7 nejúspěšnějších triků elektronického obchodování, které lze implementovat do vašeho podnikání

Tento článek napsal Lori H Morris


Každý podnikatel má hluboké přání začít podnikat a nechat ho běžet na autopilotu. eCommerce je nejlepší způsob, jak řídit firmu, která pracuje sama za sebe. Pomocí těchto úspěšných tipů přeměňte svůj malý obchod s eCommerce na úspěšný.

igor-miske-207639Tipy pro eCommerce implementovat do vašeho podnikání.

Další užitečné články pro ty, kteří začínají s elektronickým obchodem:

 1. Otevřete obchod s eCommerce pomocí WordPress
 2. Zahajte online obchod s dropshippingem se službou Shopify
 3. Vytvořte si online vzhled pomocí Wix
 4. Založte cestovní blog a vydělejte peníze
 5. Nejlepší webhosting pro malé a střední firmy

1. Zacházejte se svou vášní jako s firmou

Pokud se vaše podnikání v oblasti elektronického obchodu narodilo mimo koníček nebo něco, co děláte ve svém volném čase, posuňte svou vášeň na další úroveň. Začněte o tom uvažovat jako o koníčku a přemýšlejte o tom jako o fungujícím podniku. První chybou podnikatelů v podnikání je myšlenka, že jejich podnikání je příliš malé na to, aby se nazývalo obchodem. To vůbec neplatí. Strategicky přemýšlejte o tom, jak můžete rozvíjet své podnikání

Začíná to následujícím:

 • Vypracování obchodního plánu pro růst. Když máte zaveden plán, můžete na jeho dosažení pracovat.
 • Získání financování pro váš nový obchodní podnik. Promluvte si s investory nebo navštivte půjčku v bance. K zahájení vašeho koníčka v podnikání budete potřebovat kapitál.
 • Vytvořte marketingový plán. Každé podnikání, velké nebo malé, má marketingový plán. Začněte uvádět na trh svůj produkt nebo služby ještě dnes. Je to první krok k růstu firmy.

2. Rozhodněte se pro dobrou platformu elektronického obchodování

Vzhledem k tomu, že jste vlastníkem firmy, potřebujete důkladnou vizi k identifikaci případných problémů dříve, než k nim dojde. Vyhodnoťte různé typy Platformy elektronického obchodování pro online podnikání protože to bude základ pro celou vaši operaci. Musíte trávit časy hledáním nejlepšího webového hostingu pro malé firmy, který vyhovuje vašim potřebám.

Při výběru softwaru musíte zvážit škálovatelnost, obavy o zabezpečení, marketingové nástroje a použitelnost. Zde je však třeba zvážit několik dalších věcí:

 • Ceny a platby
 • Integrace
 • SEO a mobilní přívětivost
 • Služby zákazníkům

3. Zjistěte, kdo jsou vaši zákazníci

Prvním pravidlem každé firmy je poznání a pochopení vašich cílových zákazníků. Musíte znát jejich zvyky, jejich zájmy a jak tráví svůj volný čas. Mnoho podnikatelů udělá chybu, že tento zásadní krok v podnikání ignoruje. Výsledkem je, že při tvorbě marketingových strategií ztrácí spoustu času a zdrojů.

Chcete-li oslovit cílové publikum, zvažte spolupráci s webovými stránkami kupónů. Tato strategie funguje, pokud identifikujete své obchodní motivy, cílové publikum a máte jasnou nabídku produktů.

Toto je fáze, ve které určíte, jaké marketingové zdroje vytvoří nejlepší návratnost investic.

Při kopání do potřeb svých zákazníků můžete zvážit také následující:

 • Počínaje stávajícími daty
 • Mapování cesty zákazníka
 • Rozhovory se zákazníky
 • Provádění průzkumů zákazníků
 • Analýza vaší konkurence

4. Zjednodušte proces pokladny

Chcete prodat více svých produktů online?

Ujistěte se, že vaši zákazníci nejsou frustrovaní a neopouštějí své vozíky. Pokud je proces placení obtížný, mohou si místo toho koupit z jiného webu elektronického obchodu.

Zjednodušte proces placení, abyste každému usnadnili nákup na vašem webu. Toho lze dosáhnout odstraněním požadavku, aby uživatel založil účet, a snížením počtu stránek, na které někdo musí kliknout před nákupem.

Vytvořte výchozí a levnou možnost dodání, která se automaticky zobrazí na stránce nákupu. Automatické vyplňování by mělo být použito k rychlejšímu vyplňování formulářů.

Je také vhodné uložit zákazníkům informace o přepravě, fakturaci a platbě.

Ujistěte se, že existuje několik způsobů, jak zákazníci provádět platby za své objednávky, a zahrnout běžné platební možnosti, jako jsou Amazon a PayPal.

Dokonce můžete zvážit následující způsoby, jak vylepšit proces platby:

 • Zajistěte, aby pokladna byla mobilní
 • Zvažte použití indikátoru průběhu
 • Nepoužívejte členství nebo přihlášení
 • Dejte bezpečnostní funkce všude
 • Vyžadujte pouze méně důležité informace

carlos-muza-84523-1Zvyšte svůj prodejní proces tím, že zvýšíte prodej elektronického obchodu.

5. Udělejte svým zákazníkům značku Ambassadors

Hledáte způsob, jak do své firmy přidat nějakou důvěryhodnost?

Toho můžete dosáhnout pozitivním zářícím posudkem od předchozího zákazníka. Měli byste pravidelně sdílet a shromažďovat recenze a posudky, čímž povzbuzujete prodej návštěvníků vašeho webu.

Po obdržení posudku najděte způsob, jak se o něj podělit se svými zákazníky. Čím více o vaší firmě vědí, tím větší je pravděpodobnost, že si ji koupí. Zákazníci jsou tím nejlepším přínosem pro vaše podnikání; odpovídajícím způsobem je využijte.

Kromě toho můžete udělat několik dalších věcí:

 • Vydejte se na míli navíc a vytvořte na klienty hvězdný dojem – i malá osobní gesta způsobí zvlnění.
 • Poslouchejte stížnosti zákazníků – ukažte jim, že vám záleží na pocitech a touhách vašich zákazníků.
 • Nabídněte odměny – odměňte své zákazníky. Díky tomu budou myslet na vás více

6. Využijte bezplatné zkušební verze

Využijte bezplatné zkušební verze aplikací, abyste našli ty nejlepší pro vaše potřeby.

Jako nový vlastník firmy by mělo být experimentování součástí vašeho procesu. Pokračujte v používání aplikací, které jsou pro vaše podnikání nejužitečnější, zejména poté, co se podnikání stane rušnějším.

7. Proveďte přísný marketingový proces

Zvažte různé marketingové metody pro vaše podnikání.

Kromě používání sociálních médií můžete prezentovat své produkty i v populárních časopisech a dalších blogech. Využijte e-mailové zpravodaje, díky nimž budete mít své předplatitele přehled o svých obchodních nabídkách.

Optimalizace vyhledávače získáte nejlepší expozici. Ujistěte se, že vaše webové stránky jsou optimalizovány pro klíčová slova, aby se zvýšil váš organický provoz. Čím vyšší je váš web ve vyhledávačích, tím snáze vás vaši zákazníci najdou.

Zde je několik tipů, jak zlepšit marketingové úsilí v oblasti elektronického obchodování:

 • Strategie marketingu obsahu – Vytvořte strategii obsahu, která vám umožní rozšířit publikum a získat cílený provoz vyhledávání
 • Vybudovat oprávnění – Používejte své eCommerce obchody jako autoritativní platformu pro diskusi se zákazníky
 • Zaměření na místní značky – Pokud máte kamenný obchod, můžete se zaměřit na místní značky a marketing
 • Zůstaňte v obraze aktuálních zpráv z oboru – Využijte nejnovější zprávy z oboru jako obsah ke sdílení se svými zákazníky.
 • Upselling / cross-selling products – Při správném použití jsou techniky upelling a cross-sellingu efektivní. Zasáhněte svým návštěvníkům relevantní odkazy na produkty.

Závěr

Provoz lukrativního podnikání v oblasti elektronického obchodování je možný, pokud využíváte správné nástroje a taktiky, které vám pomohou růst. Stačí růst a tvrdá práce a strategie.

Lori H. Morris je specialista na digitální marketing a autor obsahu pro Toronto společnost pro vývoj webových aplikací a specializací na marketing, SEO a sociální angažovanost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map