jim jinak mohl uniknout. Můžete také získat další provoz, když se někteří rozhodnou sledovat odkazy zpět na váš web na základě informací, které jim byly zaslány.
 • Zvýšit odbyt: Byly pozorovány e-mailové konverze, které překonávají provoz ve společenském i organickém vyhledávání. Statistiky skutečně ukazují, že sociální média mají celkovou míru interakce pouze 0,58% ve srovnání s 3,71% mírou prokliku (CTR) pro e-mail.
 • Dolaďte své operace: Protože e-mailový marketing je založen na statistikách, je možné tato data sbírat a analyzovat. Tyto informace pak mohou být použity k dalšímu zdokonalení vašich e-mailových kampaní ke zvýšení efektivity. Například se dozvíte o lajcích, oblibách a zájmech vaší uživatelské základny a pošlete jim relevantní materiály.

„Seznam e-mailů Unbounce je největším aktivem, které máme k řízení nových akvizic.“ – Corey Dilley, Marketing Manager ve společnosti Unbounce (zdroj).

Shromažďovat e-maily návštěvníků

 • Registrace pro e-mailovou marketingovou službu, která vám pomůže vytvořit a spravovat vaši e-mailovou marketingovou kampaň. Zde je seznam e-mailových marketingových služeb, které doporučujeme.
 • Ujistěte se, že je v něm něco pro uživatele – rozdávejte znalostní produkty, kupóny zdarma a nejnovější zprávy o produktech (to je pro ně užitečné) výměnou za jejich e-maily.
 • Spusťte remarketingové reklamy na Facebooku a spojte se s vašimi stávajícími návštěvníky webu.
 • K odběru e-mailů použijte „halo bar“ nebo vyskakovací okna na webu.

Chcete-li udržovat aktivní seznam e-mailů

 • Segmentujte své odběratele do různých skupin, takže můžete posílat konkrétní obsah, který je pro ně nejrelevantnější, samostatně.
 • Nabídněte ve svých e-mailech velkou hodnotu (tj. Užitečný obsah, sleva na produkt atd.).
 • Jednoduché dotyky, jako je adresování s křestním jménem a příjmením, mohou pomoci vašim e-mailům učinit více osobními.
 • Maximalizujte svou angažovanost načasováním e-mailů pomocí tří základních slotů: ráno, brzy odpoledne nebo večer.
 • Řádky předmětu řemesla, které lákají čtenáře k otevření vaší zprávy. Nebojte se být kreativní a zkusit něco nového.

11. Dodržujte pravidla a předpisy

Stejně jako provozování cihel a maltových obchodů existují pravidla a předpisy pro provozování webových stránek jako byznys. A stejně jako podnikání musíte mít po ruce nějakou formu účetnictví.

Některá z těchto témat se mohou zdát trochu komplikovaná, ale je určitě důležité, abyste je jako firma a majitel webových stránek znát a porozumět jim.

Mějte své účetnictví pod kontrolou

Jedním z důležitých aspektů, které většina podnikatelů v internetovém podnikání obvykle přehlíží, jsou finance. Když se váš web a vaše firma začnou zvětšovat, je dobré mít po ruce dobrého účetního, abyste se ujistili, že finance vašeho webu jsou zdravé.

Pokud máte online firmu, která je v souladu s osvědčenými postupy v oblasti účetnictví, pomůže vaší firmě finančně růst a možná vám poskytne více příležitostí k rozšíření.
Ale kde začít?

Pokud jste stále malá firma, je nejlepší si najmout nezávislého účetního na základě smlouvy, aby občas zvládl všechny své finance. Cokoli větší a budete muset použít plnou účetní agenturu, která vám pomůže sledovat vaše finance.

 • Můžete se rozhodnout pro účetní účetní software, jako je QuickBooks, který bude řešit vaše finance. Mezi funkce, které nabízí QuickBooks, patří aplikace účetnictví přímo na místě, mzdové funkce a dokonce i správa účtů.
 • Pokud si jen chcete připravit jednoduchou fakturu, můžete hledat bezplatné šablony faktur, jako je Invoiceto.me nebo Generátor faktur..

Pochopení GDPR

GDPR znamená Obecné nařízení o ochraně údajů. Je to v zásadě zákon, který určuje, jak mají být osobní údaje shromažďovány, používány, chráněny nebo jak s nimi interagovat. I když se obecně zaměřuje na EU, může to ovlivnit každou organizaci, která nemá sídlo v EU.

Ti, u kterých se zjistí, že nejsou v souladu s požadavkem GDPR, budou pravděpodobně čelit pokutám až 4% ročního globálního příjmu společnosti nebo 20 milionů EUR (podle toho, co je vyšší).

Pokud máte sídlo v EU nebo máte v úmyslu podnikat v rámci EU, doporučujeme, abyste svůj web GDPR splnili, abyste se vyhnuli pokutě.

Důležitost vyloučení odpovědnosti & Zásady ochrany osobních údajů

Vzhledem k tomu, že EU činí z HDPR požadavek, zřeknutí se odpovědnosti nebo zásady ochrany osobních údajů se stávají nezbytností pro každého podnikatele nebo firmu, která zahajuje webové stránky. Zásady ochrany osobních údajů by obecně měly zveřejňovat, jaké osobní údaje shromažďujete od uživatele a jak je chcete používat a jak je udržovat soukromé..

Některé země vyžadují, abyste dodržovali zásady ochrany osobních údajů podle zákona a jindy to mohou vyžadovat služby třetích stran, jako jsou Google Adsense nebo Amazon Affiliates. V každém případě je dobré mít nějaký na svém místě.

V ideálním případě byste s vývojářem spolupracovali na vývoji systému webových souborů cookie a obraťte se na právníka, aby vypracoval zásady ochrany osobních údajů, které jsou v souladu se všemi příslušnými zákony. Pokud však nemáte čas a rozpočet, je iubenda dostupnou alternativou.

12. Najměte lidi, aby se rozšířili

Jakmile se váš web zvětší, může být čas zvážit najmout lidi, aby vykonávali určité úkoly nebo funkce.

Řekněme, že na svém firemním webu provozujete blog. Když se blog zvětší, může být obtížnější produkovat obsah důsledněji, protože byste mohli muset žonglovat s jinými úkoly, jako je výroba nových blogových příspěvků a vytváření sítí s jinými blogery..

To je místo, kde se na volné noze nebo na částečný úvazek hodí. Delegování úkolů na ostatní vám umožní soustředit se na větší a důležitější úkoly.

Platformy jako Upwork, Freelancer.com a dokonce Fiverr vám usnadní, než kdy jindy, najímat lidi dočasně nebo podle projektů. Samozřejmě, náklady na pronájem nezávislého pracovníka se obvykle liší a někdy by mohlo být lepší místo toho rozšířit své oblečení a najmout stálé zaměstnance. Pokud chcete najmout stálého zaměstnance, weby, jako je Monster.com nebo CareerBuilder.com jsou oblíbenou možností pro menší podniky. Jediné, co musíte udělat, je pouze zveřejnit inzerát o zaměstnání nebo vyhledat životopisy na platformě.

Samozřejmě, některé z obav z náboru lidí je, že pro vás existuje více režijních nákladů. Pokud jste malý podnik, možná budete muset mikromanažovat své zaměstnance a mít méně času se soustředit na své podnikání.

Příklad – na volné noze najdete na Fiverru

Fiverr je zdroj, který vám umožňuje procházet soubory nezávislých pracovníků, od všeho od vytváření obsahu po podporu sociálních médií.

Umožňují na volné noze vytvářet nabídky, které si pak můžete vybrat sami. Případně můžete vytvořit pracovní místo (odeslat „žádost“), které konkrétně potřebujete, a povolit nezávislým pracovníkům Fiverr, aby se na něj ucházeli. Za každou transakci Fiverr sníží částku ve formě poplatku, který je navýšen na konečnou cenu. Poplatek se liší v závislosti na hodnotě transakce. Díky systému reputace mohou nezávislí pracovníci Fiverr být agresivní ve snaze vyhovět požadavkům na práci.

Weboví vývojáři

Fiverr talenty v programování a tech – najměte nezávislé vývojáře na webu, aby optimalizovali, spravovali nebo dokonce přidali novou funkčnost na své stránky (podívejte se zde naživo).

Spisovatelé

fiverr spisovateléFiverr talenty v obsahu webových stránek – najměte si na volné noze autory, aby vytvořili nový obsah pro váš web (podívejte se na něj zde).

13. Vyprodejte svůj web (ukončete!)

V některých okamžicích možná budete chtít zvážit prodej svého webu poté, co jej vybudujete.

Jakmile se vaše webové stránky začnou zvětšovat a stane se cenným aktivem, můžete je prodat ostatním lidem, stejně jako byste nakupovali ve fyzickém obchodě..

Prodej vašeho webu může být jedním ze dvou způsobů:

 1. Budete osloveni jinou firmou nebo společností, kteří mají zájem o koupi vašeho webu.
 2. Prodáváte ji na aukčních webech lidem, kteří si chtějí váš web koupit.

Možnost A nemusí být životaschopná pro většinu majitelů webových stránek, ale můžete určitě prozkoumat možnost B. Online tržiště, jako je Flippa a BuySellWebsite konkrétně se zabývá nákupem a prodejem webových stránek.

Pokud váš web začne tahat slušný provoz, řekněme asi 20 000 jedinečných návštěvníků měsíčně, můžete jej snadno prodat na Flippě za pouhých 7 000 $! Pokud jste ochotni svůj web opustit, je jeho prodej na aukčních webech rozhodně schůdnou možností.

Příklad ze skutečného života: Web s průměrným 18 790 jedinečnými návštěvami za měsíc prodaných za 7 000 $ na Flippa (zdroj).

Závěr

Díky věku digitalizace není online přítomnost volitelným doplňkem, ale velmi skutečnou nutností. Kroky, které jsem zde nastínil, by vám měly poskytnout dobrou představu o silném potenciálu, který váš web představuje.

Jedinou otázkou, která by měla zůstat po absolvování této příručky, je role, kterou si přejete, aby váš web hrál v úspěchu vašeho podnikání. Hledáte podporu pro své hlavní podnikání, nebo jste ochotni jít na dálku a využít ji v plném rozsahu??

Líbí se vám tento článek? Podpořte nás sdílením

13 Musíte rozšířit své podnikání online Kliknutím na Tweet

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map