10 nejlepších webových bezpečných písem pro váš blog (práce s HTML a CSS)

Fonty. Vidíme je každý den. Od tiskových reklam po časopisy jsou na světě všechna písma. Pokud to neumíte číst, pravděpodobně chápete důležitost výběru správných písem pro správné médium


Pokud jde o blogy a weby, je důležité zvolit písma, která nejlépe vyhovují vašemu stylu, ale důležitější je, aby byla písma bezpečná pro web..

Co jsou to webová písma bezpečná?

Všechny operační systémy (Windows, Mac, Android, ios atd.) Jsou dodávány s určitým množstvím vestavěných písem. Problém je, že různé operační systémy mohou mít na svých systémech nainstalované různé typy písma.

Zde přicházejí písma Web Safe.

Webová písma jsou v podstatě styly písem, které jsou sdíleny a zobrazitelné na všech platformách a různých systémech.

Služby vkládání webových písem

Webová písma Google nebo Typekit jsou systémy, které umožňují použití písem hostovaných na jejich serverech. Typekit nastavuje cenu na základě počtu písem, provozu webu a počtu domén, na rozdíl od webových písem Google.

Díky Google je Google Web Fonts zcela zdarma a snadno použitelný. Můžete například vybrat typy písem, jako je Lato, Otevřete Sans nebo Tinos. Vložte vygenerovaný kód do dokumentu. A všichni jste připraveni se na to odkazovat v CSS.

Zde je základní HTML pro začátečníky, pokud se chcete dozvědět více.

Proč jsou webová písma důležitá??

„Co vidíte, je to, co dostanete“, pokud jde o tisk, ale na webu nemusí být to, co vidíte na obrazovce, úplně stejné pro obrazovku někoho jiného.

Zde je příklad, řekněme, že návrhář, kterého jste si najali, se rozhodl pro textovou stránku svých stránek použít opravdu fantastickou a nejasnou rodinu písem. Pokud návštěvník nemá na svém počítači nainstalované konkrétní písmo nebo se netáhne z místa vhodného pro web, uvidí pouze výchozí variantu písma, například Times New Roman..

Možná budete mít krásně navržený web s úžasně vypadajícími fonty, bude-li se pro vaše návštěvníky načítat, bude stále vypadat jednoduše a ošklivě.

Mít toto písmo bezpečné pro web znamená, že se nemusíte starat o to, aby vaše texty vypadaly divně, protože jste si vybrali písmo, ke kterému nikdo nemá přístup.

Pokud se chcete dozvědět, jak vytvořit web (podrobný průvodce), můžete kliknutím na odkaz zkontrolovat jeden z posledních publikovaných článků.

10 nejlepších webových bezpečných písem, které doporučujeme

Nyní, když víte, jak důležité je webové bezpečné písmo, je čas začít je používat pro váš web.

I když existuje spousta fontů, které si můžete vybrat, doporučujeme těchto 10 webových bezpečných písem pro použití s ​​HTML a CSS. Jsou široce využívány a vypadají také docela dobře.

1. Arial

arialPříklad rodiny fontů Arial

Nahrajte jakýkoli web a je pravděpodobné, že budou používat písmo Arial.

Toto písmo bezpatkové je nejvíce široce používaný písmo a je považováno za standardní pro všechna webová písma. Často se používá jako náhrada za specializovaná písma, která nejsou k dispozici na zařízeních Windows.

2. Helvetica

helveticaPříklad rodiny písem Helvetica

Pokud jsou písma Arial touhou po čistých a profesionálních webech, pak by si Helvetica zvolila návrháře.

Helvetica nabízí více stylizované bezpatkové písmo, které umožňuje odvážnější vzory.

3. Times New Roman

Times New RomanPříklad rodiny fontů Times New Roman

Nová variace starého písma Times.

Times New Roman je pravděpodobně to, co většina uživatelů Windows zná, protože se jedná o standardní patkové písmo na Microsoft Words. Ve srovnání s Arial je Times New Roman ve svém designu o něco více tradiční.

4 krát

krátPříklad rodiny fontů Times

Pokud vám Times vypadal povědomě, je to proto, že se jednalo o standardní písmo používané pro staré tisky novin.

Časy jsou považovány za nejtradičnější písmo, které existuje, a zřídka se používají mimo tisky a noviny.

5. Trebuchet MS

trebuchet-msPříklad rodiny fontů Trebuchet MS

Původně navržený společností Microsoft v devadesátých letech, Trebuchet MS byla inspirovaný podle starých středověkých písem.

To bylo prominentně používáno jako hlavní písmo pro Windows XP a jako kopie textu těla na webu na čas.

6. Verdana

verdanaPříklad rodiny písem Verdana

Verdana, jedna z nejbezpečnějších možností pro webové písmo, používá pro svůj design jednoduché patkové linky a super velká písmena.

Prodloužený vzhled písem z něj dělá jedno z nejjednodušších písem pro čtení na síti a pro mnoho bloggerů je často volbou písma.

7. Arial Black

arial-blackPříklad rodiny písem Arial Black

Pokud jste milovali písmo Arial, ale chtěli jste něco odvážnějšího a většího, pak se Arial Black nemůže pokazit. Písmo vzniklo, když lidé chtěli použít tučné písmo ve stylu Helvetica, ale nechtěli platit za licenci.

8. Kurýr

kurýrPříklad rodiny fontů Courier

Courier by měl být obeznámen s každým, protože staré monospaced písmo je dostupné téměř na všech zařízeních a operačních systémech jako náhradní náhrada za všechna „jedinečná“ písma.

Nejde o nejelegantnější písmo, ale je velmi čitelný a čistě navržený.

9. Courier Nové

kurýr-novýPříklad rodiny Courier New fontů

Stejně jako Times měl Courier také redesign, který modernizoval jeho klasický styl.

Courier New je považován za monospaced font a je k dispozici na většině zařízení a operačních systémů.

10. Gruzie

GruziePříklad rodiny písem Gruzie

Zatímco Verdana je obecně bezpečná volba pro většinu webových stránek, pokud jste chtěli písmo, které má o něco větší písmena se stejnou velikostí písma, Gruzie se hodí k účtu.

Ačkoli to by mělo být si všiml, písmo pracuje v jistých příležitostech a nepracuje dobře s jinými patkovými fonty (vypadají nepatrně vedle Times New Roman).

Naprosto nepoužívejte: Comic Sans MS

Jistě, vypadá to zábavně a poněkud rozmarně, ale absolutně nepoužívejte Comic Sans MS, pokud chcete, aby vaše webové stránky byly brány vážně.

komikPříklad písma Comic Sans MS

Bezpatkové písmo je příležitostným písmem komiksu a obvykle se používá pro neformální dokumenty a dětské materiály. Pokud nepíšete do dětské knihy nebo komiksu, nepoužívejte Comic Sans MS!

Zabalit

Účelem webových bezpečných písem je zajistit, aby se to, co jste na svém webu navrhli, zobrazovalo přesně tak, jak to bylo zamýšleno na jiných zařízeních a platformách. Některá písma nemusí fungovat, ale existuje řada skvělých návrhů, díky nimž budou písma vašeho webu vypadat skvěle.

Jen mi slíb, že Comic Sans MS nepoužíváš za žádných okolností.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map