SiteGround vs BlueHost Review 2020: Który jest szybki i niezawodny hosting?

0

Czy jesteś ciekawy, który wybrać, jeśli chodzi o SiteGround vs BlueHost?


Jeśli chcesz po prostu założyć blog, podstawowy plan tych dostawców jest dla Ciebie odpowiedni, ale zamieszanie polega na tym, który wybrać. Oba są dobrze znane, cieszą się renomą i znajdują się na liście rekomendacji WordPress.org.

Obie firmy oferują skalowalne opcje, dzięki którym, jeśli Twój blog się rozrośnie, możesz łatwo przejść do zasobnego planu.

BlueHost jest własnością EIG, która jest największą grupą w zakresie hostingu, podczas gdy SiteGround pracuje jako niezależny gracz i jest zarządzany przez doświadczonych techników.

Obszar specjalizacji:

SiteGround: Są znani z zaawansowanej infrastruktury, inicjatyw bezpieczeństwa i wewnętrznych narzędzi, takich jak SuperCacher, szybki serwer NGINX i system tworzenia kopii zapasowych.

Pozwalają wybrać centrum danych na całym świecie, izolację konta i serwery obsługujące SSD.

BlueHost: Jest uważany za atrakcyjne rozwiązanie dla nowych stron internetowych.

Firma często oferuje większe rabaty.

Szybkie podsumowanie

Firma BlueHost została założona w 2003 r. I została przejęta przez EIG w 2010 r. Firma stale się rozwija i ma obecnie ponad 2 miliony klientów. Znani są również z szybkich usług i rabatów, dzięki czemu jest to dobry wybór dla nowych blogerów.

SiteGround dokonał wpisu w 2004 roku i jest znany ze swojej wyjątkowej infrastruktury i dbałości o klientów. Produkują różne narzędzia wewnętrzne, aby ich usługi były szybsze i bezpieczniejsze. Teraz firma oferuje hosting podstawowy na poziomie przedsiębiorstwa i hostuje ponad 500 000 domen.

Więc jeśli jesteś zdezorientowany i nie wiesz, który z nich jest najlepszym dostawcą hostingu dla Twojego bloga, tutaj przedstawiamy wewnętrzną historię, porównując twarzą w twarz.

SiteGround i BlueHost Review 2020

Technologia

Zastosowanie najnowszych technologii pokazuje, że firma jest bardziej zaangażowana w obsługę klientów z większą niezawodnością. Zespół programistów SiteGround zawsze stara się oferować swoim klientom coś wyjątkowego, w wyniku czego oferuje SuperCahcer, własny system tworzenia kopii zapasowych, HTTP / 2, proaktywne monitorowanie, technologię serwerów NGNIX i wiele więcej.

SiteGround stawia bezpieczeństwo w priorytetach i często wprowadza różne łatki bezpieczeństwa, aby zbudować solidną zaporę ogniową. Bez wątpienia dołożyli wszelkich starań, aby wprowadzić system Anti-hack, aby cię chronić, ale użytkownik musi również podjąć pewne środki ostrożności ze swojej strony. Przeczytaj, jak zabezpieczyć blog WordPress.

Z drugiej strony BlueHost nie jest sympatycznym graczem skupionym na technologii. Zwykle bardziej koncentrują się na marketingu, zamiast ulepszać infrastrukturę. Do tej pory nie wprowadzili żadnych wewnętrznych narzędzi i mają bardzo ograniczoną liczbę centrów danych. Wydaje się, że są ukierunkowane na indywidualne potrzeby hostingu i małe firmy.

SiteGround z dumą prezentuje specyfikacje swoich serwerów. Używają procesorów Intel Xeon E5-2690 V3. Serwery te są również uzbrojone w 265 GB pamięci RAM i dyski półprzewodnikowe wykorzystujące RAID 10. Kontener Linuksa sprawia, że ​​serwery są bardziej wydajne dzięki poprawie odczytu & prędkość pisania i 2 razy moc procesora. Podczas gdy BlueHost nie ujawnił specyfikacji serwera. Nawet kiedy rozmawiamy, po prostu nie chcieli ujawnić żadnych informacji o serwerze.

Zwycięzca: SiteGround

Dyski SSD

Możesz usłyszeć o dyskach półprzewodnikowych. W przeciwieństwie do dysków Spinning dyski SSD są szybsze i wydajniejsze w wykonywaniu operacji (odczyt i zapis). Dlatego wiele firm zaczęło używać serwerów zasilanych SSD, aby zapewnić wysoką wydajność.

SiteGround jest jednym z najlepszych dostawców hostingu SSD. Najnowocześniejsze dyski półprzewodnikowe pomagają im dostarczać niezwykle szybkie i niezawodne rozwiązania hostingowe niż tradycyjny hosting.

Podczas gdy BlueHost zależy od ich tradycyjnej infrastruktury i przechowywania danych na wirujących dyskach. Mimo że działają one przed SiteGround, ale nadal nie wprowadziły niezbędnych zmian.

Zwycięzca: SiteGround

BlueHost

SiteGround

Czas pracy

Uptime oznacza, że ​​Twoja witryna jest dostępna przez Internet. Czy wyobrażasz sobie hostowanie swojej witryny na serwerze dowolnego dostawcy usług hostingowych, który nie jest zobowiązany do zapewnienia maksymalnego czasu pracy? Oczywiście nie. A przestoje oznaczają, że twoja strona nie jest dostępna dla odwiedzających online. Oznacza to, że czas działania jest o wiele ważniejszy niż szybkość strony i powinno to być twoim najwyższym priorytetem przy wyborze hostingu.

Bluehost

BlueHost nie jest zły, gdy porównujemy czas pracy obu firm, ale jak widać poniżej, nasza strona, która jest hostowana na serwerach Bluehost, ma ostatnio przestoje, a więc czas pracy w ciągu ostatnich 24 godzin wynosi 99,97%. Przestój trwa prawie 4 minuty, co oznacza, że ​​klienci nie mogą kupować ani przeglądać Twojej witryny w ciągu tych 4 minut.

Uptimerobot zapewnia również statystyki czasu odpowiedzi witryny. Poniżej widać, że średni czas działania jest dość niski, co jest niesamowite, ale istnieje większy skok, który pokazuje, że w pewnym momencie strona potrzebuje prawie 4 do 5 sekund na odpowiedź. Mimo to wyniki są akceptowalne, ponieważ jest tylko kilka razy, gdy strona potrzebuje czasu na odpowiedź.

Szczegóły raportu czasu pracy BlueHost

SiteGround

Z drugiej strony, nasza strona testowa na SiteGround nie napotkała żadnych przestojów. Poniższe statystyki pokazują, że był on online w ciągu ostatnich 30 dni i nie ma ani jednego wyłączenia. Obecnie HostingSprout.com jest również hostowany na serwerach SiteGround. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ w ciągu ostatnich 4 miesięcy nie mieliśmy do czynienia z przestojami, co świadczy o ich niezmiennej jakości usług.

Jeśli mówimy o czasie reakcji SiteGround w tym okresie, jest on znacznie bardziej zadowalający niż Bluehost. Jak widać, odpowiedź na naszą stronę testową zajmuje średnio 282,09 ms. Ponadto na wykresie są mniejsze skoki w porównaniu do BlueHost, a maksymalny skok zbliża się do prawie 2 sekund, co jest dopuszczalne. Oznacza to, że Siteground zapewnia nie tylko niesamowity czas pracy bez przestojów, ale także bardzo dobry czas reakcji.

statystyki czasu pracy siteground

Zwycięzca: SiteGround

BlueHost

SiteGround

Wyniki testu prędkości

Kolejnym najważniejszym czynnikiem przy wyborze najlepszej firmy hostingowej WordPress jest szybkość. Chociaż istnieje wiele wtyczek i usług, które są pomocne w poprawianiu szybkości strony, takich jak W3 Total Cache i CDN itp. Ale szybkość zależy w dużej mierze od jakości serwerów hostingowych. W tym celu przeprowadziliśmy testy prędkości, aby zmierzyć, który z nich jest szybkim dostawcą hostingu.

Chociaż obaj dostawcy hostingu zapewniają dość dużą prędkość, ale Siteground zyskuje trochę przewagi w szybkości ładowania strony. Dlatego powinieneś wybrać Siteground, jeśli chodzi o szybkość. Co więcej, ponieważ Siteground oferuje wiele korzyści technologicznych dla prędkości, takich jak dyski SSD, SuperCacher, HTTP / 2 i NGINX itp., Więc SiteGround prawdopodobnie również będzie bardziej spójny pod względem prędkości.

BlueHost

Test prędkości Pingdom BlueHost

SiteGround

SiteGround Pingdom Speed ​​Test

Zwycięzca: SiteGround

Test obciążenia impaktowego

Czas ładowania staje się coraz bardziej istotny, ponieważ wpływa nie tylko na Twoją pozycję w rankingu wyszukiwarek, ale także na doświadczenie klienta. ZA Ankieta zostało zrobione przez Akamai pokazuje, że większość użytkowników chce, aby witryna ładowała się w czasie krótszym niż 2 sekundy, podczas gdy 40 procent użytkowników nie czekało dłużej niż 3 sekundy. Ponadto zauważyli, że klienci wykazują lojalność wobec witryn, które szybko się ładują. Oznacza to, że czas ładowania jest jednym z kluczy do sukcesu.

Test obciążenia impaktowego BlueHost

Gdy wysyłamy wirtualnych użytkowników na naszej stronie testowej hostowanej przez Bluehost, cieszymy się z wyników. Ponieważ ich serwery stopniowo osiągają lepsze wyniki, ponieważ w witrynie jest więcej użytkowników. Na początku zajmuje to trochę czasu, a potem jest też spójność, a czas przez większość czasu pozostaje poniżej 1 sekundy.

BH LoadImpact Test

SiteGround LoadImpact Test

A jeśli widzimy statystyki SiteGround, nie ma ani jednego wzrostu, gdy ich serwer wymaga czasu, tak jak BlueHost zajmuje 2 sekundy na starcie. Czas ładowania SiteGround pozostaje poniżej sekundy, nawet jeśli w witrynie jest więcej wirtualnych użytkowników. Oba są bardzo blisko, gdy porównamy statystyki nośności. Ponieważ SiteGround zapewnia dość spójne wrażenia i nie ma kolca, więc są zwycięzcami tej rundy.

SG Hosting LoadImpact Test

Zwycięzca: SiteGround

BlueHost

SiteGround

Serwis wsparcia

Problem pojawia się w środku nocy i nie masz pomysłu, jak go rozwiązać? Najlepszym sposobem jest skontaktowanie się z dostawcą hostingu. Ponieważ lepiej radzą sobie z sytuacją. Ale co, jeśli nie będą dostępne w tym czasie? Dlatego bardzo konieczne jest sprawdzenie, czy są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jeśli mówimy o SiteGround, są one z pewnością dostępne 24/7. Potrzebujesz pomocy, aby otworzyć czat na żywo, połączenie telefoniczne lub przesłać bilet. Ilekroć potrzebujemy pomocy, kontaktujemy się z nimi za pośrednictwem czatu na żywo, aw ciągu 1 minuty pojawia się osoba, aby uzyskać pomoc. Personel jest kompetentny i reaguje bardzo szybko. Ponadto ich interfejs czatu wygląda delikatnie.

Ponadto masz dostęp do samouczków wideo i bazy wiedzy, która jest pełna przewodników i artykułów informacyjnych. Ponadto, dla wygody użytkownika, dzielą tutoriale na WordPress, Joomla, Drupal i Magento itp..

BlueHost jest również znany z szybkich usług wsparcia i dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby uzyskać pomoc klienta. Ale kiedy jest konkurencja SiteGround vs BlueHost, to bez wątpienia możemy powiedzieć, że SiteGround jest szybszy. Skontaktuj się z nimi przez czat przed zakupem planu hostingowego, zobaczysz dużą różnicę.

Po otwarciu czatu na żywo połączenie z BlueHost zajmuje prawie 6-10 minut. Nie jest to długi czas, ale krótszy czas jest dobry, ponieważ nikt nie ma wystarczająco dużo czasu, aby poczekać, aż osoba po drugiej stronie będzie miała czas na pomoc osobie poszukującej. Możesz również skontaktować się z zespołem obsługi klienta Bluehost przez e-mail, telefon i przesyłając zgłoszenie. Ponadto możesz przeszukiwać poradniki i przewodniki z bazy wiedzy.

Mimo że oba działają najlepiej, aby obsługiwać klientów w najlepszym wydaniu, ale SiteGround wykonuje lepszą pracę niż BlueHost.

Zwycięzca: SiteGround

Porównanie funkcji hostingu SiteGround vs Bluehost

Przestrzeń magazynowa

Miejsce do przechowywania to miejsce, w którym będziesz przechowywać obrazy, zawartość stron internetowych, pliki audio i wideo. Ile potrzebujesz miejsca? To zależy od rodzaju witryny, którą chcesz hostować.

Cóż, jeśli chcesz hostować witrynę, w której publikujesz artykuły, nie potrzebujesz dużo miejsca, ponieważ 10 GB miejsca wystarcza na lata. Ale jeśli publikujesz zbyt wiele filmów, zdjęć i postów graficznych, rozważ więcej miejsca.

SiteGround jest nieco ograniczony i oferuje 10 GB miejsca w planie StartUp. Z drugiej strony dzięki BlueHost nie musisz martwić się o miejsce, ponieważ oferują one 50 GB w podstawowym abonamencie.

Zwycięzca: BlueHost

BlueHost

SiteGround

Przepustowość / liczba odwiedzających

Odnosi się to do liczby osób, które mogą odwiedzić Twoją witrynę w ciągu miesiąca. Wiele firm w branży zezwala na nieograniczoną liczbę odwiedzających nawet na podstawowe plany. Nieograniczona przepustowość utrzymuje twoją witrynę przy nieoczekiwanych skokach ruchu.

BlueHost zapewnia niezmierzone pasmo we wszystkich swoich planach, co oznacza, że ​​nie ma żadnych ograniczeń dotyczących liczby odwiedzających, ale gdy zużyjesz zbyt wiele zasobów, wysyła Ci e-mail, aby zmniejszyć zużycie.

Nigdy nie mamy do czynienia z tego rodzaju incydentami, ponieważ oferują one wystarczającą przepustowość do obsługi stron internetowych na niskim poziomie. Zalecamy jednak, gdy Twoja witryna powiększy się, spróbuj przejść na wyższy plan.

SiteGround, z drugiej strony, ogranicz liczbę odwiedzających / miesiąc. Pozwalają na 10 000 wizyt / mies. Jeśli więc zamierzasz założyć stronę internetową, może to wystarczyć.

Zwycięzca: BlueHost

Usługa buforowania

Aby blogerzy byli szybsi, blogerzy używają wtyczek pamięci podręcznej, takich jak całkowita pamięć podręczna W3. Wtyczka działa świetnie, a przed użyciem i po niej jest duża różnica. Podobnie niektóre firmy oferują własne narzędzia specjalne, dzięki którym usługa jest szybsza, płynniejsza i bardziej responsywna.

 • Możesz przeczytać wtyczki Essential WordPress

Zespół programistów SiteGround wykonał świetną robotę, wprowadzając SuperCachera. To wewnętrzny wynalazek, który może aktywować różne opcje tworzenia pamięci podręcznej witryny. Najpierw produkują pamięć podręczną zawartości statycznej. Druga opcja jest bardzo skuteczna, która buforuje zawartość dynamiczną, taką jak dane wyjściowe HTML.

Kolejna opcja to Memcached, która buforuje kamieniołomy bazy danych. Firma wprowadza również specjalną opcję dla chmury i dedykowane plany hostingowe.

W tej konkurencji SiteGround vs BlueHost rywal BlueHost nie oferował żadnych własnych narzędzi, aby przyspieszyć swoje usługi. Chociaż SiteGround oferuje tylko jedną opcję SuperCachera swoim użytkownikom planu StartUp, ale nadal warto z niego korzystać.

Zwycięzca: SiteGround

Wybór centrów danych

Niektóre firmy hostingowe dają kontrolę klientowi nad wyborem centrum danych. Ten czynnik może odegrać rolę w poprawie szybkości witryny. Po wybraniu centrum danych w pobliżu docelowej grupy odbiorców / klientów umożliwia to szybką dostawę treści.

Załóżmy, że mamy ruch w USA, więc wybór centrum danych zlokalizowanego w USA może być dobrą decyzją. Zwykle ta opcja jest dobra, jeśli tworzysz witrynę handlu elektronicznego, ponieważ w tego typu witrynach możesz lepiej ocenić odbiorców docelowych.

SiteGround pozwala klientom wybrać centra danych. Oferują 5 centrów danych, które są strategicznie rozmieszczone, aby obsługiwać klientów z każdej części świata (USA, Azji i Europy). Ponadto umożliwiają wybór centrum danych, nawet jeśli kupujesz najbardziej podstawowy abonament (StartUp).

Podczas gdy BlueHost nie zezwalał swoim klientom na wybór centrum danych. Mają tylko jedno centrum danych z siedzibą w USA dla klientów hostujących wspólnie, w których firma hostuje witryny swoich klientów.

Zwycięzca: SiteGround

BlueHost

SiteGround

MySQL & Bazy danych PostgreSQL

Być może znasz bazy danych. Są to najważniejsze w hostingu, ponieważ bez bazy danych nie można uruchomić witryny. Zasadniczo baza danych jest tworzona dla każdej witryny. Posiadanie nadmiernej ilości baz danych może uprościć pracę i są szanse, że możesz potrzebować więcej w swojej blogowej podróży.

Jeśli jesteś początkującym, nie wpadaj w zamieszanie, ponieważ teraz hosting zapewnia wiele łatwości, a bazy danych są tworzone automatycznie. Po prostu skupiasz się na swojej stronie.

SiteGround oferuje nieograniczoną liczbę MySQL i PostgreSQL we wszystkich swoich planach i możesz nimi zarządzać odpowiednio poprzez phpMyAdmin i phpPgAdmin. Podczas gdy BlueHost obsługuje 20 baz danych niezależnie od typu.

Zwycięzca: SiteGround

.plik htaccess

„.Htaccess” daje większą kontrolę w twoich rękach. Za pomocą tego pliku możesz chronić, zezwalać i blokować określone adresy IP. Ponadto służy do tworzenia przekierowań i stron błędów itp. Przed utworzeniem i edycją tego pliku możesz potrzebować pewnych umiejętności technicznych.

Obaj dostawcy hostingu umożliwiają użytkownikom przesyłanie pliku .htaccesss na serwer. Możesz swobodnie tworzyć i edytować plik .htaccess.

Zwycięzca: remis

Panel sterowania

Oferta panelu sterowania oferowana przez dostawcę hostingu to miejsce, w którym możesz zarządzać domenami, subdomenami, kontami FTP, kopiami zapasowymi i kontami e-mail itp. Ponadto wyświetla także różne statystyki dotyczące przestrzeni dyskowej, przepustowości i baz danych.

Zarówno SiteGround, jak i BlueHost oferuje cPanel, który jest bardzo łatwy w obsłudze i nawet jeśli jesteś początkującym, nie będzie cię to mylić. SiteGround cPanel jest bardzo czysty i podzielony na różne sekcje, takie jak Domeny, Auto-Instalatory, bazy danych i Bezpieczeństwo itp..

Co więcej, SiteGround zyskał trochę przewagi tutaj w cPanel, dodając narzędzia WordPress i Joomla, w których możesz zarządzać różnymi aspektami strony WordPress i Joomla, takimi jak automatyczne aktualizacje, aktywacja SuperCachera i zestawu narzędzi itp. Oto spójrz na SiteGround cPanel

Z drugiej strony BlueHost wykonuje również świetną robotę i jest wyposażony w czysty i kolorowy panel cPanel. Dodali również narzędzia WordPress do wykonywania różnych operacji za pośrednictwem jednego miejsca. Możesz łatwo uzyskać dostęp do narzędzi bezpieczeństwa, bazy danych, programowania i strony internetowej. Oto spojrzenie na BlueHost poniżej.

Zwycięzca: remis

BlueHost

SiteGround

Instalacja aplikacji

Jak zainstalować aplikacje internetowe, takie jak WordPress. Niedawno kupiliśmy konto hostingowe w chmurze od dostawcy hostingu i po zakupie dowiedzieliśmy się, że działa on w wierszach poleceń. Aby zainstalować WordPress, musimy napisać wiele poleceń. Zajmuje nam to dużo czasu.

Obie firmy, SiteGround i BlueHost oferują instalator 1 kliknięciem w swoim panelu sterowania (cPanel). SiteGround udostępnia instalator Softaculous, który umożliwia instalację jednym kliknięciem dla ponad 400 skryptów, takich jak WordPress i Joomla itp..

Aby zainstalować WordPress za pomocą instalatora 1-kliknięciem, wystarczy kliknąć ikonę WordPress w cPanel lub kliknąć Softaculous, a następnie wybrać WordPress.

Podczas gdy BlueHost integruje rynek Mojo w swoim cPanelu do instalacji 1 kliknięciem. W panelu sterowania hostingu kliknij opcję Instalacja jednym kliknięciem, a zobaczysz mnóstwo skryptów do automatycznej instalacji, takich jak WordPress, Joomla i inne aplikacje.

Zwycięzca: remis

Konta email

Podczas tworzenia strony internetowej bardzo konieczne jest utworzenie adresu e-mail z nazwą marki. Na przykład, jeśli nazwa Twojej witryny to bestmotors.com, możesz podać adres e-mail jak [chroniony e-mailem]

Co więcej, adres e-mail z nazwą Twojej witryny (marką) zamiast @Gmail, @Outlook tworzy poczucie zaufania w umyśle klienta. Jest to więc funkcja obowiązkowa.

BlueHost oferuje 5 kont e-mail i 100 MB miejsca na konto. Podczas gdy SiteGround pozwala użytkownikom na tworzenie nieograniczonej liczby kont e-mail i nie ma limitu miejsca na pocztę.

Oba oferują integrację z pocztą internetową. Obie oferują również protokoły POP i IMAP, które pomagają użytkownikowi czytać wiadomości e-mail za pośrednictwem aplikacji, takich jak Outlook.

Zwycięzca: SiteGround

Szyfrujmy

Podczas pracy online musisz chronić dane swojego klienta. W tym celu musisz wdrożyć protokół SSL. Certyfikat SSL używa do szyfrowania danych klienta, takich jak numer karty kredytowej, numer telefonu i adres e-mail itp. Początkowo było to ważne dla tych, którzy oferowali proces rejestracji lub prowadzili witryny handlu elektronicznego.

Ale teraz staje się niezbędną częścią każdego rodzaju witryn, a Google daje również przewagę w rankingu tym stronom, które implementują SSL. Możesz uzyskać bezpłatny SSL przez CloudFlare, konfigurując niektóre ustawienia. Więc jakie jest łatwe rozwiązanie do aktywacji SSL?

Niektóre firmy hostingowe ze względu na łatwość swojego użytkownika oferują darmowe SSL, które można aktywować jednym kliknięciem. Zarówno BlueHost, jak i SiteGround oferują bezpłatną funkcję Szyfruj SSL w panelu sterowania, w którym wystarczy nacisnąć kilka kliknięć i zacząć chronić swoją witrynę. Nie wymaga konfiguracji.

Zwycięzca: remis

Izolacja konta – popraw bezpieczeństwo swojej witryny i chroń swoje zasoby

Ta technologia odnosi się do sposobu, w jaki każde konto jest traktowane jako osobne konto. Zwykle dzieje się tak w przypadku drogich usług hostingowych, takich jak VPS i dedykowane itp. Ze względu na wspólną usługę istnieją szanse, że jeśli konto zostanie narażone, może to wpłynąć na inne. Ale SiteGround opracował izolowane środowisko przy pomocy BaseOS. Jeśli w jakiś sposób konto staje się podatne na atak, intruz nie może uzyskać dostępu do konta innego użytkownika.

Ponadto, podobnie jak Google, opracowują również mechanizm sprawdzania włamań i ostrzegania, ponieważ gdy Google zobaczy witrynę z lukami w zabezpieczeniach, po prostu powie wszystkim, zaznaczając, które powodują spadek ruchu.

Ponadto SiteGround niedawno wprowadza Hackalert, który codziennie skanuje witrynę i wysyła wiadomość e-mail na temat problemów związanych z bezpieczeństwem. Opracowują również system 1H Hawk do walki z atakiem brutalnej siły. Zapewniają pełne wsparcie na wypadek problemów. Wszystkie te środki ostrożności pokazują, że firma traktuje bezpieczeństwo jako priorytet.

Jeśli mówimy o BlueHost, nie podejmują oni takich środków ostrożności i nie uruchamiają żadnego wewnętrznego narzędzia do ochrony swoich serwerów. Tak, oferują ochronę zapory ogniowej i filtry antyspamowe do walki z hakerami. Ale nadal promują narzędzie premium, takie jak SiteLock, do bezpieczeństwa witryny, które kosztuje 95 USD rocznie.

Zwycięzca: SiteGround

BlueHost

SiteGround

Utworzyć kopię zapasową

Praca online bez kopii zapasowej jest bardzo ryzykowna. Ponieważ czasami przywracanie kopii zapasowej jest jedynym sposobem, aby wszystko naprawić. Wiele firm hostingowych oferuje bezpłatne codzienne, tygodniowe lub miesięczne usługi tworzenia kopii zapasowych.

Kiedy tworzysz kopię zapasową i w pewnym momencie Twoja witryna jest pomieszana ze złośliwym oprogramowaniem i złośliwym kodem, możesz łatwo przywrócić kopię zapasową, aby usunąć problem z witryny.

SiteGround tworzy 1 kopię bezpłatnej codziennej kopii zapasowej, ale jeśli chcesz przywrócić tę kopię zapasową, musisz zapłacić 39,95 USD. Więc to nie jest naprawdę bezpłatna usługa.

Z drugiej strony dzięki BlueHost możesz tworzyć bezpłatne codzienne, cotygodniowe i miesięczne kopie zapasowe w celu zabezpieczenia swojej witryny. Ponadto przywracanie kopii zapasowych jest całkowicie bezpłatne.

Zwycięzca: BlueHost

Konta FTP

Czy Twoja firma hostingowa oferuje konta FTP? Zarówno SiteGround, jak i Bluehost oferują nieograniczoną liczbę kont FTP. Konto FTP służy do przesyłania większych lub mniejszych plików między komputerem a serwerami. Możesz więc użyć FTP (protokół przesyłania plików), aby przesłać pliki, takie jak kopia zapasowa na komputerze, a następnie przesłać je ponownie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Może także pomóc w ręcznym przeniesieniu witryny, takim jak pobranie zawartości witryny na komputer, a następnie przesłanie jej na inny serwer. To dobra opcja.

Zwycięzca: remis

Zaparkowane Domeny

Zaparkowana domena oznacza sposób wskazywania nazwy domeny na istniejącą domenę. Na przykład twoja domena podstawowa to mydomain.com, a następnie zaparkujesz mydomains.com w domenie podstawowej. Teraz, jeśli odwiedzający wejdą na mydomains.com, automatycznie przekierują do Twojej domeny podstawowej i przejrzą zawartość.

Możliwość parkowania domen jest bardzo ważna, gdy myślisz, że ludzie mogą błędnie przeliterować twoją podstawową (rzeczywistą) nazwę domeny lub mogą źle napisać rozszerzenie domeny. Jest to również dobra funkcja, gdy ktoś chce ukraść ruch w witrynie za pomocą podobnej domeny.

W podstawowym planie BlueHost możesz zaparkować tylko 5 domen. Ale SiteGround daje swobodę użytkownikom, umożliwiając nieograniczoną liczbę zaparkowanych domen nawet w podstawowym abonamencie (StartUp).

Zwycięzca: SiteGround

Subdomeny

Korzystając z subdomeny, możesz utworzyć zupełnie nową witrynę. Ale subdomena zawiera nazwę głównej domeny. Na przykład jeśli hostingsprout.com jest domeną główną, możesz utworzyć poddomenę, taką jak blog.hostingsprout.com.

Subdomeny są przydatne, jeśli chcesz utworzyć nową domenę bez kupowania nowej domeny i konta hostingowego. Dobrze też, jeśli chcesz oddzielić określoną część swojej witryny. Możesz łatwo tworzyć subdomeny za pomocą cPanel w sekcji domeny.

Dzięki BlueHost możesz utworzyć do 25 subdomen, a SiteGround pozwala na nieograniczoną liczbę subdomen. 25 to przystojna suma, ale posiadanie nieograniczonej liczby jest świetne.

Zwycięzca: SiteGround

CloudFlare CDN

CDN to sieć centrów danych zlokalizowanych na całym świecie. Usługa może skrócić czas ładowania witryny, buforując jej zawartość i rozpowszechniając ją w różnych centrach danych. Gdy odwiedzający otworzy Twoją witrynę, dostarczy jej zawartość z najbliższego centrum i tym samym szybko załaduje Twoją witrynę.

Co więcej, CloudFlare wzmacnia także bezpieczeństwo witryny poprzez filtrowanie złośliwego ruchu. Chroni również twoją stronę przed atakami DDoS. SiteGround oferuje bezpłatne konto CDN z kontem hostingowym, które można zintegrować z witryną.

BlueHost oferuje również opcję CloudFlare w swoim panelu sterowania i za pomocą kilku kliknięć możesz aktywować tę świetną usługę. Odwiedzić CloudFlare jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

Zwycięzca: remis

BlueHost

SiteGround

Przeniesienie witryny

Jeśli nie jesteś zadowolony z istniejącego dostawcy hostingu i chcesz przenieść swoją witrynę, ta funkcja jest dla Ciebie bardzo przydatna. W tej nowej firmie hostingowej (do której chcesz przeprowadzić migrację) załatw wszystkie sprawy i przenieś zawartość swojej witryny z istniejącego dostawcy hostingu na nowy.

SiteGround oferuje bezpłatny transfer strony. Musisz tylko zapewnić do nich dostęp, na przykład dane logowania poprzedniej firmy hostingowej i pozwolić im na wszystkie sprawy. Co więcej, nie ma przestojów podczas przenoszenia witryny.

Zaskoczy Cię jednak fakt, że BlueHost wystawił 149,99 USD na migrację. Transfer strony nie jest zbyt skomplikowanym procesem, który BlueHost pobiera tak wysoką cenę. Więc SiteGround robi tutaj świetną robotę dla swoich użytkowników.

Zwycięzca: SiteGround

Rozwijanie języków

Może to nie być przydatna funkcja dla wszystkich, ponieważ obsługa różnych języków programowania jest ważnym zagadnieniem dla programistów przy wyborze firmy hostingowej.

Zarówno SiteGround, jak i BlueHost obsługują Perla i Pythona we wszystkich swoich planach. Ale tutaj zauważ, że SiteGround nie zawiera „Ruby on Rails” w swoich wspólnych planach hostingowych, podczas gdy BlueHost obsługuje Ruby.

Zwycięzca: BlueHost

Inscenizacja

Inscenizacja jest bardzo ważną funkcją, ale niestety BlueHost nie uwzględnił tak ładnej funkcji w żadnym ze swoich planów. Korzystając z tej opcji, możesz utworzyć kopię oryginalnej strony. Teraz możesz przetestować nowe kody i wtyczkę na sklonowanej stronie zamiast bezpośrednio testować na oryginalnej stronie. Ponieważ testowanie nowych wtyczek i kodów bezpośrednio w działającej witrynie jest ryzykowne i może zagrozić bezpieczeństwu, układowi strony i zawartości.

Ten rodzaj opcji jest bardzo odpowiedni dla programistów i tych, którzy często dokonują zmian w swoich witrynach. Po wprowadzeniu zmian, gdy masz pewność, że wszystko jest w porządku, potrzeba kilku kliknięć, aby uruchomić. Tworzy również kopię przed zmianami, co jest przydatne w przypadku, gdy chcesz przejść do poprzedniej wersji.

SiteGround nie oferował funkcji przemieszczania w swoim podstawowym planie, dlatego musisz zasubskrybować ich plan GoGeek. Tak więc, jeśli zamierzasz prowadzić witrynę na niskim poziomie, dobrze jest zacząć. Ale jeśli zamierzasz założyć stronę internetową w celach programistycznych, posiadanie takiej funkcji jest bardzo przydatne.

Ponieważ Bluehost nie uwzględnił inscenizacji w żadnym ze swoich planów, podczas gdy Siteground oferuje to w wyższym planie, ale mimo to oferują, dlatego SiteGround jest zwycięzcą tej rundy.

Zwycięzca: SiteGround

Kreator stron

Masz na myśli projekt strony internetowej, który chcesz samodzielnie zbudować. Nie martw się, jeśli nie znasz kodowania, ponieważ narzędzie „przeciągnij i upuść” ułatwia ci wybranie miejsca i upuszczenie go tam, gdzie chcesz go umieścić.

Obaj dostawcy hostingu uwzględniają w swoich planach darmowego kreatora stron Weebly, który jest wystarczający do zabawy. Ponieważ darmowy kreator witryn ma pewne ograniczenia, takie jak ograniczona liczba stron, reklamy i ograniczona funkcjonalność itp. Może to być dobre dla zabawy lub dla witryn z ograniczoną liczbą stron.

Zwycięzca: remis

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Co się stanie, jeśli nie będziesz zadowolony z jakości usług swojego dostawcy hostingu? Po prostu odzyskaj pieniądze, jeśli nie dostałeś za co płacisz. Obie firmy oferują zwrot kosztów bez pytania w opisanym okresie.

SiteGround i BlueHost oferują 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy. Jeśli więc nie spełniły Twoich oczekiwań, możesz poprosić o zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni. Pamiętaj tutaj, że jeśli kupisz domenę wraz z kontem hostingowym, zwrócą one tylko pieniądze za zakup konta hostingowego. Nazwa domeny pozostaje własnością użytkownika.

Zwycięzca: remis

BlueHost

SiteGround

Porównanie cen BlueHost vs SiteGround

W erze konkurencji bardzo trudno jest firmom pobierać wysokie opłaty bez dostarczania wartości pieniężnej. Zarówno BlueHost, jak i SiteGround oferują konkurencyjne ceny.

Darmowa nazwa domeny

Posiadanie darmowej domeny przez pierwszy rok może zaoszczędzić część twoich funduszy. Ale już w przyszłym roku musisz zapłacić cenę, jeśli chcesz zachować tę nazwę domeny.

BlueHost oferuje bezpłatną nazwę domeny na pierwszy rok od zakupu konta hostingowego od nich. A po pierwszym roku będziesz musiał zapłacić 15,99 $ za przedłużenie. Nie jest to zbyt wiele, ponieważ większość firm żąda prawie 16 USD przy odnowieniu domeny.

SiteGround nie oferuje darmowej nazwy domeny. Oferują nazwę domeny za jedyne 14,95 USD, aw następnym roku musisz zapłacić tę samą kwotę za odnowienie. Dzięki SiteGround możesz zaoszczędzić prawie dolara przy każdym odnowieniu. Pamiętaj jednak, że na początku płacisz 14,95 USD, a BlueHost nic nie pobiera.

Zwycięzca: BlueHost

Powinieneś odwiedzić listę najlepszych rejestratorów domen, jeśli nie lubisz cenników domen SiteGround i BlueHost.

Ceny hostingu BlueHost i SiteGround

Obie firmy oferują 3, 3 plany hostingowe. W podstawowym abonamencie BlueHost możesz hostować 1 domenę, podczas gdy nie ma ograniczenia liczby odwiedzających. BlueHost praktykuje tę samą strategię, co większość firm z branży hostingowej, tj. Im dłuższy czas subskrypcji, tym niższy koszt.

Dzięki BlueHost możesz pobrać podstawowy plan w cenie 3,95 USD / mc. tylko jeśli subskrybujesz ich usługi przez co najmniej 3 lata. Jest to zabawne, ponieważ po upływie okresu zwrotu utkniesz z nimi. Na krótki okres, np. 1 rok, plan hostingowy staje się kosztowny.

Tabela cen Bluehost

Z drugiej strony SiteGround nie stosuje takiej taktyki. Oferują swój plan podstawowy (StartUp) w cenie 3,95 USD / mc. nawet jeśli subskrybujesz przez rok. To dobrze i nigdy nie będziesz się ich trzymać przez dłuższy czas. Oznacza to, że są tańsze niż BlueHost.

Ponadto, w przeciwieństwie do BlueHost Siteground, oferuje nieograniczoną liczbę kont e-mail, subdomen i zaparkowanych domen.

SiteGround planuje koszty

Zwycięzca: SiteGround

BlueHost

SiteGround

Wniosek

Z powyższego porównania SiteGround vs BlueHost wynika, że ​​SiteGround jest zwycięzcą. Kilka rzeczy, które mogą utrudniać klientom wybranie SiteGround, to miejsce do przechowywania i liczba odwiedzin / miesiąc. Ale tak naprawdę nie stanowi to problemu dla witryn opartych na treści.

W przypadku nowej strony internetowej ich StartUp jest odpowiedni. Mamy kolejny blog oparty na treści od ponad 3 lat, który nadal zużywa nie więcej niż 800 MB. A przepustowość jest wystarczająca również dla nowo utworzonych stron internetowych.

Poza tym są niesamowite, jak 99,99% czasu działania, błyskawiczna obsługa klienta i niski czas ładowania itp. Co więcej, wielu innych użytkowników ocenia pozytywną odpowiedź na BBB.

SiteGround to nasza najlepsza rekomendacja

Dlaczego zalecamy SiteGround zamiast BlueHost?

 • Niesamowite usługi wsparcia, solidny czas pracy i czas ładowania
 • SiteGround podejmuje wiele inicjatyw, aby przyspieszyć swoje usługi, takie jak dyski SSD, NGINX, HTTP / 2 i wewnętrzna wtyczka pamięci podręcznej.
 • Zapewnij izolację konta i bezpieczeństwo na wysokim poziomie przed włamaniami i lukami w zabezpieczeniach.
 • Zapewniają najnowocześniejsze technologie w branży, takie jak metoda Linux Container, serwery z 256 GB pamięci RAM, Intel Xeon E5-2690v3 itp..
 • Opracowują również własny system szybkiego tworzenia kopii zapasowych i wewnętrzny proaktywny monitoring serwera.

SiteGround

BlueHost nie jest złym wyborem, ale SiteGround jest bardziej odpowiednią opcją w przyszłości, jeśli wymagania witryny wzrosną, możesz łatwo przejść do wyższego planu i korzystać z ich usług non-stop.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map