BlueHost vs HostGator 2020 [rýchlosť, doba prevádzky a funkcie skontrolované]

0

Ste zmätení z toho, ktorý z nich si môžete vybrať z ponuky Bluehost vs HostGator?


Porovnanie Bluehost a HostGator

Pretože títo dvaja sú známi ako spoľahliví a lacní poskytovatelia hostenia WordPress na vytváranie webových stránok pomocou akýchkoľvek významných CMS, ako sú Joomla, Drupal alebo WordPress. Preto sa zdá, že ľudia sú pri výbere jedného z nich zmätení. Obaja hostitelia ponúkajú hostingové plány takmer za rovnaké ceny a zahŕňajú všetky základné funkcie, ako sú cPanel, inštalátor jedným kliknutím, najnovšia verzia PHP a e-mailové účty atď..

Rýchle fakty – recenzia BlueHost vs HostGator

BlueHost aj HostGator sú vlastníctvom spoločnosti EIG (Endurance International Group). Skupina tiež získala mnoho ďalších veľkých mien v hostiteľskom priemysle a je v partnerstve s WordPress.com, SiteLock a Comodo atď..

  • Spoločnosť BlueHost získala spoločnosť EIG v roku 2010.
  • HostGator bol získaný spoločnosťou EIG v roku 2012.

Rýchly prehľad BlueHost vs. HostGator

BlueHost je uvedený ako jeden z odporúčaných poskytovateľov na Wordpres.org. Spoločnosť je veľmi známa vďaka svojim ekonomickým cenám, a preto hostila viac ako 2 milióny webových stránok. Tiež ponúkajú rôzne škálovateľné možnosti, ako je cloud, vyhradený a hosting VPS.

Na druhej strane je HostGator tiež veľkým hráčom a zamestnával viac ako 500 zamestnancov. Teraz spravujú viac ako 8 miliónov doménových mien a 400 000 zákazníkov na celom svete. Okrem toho ponúkajú aj početné riešenia hostenia s veľmi prijateľnými cenovými značkami.

Bluehost

Hostgator

Takže tu prichádzame s porovnaním BlueHost vs HostGator, aby ste sa ľahšie rozhodli. A sme si istí, že na konci článku budete schopní vyriešiť tento zmätok a prísť s najlepším.

Porovnanie BlueHost vs HostGator: Kto vyhrá bitku?

povesť

Používatelia reagujú na týchto dvoch poskytovateľov, ale vidíme, že služba BlueHost je o niečo lepšia ako služba HostGator. Môže existovať nejaký možný dôvod BlueHost je oficiálne odporúčaný WordPress a tiež mnohými vplyvnými blogermi.

BlueHost má tiež vynikajúcu povesť medzi blogermi a webmastermi, ktorí si len chcú založiť blog. Zatiaľ čo na druhej strane, mnohí sa sťažujú, že HostGator sa snaží zmiasť nováčikov svojimi taktikami.

Niekedy sa hostGator považoval za jedného z veľkých poskytovateľov služieb, ale mnohí používatelia nie sú spokojní s ich kvalitou, najmä so zákazníckou podporou. Kým v kvalite služieb BlueHost je neznačné kolísanie. Takže ide o povesť BlueHost.

Výherca: BlueHost

uptime

Musíte sa ubezpečiť, že vaše webové stránky neklesajú často, pretože to môže zničiť povesť vašich stránok. Virulentná pravda je, že prestoje sa nedajú úplne odstrániť. To však možno znížiť tým, že hostíme stránky s kvalitnými poskytovateľmi hostenia.

BlueHost poskytuje solídny čas prevádzkyschopnosti. Účet, ktorý používame, je kompetentný. Doteraz sme sa nestretli s žiadnymi incidentmi, keď ich priemerná prevádzková doba klesne pod 99,9%. Tu je štatistika prevádzkyschopnosti, ktorú sleduje robot robota Uptime o l.

BlueHost Uptime

UptimeTest Bluehost hosting

Na druhú stranu, HostGator tiež funguje veľmi dobre a podarí sa mu dosiahnuť 100% Uptime za niekoľko mesiacov, chýba im však konzistentnosť.

V súčasnosti sa im darí, ako vidíte na obrázku nižšie, ktorý dokazuje, že za posledných 7 dní je to 100%. Ale keď príde na 30 dní monitorovacie obdobie priemerná doba pohotovosti je 99,98%. A ak hovoríme o období pred 30 dňami, potom čelíme aj 2 prestojom, prvý trvá 1 minútu a druhý udržiava našu stránku na 3 minúty.

Aj keď sú to menšie prestoje, ale ako celok sa to stáva vážnym prestojom.

HostGator Uptime

Hostiteľský server UptimeTest

Áno, s každým poskytovateľom hostingu sú vždy možnosti prestojov, ale podľa našich štatistík prevádzkového času BlueHost vs HostGator je jednoznačným víťazom spoločnosť BlueHost..

víťaz: Bluehost

Bluehost

Hostgator

rýchlosť

Nerád čakáte? Nikto sa tak nestane, že ich prehliadač iba načíta stránku a prípadne sa načíta so zlomeným obsahom. Ak servery načítanie stránky trvá dlhšie, znamená to nízku rýchlosť, a teda spôsobuje zníženie prenosu. A ak nie je prevádzka, aký je účel udržiavania webovej stránky. Po uplynutí prevádzkovej doby je rýchlosť ďalším nevyhnutným prvkom, ktorý musíte zvážiť.

Pri porovnávaní rýchlostných štatistík sú obe spoločnosti veľmi blízko seba

Test rýchlosti Bluehost

Pingdom BlueHost Speed ​​Test

Test rýchlosti hostgátora

Test rýchlosti Pingdom HostGator

Súhrn štatistík vysvetľuje, že obaja väčšinou načítajú stránku do 1 sekundy. Ale niekedy je to stránka, na ktorej je hosťovaná stránka Servery HostGator trvajú medzi 800 – 1500 ms. Trvanie je stále úctyhodné, ale nižšia doba načítania znamená rýchle načítanie stránky, čo je najlepšie pre vaše stránky.

Web hostený na serveri BlueHost má väčšiu veľkosť stránky ako hostgator, ale stále sa načíta rýchlejšie ako hostgator.

víťaz: Bluehost

Skúška nárazovým zaťažením

Vykonaním testu zaťaženia môžete posúdiť kvalitu serverov. Skontrolujte, či obe spoločnosti poskytujú udržateľný a spoľahlivý webhosting, používame známy nástroj známy ako LoadImpact.

Pomocou tohto nástroja posielame virtuálnych používateľov na weby hostené na serveroch HostGator a BlueHost.

Stačí skontrolovať nižšie štatistiky a nájsť najlepšieho hostiteľa webu.

Štatistika HostGator ukazuje, že až 30 virtuálnych používateľov sú výsledky celkom uspokojivé a čas načítania väčšinou zostáva pod 630 ms. Potom však server vykazuje nestabilné správanie a čas načítania sa zvýšil až na 16 sekúnd.

Štatistika zaťaženia hostgátora

Server LoadGmpact Test HostGator Server

BlueHost LoadImpact Statistics

Podľa štatistík BlueHost ich server spočiatku zabral takmer 950 ms, ale potom sa servery hrali celkom dobre skrátením času načítania. Z pozorovania vidíte, že väčšinou je doba načítania stránky kratšia ako 900 ms a vyskytujú sa iba zriedkavé prípady, keď zasiahne 1 sekundu. Konzistentnosť môžete vidieť aj v riadku času načítania.

Znamená to, že prepínače BlueHost dokážu efektívne spravovať premávku, aj keď existuje viac aktívnych používateľov.

LoadImpact Test Bluehost Hosting

víťaz: Bluehost

Podporné služby

A čo zásady podpory webhostingu? Poskytujú nepretržitú technickú podporu? Toto je jedna z najdôležitejších oblastí pre začiatočníkov aj odborníkov.

Obe spoločnosti ponúkajú 24/7 živý chat, telefón, e-mail, systém predaja lístkov a vedomostnú základňu s množstvom článkov. Ale sú obaja rýchle?

Podporné služby BlueHost sú rýchlejšie ako hostGator. Kedykoľvek potrebujeme pomoc alebo nejaké informácie, začneme live chat a pripojíme sa do 5 – 7 minút.

Ale keď hovoríme o HostGator Live chat je hrozný. Začnete live chat, aby ste dostali odpoveď rýchlo. V priemere však trvá takmer 10 – 40 minút a niekedy musíte čakať takmer hodinu. Predpokladajme, že chcete, aby sa vo viacerých zdrojoch alebo na vašom webe vyskytla nejaká chyba, a potrebujete okamžitú pomoc, ale práve spia. Je to znamenie, že „Starostlivosť o zákazníkov“.

Výherca: BlueHost

Bluehost

Hostgator

HostGator vs Bluehost Hosting funkcie

Skladový priestor

Koľko teda potrebujete úložný priestor na uloženie obsahu stránok? Jednoduchá informačná webová stránka zvyčajne nepotrebovala veľa miesta. Ponuka BlueHost 50GB úložisko v základnom pláne, zatiaľ čo hostgator ich úložisko označil ako “Neobmedzené”.

Neobmedzený znamená, že neexistuje žiadny limit, ale keď si spoločnosť myslí, že váš web spotrebuje viac zdrojov, potom vás upozorní na aktualizáciu plánu. Ak poskytovateľ zvyčajne hovorí, že je neobmedzený alebo nemeraný, znamená to takmer 100 GB. Používatelia hostgatora však môžu jednoducho nahrávať obsah až do 200 GB a potom bude možno potrebné vykonať upgrade.

Víťaz: HostGator

Bandwidth

Šírka pásma je prenos údajov, keď každý návštevník navštívi vaše stránky. Môžeme tiež povedať, že počet návštevníkov, ktorý vaše stránky môžu mať. Ak ste mimo šírku pásma, nikto nemôže navštíviť vaše stránky.

Neexistujú však žiadne obavy, pretože BlueHost aj HostGator poskytujú nemeranú šírku pásma na všetkých plánoch.

Výherca: Tie

E-mailové účty

E-mailový účet so značkou sa zdá byť profesionálnejší a poskytuje vám väčšiu kontrolu.

Preto si vyberte poskytovateľa, ktorý vám umožní vytvoriť počet e-mailových účtov. BlueHost umožňuje až 5 e-mailových účtov a 100 MB e-mailových úložísk na každom účte. To je dosť, pretože väčšinou webové stránky na individuálnej úrovni majú jednu alebo dve e-mailové adresy, aby zostali v kontakte so svojimi návštevníkmi.

HostGator ponúka neobmedzený počet e-mailových účtov vo všetkých svojich plánoch čo im v tomto kole dáva jasnú výhru nad Bluehost. Upozorňujeme, že obaja poskytovatelia hostingu podporujú webovú poštu, POP a IMAP.

Víťaz: HostGator

Bluehost

Hostgator

Ovládací panel

Zložitý zadný panel nie je len pochmúrny na obsluhu, ale tiež stráca drahocenný čas. Nezáleží na tom, že ak spoločnosť ponúka vlastný panel alebo priemyselný štandard cPanel, ale ide o to, že by malo byť ľahké porozumieť.

Obaja poskytovatelia ponúkajú cPanel, čo je na trhu veľmi bežné kvôli jeho intuitívnej povahe.

Ovládací panel BlueHost

Panel ovládacieho panela BlueHost

Ovládací panel HostGator

Ovládací panel hostgátora

Takže ak v súčasnosti používate cPanel, potom prechod na BlueHost alebo HostGator nespôsobí zmätok. Úprimne povedané, BlueHost cPanel je farebnejší a obsahuje nástroje WordPress. Pretože obe ponúkajú cPanel, je to kravata.

Výherca: Tie

[Poznámka: Osobne milujeme ovládací panel BlueHost viac ako hostGator.]

Bluehost

Hostgator

Inštalátor aplikácií

Preč sú dni, keď sa potrebujete naučiť príkazy na inštaláciu webovej aplikácie (skriptu), ako je WordPress. Teraz predstavili všetci najlepší poskytovatelia hostingu WordPress Inštalátor jedným kliknutím čo umožňuje rýchlu inštaláciu. Je to len otázka niekoľkých kliknutí.

Nielen WordPress obaja weboví hostitelia ponúkajú množstvo skriptov, ako sú Joomla, Drupal a PrestaShop atď. ľahko vykonať inštaláciu.

Výherca: Tie

Verzia PHP

PHP je najznámejší programovací jazyk a pokrýva takmer 82% webových stránok. Nakoľko je pre vás dôležité vybrať si spoločnosť, ktorá podporuje najnovšiu verziu PHP?

Odpoveď je jednoduchá najnovšia verzia PHP, napríklad 7.0, 7.1, môže výrazne zvýšiť rýchlosť stránok. Tu môžete sa dozvedieť viac o PHP.

HostGator aj BlueHost podporujú najnovšie verzia. Môžete však prejsť na staršiu verziu, napríklad 5.6 alebo 5.4.

Výherca: Tie

Bluehost

Hostgator

Parkované domény

Možno nebudete cítiť potrebu parkovaných domén na začiatku, ale akonáhle budete slávni, potom tento slúži aj na zabezpečenie značky a premávky. Napríklad máte doménu abc.com a prijíma značnú návštevnosť. Čo keď teda niekto vytvorí doménové meno podobné vám, ako abc.net? Môže sa stať, že dostane niektorých z vašich potenciálnych návštevníkov.

Parkovaná doména vás chráni pred takýmito incidentmi. s BlueHost základný plán, môžete parkovať 5 domén. To znamená, že ak si zakúpite abc.net, môžete ho nasmerovať na svoje doménové meno (abc.com) a vždy, keď návštevník otvorí abc.net, automaticky presmeruje na vaše stránky (abc.com)..

HostGator však neponúka žiadne zariadenie na parkovanie domén vo svojom Hatchlingovom (základnom) pláne. Ak je preto vo vašom prípade potrebné parkovať domény, potom program Hatchling hostgátora nie je dobrá voľba.

Výherca: BlueHost

Automatická migrácia stránok

Migrácia stránok sa ukázala ako výhodná voľba, keď ste sa rozhodli presunúť svoj blog / webovú stránku z existujúceho poskytovateľa na iného. Príčiny migrácie môžu byť rôzne, napríklad nedostatok škálovateľných možností. Ďalším dôvodom by mohlo byť, že existujúci poskytovateľ už nie je poskytovateľom kvality.

Ak teda chcete migrovať zo starého poskytovateľa na server HostGator, stačí vyplniť formulár na odovzdanie a prevedú všetky veci ako sú databázy, obsah a skripty atď. s nulovými nákladmi. Nezabudnite, že máte automatickú migráciu počas prvých 30 dní od registrácie. A po 30 dňoch vám administrátor pomôže.

Na druhej strane budete šokovaní, keď to uvidíte BlueHost účtuje za automatickú migráciu stránok poplatok 149,99 dolárov. Ak teda chcete posunúť svoje stránky na serveroch Bluehost, potom to urobte lepšie sami. Na internete je veľa návodov.

Víťaz: HostGator

Poďme šifrovať SSL

Na začiatku bol SSL dôležitou súčasťou pre webové stránky, ktoré sa zaoberajú osobnými údajmi zákazníkov, ako sú mená, adresa, čísla kreditných kariet atď. Používa sa na šifrovanie osobných údajov používateľa implementáciou bezpečnostných protokolov na zlepšenie zabezpečenia a ochrany osobných údajov..

Teraz sa však vďaka nedávnemu oznámeniu spoločnosti Google stáva povinnou súčasťou každého webu a blogov, či už ich vlastníte, blogu založeného na obsahu alebo webu elektronického obchodu.. Pretože vyhľadávacie nástroje (Google) poskytujú webom s SSL SSL určitú výhodu v hodnotení.

BlueHost cPanel vybavený s voľbou Poďme šifrovať vo všetkých svojich plánoch. To umožňuje užívateľovi aktivovať SSL iba niekoľkými kliknutiami. HostGator však zatiaľ nezaviedol taký druh automatizovanej a užitočnej funkcie (poďme šifrovať). Samozrejme poskytujú tiež SSL vo všetkých svojich plánoch, ale na aktiváciu musíte vykonať nejakú technickú prácu a zaplatiť ďalšie poplatky..

Výherca: BlueHost

Bluehost

Hostgator

Zálohovanie dát

Zálohovanie je posledná nádej, keď sa všetko prepadlo a nevidíte žiadne riešenie. Obnovením zálohy sa váš web presunie na pozíciu, keď ste zálohu vytvorili naposledy. Preto je potrebné vytvoriť zálohu. Existuje veľa bezplatných a platených služieb na zálohovanie celého alebo vybraných prvkov webovej stránky.

Možnosť vytvorenia zálohy, ktorú poskytuje hostiteľská spoločnosť, spolu s plánom zvyčajne uvedeným na ovládacom paneli a nemusíte inštalovať žiadny doplnok.

BlueHost ponúka bezplatné aj platené záložné služby. Službu môžete nakonfigurovať na vytváranie denných, týždenných a mesačných záloh. Okrem toho, ak si chcete zálohu prevziať do svojho počítača, môžete tak urobiť cez FTP. Za obnovenie zálohy sa neplatí žiadny poplatok.

HostGator tu robí zlú prácu. Spoločnosť hovorí, že ponúkajú bezplatné zálohovanie a, áno, majú pravdu, ale kedykoľvek budete chcieť zálohu obnoviť, účtujú poplatok 15 dolárov. Vážne ?? Jo! Sme vážne. Čo teda urobíme s bezplatnými službami, ktoré dokážu vytvoriť iba zálohu, ale neumožnia bezplatné obnovenie?

Výherca: BlueHost

stanovenie ceny

Cena je ďalším veľmi dôležitým prvkom, ktorý treba brať do úvahy najmä pre tých, ktorí majú obmedzené finančné prostriedky. Mali by ste zaistiť, aby ste za svoje peniaze získali hodnotu. Obe spoločnosti ponúkajú zdieľané, WordPress, VPS a špecializované hostingové plány.

Doménové meno zadarmo

Doménové meno je webová adresa akéhokoľvek blogu alebo webových stránok. Bez toho nemôžete nastaviť blog. Mnoho poskytovateľov hostingu to ponúka zadarmo, ak si kúpite hostingový plán. Bluehost ponúka tiež bezplatný názov domény spolu s webhostingom. Za prvý rok nemusíte platiť ani cent.

HostGator svojim zákazníkom neponúka bezplatné doménové meno. Prvý rok to bude o niečo viac ako BlueHost.

Výherca: BlueHost

Bluehost

Hostgator

domény & Ochrana osobných údajov

Čo ak si chcete kúpiť iba doménové meno? Aj keď existujú niektorí ďalší najlepší registrátori domén, ale BlueHost a HostGator sú tiež výnimočným faktorom. Medzi ich cenami existuje mierny rozdiel.

BlueHost účtuje 11,99 dolárov za doménu .com, zatiaľ čo ju HostGator ponúka za 12,95 dolárov. Príbeh však ešte neskončil. Po roku BH stála 15,99 dolárov, zatiaľ čo HG požaduje 15 dolárov na obnovu. Takže ak pôjdete na BH, potom môžete ušetriť takmer jeden dolár na jedenkrát, ale zaplatíte viac za obnovu v porovnaní s HG.

Ochrana súkromia domény je doplnok, ktorý skryje vaše súkromné ​​informácie, ako je e-mailová adresa atď., Aby vás ochránil pred škodlivými e-mailmi a marketingovými spoločnosťami. Tu však poznamenajte, že nejde o povinný doplnok. Ak to chcete aktivovať, BlueHost to ponúkne za 11,88 dolárov, zatiaľ čo ponuka HostGator za 12,95 dolárov.

Prvý rok ušetríte takmer 2 doláre pri kúpe domény a ochrane súkromia od spoločnosti BlueHost a pri obnove ušetríte pár centov. Pretože rozdiely sú malé, je to jasná väzba.

Výherca: Tie

Web hosting

BlueHost ponúka 3 plány webhostingu v zdieľanej kategórii. V súčasnosti nie sú žiadne rozdiely v nákladoch, obidve ceny poskytovateľa sú rovnaké, okrem základných plánov. BlueHost vo svojom základnom pláne ponúka 1 bezplatný názov domény, 50 GB úložného priestoru (viac ako dosť) a nemeranú šírku pásma. V tomto pláne môžete hostiť jednu doménu. To je veľmi vhodné, ak chcete hostiť malý osobný blog.

HostGator ponúka nemerané úložisko a šírku pásma vo svojom pláne šrafovania, ale je obmedzený na hostovanie jedného názvu domény. Na rozdiel od služby BlueHost vám nedávajú bezplatnú doménu prvý rok po zakúpení hosťovacieho účtu.

Okrem základného plánu, ak hovoríme o plánoch Plus (BlueHost) a Baby (HostGator), obidve sú dosť podobné. Môžete hosťovať neobmedzené domény. Je to najvhodnejšie pre používateľov, ktorí plánujú v blízkej budúcnosti vytvoriť viac webových stránok bez toho, aby míňali peniaze navyše. Ako vidíte, medzi vyššími plánmi nie je žiadny výrazný rozdiel medzi základnými plánmi, a preto túto časť prepojíme rovnako ako vyššie..

Výherca: Tie

Bluehost

Hostgator

Pravidlá vrátenia platby

Politiku vrátenia platby možno opísať aj ako záruku vrátenia peňazí. Spoločnosť sa môže snažiť uspokojiť všetkých svojich zákazníkov. Neexistuje žiadna záruka, že ak je užívateľ úplne spokojný, a tak aj ten druhý. Tu sa začnú uplatňovať pravidlá vrátenia peňazí a šetria sa vám peniaze.

Po registrácii v službe BlueHost môžete požiadať o vrátenie peňazí počas prvých 30 dní. Ak máte pocit, že ich služby nie sú uspokojivé, určite si svoje peniaze vráťte. Nezabudnite, že po uplynutí 30 dní nemáte nárok na vrátenie prostriedkov.

HostGator síce dodržiava 45-dňovú zásadu vrátenia platby, čo znamená, že máte viac dní na vyskúšanie svojich služieb, kým sa rozhodnete, či požiadate o vrátenie platby alebo nie.?

Rozhodovanie medzi spoločnosťou BlueHost alebo HostGator o záruke vrátenia peňazí teda nie je také ťažké vybrať si to najlepšie. Nie je to ľahké?

Víťaz: HostGator

záver

Je teda čas vyvodiť záver, či už je BlueHost vs HostGator. Keď hovoríme o ďalších aspektoch, ako je bezplatné SSL, BlueHost má výhodu aj nad HostGator. BlueHost navyše vo svojom najzákladnejšom pláne zahŕňa bezplatné zálohovanie, parkovanie domén, bezplatné doménové meno a dobre vybavený ovládací panel.

Na druhej strane, HostGator poskytuje mnoho ďalších funkcií, ako napríklad neobmedzené e-mailové účty, subdomény, vyššie úložisko pre e-maily a 4500 bezplatných šablón webových stránok. Mali by však zvážiť bezplatné SSL pomocou programu Poďme šifrovať, pretože je to dôležité pre SEO.

Bezplatný SSL môžete získať z CloudFlare. Na niektorých našich blogoch už používame bezplatné SSL od CloudFlare. Najvýhodnejšou súčasťou je, že sa nemusíte učiť žiadne technické veci na jeho implementáciu.. Tu je kompletný sprievodca na povolenie SSL CloudFlare na vašich webových stránkach poháňaných WordPress.

Celkovo vzaté sú plány BlueHost dobre navrhnuté a efektívnejšie maximalizujú dostupnosť svojich rýchlych služieb, takže vám navrhneme Bluehost.

Sme presvedčení, že kontrola vám objasní všetko a nedochádza k nejasnostiam, ktoré si môžete vybrať medzi BlueHost vs HostGator?

Bluehost

Hostgator

Ak si myslíte, že zabudneme pokryť všetky hlavné funkcie, ktoré by sa mali porovnať, dajte nám vedieť v komentároch. Vaše návrhy a spätnú väzbu si radi prečítame.

Ak stále potrebujete pomoc a nejasnosti týkajúce sa hostgatátora vs Bluehost, neváhajte a kontaktujte. Sme vždy tu, aby sme vám pomohli nájsť najlepšieho hostiteľa webu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map