BlueHost vs HostGator 2020 [Szybkość, czas działania i funkcje sprawdzone]

0

Czy mylisz się, co wybrać z BlueHost vs. HostGator?


Porównanie BlueHost vs HostGator

Ponieważ ci dwaj są znani jako niezawodni i tani dostawcy hostingu WordPress do stworzenia strony internetowej przy użyciu dowolnego dużego CMS, takiego jak Joomla, Drupal lub WordPress. I dlatego ludzie wydają się zdezorientowani, jeśli chodzi o wybór jednego z nich. Oba hosty oferują plany hostingowe prawie w tych samych cenach i zawierają wszystkie niezbędne funkcje, takie jak cPanel, instalator 1-click, najnowsza wersja PHP i konta e-mail itp..

Krótkie fakty – BlueHost vs HostGator Review

Zarówno BlueHost, jak i HostGator są własnością EIG (Endurance International Group). Grupa nabyła również wiele innych wielkich nazwisk w branży hostingowej i współpracuje z WordPress.com, SiteLock i Comodo itp..

  • BlueHost został przejęty przez EIG w 2010 roku.
  • HostGator został przejęty przez EIG w 2012 r.

W pobliżu

BlueHost vs. HostGator Krótki przegląd

BlueHost jest wymieniony jako jeden z rekomendowanych dostawców na Wordpres.org. Firma jest bardzo znana ze względu na ekonomiczne ceny i dlatego hostowana jest w witrynach 2M. Ponadto oferują różne skalowalne opcje, takie jak hosting w chmurze, dedykowany i VPS.

Z drugiej strony HostGator jest również dużym graczem i zatrudnia ponad 500 pracowników. Teraz zarządzają ponad 8 milionami nazw domen i 400 000 klientów na całym świecie. Ponadto oferują również liczne rozwiązania hostingowe o bardzo rozsądnych cenach.

BlueHost

HostGator

Dlatego przedstawiamy porównanie BlueHost vs HostGator, aby ułatwić ci decyzję. I jesteśmy pewni, że na końcu artykułu będziesz w stanie rozwiązać to zamieszanie i wymyślić najlepszy.

Porównanie BlueHost vs HostGator: Kto wygra bitwę?

Reputacja

Istnieje reakcja użytkownika na tych dwóch dostawców, ale widzimy, że BlueHost jest nieco lepiej znany niż HostGator. Może istnieć jakaś możliwa przyczyna BlueHost jest oficjalnie zalecany przez WordPress a także przez wielu wpływowych blogerów.

BlueHost ma również doskonałą reputację wśród blogerów i webmasterów, którzy chcą założyć bloga. Z drugiej strony wielu narzeka, że ​​HostGator próbuje zmylić początkujących przez taktykę sprzedaży dodatkowej.

Był czas, kiedy HostGator uważany był za jednego z najlepszych dostawców usług, ale teraz wielu użytkowników nie jest zadowolonych z ich jakości, zwłaszcza obsługi klienta. Podczas gdy istnieją nieuniknione wahania jakości usług BlueHost. Dlatego wybieramy BlueHost, jeśli chodzi o reputację.

Zwycięzca: BlueHost

Czas pracy

Musisz upewnić się, że twoja strona nie spada często, ponieważ może to zniszczyć reputację twojej strony. Zjadliwa prawda jest taka, że ​​przestojów nie można całkowicie wyeliminować. Można to jednak zmniejszyć, hostując witryny u dostawców hostingu wysokiej jakości.

BlueHost zapewnia solidną dostępność. Konto, z którego korzystamy, działa kompetentnie. Do tej pory nie mieliśmy do czynienia z żadnymi incydentami, gdy ich średni czas pracy spadł poniżej 99,9% czasu sprawności. Oto statystyki Uptime pobrane przez robota Uptime monitorującego do l.

BlueHost Uptime

UptimeTest Hosting BlueHost

Z drugiej strony HostGator działa również bardzo dobrze i potrafi wykonać 100% czasu działania w ciągu kilku miesięcy, ale brakuje im spójności.

Obecnie mają się dobrze, jak widać na poniższym obrazku, który dowodzi, że ich wartość wynosi 100% w ciągu ostatnich 7 dni. Ale jeśli chodzi o 30-dniowy okres monitorowania średni czas sprawności wynosi 99,98%. A jeśli mówimy o okresie przed 30 dniami, mamy również do czynienia z 2 przestojami. Pierwszy trwa przez 1 minutę, a drugi utrzymuje naszą stronę przez 3 minuty.

Chociaż są to niewielkie przestoje, ale jako całość, stają się one poważnymi przestojami.

HostGator Uptime

UptimeTest HostGator Hosting

Tak, zawsze są możliwości przestoju u każdego dostawcy hostingu, ale zgodnie z naszymi statystykami czasu pracy BlueHost vs. HostGator BlueHost jest oczywistym zwycięzcą.

Zwycięzca: BlueHost

BlueHost

HostGator

Prędkość

Czy nienawidzisz czekać? Nikt nie lubi tego, że ich przeglądarka po prostu ładuje stronę i ostatecznie strona ładuje się z uszkodzoną zawartością. Jeśli serwery potrzebują więcej czasu na załadowanie strony, oznacza to niską prędkość, a zatem powoduje zmniejszenie ruchu. A kiedy nie ma ruchu, jaki jest cel utrzymania strony internetowej. Po przestoju prędkość jest kolejnym niezbędnym elementem, który należy wziąć pod uwagę.

Obie firmy są bardzo blisko siebie, gdy porównują statystyki prędkości

Test prędkości BlueHost

Test prędkości Pingdom BlueHost

Test prędkości HostGator

Test prędkości Pingdom HostGator

Podsumowanie statystyk wyjaśnia, że ​​oba najczęściej ładują stronę w czasie krótszym niż 1 sekunda. Ale czasami strona, na której jest hostowana Serwery HostGator zajmują od 800 do 1500 ms. Czas trwania jest nadal odpowiedni, ale krótszy czas ładowania oznacza, że ​​ładowanie strony szybko, więc najlepiej dla Twojej witryny.

Witryna hostowana na serwerze BlueHost ma większy rozmiar strony niż HostGator, ale nadal ładuje się szybciej niż HostGator.

Zwycięzca: BlueHost

Test uderzenia obciążenia

Wykonując test obciążenia, możesz ocenić jakość serwerów. Aby sprawdzić, czy obie firmy zapewniają zrównoważony i niezawodny hosting, używamy słynnego narzędzia znanego jako LoadImpact.

Za pomocą tego narzędzia wysyłamy wirtualnych użytkowników z obu witryn hostowanych na serwerach HostGator i BlueHost.

Wystarczy sprawdzić poniższe statystyki, aby znaleźć najlepszego hosta.

Statystyki HostGator pokazują, że do 30 użytkowników wirtualnych wyniki są całkiem zadowalające, a czas ładowania przeważnie pozostaje poniżej 630 ms. Ale po tym serwer wykazuje niestabilne zachowanie, a czas ładowania wydłużył się do 16 sekund.

HostGator LoadImpact Statistics

LoadImpact Testuj serwer HostGator

BlueHost LoadImpact Statistics

Zgodnie ze statystykami BlueHost, początkowo ich serwer zajmuje prawie 950ms, ale później serwery działają całkiem dobrze, skracając czas ładowania. Obserwując, możesz zauważyć, że czas ładowania witryny w większości pozostaje poniżej 900 ms, a zdarza się tylko rzadko, gdy osiąga 1 sekundę. Możesz także zobaczyć spójność w linii czasu ładowania.

Oznacza to, że serwery BlueHost mogą efektywnie zarządzać ruchem, nawet gdy liczba aktywnych użytkowników jest większa.

LoadImpact Test BlueHost Hosting

Zwycięzca: BlueHost

Usługi wsparcia

Co z polityką wsparcia hosta? Czy oferują wsparcie techniczne 24/7? Jest to jedna z dziedzin, która jest najważniejsza zarówno dla nowicjuszy, jak i ekspertów.

Obie firmy oferują całodobowy czat na żywo, telefon, e-mail, system sprzedaży biletów oraz bazę wiedzy z pełną artykułami. Ale czy oba są szybkie?

Usługi wsparcia BlueHost są szybsze niż HostGator. Ilekroć potrzebujemy pomocy lub niektórych informacji, rozpoczynamy czat na żywo i łączymy się w ciągu 5-7 minut.

Ale kiedy rozmawiamy HostGator Czat na żywo jest okropny. Rozpocznij czat na żywo, aby szybko uzyskać odpowiedź. Ale średnio zajmują one prawie 10–40 minut, a nawet czasami trzeba czekać prawie godzinę. Załóżmy, że chcesz więcej zasobów lub witryna zawiera błąd, i potrzebujesz natychmiastowej pomocy, ale one tylko śpią. Jest to znak, że „Brak dbałości o klientów”.

Zwycięzca: BlueHost

BlueHost

HostGator

HostGator vs Funkcje hostingu BlueHost

Przestrzeń magazynowa

Ile potrzebujesz miejsca do przechowywania zawartości witryny? Prosta strona informacyjna zazwyczaj nie wymagała dużo miejsca. Oferta BlueHost 50 GB miejsca w planie podstawowym, a HostGator oznaczył je jako “bez limitu”.

Nieograniczony oznacza, że ​​nie ma limitu, ale gdy firma uzna, że ​​Twoja witryna zużywa więcej zasobów, powiadomi Cię o uaktualnieniu planu. Zazwyczaj, gdy dostawca mówi nieograniczony lub nie mierzony, oznacza to prawie 100 GB. Jednak użytkownicy HostGator mogą łatwo przesyłać treści do 200 GB, a następnie mogą wymagać aktualizacji.

Zwycięzca: HostGator

Pasmo

Przepustowość to transfer danych, gdy każdy odwiedzający odwiedza Twoją witrynę. Możemy również powiedzieć, że liczba odwiedzających może pomieścić twoją witrynę. Jeśli brakuje Ci przepustowości, nikt nie może odwiedzić Twojej witryny.

Ale nie ma obaw, ponieważ zarówno BlueHost, jak i HostGator zapewniają niezmierzone pasmo we wszystkich planach.

Zwycięzca: remis

Konta email

Konto e-mail z marką wydaje się bardziej profesjonalne i daje większą kontrolę.

Dlatego właśnie wybierz dostawcę, który pozwoli ci utworzyć liczbę kont e-mail. BlueHost umożliwia do 5 kont e-mail i 100 MB miejsca na pocztę na każdym koncie. To wystarczająca ilość, ponieważ większość witryn na poziomie indywidualnym ma jeden lub dwa adresy e-mail, aby pozostawać w kontakcie z odwiedzającymi.

HostGator oferuje nieograniczoną liczbę kont e-mail we wszystkich swoich planach co daje im wyraźną wygraną w BlueHost w tej rundzie. Należy pamiętać, że obaj dostawcy hostingu obsługują pocztę internetową, POP i IMAP.

Zwycięzca: HostGator

BlueHost

HostGator

Panel sterowania

Skomplikowany panel zaplecza nie tylko jest ponury w obsłudze, ale także marnuje cenny czas. Nie ma znaczenia, że ​​jeśli firma oferuje własny panel lub standardowy cPanel, ale chodzi o to, że powinno być łatwe do zrozumienia.

Obaj dostawcy oferują cPanel, który jest bardzo popularny na rynku ze względu na jego intuicyjny charakter.

Panel sterowania BlueHost

Panel kontrolny BlueHost Control Panel

Panel sterowania HostGator

Panel kontrolny HostGator

Więc jeśli obecnie używasz cPanel, wówczas przejście na BlueHost lub HostGator nie powoduje zamieszania. Szczerze mówiąc, BlueHost cPanel jest bardziej kolorowy i zawiera narzędzia WordPress. Ponieważ obie oferują cPanel, więc jest to remis.

Zwycięzca: remis

[Uwaga: Osobiście bardziej lubimy panel sterowania BlueHost niż HostGator.]

BlueHost

HostGator

Instalator aplikacji

Dawno minęły czasy, kiedy trzeba nauczyć się poleceń, aby zainstalować aplikację internetową (skrypt), taką jak WordPress. Teraz wszyscy najlepsi dostawcy hostingu WordPress wprowadzili Instalator 1-kliknięciem który pozwala na szybką instalację. To tylko kilka kliknięć.

Nie tylko WordPress oba hosty internetowe oferują liczne skrypty, takie jak Joomla, Drupal i PrestaShop itp. w celu łatwego wykonania instalacji.

Zwycięzca: remis

Wersja PHP

PHP jest najbardziej znanym językiem programowania i obejmuje prawie 82% stron internetowych. Jak bardzo ważne jest, aby wybrać firmę, która obsługuje najnowszą wersję PHP?

Odpowiedź jest prosta Najnowsza wersja PHP, taka jak 7.0, 7.1, może znacznie poprawić szybkość strony. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o PHP.

Zarówno HostGator, jak i BlueHost obsługują najnowsze wersje. Możesz jednak obniżyć wersję do dowolnej starej wersji, takiej jak 5.6 lub 5.4.

Zwycięzca: remis

BlueHost

HostGator

Zaparkowane Domeny

Na początku możesz nie odczuwać potrzeby zaparkowanych domen, ale gdy już jesteś sławny, ten służy również do zabezpieczenia marki i ruchu. Na przykład masz domenę abc.com i otrzymujesz znaczący ruch. A co, jeśli ktoś utworzy nazwę domeny podobną do ciebie, np. Abc.net? Może istnieć szansa, że ​​zdobędzie on niektórych potencjalnych gości.

Zaparkowana domena zabezpieczy Cię przed tego rodzaju incydentami. Z Podstawowy plan BlueHost, możesz zaparkować 5 domen. Oznacza to, że jeśli kupisz abc.net, możesz wskazać mu nazwę swojej domeny (abc.com), a gdy odwiedzający otworzy abc.net, automatycznie przekieruje na twoją stronę (abc.com).

Ale HostGator nie zaoferował żadnego ułatwienia w parkowaniu domen w swoim (podstawowym) planie Hatchling. Tak więc, jeśli parkowanie domen jest w twoim przypadku koniecznością, to plan Hatchlinga HostGator nie jest dobrym wyborem.

Zwycięzca: BlueHost

Automatyczna migracja strony

Migracja witryny okazała się wygodną opcją, gdy zdecydowałeś się przenieść swojego bloga / witrynę z dotychczasowego dostawcy na innego. Przyczyn migracji może być wiele, na przykład brak skalowalnych opcji. Innym powodem może być fakt, że istniejący dostawca nie jest już dostawcą wysokiej jakości.

Więc jeśli chcesz przeprowadzić migrację ze starego dostawcy do HostGator, wypełnij formularz przelewu, a oni przeniosą wszystkie rzeczy takie jak bazy danych, zawartość i skrypty itp. przy zerowym koszcie. Pamiętaj, że masz prawo do automatycznej migracji w ciągu pierwszych 30 dni rejestracji. A po 30 dniach administrator tylko ci pomoże.

Z drugiej strony będziesz w szoku, gdy to zobaczysz BlueHost pobiera 149,99 USD za automatyczną migrację strony. Więc jeśli chcesz przenieść swoją witrynę na serwery BlueHost, lepiej zrób to sam. W Internecie dostępnych jest wiele samouczków.

Zwycięzca: HostGator

Zaszyfrujmy SSL

Na początku protokół SSL był ważną częścią witryn zajmujących się danymi osobowymi klientów, takimi jak nazwiska, adres, numery kart kredytowych itp. Służy do szyfrowania danych osobowych użytkownika poprzez wdrożenie protokołów bezpieczeństwa w celu poprawy bezpieczeństwa i prywatności.

Ale teraz staje się obowiązkową częścią każdej witryny i blogów, niezależnie od tego, czy masz, bloga opartego na treści lub witryny e-commerce ze względu na niedawne ogłoszenie Google. Ponieważ wyszukiwarki (Google) dają przewagę w rankingu stronom korzystającym z SSL.

BlueHost cPanel z opcją Let Let’s Encrypt we wszystkich swoich planach. Umożliwia to użytkownikowi aktywację protokołu SSL za pomocą kilku kliknięć. Ale do tej pory HostGator nie wprowadził takiej zautomatyzowanej i poręcznej funkcji (szyfrujmy). Oczywiście zapewniają one również SSL we wszystkich swoich planach, ale musisz aktywować tę funkcję techniczną i uiścić dodatkowe opłaty.

Zwycięzca: BlueHost

BlueHost

HostGator

Backup danych

Posiadanie kopii zapasowych to ostatnia nadzieja, kiedy wszystko się popsuło i nie widzisz żadnego rozwiązania. Przywracając kopię zapasową, witryna przesuwa się do pozycji, gdy ostatnio utworzono kopię zapasową. Dlatego konieczne jest utworzenie kopii zapasowej. Istnieje wiele bezpłatnych i płatnych usług tworzenia kopii zapasowych całego lub wybranych elementów strony internetowej.

Opcja tworzenia kopii zapasowej udostępniana przez firmę hostingową wraz z planem zwykle podawanym w panelu sterowania i nie trzeba instalować żadnej wtyczki.

BlueHost oferuje zarówno bezpłatne, jak i płatne usługi tworzenia kopii zapasowych. Możesz skonfigurować usługę do tworzenia codziennych, tygodniowych i miesięcznych kopii zapasowych. Ponadto, jeśli chcesz pobrać kopię zapasową na swój komputer, możesz to zrobić przez FTP. Ponadto nie ma opłaty za przywrócenie kopii zapasowej.

HostGator ma tutaj kiepską robotę. Firma twierdzi, że oferuje bezpłatną kopię zapasową i tak, mają rację, ale za każdym razem, gdy chcesz przywrócić kopię zapasową, naliczają 15 USD. Poważnie? Tak! Mówimy poważnie. Więc co zrobimy z bezpłatnymi usługami, które mogą tylko tworzyć kopie zapasowe, ale nie pozwalają na bezpłatne przywracanie?

Zwycięzca: BlueHost

cennik

Cena jest kolejnym bardzo ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę szczególnie dla tych, którzy mają ograniczone fundusze. Powinieneś upewnić się, że uzyskasz wartość za swoje pieniądze. Obie firmy oferują wspólne, WordPress, VPS i dedykowane plany hostingowe.

Darmowa nazwa domeny

Nazwa domeny to adres internetowy dowolnego bloga lub stron internetowych. Bez tego nie możesz założyć bloga. Wielu dostawców hostingu oferuje to za darmo, jeśli kupisz plan hostingowy. BlueHost oferuje również bezpłatną nazwę domeny wraz z hostingiem. Nie musisz płacić ani grosza przez pierwszy rok.

HostGator nie zaoferował swoim klientom bezpłatnej nazwy domeny. W pierwszym roku będzie to nieco więcej niż w BlueHost.

Zwycięzca: BlueHost

BlueHost

HostGator

Domeny & Privacy Guard

Co zrobić, jeśli chcesz kupić tylko nazwę domeny? Chociaż istnieją inni najlepsi rejestratorzy domen, ale BlueHost i HostGator również stanowią wyjątkową uwagę. Istnieje niewielka różnica między ich cenami.

BlueHost pobiera 11,99 USD za domenę .com, a HostGator oferuje go za 12,95 USD. Ale historia jeszcze się nie skończyła. Po roku BH kosztował 15,99 USD, podczas gdy HG żąda 15 USD na przedłużenie. Więc jeśli wybierzesz BH, możesz raz zaoszczędzić prawie dolara, ale płacić więcej za odnowienia w porównaniu do HG.

Ochrona prywatności domeny to dodatek, który ukrywa Twoje prywatne informacje, takie jak adres e-mail itp., Aby uchronić Cię przed złośliwymi wiadomościami e-mail i firmami marketingowymi. Ale tutaj zauważ, że nie jest to obowiązkowy dodatek. Więc jeśli chcesz to aktywować, to BlueHost oferuje to za 11,88 USD, a HostGator za 12,95 USD.

W pierwszym roku zaoszczędzisz prawie 2 USD, kupując domenę i ochronę prywatności w BlueHost, a przy odnawianiu zaoszczędzisz kilka centów. Ponieważ różnice są niewielkie, więc jest to wyraźny remis.

Zwycięzca: remis

Hosting

BlueHost oferuje 3 plany hostingowe w kategorii współdzielonej. W tej chwili nie ma różnicy kosztów, obie ceny dostawcy są takie same, z wyjątkiem planów podstawowych. W swoim podstawowym planie BlueHost oferuje 1 bezpłatną nazwę domeny, 50 GB przestrzeni dyskowej (więcej niż wystarczająca ilość) i nie mierzoną przepustowość. W tym abonamencie możesz hostować jedną domenę. Jest to bardzo odpowiednie, jeśli chcesz prowadzić mały osobisty blog.

HostGator oferuje nieograniczoną przestrzeń dyskową i przepustowość w swoim planie pisklęcia, ale ogranicza się do hostowania jednej nazwy domeny. W przeciwieństwie do BlueHost, nie dają ci darmowej domeny przez pierwszy rok na zakup konta hostingowego.

Poza planem podstawowym, jeśli mówimy o planach Plus (BlueHost) i Baby (HostGator), oba są dość podobne. Możesz hostować nieograniczoną liczbę domen. Jest to najlepsze rozwiązanie dla użytkowników, którzy planowali utworzyć wiele witryn w najbliższej przyszłości bez wydawania dodatkowych pieniędzy. Jak widać, nie ma wyraźniejszej różnicy między wyższymi planami niż podstawowa, więc powiążemy tę sekcję jak wyżej.

Zwycięzca: remis

BlueHost

HostGator

Zasady zwrotu pieniędzy

Polityka zwrotów może być również opisana jako gwarancja zwrotu pieniędzy. Firma może starać się zadowolić wszystkich swoich klientów. Nie ma gwarancji, że jeśli użytkownik jest w pełni zadowolony, a więc drugi. Tutaj obowiązuje zasada zwrotu pieniędzy i oszczędza pieniądze.

Po zarejestrowaniu się w BlueHost możesz poprosić o zwrot pieniędzy w ciągu pierwszych 30 dni. Jeśli więc uważasz, że ich usługi nie są satysfakcjonujące, z pewnością odzyskaj swoje pieniądze. Pamiętaj, że po 30 dniach nie możesz poprosić o zwrot pieniędzy.

HostGator przestrzega zasady zwrotu 45 dni, więc oznacza to, że masz więcej dni na przetestowanie ich usług, zanim podejmiesz decyzję, czy poprosić o zwrot, czy nie?

Decydując się na BlueHost lub HostGator pod względem gwarancji zwrotu pieniędzy, wybór najlepszego nie jest trudny. To nie jest łatwe?

Zwycięzca: HostGator

Wniosek

Czas więc na wyciągnięcie wniosku b / w BlueHost vs. HostGator. Kiedy mówimy o innych aspektach, takich jak darmowe SSL, BlueHost ma przewagę nad HostGator. Co więcej, BlueHost obejmuje również bezpłatne tworzenie kopii zapasowych, parkowanie domen, bezpłatną nazwę domeny i dobrze wyposażony panel sterowania w swoim najbardziej podstawowym planie.

Z drugiej strony HostGator zapewnia wiele innych funkcji, takich jak nieograniczona liczba kont e-mail, subdomen, większe miejsce na e-maile i 4500 darmowych szablonów stron internetowych. Ale powinni rozważyć darmowy SSL Let’s Encrypt, ponieważ jest to ważne dla SEO.

Możesz uzyskać bezpłatne SSL z CloudFlare. Korzystamy już z bezpłatnego protokołu SSL CloudFlare na niektórych naszych blogach, a najbardziej sprzyjające jest to, że nie musisz uczyć się żadnych technicznych rzeczy do jego wdrożenia. Oto kompletny przewodnik aby włączyć bezpłatny SSL CloudFlare w witrynach obsługiwanych przez WordPress.

Podsumowując, plany BlueHost są dobrze zaprojektowane i zapewniają maksymalną dostępność szybkich usług bardziej efektywnie, więc zaproponujemy Ci BlueHost.

Jesteśmy przekonani, że recenzja dostarczy Ci wszystko i nie ma już wątpliwości co do wyboru między BlueHost a HostGator?

BlueHost

HostGator

Jeśli uważasz, że zapomnimy o jakiejkolwiek ważnej funkcji, którą należy porównać, daj nam znać w komentarzach. Z przyjemnością przeczytamy Twoje sugestie i opinie.

Jeśli nadal potrzebujesz pomocy i masz wątpliwości co do HostGator vs. BlueHost, nie wahaj się skontaktować. Zawsze jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci znaleźć najlepszego usługodawcę hostingowego.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map