NameCheap vs GoDaddy Review 2020 (Który z nich jest dla Ciebie lepszy?)

1

Utknąłeś w bitwie NameCheap kontra GoDaddy, aby zdecydować, gdzie kupić nazwy domen? Jest to najbardziej myląca sytuacja, gdy zamierzasz założyć blog lub stronę internetową jako nowicjusz. Chociaż istnieje wiele innych rejestratorów domen, w których możesz kupić nazwę domeny, ale dominującymi i renomowanymi graczami są NameCheap i GoDaddy.


Zaczynajmy!

Te dwie firmy są dobrze znane i bardzo znane ze względu na działalność związaną z rejestracją domen. Oba są akredytowanym rejestratorem domen ICANN. Kto wygrał w porównaniu NameCheap i GoDaddy?

GoDaddy twierdzi, że zarządza ponad 77 milionami domen, a NameCheap zarządza ponad 10 milionami domen. Ale same liczby nie pomogą ci ustalić, który z nich jest najlepszy.

Po skorzystaniu z obu usług firmy, pracujemy nad tym szczegółowym porównaniem NameCheap vs GoDaddy, które z pewnością pomoże ci podjąć decyzję bez żadnych mglistości.

Przegląd NameCheap vs GoDaddy

NameCheap vs GoDaddy Porównanie 2020

Który z nich jest najlepszym rejestratorem i dostawcą usług hostingowych?

Podzieliliśmy to porównanie na kilka części, aby wyjaśnić każdą oferowaną przez nich funkcję / produkt, takie jak ceny, stawki za odnowienie, certyfikat SSL, gratisy, plany hostingowe, interfejs i obsługa klienta.

Ceny: Kto oferuje domeny w najniższej cenie?

Cena jest podstawowym czynnikiem przed podjęciem decyzji o zakupie lub nie. Prawie wszystkie firmy oferują domenę za kilka dolarów, ale już w następnym roku pobierają o wiele więcej pieniędzy w porównaniu z pierwszym rokiem. Zarówno NameCheap, jak i GoDaddy są znane ze swoich niskich cen dla nowych klientów.

Jest to najlepsza taktyka, aby zachęcić więcej klientów, dając im wyjątkową i największą zniżkę na pierwszy rok.

Oto struktura kosztów GoDaddy dla nazwy domeny. Ceny te dotyczą pierwszego roku, kiedy zamierzasz kupić nową domenę z nowym kontem i mogą się zmieniać, ponieważ od czasu do czasu oferują promocje.

Ceny GoDaddy

 • .Pl za 0,99 USD / rok
 • .Org za 8,99 USD rocznie
 • .Net za 11,99 USD rocznie
 • .Info za 2,99 USD rocznie
 • .Biz za 7,99 USD rocznie

Odwiedź GoDaddy

Ceny NameCheap

 • .Pl za 8,88 USD rocznie
 • .Org za 12,48 USD rocznie
 • .Net za 7,88 USD rocznie
 • .Info za 0,88 USD rocznie
 • .Biz za 11,88 USD rocznie

Odwiedź NameCheap

Jak widać GoDaddy oferuje większe zniżki promocyjne. Więc jeśli chcesz domenę na rok, z pewnością wybierz GoDaddy lub sprawdź następujące alternatywy GoDaddy.

Zwycięzca: GoDaddy

Uwaga: jeśli planujesz kupić domenę na dłużej niż rok, wybranie NameCheap byłoby świetną opcją. Ponieważ GoDaddy wymaga więcej pieniędzy na odnowienia. NameCheap najlepiej sprawdza się w długim okresie, ponieważ stawki za odnowienie są takie same, jak w przypadku opłaty za nową nazwę domeny.

Stawki za odnowienie

Prawie wszystkie firmy oferują upusty promocyjne, takie jak GoDaddy, ponieważ oferują „.com” za jedyne 0,99 USD za pierwszy rok. Ale gra zaczyna się od drugiego roku, kiedy ładunki są wysokie na następne lata. GoDaddy pobiera więcej pieniędzy, jak wspomniano wcześniej, niż normalne stawki za odnowienie w porównaniu do NameCheap.

Dzięki NameCheap musisz zapłacić te same pieniądze, które zapłaciłeś za zakup nowej domeny. W przypadku przedłużenia .com TLD cena przedłużenia wynosi 10,69 USD, ale GoDaddy kosztuje 14,99 USD.

Oto porównanie współczynników odnowienia:

Odnowienia GoDaddy

 • .Pl za 14,99 USD / rok
 • .Org za 17,9 USD rocznie
 • .Net za 11,69 USD rocznie
 • .Info za 2,99 USD rocznie
 • .Biz za 7,99 USD rocznie

Odwiedź GoDaddy

Odnowienia NameCheap

 • .Pl za 10,69 USD rocznie
 • .Org za 12,48 USD rocznie
 • .Net za 12,88 USD rocznie
 • .Info za 2,99 USD rocznie
 • .Biz za 7,99 USD rocznie

Odwiedź NameCheap

Więc jeśli masz zamiar utrzymywać domenę przez ponad rok, na pewno powinieneś kupić ją od NameCheap. Jeśli kupisz od GoDaddy, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na pierwszy rok, ale później musisz zapłacić więcej pieniędzy niż NameCheap.

Zwycięzca: NameCheap

Gratisy

Tak, uwielbiamy gratisy i wszystkich innych, ale znasz ograniczoną liczbę ofert firmowych przydatnych gratisów. W NameCheap vs. GoDaddy, NameCheap wygrał wyścig.

NameCheap oferuje bezpłatny WhoisGuard przez pierwszy rok, a później kosztuje tylko 2,88 USD. WhoisGuard ma na celu ochronę Twojej prywatności. Chroni twoje imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i utrzymuje je w tajemnicy, aby uniknąć spamowania, przejęcia domeny lub innych niepożądanych sytuacji.

Z drugiej strony, G o Daddy nie obejmuje żadnych darmowych gier. Pobierają 7,99 USD za ochronę prywatności i 14,99 USD za prywatność i ochronę biznesu (w tym trochę więcej ochrony), czyli znacznie więcej niż NameCheap.

Zwycięzca: NameCheap

Certyfikat SSL

Porozmawiajmy teraz o certyfikacie SSL. Zasadniczo jest to protokół bezpieczeństwa chroniący ważne informacje klienta, takie jak numery kart kredytowych, hasła i nazwy użytkowników itp.

Tutaj mamy kolejną zaletę dzięki rejestracji domeny w NameCheap. Pobierają tylko 9 USD rocznie, ale zalecamy subskrypcję na ponad rok, ponieważ obniży to cenę do 8,95 USD rocznie. Dotyczy jednej witryny.

Podczas gdy GoDaddy pobiera 55,99 USD rocznie przez pierwszy rok i 69,99 USD przy odnowieniu. Można go również wykorzystać do zabezpieczenia jednej witryny.

Zwycięzca: NameCheap

Okres karencji

Okres karencji to czas, w którym firma przechowuje Twoją wygasłą nazwę domeny. Różne rozszerzenia domen mają różny okres karencji. Firma wyśle ​​Ci kilka e-maili, gdy Twoja domena wygaśnie i po wygaśnięciu, aby ją odnowić.

Jeśli mówimy o NameCheap, radzą reaktywować wygasłą nazwę domeny w ciągu 27 dni. Uwaga: ten okres karencji obowiązuje w przypadku domen .com, .net, .org, .info i .biz.

Chociaż GoDaddy ma tu przewagę, oferują 41 dni. Dokładnie 42 dni anulują twoją domenę. Ten okres karencji dotyczy domen .com, .net, .info, .biz, .cc, .org itp.

Zwycięzca: GoDaddy

 • Możesz także przeczytać: alternatywy NameCheap i konkurenci w zakresie zakupu domen

Proces zakupu & Upsell

Upsell to strategia, w ramach której firma oferuje różne powiązane produkty w celu zwiększenia sprzedaży. Jest to dobra strategia z biznesowego punktu widzenia, ale zbyt wiele dodatków może porzucić potencjalnych klientów.

Porozmawiajmy najpierw o GoDaddy. Nie dbają o to, czy klienci są zdezorientowani czy zirytowani strategią sprzedaży, po prostu pokazują to od lat.

Jeśli jesteś nowy i nigdy nie doświadczyłeś procedury zakupu, bądź ostrożny, ponieważ podczas śpiewania powinieneś przejść do kolejnych kroków po obejrzeniu całej strony.

Po wprowadzeniu nazwy domeny i kliknięciu „szukaj”, na następnej stronie zobaczysz kilka upsellerów, które na początku wędrują ci po głowie. Następnie po przejściu tego kroku na następnej stronie znajduje się lista powiązanych produktów, takich jak ochrona prywatności, hosting, kreator witryn i usługi e-mail.

Do hostingu GoDaddy może Cię przyciągnąć ze względu na ich tanie plany. Zalecamy jednak InMotion Hosting i B lu ehost, ponieważ są jednym z najlepszych dostawców hostingu. G o Daddy jest tani, ale nie warty hostowania twoich profesjonalnych stron. Powolna reakcja serwera, poniżej średnich usług wsparcia i wysokich współczynników odnawiania, to tradycje GoDaddy.

Teraz, jeśli mówimy o taktykach upsellingu NameCheap, procedura rejestracji jest dość prosta i czysta. Tak, oferują niektóre pokrewne produkty, ale wciąż ładną stronę. Więc jeśli jesteś nowym nabywcą domeny, kup go od NameCheap, ponieważ uważamy, że ten proces cię nie frustruje. Ponadto, jeśli potrzebujesz wyjaśnienia na dowolnym etapie, możesz to zrobić, rozpoczynając czat na żywo.

Jak wiemy, każda firma korzysta z pułapek upsellingowych, ale niektóre firmy wprowadziły ten proces w błąd i ostatecznie nowy klient ostatecznie kupił niechciane funkcje. Przed zakończeniem zamówienia odznacz wszystkie niechciane oferty. Procedura zakupu NameCheap jest znacznie prostsza niż GoDaddy.

Zwycięzca: NameCheap

Automatyczne odnawianie

Automatyczne odnawianie to opcja, która pomaga w automatycznym dokonywaniu płatności w momencie wygaśnięcia domeny. Jeśli nie odnowiłeś domeny, witryna przechodzi w tryb offline.

Opcja „Automatyczne odnawianie” bardzo pomoże, gdy zapomnisz lub z innego powodu nie odnowisz domeny ręcznie. W tym celu wystarczy przechowywać wystarczającą ilość środków na koncie karty kredytowej i włączyć opcję odnowienia.

Tak, aby następnym razem, gdy nadejdzie odpowiedni czas, firma potrąci kwotę odnowienia bez żadnego spadku.

Zwycięzca: remis

Interfejs panelu sterowania

Panel sterowania domenami umożliwia konfigurację wszystkich domen, subdomen, e-maili, funkcji przesyłania i DNS itp. Źle zaprojektowany panel sterowania marnuje cenny czas użytkownika.

Jak wyglądały doświadczenia związane z ich panelami sterowania? Ponieważ jest to najbardziej ceniony czynnik przy wyborze rejestratora domen. Łatwy w nawigacji pulpit nawigacyjny zapewnia przyjazną obsługę. Kto jest zwycięzcą między NameCheap i GoDaddy?

NameCheap Przegląd panelu sterowania

Ostatnio NameChea p aktualizuje panel zarządzania domenami, a teraz nowy panel jest bardzo płynny i bezproblemowy. Na pulpicie NameCheap możesz łatwo zarządzać wieloma domenami i wykonywać wszelkie wymagane zadania, takie jak odnawianie domen, edycja serwera nazw, a także sprawdzanie szczegółów certyfikatu SSL. Aby zmienić DNS / serwer nazw, po prostu kliknij nazwę domeny, do której chcesz dodać nowe rekordy i wprowadź tam rekordy NS.

Panel sterowania domeny GoDaddy

GoDaddy ma również świetny, łatwy w obsłudze i przyjazny dla początkujących panel zarządzania domeną. Podobnie jak NameCheap, na samym panelu możesz odnawiać nazwy domen, dodawać WHOIS Guard, edytować ustawienia domeny i DNS w ciągu kilku minut. Ogólnie rzecz biorąc, obie firmy oferują przyjazny dla użytkownika panel sterowania i uznanie, że jedna jest najlepsza niż druga, byłoby niewłaściwe.

Zwycięzca: remis

Obsługa klienta

Nie ma znaczenia, czy kupujesz plan hostingowy, czy nazwę domeny, obsługa klienta jest zawsze ważna, ponieważ czasami potrzebujesz pomocy w niektórych trudnych do zrozumienia zapytaniach. Okazało się, że czas odpowiedzi GoDaddy jest dłuższy niż w przypadku obsługi poczty e-mail.

Kupiliśmy domenę od GoDaddy. Odpowiedź na wiadomość e-mail zwykle trwa jeden dzień i jest niespójna. Czasami ich odpowiedź przychodzi w ciągu jednego dnia, a czasem nawet zapomnieli odpowiedzieć po kilku dniach.

Czat na żywo jest dostępny tylko od poniedziałku do piątku w określonych godzinach. Możesz jednak skontaktować się z nimi telefonicznie przez całą dobę. Ale nie wszyscy chcą kontaktować się przez telefon, większość ludzi korzysta z czatu na żywo, gdzie mogą wygodnie pisać swoje problemy.

Z drugiej strony, usługi wsparcia NameCheap są dość niezawodne i dostępne 24/7. Nie oferowali usług wsparcia przez telefon, ale możesz się z nimi skontaktować przez czat na żywo, co jest naprawdę dobre. Chociaż przesyłając bilet czasami odpoczywanie jest spóźnione, ale czat na żywo jest bardzo łatwo dostępny.

Nie tylko mamy złe doświadczenia z obsługą GoDaddy, ale wielu użytkowników skarży się na ich usługi wsparcia. Tak więc w porównaniu NameCheap vs GoDaddy na podstawie naszego doświadczenia, NameCheap jest zwycięzcą.

Zwycięzca: NameCheap

Plany hostingowe

Obie firmy są znane jako jeden z najlepszych rejestratorów domen, ale później oferują również tanie plany hostingowe. Oba oferują prawie taką samą dostępność i szybkość serwerów. Ale jeśli jesteś nowy, NameCheap jest dla Ciebie dobry, ponieważ oferuje wsparcie czatu na żywo przez całą dobę. Ponadto NameCheap oferuje najniższy koszt hostingu w cenie 9,88 USD rocznie, a GoDaddy kosztuje 59,88 USD rocznie. Tak, nazwa programu Ap oferuje hosting na rok poniżej 10 USD

NameCheap Plan hostingowy obejmuje również skaner złośliwego oprogramowania, kopie zapasowe (dwa razy w tygodniu), darmowy program do tworzenia witryn i przyspieszoną przestrzeń dyskową SSD. To jeszcze nie koniec. Możesz hostować 3 domeny w planie „Value” (podstawowym), który jest naprawdę atrakcyjną opcją dla początkujących i tych, którzy mają bardzo ograniczony budżet.

Ale GoDaddy ma znacznie większe pragnienie pieniędzy. Pobierają 23,88 USD rocznie & przywracanie, 17,88 USD za skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, Brak bezpłatnego narzędzia do tworzenia witryn i możesz hostować tylko jedną witrynę w planie ekonomicznym (podstawowym).

Jeśli chcesz hostować swoją witrynę z tych dwóch, tutaj tworzymy tabelę porównawczą, która pomoże Ci wybrać właściwą.

funkcje

NameCheap

Idź Tato

Darmowa domena

tak

tak

Strony internetowe

3)

1

Przechowywanie

Przyspieszono 20 GB-SSD

100 GB bez dysku SSD

Pasmo

bez limitu

bez limitu

Zasady zwrotu pieniędzy

14 dni

30 dni

1-Click Installer

tak

tak

Wsparcie 24/7 (czat na żywo)

tak

Nie

Cena £

9,88 USD rocznie

Odwiedź NameCheap

59,88 USD

Odwiedź GoDaddy

Nasza rekomendacja dla hostingu

Jeśli chcesz mieć hosting tylko ze względu na doświadczenie, tani hosting może być znaczącą opcją. Zalecamy przejrzenie listy tanich dostawców hostingu WordPress.

W przypadku witryn profesjonalnych lub biznesowych zalecamy korzystanie z hostingu InMotion. Ponadto istnieje kilka renomowanych firm hostingowych, oto lista najlepszych firm hostingowych WordPress.

Kup teraz InMotion Hosting!
lorem ipsum dolor

Kto jest zwycięzcą w konkursach NameCheap i GoDaddy?

Jak widać zwycięzcą jest NameCheap. Tak, GoDaddy jest również dobrym wyborem do kupowania domen, ale po co płacić wysokie stawki za odnowienie? Obie są znanymi firmami i nie są zaangażowane w żadne nieuczciwe działania.

Zalecamy zakup domeny od NameCheap, ponieważ współczynniki odnawiania są dość niskie w porównaniu z GoDaddy, a dla usług hostingowych należy przejść na Hosting InMotion. Ponadto otrzymasz bezpłatny WhoisGuard przez pierwszy rok oraz dobrze wyposażony panel sterowania do łatwego zarządzania z NameCheap.

Nie wahaj się udostępnić tego porównania Namecheap vs Godaddy w mediach społecznościowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map