13 nejjednodušších způsobů, jak zvýšit povědomí o značce (a proč na tom záleží)

Povědomí o značce lze definovat jako známost značky – jak snadno ji zákazníci mohou odlišit od konkurence. Je důležité, aby vaše značka zvýšila povědomí o značce, protože lidé vaši značku snadno nenahradí místo konkurence, pokud nevědí, co vás odlišuje. Ale pokud uznají, co vás odlišuje, a ocení vás za to, pak máte nad konkurencí nohu.


Google je pravděpodobně král povědomí o značce. Je to tak známá značka, že ji používáme jako sloveso: když hledáme něco online, obvykle říkáme, že to „Google it“.

Nenechte se však zastrašit. Ačkoli stát se jménem domácnosti je svatý grál povědomí o značce, nemusíte dosáhnout úrovně Google, abyste zvýšili povědomí o značce.

Ve skutečnosti si lidé nemusí pamatovat název vaší značky, abyste dosáhli základní úrovně povědomí o značce. Pokud si pamatují nějaký faktor, který odlišuje vaši značku od sebe, jako je vaše balení, barvy, váš slogan nebo část vašeho příběhu, mají povědomí o vaší značce. Vědí, co vás nutí vyniknout, a to je důvod, proč si vás vybrat.

Číst – 13 nejjednodušších způsobů, jak zvýšit povědomí o značce (a proč to záleží) od Jessica prostřednictvím @ReferralRock #brandawareness řekněte příteli

Klíče ke zvýšení povědomí o značce

Existuje spousta jednoduchých strategií povědomí o značce, které může implementovat každá značka. Podle statistik používá 91% maloobchodních značek 2 nebo více kanálů sociálních médií. Dnes vám představíme nejjednodušší způsoby, jak zvýšit povědomí o vaší značce.

1. Kultivujte ústa

Vaše značka může pěstovat povědomí o značce dvěma základními způsoby: prostřednictvím přímých akcí, které propagujete, a prostřednictvím pozitivního slova.

Ústní marketing dochází kdykoli lidé pozitivně sdílejí vaši značku se svými přáteli, rodinou nebo vrstevníky. Toto sdílení je zásadní pro úspěch vaší značky. Lidé důvěřují názorům a doporučením svých kolegů mnohem více, než důvěřují reklamě a dalším zprávám, které pocházejí přímo od vaší značky. Pokud se o vás někdo dozví od přítele, bude s velkou pravděpodobností na vás pamatovat – a nakonec si zakoupí vaše produkty nebo služby..

Téměř všechny ostatní strategie zvyšování povědomí o značce, na které se zaměříme, závisí nebo jsou snadno rozšířeny o powerhouse, který je ústně. Takže povzbuzování ostatních lidí ke sdílení vaší značky je nejúčinnějším způsobem, jak zvýšit povědomí o značce.

2. Využijte sociální média ke svému prospěchu

Lidé tráví stále více času na sociálních médiích, kde přirozeně sdílejí obsah s mnoha vrstevníky najednou. Vytváření značkových příspěvků, které lidem nemohou pomoci, ale sdílení je spolehlivým způsobem, jak zvýšit povědomí o vaší značce. Trik spočívá v tom, že vaše příspěvky budou vypadat a vypadat jako obsah, který lidé přirozeně sdílejí, a nikoli jako reklamy.

Wendy je je powerhouse při vytváření ikonických, sdílených příspěvků – jejich tweety několikrát prošly viry, což způsobilo, že jejich značka prudce stoupla. I když nemůžete zaručit, že příspěvek bude virový (internet je velmi nepředvídatelný), stále můžete snadno vzít několik podnětů od Wendy’s k vytvoření značkových příspěvků, které stojí za sdílení.

A. Zjistěte, co vaše publikum chce, a pak doručte

Wendy ví, že její publikum miluje vtipný, vtipný obsah a chlapce, má ho doručeno. Každý jednotlivý příspěvek, který tvoří, je zaměřen na zábavu. Ukázkový příklad? Jejich „pečeně“ nebo zavrčený a drzý odpovědi na tweety zmínit jejich vlastní značku a / nebo jejich konkurenty, stejně jako tweety od jiných značek. Podívejte se na tento příklad níže:

Příklad tweetu od Wendy

Nyní zvažte své vlastní publikum. Chtějí vtipný, zábavný obsah nebo serióznější informace? Chtějí se vzdělávat, inspirovat nebo něco jiného? Typ příspěvků na sociálních sítích, které zveřejníte, by se měl řídit, cokoli si přejí – a cokoli, co přirozeně sdílejí.

B. Udržujte konzistentní značkový tón

Wendy vkládá vtip a značkový humor do každého příspěvku – ať už jde o pečeně, memy nebo jejich vlastní hra na hrdiny s četnými vnitřními odkazy vždy najdete ten podpisový tón v jejich obsahu.

Najděte svůj vlastní značkový hlas, ať už je zavrhlý, vážný nebo někde mezi tím, a držte se ho u každého příspěvku, který vytvoříte. Tato konzistence je klíčem k vytváření povědomí o značce, protože lidem dává další část značky, na kterou si budete pamatovat.

C. Zaměřte se na oblíbené platformy publika

Wendy se ví, že se zaměřuje na Twitter (a sekundárně), Instagram), protože tam tráví jejich publikum nejvíce času. Pokus o kultivaci přítomnosti na každé sociální síti je příliš časově náročný a obvykle bude mít za následek zbytečné úsilí, protože vaše příspěvky umístí před lidi, kteří nejsou kandidáty na nákup vašeho produktu. Místo toho se zaměřte na platformy, které vaše publikum nejčastěji navštěvuje.

D. Zaměřte se na trendy

Wendy je neustále tweety s pohledem na trendy. V tomto nedávném tweetu zahrávají s tím, že herec Emma Watson používá „self-partnered“ jako více zmocňující alternativu k „single“.

Tipy k povědomí o značce - Zaostřete na trendy

Pokud se nepokoušíte přejít na kontroverzní téma, může vám hrát to, co je trendy, zvýšit povědomí o vaší značce. A i když je váš tón vážnější, stále můžete zvýšit povědomí o značce zvýrazněním trendů ve vašem oboru.

Další informace o tipech marketingu sociálních médií pro začátečníky.

3. Propagujte a znovu použijte obsah vytvořený uživateli

Vaše strategie sociálních médií by neměla zahrnovat pouze produkci vlastního kvalitního obsahu.

Povzbuzení a využití obsahu vytvářeného uživateli – sociální média, které zákazníci dělají o vaší značce, a obrázky a videa představující zákazníky, kteří používají vaše produkty v jejich každodenním životě – jsou stejně důležité pro zvýšení povědomí o značce.

Stejně jako u veškerého marketingu založeného na ústech je obsah generovaný uživateli výkonný, protože přátelé a následovníci vašich zákazníků důvěřují tomu, co si zákazníci vyberou. V důsledku toho si lidé pravděpodobněji zapamatují vaši značku, když se objeví v původním obsahu svých přátel. Povzbuzujte uživatele vytvářený obsah pomocí těchto strategií:

 • Vytvořte značkový hashtag, který zákazníci použijí, když zveřejní váš produkt. Například značka obuvi Jack Rogers vytvořila hashtag #lovemyjacks, který používá k mobilizaci fanoušků.

Povědomí o značce - Vytvořte značkový hastag pro zákazníky@ thecarolinagirl67 na Instagramu

 • Na své stránce často najdete nejlepší obsah generovaný uživateli (nezapomeňte označit a připočítat tvůrcům veškerého obsahu, který repostujete, aby získali uznání, které si zaslouží). Aerie American Eagle’s Aerie to dělá jako součást svého závazku ukazovat autentická těla, nezměněná Photoshopem. Zákazníci označí vzhled Aerie pomocí #aeriereal a tyto vzhledy jsou běžnou součástí vlastního zdroje Instagramu značky.

@lagrossequifaitdesvideos, přes @aerie, na Instagramu

 • Zahajte soutěž, ve které musí lidé zadat přihlášený obsah vytvořený uživateli a nabídnout atraktivní ceny pro vítěze.
 • Vytvořte značkovou „výzvu“, kde lidé splní určitý úkol spojený s vaší značkou, použijí konkrétní hashtag a označí váš účet. (Můžete to také proměnit v soutěž, nebo dokonce poskytnout charitativní dar pro každého účastníka.) I když se lidé na výzvě nezúčastní, označí své přátele, pokud se jim líbí to, co vidí, a vygenerují tak další značku povědomí pro vás.

4. Spusťte program velvyslance značky

Mezi lidmi, kteří vytvářejí obsah vytvářený uživateli, jste povinni najít několik standout zákazníků, kteří sdílejí zářící příspěvky a komentáře k vaší značce, aniž byste byli vyzváni.

Přemýšlejte o náboru těchto zákazníků, aby sloužili jako vyslanci značky– dlouhodobí zástupci vaší značky, kteří vás pravidelně propagují na svých vlastních platformách a vlastním skutečným hlasem. Jsou motivováni šířit slovo o vaší značce, protože jsou nadšení pro vás a chtějí, aby vás uspěli, a protože si myslí, že by jejich publikum mohlo těžit z vašich produktů nebo služeb.

Možná jste slyšeli výraz „velvyslanec značky“ ve spojení se zástupcem celebrity značky. Velvyslanci však nemusí být celebritami nebo lidmi s velkým sledováním, pokud mají autoritu ve vašem výklenku nebo mezi členy vaší cílové skupiny. Je to všechno o výběru zástupců, kterým vaše publikum věří, kteří jsou ochotni vést individuální rozhovory o vaší značce a jejích produktech.

Například mnoho značek zaměřených na vysokoškolské studenty provozuje programy velvyslanců kampusu, aby využily spojení, které studenti již vytvořili se svými vrstevníky. Příkladem je aplikace Bumble – provozují podrobný program „Honey“ studentských vyslanců.

Louisa (@louisavons) slouží jako manažer terénního kampusu Bumble Honey na Loyola University v Chicagu.

5. Pomozte smysluplným příčinám

Pokud existuje důvod, proč je vaše značka nadšená, darováním se ukáže vaše empatie a zvýší se vaše postavení v očích veřejnosti.

Nastavené peněžní dary jsou prospěšné, ale také zvažte tyto nezapomenutelné způsoby, jak vrátit.

 • Mohli byste si vytvořit charitativní kravatu s určitými produkty, jako je například TOMS (za každou prodanou dvojici bot je pár dán dítěti v nouzi).
 • Nebo můžete vytvořit kampaň pro sociální sdílení, kde každý příspěvek se značkovým hashtagem spustí dar oblíbené charitativní organizaci. Tím se při každém podílu rychle zvýší povědomí o vaší příčině i vaší značce!

Disney #shareyourears je jedním z příkladů charitativní kampaně hashtag. Za každý příspěvek s ušima Mickey a hashtagem, který byl sdílen v daném časovém rámci, daroval Disney nadaci Make-A-Wish..

 • Vaši zaměstnanci by mohli dobrovolně trávit čas na komunitní akci nebo neziskové, nebo by vaše značka mohla zahájit svůj vlastní dobrovolnický den v celé společnosti.
 • Ještě lepší je, že pokud by vaše produkty byly přímo prospěšné komunitní organizaci, proč je nedat? Například společnost balená do vody může darovat vodu na fotbalový turnaj nebo soutěž v kapelách, nebo dům pro zlepšení domova může darovat zásoby pro Habitat for Humanity.

Jakákoli filantropie by samozřejmě měla být prováděna, protože opravdu chcete pomoci příčině. Pokud je vrácení jen uděláno pro propagaci, vaše publikum to bude moci říct, a to selže.

6. Řekněte příběhy za vaší značkou

Sdílení autentických příběhů o vaší značce usnadňuje lidem zapamatování si a sdílení vás s ostatními. Nezapomeňte se proto věnovat promyšlenému vyprávění značky.

Začali jste svou značku uspokojovat potřeby, které nikdo jiný nenaplňuje? Jsou vaše výrobky zkonstruovány tak, aby vyřešily konkrétní problém? Dejte vědět světu, protože takové příběhy jsou velmi sdílitelné.

Ale nebojte se, pokud se nehodíte do jedné z těchto kategorií. Vaše značka může stále psát „podpisový příběh“ ve vašem jedinečném hlasu a tónu. Tento autentický a nezapomenutelný příběh představuje vaše poslání a hodnoty značky, jak a proč vznikly a jak se zavazujete k těmto hodnotám ve všem, co vaše značka dělá a říká, včetně vašich vztahů se zákazníky.

Severní strana sdílí svůj podpisový příběh.

Příběhy vašich zákazníků jsou důležitou součástí vašeho vlastního příběhu o značce, proto zvažte sdílení svých zkušeností s vámi na svém blogu, na stránce „reference“ nebo ve formě videa. To bude ještě efektivnější, pokud svým zákazníkům necháte vyprávět své vlastní příběhy!

Podívejte se na výše uvedený posudek Zendesku pro zákazníka Zvětšení, kde sdílejí, proč milují platformu pro videokonference.

7. Pečlivě vyberte obal, slogany a další značky

V tomto digitálním věku se „vybalování“ stává ještě výraznějším. Na sociálních médiích (zejména digitálních video platformách) se lidé zaměřují na všechny aspekty objevování produktu, počínaje obalem. To dokazuje, že pokud je váš obal nezapomenutelný, lidé si vaši značku ještě pravděpodobněji zapamatují. Zvažte tedy umístění značky na přepravní bedny, přepracování obalu tak, aby vyniklo, nebo dokonce vytvoření zážitku z otevření produktu.

Virová řada hraček LOL Surprise zvládla tento zážitek – otevření „vrstev“ hračky, aby se zjistilo, jaké překvapení je uvnitř, je stejně důležité jako výsledná hračka samotná, a toto jedinečné „rozbalení“ je to, co dělalo hračku tak populární.

Nejjednodušší

Nemusíte jít tak daleko, jak míček LOL, ale pečlivé přemístění obalu je snadný způsob, jak zvýšit povědomí o značce. Ale co když prodáváte software, službu nebo jiný produkt, který nemá skutečný „balíček“? Bez ohledu na to, co prodáváte, existuje spousta dalších prvků značky, na které se můžete zaměřit, aby se zapamatovaly, jako je váš slogan, barvy a poslání.

V případě, že hledáte loga pro účely brandingu, zde si můžete stáhnout bezplatná loga – není nutná registrace.

8. Vytvořte informativní blogové příspěvky

Vytvoření informativní blogové příspěvky je strategie, která bude fungovat dobře pro všechny značky, bez ohledu na to, co prodáváte. Pokud píšete o tématech ve svém výklenku, které odpovídají potřebám vašeho publika, zvýší se tím vaše autorita v očích vašich potenciálních zákazníků. A jakmile lidem pomůžete, bude pro ně těžké zapomenout, zejména pokud budou mít z vašich produktů prospěch. Pravděpodobně se vrátí ke koupi, protože věří vašemu obsahu. Takže, zjistěte, na jaké otázky se lidé ve vaší výklenku ptají, a napište blogové příspěvky, které na tyto otázky odpovídají.

Zde je návod, jak si můžete vytvořit správné návyky pro úspěch v blogování.

9. Blog hosta na jiných stránkách

Neomezujte své blogování na vlastní webové stránky. Odesílání vysoce kvalitních návštěvních příspěvků na jiné weby související s vaší nika, které však přímo nekonkurují vašemu vlastnímu webu, je spolehlivým způsobem, jak postavit vaši značku před nové relevantní publikum. V ideálním případě vám bude web, na kterém hostujete, obsahovat biografii autora s odkazem a popisem jedné věty vaší značky. Pokud tak neučiníte, můžete vložit alespoň několik odkazů na obsah vašich vlastních stránek, což snad pomůže zvýšit návštěvnost.

Také přemýšlejte o blogování LinkedIn nebo Střední. Tyto weby již mají velké publikum a na konci těchto příspěvků budete mít vždy možnost připojit krátkou zásuvku pro svou společnost. Označte svůj obsah, aby byl seskupen s dalšími příspěvky ve vaší nika.

10. Sdílejte přesvědčivé obrázky a videa

Podle McKnight Kurland, lidé si pamatují pouze mezi 10-20% toho, co čtou nebo slyší, ale pamatují si asi 65% toho, co vidí. Je zřejmé, že pokud vytváříte pouze blogy a další textový obsah, nestačí to vždy ke zvýšení povědomí o značce. Pokud vytvoříte přesvědčivý vizuální obsah, zvýšíte pravděpodobnost, že si budete pamatovat – infografiky a další značkové obrázky a videa.

Infografika je úžasná pro předávání statistik a související kousnutí informací; Chcete-li zjistit, jak jsou užitečné a silné, podívejte se na níže uvedený infographic z vizuálně.

Můžete také přeměnit obsah z populárních blogových příspěvků na krátká videa, takže je obsah snáze strávitelný. Podobně jako obrázky se videa snadno sdílejí, pomohou rychle zvýšit povědomí o vaší značce.

11. Využijte výhody podcastů

Pokud ve vašem konkrétním výklenku již není podcast, je skvělou strategií povědomí o značce vytvoření jedné, která bude odpovídat na otázky a zaměřit se na ostatní ve vašem oboru. Je však pravděpodobné, že vaše výklenek je již přeplněný podcasty, zejména pokud prodáváte nějaký druh Software pro více dodavatelů B2B. V takovém případě byste měli nechat svého zakladatele, generálního ředitele nebo jinou významnou osobu ve vaší společnosti, aby se objevili na podcastech souvisejících s ostatními. Stejně jako u příspěvků pro hosty je to šikovný způsob, jak dostat vaši značku před nové, relevantní publikum.

12. Utáhněte si SEO

Když zákazníci Google vyhledají téma, obvykle se podívají za první stránku s výsledky vyhledávání. Pokud se však vaše značka na této první stránce řadí vysoko nad konkurencí, bude vaše značka vypadat více autoritativní – a lidé se o vaší značce přirozeně dozvídají před konkurencí.

A SEO je dostupnou volbou pro budování povědomí o značce. Podle 59% dotázaných obchodníků průzkum Referral Rock, SEO je jednou z nákladově nejefektivnějších metod pro budování povědomí o značce.

Nezapomeňte tedy optimalizovat svůj web pro klíčová slova úzce související s vaší značkou, kterou vaše publikum hledá. V ideálním případě budete optimalizovat pro tři typy klíčových slov: obecná klíčová slova, která popisují kategorie vašich produktů nebo služeb, konkrétní klíčová slova, která jsou více zaměřena na typ produktu, a konkrétní klíčová slova, která představují otázky související s vaší nika.

Také prozkoumejte svou konkurenci na Googlu – na stránkách, s nimiž bojujete o své místo na první stránce – takže budete vědět, co musíte udělat, abyste bojovali za požadované pořadí. Obvykle zjistíte, že delší, konkrétnější klíčová slova mají nízkou konkurenci a přitahují lidi, kteří s větší pravděpodobností nakupují od vás, i když obvykle nejsou vyhledáváni tak často.

13. Dejte pryč Freebies

Kdo nemá rád něco pro nic za nic? Poskytnutí volného lupu s vaší značkou na nich nebo hodnotnými kupóny může udělat trvalý dojem. Najděte tedy ve své komunitě událost, jako je sportovní hra, koncert, výstava, konference nebo společenský den, kde pravděpodobně potkáte mnoho lidí v hledané skupině vaší značky. Zarezervujte si místo a distribuujte zdarma!

Sallie Tomato, společnost na výrobu šicích vzorů, rozdávala pera potištěná logem.

Pokud se rozhodnete rozdat lup, nejlepší volbou jsou věci, které si lidé mohou nosit nebo nosit s sebou (například košile, čepice, lahve s vodou nebo tašky na tote). Tím se lidé, kteří používají lup, promění v chůzi billboardy, což povede k dalšímu povědomí o vaší značce!

Nezapomeňte na to, že vám s produktem nebo službou poskytneme bezplatné „bite-size“ zážitky. Pokud si lidé, kteří to zkusí, užijí svůj zážitek, budou si vás ještě více pravděpodobně pamatovat a vrátí se ke koupi, a mohli by to také sdělit svým přátelům. Pokud to vaše značka dovoluje, je skvělou volbou rozdávat zkušební verze vašich produktů nebo bezplatné vzorky.

Ale co když váš produkt není fyzický? Stále máte možnosti. Pokud prodáváte software nebo digitální předplatné, demo nebo bezplatná zkušební verze je další solidní „freebie“, kterou můžete rozdat. A pokud poskytujete opakující se službu, můžete nabídnout bezplatnou první službu nebo kredity na tuto službu.

13. Spusťte program doporučení

Nemůžeme dostatečně zdůraznit, jak důležité je ústní podněty při vytváření povědomí o značce. Sledování a ovládání však může být obtížné. Nedělejte si starosti – spuštění programu doporučení vám umožní snadno propagovat a sledovat slovo z úst a dát sílu zpět do rukou vaší firmy.

Programy doporučení vám nabízejí vzrušující odměny pro stávající zákazníky, kteří přímo sdílejí vaši značku se svými přáteli. Můžete si vybrat pobídky, které nejlépe motivují vaše zákazníky ke sdílení, jako jsou bezplatné produkty, prodejní kredity, slevy, upgrady služeb nebo značkový lup.

Programy doporučení také usnadňují zákazníkům sdílení pomocí metod, které dávají přednost, pouhými několika kliknutími. A pokud vyberete a software pro doporučení programu, sledování těchto doporučení je snadné.

Program doporučení Lime Crime nabízí 20% slevový kupón pro zákazníky, kteří doporučují své přátele a umožňují zákazníkům snadno sdílet e-mail, Facebook, Messenger nebo zkopírováním a vložením odkazu na doporučení.

Když je jejich přátelé nebo členové rodiny osobně doporučí vašemu podnikání, potencionální zákazníci věnují velkou pozornost, protože věří tomu, co musí říci jejich vrstevníci. Výsledkem je, že se tyto doporučované potenciální zákazníky stanou vašimi zákazníky a pravděpodobnější zůstat loajální vaší značce po delší dobu.

Na závěr

Povědomí o značce je o tom, jak vylepšit vaši značku nezapomenutelnou a ukázat publiku, jak se liší od konkurence.

Povědomí o značce můžete zvýšit dvěma základními způsoby – přímými akcemi, které vaše značka podniká, a sdílením ústních projevů ostatních. Nezapomeňte kombinovat oba tyto přístupy, protože lidé si pamatují a důvěřují názorům svých vrstevníků.

Která z výše uvedených strategií bude podle vás nejlepší pro růst vašeho podnikání na internetu? Začněte je používat a zvyšte povědomí o své značce.

Jessica Huhn je autorka marketingového obsahu ve společnosti Referral Rock, kde věří, že každý podnik má potenciál zvýšit svůj marketingový marketing. Když Jessica nepíše, existuje velká šance, že zpívá, organizuje písně nebo sdílí a užívá si obsahu na sociálních médiích. Navázat spojení s Jessica LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map