Jak implementovat Omnichannel Retail do vašeho online obchodu

Pokud jde o prodej, nebudete úspěšní, pokud se u svého maloobchodního obchodu spoléháte na jediný kanál.


Musíte se diverzifikovat hledáním různých způsobů, jak doručit svůj produkt nebo službu před své cílové publikum. Se zvýšenou viditelností a přítomností tedy přichází větší prodejní potenciál.

Samozřejmě nemám na mysli jen online prostředky. Pokud musíte udělat prodej tím, že si zadek z křesla a prodávat dveře ke dveřím, pak vy musí Udělej to! Zisk je především o tom, jak jít mimo vaše zóny pohodlí, aby lidé mohli pohodlně nakupovat od vás.

Proto se musíte podívat do omnichannel maloobchodu, pokud ho chcete udeřit bohatým do svého maloobchodu.

V tomto příspěvku se dozvíte, co je maloobchod s omnichannelem a co to znamená poskytovat zákazníkům s nákupem omnichannel nákupy s cílem zvýšit prodej a tržby.

Co je Omnichannel Retail?

Maloobchod Omnichannel je přístup, který spotřebitelům poskytuje jednotný zážitek z nakupování více prodejních kanálů. Kromě obchodu s elektronickým obchodem a kamenného obchodu můžete provádět prodej ze sociálních médií, podpory zákazníků, mobilních aplikací a dalších. Fungují také všechny kanály spolu usnadnit lidem nákup z vašeho obchodu.

Vzhledem k tomu, že přístup k omnichannelům v maloobchodě vyžaduje, abyste své podnikání nabízeli na několika platformách, musíte svůj inventář spravovat mnohem lépe. Nemůžete se spolehnout pouze na seznamy a tabulky v tabulkách ručně zapsané vaším zaměstnancem.

Populární tvůrce internetového obchodu, jako je BigCommerce, vám umožní propojit a prodat vaše produkty na různých trzích.

Z důvodu maloobchodního prodeje omnichannel musíte synchronizovat svůj inventář tím, že je spravujete z jediného dashboardu. Každý prodej z různých kanálů automaticky přejde na platformu inventáře. Tím se eliminuje ruční proces správy vašeho inventáře a umožňuje vám soustředit se na poskytování bezproblémového zážitku z nakupování v omnichannel pro vaše zákazníky.

Příkladem správného přístupu k omnichannelu v maloobchodě je Nike. Kdykoli zákazníci vstoupí do některého ze svých obchodů nebo navštíví své webové stránky, dostanou se k nim Zkušenosti značka sportovního oblečení inovativním způsobem.

Například jeho online obchod, NikeID, nabízí lidem způsob, jak získat přístup k exkluzivním produktům, které si nemohou koupit v místních obchodech.

Prostřednictvím přístupu společnosti Nike k maloobchodnímu prodejci omnichannel transformují nákupní zvyklosti zákazníků. Tím, že požadují, aby se zaregistrovali k účtu NikeID k nákupu určitých produktů, vytvářejí online ekosystém pro své zákazníky, aby se jim dařilo a libovali. Zároveň vzdělávají zákazníky, aby nakupovali online, místo aby šli do obchodů, protože první z nich je mnohem pohodlnější.

Jak rozvíjet zkušenosti s prodejem Omnichannel

Pro svůj maloobchod s omnichannelem nemusíte mít sofistikované nastavení, jako je Nike. Důležité je, že vytvoříte různé způsoby, jak si lidé mohou koupit od firmy, a synchronizovat všechny své kanály, aby byly konzistentní.

Níže jsou uvedeny tipy, jak začít:

1 – Používejte platformu pro správu inventáře

Jak již bylo zmíněno, je třeba shromáždit veškerý prodej z různých maloobchodních kanálů. Tímto způsobem získáte přesná data nejen o svém inventáři a zásobách produktů, ale také o tom, jak dobře se jednotlivé kanály prodávají. Platforma inventáře výrazně usnadňuje výpis z prodeje a správu vašich položek.

nakupovat pos

Příkladem takové platformy je Nakupujte POS. Platforma také umožňuje přijímat různé způsoby platby, uplatňovat slevy a daně a e-mailem nebo textovým zákazníkům s potvrzením o jejich nákupu, abychom jmenovali alespoň některé. Služba Shopify POS funguje nejlépe, pokud používáte službu Shopify pro svůj web pro elektronický obchod (další informace o službě Shopify naleznete zde). Platformu však můžete také použít, pokud se jí budete cítit pohodlně.

2- Nastavení kampaní pomocí marketingové automatizace

Je obtížné držet krok s vaší maloobchodní firmou, pokud plánujete manuální prodej svých služeb lidem prostřednictvím e-mailu nebo hovoru. I když máte v úmyslu najmout někoho, aby pro vás udělal práci, potřebuje tato osoba více než jen čas a úsilí, aby tuto práci dokončila..

Díky nástroji pro automatizaci marketingu je oslovování lidí mnohem pohodlnější pro vás. Nebudete muset psát své e-maily jeden den najednou pro zasílání a určit, která část vaší prodejní cesty jsou vaše potenciální zákazníci. Pomocí nástroje pro automatizaci marketingu můžete předem naplánovat své e-mailové kampaně do svého seznamu e-mailů. Můžete také přesně profilovat všechny potenciální zákazníky a zákazníky, takže máte jasnější představu o tom, jak je přimět, aby od vás znovu zakoupili..

automatizace marketingu mailchimp

Hubspot a Marketo jsou dva z předních automatizačních softwarů na trhu. Pokud však začínáte, MailChimp umožňuje shromažďovat až 2 000 odběratelů zdarma. Odtud můžete nastavit e-mailové kampaně, které můžete sledovat a měřit a určit, jak zlepšit jejich výkonnost.

Jakmile budete připraveni přejít na funkce automatizace marketingu, MailChimp se synchronizuje s platformami elektronického obchodování, jako jsou Shopify a Magento, takže můžete extrahovat databázi zákazníků a pomocí nástroje spravovat prodejní cestu..

3 – Přeměňte dotazy na prodej pomocí zákaznické podpory

Zákaznická podpora není pouze pro zodpovězení otázek nebo obav, které lidé mají o vaší firmě. Tuto příležitost můžete využít k tomu, abyste lidem usnadnili nákup produktů z vašeho obchodu, ne-li zlepšili vztahy s vašimi zastánci. Vezměte tohoto velkého fanouška Virgin Atlantic, který vzal jeho obavy o značku veřejnosti na Twitteru. Místo toho, abych se vyhnul problému, Zákaznická podpora Virgin se natáhla nejenže tento problém zmírnil, ale přinutil ho, aby se cítil ceněn a důležitý.

Budování dobrých vztahů se zákazníky a potenciálními klienty může vést pouze dobré věci pro vaši značku. Protože lidé většinou berou své frustrace na sociálních médiích, musíte sledovat jejich zprávy a navázat vztah s každou z nich. Zmínit se je nástroj, který pomáhá odhalit tyto zmínky, takže se můžete dotknout základny a zlepšit vztahy s nimi.

zendesk

Musíte také zvážit, jak lidem usnadnit oslovení online nebo telefonicky. Kontaktní stránka „catch-all“ již nestačí, protože ne všechny problémy, se kterými se setkávají s vaší značkou, nejsou stejné. Proto nástroj jako Zendesk zpřístupněte komunikační linky lidem a vaší značce. Kromě online chatu a volání můžete také vytvořit databázi znalostí. To vám umožní dokumentovat odpovědi na všechny otázky, které lidé položili, takže můžete místo toho upozornit tým podpory.

Závěr

Spousta dílů tvoří efektivní omnichannel maloobchod. Také potřebujete, aby vaše podnikání provedlo přechod z přechodu do režimu offline na online a naopak. Omnichannel maloobchodní přístup je sám o sobě výzvou pro váš maloobchod.

Avšak nabídnutím více způsobů, jak si od vás zákazníci mohou koupit, stojí za to vše. Ve světě, kde spotřebitelé diktují, jak byste jim měli sloužit, jim poskytnou omnichannel nákupní zážitek, který pomůže vaší firmě vyhrát, jednoduše a jednoduše.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map