Rishikimi i BigCommerce

Vlerësime të BigCommerce & Përmbledhje Rishikimi


Emri: BigCommerce

Përshkrim: BigCommerce i intereson konsumatorëve dhe biznesit të madh në ndërtuesin e dyqaneve në internet. Megjithëse është shumë gjithëpërfshirëse, disa mund ta konsiderojnë bollëkun e karakteristikave një sfidë për të zotëruar.

Sistemi Operativ: Web-bazuar

Kategoria e Aplikimit: Zgjidhja e e-Tregtisë, Ndërtuesi i dyqaneve online

 • Lehtësinë e përdorimit

 • templates & Designs

 • Funksione & lakueshmëri

 • Vlera e parase

 • Ndihma për klientët

i përgjithshëm

4.8

përmbledhje

BigCommerce është platforma gjithëpërfshirëse në internet që ju lejon të ndërtoni dhe shkallëzoni dyqanin tuaj online. Ajo vjen me karakteristika të plota të tregtisë elektronike për rritje, mbështet shitje me shumë kanale (Facebook, eBay, Amazon, etj) dhe aplikacione për të rregulluar operacionet tuaja. Pjesa më e mirë – nuk ka asnjë tarifë shtesë kur përdorni një zgjidhje pagese të palëve të treta. Ju mund të filloni duke zgjedhur një model të optimizuar plotësisht.

Mëso më shumë

 • Prmimet dhe planet e BigCommerce
 • Karakteristika të përparuara për të kursyer kohën tuaj dhe për të rritur shitjet
 • Temat dhe aplikacionet e BigCommerce
 • Aktgjykimi ynë

rekuizitë

 • Sinkronizoni produktet tuaja në vende të ndryshme të tregut
 • Karakteristikë e kursimit të karrocave të braktisura
 • Personalizoi promovën tuaj
 • Tarifat zero të transaksionit
 • Automated detyrat e vështira
 • Rriteni dyqanin tuaj në të gjithë botën

Cons

 • Plani i hartuar bazuar në pragun e shitjeve
 • Temat e shtrenjta të primit
 • Asnjë version i lite
 • Provoni BigCommerce falas
 • Mësoni më shumë rreth BigCommerce

{
"@kontekst": "http://schema.org",
"@type": "rishikim",
"itemReviewed":
"@type": "SoftwareApplication",
"emër": "BigCommerce",
"përshkrim": "BigCommerce i intereson konsumatorëve dhe biznesit të madh në ndërtuesin e dyqaneve në internet. Megjithëse është shumë gjithëpërfshirëse, disa mund ta konsiderojnë bollëkun e karakteristikave një sfidë për të zotëruar.",
"imazh": "//buildthis-22a6.kxcdn.com/wp-content/uploads/bigcommerce-review-home.jpg",
"operatingSystem": "Web-bazuar",
"applicationCategory": "Zgjidhja e e-Tregtisë, Ndërtuesi i dyqaneve online"
},
"reviewRating":
"@type": "vlerësim",
"ratingValue": 4.79999999999999982236431605997495353221893310546875,
"bestRating": 5,
"worstRating": 0
},
"autor":
"@type": "person",
"emër": "Jason Chow"
},
"reviewBody": "

BigCommerce është platforma gjithëpërfshirëse në internet që ju lejon të ndërtoni dhe shkallëzoni dyqanin tuaj online. Ajo vjen me karakteristika të plota të tregtisë elektronike për rritje, mbështet shitje me shumë kanale (Facebook, eBay, Amazon, etj) dhe aplikacione për të rregulluar operacionet tuaja. Pjesa më e mirë – nuk ka asnjë tarifë shtesë kur përdorni një zgjidhje pagese të palëve të treta. Ju mund të filloni duke zgjedhur një model të optimizuar plotësisht.

\ R \ n

Mëso më shumë

\ R \ n

  \ R \ n
 • Prmimet dhe planet e BigCommerce
 • \ R \ n

 • Karakteristika të përparuara për të kursyer kohën tuaj dhe për të rritur shitjet
 • \ R \ n

 • Temat dhe aplikacionet e BigCommerce
 • \ R \ n

 • Aktgjykimi ynë
 • \ R \ n

"
}

Përmbledhje: isfarë është BigCommerce?

BigCommerce është një platformë gjithëpërfshirëse eCommerce me shumë karakteristika të dobishme që ju lejojnë të krijoni dhe mirëmbani një dyqan online në mënyrën e thjeshtë. Ajo u ofron përdoruesve një grup të plotë mjetesh për ndërtimin e dyqaneve në internet, integrimin e tillë të portave të pagesave, mjete të përparuara të marketingut, pritje të besueshme dhe siguri për mbështetjen e dyqaneve.

Reliableshtë e besueshme BigCommerce?

Një raport thotë se BigCommerce ka përpunuar 8B + në shitjet totale të tregtarëve.

Hyrje e madhe e tregtisëParaqitje e BigCommerce (burim).

Pra, në këtë përmbledhje të BigCommerce, ne do të zbulojmë se si BigCommerce mund të ndihmojë në rritjen e biznesit tonë.

Karakteristikat BigCommerce – Kurseni kohë dhe rritni shitjet tuaja

1- Mund të shisni kudo – eBay, Amazon, Facebook, etj..

Me BigCommerce, ju mund të integroni dyqanin tuaj me kanale të ndryshme shitjesh për të rritur shitjet tuaja.

BigCommerce përmban një menaxher të dobishëm kanalesh të quajtur “Omni-Channel”. Kjo ju lejon të lidhni dhe shesni produktet tuaja në vende të ndryshme të tregut.

Do të importojë produktet tuaja në kanalet që lidhni. Kështu që nuk keni nevojë të shtoni detajet e produktit me dorë në secilin kanal.

Ju ofron të shisni në:

 • Vende të tregut si Amazon, eBay dhe Google Shopping
 • Media sociale si Facebook, Pinterest dhe Instagram
 • Dyqane Fizike si Sheshi, ShopKeep dhe Shitje me pakicë e trampolit

Lidhuni me kanale të ndryshme për të përzënë më shumë shitje në dyqanin tuaj.Lidhuni me kanale të ndryshme për të përzënë më shumë shitje në dyqanin tuaj.

Kur bleni një shitje në çdo kanal të lidhur, mund të përpunoni porosinë nga Paneli i BigCommerce. Ju kursen shumë kohë të vlefshme.

2- Tipar i braktisur Kurseni i Shportave

Shportat e Braktisura të BigCommerce është një veçori që vlen të përmendet. Karakteristika do të dërgojë deri në 3 postë elektronike të automatizuar për vizitorët që nuk e përfunduan procesin e arka. Shtë e qartë, kjo ka potencialin për të rritur të ardhurat tuaja nga produktet e papaguara në karrocën e vizitorëve.

Këtu mund të vendosni një seri e-mail dhe të konfiguroni kur t’i dërgoni ato. Ky është vetëm një konfigurim një herë.

Shëroni shitjet me karrocat e braktisura nga BigCommerce.Shëroni shitjet me karrocat e braktisura nga BigCommerce.

Disa nga arsyet pse mjeti ndihmojnë:

Shumë nga klientët tanë do të largohen nga faqja jonë duke mbajtur sende të pashfrytëzuara në karrocë. Në fakt, më shumë se 70% e karrocave të blerjeve në eCommerce janë braktisur para se të kontrolloni.

Kështu, ne mund t’i rikuperojmë ato duke dërguar disa postë elektronike në kohë. Nga statistikat e BigCommerce, Saver Saver Braktisur BigCommerce ndihmon tregtarin të rimarrë 15% të shitjeve të humbura mesatarisht.

3- Vendosni rregullat tuaja të promovimit

Ju mund të personalizoni kode dhe zbritje të kuponit për dyqanet tuaja. Plus, mund të shfaqni reklama të banderolave ​​për të promovuar ato oferta. Sistemi vendas ju lejon të krijoni dhe vendosni reklama të banderolave ​​më lehtë.

BigCommerce ofron Zbritje të Nivelit të Shportave. Kjo do të thotë që zbritja do të aplikohet në shportën në kohë reale për të shmangur kompleksitetin e panevojshëm.

Zbritje e nivelit të karrocës së BigcommerceZbritje e nivelit të karrocave të Bigcommerce.

Opsione të thella të shënjestrimit janë gjithashtu të disponueshme në sistemin e zbritjes për të treguar oferta ekskluzive para arkëtimit. Si, blini një artikull më shumë për të marrë transportin falas.

4- Portat e pagesave të BigCommerce dhe tarifat e transaksionit

Mungesa e metodave të ndryshme të pagesës mund t’ju ​​humbë shitjet. Konsumatorët do të kërkojnë një metodë të rehatshme pagese kur ata paguajnë.

BigCommerce nuk i bllokon tregtarët vetëm me disa mënyra pagese. Ekzistojnë më shumë se 40 mënyra të para-integrimit të pagesave që mund të gjeni që shërbejnë mbi 100 vende.

Platforma ka integrim vendor me PayPal, Square, Adyen, Stripe, Authorize.net dhe Klarna dhe pagesa të kartave të kreditit (mundësuar nga Braintree).

Metodat e pagesës së BigcommerceBigCommerce ju siguron mënyra të shumta pagese.

Si opsione të portofolit celular, ato janë metoda pagese siç janë Amazon Pay dhe Apple Pay.

Në varësi të portës së pagesës që ju zgjidhni, ekziston një përqindje e caktuar e tarifës së transaksionit që tregtarët duhet të paguajnë. Edhe pse BigCommerce nuk ju ngarkon asnjë tarifë të transaksionit, këto tarifa ngarkohen nga ofruesi i përpunimit të pagesave.

Mos harroni, me BigCommerce, nuk ka tarifa të transaksioneve të aplikuara për ndonjë nga planet e tyre. Kjo është diçka e mirë dhe dallohet nga të tjerët.

5- Automatizohen detyrat më të vështira

BigCommerce ofron shumë mjete automatizimi në sistemin e tyre. Ju mund të automatizoni shkallën e transportit dhe llogaritjen e taksave duke përdorur mjetet më poshtë:

ShipperHQ

ShipperHQ llogarit shkallën e transportit bazuar në rregullat që keni vendosur. Ju mund të përcaktoni transportuesit, metodat e transportit dhe tarifat bazuar në specifikimin e produktit.

ShipperHQ ofron karakteristika të përparuara si Dropshipping, Multi-Origin dhe më shumë.ShipperHQ ofron karakteristika të përparuara si Dropshipping, Multi-Origin dhe më shumë.

Avalara

Avalara integrohet me BigCommerce për të llogaritur taksën në varësi të kritereve të ndryshme. Ata e quajnë “AvaTax”. Kjo do t’ju ndihmojë të ngarkoni taksën e saktë në arka.

Avalara do të funksionojë në mënyrë të përsosur në varësi të rregullave që keni vendosur.Avalara do të funksionojë në mënyrë të përsosur në varësi të rregullave që keni vendosur.

6- Rriteni dyqanin tuaj në të gjithë botën

Tani, ju madje mund t’i shesni produktet tuaja për klientët që jetojnë kudo në botë.

BigCommerce mund t’ju ​​lejojë të ngarkoni automatikisht tarifat e taksave dhe transportit në shportën e blerjeve.

valutë e madhe e tregtisëValutë e huaj tregtare.

Ju mund të shfaqni çmimet në monedha të huaja dhe të përpunoni pagesën duke përdorur një nga shumë metodat e tyre të pagesës.

Cmimet dhe Plani i BigCommerce

Planet / Çmimi
standard
Plus
pro
Ndërmarrje
Mimi mujor$ 29,95$ 79,95$ 249,95me porosi
Pragu i shitjeveDeri në 50,000 dollarëDeri në 150,000 dollarëDeri në 1.000.000 dollarëi pakufizuar
Tarifat e transaksionit0%0%0%0%
Mbrojtës i braktisur karrocëpopopo
Shqyrtime të klientëve të Googlepopo
24/7 Mbështetjepopopopo

Ju mund të merrni një zbritje shtesë prej 10% në çmimin e mësipërm nëse vendosni të regjistroheni në planin e tyre 1-vjeçar. Përndryshe, ju mund të zgjidhni të filloni të përdorni BigCommerce me provën e tyre 15-ditore falas. Nuk kërkon ndonjë detaj të kartës së kreditit nga ju.

Vini re se plani dhe çmimi i BigCommerce varet shumë nga të ardhurat e dyqanit tuaj. BigCommerce vendosi një kufi në shitjet tuaja vjetore bazuar në një plan të ndryshëm. Ndërsa shitjet tuaja rriten, nga ju kërkohet të përmirësoni një plan më të lartë.

Këtu është lista e të gjitha planeve të BigCommerce që ofrojnë:

 • Produkte të pakufizuara, ruajtje dhe gjerësi bande
 • Llogaritë e pakufizuara të stafit
 • eBay dhe Amazon u lidhën
 • Pika e shitjes
 • Integrimi i kanaleve sociale (Facebook, Pinterest dhe Google Shopping)
 • Pagesë me një faqe
 • Blog i integruar
 • Kuleta e lëvizshme (Amazon Pay dhe Apple Pay)
 • Kuponë, zbritje dhe çertifikata dhurate
 • Uebfaqe të përgjegjshme
 • HTTPS falas sitewide dhe SSL e dedikuar
 • Transportuesi rregullat e transportit HQ motor
 • Shkalla e posaçme e kartës së kreditit nga PayPal

Nëse preferoni të krahasoni planin dhe çmimet e BigCommerce krah për krah, ndiqni këtë lidhje.

Temat dhe Aplikimet BigCommerce

BigCommerce ka një koleksion prej 111 temave premium dhe 7 tema falas. Temat Premium kanë një çmim që fillojnë nga 145 dollarë dhe shkojnë deri në 235 dollarë.

Të gjitha temat e tyre janë të përgjegjshme për celular (si falas dhe me pagesë). Ata janë profesionistë dhe kanë një sërë opsionesh unike. Ata ofrojnë azhurnime falas të jetës për të gjitha temat.

Depoja e tyre e temave është e mirëorganizuar. Ka 10+ kategori që i rregullojnë ato sipas industrisë. Kështu që ju nuk keni nevojë të kaloni nëpër grindje për të gjetur një të përshtatshme.

Temat e BigcommerceTemat e BigCommerce.

Të gjitha temat e BigCommerce janë miqësore me celularin. Mund të shikoni paraprakisht se si ato tema paraqiten në pajisje të ndryshme nga redaktori i temave.

Konsumatorët mund të kontrollojnë nga celulari i tyre në të njëjtën mënyrë si do të bënin në një kompjuter.

BigCommerce celular ka mundësi të portofolit si Amazon Pay dhe Apple Pay. Kështu që ju mund të mos humbni shitjet për hir të pajisjeve mobile.BigCommerce celular ka mundësi të portofolit si Amazon Pay dhe Apple Pay. Kështu që ju mund të mos humbni shitjet për hir të pajisjeve mobile.

BigCommerce ka integrime me rreth 472 aplikacione. Ai përfshin si sende falas ashtu edhe me pagesë.

Një numër i mirë aplikacionesh janë falas atje. Kështu që ju mund të bëni disa nga punët tuaja të bëra pa paguar.

Aplikacione BigcommerceAplikacionet BigCommerce.

Sa e shpejtë dhe e sigurt është një dyqan i BigCommerce?

Një mjedis i besueshëm është i detyrueshëm për dyqanin tuaj online. Responsibilityshtë përgjegjësi e pronarit të biznesit të ofrojë klientëve tuaj një mjedis të sigurt pazar.

BigCommerce pret në uebfaqet e saj në Nivelin 1 PCI DSS 3.1 serverat e ifiedertifikuar. Kjo do të thotë se do të mbrojë dyqanin tuaj nga mashtrimi i kartës së kreditit dhe pagesa.

Ka më shumë përfitime për mjedisin e BigCommerce. Disa prej tyre janë:

 • Certifikatë SSL në të gjithë sitin
 • Zbutja e DDOS (për planin e ndërmarrjes)
 • Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes (CDN)

Mjedisi i BigCommerce ka një histori të mirë kohore. Ata premtojnë 99,99% në kohën e duhur për faqen tuaj. Ata ishin në gjendje të siguronin 100% kohë gjatë tre të hënave të fundit në Cyber!

BigCommerce premton 99,99% në kohën e duhur për dyqanin tuaj.BigCommerce premton 99,99% në kohën e duhur për dyqanin tuaj.

Një avantazh tjetër është se BigCommerce menaxhon infrastrukturën për faqet e internetit të klientëve të tyre. Në mënyrë që klientët të mund ta përqëndrojnë tërë mënyrën sesi të rrisin shitjet, jo në infrastrukturë.

Rreth shpejtësisë së faqes

BigCommerce përdor Rrjetin e Dorëzimit të Përmbajtjes (CDN) për të ngarkuar më shpejt faqen e internetit. Ata e dinë se sa mund të kushtojë një sekondë shtesë në kohën e ngarkesës.

Do të ruajë faqen tuaj të internetit në 7 serverë të shpërndarë në të gjithë botën. Uebfaqja juaj do të ngarkojë më shpejt dhe do të shërbehet nga serveri më i afërt i përmbajtjes tek vizitori.

Koha e reagimit të BigCommerceKoha e reagimit të BigCommerce.

Me BigCommerce, mund të siguroheni që dyqani juaj online është i sigurt dhe performon më shpejt.

SEO e BigCommerce

SEO për faqen eCommerce mund të rezultojë të jetë një dhimbje koke. Zakonisht ka shumë faqe që ju nevojiten për të optimizuar. Kur numri i produktit rritet, mund të jetë më i vështirë.

BigCommerce vendos tituj dhe URL të optimizuar për faqet tuaja. Do të ndjekë praktikat më të azhurnuara. Plus, secila faqe do të ketë një kuti SEO për shtimin e informacionit me dorë.

Ka më shumë karakteristika të integruara të SEO si më poshtë:

 • Grafiku i Hapur i Facebook
 • 301 ridrejtime
 • Sniper i pasur i Google
 • Udhëzues automatik i gjeneruar XML
 • Skedar i redaktueshëm Robots.txt
 • Etiketë kanonike
 • Google AMP

Të gjitha planet e BigCommerce ofrojnë një certifikatë SSL në të gjithë sitin. Mund të ndërtojë pak më shumë besim nga ana e Google.

BigCommerce SEO BoxKuti BigCommerce SEO.

Pyetje për BigCommerce

Sa është BigCommerce mujore?

Planet e çmimeve të BigCommerce janë të drejtpërdrejta:

1) Standardi BigCommerce – 29,95 $ në muaj
2) BigCommerce Plus – 79,95 $ në muaj
3) BigCommerce Pro – 249,95 $ në muaj

Cila është më mirë Shopify ose BigCommerce?

Ndërsa BigCommerce ju ofron nga mjetet e kutisë që janë shtuar tashmë në planin mujor, Shopify ka më shumë aplikacione të palëve të treta në dispozicion në dyqan. Të dyja platformat janë ofruesit kompetent të zgjidhjeve të tregtisë.

Ju mund të lexoni BigCommerce vs Shopify për krahasim të hollësishëm.

A ka BigCommerce tarifat e transaksionit?

BigCommerce nuk ju ngarkon asnjë tarifë të transaksionit në krye të planeve ose në bazë të cilës portë pagese ju përdorni.

A ofron BigCommerce një provë falas?

BigCommerce ofron një provë 15-ditore falas pa kartë krediti për t’u regjistruar. Ju mund të provoni përzënë dhe të ndërtoni një faqe plotësisht funksionale të tregtisë me versionin e gjykimit të BigCommerce.

Si mund të kaloj në BigCommerce?

Shtë e thjeshtë të kalosh në BigCommerce. Thjesht ju duhet një skedar standard CSV për të lëvizur të dhëna të tilla si informacione për klientin, produkte, imazhe dhe ndryshime në dyqanin tuaj BigCommerce.

Sa kohë duhet për të transferuar para në një llogari tregtare?

Varet nga porta e pagesës, normalisht paratë do të transferohen në llogarinë tuaj bankare brenda 2 ditëve.

A ofroni BigCommerce çertifikatë SSL?

Po, të gjitha planet vijnë me një certifikatë falas SSL dhe HTTP-ve në të gjithë vendin. Për përdoruesin BigCommerce Enterprise dhe përdoruesin Pro, mund të blini dhe instaloni një certifikatë SSL të palëve të treta.

Rishikimi i BigCommerce: Aktgjykimi ynë

BigCommerce është i përshtatshëm për ju nëse po kërkoni një platformë të plotë të tregtisë elektronike me mjete të ndryshme të marketingut të përparuar dhe optimizim.

Ose, nëse jeni duke operuar një dyqan me tulla dhe llaç, por kërkoni për një kanal të ri për të zgjeruar biznesin tuaj në internet, BigCommerce mund t’ju ndihmojë me këtë.

Shopify mbetet konkurrenti i dorës së parë në BigCommerce. Të dy ata janë krijues të mirë të dyqaneve eCommerce. Si rezultat, ka një debat ku njëri është më i mirë se tjetri. Sidoqoftë, këtu janë disa nga arsyet për të cilat na bën përshtypje:

 • Karakteristika të përparuara që ju kursejnë kohë dhe zgjerojnë kanalin tuaj të shitjeve të tilla si kanali Omni, mbrojtës për karrocat e braktisura, zbritje të nivelit të Shportave, ShipperHQ etj..
 • Tarifat e transaksioneve zero kur platformat e tjera të tregtisë elektronike zakonisht do të ngarkojnë 1% – 3% të tarifës së transaksionit për shitje
 • Një gamë e gjerë aplikacionesh të dobishme për të shtuar në dyqanin tuaj, siç është programi i shpërblimeve të besnikërisë, upsell & ndër-shit, etj
 • Mbështetje teknike 24/7 përmes telefonit, postës elektronike, mediave sociale ose bisedës live. Ju gjithashtu mund të gjeni përgjigjen tuaj përmes forumit të komunitetit

Për të mos harruar, nuk ka nevojë për ndonjë aftësi të projektimit ose zhvillimit të përdorimit të BigCommerce. Modelet dhe opsionet janë të lehta për tu punuar.

Si të filloni

BigCommerce ofron një provë 15-ditore pa rrezik për ta provuar vetë platformën. Gjithashtu, nuk kërkohen detaje të kartës së kreditit. Pra, mund të jeni shumë të sigurt që nuk do t’ju paguajë nëse vendosni të mos vazhdoni pas 15 ditësh.

Këtu është lidhja që mund të ndiqni për të ngritur një dyqan online me BigCommerce.

Krijoni një dyqan online falas gjyqi me BigCommerce.Krijoni një dyqan online falas gjyqi me BigCommerce.

Plotësoni disa detaje për të krijuar dyqanin tuaj.Plotësoni disa detaje për të krijuar dyqanin tuaj.

Vizitoni BigCommerce

mohim

Kemi shpenzuar përpjekje të mëdha për të ruajtur informacion të saktë për të gjitha ofertat e paraqitura.

Sidoqoftë, ky informacion jepet pa garanci. Përdoruesit duhet të kontrollojnë uebfaqen zyrtare të ofruesit të shërbimit për termat dhe detajet aktuale. BuildThis.io merr kompensim nga mjetet e listuara në faqe.

Alternativa BigCommerce

Po kërkoni një alternative? Këtu janë të tjerë krijues të njohur të faqeve në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map