Jednoduchý marketing obsahu: 5 jednoduchých kroků k úspěchu

Často se na mě ptám spoustu otázek týkajících se marketingu obsahu. Ze své zkušenosti jsem se dozvěděl, že lidé mají ohledně marketingu obsahu spoustu zmatků.


Dnes v této příručce vám ukážu triky marketingu obsahu, které skutečně fungují. Stačí 5 jednoduchých kroků, aby strategie marketingu obsahu byla úspěšná.

Po celou dobu mé kariéry jsem často slyšel lidi, kteří truchlili nad tím, že nedostávají dostatek vedení. Mnoho z nich se obává, že nedosáhnou požadovaných výsledků.

Hlavním problémem, který vám chybí, je nedostatek strategie. Prostě vytvoření online přítomnosti a vyfouknutí obsahu nestačí, pokud nejste podpořeni strategií plně prověřenou. Nemůžete očekávat, že dosáhnete výsledků s necíleným obsahem.

Chcete-li uspět v obsahovém marketingu, musíte nejprve stanovit své cíle, po kterých musíte vytvořit strategii.

Bez dalšího zpoždění si nyní projděte svou marketingovou strategii obsahu pomocí níže uvedených pokynů.

Co je obsahový marketing?

Než přejdeme ke krokům, podívejme se nejprve na definici marketingu obsahu. Chcete-li plánovat dopředu, musíte nejprve vědět, co je obsahový marketing.

Obsahový marketing je v podstatě vše o vytváření vysoce kvalitního obsahu, který je zaměřen na konkrétní skupinu publika. Zahrnuje pravidelné a časté publikování obsahu, který vzdělává, inspiruje a pobaví čtenáře nebo zákazníky.

Hlavní součástí marketingu obsahu je proměnit cizince v zákazníky. To je místo, kde potřebujete ucelený marketingový plán obsahu. Pokud se obáváte, že potřebujete obrovské množství zdrojů, nemějte. Můžete dokonce dosáhnout svých cílů malý tým nebo dokonce jako solopreneur.

Mám malý tým 5 lidí a my jsme živým důkazem, že obsahový marketing nepotřebuje mnoho zdrojů. Díky naší tvrdé práci se nám podařilo vylepšit digitální marketing.

Většinou vytváříme zábavné blogové příspěvky a reklamy pro Facebook. Naším hlavním cílem je poskytovat našim zákazníkům vysoce kvalitní vizuální obsah.

Níže je uveden příklad vizuálního obsahu, který jsme vytvořili před chvílí:

příklady marketingu obsahu

A protože to bylo tak dobré, sdíleli ho Larry Kim.

Není špatné.

Ještě jedna věc je mít efektivní SEO strategii. Nelze vytvořit marketingovou strategii pro obsah, aniž byste se zaměřili na svou strategie digitálního marketingu a SEO.

Pokud možná víte, oba pracují společně. Poté se přesuneme ke konečnému průvodci strategií marketingu obsahu.

Co je obsahový marketing? Zde je postup vytvoření marketingového plánu obsahu. povědět kamarádovi

Proces vytvoření plánu marketingu obsahu

Pro vaše pohodlí jsme pro vás připravili průvodce krok za krokem, který vám může pomoci vytvořit efektivní strategii marketingu obsahu. Mít plně ověřenou strategii znamená, že můžete dokonce zlepšit hodnocení svých webových stránek.

Uvádím níže 5 jednoduchých kroků, kterým musíte věnovat pozornost. Zaměření na vaši strategii digitálního marketingu nakonec přinese dobré zisky.

Zde jsou kroky, které musíte dodržovat:

1. Výzkum klíčových slov

Pokud jste v poli obsahu, musíte již znát důležitost klíčových slov. Obsah je vždy tvořen kolem určité skupiny slov nebo frází.

Hlavní otázkou však je, jak víte, na kterém klíčovém slově nebo frázi se pracuje?

To je místo, kde musíte udělat výzkum klíčových slov.

Výzkum klíčových slov je nepochybně nejdůležitějším krokem při vytváření kvalitního obsahu. Proto neexistuje způsob, jak to zanedbat.

První věc, kterou musíte udělat, je zjistit, klíčová slova nebo fráze, které by mohly zajímat vaše cílové publikum. To je věc, která povede celý váš proces vytváření obsahu dopředu.

Co mám dělat, je začít přemýšlet o klíčových slovech, které se vztahují k mému výklenku a chci, abyste udělali totéž.

Nyní musíte vložit klíčová slova do některého z nástrojů pro výzkum klíčových slov a získat seznam klíčových slov, na kterých můžete pracovat. To by pro vás mělo být snadné.

Zde je příklad:

Do panelu nástrojů pro návrhy zadejte široké klíčové slovo a klikněte na tlačítko Hledat. Jako příklad použijeme „jak vydělat peníze online“:

Ubersuggest - nástroj pro výzkum klíčových slov pro váš obsahový marketingPřejděte na Ubersuggest > Hledat „Vydělávejte online“.

Zde jsou výsledky:

Získejte nápady na klíčová slova.

Celkově mám na výběr asi 6 klíčových slov.

Fantastický!

Kromě toho je jednou z mých oblíbených strategií výzkumu klíčových slov špehovat moje konkurenty. Myslím tím, že si můžete také prohlédnout klíčová slova a fráze, které používají vaši soupeři.

Můžete použít nejvýkonnější články svých konkurentů a získat seznam klíčových slov, která potřebujete.

2. Vytvořte si svůj obsah

Nyní, když víte, jak vytáhnout klíčová slova a již máte seznam klíčových slov, na která je třeba cílit, je čas vytvořit obsah.

Vytváření obsahu je především o udržení rovnováhy mezi kvalitou a rychlostí výroby. Bohužel s tím nebudu moci moc pomoci. Je na vaší kreativitě a schopnostech produkovat kvalitní obsah.

Mohu vám však poskytnout několik tipů, na jejichž základě můžete vytvářet kvalitní obsah.

Řekněme, že se chystáte napsat informační eKnihu pro svůj web. Můžete prohledat toto téma na internetu a získat představu o podtémách, které můžete zahrnout do své digitální knihy. Zde jsou některé užitečné tipy a triky.

Tento trik můžete sledovat u libovolného typu obsahu, který píšete. Nemusí to být vždy digitální kniha nebo blogový příspěvek. Může to být jakýkoli kus psaní, který se objeví na vašem webu.

Ze své zkušenosti mohu říci, že vytváření kvalitního obsahu není snadný úkol. Vyžaduje to hodně času a odhodlání věnovat pozornost cílovému publiku.

Musíte také dávat pozor na kontrolní seznam pro vaši strategii SEO. Koneckonců, obsah není nic bez efektivního plánu SEO.

3. Propagujte svůj obsah

Po vytvoření obsahu je propagace nejdůležitějším krokem, na který se musíte podívat.

Propagace vašeho obsahu může být nejhektičtější součástí vašeho procesu marketingu obsahu.

Jaká je hodnota vašeho obsahu, pokud jej nikdo nečte ani nezobrazuje?

Podle mého názoru je optimalizace vyhledávače nejlepším způsobem, jak propagovat váš obsah.

Jaký je náš hlavní cíl? Samozřejmě dostat více očí na svůj obsah. Když je váš obsah optimalizován pro SEO, již jej nemusíte propagovat. Lidé ji mohou přirozeně vidět, když ji hledají.

Zde je dobrý příklad:

Nejprve zadejte do služby Obrázky Google cílové klíčové slovo na stránce.

Poté zkontrolujte slova a fráze, které se objeví nad výsledky obrázků.

Vyberte správná klíčová slova pro svůj obsahový marketing

Poté rozšířte svůj obsah přidáním výše uvedených výsledků jako podtém. Míchejte relevantní klíčová slova nebo fráze přirozeně do svého obsahu. A když Google na vaší stránce uvidí podtémové výrazy, je mnohem pravděpodobnější, že to považují za komplexní a můžete očekávat vyšší hodnocení a větší provoz od Googlu..

Nejlepší na tom jsou tato témata, o která se lidé zajímají. Pokud jste do svého obsahu zahrnuli, zvýší to vaši firmu nebo startupy..

S ohledem na povahu SEO lze říci, že se jedná o dlouhodobou taktiku. U každého obsahu můžete i nadále získávat pasivní potenciální zákazníky.

Dalšími způsoby propagace vašeho obsahu jsou inteligentní opakované uložení, seznam e-mailů a placené reklamy

Dovolte mi, abych vám něco řekl také o dalších technikách.

Inteligentní opětovné uložení je vše o sdílení vašeho obsahu na platformách sociálních médií. To by mohla být účinná metoda propagace vašeho obsahu online. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, měli byste s tím trochu experimentovat.

Například:

Proměňte obsah v atraktivní Infographic pomocí výrobce infographic.

V dnešní době nemusíte být grafikem, abyste vytvořili infographic. Existuje spousta online nástrojů, které nabízejí vestavěné šablony a snadný editor drag-and-drop – což proces vytváření značně usnadňuje. Obrázek výše je snímek obrazovky z Knihovna šablon Venngage.

Lidé mají rádi vizuální obsah. Podle Visualteachingalliance.com, 90% informací je přenesen do mozku vizuálně.

Tento příspěvek od Dailyinfographic.com je vynikající příklad. V tweetu si Dailyinfographic udržuje text jako standardní blogový příspěvek, ale je prezentován v mnohem vizuálně přitažlivějším formátu.

proměňte svůj obsah v infografiku

Další jsou e-mailové seznamy, což je nejstarší trik v knize.

Pokaždé, když vytvoříte obsah, měli byste jej odeslat lidem, kteří by se o něj mohli zajímat. Může pro vás vygenerovat maximum zákazníků.

A pak máte placené reklamy, které jsou považovány za nejrychlejší způsob generování zákazníků.

Nezáleží na tom, jak moc to nenávidíte, znáte důležitost placených reklam. Když už víte, kdo je vaše cílová skupina, placené reklamy by vás mohly zajímat.

4. Sledujte své výsledky

Vytvoření a propagace obsahu nestačí. Musíte také sledovat výsledky. Pomůže vám to zjistit stav vašeho obsahu.

Může to být hektický úkol, ale dobrá zpráva je, že můžete využít mnoho způsobů, jak tento úkol usnadnit.

Nejlepší způsob, jak sledovat své výsledky, je pomocí Google Analytics. Osobně se spoléhám na společnost Google, abych zkontroloval průběh své práce.

Níže uvádíme několik důležitých metrik, které je třeba prozkoumat:

 • Provoz
 • Pořadí SERP
 • Počet stránek na návštěvu
 • Míra okamžitého opuštění
 • Oprávnění domény

Kromě nástroje Google Analytics existují i ​​nástroje, které můžete použít. Ahrefs je jedním z populárních nástrojů, které můžete použít ke sledování vašeho pokroku.

použijte sledovače hodnocení ke sledování výsledků marketingu obsahu

Nástroj obecně používá Rank Tracker sledovat klíčová slova v čase. Takže můžete sledovat pohyb klíčových slov.

Přestože jsou k dispozici různé nástroje, některé nemusí být tak účinné nebo chybí mnoho funkcí. Ale nechám to na vás, abyste se rozhodli.

5. Opláchněte a opakujte

Nyní, když jsme dosáhli konce vašeho procesu marketingu obsahu, doufejme, že máte věci.

V době vytváření obsahu musíte upřednostňovat obchodní cíle. Musíte se ujistit, že váš obsah je schopen vytvořit mnoho pasivních potenciálních zákazníků z dlouhodobého hlediska.

Jakmile dokončíte všechny výše uvedené kroky, je čas to udělat znovu. Ano, slyšeli jste to správně! Pokaždé, když pro svou firmu vytvoříte nový obsah, musíte postupovat podle výše uvedených kroků.

To vám pomůže být ve své práci důslední.

Přečtěte si tipy od @ billachola – 5 jednoduchých kroků k vytvoření marketingového plánu obsahu. povědět kamarádovi

Přes tebe

Pamatujte, že obsahový marketing je o vytváření kvalitního obsahu, který je podporován efektivní strategií SEO. Pokud to dokážete, víte, že váš marketing obsahu je úspěšný.

Postupujte podle výše uvedených kroků a bude dobré jít. Sleduji totéž a ve svém oboru se mi daří docela dobře.

Pokud shledáte tento článek užitečným, ujistěte se, že jej sdílíte, abyste pomohli rozšířit znalosti.

Tento článek poprvé napsal Bill Acholla a redigoval redakční tým BuildThis.io. Bill Acholla je digitální marketingový pracovník, který pomáhá majitelům malých podniků budovat jejich značku prostřednictvím vytváření a propagace vizuálního obsahu. Spojte se s Billem Cvrlikání.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map