21 tipů pro produktivitu pro cestovatele bloggerů: Jak dělat více, když cestujete po světě

Mnoho bloggerů sní o vydělávání slušných peněz pomocí blogů zatímco současně cestují po celém světě.


Nelze to popřít: Je to zábavná věc.

Ať už cestujete po Torres del Paine v Patagonii nebo si odpočinete na pláži na Bali, během svého prostoje budete mít možnost vidět svět, ochutnat nové jídlo a setkat se s novými lidmi..

Měl jsem to štěstí, že jsem měl takové zkušenosti. Po celé Asii jsem hodně cestoval; a blogoval si to skrz všechno. Musím říci, že flexibilita pro hraní během pracovní doby a pro efektivní práci během přehrávání je možná největším pilířem práce blogera na plný úvazek..

(To znamená, že v těchto dnech moc necestuji. A když ano, mám s sebou děti – pětileté a osmnáctiměsíční.)

I když už po celém světě už nemluvím, myslel jsem si, že bych v tomto příspěvku s vámi mohl sdílet své nejlepší tipy týkající se produktivity. Zajímá vás, jak můžete zajistit, že pracujete efektivně, když jste na cestách? Tyto tipy mohou být jen klíčem k jeho vymýšlení.

Vyzbrojeni těmito 21 tipy na produktivitu věřím, že nebudete mít žádné potíže s dosahováním dokonalé rovnováhy mezi prací a hrou, maximalizujete produktivitu a přitom si stále užíváte všech zážitků, které cestování nabízí..

Nastavte správné myšlení

Neznámý buddhistický chrám V Phuketu, 2013.V buddhistickém chrámu V Phuketu v Thajsku; 2013.

1. Zacházejte se svým blogem jako se skutečnou firmou

Berte svůj blog vážně. Provozujte a rozvíjejte svůj blog jako firmu.

Chovejte se svými spolupracovníky, včetně vašich bloggerů, redaktorů, grafiků atd., Stejně jako byste se chovali k jakémukoli jinému obchodnímu partnerovi a měli byste ve všem co dělat.

Pamatujte, že potřebujete skutečné partnery, kteří vás mohou v těžkých dobách podporovat.

Představte si, že vám chyběl váš spojovací let do Limy a skončil v pasti na letišti v Bogotě přes noc. Jak se vám podaří splnit tento termín o 9:00, pokud nemáte Wi-Fi a musíte nastoupit na let v 8 hodin? Když se neočekávaně ocitnete ve vazbě, potřebujete spolehlivých partnerů, kteří si mohou vyzvednout vaše prověšení. To znamená vložit čas a úsilí do rozvíjení profesionálních vztahů s vašimi spolupracovníky.

Strávím peníze inzercí na Facebooku. Strávím peníze inzercí na Twitteru. Ve skutečnosti udělám obojí pro tento článek, který právě čtete. Platím také za reklamy na jiných blogech. Chcete-li si s ním vydělat na živobytí, chovejte se k blogu jako k podnikání. – Matthew, expert Vagabond

Přečtěte si také: 6 věcí, které musíte udělat, aby se váš blog stal obchodním

2. Jasně oddělte pracovní a herní čas

Když jste na cestách, hranice mezi prací a hrou mají sklon k rozmazání.

Proč si vzít notebook na pláž a pracovat na svém posledním příspěvku mezi surfovacími relacemi? Nejen, že je to prostě nepraktické, ale také to zabije vaši produktivitu.

Když cestujete, musíte nastavit pevné hranice mezi pracovní dobou a dobou přehrávání.

Hra je hra. Práce je práce.

Jasně je oddělte, protože náš mozek není určen pro multitasking. Nevěříš mi? Překontrolovat toto video Dr. Sanjay Gupty. Realita je taková, že pro 99% z nás, čím více jsme multitask, tím méně jsme produktivnější.

Kopej hlouběji: Naučte svůj mozek, aby se soustředil na úkoly v oblasti blogování

Zůstaňte soustředěni

Sandboarding na Moreton Island, Brisbane (dlouhá cesta k vylézání po skluzu!), 2013.Sandboarding na Moreton Island, Brisbane Australia; 2007.

Klíčem k udržení produktivity je soustředit se. To znamená minimalizovat rozptylování a hluk. Jistě, možná nemáte kancelář, ale to neznamená, že nemůžete najít vhodný pracovní prostor. Zkuste pracovat v tiché kavárně nebo se posadit do svého hotelového pokoje, pokud má stůl.

3. Vypněte nová e-mailová oznámení.

Toto je absolutně první věc, kterou udělám pokaždé, když nastavím aplikaci Outlook v novém notebooku. Chcete-li být produktivní, musíte se soustředit a eliminovat tolik rozptýlení, kolik jen můžete.

Není nic horšího, než dostávat nové e-mailové upozornění každých 5 minut, zatímco se pokoušíte dokončit psaní příspěvku o pěti nejúžasnějších plážích na báječných cestách na Bali.

Pamatujte, že když jste na cestách na blogu, nemáte k dispozici kancelář, ve které můžete hledat útěchu před rozptýlením, takže pokud chcete pracovat, musíte udělat spoustu „rozptýlení“. Hotovo.

4. Zkontrolujte svůj e-mail jen několikrát týdně.

Je to vaše e-mailová schránka a můžete si nastavit vlastní pravidla.

Nemusíte kontrolovat svůj e-mail každý den.

Když pracuji na důležitém projektu, rozhodl jsem se nekontrolovat své e-maily během pracovní doby, protože se mi zdá, že to výrazně zvyšuje moji produktivitu. Dokonce i odpověď na to, co by se mohlo zdát jako jednoduchý e-mail, může zabít půl hodiny vašeho času a narušit váš pracovní rytmus. Pamatujte, že většinu času mohou e-maily čekat. Je lepší začít dělat důležité věci jako první.

5. Přestaňte kontrolovat sociální média každých 15 minut.

Neztrácejte drahocenné hodiny svého dne procházením kanály Instagram a Facebook. Sociální média jsou vynikajícím nástrojem, který vám pomůže zůstat ve spojení se svými blízkými doma, když jste na cestách, ale klíčem je jejich využití při moderování.

Když kontrolujete sociální média každých 15 minut, stane se z nich hlavní čas, a tím se sníží vaše produktivita. Pokud nemůžete sami omezit čas, který utratíte za sociální média, existuje spousta aplikací, které vám mohou pomoci.

Snaž se Časový limit nebo Sebeovládání blokovat weby sociálních médií na kousky času, aby se nestaly rozptylováním.

Zlepšit účinnost

V Brienz, Švýcarsko; 2012.V Brienz, Švýcarsko; 2012.

6. Nejdůležitější věci udělejte jako první.

Než začnete svůj pracovní den, vytvořte si seznam věcí, které musíte udělat.

Poté označte úkoly, které jsou nejkritičtější, a udělejte ty úkoly jako první. Jste produktivnější na začátku pracovního dne, takže budete mít více práce, pokud budete řešit největší, nejdůležitější projekty, zatímco vaše koncentrace a motivace jsou na vrcholu..

Nemůžete vytvořit s nepřetržitým drama hlavy. Je nemožné nasměrovat silnou energii na dvě různá místa současně.

Musíš pracovat na očištění mysli. Vytvářejte některé strategie, utracujte nájemníky, meditujte denně a praktikujte všímavost. Otevřete si obrovský čas pro přehlednost a produktivitu. – Caz, Y Travel Blog

Přečtěte si také: Jak spustit cestovní blog a vydělat peníze

7. Použijte techniku ​​Pomodoro.

Technika Pomodoro je vynikajícím způsobem, jak udržet vysokou produktivitu během pracovní doby.

Jaké je tajemství této techniky? Zůstaňte zaostřeni laserem po dobu 25 minut a odpočinek po dobu 5 minut. Opakujte čtyřikrát, poté si udělejte delší, 15minutovou přestávku a znovu spusťte proces.

Myšlenka je taková, že časté a důsledné přestávky vám pomohou soustředit vaši mysl, zlepšit celkovou koncentraci a následně produktivitu. Více informací o této skvělé technice najdete tady.

Technika PomodoroTechnika Pomodoro ve stručnosti.

8. Naplánujte dopředu.

Nečekejte, dokud se neobjevíte na autobusovém nádraží v Santiagu, abyste se rozhodli, zda směřujete na sever do San Pedro de Atacama nebo na jih do Puerto Montt..

Mít předem cestovní plán a pokusit se ho dodržet. Pouhé okřídlení na silnici vás bude stát časem, energií a peněžními prostředky. Budete mít mnohem produktivnější, pokud máte plán se stanovenou pracovní dobou a termíny.

Podívejte se na článek KeriLynn o jak zkrátit marketingový čas na polovinu se správnými nástroji a plánováním.

9. Vždy si dělejte poznámky.

Za pár týdnů si možná nebudete pamatovat název této skvělé restaurace, kterou jste jedli na Korfu, když jste cestovali přes Řecko.

Nejjednodušším řešením je mít s sebou vždy notebook a pero, abyste si mohli zapsat relevantní podrobnosti o zážitcích.

V těchto dnech nosím v mém iPhone notebook (typ papíru, nikoli notebook) a Evernote, když cestuji. Tipy a triky, jak pořizovat skvělé cestovní poznámky, si nezapomeňte vyzkoušet tento skvělý příspěvek od Kevina Muldoona.

10. Udržujte seznam hlavních hacků.

Titulky jsou pravděpodobně nejdůležitějším aspektem každého blogového příspěvku.

Výzkum ukazuje, že 8 z 10 lidí bude číst váš titulek. Ale pouze 2 z 10 lidí si ve skutečnosti vezmou čas na přečtení celého svého příspěvku.

Dobré titulky upoutají více pozornosti a pomohou vybudovat stabilní čtenáře.

Pro tip: Vždy mějte seznam hlavních hacků po ruce, když potřebujete vyvinout dokonalý titulek v časové krizi.

11. Sledujte novinky a nové blogové příspěvky efektivně

Pomocí nástrojů jako Feedly a Flipboard můžete získat nový obsah a zprávy na jednom místě. Vyhněte se nepřiměřenému odběru novinek na blogech, protože to jen zcpává vaši doručenou poštu.

12. Zadávat

Není třeba dělat všechno sami.

Osobně zadávám některé své psaní a designérské práce externě. Myšlenky jsou vždy moje, ale normálně se rozhodnu pro někoho, kdo píše mnohem lépe, než dokážu skutečně slova stanovit.

Také mít někoho, komu můžete věřit při kontrole své práce, hodně pomůže! Mám štěstí, že mám svého redaktora Lori Soarda, který roky podporuje moji blogovací činnost.

13. Naplánujte si příspěvky na sociálních médiích.

Ruční odesílání na sociální média je časově náročné. K automatickému uvolnění času použijte automatické plánování.

používám Tweet Paluba a Pufr dnes.

Další nástroje, které většina bloggerů doporučuje, jsou HootSuite a SocialOomph.

Kopat hlouběji: Tipy pro marketing sociálních médií pro začátečníky. 

14. Pracujte kdekoli a kdykoli s vaším mobilním telefonem

Považujte svůj chytrý telefon za svou pracovní stanici.

Pokud jde o udržení vaší produktivity na cestách, je váš smartphone jedním z vašich největších spojenců.

Nastavte svůj smartphone tak, abyste maximalizovali jeho potenciál jako pracovního nástroje. Ujistěte se, že nainstalujete všechny potřebné aplikace, abyste mohli efektivně pracovat prostřednictvím telefonu, a ujistěte se, že je nakonfigurujete tak, abyste mohli pracovat kdykoli a kdekoli s připojením Wi-Fi, pokud je to potřeba.

Vyzkoušejte tyto aplikace:

Podívejte se na: Seznam nezbytných nástrojů pro vaše online podnikání.

15. Mají velké vize, ale stanovují krátkodobé cíle

Stanovte si v životě velké cíle, ale vždy se v seznamu úkolů zaměřte na malé kvantitativní kroky.

Život je maraton, ne sprint. Je dobré mít v životě velké cíle, ale pokud se chcete dostat kamkoli, musíte se soustředit na to, aby se jedna noha postavila před druhou a postupovala o jednu míli najednou..

Ačkoli velkým životním cílem by mohlo být vydělávat 10 000 $ měsíčně, jedná se o malé kroky ve vašem seznamu úkolů (napsat tři nové příspěvky před datem X, oslovit pět blogerů pro hostující příspěvky před datem Y atd.), Které vám ve skutečnosti umožní splnit tento velký cíl.

Přijměte opatření: Snadné zahájení online podnikatelských nápadů pro začátečníky.

Užívejte si a žijte život naplno

V Santorini, Řecko; 2010.V Santorini, Řecko; 2010.

16. Oslavte malé i velké úspěchy.

Když dosáhnete cíle, udělejte si čas na oslavu, i když úspěch nemusí být nutně velký. Nemusí to být nic komplikovaného. Může to být něco tak jednoduchého, jako strávit den zkoumáním nové pláže nebo jít v noci na některá piva s přáteli.

17. Zůstaňte motivovaní.

Ať už jste byli vybíráni v nočním autobuse z Mendozy do Buenos Aires, nebo jste zmeškali svůj let do Hongkongu a snažili se najít další, když jste na cestě, všechno se pokazí.

Bude čas, kdy budete muset nechat jít nějaké cestovní plány a jednoduše zchladit celý den v hostelu nebo hotelovém pokoji. Klíčem je nenechat vás to držet zpátky.

Vždy buďte připraveni čelit novým výzvám a nedovolte, aby vás neúspěchy udržovaly v klidu!

Přečtěte si také: 7 návyků vysoce efektivních bloggerů

18. Pravidelně cvičte nebo meditujte.

Konzistentní, pravidelné cvičení nebo meditační režim může udělat zázraky pro vaši produktivitu. Cvičím pravidelně, i když cestuji, od dlouhých procházek po pláži po míčové hry s místními obyvateli.

Je důležité mít jasnou mysl a já zjistím, že cvičení mi při tom pomáhá.

Mnoho lidí také považuje meditaci za neocenitelný nástroj v udržování jasné a soustředěné mysli. Congresswoman Nancy Pelosi začíná svůj den volna 45 minutovou procházkou, zatímco Starwood Hotels & Výkonný ředitel středisek Frits van Paaschen vede 10 mil. Condoleezza Riceová vstává ve 4:30 ráno, aby vypracovala bez ohledu na to, kde na světě se stane, a magnát Richard Branson trvá na tom, že jeho rutinní cvičení mu dává 4 další hodiny produktivity denně.

Sečteno a podtrženo? Vysoce úspěšní lidé mají obvykle cvičební rutinu, která pro ně pracuje. Takže byste měli.

19. Nedělejte si starosti s tím, co dělají ostatní.

Tvrdě pracujte, když je pracovní doba; nepochybujte o sobě.

Koneckonců, myšlenkou je žít svobodně a užívat si života. To, co ostatní dělají s jejich životy, je jejich podnikání – ne vaše. Neustálé porovnávání se s ostatními vytvoří zbytečnou úzkost a odvrátí vás od práce.

20. Vyhněte se vyhoření

Pokud se pokusíte po sobě 12 hodin pracovat, nebudete produktivní.

Můžete se soustředit jen na jednu věc tak dlouho. Naplánujte si svůj pracovní den s přestávkami a poskytněte své mysli zbytek, který potřebuje. Zlepšíte koncentraci a produktivitu.

Pravděpodobně budete chtít hodit ručník, ale ne. Toto [Blogování] je podnikání, které odměňuje houževnatost. Trvalo mi rok, než jsem na svém blogu vytvořil svůj první dolar (což bylo zcela neočekávané a vítané překvapení). Všechny mé hlavní milníky byly tvrdě bojovány a těžce vyhrány. Je to záležitost drobných bitev a neúnavně pomalého stoupání nahoru a nahoru. Není to snadná cesta, ale lidé, kteří to zvládnou, jsou ti, kteří se nevzdávají. – Steph, Twenty Something Travel

21. Bavte se.

V neposlední řadě si udělejte čas a užijte si všechny skvělé zážitky, které cestování nabízí.

Myslím, že – to je celý bod, jak si vydělat na živobytí prostřednictvím cestování blogů, že jo?

Nikdy nezapomeňte se bavit, když jste na cestách.

Článek napsal Jerry Low; původně se objevil na Blog WHSR; nyní je spravován a aktualizován štábem BuildThis.io.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map