Jak získám zdarma doménová jména pro webové stránky?

Budování webu poprvé se může zdát skličujícím úkolem. Pokud na tento proces nejste zvyklí, i když si vyberete název domény, můžete si dát trochu nakládané zeleniny. Kolik byste měli platit, odkud dostanete jednu – tyto a mnoho otázek vám může přijít na mysl.


Už bylo po všem Registrováno bylo 348 milionů doménových jmen zatím (ke konci roku 2018) a jejich počet rychle roste. V dnešním digitálním věku si každý kupuje vlastní doménová jména, od velkých podniků po jednotlivce, kteří prostě chtějí svou vlastní online identitu.

Chcete-li získat lepší přehled o podrobnostech týkajících se webhostingu a názvů domén, doporučujeme vám přečíst tento článek Webhosting a doména 101 za prvé. V rámci tohoto článku budu diskutovat o tom, jak můžete získat ZDARMA doménové jméno.

Ano to je správně. Určitě jste už slyšeli o prodeji doménových jmen atd. Věděli jste však, že existují weby, na kterých si můžete nárokovat bezplatné doménové jméno? Ano, některé přicházejí s upozornením, ale existují různé okolnosti a dnes s vámi několik z nich sdílím.

Existuje několik způsobů, jak získat bezplatná doménová jména, a některé z nich nezahrnují to, že utratíte cent. Každý však má svůj vlastní úlovek a to, co si vyberete, bude záviset na tom, co jste ochotni obětovat na oplátku. Nebojte se, není to nic zlověstného, ​​ale ujistěte se, že věnujete pozornost detailům každé metody.

Metoda č. 1: Bezplatné domény od hostingových společností

Získejte touto metodou zdarma doménu .com / .org / .net / .store / .xyz

Navzdory mé lásce k bezplatným službám se osobně domnívám, že v těchto názvech domén je mnohem větší riziko než v případě nákupu. Pokud se cítíte stejně, můžete zvážit poskytovatele webhostingových služeb, který společně zabalí bezplatné doménové jméno s webhostingem. Koneckonců, stále potřebujete hosting pro svůj web, správně?

Úlovek – Tenhle by měl být trochu zřejmý. Úlovek je, že zdarma není zdarma; musíte zaplatit za balíček. Je to však dobrá volba, protože ke spuštění webu potřebujete hosting i doménové jméno.

1. Hostinger

Hostinger - bezplatné doménové jméno s hostingem

Webová stránka: https://www.hostinger.com/

Hostinger je toho dobrým příkladem, protože mají velmi slušné ceny balíčků, z nichž některé obsahují bezplatné doménové jméno. Jejich plány Premium a Business sdílejí webhostingové plány (které stojí jen 2,15 $ a 3,45 $ za měsíc), obě přicházejí s bezplatnou registrací doménového jména.

Pomáhá také, že jsou velmi uznávaným hostitelem a doménová jména, která získáte zdarma, jsou prémiová TLD, například .com nebo .net.

2. GreenGeeks

Greengeeks

Webová stránka: https://www.greengeeks.com/

GreenGeeks působí v oblasti webhostingů již více než 11 let a nabízí uživatelům jedinečnou změnu, aby se digitalizovali a zároveň byli šetrní k životnímu prostředí. Kupují energetické kredity za to, kolik energie váš web hosting potřebuje, a tak pozitivně přispívají z hlediska energetické stopy.

Každý z jejich plánů přichází s volným názvem domény, počínaje jejich nejzákladnějším plánem Ecosite Starter pouhých 2,95 $ měsíčně. To znamená, že bez ohledu na plán, který s nimi vyberete, jste zahrnuti, pokud jde o název domény!

3. TMD Hosting

TMD Hosting

Webová stránka: https://www.tmdhosting.com/

TMDHosting je další průmyslový veterán, který má na to hodně práce. Prodávají velmi rychle, spolehlivě a hlavně – bezpečnost. Jejich hostingové balíčky také přicházejí s bezplatnými názvy domén od nejzákladnějších plánů.

Mají širokou škálu možností webového hostingu, takže ať už se rozhodnete pro své sdílené hostingové plány nebo dokonce cloud nebo VPS hosting, je dobré jít. Sdílený hosting s TMDHosting začíná již od 2,95 $ měsíčně.

Metoda č. 2: Bezplatná doména od poskytovatelů bezplatných doménových jmen

Získejte touto metodou zdarma doménová jména .tk / .ga / .gq / .cf / .ml

Poskytovatelé doménových jmen zdarma jsou ti, kteří vážně rozdávají doménové jméno pro nic za nic. Každý z nich má obvykle svá omezení ohledně toho, které rozšíření domény si můžete zaregistrovat, ale obecně vám neúčtujeme ani cent.

Úlovek – Tyto bezplatné domény často přicházejí se spoustou jemných tisků, které potřebujete přečíst. Například s příponou .tk, pokud váš web neodpovídá na cíle přesměrování, vaši doménu převezme zpět registrátor. Provoz do této domény je poté prodán do reklamních sítí.

4. Freenom

Freenom - poskytovatelé doménových jmen zdarma

Webová stránka: https://www.freenom.com

Freenom je registrátor doménových jmen malý ostrov Tokelau, vzdálená a velmi řídce osídlená země s přibližně 1 500 lidmi. To dává doménová jména pryč zdarma a kvůli tomu explodoval v popularitě.

.Domény tk jsou páté nejznámější doménové rozšíření na světě a můžete je získat prostřednictvím služby Freenom. Kromě toho systém při hledání názvu domény zde často navrhne další rozšíření domény, do kterých se můžete zaregistrovat.

5. Biz.NF

.Biz.nf - bezplatný poskytovatel doménových jmen

Webová stránka: https://www.biz.nf

Vzhledem k jinému odlehlému místu a lokalizaci představují rozšíření domény .nf Norfolkské ostrovy. Vezměte však na vědomí, že ačkoli TLD domény .nf je zdarma, za rozšíření druhé a třetí úrovně, jako jsou .com.nf nebo .net.nf, se musí platit.

Biz.nf nyní nabízí pouze bezplatné domény na .c1.biz – což je ve skutečnosti subdoména. Máte-li zájem, nabízejí také další bezplatné služby, jako je webhosting a vydávání certifikátů SSL.

6. Dot TK

Dot TK - získejte zdarma doménové jméno

Webová stránka: http://www.dot.tk

Dot TK je dceřinou společností Freenom v obličeji, kromě mírně odlišného barevného schématu má stejné rozvržení a funkce. Není tu co rozšířit o Dot TK s výjimkou zmínek, že můžete použít buď tuto stránku Freenom se stejnými výsledky.

Při stejném vyhledávání jsem se vrátil se stejnými výsledky, jaké jsem dosáhl u Freenom – kombinace nedostupných jmen a alternativních návrhů. Seznam se při opakovaném hledání změní, takže někdy vám může pomoci několikrát spustit, pokud se vám nelíbí to, co vidíte.

7. Subdomain.com

Subdoména - bezplatné doménové jméno pro váš web

Webová stránka: http://www.subdomain.com/

Poslední na našem seznamu míst, kde můžete zdarma získat doménová jména, je subdomain.com. Zde se můžete zaregistrovat pro bezplatné doménové jméno s příponou .nu (Niue). Výhodou tohoto webu oproti těm, které nabízejí .nu je to, že můžete také získat domény druhé a třetí úrovně zdarma.

Některé domény .nu jsou zpoplatněny, a obvykle se jedná o prémiovou kategorii, jako jsou například jednoznakové názvy domén, které mohou dosáhnout až 500 EUR.

Metoda č. 3: Bezplatné subdomény pomocí nástroje pro tvorbu webových stránek

Získejte touto metodou bezplatné subdomény

Tvůrci webových stránek vám umožňují rychle a snadno vytvářet weby s malými nebo žádnými technickými znalostmi. Poskytují spoustu užitečných nástrojů, které vám s tím pomohou a za něco víc, než je cena, která by vás mohla stát standardní webhosting. Kromě toho mají někteří bezplatné plány, se kterými můžete začít, včetně bezplatných subdomén pro váš web.

Úlovek – Subdomény mají tendenci mít k webům určitou „laskavost“ a uživatelům se bude jevit, jako byste nebyli dost vážní, aby jste si dokonce získali vlastní název domény. Na druhou stranu, subdoména plus webová stránka pro tvorbu a hosting vám poskytují skvělý startovní bod pro vaši kariéru vlastnící web.

8. Wix

Wix - bezplatný název subdomény pro váš web

Webová stránka: https://www.wix.com

Wix je král tvůrců webových stránek v tuto chvíli a je oceněna z mnoha důvodů. Jedním z klíčových vrcholů Wix je to, že má zdarma vstupní úroveň plánu, který přichází spolu s bezplatnou subdoménou pro přístup na vaše stránky.

I když to může být pravda, že plán je přísnější než cokoli, co sdílený hostitel může nabídnout – je zdarma! Pokud se vám bude líbit, můžete dokonce přejít na některý z jejich placených plánů. Vřele doporučuji Wix jako jeden z nejlepších v oboru tvorby webových stránek.

Pro ty, kteří mají volný tarif, bude vaše doménové jméno vypadat asi takto:

username.wixsite.com/sitename

9. Weebly

Weebly - bezplatný název subdomény s účtem

Webová stránka: https://www.weebly.com/

Weebly je dalším silným uchazečem v oboru budování webových stránek, který vám také nabízí bezplatnou subdoménu s účtem. Samozřejmě, protože tato subdoména není vázána na vaše uživatelské jméno, jako to dělá Wix, může být trochu náročné najít správné jméno, aby se vešlo.

Pokud se připojíte k Weebly, bude vaše doménové jméno vypadat jako;

sitename.weebly.com

10. WordPress.com

WordPress.com - bezplatná subdoména pro váš web

Webová stránka: https://wordpress.com

Bašta všech systémů pro správu obsahu (CMS), WordPress.com je místem, kde to všechno začalo a zůstává populární volbou poprvé i pro dnešek. Účet vytvořený na vlastní platformě CMS vám přinese účet na webu WordPress.com a hostuje bezplatnou subdoménu.

Mnoho lidí používá WordPress jako výchozí bod v jejich začínajících webových kariérách, protože je zdarma a poskytuje dobré zkušenosti s populární platformou WordPress..

11. Úžasně

Úžasně - bezplatné doménové jméno s hostingovým balíčkem

Webová stránka: https://www.strikingly.com

Úžasně je to jakýsi mix mezi zabaleným webovým hostingem s názvem domény, kromě toho, že jeho hlavní role je jako tvůrce webových stránek. Pokud si vyberete balíček s možností roční platby, dostanete zdarma doménové jméno podle vašeho výběru (pokud je k dispozici).

Poplatky začínají již od 8 $ za měsíc, což je dobré vzhledem k tomu, že dostanete doménové jméno, stavitel stránek, webhosting a schopnost elektronického obchodování vše v jednom kroku!

Časté dotazy na volné domény

Co je to doménové jméno?

Název domény je adresa vašeho webu. Všechny domény jsou jedinečné – nelze zaregistrovat doménové jméno, jakmile je zaregistrováno ostatními. Organizace řídící globální registraci domény je známá jako ICANN.

Další informace o názvu domény naleznete v této příručce.

Existují 100% bezplatná doménová jména?

Ano. Jak je uvedeno v tomto článku – existují tři způsoby, jak získat zdarma doménové jméno pro svůj web.

Která bezplatná doména je nejlepší?

Každý typ bezplatných domén uvedených v tomto článku má svůj vlastní úlovek. To, co si vyberete, bude záležet na tom, co jste na oplátku ochotni obětovat. Osobně mám pocit, že buď získat zdarma doménové jméno s hostingovým balíčkem, jako to, co dělá Hostinger, nebo dokonce získat bezplatnou subdoménu, je mnohem lepší volba. 

Jak mohu získat bezplatnou celoživotní doménu?

Domény končící příponou .tk, .nf a .nu jsou zdarma na celý život. Chcete-li získat jednu z těchto bezplatných domén životnosti, zaregistrujte ji u jednoho z poskytovatelů doménových jmen zdarma, jak je uvedeno v metodě # 2.

Jak mohu získat bezplatnou doménu .com?

Chcete-li získat bezplatnou doménu .com – zaregistrujte se do hostingového plánu, který je dodáván s bezplatnou doménou .com. Hostinger, GreenGeeks a TMD Hosting například nabízejí zdarma .com ve svých sdílených hostingových plánech.

Závěr: Buďte opatrní na Freebies

Na tomto světě není žádné skutečné jídlo zdarma a jako u všeho, co je označeno jako „zdarma“, mnoho z těchto možností přichází s „úlovkem“ na konci dne. Například bezplatné domény jako .tk a .nu se trochu staly diskutabilní v průběhu let. V drobném tisku je také třeba věnovat mnoho pozornosti, jako je například to, že registrátor může zavřít váš web a přesměrovat provoz na reklamy nebo jiné zdroje, pokud porušíte některý z jejich smluvních podmínek.

Osobně mám pocit, že buď získat zdarma doménové jméno s hostingovým balíčkem, jako to, co Hostinger dělá, nebo dokonce získat bezplatnou subdoménu, je mnohem lepší volba. Hostinger vám poskytuje skutečnou doménu, která je po celém světě dobře přijímána, například .com.

Získání subdomény s tvůrcem webových stránek může být zdarma, ale narušuje to značku vašeho webu a na konci dne, což je součástí hodnoty vašeho webu, že? Vyberte si moudře mezi těmito možnostmi, nebo můžete nakonec ublížit své digitální pověsti více, než si myslíte.

* Překlad: EN ID

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map