SiteGround vs Bluehost Recenzie 2020: Ktorý z nich je rýchly a spoľahlivý webhosting?

0

Ste zvedaví, ktorý z nich si vybrať, pokiaľ ide o SiteGround vs BlueHost?


Ak si len chcete založiť blog, základný plán týchto poskytovateľov je pre vás vhodný, ale zmätok je ten, ktorý si vyberiete. Obidva sú známe, dobre známe a sú v zozname odporúčaní WordPress.org.

Obe spoločnosti ponúkajú škálovateľné možnosti, takže ak váš blog rastie, môžete ľahko prejsť na vynaliezavý plán.

BlueHost je vo vlastníctve skupiny EIG, ktorá je najväčšou skupinou v oblasti webhostingu, zatiaľ čo program SiteGround pracuje ako nezávislý hráč a vedie ho tech zdatní chlapci..

Oblasť špecializácie:

SiteGround: Sú známi svojou pokrokovou infraštruktúrou, bezpečnostnými iniciatívami a vlastnými nástrojmi ako SuperCacher, server rýchlosti NGINX a zálohovací systém..

Umožní vám vybrať si dátové centrum po celom svete, servery s izoláciou účtu a servery SSD.

BlueHost: Je považovaný za atraktívne riešenie pre nové webové stránky.

Spoločnosť má tendenciu často ponúkať väčšie zľavy.

Rýchle zhrnutie

Spoločnosť BlueHost bola založená v roku 2003 a získala ju spoločnosť EIG v roku 2010. Spoločnosť rastie tak stabilne a teraz má viac ako 2 milióny zákazníkov. Sú tiež známe svojimi rýchlymi službami a zľavami, vďaka ktorým je dobrou voľbou pre nových blogerov.

Spoločnosť SiteGround oznámila vstup v roku 2004 a bola známa svojou výnimočnou infraštruktúrou a starostlivosťou o zákazníkov. Vyrábajú rôzne interné nástroje na zrýchlenie a zabezpečenie svojich služieb. Teraz spoločnosť ponúka základné podnikové hosťovanie a hostila viac ako 500 000 domén.

Takže ak ste zmätení a neviete, ktorý z nich je pre váš blog najlepším poskytovateľom hostingu, potom tu odhalíme vnútorný príbeh porovnaním medzi dvoma hlavami..

SiteGround a BlueHost Review 2020

technológie

Prijatie najnovších technológií ukazuje, že spoločnosť je odhodlanejšia slúžiť svojim zákazníkom s väčšou spoľahlivosťou. Vývojový tím SiteGround sa vždy snaží ponúkať svojim zákazníkom niečo jedinečné, v dôsledku čoho ponúkajú SuperCahcer, vlastný zálohovací systém, HTTP / 2, proaktívne monitorovanie, technológiu servera NGNIX a oveľa viac..

SiteGround kladie bezpečnosť na priority a často zavádza rôzne bezpečnostné záplaty na vybudovanie solídneho firewallu. Nepochybne vynaložili plné úsilie na zavedenie systému ochrany pred hackermi, aby vás chránili, ale používateľ musí tiež prijať určité opatrenia zo svojej strany. Tu si prečítajte, ako zabezpečiť blog WordPress.

Na druhú stranu, BlueHost nie je milý technologický hráč. Majú tendenciu sa viac zameriavať na marketing, namiesto zlepšovania svojej infraštruktúry. Doteraz nezaviedli žiadne interné nástroje a majú veľmi obmedzený počet dátových centier. Zdá sa, že sa zameriavajú na individuálne potreby hostingu a malé podniky.

SiteGround hrdo predstavuje špecifikácie svojich serverov. Používajú procesory Intel Xeon E5-2690 V3. Tieto servery sú tiež vyzbrojené 265 GB RAM a jednotkami SSD pomocou RAID 10. Vďaka kontajneru Linux sa servery stanú efektívnejšie tým, že zlepšia čítanie & rýchlosť zápisu a dvojnásobný výkon procesora. BlueHost síce nezverejnil špecifikácie servera. Aj keď hovoríme, jednoducho odmietli odhaliť akékoľvek informácie o serveri.

Víťaz: SiteGround

Jednotky SSD

Možno ste počuli o jednotkách SSD. Na rozdiel od diskov Spinning sú disky SSD rýchlejšie a efektívnejšie pri vykonávaní operácií (čítanie a zápis). Preto mnoho spoločností začalo používať vysokorýchlostný výkon na serveroch so SSD.

SiteGround je jedným z najlepších poskytovateľov hostingu SSD. Špičkové disky SSD im pomáhajú poskytovať neuveriteľne rýchle a spoľahlivé riešenie webhostingu ako tradičný webhosting.

Zatiaľ čo BlueHost závisí od ich tradičnej infraštruktúry a ukladá údaje na rotujúce disky. Napriek tomu, že fungujú pred sieťou SiteGround, stále ešte nevykonali potrebné zmeny.

Víťaz: SiteGround

Bluehost

SiteGround

uptime

Uptime znamená, že vaše stránky sú prístupné cez internet. Myslíte si, že hosťujete svoje stránky na serveri akéhokoľvek poskytovateľa hostingu, ktorý sa nezaväzuje poskytovať maximálnu dobu dostupnosti? Samozrejme, že nie. A prestoje znamenajú, že návštevníci online nie sú na vašich stránkach prístupní. Znamená to, že dostupnosť je omnoho dôležitejšia ako rýchlosť webu a pri výbere webhostingu by to mala byť vaša najvyššia priorita.

Bluehost

BlueHost nie je zlý, keď porovnávame čas prevádzky oboch spoločností, ale ako vidíte nižšie, náš server, ktorý je hostený na serveroch Bluehost, čelí nedávno výpadku, takže doba prevádzky za posledných 24 hodín je 99,97%. Prestoje zostávajú takmer 4 minúty, čo znamená, že zákazníci nemôžu počas týchto 4 minút kúpiť alebo prehliadať vaše webové stránky.

Uptimerobot tiež poskytuje štatistiku času odozvy stránok. Nižšie vidíte, že priemerná doba prevádzkyschopnosti je pomerne nízka, čo je úžasné, ale je tu väčší hrot, ktorý ukazuje, že v určitom okamihu trvá odozva webu takmer 4 až 5 sekúnd. Výsledky sú stále prijateľné, pretože existuje iba niekoľko prípadov, keď stránka trvá nejaký čas na odpoveď.

Podrobnosti o správe dostupnosti v rámci služby BlueHost

SiteGround

Na druhej strane, naše testovacie stránky na serveri SiteGround neboli vystavené žiadnym prestojom. Nižšie uvedené štatistické údaje ukazujú, že bol online počas posledných 30 dní a nedochádza k žiadnemu výpadku. V súčasnosti je HostingSprout.com tiež hosťovaná na serveroch SiteGround. A sme veľmi spokojní, pretože za posledné 4 mesiace sme sa nestretli so žiadnymi prestojmi, čo ukazuje, že kvalita služieb je dosť konzistentná.

Ak hovoríme o čase odozvy SiteGround v danom období, je to oveľa uspokojivejšie ako Bluehost. Ako vidíte, naše testovacie stránky reagujú iba priemerne 282,09 ms. V grafe sú tiež menšie hroty v porovnaní s BlueHost a maximálny hrot sa blíži k takmer 2 sekundám, čo je prijateľné. Znamená to, že server Siteground má vynikajúcu výkonnosť aj počas prevádzky, ale aj veľmi dobrý čas odozvy.

štatistika dostupnosti modulu siteground

Víťaz: SiteGround

Bluehost

SiteGround

Výsledky testu rýchlosti

Ďalším najdôležitejším faktorom pri výbere najlepšej hostingovej spoločnosti WordPress je rýchlosť. Aj keď existuje veľa doplnkov a služieb, ktoré sú užitočné pri zvyšovaní rýchlosti stránok, napríklad W3 Total Cache a CDN atď. Ale rýchlosť veľmi závisí od kvality hostiteľských serverov. A preto sme urobili testy rýchlosti, aby sme zistili, ktorý z nich je poskytovateľom rýchleho hostenia.

Aj keď obaja poskytovatelia hostingu poskytujú pomerne rýchlu rýchlosť, Siteground však získava malú výhodu v rýchlosti načítania stránok. To je dôvod, prečo by ste mali ísť na Siteground, pokiaľ ide o rýchlosť. Navyše, pretože Siteground ponúka niekoľko technologických výhod pre rýchlosť, ako sú SSD, SuperCacher, HTTP / 2 a NGINX atď., Tak SiteGround bude pravdepodobne rovnako konzistentná aj v rýchlosti.

Bluehost

Test rýchlosti Blue Postdom

SiteGround

Test rýchlosti pingdomu SiteGround

Víťaz: SiteGround

LoadImpact Test

Čas načítania je čoraz dôležitejší, pretože neovplyvňuje iba vašu pozíciu v rebríčku vyhľadávacích nástrojov, ale aj skúsenosti zákazníkov. prehľad bol prijatý spoločnosťou Akamai ukazuje, že väčšina používateľov požaduje, aby sa web načítal do 2 sekúnd, zatiaľ čo 40 percent používateľov nečaká dlhšie ako 3 sekundy. Ďalej uviedli, že zákazníci prejavujú lojalitu k stránkam s rýchlym načítaním. To znamená, že doba načítania je jedným z kľúčov k úspechu.

BlueHost LoadImpact Test

Keď posielame virtuálnych používateľov na našu testovaciu stránku hostenú spoločnosťou Bluehost, sme radi, že výsledky vidíme. Pretože ich servery postupne fungujú lepšie, pretože na webe je viac používateľov. Trvá to len čas na začiatku a potom je tu tiež konzistentnosť a čas zostáva vo väčšine prípadov menej ako 1 s.

BH LoadImpact Test

SiteGround LoadImpact Test

A ak vidíme štatistiku SiteGround, nedôjde ani k jedinému bodu, keď ich server zaberie nejaký čas, napríklad BlueHost trvá na začiatku 2 sekundy. Čas načítania SiteGround zostáva pod druhou, aj keď je na webe viac virtuálnych používateľov. Pri porovnaní štatistických údajov o zaťažení sú obidve hodnoty veľmi blízko. Pretože program SiteGround poskytuje dosť konzistentné skúsenosti a neexistuje žiadny bod, takže sú víťazom tohto kola.

SG Hosting LoadImpact Test

Víťaz: SiteGround

Bluehost

SiteGround

Podporná služba

V polovici noci príde k vašej bráne problém a nemáte predstavu, ako ju vyriešiť? Najlepším spôsobom je kontaktovať poskytovateľa hostingu. Pretože lepšie zvládnu situáciu. Čo ak však v tom čase nie sú k dispozícii? Preto je potrebné skontrolovať, či sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Ak hovoríme o službe SiteGround, sú určite k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Potrebujete pomoc s otvorením živého rozhovoru, telefonátu alebo zadaním lístka. Kedykoľvek potrebujeme pomoc, kontaktujeme ich prostredníctvom živého rozhovoru a do 1 minúty sa objaví osoba, ktorá potrebuje pomoc. Personál je informovaný a reaguje veľmi rýchlo. Ich chatovacie rozhranie navyše vyzerá jemne.

Máte tiež prístup k videonávodom a znalostnej databáze, ktorá je plná sprievodcov a informačných článkov. Navyše, pre jednoduchosť používateľa, kategorizujú výukové programy ako WordPress, Joomla, Drupal a Magento atď..

BlueHost je tiež známy svojimi službami rýchlej podpory a je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni pre pomoc zákazníkom. Ale keď existuje konkurencia SiteGround vs BlueHost, potom môžeme nepochybne povedať, že SiteGround je rýchlejšia. Pred zakúpením hostingového plánu ich jednoducho kontaktujte počas rozhovoru a uvidíte zásadný rozdiel.

Keď otvoríte live chat, BlueHost trvá takmer 6-10 minút, než sa spojíte. Toto nie je dlhé trvanie, ale nižšie trvanie je dobré, pretože nikto nemá dosť času na to, aby čakal, kým osoba na druhom konci dostane čas na pomoc hľadajúcemu. Tím podpory zákazníkov spoločnosti Bluehost môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu, telefónu a odoslaním vstupenky. Okrem toho môžete vyhľadávať návody a príručky z databázy poznatkov.

Aj keď obidve služby slúžia zákazníkom v maximálnej možnej miere, ale SiteGround robí lepšiu prácu ako BlueHost.

Víťaz: SiteGround

Porovnanie funkcií hostingu SiteGround vs Bluehost

Skladový priestor

Úložný priestor je miesto, kde budete ukladať obrázky, obsah webových stránok, audio a videá. Koľko ukladacieho priestoru teda potrebujete? Závisí to od typu webovej stránky, ktorú chcete hostiť.

Ak chcete hostiť webovú stránku, na ktorej práve uverejňujete články, nepotrebujete veľa ukladacieho priestoru, pretože 10 GB ukladacieho priestoru postačuje roky. Ak však uverejňujete príliš veľa videí, obrázkov a grafických príspevkov, zvážte viac miesta.

SiteGround je trochu obmedzený a ponúka 10 GB miesta v pláne StartUp. Na druhej strane, s BlueHost nemusíte starať o ukladanie dát, pretože v základnom pláne ponúkajú 50 GB.

Výherca: BlueHost

Bluehost

SiteGround

Šírka pásma / počet návštevníkov

Vzťahuje sa to na počet ľudí, ktorí môžu navštíviť vaše stránky za mesiac. Mnoho spoločností v tomto odvetví umožňuje neobmedzený počet návštevníkov aj na základe základných plánov. Neobmedzená šírka pásma udržuje vaše stránky nažive, keď sa vyskytnú neočakávané dopravné špičky.

BlueHost poskytuje nemeranú šírku pásma na všetky svoje plány, čo znamená, že nie sú žiadne obmedzenia na počet návštevníkov, ale keď spotrebujete príliš veľa zdrojov, pošlú vám e-mail, aby sa znížilo využitie.

Nikdy sa nestretneme s takým druhom incidentu, pretože ponúka dostatočnú úroveň šírky pásma na spracovanie webových stránok na malej úrovni. Odporúčame však, keď sa vaše stránky zväčšia, a potom sa pokúste prejsť na vyšší plán.

Na druhej strane SiteGround obmedzte počet návštevníkov / mesiac. Umožňujú 10 000 návštev / mesiac. Ak teda práve chcete spustiť webovú stránku, mohlo by to stačiť.

Výherca: BlueHost

Služba vyrovnávacej pamäte

Na urýchlenie blogu používajú blogeri doplnky typu cache, ako je napríklad celková medzipamäť W3. Doplnok funguje skvele a pred a po použití je veľký rozdiel. Podobne niektoré spoločnosti ponúkajú svoje vlastné špeciálne nástroje na zrýchlenie, plynulosť a pohotovosť služby.

 • Možno si budete chcieť prečítať doplnky Essential WordPress

Vývojový tím SiteGround odviedol skvelú prácu zavedením programu SuperCacher. Je to interný vynález, ktorý môže aktivovať rôzne možnosti vytvárania vyrovnávacej pamäte stránok. Spočiatku vytvárajú vyrovnávaciu pamäť statického obsahu. Druhá možnosť je veľmi účinná, ktorá ukladá do vyrovnávacej pamäte dynamický obsah, napríklad výstupy HTML.

Ďalšia možnosť je známa ako Memcached, ktorá ukladá do vyrovnávacej pamäte lomy databázy. Spoločnosť tiež predstavuje konkrétnu možnosť pre cloud a špecializované hostingové plány.

V tejto súťaži SiteGround vs BlueHost konkurenčný BlueHost neponúka žiadne z vlastných nástrojov na zrýchlenie svojich služieb. Web SiteGround síce ponúka svojim používateľom programu StartUp iba jednu možnosť programu SuperCacher, ale stále stojí za to ho využiť.

Víťaz: SiteGround

Výber dátových centier

Niektoré spoločnosti poskytujúce webhosting vložili kontrolu do rúk zákazníka pri výbere dátového centra. Tento faktor môže hrať úlohu pri zvyšovaní rýchlosti vašich stránok. Ak vyberiete dátové centrum v blízkosti cieľového publika / zákazníkov, umožňuje to rýchle doručenie obsahu.

Predpokladajme, že prevádzka prebieha v USA a potom by bolo dobré rozhodnutie zvoliť si dátové centrum nachádzajúce sa v USA. Normálne je táto možnosť dobrá, ak začínate webovú stránku elektronického obchodu, pretože na tomto type webových stránok môžete lepšie posúdiť svoju cieľovú skupinu..

SiteGround umožňuje zákazníkom vybrať si dátové centrá. Poskytujú 5 dátových centier, ktoré sú strategicky umiestnené tak, aby slúžili zákazníkom zo všetkých častí sveta (USA, Ázia a Európa). Okrem toho umožňujú výber dátového centra, aj keď kupujete najzákladnejší plán (StartUp).

Kým BlueHost nepovolil svojim klientom výber dátového centra. Majú iba jedno dátové centrum so sídlom v USA pre zákazníkov so zdieľaným hostingom, kde spoločnosť hosťuje webové stránky svojich klientov.

Víťaz: SiteGround

Bluehost

SiteGround

MySQL & Databázy PostgreSQL

Možno viete o databázach. Tieto sú najdôležitejšie pri webhostingu, pretože bez databázy nemôžete prevádzkovať svoje webové stránky. Vo všeobecnosti sa databáza vytvorí pre každú webovú stránku. Prebytočný počet databáz môže zjednodušiť vašu prácu a existuje šanca, že na svojej blogovacej ceste budete možno potrebovať viac.

Ak ste nováčik, nemusíte sa zmiasť, pretože hosting teraz ponúka veľa jednoduchosti a databázy sa vytvárajú automaticky. Zameriavate sa iba na svoje stránky.

SiteGround ponúka neobmedzený počet MySQL a PostgreSQL vo všetkých svojich plánoch a môžete ich spravovať pomocou phpMyAdmin a phpPgAdmin. Kým BlueHost podporuje 20 databáz bez ohľadu na typ.

Víťaz: SiteGround

.súbor htaccess

„.Htaccess“ dáva väčšiu kontrolu vo vašich rukách. Pomocou tohto súboru môžete chrániť, povoliť a blokovať konkrétne adresy IP. Okrem toho sa používa na vytváranie presmerovaní a chybových stránok atď. Pred vytvorením a úpravou tohto súboru budete možno potrebovať určité technické zručnosti.

Obaja poskytovatelia hostingu umožňujú používateľom nahrať súbor .htaccesss na server. Môžete voľne vytvárať a upravovať súbor .htaccess.

Výherca: Tie

Ovládací panel

Ponuka ovládacieho panela poskytovateľa hostingu je miesto, kde môžete spravovať domény, subdomény, FTP účty, záložné účty a e-mailové účty atď. Ďalej zobrazuje rôzne štatistiky týkajúce sa úložného priestoru, šírky pásma a databáz..

SiteGround a BlueHost ponúkajú cPanel, ktorý sa veľmi ľahko ovláda a aj keď ste nováčik, nebude vás to miasť. SiteGround cPanel je veľmi čistý a rozdelený do rôznych sekcií, ako sú domény, automatické inštalátory, databázy a bezpečnosť atď..

Okrem toho sa program SiteGround dostal do cPanelu trochu po okraje pridaním nástrojov WordPress a Joomla, kde môžete spravovať rôzne aspekty svojho webu WordPress a Joomla, ako sú Automatické aktualizácie, aktivácia SuperCacher a nástrojov atď. Tu sa pozrite na SiteGround cPanel.

Na druhú stranu, Bluehost tiež robí skvelú prácu a prichádza s čistým a farebným cPanel. Pridali tiež nástroje WordPress na vykonávanie rôznych operácií na jednom mieste. Môžete ľahko pristupovať k nástrojom zabezpečenia, databázy, programovania a webových stránok. Tu si pozrite ukážku BlueHostu nižšie.

Výherca: Tie

Bluehost

SiteGround

Inštalácia aplikácie

Ako teda môžete nainštalovať webové aplikácie, ako je WordPress. Nedávno sme si kúpili cloudový hostingový účet od poskytovateľa hostingu a po zakúpení sme zistili, že funguje na príkazovom riadku. Len pre inštaláciu WordPress musíme napísať viac príkazov. Trvá to veľa času.

Obe spoločnosti, SiteGround a BlueHost, ponúkajú na svojom ovládacom paneli (cPanel) inštalačný program na jedno kliknutie. SiteGround poskytuje inštalátor Softaculous, ktorý umožňuje inštaláciu jedným kliknutím pre viac ako 400 skriptov ako WordPress a Joomla atď..

Ak chcete nainštalovať program WordPress pomocou inštalačného programu na jedno kliknutie, stačí kliknúť na ikonu WordPress v paneli cPanel alebo kliknúť na Softaculous a potom vybrať WordPress.

Kým BlueHost integruje trh Mojo do svojich cPanel pre inštaláciu jedným kliknutím. Na ovládacom paneli hostiteľa kliknite na Inštalácia jedným kliknutím a uvidíte veľa skriptov pre automatickú inštaláciu, ako sú WordPress, Joomla a ďalšie aplikácie..

Výherca: Tie

E-mailové účty

Pri vytváraní webovej stránky je veľmi dôležité vytvoriť e-mailovú adresu s vašou značkou. Ak je napríklad názov vašej stránky bestmotors.com, môžete si napríklad vytvoriť e-mailovú adresu [Email protected]

Navyše, e-mailová adresa s názvom vášho webu (obchodná značka) namiesto @Gmail @ @utlook vytvára pocit dôvery v zákazníka. Takže to musí byť vlastnosť.

BlueHost ponúka 5 e-mailových účtov a 100 MB úložného priestoru na jeden účet. Služba SiteGround umožňuje svojim používateľom vytvárať neobmedzený počet e-mailových účtov a úložisko e-mailov nie je nijako obmedzené.

Obaja ponúkajú integráciu do webmailu. Tiež ponúkajú protokoly POP a IMAP, ktoré pomáhajú používateľovi čítať e-maily prostredníctvom aplikácie, ako je napríklad Outlook.

Víťaz: SiteGround

Poďme zašifrovať

Pri práci online musíte chrániť údaje svojich zákazníkov. Z tohto dôvodu musíte implementovať protokol SSL. Certifikát SSL slúži na šifrovanie údajov zákazníka, ako je číslo kreditnej karty, telefónne a e-mailová adresa atď. Spočiatku bolo dôležité pre tých, ktorí ponúkajú proces registrácie alebo prevádzkujú webové stránky elektronického obchodu..

Teraz sa však stáva nevyhnutnou súčasťou všetkých typov webových stránok a spoločnosť Google tiež poskytuje určitú výhodu v hodnotení tým webom, ktoré implementujú SSL. Bezplatný SSL môžete získať prostredníctvom CloudFlare nakonfigurovaním niektorých nastavení. Aké je teda jednoduché riešenie na aktiváciu SSL?

Niektoré hostingové spoločnosti ponúkajú pre jednoduchosť svojich používateľov bezplatný SSL, ktorý je možné aktivovať jediným kliknutím. BlueHost aj SiteGround ponúkajú bezplatnú funkciu šifrovania SSL na ovládacom paneli, kde stačí kliknúť a začať chrániť svoj web. Nevyžaduje sa žiadna konfigurácia.

Výherca: Tie

Izolácia účtu – zlepšte zabezpečenie svojich stránok a chráňte svoje zdroje

Táto technológia sa týka spôsobu, akým sa s každým účtom zaobchádza ako so samostatným účtom. Normálne sa to stane v prípade drahých hostingových služieb, ako sú VPS a špecializované služby atď. Vzhľadom na zdieľanú službu existujú šance, že ak sa účet stane zraniteľným, môže to ovplyvniť ostatných. Ale SiteGround vyvinul izolované prostredie pomocou BaseOS. Ak sa účet nejakým spôsobom stane zraniteľným, útočník nemá prístup k účtu iného.

Okrem toho, rovnako ako Google, vyvíjajú aj mechanizmus kontroly hacknutia a upozornenia, pretože keď spoločnosť Google uvidí webové stránky so zraniteľnými miestami, jednoducho to povie všetkým označením, ktoré spôsobí zníženie prenosu.

Spoločnosť SiteGround nedávno zaviedla program Hackalert, ktorý každý deň prehľadáva vaše stránky a pošle vám e-mail o bezpečnostných problémoch. Vyvíjajú tiež systém 1H Hawk na boj proti útoku hrubou silou. Poskytujú plnú podporu v prípade problémov. Všetky tieto preventívne opatrenia ukazujú, že spoločnosť považuje bezpečnosť za svoju prioritu.

Ak hovoríme o BlueHost, neprijímajú také opatrenia a nespustili jediný interný nástroj na ochranu svojich serverov. Áno, poskytujú ochranu brány firewall a filtre nevyžiadanej pošty na boj proti hackerom. Stále však propagujú prémiový nástroj ako SiteLock pre zabezpečenie stránok, ktorý stojí 95 dolárov ročne.

Víťaz: SiteGround

Bluehost

SiteGround

zálohovanie

Práca online bez zálohovania je veľmi riskantná. Pretože obnova zálohy je niekedy jediným spôsobom, ako všetko napraviť. Mnoho hostingových spoločností ponúka bezplatnú dennú, týždennú alebo mesačnú zálohu.

Keď vytvoríte zálohu a v určitom okamihu sa váš web dostane do problémov so škodlivým softvérom a škodlivými kódmi, môžete ľahko obnoviť zálohu a dostať sa tak z problémov..

SiteGround urobí 1 kópiu bezplatnej dennej zálohy, ale ak ju chcete obnoviť, musíte zaplatiť 39,95 dolárov. Nejde teda o bezplatnú službu.

Na druhú stranu, s BlueHost, môžete vytvoriť bezplatné denné, týždenné a mesačné zálohy pre zabezpečenie vašich stránok. Obnovenie záloh je navyše úplne zadarmo.

Výherca: BlueHost

Účty FTP

Ponúkla vaša hostingová spoločnosť účty FTP? SiteGround a Bluehost ponúkajú neobmedzené FTP účty. Účet FTP sa používa na prenos väčších alebo menších súborov medzi počítačom a servermi. Môžete teda použiť protokol FTP (protokol na prenos súborov) na prenos súborov, ako je napríklad záloha, do počítača a potom ich môžete kedykoľvek znova nahrať.

Môže vám tiež pomôcť pri manuálnom prenose stránok, napríklad pri sťahovaní obsahu stránok do počítača a následnom odovzdaní na druhý server. Takže to je dobrá voľba.

Výherca: Tie

Parkované domény

Parkovaná doména označuje spôsob, akým nasmerujete názov domény na existujúcu doménu. Napríklad, vašou primárnou doménou je mydomain.com a potom parkujete mydomains.com vo svojej primárnej doméne. Ak návštevníci teraz navštívia doménu mydomains.com, potom automaticky presmerujú do vašej primárnej domény a zobrazia obsah.

Parkovanie domén je veľmi nevyhnutné, keď ste si mysleli, že ľudia môžu nesprávne napísať vaše primárne (skutočné) meno domény alebo môžu nesprávne napísať rozšírenie domény. Je to tiež dobrá funkcia, keď niekto chce ukradnúť návštevnosť vašich stránok pomocou podobnej domény.

V základnom pláne BlueHost môžete parkovať iba 5 domén. SiteGround však dáva voľnú ruku svojim používateľom tým, že umožňuje neobmedzený počet parkovaných domén aj na základnom pláne (StartUp).

Víťaz: SiteGround

Sub-domény

Pomocou subdomény môžete vytvoriť úplne nový web. Ale subdoména obsahuje názov hlavnej domény. Ak je napríklad hlavnou doménou hostingsprout.com, môžete vytvoriť subdoménu, ako je blog.hostingsprout.com..

Subdomény sú užitočné, ak chcete vytvoriť novú doménu bez zakúpenia novej domény a hosťovacieho účtu. Je tiež dobré, ak chcete určitú časť svojich stránok oddeliť. Subdomény môžete ľahko vytvárať prostredníctvom sekcie cPanel v časti domény.

S BlueHost môžete vytvoriť až 25 subdomén, zatiaľ čo funkcia SiteGround umožňuje neobmedzené subdomény. 25 je pekná suma, ale má neobmedzené cítenie skvele.

Víťaz: SiteGround

CloudFlare CDN

CDN je sieť dátových centier, ktoré sa nachádzajú po celom svete. Táto služba môže znížiť čas načítania stránok uložením obsahu stránok do vyrovnávacej pamäte a jeho distribúciou medzi rôzne dátové centrá. Keď návštevník otvorí vašu stránku, doručí jej obsah z najbližšieho centra a tak rýchlo načíta vašu stránku.

CloudFlare navyše zvyšuje bezpečnosť webu filtrovaním škodlivého prenosu. Chráni tiež vaše stránky pred útokmi DDoS. SiteGround ponúka bezplatný účet CDN s hostingovým účtom, ktorý možno integrovať do vášho webu.

BlueHost tiež ponúka možnosť CloudFlare na ovládacom paneli a pomocou niekoľkých kliknutí môžete túto skvelú službu aktivovať. návšteva CloudFlare ak sa chcete dozvedieť viac.

Výherca: Tie

Bluehost

SiteGround

Prevod stránok

Ak nie ste spokojní so svojím existujúcim poskytovateľom hostenia a chcete preniesť svoje stránky, táto funkcia je pre vás veľmi užitočná. V tejto novej hostiteľskej spoločnosti (kam chcete migrovať) zvládnite všetky záležitosti a presuňte obsah svojich stránok z existujúceho poskytovateľa hostingu na nového..

SiteGround ponúka bezplatný prenos stránok. Stačí im poskytnúť určitý prístup, napríklad prihlasovacie údaje predchádzajúcej hostiteľskej spoločnosti a nechať im všetky záležitosti. Okrem toho pri prenose vašich stránok nedochádza k žiadnym prestojom.

Budete však prekvapení, keď BlueHost zaplatí za migráciu 149,99 dolárov. Prevod stránok nie je príliš zložitý proces, ktorý BlueHost účtuje tak vysokú cenu. SiteGround teda odvádza skvelú prácu pre svojich používateľov.

Víťaz: SiteGround

Vývoj jazykov

To nemusí byť užitočné pre všetkých, pretože podpora rôznych vývojových jazykov je pre programátorov dôležitým faktorom pri výbere webhostingovej spoločnosti.

SiteGround a BlueHost podporujú Perl a Python vo všetkých svojich plánoch. Tu však poznamenajte, že SiteGround nezahŕňa „Ruby on Rails“ do svojich zdieľaných hostingových plánov, zatiaľ čo BlueHost podporuje Ruby.

Výherca: BlueHost

réžia

Inscenácia je veľmi dôležitou vlastnosťou, ale BlueHost, žiaľ, do žiadneho zo svojich plánov takúto príjemnú funkciu nezahrnula. Pomocou tejto možnosti môžete vytvoriť kópiu svojej pôvodnej stránky. Teraz môžete vyskúšať svoje nové kódy a doplnok na klonovanej stránke namiesto priameho testovania na pôvodnej stránke. Pretože testovanie nových doplnkov a kódov priamo na živom webe je riskantné a môže ohroziť vašu bezpečnosť, rozloženie stránok a obsah.

Tento typ možnosti je veľmi vhodný pre vývojárov a pre tých, ktorí často robia zmeny na svojich stránkach. Po vykonaní zmien, keď ste si istí, že je všetko v poriadku, je potrebné, aby sa spustilo niekoľko kliknutí. Vytvorí tiež kópiu pred zmenami, čo je užitočné v prípade, že sa chcete presunúť na predchádzajúcu verziu.

SiteGround neponúka funkciu predstavovania vo svojom základnom pláne, preto musíte prihlásiť svoj plán GoGeek. Takže, ak sa chystáte hostiť webové stránky na malej úrovni, potom je dobré ísť. Ale ak sa chystáte spustiť webovú stránku na vývojové účely, potom je táto funkcia veľmi užitočná.

Keďže Bluehost nezahrnul inscenáciu do žiadneho zo svojich plánov, zatiaľ čo Siteground to ponúka vo vyššom pláne, ale napriek tomu ponúka, preto je víťazom tohto kola SiteGround.

Víťaz: SiteGround

Tvorca stránok

Máte na mysli dizajn webových stránok, ktorý si ho chcete vytvoriť sami. Nerobte si starosti, ak nepoznáte kódovanie, pretože funkcia drag and drop Builder vám uľahčí výber položky a presunutie na miesto, kam ju chcete umiestniť..

Obaja poskytovatelia hostingu zahŕňajú do svojich plánov bezplatného tvorcu webových stránok Weebly, čo je pre zábavu dosť. Pretože bezplatný tvorca stránok má obmedzenia, ako je obmedzený počet stránok, reklamy a obmedzená funkčnosť atď. Môže to byť dobré pre zábavu alebo pre webové stránky s obmedzeným počtom stránok..

Výherca: Tie

Garancia vrátenia peňazí

Čo ak nie ste spokojní s kvalitou služieb vášho poskytovateľa hostingu? Jednoducho získajte peniaze späť, ak ste nedostali za čo platíte. Obe spoločnosti ponúkajú v stanovenej lehote vrátenie otázok bez otázok.

SiteGround a BlueHost ponúkajú 30 dní na záruku vrátenia peňazí. Ak teda nespĺňali vaše očakávania, môžete do 30 dní požiadať o vrátenie prostriedkov. Nezabudnite, že ak si doménu zakúpite spolu s hostingovým účtom, vrátia vám iba peniaze, ktoré ste použili na nákup hostingového účtu. Názov domény zostáva vo vašom vlastníctve.

Výherca: Tie

Bluehost

SiteGround

Porovnanie cien BlueHost vs SiteGround

V tomto období hospodárskej súťaže je pre spoločnosť veľmi ťažké účtovať vysoké poplatky bez toho, aby priniesli hodnotu peňazí. BlueHost aj SiteGround ponúkajú konkurenčné ceny.

Doménové meno zadarmo

Bezplatná doména pre prvý rok by mohla ušetriť niektoré z vašich prostriedkov. Ale vo veľmi budúcom roku musíte zaplatiť cenu, ak si chcete ponechať názov domény.

BlueHost ponúka bezplatné doménové meno pre prvý rok, keď od nich zakúpite hostingový účet. Po prvom roku budete musieť za obnovu zaplatiť 15,99 dolárov. Nie je to príliš veľa, pretože väčšina spoločností po obnovení domény požaduje takmer 16 dolárov.

SiteGround neponúka bezplatné doménové meno. Ponúkajú doménové meno iba za 14,95 dolárov a v budúcom roku budete musieť za obnovenie zaplatiť rovnakú sumu. S programom SiteGround teda môžete pri každej obnove ušetriť takmer dolár. Nezabúdajte však na to, že na začiatku platíte 14,95 dolárov, ak BlueHost nič neplatí.

Výherca: BlueHost

Ak sa vám nepáči oceňovanie domén SiteGround a BlueHost, mali by ste navštíviť zoznam najlepších registrátorov domén.

Hostingové ceny BlueHost a SiteGround

Obe spoločnosti ponúkajú 3, 3 hostingové plány. V základnom pláne BlueHost môžete hostiť 1 doménu, zatiaľ čo počet návštevníkov nie je obmedzený. BlueHost uplatňuje rovnakú stratégiu ako väčšina spoločností v hostiteľskom priemysle, t. J. Čím je doba trvania predplatného nižšia, tým nižšie sú náklady.

Takže s Bluehost môžete získať základný plán za 3,95 dolárov / mesiac. iba ak ste si predplatili ich služby najmenej na 3 roky. Je to veselé, pretože keď uplynie lehota na vrátenie platby, prilepili ste sa k nim. A na krátky čas, ako je 1-ročný, sa hostingový plán stáva nákladným.

Cenová tabuľka Bluehost

Na druhej strane, SiteGround nevykonáva taký druh taktiky. Ponúkajú svoj základný plán (StartUp) za 3,95 dolárov / mesiac. aj keď ste sa prihlásili na odber na jeden rok. To je dobré a nikdy sa s nimi nebudete držať dlhšie. To znamená, že sú lacnejšie ako Bluehost.

Na rozdiel od lokality BlueHost Siteground ponúka neobmedzený počet e-mailových účtov, subdomén a parkovaných domén.

SiteGround plánuje náklady

Víťaz: SiteGround

Bluehost

SiteGround

záver

Z vyššie uvedeného porovnania SiteGround vs BlueHost je zrejmé, že víťazom je SiteGround. Málo vecí, ktoré môžu brániť zákazníkom pri výbere SiteGround, je úložný priestor a počet návštev / mesiac. V skutočnosti to však nie je problém pre webové stránky založené na obsahu.

Pre nový web je ich StartUp veľmi vhodný. Máme ďalší blog založený na obsahu, ktorý trvá dlhšie ako 3 roky, ale nespotrebuje viac ako 800 MB. Šírka pásma je dostatočná aj pre novovytvorené webové stránky.

Okrem toho sú úžasné, ako napríklad 99,99% dostupnosť, rýchla podpora zákazníkov, nízka doba načítania atď. Okrem toho mnoho ďalších používateľov ukazuje pozitívnu reakciu na BBB.

SiteGround je naše hlavné odporúčanie

Prečo odporúčame službu SiteGround over BlueHost?

 • Úžasné podporné služby, stabilný čas prevádzky a doba načítania
 • SiteGround podniká veľa iniciatív na zrýchlenie svojich služieb, ako sú SSD, NGINX, HTTP / 2 a interný doplnok cache.
 • Poskytnite izoláciu účtu a vysokú úroveň zabezpečenia proti hackerom a zraniteľným miestam.
 • Poskytujú špičkové technológie v priemysle, ako je napríklad metóda Linux Container, servery s 256 GB RAM, Intel Xeon E5-2690v3 atď..
 • Vyvíjajú tiež vlastný rýchly zálohovací systém a interné proaktívne monitorovanie servera.

SiteGround

BlueHost nie je zlá voľba, ale SiteGround je v budúcnosti vhodnejšou možnosťou, ak sa požiadavky na vaše stránky zvýšia, potom môžete ľahko prejsť na vyšší plán a využívať ich nepretržité služby..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map