10 tipů pro optimalizaci optimalizace pro vyhledávače pro nováčky

SEO nebo optimalizace pro vyhledávače je zastřešující pojem, který zahrnuje veškeré úsilí, které tým vynaložil, aby zajistil, že jejich online podnikání nebo web budou lépe viditelné na stránkách s výsledky vyhledávání (SERP). Existuje mnoho způsobů, které vám pomohou získat vyšší hodnocení v SERP. Hlavním cílem SEO je najít způsob, který pomůže organicky optimalizovat stránku.


V případě, že jste byli novými, je zde 10 věcí SEO, které potřebujete vědět (a dělat) při optimalizaci webu pro lepší hodnocení vyhledávání.

1. Zvyšte rychlost načítání stránky

Co dělat, když přistoupíte na stránku, která trvá příliš dlouho, než se načte?

Stisknete tlačítko Zpět a otevřete jiný web. Pokud se to děje pro váš web, pak je to příčina poplachu, jako rychlost stránky je jedním z faktorů hodnocení společnosti Google.

Pomalé načítání stránky je velké ne. I když si myslíte, že rychlost stránky v hodnocení nezáleží, musíte myslet na uživatelský dojem. Nakonec chcete spokojeného uživatele a stránka s pomalým načítáním není něco, co by uživatel chtěl.

Proto je důležité zvýšit rychlost načítání stránky tím, že se zabráníte.

SEO Basic - Vylepšete načítání stránkyStatistiky Google PageSpeed ​​analyzují obsah vaší webové stránky a předkládají návrhy na její zlepšení.

Chcete-li zkontrolovat rychlost svého webu, můžete použít Statistiky Google PageSpeed. Pomůže vám kontrolovat rychlost vaší stránky po jednom a poskytne zpětnou vazbu o výkonu vaší stránky. Stolní i mobilní verze. Tyto informace jsou pro vás užitečné při optimalizaci stránky.

Zde je několik způsobů, které vám mohou pomoci zvýšit rychlost vaší stránky:

 • Zmenšete velikost obrázku: Komprimujte své obrázky tak, aby nezabíraly mnoho místa. Nesnižujte kvalitu, pouze snižujte její velikost. Můžeš použít Nástroj Canva pro úpravu a kompresi obrázků. Pro uživatele WordPress mohou některé pluginy automaticky komprimovat a optimalizovat vaše obrázky.
 • Odstraňte zbytečné HTML: Zkrácení zbytečného kódu HTML může pomoci zvýšit rychlost načítání stránky. Nástroje jako HTML proužek a StripHTML vám pomůže vyčistit chaotickou značku HTML a formátování.
 • Získejte lepší webhosting: Přechod na vysoce výkonný podnikový hosting je nejrychlejší způsob, jak zvýšit rychlost stránky. TTFB a doba provozu serveru jsou dva hlavní faktory, které je třeba zkontrolovat při pohledu na výkon serveru.

Pokud váš web běží na WordPress, zde je více tipů pro optimalizaci rychlosti.

2. Vytvářejte užitečný obsah

Při psaní obsahu vaší stránky je velká chyba zaměřena pouze na vyhledávače. Na konci dne jsou uživatelé lidé, kteří platí vaše účty. Musíte tedy psát obsah, který je pro ně relevantní a důležitý.

Google a další vyhledávače rozumí důležitost kvalitního obsahu. Chtějí obsah, který má dlouhodobou vizi a chápe potřebu uživatelů. Místo zaměření na klíčová slova chtějí obsah, který odpovídá záměr uživatele.

To neznamená, že použití klíčových slov není důležité. Musíte psát pro lidi a optimalizovat pro vyhledávače pomocí klíčových slov, která ukazují záměr uživatele.

Vyhledávací stroje jsou dnes dostatečně chytré, aby pochopily, co uživatel při vyhledávání chce. Používáním klíčových slov LSI dává vašemu obsahu více kontextu.

SEO Basic - použijte ve svém obsahu klíčová slova LSIKlíčová slova LSI (latentní sémantické indexování) jsou slova, která se běžně nacházejí v rámci jednoho tématu a sémanticky spolu souvisí.

Hledané výrazy související s Googlem, které se zobrazují na konci SERP, jsou velmi dobrým zdrojem k nalezení těchto klíčových slov LSI. Generátor klíčových slov LSI je další užitečný nástroj k nalezení klíčových slov LSI a Long Tail.

S klíčovými slovy LSI máte šanci zvýšit viditelnost vašeho obsahu ve vyhledávači.

3. Optimalizace pro mobilní zařízení

V dnešní době mnoho lidí používá mobilní zařízení k návštěvě webových stránek nebo blogů, takže Google provedl mobilní optimalizaci jedním z hodnotících faktorů. To znamená, že se musíte ujistit, že vaše webové stránky mají citlivý design pro mobily a rychle se na ně načítají.

Chcete-li zlepšit SEO a uživatelské prostředí, je důležité optimalizovat vaše stránky pro mobilní i různé prohlížeče (zde je a šikovný kontrolní seznam pro začátek).

Zde jsou tři jednoduché způsoby, jak zjistit, zda je váš web optimalizován pro mobilní zařízení:

 • Google Chrome: Otevřete svůj web v prohlížeči Chrome a klikněte na něj pravým tlačítkem. Vyberte možnost Zkontrolovat a najděte ikonu Přepnout panel nástrojů zařízení. Kliknutím na ikonu zkontrolujte, zda vaše webové stránky reagují. Můžete přetáhnout ohraničení a zjistit, zda web vypadá správně v různých velikostech. Pokud obsah vypadá neuspokojeně nebo obrázky jsou pixelovány, není mobilní.
 • Nástroj pro webmastery: Nástroj pro webmastery Google může zobrazit mobilní zpráva o použitelnosti o vašem webu. Ukáže vám, která stránka má při použití na mobilních zařízeních problémy s použitelností. Před použitím této funkce musíte ověřit své webové stránky pomocí konzole Google.
 • Google test: Google nabízí web, kde si můžete zkontrolovat přívětivost stránky pro mobilní zařízení ani nemáte přístup ke konzoli Google. Stačí zkopírovat a vložit adresu URL své stránky a kliknout na Test URL. Řekne vám, zda je daná stránka vhodná pro mobily nebo ne a proč.

Chcete-li vytvořit web vhodný pro mobily, postupujte takto:

 • Používejte rozvržení tekutin, která mohou vaše webové stránky přizpůsobit všem velikostem a typům obrazovky.
 • Používejte komprimované obrázky, aby se web rychle načítal na mobil.
 • Snižte nebo odeberte ze svého webu veškerý nežádoucí kód.
 • Nepoužívejte pro své weby flash, protože mobilní uživatelé nemohou na svých telefonech prohlížet flash prvky.
 • Omezte používání vyskakovacích oken na mobilních zařízeních.
 • Využijte více prostoru ve svém návrhu, protože uživatelé se mohou zaměřit na čtení vašeho obsahu.

4. Udržujte URL krátkou

Existují dva typy adres URL, jeden jako https://www.xyz.com/articles/322345.php a druhý jako https://www.xyz.com/how-to-lose-weight.

Řekněte mi, která z těchto dvou adres URL je pro vás snadné pochopit? Druhý, protože jasně uvádí, že jde o to, jak zhubnout, ale ten první vás uhodne.

SEO Basic - Udržujte URL krátkouKratší adresy URL mají ve srovnání s dlouhými adresami URL lepší hodnocení.

Z pohledu SEO je důležité použít URL jako druhou – něco, co je krátké a popisné. Proč? Protože:

Pokud je web postaven na WordPress, pak je změna struktury URL velmi snadná. Jednoduše přejděte na stránky a upravte permalinky stránky pomocí požadované adresy URL. To je vše, co musíte udělat, abyste změnili strukturu URL.

Pokud jste adresu URL upravili, ujistěte se, že k původní adrese URL přidáte přesměrování 301. Nedochází tedy ke ztrátě provozu a návštěvníci při návštěvě staré adresy URL nenarazí na chybovou stránku 404. Můžeš buď přidejte kód do .htaccess přesměrovat stránku nebo pomocí pluginu, jako je Přesměrování SEO nebo Přesměrování WP 301.

Akční tip SEO č. 4 – Udržujte URL krátkou! – Kratší popisné adresy URL bývají v SERP lepší. #SEOtips řekni příteli

5. Usnadněte navigaci na webových stránkách

Navigace na webu obsahuje nejdůležitější odkazy na webu. Navigační odkazy pomáhají uživatelům najít obsah na vašem webu. Odkazy zároveň sdělují prolézacím modulům vyhledávače, které stránky jsou pro vás důležité.

Stručně řečeno, je to zásadní postup SEO, který zjednodušuje navigaci na webu jak pro uživatele, tak pro prohledávače vyhledávačů. Upřednostněte svůj obsah tím, že řeknete uživatelům a prohledávačům o vašich důležitých stránkách. Snadný způsob, jak se dostat na tyto stránky.

Zde jsou některé běžné typy navigace na webu:

 • Jednobarevná navigace
 • Navigace pomocí dvou pruhů
 • Rozbalovací nabídka
 • Rozbalovací nabídka s plovoucími položkami

Nejlepší navigace na webu je pro uživatele cokoli nejlepší.

Důvodem je, že pokud uživatelé na vašem webu nenajdou věci snadno, odejdou okamžitě. Tím se zvýší míra okamžitého opuštění, což je pro SEO špatné.

6. Přidejte popisný obrázek alt

Kromě pomoci uživatelům s poruchami zraku, přidávání alternativní text (alt tagy) mohou poskytovat obrázky s lepším kontextem. Značky alt v obrázku mohou pomoci prolézacím modulům vyhledávače správně indexovat obraz.

Pokud se obrázek nepodaří načíst, popisná značka alt pomůže uživatelům pochopit, o čem je obrázek. Musíte se ujistit, že popis a název souboru obrázku jsou relevantní a přesné.

SEO Basic - použijte alt textZvýrazněný text zobrazuje alt text (atribut alt) obrázku.

Ačkoli se vyhledávače v průběhu let zlepšily, vyhledávací prohledávače stále nedokážou „porozumět“ obrázkům na webových stránkách. Pokud vám vyhledávací nástroje nevykreslí váš obrázek správně, může vám chybět šance na hodnocení vašich obrázků.

Zde je několik tipů, jak napsat dobrý alternativní text:

 • Při popisu obrázků buďte co nejpřesnější
 • Použijte klíčová slova v obrázku
 • Udržujte popis relevantní
 • Nepoužívejte obrázky jako text

Psaní popisné alt značky je základem SEO, který vyhledávacím strojům pomůže pochopit váš obrázek a podle toho jej odsadit. Pokud chcete, aby Google a další vyhledávače ohodnotily váš obrázek výše, musíte jej optimalizovat.

7. Použijte označení schématu

Značení schématu pomáhá Googlu pochopit, co vaše stránka obsahuje. Příkladem označení schématu je stránka ve výsledcích vyhledávání Google s obrázky, recenzemi a hvězdami.

Lidé mají tendenci prověřovat spojení s obrázky nebo hvězdami, a proto se CTR těchto stránek se schématem zvýší.

SEO Basic - Použijte označení schématuPříklad označení schématu v SERP.

Podle případové studie, Maloobchodní firmy mohou získat až 30% nárůst ekologického provozu pomocí strukturovaného značkování.

Při správném použití schématu můžete o své stránce říci mnohem více, jako je autor, místo, cena, ISBN atd. Přestože to nemá přímý dopad na hodnocení, může to mít pozitivní dopad na stránku, což je dobrý nápad.

SEO basic - použijte pomocníka pro označování strukturovaných dat googleGenerování schématu pomocí Pomocníka pro značkování strukturovaných dat Google.

Zde je návod, jak implementovat označení schématu na své stránce:

 • Přejít na Google‘s pomocník pro označování strukturovaných dat.
 • Z rozsáhlých možností, které vidíte, vyberte typ dat, který chcete označit.
 • Vložte URL blogu / článku, který chcete označit, a poté klikněte na začátek značkování.
 • Zvýrazněte prvky, které chcete označit, jako název článku.
 • Přidejte tolik prvků, kolik můžete, jako je jméno, autor, datum zveřejnění atd
 • Po dokončení klikněte na vytvořit HTML.
 • Přejděte do svého CMS nebo zdrojového kódu a přidejte zvýrazněnou část na příslušná místa.

Kromě pomocníka pro strukturované údaje společnosti Google existují i ​​další alternativní nástroje:

Chcete-li zjistit, které stránky vyžadují označení schématu, vyhledejte nejlepší stránky pro stejná klíčová slova, na která cílíte. Pamatujte, že vaším cílem je dosáhnout lepších výsledků v SERP a před uživateli.

Akční tip SEO č. 7 – Použijte označení schématu! – Při použití strukturovaného značení máte šanci zvýšit o 30% v ekologickém provozu. #SEOtips řekni příteli

8. Zvýšit čitelnost obsahu

Google zahájil hodnocení stránek na základě uživatelských signálů jako čas strávený na stránce. Pokud je psaní příliš obtížné porozumět, opustí uživatel vaši stránku a ovlivní to vaše hodnocení.

Chcete-li zajistit, aby k tomu nedošlo, použijte jednoduchý jazyk. Většina uživatelů chce číst obsah, který je snadno srozumitelný, proto v článku nepoužívejte velká slova ani technický žargon. Zde je několik tipů, jak udržet jednoduché psaní:

 • Použijte jednoduchý jazyk. Pokud například můžete použít slovo „blízko“, napište to místo použití slova „blízkost“.
 • Udržujte věty krátké.
 • Pište neformálně, jako byste mluvili s publikem. Nedělejte si svůj obsah, jako je psaní eseje.
 • Ve svém obsahu vždy používejte aktivní hlas.

Nyní zvažte následující dvě věty a řekněte mi, která je stručnější a měla by vás zajímat? Například mám mnoho knih. Nebo mám ve své osobní knihovně 20 knih.

Dávám přednost pozdějšímu.

Psaní jasných a stručných vět určitě pomůže zvýšit čitelnost obsahu.

Zde je několik nástrojů, které vám mohou pomoci při psaní lepšího obsahu:

 • Hemmingway App: Dává vám představu o vašem styl psaní. Jak snadné je přečíst si kopii. Složité věty, které máte, ztěžují porozumění psaní. Vyhněte se také používání pasivních vět při psaní.
 • Gramaticky: Pro úpravu článku pro pravopisné a gramatické chyby.

9. Napište dobrý název a popisky metadat

meta popisy a názvy značek neovlivní vaše hodnocení SERP přímo. Dobře napsané metaznačky však mohou uživatelům pomoci zvýšit míru prokliku (CTR) – což je důležité. Google vás bude považovat za dobrý výsledek, pokud na vaše odkazy v SERP klikne více lidí. Výsledkem bude, že vaše stránka bude ohodnocena výše.

Studie ukazuje, že procento CTR má přímý význam pro danou pozici (zdroj).

Meta popis je krátký popis (maximálně 156 slov) vaší stránky. Popisy se ve výsledcích vyhledávání zobrazí jako odstavec pod vaší adresou URL. Váš meta popis by měl být jasný a relevantní pro váš obsah. Můžete také zahrnout klíčová slova a výzvu k akci, například Zjistit více! povzbudit uživatele, aby jednali.

Názvy nadpisů se na druhé straně zobrazují ve výsledcích vyhledávače jako nadpis, na který lze kliknout. Jsou hlavním faktorem, který vyhledávacím strojům pomáhá pochopit vaši stránku. Značky nadpisů jsou často prvním dojmem, který uživatelé na vaší stránce mají.

Udržujte své štítky nadpisů krátké (doporučeno do 60 znaků) a uveďte primární klíčová slova. Klíčová slova, která používáte, budou ve výsledcích vyhledávání zvýrazněna. Vyberte tedy svá klíčová slova moudře, ale nepoužívejte je příliš. Přestože Google nepenalizoval používání dlouhých titulů, vytváříte špatné uživatelské prostředí pro vyplňování názvu pomocí klíčových slov.

Zde je několik užitečných nástrojů, které můžete prozkoumat:

10. Moderujte své komentáře

Nevypínejte své komentáře; místo toho je udržujte, protože to pomáhá budovat komunitu. Když lidé komentují váš příspěvek, znamená to, že se o něj zajímají a čtou ho. Stačí pouze odfiltrovat spamové komentáře.

Komunita SEO s tím souhlasí komentáře mají dopad na SEO. Komentáře jsou v podstatě uživatelem generovaný obsah na vaší webové stránce. Je to šance na zvýšení kvality stránky.

Zde je doporučený úryvek, který vycházel z komentáře uživatele.

Některé komentáře jsou dostatečně kvalitní, aby Google přeskočil hlavní obsah na stránce a vytáhnout z komentářů pro doporučený úryvek. Probíhající konverzace na vaší webové stránce je také věcí, která udržuje váš obsah aktuální. Povolením komentářů k vašemu blogu se ukazuje, že si ceníte myšlenky čtenáře.

Kromě toho, služba komentování blogu vám dává příležitost také pro interní propojení.

Na druhou stranu můžete použít strategii komentování blogů, aby se návštěvnost vrátila na váš web. Napište podrobný komentář a v případě šance zrušte odkaz na svůj web. Použití komentáře je skvělý způsob, jak vytvořit vztah mezi weby.

Přečtěte si – 10 tipů pro optimalizaci optimalizace pro vyhledávače pro nováčky od Kavita @dreamerkavita od @canva #SEOtips řekněte příteli

Závěry

Zde je 10 základních SEO tipů, které vám pomohou vylepšit vaši SEO hru:

 • Zvyšte rychlost načítání stránky
 • Vytvářejte užitečný obsah
 • Optimalizace pro mobilní zařízení
 • Udržujte URL krátkou
 • Usnadněte navigaci na webu
 • Přidejte popisný obrázek alt
 • Použijte označení schématu
 • Zvyšte čitelnost obsahu
 • Napište dobré meta tagy
 • Moderujte své komentáře

Pokud jde o SEO, existuje spousta technik, které můžete použít. Výše uvedené tipy jsou však dost dobré, abyste mohli začít.

Kavita Paliwal je autorka Outreach Specialist cum Content v Canvě. Pokud není přilepená na svém notebooku, může ji najít, aby připravovala cestovní plány, které se zřídka stávají. Spojte se s Kavitou Cvrlikání a LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map