Jak snadno přidat kotevní odkazy do WordPress a proč?

0

Využíváme výhody kotevních odkazů v našich zdlouhavých příspěvcích WordPress, abychom uživatelům pomohli rychle přejít na téma, které rychle hledají..


Stačí se podívat na příspěvek našich registrátorů domén, kde uvidíte příklady kotevních odkazů pod nadpisem „Rychlá navigace“. Kotevní odkazy jsou obvykle umístěny v obsahu, takže uživatel, který hledá konkrétní obsah, k tomu může rychle získat přístup.

Kromě toho je to také dobré z hlediska SEO, protože Google může ve výsledcích vyhledávače zobrazit seznam pod vaším webem.

Neexistuje žádná raketová věda, takže pokud jste začátečník, neváhejte, je to super snadný proces.

Hlavně existují dva způsoby, jak používat kotevní odkazy: Ruční a Automatický. Budeme diskutovat o obou zde.
Pojďme tedy začít a začít živým příkladem kotevních odkazů. Níže je uveden seznam témat, kterými se budeme zabývat.

Klikněte na téma, které se chcete naučit, a dostanete se na místo.

Rychlá navigace

Co je Anchor Link / tag?

Anchor link je typ odkazu v příspěvku, který přeskočí na konkrétní místo na stejném příspěvku / stránce. Vede uživatele ke konkrétnímu obsahu příspěvku, o který se nejvíce zajímají. Ukazuje se tedy, že je to skutečně užitečná ruka pro uživatele, kteří přistávají na vašem webu.

Průměrný uživatel trvá asi dvě až tři sekundy, zda zůstane na webu nebo ne. Takže je čas, abyste je přiměli, aby zůstali na vašem webu.

Nejlepší způsob, jak je přesvědčit, je poskytnout obsah, o který se zajímají. A zde hrají kotevní odkazy nezbytnou roli. Kliknutím na odkaz mohou uživatelé přeskočit další obsah a přeskočit na část, kterou chtějí číst.

Přínos značky Anchor?

Nápověda při organizaci obsahu: S pomocí kotev můžete věci udržovat v pořádku. Máte například delší příspěvek. Pomocí značky kotvy ji můžete uspořádat a vylepšit uživatelský dojem. Navíc, místo rozdělení obsahu na různé příspěvky, kotvy umožňují webmasterovi udržet vše na jednom místě bez zamotání obsahu.

Ušetřete čas a žádné posouvání: Téměř největším přínosem pro vaše publikum je to, že nebudou muset přejít na konec, aby si mohli přečíst obsah, který jste umístili na konec příspěvku. A někdy, když se rychle pohybujete, dokonce procházíte obsahem, který hledáte, což je matoucí. Takže pro přechod na správný obsah jsou značky pro uživatele opravdu užitečné.

Pro použití SEO / vyhledávače: Další lákavou výhodou je, že vyhledávače, jako je Google, používají ve výsledcích vyhledávání kotevní odkazy, takže uživatelé mohou přímo přistát k tomuto konkrétnímu obsahu, na který odkazujete. Je to plusový bod pro zvýšení provozu a zlepšení hodnocení vyhledávačů

kotevní odkaz v Google

To už stačí mluvit, pojďme se přejít k procesu, jak jej přidat.

Jak přidat Anchor Link ručně v WordPress:

Ruční postup je obvykle výhodnější, pokud chcete do svého článku přidat méně konkrétních odkazů. Skládá se ze dvou kroků.

 1. Ukotvení pomocí znaku #. To je místo, kde uživatel klikne a skočí na obsah, který chce číst
 2. Místo, kam chcete, aby uživatel přistál, nebo můžeme říci hlavní obsah, na který odkazujete.

Pojďme začít

Krok 1:

Otevřete příspěvek WordPress, ve kterém chcete použít kotevní odkazy. Nyní vyberte text, který chcete propojit, a poté vložte tlačítko odkazu dostupné v editoru WordPress

jak vložit kotevní odkaz

Po kliknutí na tlačítko Vložit se objeví malé okno, kam obvykle umístíte odkazy. Tentokrát pro odkaz na kotvu použijte # a potom zadejte klíčová slova související s částí, na které má uživatel přistát.

A pak stiskněte tlačítko Použít. Zde je několik rychlých tipů při psaní odkazu #.

 • Nepoužívejte zdlouhavé a komplikované věty.
 • Použijte klíčová slova, na která odkazujete.
 • Spojovníky nejsou podstatné, ale pouze zlepší čitelnost textu, takže je využijte.

Doposud jste úspěšně vytvořili odkaz na kotvu, ale kliknutím na něj se nic nedělá. Je to proto, že jste do odkazu nevložili ID, takže vás prohlížeč nikam nevede.

Krok 2:

Krok 2 je také velmi snadný jako první krok a zahrnuje jednoduchý řádek kódu. V editoru WordPress zůstaňte ve svém příspěvku a přejděte dolů na obsah, kam má uživatel navigovat, když klikne na odkaz kotvy vytvořený v prvním kroku.

Například chceme, aby uživatel přejel k odstavci zobrazenému na obrázku níže.

kotevní značka

Nyní klikněte na tlačítko „Text“ v pravém horním rohu editoru WordPress.

Přejděte k odstavci a zadejte tento řádek kódu

 

Namísto název sekce, umístěte stejný název, jaký používáte v prvním kroku, ale bez předpony #. Viz obrázek níže.

Chcete-li zjistit, zda jste kotvu umístili nebo ne, můžete v editoru WordPress přepnout zpět do „vizuálního“ režimu. Můžete vidět malé znamení, jako je tato

Gratulujeme! Úspěšně jste umístili odkaz / značku kotvy ručně. Nyní uložte svůj příspěvek a „Náhled“, abyste zkontrolovali, zda funguje nebo ne.

Rychlé shrnutí

 • Vyberte text, který chcete použít jako kotevní odkaz. Použijte odkaz vložit a místo zadávání jiné adresy URL stránky zadejte klíčové slovo s #. Například # nejrychlejší auta
 • Nyní přejděte do části obsahu, kde chcete, aby vaši uživatelé skočili, když kliknou na odkaz kotvy.
 • Přepněte do textového režimu editoru WordPress. Pak vložte tento kód

Podle našeho příkladu to bude

Jak automaticky přidat odkazy kotvy pomocí pluginu?

Metoda 1

Použití pluginu WordPress je nejjednodušší způsob, jak přidat kotevní odkazy na delší příspěvky. Takže přejděte k zásuvným modulům WordPress a nainstalujte TinyMCE Advanced. Je to jeden z nejlepších pluginů pro přidání kotvy s instalacemi 2M +. Po instalaci a aktivaci pluginu uvidíte, že přidá některé další funkce v editoru WordPress

plugin pro přidání odkazu na kotvu

Krok 1:

Po instalaci a aktivaci nyní přejděte do svého příspěvku a proveďte následující

 • Vyberte text, který chcete použít jako odkaz kotvy
 • Použijte tlačítko vložit odkaz

jak vložit kotevní odkaz

 • Nyní místo odkazu na jinou stránku / příspěvek jednoduše zadejte klíčové slovo s # související s textem, na který odkazujete.

(Zatím je to stejný postup jako v kroku 1 při popisu přidávání ručních kotevních odkazů.)

Krok 2:

V kroku 2 proveďte následující

 • Přejděte k odstavci, ve kterém chcete, aby uživatelé procházeli, když kliknou na odkaz kotvy, který jste vytvořili Krok 1.
 • Vyberte text, se kterým chcete propojit.
 • Poté z nabízených funkcí klikněte na „Vložit“ a poté na „Ukotvit“

přidejte kotevní odkazy automaticky

 • Zadejte jméno, které jste mu dali v kroku 1, jako my, Bali-Indonésie, ale při zadávání ID nepoužívejte #.

Gratulujeme! Úspěšně jste to udělali. Tento plugin vám ušetří spoustu drahocenného času, protože nemusíte opustit editor „Visual“ na „Text“. Také nemusíte zadat žádný řádek kódu ručně.

Metoda 2:

Dalším způsobem, jak využít kotevních odkazů pro zvýšení pohodlí uživatelů, je použití jiného pluginu. Díky tomu je proces ještě rychlejší než výše uvedený plugin. Snadný obsah je jedním z nejlepších pluginů, které jsou velmi užitečné pro webmastery, kteří používají k publikování dlouhých článků. Má více než 100 000 instalací s velmi dobrým hodnocením.

Přejděte k vyhledávání sekcí pluginů WordPress Snadný obsah tabulky a Nainstalujte a aktivujte jej.

Tento plugin provádí většinu práce docela automaticky. Vytvoří tabulku obsahu s odkazy na kotvy tím, že uhodne nadpisy jako sekci obsahu, kam chcete vést své publikum. Z nastavení pluginu si ji však můžete přizpůsobit podle svých potřeb.

Tak začněme

Krok 1

 • Nainstalujte a aktivujte plugin
 • Nyní přejděte na nastavení pluginu, jak je uvedeno níže

nastavení pluginu pro automatické ukotvení

 • Ve výchozím nastavení je plugin povolen pro stránky, takže v sekci „Povolit podporu“ jej povoluje pro příspěvky.

 • Možnost „Automatické vkládání“ umožňuje automatické přidávání kotevních odkazů pro všechny příspěvky. Pokud ji však chcete zobrazit na vybraných příspěvcích, zrušte zaškrtnutí této možnosti.

 • Trochu přejděte dolů, kde můžete nakonfigurovat nastavení, například kde se má tabulka zobrazit a kdy se má zobrazit atd.

tabulka odkazů na ukotvení obsahu

 • Další nastavení zahrnuje jeho vzhled.
 • v “Pokročilý” nastavení, můžete si vybrat, které záhlaví chcete zahrnout nebo vyloučit z tabulky.
 • Po provedení požadovaného nastavení nezapomeňte stisknout tlačítko „Uložit změny“.

Krok 2

Jak tedy umístit obsah příspěvků do příspěvků?

 • Pokud povolíte Automatické vložení, plugin automaticky přidá obsah všech příspěvků.
 • Chcete-li vložit tabulku obsahu kotevních odkazů ručně, přejděte na tento konkrétní příspěvek.
 • Jakmile jste v editoru příspěvků WordPress, přejděte dolů na konec a uvidíte „Obsah“, kde můžete zaškrtnout možnost „Vložit obsah“.
 • Uložit změny a jít zkontrolovat v náhledu.

Plugin automaticky zobrazí obsah podle vašich nastavení.

Závěr:

I když jste začátečník, můžete kotevní spojení využít téměř bez námahy. Výše jsme zmínili různé způsoby, jak můžete kotevní odkazy vkládat ručně a automaticky. Pokud obvykle publikujete dlouhé články, nejlepším způsobem, jak publiku pomoci rychle získat přístup k obsahu, je použití kotevních odkazů. Kromě toho vám také nabízí plus z hlediska vyhledávače.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map