Co je obsah generovaný uživateli (a proč je důležitý pro váš marketing)

Představte si vztah, který vám dá vzrušení i stabilitu. Nechtěli byste to?


Pokud jste digitálním obchodníkem, pak je obsah generovaný uživateli (UGC) vaším dokonalým partnerem. Uživatelem vytvořený obsah nabízí dlouhodobý vztah, který by nikdy nevyšel z módy.

Co je obsah generovaný uživateli?

UGC, zkratka pro obsah generovaný uživateli, je jakýkoli mediální obsah vytvořený uživateli, který zmiňuje nebo odkazuje na vaši značku a zveřejněný ve veřejné sféře sdílením na webech, platformách sociálních médií, blogovacích webech, recenzovaných nebo hodnotících webech atd.

Jde prostě o veškerý obsah vytvořený lidmi, kteří nejsou úředníky vaší značky a sdílejí své zkušenosti se značkou se svou rodinou, přáteli a následovníky. Obsahem může být cokoli, od písemných materiálů, příspěvků do blogů, příspěvků na fórech, recenzí nebo vizuálů, jako jsou obrázky, GIFy, videa nebo zvukové nahrávky..

Proč je obsah generovaný uživateli důležitý pro váš marketing?

UGC vládne světu marketingu. Důvodem je to, že se napojuje na nevyslovenou touhu zákazníka získat uznání a uznání. Externí uznání nebo slovo uznání pro vaši značku, a to i díky vašim původním zákazníkům přidává hodnotu důvěře a afinitě, kterou mají uživatelé ve vaší značce.

To je dále povzbuzuje, aby sdíleli váš obsah související se značkou se svou rodinou a přáteli prostřednictvím platforem sociálních médií (a to prospívá vaší značce šikmo).

93% uživatelů považuje UGC za výhodné při rozhodování o nákupu, zatímco 86% tisíciletí považuje UGC za klíčový ukazatel vysoké kvality značky (zdroj). UGC není úplnou náhradou marketingové strategie, ale tajnou omáčkou, která zvyšuje účinnost celého marketingového arzenálu.

Poté, co bylo řečeno, existuje mnoho dalších výhod, které odpovídají výše uvedené otázce – Proč uživatel vytvářený obsah?

Pojďme se podívat na některé z těchto důvodů.

1. Pravost

Obsah generovaný uživateli je velvyslanec objektivity. Tato objektivita vyplývá ze skutečnosti, že UGC je vytvořeno skutečnými a skutečnými uživateli vaší značky. Nepodporují vaši značku, protože jsou za to placeni, ale pouze proto, že jsou skutečně spokojeni s produkty a službami vaší značky..

60% spotřebitelů tvrdí, že UGC je nejautentičtější formou obsahu (Zdroj).

Když tedy na své webové stránky začleníte uživatelské zákaznické recenze nebo je zobrazujete jako digitální signage, prezentujete autentičnost své značky a předvádíte její sociální přijatelnost mezi vaší uživatelskou základnou. Proto je celková důvěra uživatelů ve vaši značku eskalována.

2. Zasnoubení

Obsah generovaný uživateli je ze své podstaty poutavý. Hlavním zdrojem obsahu vytvářeného uživateli jsou sociální média. Všichni víme, jak návykové sociální média jsou. Je to jeden z nejpoužívanějších triků, který zvyšuje zapojení uživatelů.

Na základě studie Meltwater má UGC o 73% vyšší CTR (Zdroj).

Když tedy zobrazujete obsah sociálních médií generovaný uživateli vašemu publiku, ať už prostřednictvím vašeho webu nebo prostřednictvím sociálních stěn v událostech a digitálním značení, vaši uživatelé jsou tímto automaticky zaujati a vyzývají se, abyste zveřejňovali na sociálních médiích pomocí hashtagů, aby se stali část displeje vaší sociální zdi.

Jedním z vynikajících příkladů efektivní sociální stěny byla kampaň hashtag zaměstnanců společnosti Cisco. Využívalo sjednocující téma s mapou světa a shromáždilo tweety z celého světa, což dokazuje dobré zapojení.

Např.- Taggbox je úžasný prodejce sociálních stěn, který zobrazuje agregovaný obsah generovaný uživateli z více platforem sociálních médií a pomáhá zapojit publikum na vaše události nebo na vaše webové stránky. Je to skvělý způsob, jak povzbudit účast uživatelů a interakci s vaší značkou, a tím zlepšit celkovou návratnost investic vaší marketingové kampaně. Dostanete supervelmoci k šíření marketingu z úst i za cílové kruhy.

3. Konverze

Obsah generovaný uživateli je klíčovým faktorem konverzí pro vaši firmu. UGC představuje sociální důkaz, čímž zvyšuje důvěru uživatelů a přesvědčuje je, aby provedli konečný nákup. To vám pomůže zvýšit procento návštěvníků webových stránek a publika událostí, které se nakonec promění v zákazníky.

Porovnání konverzí mezi UGC a bez UGC.
UGC pomáhá zvýšit konverze o 161% napříč odvětvími. To je obrovský dopad! povědět kamarádovi

Spuštění UGC Contestů je jedním z nejvíce vyzkoušených a vyzkoušených způsobů, jak dosáhnout konverzí vaší značky. Otevírá to záplavu zapojení uživatele pro vaši značku.

Kampaň #MyCalvins spojuje celebrity s typickými spotřebiteli, jako jsme my. Při prohlížení obrazových galerií na webu mohou návštěvníci vidět spotřebitele, kteří fotografie odeslali. Poté mohou návštěvníci provést nákup kliknutím na obrázek.

Dalším skvělým způsobem, jak zvýšit míru konverze, je vložení obsahu sociálních médií generovaných uživatelem do prodejního místa, které funguje zároveň jako inspirace. Vaše konverzní kurzy jsou tedy nesmírně vylepšeny.

4. Budování komunity

Obsah generovaný uživateli je skvělý způsob, jak vybudovat silnou a loajální komunitu kolem vaší značky. Tato komunita vám nejen pomůže růst, ale také obhajuje, aby vaše značka byla věrnými zákazníky.

Kampaně UGC fungují jako skvělá platforma pro vaše cvičení při budování komunity. Pomáhá vám vybudovat hluboké spojení se zákazníky.

Kampaně UGC = skvělý způsob, jak vybudovat silnou komunitu kolem značky (Zdroj).

UGC je jako nevyžádaný obsah, který přichází přímo od vašich zákazníků. Vaši uživatelé oceňují pozitivní UGC, které se zobrazují na vašem webu nebo při vašich událostech nebo jako vaše digitální signage. Pomáhá budovat důvěru uživatelů ve vaši značku. Tato důvěra zase spojuje vaše zákazníky s vaší značkou jako komunitou, čímž se z nich stává dlouhodobý zákazník vaší značky.

5. SEO výhody

88% zákazníků důvěřuje recenzím vytvářeným uživateli, stejně jako důvěřuje doporučením jejich rodiny a přátel. Nyní si jen představte, jaký dopad bude mít vložení sociálních médií na web (vytvořený vašimi uživateli) na míru konverze, dobu setrvání, relevanci webu a celkové hodnocení vaší webové stránky elektronického obchodu..

Studie ukazuje, že návštěvy stránek ekologického provozu se v průběhu 9 měsíců zvýšily přidáním hodnocení zákazníků na webové stránky.

Obsah generovaný uživateli má schopnost poskytovat svým zákazníkům sociální důkaz v každém kroku jejich cesty nákupu. Zároveň poskytuje obchodníkům úžasnou příležitost, jak na váš web nasměrovat potenciální provoz. To vám pomůže zlepšit hodnocení v seznamu vyhledávání na Googlu. Ve skutečnosti, hlášení ukazuje, že u těchto webů, které obsahovaly recenze uživatelů jako součást obsahu jejich webových stránek, došlo ke zvýšení hodnocení jejich vyhledávačů. Není to skvělé?

6. Povědomí o značce

Obsah generovaný uživateli iniciuje řetězovou reakci, kdy když jeden uživatel zveřejní něco o vaší značce na sociálních médiích a poté začnou ostatní uživatelé publikovat podobný obsah o vaší značce. Tento obsah generovaný uživateli je k dispozici pro více sociálních kruhů vašich věrných zákazníků, čímž se zvyšuje povědomí o značce.

Kampaň Share-a-Coke zůstává skvělým příkladem vysoce úspěšné kampaně generované uživateli, která zvyšuje povědomí o značce. Kampaň umožňuje lidem přizpůsobit koksovací plechovky.

Uživatelsky generovaný obsah sociálních médií je jedním z nejoblíbenějších a nejoblíbenějších tahů obchodníků, kteří využívají široké spektrum sociálních médií k šíření ústního marketingu pro vaši značku a šíření relevantních informací o něm. 84% millennials a 70% baby boomu souhlasí se skutečností, že obsah vytvářený uživateli má alespoň určitý vliv na jejich nákupní rozhodnutí.

Obsah generovaný uživateli může ovlivnit rozhodování o nákupu – 84% tisíciletí a 70% baby boomu. Povědět kamarádovi

7. Šetří zdroje

Uživatelem generovaný obsah je zlatý důl informací a dat, který je často podceňován. A pokud sociální média považujeme za zdroj obsahu vytvářeného uživateli, je to jako nekonečný fond. Můžete se neustále potápět a nikdy vám nepomůže s novým a neobjeveným obsahem. To vám ušetří spoustu času, peněz a celkové úsilí, které lze efektivně investovat někde jinde, čímž se vaše marketingová kampaň stane robustnější.

Spíše než nechat obsah spočívat na sociálních médiích, můžete využít obsah generovaný uživateli v e-mailové marketingové kampani. Například Foot Locker rozeslal pravidelné e-maily s obrázky zákaznických příspěvků, aby se zvýšil počet konverzí.

Začlenění obsahu generovaného uživateli do vaší marketingové strategie, jako je e-mailový marketing, vás také ušetří před náročným úkolem neustálého vytváření nového obsahu. Tím se uvolní vaše zdroje, které mají být použity k dosažení jiných marketingových cílů. Jakmile jste úspěšně spustili kampaň hashtag UGC na sociálních médiích, v podstatě jste nastavili konstantní zdroj pro nový a svěží obsah pro své marketingové účely, a to i obsah vytvořený uživateli, nejlepší formu reklamního obsahu. Nyní musíte pouze agregovat a moderovat obsah generovaný uživateli.

8. Získejte statistiky publika

Obsah generovaný uživateli je jako přímá zpětná vazba od publika a uživatelů. Nic nemůže být lepší formou statistik než obsah generovaný uživateli, aby se zlepšila vaše marketingová strategie. Nyní by tento přehled publika / uživatelů mohl mít různé formy a typy.

Ať už jsou to recenze zákazníků, komentáře, obrázky, videa, tweety nebo jakákoli jiná forma příspěvku na sociálních médiích.

Tento vhled publika by mohl být pozitivní i negativní. Pozitivní zpětná vazba je vždy žádoucí, ale negativní zpětná vazba je stejně důležitá. Vždy můžete předvést svou pozitivní zpětnou vazbu a naučit se zlepšovat své nevýhody ze záporné zpětné vazby. Obsah generovaný uživateli tak pomáhá získat informace o publiku, které vám mohou pomoci vylepšit vaši marketingovou kampaň a zvýšit tak její robustnost.

Konečně…

Objevte, jaký druh obsahu je vaše publikum nadšené pro vaši značku / událost a zapojte je tím, že jim poskytnete příležitost vytvořit pro svou událost / značku uživatelský obsah. Výsledky vás opravdu šokují. Úžasné výhody, které obsah generovaný uživatelem přináší pro vaši marketingovou kampaň, jsou opravdu neuvěřitelné.

Obsah generovaný uživateli je skvělou volbou pro události. Publikum na akcích je vždy nadšeno interakcí s uživatelem generovaným obsahem zobrazeným na sociální zdi nebo jako digitální signage. Snadno zveřejňují příspěvky na sociálních médiích a stávají se součástí zobrazovaného obsahu generovaného uživateli. UGC pro webové stránky je také úžasný způsob, jak zlepšit celkový výkon vašich webových stránek a přilákat k nim potenciální provoz, čímž se zlepší váš online obchod.

Na co ještě čekáte? Začněte začleňovat obsah generovaný uživateli a začněte využívat úžasné výhody vaší marketingové kampaně.

Jsem Anne Griffin a jsem digitální marketingová a technická spisovatelka. Jsem nadšený z průzkumu a psaní o inovacích, technologiích a trendech digitálního marketingu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map