Jednoduchý průvodce duševní ochranou pro podniky

Tento článek napsal Marsha Kelly.


Viděli jste je všechny. ©, the ™, the ®, dokonce i „pat. čekající.” Co to všechno znamená? A jak porozumění ochranným známkám, patentům a autorským právům pomůže chránit vaši firmu duševní vlastnictví?

Jakmile začnete chápat rozdíly mezi jednotlivými typy licencí na duševní vlastnictví, můžete začít pracovat na jejich ochraně. Autorská práva obecně chrání knihy a filmy, patenty chrání vynálezy a ochranné známky chrání loga a slogany. Existuje poměrně málo rozdílů v tom, jak fungují a jak je můžete chránit.

Je důležité chránit vaše obchodní vlastnictví.

Poznámka: Pokud vytváříte web, obchod s eCommerce nebo jakýkoli typ online obchodů, tento článek vám poskytne další informace k ochraně vašich podniků.

Co je autorská práva?

Autorské právo je primárně pro tvůrce médií. Podle Úřadu pro patenty a ochranné známky USA může být autorským právem mimo jiné poezie, romány, filmy a architektura. Chrání práci prezentovanou a opravenou určitým způsobem prezentace.

Zda registrujete vaše autorská práva, je zcela na vás. Ochrana autorských práv existuje pro dílo v okamžiku jeho vytvoření. Budete se muset zaregistrovat, pokud chcete podat žalobu proti někomu jinému pro porušení vaší práce.

Autorská práva mi byla vysvětlena způsobem, na který je těžké zapomenout. Představte si, že sedíte ve třídě a váš učitel rozvádí myšlenky slavných osvícených myslitelů. Mysli Voltaire, John Locke, Rousseau atd. Tyto myšlenky můžete zcela zapsat. Ti myslitelé podrobně rozebírali myšlenky, které by mělo být dovoleno každému replikovat, jako je ústavní vláda, která je po celém světě velmi oblíbená.

Jakmile si však na tuto lekci zapíšete poznámky, jste autorem a tyto poznámky mohou být technicky chráněny autorským zákonem. Udělali jste dílo, které je opraveno na konkrétním médiu, které je jedinečné.

Autorská práva můžete oficiálně zaregistrovat na adrese www.copyright.gov. Odhady webu odhadují, že zpracování nároků na webu trvá zpracování sedm měsíců.

Co je patent?

Když si myslíte, že patenty, můžete si představit někoho, jako je Edison nebo Tesla a vynálezy, které vytvořili. Patenty se dnes používají jako způsob ochrany děl konkurenčních šílených vědců po přechodnou dobu od 15 do 20 let výměnou za zveřejnění těchto děl.

Mezi výrobky chráněné patenty patří „vyráběné předměty“, průmyslové procesy, chemikálie a určité typy vzorů. Patenty konkrétně udělují držiteli „právo vyloučit ostatní z vytváření, používání, nabídky k prodeji nebo prodeji“ vynálezu, který držitel učinil. Umožňuje také držiteli vyloučit ostatní z dovozu do Spojených států. Udělené patenty jsou však účinné pouze v USA.

Postup získání patentu se liší v závislosti na typu podaného patentu, ale zahrnuje odeslání přihlášky Úřadu pro patenty a ochranné známky USA a její schválení zkoušejícím. Úřad odhaduje, že první slyšení o počátečních žádostech bude trvat asi 16 měsíců.

Aplikaci pro svůj vynález můžete spustit na https://www.uspto.gov/patent.

Co jsou ochranné známky?

Zlaté oblouky, tvar láhve coly, řev lva před filmem, jablko McIntosh „Jen to udělej“, to vše lze okamžitě rozeznat jako součást určité společnosti. To měly tyto společnosti na mysli, když je navrhly a zaregistrovaly jako ochranné známky.

Pokud jde o ochranné známky, které můžete zaregistrovat, existuje neuvěřitelný prostor. Může to být stejně jednoduché jako logo, slogan nebo obchodní značka. Může to být také tvar produktu, barva, zvuk nebo vůně.

Agresivní prosazení národní fotbalové fotbalové turnaje národní fotbalové ligy, které je národní ochrannou známkou, způsobilo, že mnoho nelicencovaných podniků se vyhlo použití této věty. Ochrana ochranných známek je důvodem, proč v reklamách na horká křídla v únoru slyšíte spíše o „velké hře“ než o jejím vlastním jménu.

Ochrana ochranných známek funguje téměř stejným způsobem jako ochrana autorských práv. Obecná práva na ochrannou známku lze stanovit jednoduše použitím této ochranné známky v obchodě.

Nemusíte se registrovat, ale pokud ano, USPTO může zaručit oznámení o veřejném vlastnictví ochranné známky, domněnce vlastnictví na celostátní úrovni a výhradní použití ochranné známky na zboží a služby. To vše vám poskytne významné výhody při vymáhání ochrany této ochranné známky.

Ochrannou známku můžete zaregistrovat na adrese https://www.uspto.gov/trademark. USPTO říká, že tento proces může trvat „několik měsíců“. Po zaplacení poplatků za registraci ochranné známky budete muset provést pravidelné platby, abyste ji udrželi.

Celkově vzato, pokud chcete zajistit, aby nikdo neopakoval vaše média, vynález nebo logo, budete chtít zaregistrovat příslušné duševní vlastnictví. Každý z těchto procesů může chvíli trvat, a dokonce i na konci tohoto procesu může být váš nárok zamítnut. Webové stránky a služby, jako je LegalZoom, mohou pomoci při podávání těchto aplikací. Přečtěte si můj přezkum patentů LegalZoom získat více informací. Web dokonce poskytuje vyhledávač ochranných známek, takže můžete zjistit, zda je název vaší společnosti již pořízen v jiných státech.

O duševním vlastnictví

Nyní, i když máte tolik informací o duševním vlastnictví, můžete mít ještě pár otázek …

FAQ o duševním vlastnictví

Odpověď: Samozřejmě, pokud je připojena k určité značce! To však může záviset na tom, zda se patentový úřad domnívá, že je dostatečně výrazný, aby mohl být ochrannou známkou. Neváhejte použít vyhledávač k pokusu objevit podobná loga chráněná ochrannou známkou před podáním aplikace.

Otázka: Jaké jsou různé typy patentů? Jak se liší?

Odpověď: Můžete podat tři typy patentů, patenty užitkové, návrhové patenty, rostlinné patenty. Pokud čtete tuto příručku, je pochybné, že budete potřebovat vědět o rostlinných patentech, protože ty se týkají nových a odlišných odrůd rostlin.

Užitkové patenty mají více společného s praktickými vynálezy a mohou být uděleny objevitelům nových procesů, strojů nebo složení hmoty.

Patenty na design se týkají více tvůrčích procesů a lze je použít na výrobky z výroby (jako je produkt).

Otázka: Jak mohu legálně umístit na své výrobky „čekající patent“?

Odpověď: Dočasná přihláška vám umožní dát na vaše výrobky a služby „čekající patent“ na 12 měsíců, které nelze prodloužit.

Otázka: Co znamenají symboly jako ® a ©?

Odpověď: Myslel jsem, že se nikdy neptáš!

© – Copyright

® – Registrovaná ochranná známka

™ – ochranná známka

℠ – servisní značka (označuje službu)

Marsha Kelly prodala svůj první obchod za více než milion dolarů. Jako úspěšný sériový podnikatel sdílí těžce získané zkušenosti na svém blogu Best4Businesses, kde také pravidelně zveřejňuje obchodní tipy, nápady a návrhy, jakož i recenze produktů pro obchodní čtenáře. Jako sériový podnikatel, který udělal „čas“ v podnikové Americe, se Marsha dozvěděl, jaké produkty a služby dnes v podnikání skutečně dobře fungují. Můžete se poučit z jejích zkušeností a vybudovat si své podnikání.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map