Co na Wikipedii nelze říci o webhostingu

Jsem si jistý, že váš blog je skvělý.


Děláte všechno dobře: máte skvělé titulky, získáváte několik skvělých vizuálů, můžete se dokonce aktivně zapojit do každé oblasti tvorby obsahu, rozvíjet své vlastní obrázky, infografiky a videa..

Ale je tu jedna věc, kterou většina bloggerů přehlíží (alespoň zpočátku), což může potenciálně zabránit tomu, aby se i ty nejlepší z blogů dostaly před své potenciální publikum..

Jedna věc je dobrý webhosting.

Přemýšlejte o tom tímto způsobem: Už jste někdy klikli na odkaz z Facebooku nebo jiného webu a čekali jste, co se zdálo jako věčnost pro načtení webu? Toto není 1997. Dnes se webové stránky otevírají, jako byste otáčeli stránku v knize – nebo by alespoň měli. Pokud tomu tak není, ztrácíte spoustu zobrazení stránek. Vaše míra odchodů stoupá. Až dosud jste pravděpodobně nevěděli, co se děje.

Říkám ti – podívejte se na vaši hostingovou společnost.

Jistě, existují způsoby, jak můžete pomoci své vlastní stránce spolu s rychlostí. Mohli byste ztenčit multimediální obsah, snížit kvalitu a rozlišení grafiky a přeskočit všechny druhy obručí, které se snaží rychlejší načtení vašich stránek. Ve skutečnosti vám to většina velkých hostingových společností řekne, abyste udělali. Ale je vše, co je opravdu nutné?

Co je to Web Hosting?

Pokud právě začínáte nebo jste někdy přemýšleli, co se děje v zákulisí vašeho webu, Wikipedia vysvětluje koncept webhostingu dobře:

Webhostingová služba je druh služby hostování na internetu, která umožňuje jednotlivcům a organizacím zpřístupnit jejich webové stránky prostřednictvím webu. Weboví hostitelé jsou společnosti, které poskytují prostor na serveru vlastněném nebo pronajatým pro použití klienty a poskytující připojení k internetu, obvykle v datovém centru..

To je velmi stručný, základní popis pojmu. To jsou základní služby, které všechny společnosti poskytující webhosting poskytují. Co se však odlišuje od ostatních? Pokud všichni poskytují stejné služby, proč si jen vybrat jednu a zapomenout na to?

To jsou otázky, na které se Wikipedia nezabývá.

To je to, pro co je tento blogový příspěvek určen.

Co dělá dobrý webový hostitel?

Stejně jako u jiných druhů služeb existují dobré webhostingové společnosti a některé z nich nejsou tak dobré.

Definujeme ne tak dobré jako ty, které poskytují pomalý přístup na server, který brání přenosu dat. Je to mnohem více než váš obsah, který zpomaluje věci, ale žádná společnost nepřizná, že jejich servery jsou pomalé nebo přetížené nebo že jejich možnosti ukládání do mezipaměti DNS jsou dílčí.

Nejlepší společnosti poskytující webhosting jsou ty, které věnují pozornost důležitým podrobnostem, a domníváme se, že se na tomto seznamu řadí vysoko:

1. Snadno použitelné uživatelské rozhraní (UI)

Uživatelské rozhraní a ovládací panel musí být dostatečně intuitivní, aby uživatel mohl provádět změny a aktualizace a přidávat nové domény, plánovat zálohování webů a rychle a snadno nastavovat aplikace, jako je WordPress..

Ovládací panel WebHostFacePříklad – ovládací panel uživatele WebHostFace – jednoduchý a snadno použitelný.

2. Zaručená rychlost webu

Weboví hostitelé, kteří poskytnou písemnou záruku rychlosti svého webu, vám s mnohem lepší pravděpodobností poskytnou trvale dobré zkušenosti s koncovým uživatelem a mnohem méně pravděpodobné, že vám poskytnou řešení, pokud existuje měřitelný problém. Bez toho se připravte na velmi nepříjemné rozhovory o tom, jak si hráváte svůj vlastní web a obruče, které budete muset přeskočit, abyste jej opravili..

3. Spolehlivost

To je v souladu s konceptem konzistence. Chcete si vybrat hostingovou společnost, která vám zaručí 99,9% provozuschopnost serveru. Pokles provozuschopnosti o pouhých půl procenta (tj. 0,05%) se může promítnout do dvou celých dnů prostojů ročně. Kolik vydělá váš blog za den? Můžete to zdvojnásobit a přidat k ceně sub-par webhostingu.

4. Cena a možnosti platby

Existuje mnoho webů, které účtují poplatek za služby, které uživatel pravděpodobně nikdy nevyužije. Dobré hostingové společnosti rozvrhují strukturu svých cen a vysvětlují, za co platíte. Poskytují také odstupňované, rozumné cenové plány, které vyhovují potřebám vašeho konkrétního webu.

5. Servis po prodeji

Jak spolehlivý je váš současný webový hostitel, když potřebujete zavolat o pomoc? Jaké jsou čekací doby? Jaké hodiny uchovávají? Co víc, pokud dáváte přednost možnosti zkoumat problémy, než budete muset čekat na zástupce? Má vaše hostingová společnost k dispozici komplexní databázi znalostí všech svých zákazníků?

A co když musíte zavolat? Jsou zástupci dobře informováni ve všech směrech, ať už jde o prodej, fakturaci nebo technickou podporu? Máte rutinně pět různých odpovědí na stejnou otázku od pěti různých opakování?

Dobré společnosti poskytující webhosting jsou dostatečně personální, dostupné 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a mají funkční, jednotně vyškolený tým, který zvládne všechny druhy problémů a poskytuje konzistentní řešení..

Hosting zpětných vazeb uživatelůPříklad – skutečná zpětná vazba od uživatelů po poprodejní podpoře SiteGround.

Opravdu záleží na ceně?

Všichni jsme slyšeli staré přísloví: „Dostanete to, za co platíte,“ a přestože to v mnoha případech platí, není to vždy pravda, pokud jde o webhosting.

Dražší nemusí nutně znamenat lepší. Jak jsem již dříve uvedl, některé z nejhorších hostingových společností tam mají některé z nejvyšších sazeb, protože kořistí zákazníky, kteří nevědí, co potřebují. Malá cena nemusí nutně znamenat výhodné produkty nebo služby v suterénu.

Některé společnosti poskytující rozpočet mají své nevýhody. Snižují náklady zkrácením hodin pro živou podporu nebo přísně zpracovávají podporu prostřednictvím online chatu (takže mohou provádět pět konverzací najednou – někdy i více). Aktualizují své servery krok za krokem vylepšením technologie. Nejlepší způsob, jak zjistit, zda váš poskytovatel výhodného webhostingu je opravdu výhodný, je udělat si domácí úkoly a položte správné otázky.

Zjistěte, jak snadné je získat přístup k podpoře. Prozkoumejte nejnovější technologie webhostingu a podívejte se, jak každá společnost, kterou považujete za jízdné, se schopností udržet krok.

Červené vlajky se společností poskytující rozpočet

Zde je několik věcí, na které byste si měli dát pozor jít na levný web hosting. Některé z nich nemusí nutně dělat špatné rozhodnutí, ale mohou mít vliv na výkon vašich stránek.

Zbytečné aktualizace softwaru

Společnosti poskytující rozpočet často doporučují prémiový software od přidružených partnerů, který pravděpodobně nepotřebujete.

Přetížené servery

Pokud vidíte velké množství negativních recenzí, které uvádějí nadměrné prostoje, pomalé rychlosti nebo výpadky, je to určitě známkou toho, že společnost má v přetížené síti příliš mnoho zákazníků..

Zakázané IP

Pokud hostitelská společnost obchoduje se spoustou spammerů, může váš web trpět tím, že je v rozsahu IP, který byl zakázán ve více oblastech.

Omezený přístup k databázi MySQL

Každý hostitel, který nabízí méně než 100 tabulek, způsobí problémy v řadě.

Skryté poplatky

Některé hostingové společnosti nabízejí hluboké slevy v prvním roce a pak vás zabijí směšnými cenami do budoucna. Pak se pokusíte zrušit, oni plácnou vás s obrovským storno poplatek. Udělejte si domácí úkoly a víte, co budete platit dlouhodobě.

“Jak tedy mohu vybrat správného hostitele?”

Pro nové blogery –

 • Vždy byste měli začít s dostupným sdíleným hostingem.
 • Pokud právě začínáte, nejdůležitějšími věcmi, které byste měli zvážit, je vytváření dobrého obsahu, inzerce, vytváření seznamů e-mailů a udržování kroků s vašimi kanály sociálních médií. V těchto oblastech byste měli utrácet své peníze.
 • Váš poskytovatel webhostingu by neměl být na mysli ani na něco, co vyžaduje příliš mnoho vaší investice (prozatím)..

Pro ostřílené blogery –

Jakmile váš blog hromadí dostatečné množství přenosů (hrubý odhad – 1 000 jedinečných návštěv za den), je čas zvážit aktualizaci hostingu pro lepší zabezpečení a uživatelský dojem.

Osobně bych nechal využití paměti blogu top 80%. Pokud ano, je čas zvážit hosting VPS (nebo vyhrazený) pro zlepšení výkonu webu. Držte krok s uptimeem vašeho blogu a rychlostí odezvy pomocí podobných nástrojů Bitcatcha, Robot uptime, Čerstvé ping, Pingdom a číst weby, které publikují skutečná data výkonu serveru, jako je HostScore.

Sečteno a podtrženo

Správná hostingová společnost je základním prvkem úspěchu vašeho blogu. Vyberte si moudře a udělejte všechny své domácí úkoly. Ne všichni weboví hostitelé s rozpočtem poskytují dílčí služby, ale před zavázáním byste měli vždy důkladně zkontrolovat jakoukoli službu.

Jedna poslední poznámka: Filtrování prostřednictvím negativních recenzí

Protože jsem zmínil recenze, myslel jsem si, že by bylo vhodné něco vyjasnit: Negativní recenze nejsou vždy spravedlivým zastoupením webhostingové služby.

Velké hostingové společnosti budou mít vždy nespokojené zákazníky. Jak se říká, „nemůžete potěšit všechny.“ Lidé mají sklon upadat do společností kvůli menším problémům nebo když mají nepřiměřená očekávání, která prostě nelze splnit, takže negativní hodnocení zrnko soli. Podívejte se na vzory v stížnostech. To je nejlepší způsob, jak odhalit, kde jsou skutečné problémy, pokud existují.

Poznámka – článek původně vyšel na Blog WHSR; nyní je spravován a aktualizován štábem BuildThis.io.

>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map