Jak łatwo dodawać linki kotwiczne w WordPress i dlaczego?

0

Korzystamy z linków zakotwiczonych w naszych długich postach WordPress, aby pomóc użytkownikom szybko przejść do poszukiwanego tematu.


Wystarczy rzucić okiem na nasz wpis rejestratorów domen, gdzie zobaczysz przykłady linków zakotwiczonych pod nagłówkiem „Szybka nawigacja”. Łącza zakotwiczone są zwykle umieszczane w spisie treści, więc użytkownik szukający określonej treści może szybko uzyskać do niej dostęp.

Co więcej, jest to również dobre ze strony SEO, ponieważ Google może wyświetlać listę pod Twoją witryną w wynikach wyszukiwania.

Nie ma w tym nauki o rakietach, więc jeśli jesteś początkujący, nie krępuj się, to bardzo łatwy proces.

Głównie istnieją 2 sposoby korzystania z linków kotwiczących: Ręcznie i Automatycznie. Omówimy oba tutaj.
Zacznijmy więc od żywego przykładu linków kotwicznych. Poniżej znajduje się lista tematów, które zamierzamy omówić.

Kliknij temat, którego chcesz się nauczyć, a zaprowadzi Cię do lokalizacji.

szybka nawigacja

Co to jest Anchor Link / tag?

Link kotwiczny to rodzaj linku w poście, który przeskakuje do określonej lokalizacji na tym samym poście / stronie. Prowadzi użytkowników do konkretnych treści w poście, którymi są najbardziej zainteresowani. Jest to więc naprawdę pomocna dłoń dla użytkowników, którzy trafiają na twoją stronę.

Przeciętny użytkownik zajmuje około dwóch do trzech sekund, czy pozostanie na stronie, czy nie. To czas, aby sprawić, by pozostali w Twojej witrynie.

Najlepszym sposobem, aby ich przekonać, jest udostępnienie interesujących ich treści. I w tym miejscu linki kotwiczne odgrywają kluczową rolę. Klikając link, użytkownicy mogą pominąć inną treść i przejść do części, którą chcą przeczytać.

Korzyści z tagu Anchor?

Pomoc w organizowaniu treści: Za pomocą kotew możesz utrzymywać porządek. Na przykład masz dłuższy post. Za pomocą tagu zakotwiczenia można go uporządkować i poprawić wrażenia użytkownika. Co więcej, zamiast dzielić zawartość na różne posty, kotwice pozwalają webmasterowi zachować wszystko w jednym miejscu bez plątania się treści.

Oszczędzaj czas i bez przewijania: Niemal największą korzyścią dla odbiorców jest to, że nie muszą oni przewijać do końca, aby przeczytać treść umieszczoną na końcu wpisu. A czasami, gdy przewijasz szybko, nawet przechodzisz przez szukaną treść, co jest mylące. Aby przejść do właściwej treści, tagi kotwicy są naprawdę przydatne dla użytkowników.

W przypadku SEO / Wyszukiwarki: Inną kuszącą zaletą jest to, że wyszukiwarki, takie jak Google, używają linków zakotwiczonych w wynikach wyszukiwania, aby użytkownicy mogli bezpośrednio dotrzeć do konkretnej treści, do której prowadzą linki. Jest to więc plus za zwiększenie ruchu i poprawę rankingu w wyszukiwarkach

link kotwiczny w Google

To wystarczy. Przejdźmy teraz do procesu, w jaki sposób możesz go dodać.

Jak ręcznie dodać link zakotwiczony w WordPress:

Proces ręczny jest zwykle preferowany, gdy chcesz dodać mniej określonych linków w swoim artykule. Składa się z dwóch kroków.

 1. Łącze kotwicy używa znaku #. To tutaj użytkownik klika, aby przejść do treści, którą chce przeczytać
 2. Miejsce, w którym użytkownik ma wylądować, lub możemy powiedzieć główną treść, do której linkujesz.

Zaczynajmy

Krok 1:

Otwórz post WordPress, w którym chcesz użyć linków kontrolnych. Teraz wybierz tekst, który chcesz połączyć, a następnie wstaw przycisk łącza dostępny w edytorze WordPress

jak wstawić link kotwiczny

Po kliknięciu przycisku Wstaw pojawi się małe okno, w którym zwykle umieszczasz linki. Tym razem dla linku kotwicy użyj #, a następnie wpisz słowa kluczowe związane z sekcją, na której użytkownik ma wylądować.

A następnie naciśnij przycisk Zastosuj. Oto kilka szybkich wskazówek podczas pisania linku #.

 • Nie używaj długich i skomplikowanych zdań.
 • Użyj słów kluczowych, z którymi się łączysz.
 • Łączniki nie są niezbędne, ale po prostu sprawiają, że tekst jest bardziej czytelny, więc skorzystaj z tego.

Do tej pory udało Ci się utworzyć link do kotwicy, ale kliknięcie go nic nie da. To dlatego, że nie umieściłeś identyfikatora linku, więc przeglądarka nigdzie cię nie zaprowadzi.

Krok 2:

Krok 2 jest również bardzo łatwy jako pierwszy krok i wymaga prostej linii kodu. W edytorze WordPress, pozostając w swoim poście, przewiń w dół do treści, w której użytkownik ma nawigować po kliknięciu linku kotwicy utworzonego w pierwszym kroku.

Na przykład chcemy, aby użytkownik nawigował do akapitu pokazanego na poniższym obrazku.

tag kotwicy

Teraz kliknij przycisk „Tekst” podany w prawym górnym rogu edytora WordPress.

Przejdź do akapitu, a następnie wpisz ten wiersz kodu

 

Zamiast tytuł sekcji, umieść ten sam tytuł, którego użyłeś w pierwszym kroku, ale bez # prefiksu. Zobacz poniższy obrazek.

Aby sprawdzić, czy umieściłeś kotwicę, możesz przełączyć się z powrotem do trybu „Visual” w edytorze WordPress. Możesz zobaczyć taki mały znak

Gratulacje! Pomyślnie umieściłeś link / tag zakotwiczenia. Teraz zapisz swój post i „Wyświetl podgląd”, aby sprawdzić, czy działa.

Szybkie podsumowanie

 • Wybierz tekst, który chcesz użyć jako link kotwicy. Użyj wstawiania linku i zamiast podawać inny adres URL strony wpisz słowo kluczowe z #. Na przykład # najszybszych samochodów
 • Teraz przewiń do sekcji zawartości, w której chcesz, aby Twoi użytkownicy skakali po kliknięciu linku kotwicy.
 • Przejdź do trybu „Tekst” edytora WordPress. Następnie umieść ten kod

Tak będzie w naszym przykładzie

Jak automatycznie dodawać linki kotwiczne za pomocą wtyczki?

Metoda 1

Korzystanie z wtyczki wordpress jest najłatwiejszym sposobem dodawania linków zakotwiczonych w dłuższych postach. Więc przejdź do wtyczek WordPress i zainstaluj TinyMCE Advanced. Jest to jedna z najlepszych wtyczek do dodawania zakotwiczenia w instalacjach 2M +. Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki zobaczysz, że dodaje ona dodatkowe funkcje w edytorze WordPress

wtyczka, aby dodać link kotwiczny

Krok 1:

Po zainstalowaniu i aktywacji przejdź teraz do swojego posta i wykonaj następujące czynności

 • Wybierz tekst, który chcesz użyć jako link kotwicy
 • Użyj przycisku wstawiania łącza

jak wstawić link kotwiczny

 • Teraz zamiast linkowania do innej strony / wpisu, po prostu wpisz słowo kluczowe z # związane z tekstem, do którego prowadzisz.

(Jak dotąd jest to ten sam proces, co w kroku 1, gdy opisujemy dodawanie ręcznych linków kotwiczących).

Krok 2:

W kroku 2 wykonaj następujące czynności

 • Przejdź do akapitu, w którym użytkownicy mają nawigować po kliknięciu utworzonego łącza zakotwiczenia Krok 1.
 • Wybierz tekst, który chcesz połączyć.
 • Następnie z pokazanych funkcji wtyczki kliknij „Wstaw”, a następnie „Zakotwicz”

dodaj automatycznie linki kotwiczące

 • Wpisz nazwę nadaną mu w kroku 1, tak jak w przypadku Bali-Indonezja, ale nie używaj # podczas wprowadzania identyfikatora.

Gratulacje! Udało ci się to. Ta wtyczka oszczędza dużo twojego cennego czasu, ponieważ nie musisz zostawiać edytora „Visual” edytorowi „Text”. Nie musisz też ręcznie wpisywać żadnej linii kodu.

Metoda 2:

Inną metodą korzystania z linków kontrolnych w celu zwiększenia wygody użytkownika jest użycie innej wtyczki. To sprawia, że ​​proces jest jeszcze szybszy niż wyżej wspomniana wtyczka. Łatwy spis treści jest jedną z najlepszych wtyczek, które są bardzo pomocne dla webmasterów, którzy publikują długie artykuły. Ma ponad 100 000 instalacji z całkiem dobrą oceną.

Udaj się do wyszukiwania sekcji wtyczek WordPress Łatwa zawartość tabeli i zainstaluj i aktywuj go.

Ta wtyczka wykonuje większość pracy dość automatycznie. Stworzy spis treści z linkami zakotwiczonymi, zgadując nagłówki jako sekcję treści, w której chcesz poprowadzić odbiorców. Jednak w ustawieniach wtyczki możesz dostosować ją do swoich potrzeb.

Więc zacznijmy

Krok 1

 • Zainstaluj i aktywuj wtyczkę
 • Teraz przejdź do ustawień wtyczki, jak pokazano poniżej

ustawienie wtyczki dla automatycznego zakotwiczenia

 • Domyślnie wtyczka jest włączona dla stron, więc w sekcji „Włącz obsługę” włącz ją dla postów.

 • Opcja „Auto Insert” pozwala automatycznie dodawać linki kotwiczące do wszystkich postów. Ale jeśli chcesz pokazać go na wybranych postach, odznacz tę opcję.

 • Przewiń trochę w dół, gdzie możesz skonfigurować ustawienia, takie jak gdzie wyświetlić tabelę i kiedy ją wyświetlić itp.

spis treści kotwicy linki

 • Dalsze ustawienia obejmują jego wygląd.
 • W “Zaawansowane” ustawienia, możesz wybrać nagłówek, który chcesz uwzględnić lub wykluczyć z tabeli.
 • Po wykonaniu żądanego ustawienia nie zapomnij nacisnąć przycisku „Zapisz zmiany”.

Krok 2

Jak umieścić spis treści w postach?

 • Jeśli włączysz Automatyczne wstawianie, wtyczka automatycznie doda spis treści do wszystkich postów.
 • Aby ręcznie wstawić spis treści linków kontrolnych, przejdź do tego konkretnego postu.
 • Po przejściu do edytora postów WordPress przewiń w dół do końca, a zobaczysz „Spis treści”, w którym możesz sprawdzić opcję „Wstaw spis treści”.
 • Zapisz zmiany i przejdź do podglądu.

Wtyczka automatycznie wyświetla spis treści po twoich ustawieniach.

Wniosek:

Nawet jeśli jesteś początkującym, możesz z łatwością korzystać z linków kotwicznych. Powyżej wymieniliśmy różne sposoby ręcznego i automatycznego wstawiania linków kotwiczących. Jeśli zwykle publikujesz długie artykuły, skorzystanie z linków zakotwiczenia jest najlepszym sposobem na ułatwienie odbiorcom szybkiego dostępu do treści. Ponadto oferuje również plus z punktu widzenia wyszukiwarki.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map