Ako jednoducho pridať odkazy na ukotvenie v programe WordPress a prečo?

0

Využívame výhody ukotvovacích odkazov v našich zdĺhavých príspevkoch WordPress, aby sme používateľom pomohli rýchlo prejsť na tému, ktorú hľadajú rýchlo..


Stačí sa len pozrieť na príspevok našich registrátorov domén, kde nájdete príklady odkazov na ukotvenie v časti „Rýchla navigácia“. Odkazy na ukotvenie sú zvyčajne umiestnené v obsahu, takže užívateľ, ktorý hľadá konkrétny obsah, má k nemu rýchly prístup.

Okrem toho je to dobré aj na strane SEO, pretože spoločnosť Google môže vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja zobraziť záznam pod vašimi webovými stránkami.

Neexistuje žiadna raketová veda, takže ak ste začiatočník, pokojne sa jedná o super ľahký proces.

Hlavne existujú dva spôsoby, ako používať kotvové články: manuálne a automatické. Budeme tu diskutovať o oboch.
Pokračujme a začneme živým príkladom kotvových odkazov. Nižšie je uvedený zoznam tém, ktorým sa budeme venovať.

Kliknite na tému, ktorú sa chcete naučiť, a dostanete sa na dané miesto.

Rýchla navigácia

Čo je Anchor Link / značka?

Anchor link je typ odkazu v príspevku, ktorý preskočí na konkrétne miesto na tom istom príspevku / stránke. Vedie používateľov k špecifickému obsahu v príspevku, o ktorý sa najviac zaujímajú. Ukazuje sa teda skutočne užitočná ruka pre používateľov, ktorí pristanú na vašom webe.

Priemerný používateľ trvá asi dve až tri sekundy, či zostane na webe alebo nie. Preto je čas, aby ste ich prinútili zostať na vašom webe.

Najlepším spôsobom, ako ich presvedčiť, je poskytnúť obsah, o ktorý majú záujem. A práve tu zohrávajú nevyhnutnú úlohu kotvové odkazy. Kliknutím na odkaz môžu používatelia preskočiť ďalší obsah a preskočiť na časť, ktorú chcú čítať.

Výhoda značky Anchor?

Pomoc pri organizovaní obsahu: Pomocou kotiev môžete veci udržiavať v poriadku. Napríklad máte dlhší príspevok. Pomocou značky kotvy ju môžete usporiadať a vylepšiť tak dojem používateľa. Kotvy okrem toho, že rozdeľujú obsah na rôzne príspevky, umožňujú správcovi webu ponechať všetko na jednom mieste bez zamotania obsahu..

Ušetrite čas a žiadne posúvanie: Takmer najväčšou výhodou pre vaše publikum je, že nemusia prejsť na koniec, aby si prečítali obsah, ktorý ste umiestnili na koniec príspevku. A niekedy, keď sa rýchlo posúvate, dokonca prechádzate obsahom, ktorý hľadáte, čo je mätúce. Takže na preskočenie na správne ukotvenie obsahu sú značky skutočne užitočné pre používateľov.

Pre použitie SEO / vyhľadávača: Ďalšou lákavou výhodou je, že vyhľadávacie nástroje, ako je Google, používajú vo výsledkoch vyhľadávania odkazy na ukotvenie, aby používatelia mohli priamo pristupovať k špecifickému obsahu, na ktorý odkazujete. Je to plusový bod pre zvýšenie návštevnosti a zlepšenie poradia vyhľadávacích nástrojov

ukotviť odkaz v Google

To je dosť reč, teraz prejdime k postupu, ako ho môžete pridať.

Ako pridať Anchor Link ručne v WordPress:

Ručný proces je zvyčajne vhodnejší, ak chcete do svojho článku pridať menej konkrétnych odkazov. Pozostáva z dvoch krokov.

 1. Anchor link with # sign. Je to miesto, kde používateľ klikne, aby skočil na obsah, ktorý chce čítať
 2. Miesto, kam chcete, aby používateľ pristál, alebo môžeme povedať hlavný obsah, na ktorý odkazujete.

Poďme začať

Krok 1:

Otvorte príspevok WordPress, v ktorom chcete použiť kotvové odkazy. Teraz vyberte text, ktorý chcete prepojiť, a potom vložte tlačidlo odkazu, ktoré je k dispozícii v editore WordPress

ako vložiť kotviaci odkaz

Po kliknutí na tlačidlo Vložiť sa zobrazí malé okno, do ktorého zvyčajne umiestnite odkazy. Tentoraz použite odkaz na ukotvenie # a potom zadajte kľúčové slová súvisiace s časťou, na ktorú má používateľ pristúpiť.

A potom stlačte tlačidlo Použiť. Tu je niekoľko rýchlych tipov pri písaní odkazu #.

 • Nepoužívajte dlhé a zložité vety.
 • Použite kľúčové slová, na ktoré odkazujete.
 • Pomlčky nie sú nevyhnutné, ale iba zvyšujú čitateľnosť textu, preto ich využite.

Zatiaľ ste úspešne vytvorili odkaz na ukotvenie, ale kliknutím naň sa nič neurobí. Je to preto, že ste na odkaz neuviedli ID, takže vás prehliadač nikam nevedie.

Krok 2:

Krok 2 je tiež veľmi jednoduchý ako prvý krok a zahŕňa jednoduchý riadok kódu. V editore WordPress, zatiaľ čo zostávate vo svojom príspevku, prejdite nadol na obsah, po ktorom má používateľ navigovať po kliknutí na odkaz ukotvenia vytvorený v prvom kroku..

Napríklad chceme, aby používateľ prešiel na odsek zobrazený na obrázku nižšie.

kotvová značka

Teraz kliknite na tlačidlo „Text“ v pravom hornom rohu editora WordPress.

Prejdite na odsek a potom zadajte tento kódový riadok

 

Namiesto názov oddielu, vložte rovnaký názov, aký ste použili v prvom kroku, ale bez predpony #. Pozri obrázok nižšie.

Ak chcete zistiť, či ste kotvu umiestnili alebo nie, v editore WordPress môžete prepnúť späť do „vizuálneho“ režimu. Môžete vidieť malé znamenie, ako je toto

Blahoželáme! Odkaz na kotvu / značku ste úspešne umiestnili ručne. Teraz uložte svoj príspevok a ukážte ho, aby ste skontrolovali, či funguje alebo nie.

Rýchle zhrnutie

 • Vyberte text, ktorý chcete použiť ako kotvový odkaz. Použite odkaz na vloženie a namiesto zadania inej adresy URL stránky zadajte kľúčové slovo s #. Napríklad # Najrýchlejší vozíky
 • Teraz prejdite do sekcie obsahu, kam chcete, aby používatelia preskočili, keď kliknú na odkaz ukotvenia.
 • Prepnite do textového režimu editora WordPress. Potom vložte tento kód

Podľa nášho príkladu to bude

Ako automaticky pridávať kotevné odkazy pomocou doplnku?

Metóda 1

Použitie doplnku wordpress je najjednoduchší spôsob, ako pridať odkazy na ukotvenie na dlhšie príspevky. Prejdite teda na doplnky WordPress a nainštalujte ich TinyMCE Advanced. Je to jeden z najlepších doplnkov na pridanie kotvy s inštaláciou 2M +. Po nainštalovaní a aktivácii doplnku uvidíte, že obsahuje niektoré ďalšie funkcie v editore WordPress

plugin na pridanie odkazu na ukotvenie

Krok 1:

Po inštalácii a aktivácii prejdite do svojho príspevku a postupujte takto

 • Vyberte text, ktorý chcete použiť ako odkaz na ukotvenie
 • Použite tlačidlo vloženia odkazu

ako vložiť kotviaci odkaz

 • Teraz namiesto odkazovania na inú stránku alebo príspevok jednoducho zadajte kľúčové slovo s textom # súvisiacim s textom, na ktorý odkazujete.

(Zatiaľ je to rovnaký postup ako v kroku 1 pri popisovaní pridávania ručných kotvových odkazov.)

Krok 2:

V kroku 2 postupujte nasledovne

 • Prejdite na odsek, v ktorom majú používatelia navigovať, keď kliknú na odkaz na ukotvenie, ktorý ste vytvorili Krok 1.
 • Vyberte text, s ktorým chcete prepojiť.
 • Potom z doplnkov zobrazených funkcií kliknite na „Vložiť“ a potom na „Ukotviť“

pridajte kotevné odkazy automaticky

 • Názov, ktorý ste mu zadali v kroku 1, zadajte podobne ako na Bali-Indonézia, pri zadávaní ID ho však nepoužívajte.

Blahoželáme! Úspešne ste to urobili. Tento doplnok šetrí veľa drahocenného času, pretože nemusíte opustiť editor „Visual“ na „Text“. Tiež nemusíte zadávať žiadny riadok kódu ručne.

Metóda 2:

Ďalšou metódou na využitie ukotvovacích odkazov na zvýšenie pohodlia používateľa je použitie iného doplnku. Vďaka tomu je proces ešte rýchlejší ako vyššie uvedený doplnok. Ľahký obsah je jedným z najlepších doplnkov, ktoré sú veľmi užitočné pre webmasterov, ktorí používajú publikovanie dlhých článkov. Má viac ako 100 000 inštalácií s veľmi dobrým hodnotením.

Prejdite na vyhľadávanie sekcií doplnkov WordPress Ľahký obsah tabuľky a Nainštalujte a aktivujte ho.

Tento doplnok vykonáva väčšinu práce celkom automaticky. Vytvorí tabuľku obsahu s odkazmi na ukotvenie tak, že uhádne nadpisy ako sekciu obsahu, kam chcete viesť svoje publikum. Avšak z nastavení doplnku ho môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb.

Tak začnime

Krok 1

 • Nainštalujte a aktivujte doplnok
 • Teraz prejdite na nastavenia doplnkov, ako je to znázornené nižšie

nastavenie doplnku pre automatické ukotvenie

 • V predvolenom nastavení je doplnok pre stránky povolený, takže ho v sekcii „Povoliť podporu“ povoľte pre príspevky.

 • Možnosť „Automatické vkladanie“ umožňuje automatické pridávanie odkazov na ukotvenie pre všetky príspevky. Ak ju chcete zobraziť na vybratých príspevkoch, zrušte začiarknutie tejto možnosti.

 • Trochu posuňte zobrazenie nadol, kde môžete nakonfigurovať nastavenia, ako napríklad, kde sa má tabuľka zobraziť a kedy sa má zobraziť atď.

tabuľka odkazov na ukotvenie obsahu

 • Ďalšie nastavenia zahŕňajú jeho vzhľad.
 • v “Pokročilé” nastavenia, môžete si vybrať, ktorý nadpis sa má alebo nemá z tabuľky vylúčiť.
 • Po vykonaní požadovaného nastavenia nezabudnite stlačiť tlačidlo „Uložiť zmeny“.

Krok 2

Ako teda vložíte obsah do príspevkov?

 • Ak povolíte Automatické vkladanie, doplnok automaticky pridá obsah všetkých príspevkov.
 • Ak chcete vložiť anchor odkazy, obsah ručne prejdite na tento konkrétny príspevok.
 • Keď ste v poštovom editore WordPress, prejdite nadol na koniec a uvidíte „Obsah“, kde môžete skontrolovať možnosť „Vložiť obsah“..
 • Uložte zmeny a prejdite na ukážku v ukážke.

Doplnok automaticky zobrazuje obsah podľa vašich nastavení.

záver:

Aj keď ste začiatočník, môžete kotevné spojenia využiť takmer bez námahy. Hore sme sa zmienili o rôznych spôsoboch manuálneho a automatického vloženia kotvových spojení. Ak zvyčajne publikujete dlhé články, najlepším spôsobom, ako pomôcť publiku poskytnúť rýchly prístup k obsahu, je použitie kotvových odkazov. Okrem toho vám tiež ponúka plus z hľadiska vyhľadávacieho nástroja.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map