Kolik z internetu je WordPress

Pokud jste strávili přiměřené množství času na internetu (což, pokud čtete, pak jste. Jen to přiznejte), pak jsem si 99,99% jistý, že znáte WordPress nebo jste o něm slyšeli. Ve skutečnosti bych byl šokován, kdybyste nenarazili na web, který nebyl poháněn WordPress.


Vzhledem k tomu, jak populární je WordPress jako CMS (systém pro správu obsahu), není divu, že by nashromáždili celou statistiku a data, která jsou docela úžasná.

Proto jsme se rozhodli prohledat internet a sestavit některé statistiky stránek WordPress a další zajímavé statistiky využití WordPress v tomto velkém seznamu. Navíc, pokud jste tvůrcem obsahu, můžete dokonce použít některá z těchto dat k vytvoření infografiky, článků nebo jiného skvělého obsahu.

Bez dalšího povyku se dostaneme do statistik WordPress!

Contents

Kolik z internetu je WordPress?

1. WordPress Napájí 34% internetu

Internet je obrovský prostor. Existují miliony až miliony webových stránek – ať už se jedná o obchodní blog nebo osobní životopisy, které jsou v současné době k dispozici k návštěvě, a asi čtvrtina (nebo 34,5%, abych byl přesný) z nich jsou vyrobeny a poháněny WordPress. To v podstatě znamená, že 1 ze 4 webů musí být webem WordPress, což ukazuje, jak velká část internetu je WordPress!

Statistiky použití WordPress a popularita

2. Webové stránky WordPress se zvýšily o 3,2%

Je ohromující, že WordPress napájí 31,9% internetu, ale ještě více je úžasné, že to bylo kvůli nárůstu využití přibližně o 3,2%. Vzhledem k tomu, jak tvrdá je konkurence v CMS, je úžasné, že WordPress je stále schopen a ukazuje, kolik lidí používá WordPress dodnes.

3. WordPress má 59,3% podílu na systému správy obsahu

Chcete-li nadále zdůrazňovat dominanci WordPress v odvětví CMS, tato statistika WordPress ukazuje, že v současné době WordPress drží 59,3% sdílení obsahu systému správy obsahu. To je obrovská propast ve všech ostatních platformách CMS dohromady!

4. WordPress používají velké webové stránky

WordPress jako platforma CMS je velmi výkonná a je schopna vytvářet a zpracovávat jakékoli druhy webových stránek. Stále mě udivuje, kolik webů používá WordPress jako svůj výběr CMS a některé z těchto velkých webů zahrnují Křemen, Techcrunch(!), Newsroom Facebooku, BBC America, Venturebeat a další.

VentureBeat je jedním z mnoha webových stránek, který využívá technologii WordPress. Kredit: VentureBeat.com.

5.WordPress.com se může pochlubit Alexa Global Web Ranking 60

Alexa, analytický nástroj Amazonu, sleduje celosvětový provoz webových stránek po celém světě. WordPress.com je jedinou společností CMS, která se dokáže umístit na 60 v rámci Alexa Global Website Ranking.

6. WordPress byl stažen mnohokrát

Víme, že WordPress provozoval mnoho webů od svého založení, ale je úžasné zjistit, kolik lidí má lidi, kteří používají WordPress jako platformu, a stáhli je. V současné době je číslo ohromujících 157 563 262 stažení a je to stále počítám!

7. WordPress produkuje každý měsíc přes 70 milionů příspěvků a 50 milionů komentářů

Šíleným číslem, na které je třeba myslet, je množství obsahu / komentářů, které se každý měsíc produkují na WordPressu. Tento WordPress stav webu ukazuje, že každý měsíc existuje 70,5 milionu nových příspěvků a 52,1 milionu nových komentářů. Doslova to znamená 27 nových příspěvků a 198 nových komentářů každou sekundu!

Nejvyšší počet příspěvků na WordPress byl přes 70 000 000. Kredit: WordPress.com

8. WordPress Peaked na 100 pro Google Trends

Aby vám poskytli představu o tom, jak masivně populární WordPress je ve srovnání s jeho konkurenty, byli jedinou platformou CMS, která dokázala dosáhnout 100 (nejvyšší popularita) na Trendy Google. Ostatní platformy jako Drupal, Blogger a Sharepoint se sotva dokázaly dostat na 50.

9. WordPress byl prohledán více než 2 miliardykrát (!)

Pro pokračování ve vyhledávači a statistikách WordPress je klíčové slovo „WordPress“ i nadále oblíbeným výrazem, který lidé používají pro vyhledávání. KWFinder ukazuje, že klíčové slovo „WordPress“ se každý měsíc prohledává 2 739 999 krát měsíčně.

Klíčové slovo „WordPress“ bylo prohledáno více než 2 miliardykrát. Kredit: KWFinder.

Pozadí společnosti WordPress

10. WordPress má pouze asi 700 zaměstnanců

Přestože se jedná o obrovskou společnost, která má moc asi čtvrtinu internetu, počet zaměstnanců, kterým WordPress dosáhl přibližně 798 lidí pouze. To je výrazně menší než mnoho jiných technologických společností.

11. Jsou 721krát menší než Amazonka

Víme, že porovnání Amazonu s WordPress je jako srovnávání jablek s pomeranči, ale faktem je, že jsou to technologické společnosti. A přestože je WordPress 721krát menší než Amazon, stále ho dokáže vytáhnout 149 milionů jedinečné měsíční návštěvníky (USA) ve srovnání s 199 miliony Amazonů.

Statistiky použití WordPress: Pluginy a motivy

12. K dispozici je více než 50 000 pluginů WordPress

Pluginy jsou skvělým nástrojem, který pomáhá majitelům webových stránek doplňkové funkce a funkce bez nutnosti kódování. Pokud jde o pluginy, WordPress je stále králem, který nabízí 56,201 pluginů ve své knihovně, která snadno zakrslí všechny ostatní konkurenty.

13. Tři z témat WordPress se používají na více než 30 000 nejoblíbenějších webových stránek

Genesis Framework, Divi a Avada jsou nejoblíbenějšími tématy WordPress a každé z nich použilo více než 15 839 webů, 10 397 webů a 7 308 webů. To je celkem 3,35% z 1 milionu nejlepších webů využívajících stejná témata!

Avada, Genesis Framework a Divi jsou tři z nejvíce používaných témat WordPress. Kredit: Vestavěný.

14. Akismet zachytil 400 miliard komentářů ke spamu na WordPress

Vzhledem k tomu, jak je WordPress oblíbený a kolik webů používá WordPress, je jen otázkou času, než blog nebo web dostane komentáře o spamu. A nevíte to, Akismet to ukázal 400 miliard spamu komentáře byly zachyceny na WordPress. Je to jako milion komentářů ke spamu každých pár minut! Samotná statistika WordPress obdržela dost zpětné vazby Cvrlikání také.

15. Váš SEO byl stažen 130 milionůkrát

S obrovskou knihovnou pluginů, kterou nabízí WordPress, se mezi ostatními musí stát několik. Tímto pluginem je Yoast SEO, což je nástroj, který můžete použít k pomoci s optimalizací vyhledávače. V současné době se váš SEO pyšní a stažení číslo 130,801,289.

16. Akismet je druhý nejoblíbenější plugin s 117 miliony stažení

O Akismetu jsme mluvili už dříve a jak se jim podařilo zachytit přes 400 miliard komentářů k spamu. Do tohoto seznamu můžete přidat druhý nejoblíbenější plugin, protože v současné době má 118 069 141 stahování na WordPress.

17. Populární pluginy WordPress mají každý více než 5 milionů aktivních instalací

WordPress nabízí některé z nejlepších pluginů dostupných na trhu. Pluginy, jako je kontaktní formulář 7, váš SEO, Akismet, Jetpack a další, jsou top pluginy WordPress které se mohou pochlubit některými z největších aktivních instalačních základen asi +5 milionů na základě statistik využití WordPress.

18. WordPress Nejoblíbenější téma prodáno přes 450 000 kopií

Avada, téma WordPress od Themeforest, je jedním z nejpopulárnějších placených témat na platformě. Při 60 USD se tématu podařilo prodat 450 000 kopií což vygenerovalo přes 27 000 000 dolarů v prodeji a počítání.

Avada je nejprodávanějším tématem na WordPress s více než 450 000 kopiemi. Kredit: ThemeForest.

Statistiky elektronického obchodu WordPress

19. Společnost WooCommerce vydělává 28% online obchodů s více než 50 miliony stažení

Když přemýšlíte o WordPress, budete mít na mysli blogy. WordPress je však taková flexibilní platforma, že můžete dokonce vytvořit online obchod pomocí pluginů. WooCommerce je jeden takový plugin a v současné době napájí 28% internetových obchodů ve WordPressu s 51 563 803 stahování.

20. WooCommerce je v současné době nejoblíbenější technologií elektronického obchodování na WordPress

Když už mluvíme o WooCommerce, věděli jste, že WooCommerce je také jednou z nejpopulárnějších eCommerce technologií dnes? Z 1 milionu stránek elektronického obchodování stojí WooCommerce na špičce díky napájení přes 20 000 z 1 milionu nejlepších webových stránek dnes.

WooCommerce je v současné době nejoblíbenější platformou elektronického obchodování na WordPress. Kredit: WooCommerce.com

Kolik webových stránek používá WordPress?

21. Více než 300 000 z 1 milionu největších webů používá WordPress

WordPress je nepochybně populární platformou pro mnoho webů. Na základě těchto čísel od Vestavěný, 310 599 z 1 milionu nejlepších webů v současné době používá WordPress jako svou hlavní platformu CMS. Pokud rozdělíte statistiku WordPressu z nejlepších 100 000 webů, WordPress stále síly 33,283 z nich. Jděte ještě dále na 10 000 webových stránek a nejméně 3 388 z nich používá WordPress. To ukazuje, kolik webů používá WordPress.

22. Z celého internetu používá WordPress více než 20 miliard

Když se podíváte na celý internet, WordPress jasně vlastní většinu podílu tak, jak je v současnosti používá 26 938 805 webů. To v podstatě představuje více než 50% internetu!

WordPress má nejrozšířenější distribuci na 55% internetu. Kredit: Vestavěný.

23. Více než 50 000 obdrželo oznámení o zastavení šíření podle zákona DMCA

Vzhledem k tomu, kolik webů používá WordPress, musí existovat několik webů, které porušují dohodu o duševním vlastnictví společnosti. Alespoň od ledna 2014 53 718 zastavení šíření WordPress vydal oznámení, že část nebo veškerý obsah byl nakonec odstraněn na 39% webových stránek.

Zabezpečení a chyby zabezpečení WordPress

24. 83% z 34 371 infikovaných webových stránek v roce 2017 používá WordPress

Vzhledem k tomu, že WordPress je nejpoužívanější platformou CMS na internetu, je větší pravděpodobnost, že jej napadnou a infikují hackeři a viry.. Sucuriho zpráva ukazuje, že z 34 271 infikovaných webových stránek používá 83% z nich WordPress.

Zranitelnosti jádra WordPress vyšly najevo v roce 2019, kdy se zjistilo, že malware byl vstřikován od sběračů. Stejný malware také ovlivnil uživatele Magento a umožnil hackerům ukrást informace o kreditní kartě z postižených systémů. Doporučujeme všem, aby pravidelně prohledávejte své stránky pro Malware, jako je tento.

38% infikovaných webů pochází od uživatelů WordPress. Kredit: Sucuri.

25. V důsledku zastaralých instalací bylo 39,3% hackerských webů WordPress

WordPress nabízí spoustu zabezpečení a neustále aktualizuje svoji platformu, aby zajistil, že uživatelé budou chráněni před potenciálními hrozbami. nicméně, 39,3% webů WordPress, které byly napadeny hackery, byly způsobeny zastaralými instalacemi platformy. Pokud chcete být v bezpečí, nezapomeňte vždy aktualizovat své instalace!

Zastaralá platforma byla významným důvodem, proč byl WordPress hacknut. Kredit: Sucuri.

26. V současné době existuje ve WordPressu 11 632 chyb zabezpečení

WPScan udělal zprávu o zranitelnostech, které WordPress trpí jako platforma CMS. Z 11 632 zranitelností, 2 944 z nich je jedinečných a členění podle typů zranitelností je 74,27% kvůli zastaralým verzím, 22,69.% Kvůli pluginům a 3,04% podle témat.

Tři hlavní zranitelnosti, které WordPress trpí, jsou z platformy, pluginů a témat. Kredit: wpvuldb.com.

27. 40,9% chyb zabezpečení WordPress je skriptování napříč weby (XSS)

Skriptování mezi servery (XSS) je typ chyby zabezpečení počítače, která se obvykle vyskytuje ve webových aplikacích. Výzkum od KeyCDN ukazuje, že 40,9% jejich zranitelnosti pochází z XSS, jako jsou SQLI, Upload, CSRF, RCE, FPD atd..

28. 36,28% webů WordPress používá HTTPS

Google nedávno začal brát v úvahu zabezpečení webových stránek pro jejich hodnocení. Z tohoto důvodu 36,28% webových stránek WordPress začalo používat HTTPS, což je 14% nárůst ve srovnání s předchozím rokem.

Statistiky úloh WordPress

29. Vývojáři WordPress mohou vydělat kdekoli mezi 10 až 300 $ za hodinu

WordPress vytvořil řadu nových pracovních míst pro webové vývojáře a kodéry, kteří jsou se systémem obeznámeni. Tito vývojáři WordPress se obvykle mezi nimi budou dělit 10 až 300 USD za hodinu na základě statistik od UpWork.

30. Obecná sazba pro vývojáře WordPress je 10 – 30 $ za hodinu

Pronájem vývojáře WordPress je z velké části relativně cenově dostupný. Na základě UpWork, na nezávislém webu, obecná sazba za najmutí vývojáře WordPressu na vašem webu je zhruba 10 až 30 $ za hodinu.

31. Průměrný plat za WordPress Jobs je 66 775 $

Pokud uvažujete o práci pro WordPress, můžete očekávat docela slušný plat. Simply Hired prozkoumal průměrné platy za pracovní místa ve WordPressu a zúžil je na asi 66 775 $.

Zaměstnavatel WordPress vydělá zhruba 60 000 dolarů ročně. Kredit: SimplyHired.

32. Existuje celkem 344 750 pracovních míst souvisejících s WordPress

Freelancer.com je web, na kterém si můžete najmout nezávislé pracovníky, kteří budou pracovat na projektech / jednorázových úkolech. Když vyhledáváte úlohy související s WordPress, uvidíte, že o nich už bylo 344 750 pracovních míst zveřejněno (otevřené i uzavřené) na webu.

33. WordPress by stálo asi 151 osob-let

Podle Otevřete kalkulačku nákladů projektu Hub, WordPress vynaložil odhadované úsilí na více než 151 osoboroků. To je založeno na 560 648 řádcích kódu, s odhadovanými náklady na více než 8,2 milionu dolarů na financování projektu této velikosti.

Instalace WordPress

34. Instalace WordPress trvá pouze 5 minut

WordPress je známý jako platforma, která je jednoduchá a snadno použitelná. Použití WordPress je zjevně tak intuitivní, že můžete nainstalovat celou platformu pouhých 5 minut! Díky tomu je instalace jednou z nejrychlejších.

35. WordPress doporučuje pouze 3 hostitele webu

Pokud chcete používat WordPress, můžete použít libovolného poskytovatele webhostingu. Existují však pouze 3 weboví hostitelé které WordPress doporučuje na svých oficiálních webových stránkách. Těmi 3 jsou Bluehost, Dreamhost a SiteGround.

Tento web, který čtete, využívá technologii WordPress.org a je hostován na webu SiteGround. BlueHost, na druhé straně, je jedním z nejlevnějších hostingových řešení WordPress na trhu.

36. Plugin WordPress JetPack má více než 93 milionů stažení

Plugin JetPack od WordPress je oblíbeným nástrojem pro provádění různých úkolů, jako je přehled o provozu, integrace sociálních médií, zálohování a zabezpečení. Je to jeden z nejoblíbenějších bezplatných pluginů WordPress s více než 93 miliony stahování zatím.

37. Plugin WordPress JetPack zaznamenal více než 20 miliard zobrazení stránek

WordPress zaznamenal počet zobrazení stránek, která byla nahromaděna na blogech, které byly hostovány na jejich webu a používaly plugin Jetpack. Nejvyšší počet zobrazení stránek, který dostali? 24,567,344,460 zpět Květen 2017.

JetPack a WordPress dokázaly na své platformě zaznamenat přes 20 miliard zhlédnutí. Kredit: WordPress.

Jazyky a překlady WordPress

38. WordPress má přes 180 úředních překladů

Protože WordPress má mezinárodní publikum, bylo nutné jej přeložit do několika různých jazyků. Zatím tam bylo přes 180 úředních překladů WordPress s 48 místy se 100% přeloženými a 25 místy s více než 95% přeloženými.

39. Ve WordPress se používá více než 120 jazyků

WordPress je globální platforma, což znamená, že se musí starat o mezinárodní publikum, které čte a mluví různými jazyky. Jak dnes, WordPress je podporován v více než 120 jazyků s angličtinou nejpoužívanější 71%, poté španělskou a indonéskou 4,7% a 2,4%.

Komunita WordPress

40. V 71 městech po celém světě je 898 wordcampů

WordCamp je workshop / konference WordPress, která se zaměřuje na témata a problémy týkající se WordPress. V současné době existují 898 WordCamps děje se ve více než 71 městech po celém světě a probíhají sezení, jako jsou pokročilé techniky WordPress, pluginy pro začátečníky a další akce.

WordCamp uspořádal přes 800 táborů WordPress po celém světě. Kredit: WordCamp.

41. První WordCamp začal v roce 2006

Matt Mullenweg organizoval první WordCamp zpět v roce 2006 v San Franciscu. Tehdy byla událost mnohem menší a probíhala pouze 1 den. Přestože se jedná o malou akci pro uživatele a vývojáře, měli na konferenci asi 500 stovek lidí.

42. WordPress odpovídá za 21 populárních produktů

Přestože je WordPress známo, že je platformou CMS, je za ně také zodpovědný 21 oblíbených produktů / služeb které jsou k dispozici online. Mezi ně patří Gravatar, PollDaddy, WooCommerce, Akismet a další.

43. WordPress vydělal v roce 2017 příjmy ve výši 4,3 milionu dolarů

WordPress je docela transparentní s jejich finančními prostředky a Zpráva za rok 2017, ukázalo se, že společnost vydělala 4,3 milionu dolarů. Zpráva ukazuje příjmy WordPress ze dvou různých proudů, nadace WordPress Foundation a podpora komunity WordPress PBC.

44. WordPress zahajuje nový program v roce 2018

WordPress nedávno oznámil, že zahájí nový program s názvem Slapy, někdy v roce 2018. Program se používá k provádění řady automatizovaných testů, které běží proti tématu a zásuvným modulům.

Zabalení

WordPress je úžasný redakční systém a za ta léta dosáhli mnoha milníků a úspěchů, které nás stále ohromují. Doufáme, že všechny statistiky, které jsme předložili, zobrazují WordPress v jiném světle pro vás a pomohly milionům až milionům uživatelů začít s jejich webovou cestou.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map