5 tipů pro výběr správného poskytovatele e-mailových služeb pro vaši firmu

V posledních několika letech se drtivá většina podniků spoléhala na e-mailový marketing, aby rozrostla vaše podnikání a zvýšila jejich příjmy.


E-mailový marketing má návratnost investic 4 400%. Za každý dolarový podnik, který utratí za e-mailový marketing, uvidí na oplátku 44 $. Data rovněž ukazují, že e-mail je největším zdrojem konverzí s konverzním poměrem 4,38%.

Pro srovnání, podniky vydělávají v průměru Příjmy 2 $ za každých 1 $ utratí za placenou reklamu. Mezitím může být návratnost investic do sociálních médií velmi obtížně měřitelná. Ve skutečnosti, 52% obchodníků připouští, že při kontrole svých příjmů na sociálních médiích čelí výzvám.

Čísla nelže. E-mailový marketing je spolehlivým a osvědčeným hnacím motorem pro značky všech velikostí, od malých rodinných podniků nebo globálních eCommerce obchodů.

I když je pravda, že účinnost e-mailového marketingu závisí na mnoha faktorech, jedním z nejdůležitějších je výběr správného poskytovatele e-mailových služeb (ESP), který je často mnohem jednodušší říkat než udělat.

Vyhledejte pomocí výrazu „e-mailový marketing“ na Googlu a uvidíte nespočet nástrojů pro e-mailový marketing, které můžete použít – každý s vlastními funkcemi, cílovými uživateli a cenovými body. Díky tomu může být výběr nejlepšího ESP pro vaše podnikání velmi obtížným rozhodnutím.

V tomto příspěvku vás seznámíme se všemi kroky, které musíte podniknout, abyste vybrali správného poskytovatele e-mailových služeb pro vaši firmu, ať už poprvé zkoušíte e-mailový marketing nebo hledáte lepší alternativy k vašemu současnému poskytovateli e-mailových služeb.

Přečtěte si – 5 důležitých tipů, jak vybrat správného poskytovatele e-mailu pro podnikání prostřednictvím adresy @campaignmonitor, řekněte příteli

Tipy na výběr správného poskytovatele e-mailových služeb

1. Nastíňte svou strategii

Prvním krokem při výběru správného ESP je zjištění, jak se hodí do vaší celkové e-mailové marketingové strategie. Svou strategii můžete nastínit položením otázek, které zahrnují (ale nejsou omezeny na):

 • Jaké cíle chci dosáhnout pomocí e-mailového marketingu?
 • Jak budu používat zvolený ESP k dosažení těchto cílů?
 • Budu posílat informační bulletiny? Propagační e-maily? Pozvánky na události?
 • Chci vytvářet e-maily pomocí přizpůsobitelných šablon optimalizovaných pro mobily? Nebo chci vytvářet e-maily od nuly a kódovat je sám?
 • Které metriky e-mailů jsou pro mě zásadní?
 • Jaké typy funkcí mi usnadní dosažení mého cíle? Je to automatizace? Segmentace? Nebo nějaké jiné funkce?

K dispozici máte spoustu nástrojů pro e-mailový marketing. Každý z těchto nástrojů má své vlastní jedinečné funkce, cenové plány, integrace a cílové uživatele. Pokud si položíte otázky, jako jsou výše uvedené, vám umožní zúžit seznam možností a usnadnit vám rozhodování.

2. Zvažte, které funkce potřebujete

Toto je základní aspekt výběru ESP. Firmy budou upřednostňovat různé funkce v závislosti na jejich cílech, ale to jsou funkce, které e-mailoví obchodníci používají nejčastěji.

Šablony

Toto je klíčová funkce pro mnoho obchodníků s e-mailem. Šablony pomáhají obchodníkům s e-mailem vytvářet e-maily v profesionální kvalitě během několika minut. Pokud je schopnost vytvářet e-maily rychle prioritou, měli byste hledat ESP, který má širokou škálu návrhů, které lze přizpůsobit vašim e-mailovým požadavkům, ať už se jedná o zpravodaj, uvítací e-mail nebo transakční e-mail..

Zdroj: Opravdu dobré e-maily

Mobilní optimalizace

V současnosti se na mobilních zařízeních objevuje přibližně 53% všech otevřených e-mailů. Proto je důležité, aby obchodníci s e-mailem odesílali e-maily, které se dokonale zobrazují na stolních i mobilních zařízeních. Používání ESP se šablonami, které reagují na mobil hned od netopýra, vám znemožní odcizit značnou část publika a zmeškat cenné konverze.

Analytics

Jediným způsobem, jak přesně měřit výkon e-mailového marketingu, je analytika. Hledejte ESP s analytickým panelem, který zobrazuje všechny metriky e-mailového marketingu, které potřebujete sledovat, jako jsou otevírání e-mailů, kliknutí, odběratelé, zapojení a samozřejmě návratnost investic. Tímto způsobem můžete sledovat celkový výkon i výkon konkrétních kampaní.

Zdroj: Sledování kampaně

Automatizace

Jako každý digitální obchodník, pravděpodobně máte hodně na svém talíři. Jste zaneprázdněný člověk, který si nemůže dovolit strávit obrovské množství času každý den jen posíláním e-mailů. Proto je volba ESP s robustními automatizačními schopnostmi rozhodující. Můžete nastavit pracovní postupy jednou a váš ESP se postará o zbytek. Můžete například nastavit všechny sváteční e-maily na začátku roku a poté počkat, až se konverze objeví.

Pro efektivní strategii e-mailového marketingu je rozhodující mít správnou kombinaci funkcí ve vašem ESP.

3. Určete svůj rozpočet

Skvělá věc, o ESP, je to, že ESP je k dispozici pro téměř jakýkoli rozpočet a velikost podniku. Existují bezplatné nástroje, které nabízejí funkce barebones, a jsou dražší ESP na podnikové úrovni se sofistikovanějšími funkcemi.

Máte ESP, které se starají o malé podniky s omezeným rozpočtem, střední podniky, které mají mírně větší rozpočty, a Fortune 500 společností, které nemají žádný problém utrácet desítky tisíc dolarů každý měsíc na ESP.

Pokud jste obchodník s e-mailem v malém kamenném obchodě, nebylo by pro vás praktické používat ESP, které stojí neskutečnou částku peněz.

Musíte si uvědomit, že e-mailový marketing není o velkých výdajích. Spíše jde o získání funkcí, které skutečně potřebujete, a udržení relativně nízkých nákladů. Nejdražší ESP nemusí být nutně nejlepší pro vaše podnikání a vaše konkrétní cíle.

I když byste mohli být v pokušení používat a platit za ESP na podnikové úrovni, můžete skončit s plýtváním cennými prostředky, pokud nevyužijete výhody dalších funkcí.

Značka
Vyvolávací cena
Pro 2 000 kontaktů
Nejlepší pro
Firemní web
Sledování kampaně9 $ / měsíc29 $ / měsícBlogy, malé až velké firmy a agentury.Navštivte online
GetResponse15 $ / měsíc25 $ / měsícMalé a velké podnikyNavštivte online
Neustálý kontakt20 $ / měsíc45 $ / měsícMalé a velké podniky a společnosti s nika požadavky, jako je řízení událostíNavštivte online
MailChimp9,99 $ / měsíc29,99 $ / měsícBlogy, podnikatelé a malé firmyNavštivte online
AWeber19 $ / měsíc29 $ / měsícBlogy, malé podniky a podnikateléNavštivte online
Sendinblue81 $ / měsícNeúčtuje se za kontaktBlogy, podnikatelé, malé firmyNavštivte online

Při rozhodování o ESP je klíčové důkladné přezkoumání jejich cenových schémat. Většina ESP dnes má odstupňované měsíční plány, kde je zvýšení cen přímo úměrné vlastnostem a inkluze, které získáte. Pokud pravidelně neposíláte e-maily, můžete se rozhodnout pro ESP, který nabízí předplacené plány nebo plány „pay-per-campaign“.

Některé ESP dokonce nabízejí vlastní ceny v závislosti na vašich jedinečných požadavcích. Pokud tedy zjistíte, že vaše potřeby nezapadají do žádného přednastaveného plánu, je lepší hledat tyto typy poskytovatelů.

4. Podívejte se na zákaznickou podporu

Zákaznický servis by nikdy neměl být promyšleným. Budou případy, kdy budete potřebovat trochu vedení – a v takových případech je důležité, abyste byli schopni snadno oslovit informované a užitečné zástupce zákaznické podpory, kteří vám mohou pomoci v otázkách, které by vás mohly mít.

Zde je několik způsobů, jak otestovat kvalitu zákaznické podpory ESP.

 • Navštivte web ESP a zkontrolujte, zda poskytovatel nabízí nepřetržitou celosvětovou podporu.
 • Zavolejte na číslo zákaznické podpory nebo pošlete e-mail a podívejte se, jak dlouho trvá, než dostanete odpověď.
 • Procházejte web ESP a podívejte se, zda mají návody nebo jiné zdroje, které podrobně popisují, jak funkce ESP fungují. Spousta ESP nahrává výuková videa, takže je také hledejte.
 • Zkontrolujte, zda web ESP obsahuje vyhrazenou sekci FAQ.

Rozdíl mezi bezplatným nástrojem a placeným ESP je častěji v zákaznické podpoře. Ano, šetříte peníze pomocí bezplatného ESP. Výzva je, že nebudete mít podporu v případě, že se něco pokazí. Na druhou stranu, pokud platíte za používání ESP, jedna věc, která je vždy součástí vašeho plánu, je zákaznická podpora.

Zabalit

Doufejme, že po přečtení této příručky budete mít mnohem jasnější představu o tom, co přesně potřebujete od svého ESP. Jen mějte na paměti, že neexistuje nic takového jako „nejlepší ESP“. Každé ESP má své výhody a nevýhody. Můžete si vybrat pouze ESP, který je pro vás nejlepší, vaše cíle a rozpočet.

Ash Salleh je ředitelem SEO ve společnosti Campaign Monitor, kde úzce spolupracuje s týmy pro obsah, kopírování a analýzu, aby zlepšil optimalizaci celého webu. Předtím, než působil v kampani Monitor, poskytoval také SEO a digitální marketingové odborné znalosti v Zappos a Axiata Digital. Připojte se ke sledování kampaně Facebook a LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map