Barevná schémata webových stránek, která můžete použít pro svůj web WordPress

Právě jste se zaregistrovali WordPress, a jste připraveni vytvořit svůj první web. Problém je, že nemáte tušení, jak chcete, aby to vypadalo. Nemůžete si jednoduše vybrat téma a držte se ho – je také důležité zvolit dokonalé barevné schéma.


Zní to děsivě? Nebojte se. Shromáždil jsem několik ohromujících příkladů barevných schémat webových stránek, z nichž se můžete inspirovat. Diskutujeme také o tom, jak postupovat při výběru perfektní palety pro váš web.

Proč jsou barevná schémata důležitá

Předtím, než se dostaneme do seznamu, pojďme diskutovat o tom, proč je důležité vybrat správné barvy pro váš web.

Zaprvé, zřetelné barevné schéma dělá vaši značku nezapomenutelnější.

Velká firemní jména obvykle používají barvy svého loga pro své webové stránky, reklamy a další úsilí o budování značky. Například FedEx používá fialovou a oranžovou, zatímco PayPal si vybírá několik odstínů modré. Při důsledném používání těchto barev veřejnost spojuje určité barevné schéma se značkou.

Dobré barevné schéma může oslovit i vaše cílové publikum.

Podle průzkumu společnosti Scott Design se zdá, že dvě oblíbené barvy jsou modrá a zelená.

Každý demografická skupina má své vlastní preference barev. Jejich chuť mohla být ovlivněna jejich výchovou, kulturou, společností a mnoha dalšími faktory.

Například barva může mít různé významy v různých kulturách. Černá obvykle znamená eleganci, ale v některých kulturách představuje utrpení.

Společnosti použily efekty barev pro své vlastní výhody. Například děti obvykle reagují na světlé barvy pozitivněji. Tak, web jako PBS Kids používá světlé barevné schéma k přilákání dětí.

A konečně, barvy mohou vést k vyššímu zapojení uživatelů.

Nedávný studie ukazuje, že tlačítka CTA s vysokými kontrastními barvami mají vysokou míru konverze. To znamená, že tlačítko by mělo být v barvě, která vyniká oproti barevnému schématu webu.

Jak vidíte, je důležité zvážit barvy všech prvků vašeho webu, i když je to jen tlačítko.

Jak si vybrat ten správný barevný systém pro váš web

Nejjednodušší způsob, jak vybrat dobré barevné schéma, je pomocí generátorů barev. Zde je několik nástrojů, které můžete použít:

 • Colorspire– náhled barev na webové stránce šablony.
 • Paletton– podívejte se, jak bude vaše barevné schéma vypadat v různých rozloženích.
 • Coolors– generujte barevná schémata z obrázků podle vašeho výběru.

Pokud však chcete vytvořit barevné schéma od nuly, můžete udělat následující:

 1. Vyberte dominantní barvu. To je barva, kterou chcete vyniknout nejvíce. Doporučujeme používat barvu vaší značky na celém svém webu.
 2. Vyberte sekundární barvy. Tyto barvy doplňují nebo posilují vaši dominantní barvu.
 3. Určete, kam umístit barvy. Někteří lidé rádi používají dominantní barvu pro zdůrazněné funkce, jako jsou tlačítka a odkazy. Jiní by jej mohli použít pro velké vizuální prvky, zatímco sekundární barvy jsou pro texty. Prozkoumejte možnosti a najděte tu nejlepší pro vás.
 4. Vyberte barvu pozadí. Lidé obvykle volí neutrální tón, aby byl web čitelný.

8 ohromujících barevných schémat webových stránek

Protože 34% webů používá WordPress, vybral jsem pečlivě 8 typů barevných schémat, které můžete použít jako inspiraci pro svůj web WordPress:

1. Živé

Navštivte Climate Optimist

Jasné a živé barvy mohou být perfektní volbou pro weby, které chtějí nastavit živý a energický tón.

Web Climate Optimist je příkladem dobrého použití těchto barev. Jako organizace pro změnu klimatu chtějí inspirovat pozitivitu a sebevědomí, aby se lidé účastnili jejich kampaně. Toto je ztělesněno v jejich žluté, růžové a zelené barevné schéma.

2. Ztlumeno

Navštivte Mosole

Pokud chcete, aby váš web vypadal elegantně, zvažte použití tlumených tónů. Nemusí být tak poutavé, ale správná barevná kombinace může vypadat stylově.

Cílem této webové stránky italského vinařství Mosole je takový tón. Desaturují zemité barvy, jako je hnědá a zelená, a vytvářejí elegantní efekt, který stále představuje jejich značku jako vinařství.

3. Světlo

Navštivte Bosumhus

Pokud chcete, aby vaše webové stránky vypadaly příjemně, doporučujeme použít světlejší odstíny. Příjemný web, stejně jako pohodlný domov, umožňuje návštěvníkům strávit na vaší stránce více času.

Bosumhus, domovská webová stránka, představuje vynikající příklad tohoto barevného schématu. Zatímco texty jsou tmavé, ostatní prvky jsou většinou světle hnědé a béžové s náznaky zemské zeleně sem a tam. Web je také dobrým příkladem toho, jak mohou vaše fotografie představovat vaši barevnou paletu.

4. Tma

Navštivte Critical TechWorks

Na rozdíl od světlých barev symbolizují tmavé barvy obvykle tajemství. Navíc se používá k reprezentaci modernosti a futurismu.

V tomto příkladu Critical TechWorks používá tmavé barvy k doplnění své identity jako technologické společnosti nové generace.

Web také ukazuje, jak můžete používat tmavé barvy a zároveň působit podmanivě. Přestože je většina barev hluboká, web používá pro zvýraznění také neonovou modrou barvu.

5. Pastel

Navštivte Mont-Roucous

Pastely byly v posledních letech trendem designu. Tyto barvy jsou měkké a vybledlé a jejich cílem je uklidnit.

Obvykle se to týká kojenců, protože tyto barvy se často vyskytují ve školkách. Mnoho webových stránek však tyto barvy používá k oslovení i mladé demografické skupiny.

Web společnosti Mont-Roucous je vynikajícím příkladem použití pastelových barev. Protože jsou jejich produkty určeny pro kojence, používají pro svoji značku jemně růžovou a modrou barvu.

6. Monochromatické

Navštivte Brightscout

Pokud nevíte, jak kombinovat barvy, zkuste vybrat jednu barvu a celý web nechte jednobarevný. To znamená, že na své stránce budete používat pouze různé odstíny stejné barvy.

Brightscout ukazuje, jak můžete použít různé odstíny zelené na stejné stránce. Přestože je vše převážně zelené, použití světlých i tmavých odstínů brání tomu, aby stránka vypadala plochě.

7. Přízvuk

Navštivte Frakton

Zvýrazněné barvy se vztahují na barvy, které se používají k zdůraznění důležitých prvků. Tyto barvy se používají střídmě a některé weby používají barvu značky jako přízvuk.

Například, Frakton používá převážně černou a bílou barevnou paletu s místy žlutými sem a tam. Černobílé schéma pomáhá upozornit na žluté zvýraznění, takže akcentová barva se používá pro tlačítka, zvýrazněné texty a záhlaví.

8. Kontrastní barvy

Navštivte Turner Dairy Farms

Některé weby rádi používají dvě kontrastní barvy, aby vytvořily výrazný vizuální efekt. Tyto barvy obvykle sedí na opačných koncích barevného kola.

Turner Dairy využívá červenou a modrou k tomu, aby své mléčné výrobky spojil s nemléčným zbožím. Udržují tento kontrast na svých webových stránkách. Tlačítka a titulky jsou většinou červené, zatímco vizuální prvky jsou modré. K čitelnosti také používají bílé pozadí.

Zabalení

Výběr správného barevného schématu není jen o kombinaci krásných barev dohromady. Jde o výběr toho, který je vhodný pro vaši značku, publikum a zapojení uživatelů.

Chcete-li najít dobrou paletu při hledání dobré palety, použijte generátory barev. Rozhodněte se, které budou vaše dominantní, sekundární a barvy pozadí. Budete také muset přemýšlet o tom, jak by měla být každá barva umístěna na vašem webu.

Přestože jsem uvedl pouze 8 barevných schémat, existuje nekonečné barevné kombinace, které můžete vyzkoušet pro svůj web WordPress. Takže se nebojte experimentovat a hodně štěstí.

Simon Dwight Keller je podnikatel v oblasti digitálního marketingu, který dychtivě přivádí na svůj web tuny provozu s kreativním a působivým obsahem. Po třech letech tvrdé práce na volné noze se rozhodl rozšířit své služby na další úroveň, spoluzakládal společnost digitálního marketingu PRable. Nakonec Simon cítil, že aby dosáhl více, musel založit svou vlastní společnost – SDK Marketing. Se svým malým, i když profesionálním týmem, je připraven přijmout nové výzvy, zvýšit provoz a zvýšit příjmy. Kromě své pálivé vášně pro SEO se zajímá o lední hokej a cestování. Spojte se se Simonem LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map