Proč je váš web WordPress pomalý? Jednoduché způsoby, jak urychlit vaše stránky WP

WordPress je zdaleka nejoblíbenějším systémem pro správu obsahu (CMS) a ovládá více než 34% všech webových stránek v dnešním světě. Cení se toho díky své univerzálnosti, která umožňuje majitelům webových stránek rychle vytvářet webové stránky s působivou kvalitou a funkčností.


Aby však WordPress fungoval co nejlépe, je třeba jej pochopit. Pokud jste provozovali web WordPress a máte pocit, že výkon byl na stejné úrovni, možná budete moci zvýšit výkon provedením několika malých vylepšení.

rychlost je důležitáRychlost vašeho webu výrazně ovlivňuje míru konverze. Studie to trvale prokázaly vysoká rychlost stránky povede k lepší míře konverze. K 20% poklesu konverzí dochází za každou sekundu zpoždění v době načítání mobilní stránky. A podle Mysli s Google, standardy pro rychlé načítání stránek jsou 0-1 sekundy.

1. Správně mezipaměť

Ukládání do mezipaměti obecně je, když aplikace ukládají data do paměti pro rychlejší zpracování nebo přístup. Podobně povolením ukládání do mezipaměti můžete předem načíst části svého webu pro rychlejší přístup. Existují různé způsoby ukládání do mezipaměti, které můžete využít, ale obecně spadají do jedné ze dvou kategorií; mezipaměť na straně klienta nebo mezipaměť na straně serveru.

Ukládání do mezipaměti na straně klienta (obvykle ukládání do mezipaměti prohlížeče) vám pomůže definovat, jaké prvky vašeho webu jsou uloženy ve webovém prohlížeči návštěvníka. Umožňuje také určit dobu, po kterou jsou tyto prvky uloženy, takže pokud bude váš web aktualizován, bude prohlížeč schopen aktualizovat mezipaměť s aktualizovanými prvky. Ukládání do mezipaměti prohlížeče funguje se statickými prvky, jako jsou CSS, JS a obrázky.

Ukládání do mezipaměti na straně serveru je jakákoli metoda ukládání do mezipaměti, která je implementována na vašem webovém serveru. Mohou zahrnovat mezipaměť OPcode, mezipaměť stránky, mezipaměť databáze a další. Každá z těchto metod se zabývá různými prvky WordPress a jejich využití může zlepšit výkon našich stránek.

Například WordPress je velmi vysoce databázový. Bohužel všechny procesy, které pracují s databází, obvykle vyžadují ke spuštění spoustu prostředků (výpočetní výkon a paměť). Díky ukládání do mezipaměti databáze v podstatě ukládáte výsledky předchozích dotazů do paměti a zkracujete tak čas potřebný k dosažení určitých výsledků.

Řešení 1: Nainstalujte dobré pluginy do mezipaměti

Ukládání do mezipaměti je jedním z nejdůležitějších způsobů, jak můžete výrazně zlepšit výkon vašich webových stránek WordPress. Naštěstí, jako ve všech věcech souvisejících s WordPress, existují pluginy, které můžete použít, abyste s tím pomohli. Některé dobré příklady pluginů pro ukládání do mezipaměti WordPress zahrnují WP Rocket a Swift Performance.

Řešení 2: Povolte OPCache na svém webovém hostiteli

Tím, že OPcache uloží do mezipaměti kompilované kódy operací skriptů PHP, umožní webům výrazně rychleji zobrazovat obsah stránky. Dobrou zprávou je, že většina poskytovatelů sdílených hostingů umožňuje svým uživatelům nainstalovat rozšíření OPcache z ovládacího panelu. Takže – chcete-li tuto možnost využít k rychlejšímu načítání svých webových stránek, stačí se přihlásit do ovládacího panelu hostitele a povolit tuto funkci.

Příklad: Chcete-li povolit OPCache na hostování A2, přihlaste se k cPanel > Software > Vyberte verzi PHP > Nainstalujte rozšíření PHP.

2. Databáze uložené na HDD

Téměř bezesporu dnes většina poskytovatelů webhostingu inzeruje, že nabízejí řešení Solid State Drive (SSD). SSD jsou high-tech verze tradičního pevného disku a jsou mnohem rychlejší. I přes pokles cen SSD jsou však stále dražší než mechanické pevné disky.

Z tohoto důvodu se může některý poskytovatel hostingu pokusit dostat pryč s hybridním nastavením. Budou spouštět aplikace mimo SSD, ale pro ukládání používají tradiční pevné disky. To je špatná zpráva pro uživatele WordPress, protože je pravděpodobné, že databáze bude umístěna na pomalejších mechanických jednotkách místo SSD. Nezapomeňte vzít na vědomí, zda váš poskytovatel hostingu nabízí úplné řešení SSD nebo ne.

Řešení: Držte se hostingových společností, které nabízejí plný hosting SSD

siteground ssd hostingPříklad: Všechny weby hostované na SiteGround běží na discích SSD – což je ideální pro weby WordPress.

Přestože je Hostinger jedním z nejlevnějších hostingů WP na trhu, běží na plném úložišti SSD, což je činí ideálním pro hostování webů WordPress. Mezi další dobře známé značky, které běží na plné SSD, patří: A2 Hosting, BlueHost a SiteGround.

3. Zastaralé PHP

WordPress je založen na PHP a verze PHP, kterou běží váš server, může také ovlivnit výkon vašeho webu. PHP 7 byl testován překonat PHP 5,6 téměř dvakrát rychleji – to je 100% nárůst výkonu!

Tým v AeroSpike běžel některé testy pro porovnání PHP 5 s PHP 7.

Jejich test zahájil čtyři procesy, z nichž každý provozoval 100 000 transakcí. Všechny běhy byly provedeny proti klastru s jedním uzlem, na kterém běží Aerospike Server Community Edition verze 3.9.1 na CentOS 7 s 32 procesory Intel® Xeon® E5-2660 @ 2,20 GHz (s hyperthreadingem zapnutým) a 32 GB paměti.

Byly použity dvě verze PHP: php-7.0.10 a php-5.5.38.

Níže je uveden přehled výsledků.

Celková doba provedení

Celková doba provádění PHP 7 je o 10 – 12% nižší než PHP 5 (nižší je lepší).

Operace za sekundu

PHP 7 píše / přečte ~ 9 – 15% více ve srovnání s PHP 5 (vyšší je lepší).

Řešení: Aktualizujte PHP verzi svého webu

Pokud používáte starší verzi PHP, je pravděpodobné, že uvidíte docela dobré zlepšení rychlosti pouhým výběrem novější verze PHP. Většina poskytovatelů webhostingu nabídne více verzí PHP, které si můžete vybrat prostřednictvím ovládacího panelu webhostingu.

Příklad – Výběr vaší verze PHP na serveru Hostinger lze provést prostřednictvím ovládacího panelu hostitele.

4. HTTP / 2

HTTP / 2 je „Nový“ internetový protokol , která byla zavedena v roce 2015. Na rozdíl od předchozí verze HTTP 1.1 umožňuje provádět více požadavků na data současně. Pomáhá to zkrátit dobu načítání aktiv vašeho webu.

HTTP / 1.1 vs HTTP / 2 – HTTP / 2 může odesílat více požadavků na data přes jedno připojení. Tím se zkrátí další doba zpáteční cesty (RTT), čímž se vaše webové stránky načítají rychleji (dozvědět se více).

Řešení: Implementujte HTTP / 2

Přesto však někteří weboví hostitelé stále nenabízejí HTTP / 2 nebo ho nabízejí pouze na dražších plánech. Existují dva způsoby, jak využít HTTP / 2; hledejte hostitele, který jej nabízí, nebo využijte Cloudflare CDN.

Existují poskytovatelé webhostingu, kteří nabízejí různé úrovně HTTP. Například Siteground a GreenGeeks zpřístupnili HTTP / 2 ve všech svých plánech, ale hosting A2 nabízí HTTP / 2 pouze ve svých plánech hostování Turbo nebo vyšších.

5. Rushed Server

Webové stránky jsou automatizované a jejich výkon může být ovlivněn množstvím zdrojů, které mají k dispozici. Každý web musí mít výkon zpracování a paměť, aby zvládl webový provoz – čím větší je objem, tím více potřebných zdrojů.

Pokud má váš web náhlý příliv návštěvníků, váš hostingový plán nemusí mít k dispozici zdroje, které by všechny zvládly najednou. To povede k tomu, že web bude pro některé požadavky zpomalen nebo nebude k dispozici.

Sledujte svůj hostingový výkon

Příklad: WebSitePulse nabízí různé monitorovací nástroje, které neustále sledují vaše servery a webové stránky.

Situace je pravděpodobnější u plánů sdíleného hostování, protože všechny účty na tomto serveru sdílejí pevné množství prostředků. Chcete-li zajistit, aby vaše stránky fungovaly hladce, zkuste použít nástroj pro sledování webu, například Robot uptime, Puls webových stránek, a Osvěžující.

Používání těchto nástrojů vám pomůže po určitou dobu posoudit, jak dobře funguje váš hostitel. Pokud váš web zpomaluje nebo je server vždy dole, možná je na čase zvážit přechod na lepší plán nebo úplně jiného hostitele webu..

Řešení: V případě potřeby upgradujte na VPS nebo vyšší hosting

Příklad: Na základě našeho sledování v HostScore, SiteGround VPS doba odezvy hostingu (testovací stránka hostovaná v Evropě) je o 15% rychlejší než sdílený hosting SiteGround.

Hostingové plány VPS jsou dražší než sdílené hostingové plány, ale snáze zvládnou vysoký provoz. Je to proto, že plány VPS jsou obecně škálovatelné, což znamená, že můžete dynamicky zvýšit množství zdrojů, pokud máte pocit, že váš web potřebuje více.

Zjistěte, kdy je ten pravý čas přejít na VPS hosting.

6. Objemné mediální soubory

Přestože velké, ostré obrázky nebo vzrušující videa mohou být skvělými bonbóny, nezapomeňte, že tyto multimediální soubory jsou často velké. Obecně platí, že čím větší je soubor, tím déle trvá načtení. To neznamená, že je musíte úplně vzdát, ale alespoň si pamatujte, že své soubory optimalizujete.

Řešení: Komprimujte své obrázky

Obrázky lze trochu zmenšit a použití správného formátu může také pomoci zmenšit velikost. Například soubor BMP bude obvykle větší než soubor GIF nebo JPG. Chcete-li optimalizovat obrázky, můžete tak učinit ručně nebo pomocí pluginu. Některé pluginy WordPress, které dokážou tento trik, zahrnují EWWW a Short Pixel.

Pokud se rozhodnete nepoužívat plugin, existují také online nástroje, které můžete použít k ruční optimalizaci obrázků. Některé z nich jsou Optimizilla a EzGIF.

7. Špatně optimalizovaná / poškozená databáze

Dříve jsem se zmínil o tom, jak je WordPress velmi zaměřen na databázi a jak úložiště SSD může pomoci urychlit dotazy. Stav databáze však také hraje roli ve výkonu vašeho webu.

Řešení: Pravidelně optimalizujte databázi

Může být velmi obtížné ovládat každý jednotlivý prvek, který vstupuje do vaší databáze, takže z času na čas musíte provést úklid. To pomůže udržet vaši databázi organizovanou a schopnou pracovat v plné rychlosti.

K dispozici jsou také doplňky, které můžete použít. Některé dobré příklady jsou WP DBManager a WP Sweep.

8. Pomalý poskytovatel DNS

Mnoho lidí má pocit, že Time to First Byte (TTFB) je vše-měřidlo rychlosti, ale ne mnoho ve skutečnosti rozebrat TTFB a pokusit se řešit jednotlivé prvky v něm. Jedním z prvků, který přispívá k TTFB, je rozlišení DNS.

Tento proces, který zahrnuje překlad názvů domén na adresy IP, vyžaduje čas. Různí poskytovatelé DNS fungují odlišně a použití dobrého poskytovatele DNS může také urychlit načítání vašich stránek.

Řešení: Přepněte na lepšího poskytovatele DNS

Chcete-li zkontrolovat rychlost DNS, spusťte na svém webu test pomocí Pingdom Tools a potom klikněte na první instanci názvu vaší domény v grafu výsledků. Tím se rozbalí rámeček zobrazující součásti vašeho TTFB. V tomto poli vyhledejte řádek s názvem „DNS“.

Rychlosti DNS se liší v závislosti na poskytovateli.Rychlosti DNS se liší v závislosti na poskytovateli.

Porovnejte ji s agregovanými rychlostmi DNS různých poskytovatelů graf na DNS Perf a zvažte, zda je vaše rychlost DNS tam, kde by měla být. Pokud tomu tak není, může být pro rychlost načítání vašeho webu výhodná volba jiného poskytovatele DNS.

Zataženo je jedním z nejrychlejších poskytovatelů DNS v okolí a můžete si s nimi získat účet zdarma.

9. Příliš mnoho pluginů

Jednou z věcí, které lidé o WordPressu milují, je to, jak snadno je zvýšit funkčnost jednoduše pomocí pluginu. Protože je to open source, WordPress má obrovská komunita vývojářů což je skvělé pro výběr, ale výsledkem jsou pluginy, které se velmi liší kvalitou.

Pluginy jsou také rozšířeními základního kódu WordPress, což znamená, že čím více budete používat, tím větší bude instance aplikace WordPress. To zase zvyšuje režii vašeho webu a může to ovlivnit výkon v různé míře.

Řešení: Omezte použití pluginů

Pokud je to možné, ujistěte se, že spouštíte pouze pluginy, které skutečně potřebujete, a pokuste se oříznout zbytečné chmýří. Nezapomeňte také odstranit všechny nepoužívané doplňky! Dnes existuje mnoho pluginů, které se snaží splnit mnoho různých věcí, takže pokud je to možné, zkuste zajistit, aby vaše pluginy nebyly duplikovány funkcemi.

10. Hacked Site

V minulosti hackeři dříve převzali místo a způsobovali chaos jen kvůli kopům. Dnešní kybernetický zločin je sofistikovanější a bude se snažit vyhnout se odhalení jejich přítomnosti. Jejich cílem je využít prostředky na vašem účtu k obohacení sebe sama – například pomocí k těžbě kryptoměny.

Tím se odebírají zdroje z vašeho webu a může to mít velký dopad na výkon. Protože létají pod radarem, musíte svůj web pravidelně prohledávat, abyste se ujistili, že nebyl unesen tiše..

Investujte do bezpečnostního nástroje od renomovaného poskytovatele bezpečnostních řešení, jako je Sucuri, a ujistěte se, že instalujete pouze doplňky z důvěryhodných zdrojů. Chcete-li zkontrolovat, zda jsou vaše pluginy legitimní, použijte nástroj jako Kontrola zabezpečení pluginů vyhledat problémy.

Zkuste se vyhnout komplikacím zkontrolujte pověst pluginu ještě před instalací.

Závěr: Zaměřte se na podrobnosti

Jak již vidíte, provoz efektivního webu WordPress může být prakticky prací na plný úvazek. Pokud však uvedete seznam a pravidelně se řídíte osvědčenými postupy, budete moci snížit šanci na málo výkonný web WordPress, jako by to bylo druhé povahy. Nezapomeňte se soustředit na výkon ve všem, co děláte, a pečlivě zvažte vše, co chcete na svůj web přidat. Mnoho nových majitelů stránek WordPress má tendenci přejít přes palubu a hodit všechno kromě kuchyňského dřezu.

Vyhněte se tomuto pokušení a pomalu se opírejte o funkčnost, jak vaše stránky a podnikání rostou.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map