7 rychlých způsobů propagace (a vašeho blogu)

Jo, jo – já vím, neměli bychom se chlubit. Existuje však rozdíl mezi vychvalováním a trochou nestydatého šilinku nebo vlastní propagace. Pro začátečníky se chválení lidí cítí špatně. Vlastní propagace – pokud je udělána správně – prostě způsobí, že chtějí to, co prodáváme. Nemluvě o tom, že sebepropagace je v našem podnikání prostě nutností – a je to stěží hřích.


Přemýšlejte o tom takto: společnosti uzavírají reklamy, restaurace distribuují nabídky a kupóny. Bloggové by teoreticky mohli tyto propagační cesty využít … ale nemyslím si, že by návratnost investic byla skvělá. Je však důležité, abychom my bloggerové používali to, co máme k dispozici (se slušnými výnosy) – sílu vlastní propagace…

Koneckonců, pokud se nepropagujete, kdo bude?

Jako bloggery existují naše firmy na webu – takže je logické, že bychom se měli také propagovat na webu. Zde je několik skvělých míst pro vlastní propagaci.

1. Sociální média

Sociální média jsou skvělý způsob, jak se spojit s podobně smýšlejícími lidmi a najít své fanoušky. Twitter, Facebook a LinkedIn jsou všechna známá místa – to znamená, že na navázání spojení čeká spousta potenciálních spojení.

Pokud jste právě začínají, možná budete chtít zvážit napojení na sítě ostatních ovlivňovačů a zjistit, jak se sami úspěšně propagují. Sledujte, co dělají – jak interagují se svými stoupenci, jak vkládají své odkazy a podnikání do komentářů a jak využívají své vlastní zdroje? Sledujte, co funguje – a pak využijte své znalosti k vlastnímu úsilí v sociálních médiích.

Přijměte opatření: Najděte vlivníky ve svém oboru

Chcete-li se samozřejmě dívat na tyto vlivníky, musíte vědět, kdo jsou … Buzzsumo je skvělý nástroj, jak se to naučit. S Buzzsumo můžete odfiltrujte vlivy ve vašem oboru na základě jejich počtu následovníků a retweetů na Twitteru.

buzzsumo-searchBuzzSumo Influencer Search (webhosting)

2. Fóra

S výjimkou fóra internetového marketingu jsou členové fóra v jiných výklencích obvykle velmi přátelští a vnímaví k ostatním, kteří zveřejňují kvalitní, užitečný a relevantní obsah. Moderátoři navíc bývají v pořádku, kdy přispívají starší členové – a přerušení spojení (samozřejmě za předpokladu, že odkazy a příspěvky jsou samozřejmě relevantní).

Relevance je klíčem k používání fór ve svůj prospěch.

Pokud například provozujete web, který hovoří o mamince, můžete zvážit odhlášení z fóra o vaření nebo péči o děti – pravděpodobně budou mít témata relevantní pro váš blog a čtenáře, kteří se zajímají o uvedená témata. Možná najdete vlákno diskutující o tom, co dělat a co dělat pro kojení, nebo rychlá, snadná a zdravá výměna receptů na večeři – je pravděpodobné, že budete muset přispět něčím relevantním a zajímavým … v tom případě můžete přidat svůj příspěvek spolu s odkazem zpět na svůj blog, kde mohou najít další informace.

Klíčem je také vyhýbání se spamu – nezveřejňujte na každém vlákně odkaz na svůj blog.

Vaším cílem je být užitečný pro komunitu a zrušte tento odkaz pouze v případě, že legitimně přidává hodnotu diskusi po ruce, nebo když ji člen požaduje.

Přijměte opatření: Najděte ve svém výklenku aktivní fóra

Chcete-li zveřejnit příspěvky v příslušných vláknech fóra, musíte je nejprve najít. Zkuste hledat:

„Inurl: / forum + klíčové termíny“, „inurl: / vbulletin / + klíčové termíny“ atd..

Pokud například nabízíte hamburgerový recept, hledejte „inurl: / vbulletin / + burger recept“ – nebo, pokud chcete sdílet tipy na blogování, hledejte „inurl: / forum / + tipy na blogování “- atd.

3. Informační bulletin

Informační bulletiny jsou skvělý způsob, jak se spojit se čtenáři mimo váš skutečný blog a zvýšit tak jejich hodnotu.

Nejprve budete potřebovat způsob, jak tyto e-mailové adresy shromažďovat – váš blog je pro to skvělý. Jednoduchý formulář s jedním polem, pomocí kterého mohou zadat svou e-mailovou adresu pomocí rychlého jednostranného letáku, bude trikem. Pokud jde o samotný zpravodaj, musíte najít způsob, jak učinit zajímavým, aby jej lidé skutečně četli… a chtěli pokračovat ve čtení..

Pro čtenáře není nic zajímavějšího než možnost seznámit se se spisovatelem – nebojte se sdílet osobní údaje. Z tohoto důvodu mi nikdy nezmeškáte zpravodaj Web Hosting Talk – je to neustále zajímavé a mám pocit, že se s autory seznamuji..

Příklad ze skutečného života: Dennis Johnson z Web Hosting Talk

Takto Dennis Johnson nedávno napsal svým předplatitelům o krtcích na svém dvoře –

wht-zpravodaj

Citováno z Newsletteru Web Hosting Talk (říjen 2014, The Mole)

… Přál bych si, aby to zahrnovalo tipy, jak se zbavit molů z mého dvora. Myslel jsem, že je mám pod kontrolou – a udělal jsem to. Potom – najednou – po několika letech, kdy byli krtci svobodní, se vrátili asi před měsícem. Prostě se nevrátili, přivedli celou svou rodinu! Všechny děti, tety a strýcové, prarodiče, všichni! Nemohu stěží chodit po svém dvoře kvůli všem mole stezkám, kterými propadnu. Mám dost času na chůzi bez přidané překážky ze všech náhlých stabilních terénů je mnohem dále, než se zdálo…

Můžeš přihlaste se do služby Web Hosting Talk here.

4. Zúčastněte se konference

Konference jsou skvělým způsobem, jak potkat potenciální čtenáře – a protože nepochybně navštěvujete konferenci relevantní pro vaše téma blogu, tito potenciální čtenáři jsou všichni potenciální čtenáři. Rozšiřte dosah této možnosti vlastní propagace tak, že tyto vizitky přinesete z tipu č. 5 a odškrtnete ty příspěvky sociálních médií od tipu č. 1.

Toto je moje vizitka. Můžete to udělat také - dokonce nemáte název společnosti, který by na něm mohl tisknout.

5. Vizitky

Ano, vaše firma existuje online – ale žijete ve fyzickém světě.

Jste povinni potkat lidi ve vašem oboru – zejména pokud se účastníte síťových akcí nebo mixérů v oboru. Udržování vizitek po ruce není jen pohodlný způsob sdílení kontaktních informací – poskytuje blogu úroveň legitimity a profesionality..

Toto je moje vizitka. Měli byste také udělat jeden – i když nemáte název společnosti pro tisk na to.

6. Síť na obchodních výstavách

Veletrhy existují téměř na každé konferenci a někdy dokonce i samostatně.

Víte, co je skvělé na obchodních výstavách? Každý, kdo tam je buď hledá k prodeji nebo hledá ke koupi. Vy jako účastník máte příležitost zahájit diskusi se všemi prodejci – nemluvě o dalších účastnících, kteří jsou v nákupním režimu. Připravte si tyto vizitky.

7. Vydejte tiskovou zprávu

Tiskové zprávy jsou skvělým relativně levným (a občas bezplatným) způsobem propagace vašeho blogu. Vydání může najít kdokoli online a pokud je vaše novinka, může se dokonce dostat do zpravodajství. Chcete-li rozšířit dosah vaší prodejny a zvýšit pravděpodobnost jejího vyzvednutí, pošlete ji osobně na krátkou vzdálenost do příslušných médií – průmyslové publikace nebo weby i místní média jsou dobrými možnostmi.

Klíčem je nabídnout něco zajímavého – ať už se jedná o novou službu nebo nabídnutí spuštění, událost, oznámení, že budete mluvit na akci, prozradí nebo loterie – získáte představu.

Přes tebe

Existuje nespočet způsobů, jak se propagovat a získejte nový provoz na svém blogu – a ještě lépe, mnoho z nich přichází bez cenovky.

Tak na co čekáš? Dostaňte se tam a začněte šilinkem na vlastní účet.

Článek napsal Jerry Low; původně se objevil na Blog WHSR; nyní je spravován a aktualizován štábem BuildThis.io.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map