Recenzja gramatyczna: Czy gramatycznie warto?

Kiedy gramatyka po raz pierwszy natknęła się na mój radar, nie było nic więcej w drodze do towarzyszenia informacji. Kiedy dowiedziałem się, do czego to miało służyć, przyszło mi do głowy przerażenie, wyobrażając sobie drakońską postać przypominającą szkołę, pilnującą każdego słowa.


Jednak będąc zarówno pisarzem, jak i redaktorem, z pewnością widzę przewagę, jaką przynosi ona w wielu przypadkach. Chociaż nie jestem do końca pewien, czy byłoby to zgodne z moimi potrzebami, czuję, że na pewno istnieje rynek na coś takiego.

Podsumowanie przeglądu gramatycznego

Pełne funkcji narzędzie do pisania dla profesjonalnie pracujących dorosłych i studentów.

Imię: Gramatycznie

Opis: Gramatycznie jest użytecznym narzędziem, które może być wykorzystane przez każdego, aby łatwo poprawić pisanie. Jest dostępny zarówno w trybie online, jak i w formacie instalowalnym, działając płynnie podczas pisania.

System operacyjny: Windows, macOS

Kategoria aplikacji: Pisanie

[ Więcej ]

 • Łatwość użycia

 • funkcje

 • Wartość pieniądza

 • Wsparcie użytkownika

 • Dokładność / niezawodność

Ogólnie

4.7

Podsumowanie

Gramatyka oferuje elastyczne rozwiązanie do szybkiego znajdowania i naprawy błędów w pisaniu. Gramatycznie bezpłatny oferuje podstawowe korekty pisania po koszcie 0 USD; Gramatycznie Premium, który oferuje o wiele więcej funkcji, jest stosunkowo niedrogi w cenie 11,66 USD / mc.

Krótko mówiąc, gramatyka jest bardzo wszechstronna i może pasować do szerokiego grona odbiorców. Niektóre z kluczowych to dyrektorzy biznesowi, blogerzy, studenci (nawet doktoranci), młodzi pisarze, pracownicy sprzedaży i więcej.

Ucz się więcej

 • Plany i ceny
 • Darmowy kontra Premium
 • Rozpocznij: jak korzystać?

Plusy

 • Gramatyka jest dostępna wszędzie
 • Autokorekta jest interesująca
 • Działa więcej niż pisownia
 • Dostosuj swoje słownictwo
 • Proste propozycje poprawek
 • Dostępna ograniczona wersja bezpłatna

Cons

 • Rozszerzenie Chrome w wersji beta
 • Nie nadaje się do specjalistycznej pracy
 • Czasem brakuje korekt
 • Plany & cennik
 • Wypróbuj gramatycznie za darmo

{
"@kontekst": "http://schema.org",
"@rodzaj": "Przejrzeć",
"itemReviewed": {
"@rodzaj": "Oprogramowanie",
"imię": "Gramatycznie",
"opis": "Gramatycznie jest użytecznym narzędziem, które może być wykorzystane przez każdego, aby łatwo poprawić pisanie. Jest dostępny zarówno w trybie online, jak i w formacie instalowalnym, działając płynnie podczas pisania. \ R \ n",
"wizerunek": "//buildthis-22a6.kxcdn.com/wp-content/uploads/grammarly-review-home.jpg",
"adres URL": "/ go / gramatycznie",
"system operacyjny": "Windows, macOS",
"applicationCategory": "Pisanie"
},
"reviewRating": {
"@rodzaj": "Ocena",
"ratingValue": 4.70000000000000017763568394002504646778106689453125,
"najlepsza ocena": 5,
"najgorsza ocena": 0
},
"autor": {
"@rodzaj": "Osoba",
"imię": "Timothy Shim"
},
"reviewBody": "

Gramatyka oferuje elastyczne rozwiązanie do szybkiego znajdowania i naprawy błędów w pisaniu. Gramatycznie bezpłatny oferuje podstawowe korekty pisania po koszcie 0 USD; Gramatycznie Premium, który oferuje o wiele więcej funkcji, jest stosunkowo niedrogi w cenie 11,66 USD / mc.

\ r \ n

Krótko mówiąc, gramatyka jest bardzo wszechstronna i może pasować do szerokiego grona odbiorców. Niektóre z kluczowych to dyrektorzy biznesowi, blogerzy, studenci (nawet doktoranci), młodzi pisarze, pracownicy sprzedaży i więcej.

\ r \ n

Ucz się więcej

\ r \ n \ r \ n

  \ r \ n
 • Plany i ceny
 • \ r \ n

 • Darmowy kontra Premium
 • \ r \ n

 • Rozpocznij: jak korzystać?
 • \ r \ n

\ r \ n"
}

Plusy: Co podobało mi się gramatycznie

1. Gramatyka jest dostępna (prawie) wszędzie

Używanie gramatycznie w Chrome Gramatycznie działało z wieloma narzędziami innych firm, do których uzyskiwałem dostęp za pośrednictwem Chrome, np Skrzynka na listy

Gramatycznie to nie tylko narzędzie online, które umożliwia przesłanie dokumentu do sprawdzenia. Oferuje dużą elastyczność dzięki możliwości integracji z innymi aplikacjami. Podstawą Grammarly jest oryginalna wersja online. Tutaj możesz przesłać dokument do sprawdzenia lub po prostu utworzyć go online i zlecić sprawdzenie w locie podczas pisania. Oprócz tego istnieje również gramatyka dla Windows, Microsoft Office i Chrome.

Wersja systemu Windows (lub Mac) jest zlokalizowanym formatem Gramatyki online. Oznacza to, że jest to zasadniczo to samo, ale do pobrania na pulpit. Następnie uruchom go jak każdy inny program na komputerze. Zasadniczo jest to alternatywa dla MS Word.

Wtyczka Office gramatycznie pozwala na pracę w Microsoft Word i Outlook. Myślę, że to świetny krok, ponieważ wielu z nas nie może się rozstać z tymi aplikacjami ani osobiście, ani z powodu pracy.

Wreszcie masz Gramatycznie rozszerzenie Chrome co pozwala na pracę w różnych witrynach online. Chociaż takie jak w Dokumentach Google i innych aplikacjach innych firm.

Jest to zdecydowanie jeden z najszerszych zakresów, do jakiego do tej pory sięgnęło narzędzie do korekty tekstu. Większość będzie miała aplikację, z której będziesz musiał korzystać, i będzie działała tylko w tym ograniczonym miejscu.

2. Autokorekta jest interesująca

W przypadku większości programów do korekty tekstu wymagających sprawdzenia, co oznaczono jako nieprawidłowe, funkcja autokorekty w programie Gramatyka jest odświeżana. To jest jak ogromnie skalowana wersja autokorekty tekstu mobilnego.

Chociaż zawiera kilka błędów (z powodu braku lepszego słowa), jest to jednak nowy port od dawna mobilnej implementacji.

3. Działa z więcej niż pisownią

Korekta tekstu w gramatyce - widok pulpitu użytkownika Podczas pisania lista sugestii dotyczących poprawek w tekście będzie się powiększać

Jedną z głównych korzyści, które widzę w gramatyce, jest to, że działa nie tylko w pisowni, ale także w wielu innych obszarach. Gramatycznie ocenia tekst pisany na podstawie kilku obszarów – poprawności, jasności, zaangażowania i dostawy.

Poprawność & Przejrzystość

Prawidłowość dotyczy bardziej kwestii technicznych, co oznacza, że ​​gramatyka jest kluczowa dla takich rzeczy jak pisownia, gramatyka i tym podobne. Przejrzystość ma więcej wspólnego z pomaganiem w zapewnieniu, że nie padniesz ofiarą nawyków, takich jak zakładanie, że Twoi odbiorcy wiedzą, o czym mówisz.

Zaręczynowy

Zaangażowanie dotyczy bardziej wrażeń użytkownika. Na przykład, jeśli często powtarzasz użycie słowa, Gramatyka prawdopodobnie oznaczy to jako uwagę na podstawie klauzuli Zaangażowanie. Powodem jest to, że aby utrzymać zaangażowanie odbiorców, musisz używać różnych słów, nawet jeśli mają one podobne znaczenie.

Dostawa

Dostawa pomaga w polerowaniu. Jest to czynnik różnicujący pisarzy i dobrych pisarzy. Dobry pisarz umie instynktownie nadać odpowiedni ton artykułom, a gramatycznie naśladuje to w Delivery.

Gramatycznie za plagiat Czek

Wielu z nas było wcześniej winnych tego – kopiujemy fragmenty tekstu, a następnie edytujemy go na własne słowa. Jednak w przeszłości popełniono błędy, a czasem nawet nie mamy pojęcia, jak zmienić tekst i pozostawiać zbyt wiele oryginału w.

Ochrona przed plagiatem jest jedną z najważniejszych rzeczy, które każdy pisarz musi zrobić – bez względu na faktyczną pracę. Gramatyka polega na skanowaniu tekstu pod kątem mnóstwa treści internetowych i powiadamia, czy kopiujesz za dużo.

Traktuj to jako wbudowane zabezpieczenie.

4. Dostosuj swoje słownictwo

Dla tych, którzy mogą często używać niestandardowych słów w tekście, Gramatyka daje również możliwość utworzenia dodatkowego słownika. Prawdę mówiąc, ta funkcja jest dostępna w wielu zdolnych edytorach tekstu, takich jak MS Word, więc nie ma o czym krzyczeć.

Mimo to ta funkcja jest dostępna i już słyszę, jak inżynierowie i programiści oddychają z ulgą.

5. Łatwe propozycje poprawek

Jeśli pamiętacie, na początku tego artykułu przewidywałem usługę korekty języka, jak surowy surowiec szkolny. Na szczęście gramatyka wcale tak nie jest. W rzeczywistości byłem bardzo zaskoczony bardzo uproszczonymi sugestiami, które przedstawił.

Dla przeciętnego użytkownika byłoby to bardzo łatwe do zrozumienia, a nawet zrozumienia. Jest to jeden z głównych powodów, dla których uważam, że gramatyka może być dobra do różnych zastosowań. Jeśli jesteś profesjonalistą pracującym, powiedzmy, możesz go użyć, aby poprawić pisanie w locie, korzystając z tych szybko korygujących korekt.

Osobiście uważam, że stopień poprawności i prostota wyjaśnień sprawia, że ​​gramatyka nadaje się również jako narzędzie do nauki języków. Rozważ to dla ucznia, który być może może mieć trudności z językiem;

Używając Gramatyki do pisania innych zadań (historii, literatury itp.), Możesz jednocześnie poprawić swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Oczywiście nie jest to idealne rozwiązanie, ale jest to opcja, jeśli inne metody okazały się mniej skuteczne.

6. Istnieje ograniczona darmowa wersja

Gramatyka dla Chrome jest w pewnym stopniu darmowa. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają jednego rozszerzenia, które może obsługiwać podstawowe poprawki na szerokiej gamie internetowych platform do edycji tekstu. Chociaż bezpłatna wersja jest bardzo ograniczona, funkcjonalność jest nadal dostępna przy zerowym koszcie.

Gramatyczne plany i ceny - dostępny bezpłatny planWypróbuj Gramatyka za 0 USD.

Minusy: Czego nie lubiłem w gramatyce

1. Rozszerzenie Chrome wciąż w wersji beta

Uisng gramatycznie w dokumencie Google Gramatycznie jeszcze nie gra się dobrze z Dokumentami Google, ponieważ oboje walczą o poprawki.

Ten punkt muszę przyznać, że tak naprawdę nie chodzi o samą gramatykę, ale raczej o przeszkodę dla tych, którzy się zarejestrują i muszą za to teraz zapłacić. Tryb beta oznacza, że ​​prawdopodobnie nadal krążą błędy w narzędziu Grammarly Chrome.

Szczerze mówiąc, wtyczka taka jak Gramatyka działa w środowisku tak szerokim, jak Chrome (zasadniczo chodzi o zgodność z całym Internetem), nie jest łatwe. Biorąc pod uwagę to wyzwanie, Gramatyka dla Chrome już działa całkiem dobrze.

Podczas mojej oceny rozszerzenia Chome zauważyłem, że trzy główne problemy, które chciałbym, zostały już naprawione. Po pierwsze, nie jest on jeszcze gotowy na WordPress, co oznacza, że ​​dla blogerów musisz korzystać z natywnej aplikacji.

Po drugie, wydaje się, że Beta ma problemy z współpracą z Dokumentami Google. GDOC ma swój własny moduł sprawdzania pisowni i uważam, że koliduje z Gramatyką podczas dokonywania poprawek. To nie jest nic poważnego, ale z pewnością okazało się denerwujące.

Wreszcie, większość korekt zewnętrznych, na których Grammarly jest aktywny, ma ograniczone zastosowanie. Działa w bardzo podstawowym trybie i jeśli chcesz mieć pełną moc sugestii gramatycznych, nadal musisz powrócić do niego w natywnych ustawieniach, takich jak aplikacja.

2. Nie nadaje się do pracy specjalistycznej

Kiedy mówię o pracy specjalistycznej, nie mam na myśli niszowych ról, takich jak inżynierowie itp., Ale bardziej w kontekście prawdziwego edytora. Jest jeszcze więcej do pisania i edycji, co oferuje Grammarly w tym momencie.

Tak, to prawda, że ​​z technicznego punktu widzenia Gramatyka może pomóc, zwłaszcza jeśli pisarz jest nowy i niedoświadczony. Jednak w miarę zwiększania skali Gramatyka traci doświadczenie, a zdolność pomagania pisarzom jest bardziej ograniczona.

Niektórymi pomysłami na to, czego brakuje, może być umiejętność kadrowania tematów, nakreślania historii i tak dalej. Nie jest to w żadnym razie poważny minus, ponieważ jest prawdopodobne, że takie obszary są poza zakresem programistów Grammarly, ale jedynie obserwacja różnic w roli.

3. Czasami brakuje korekt

Są chwile, gdy gramatycznie jakoś brakuje znaku

Być może moim największym problemem z Grammarly jest to, że czasami może to być niekonsekwentny beat. Podczas moich testów na różnych platformach od czasu do czasu stwierdzam, że po prostu nie działa. Te przypadki są rzadkie z tego, co widziałem, ale te, za którymi tęskni, mogą być oszałamiające.

Jeśli miałbyś wierzyć w narzędzie takie jak Gramatyka, mogą wystąpić konsekwencje, gdy pozwolisz mu działać bez sprawdzania. Czy potrafisz zobrazować wiadomość e-mail wysłaną do szefa na temat ważnego projektu, który jest pełen błędów?

Jak korzystać z gramatyki?

Gramatycznie strona główna Możesz używać Gramatyki w Chrome. Jest wolne! (odwiedzić)

Jak korzystać z gramatyki - Dodawanie narzędzia do różnych platformGramatycznie Addon działa na głównych platformach SaaS, sieciach społecznościowych i usługach e-mail.

Gramatyka działa na dwa główne sposoby – jako dodatek do lub poprzez natywną stronę internetową. Wszystkie działają w podobny sposób:

 1. Utwórz nowy dokument i zacznij dodawać tekst
 2. Idąc dalej, Gramatyka podkreśli słowa lub frazy, które wymagają korekty
 3. Podkreślenia różnych kolorów reprezentują różne kategorie poprawek
 4. Przewodniki po wprowadzonych sugestiach pojawią się w menu po prawej stronie dokumentu
 5. Aby wprowadzić poprawki, możesz najechać kursorem na podkreśloną frazę, aby zobaczyć, na co Gramatyka chce ją zmienić.
 6. Jeśli chcesz zaakceptować zmianę, po prostu kliknij ją.

Wypróbuj za darmo: odwiedź Gramatyka online

Gramatyczne plany i ceny

Funkcje / plany
Wolny
Premia
Biznes
StosowanieDla klientów indywidualnychDla klientów indywidualnychDla zespołu
Gramatykataktaktak
Konsystencjataktak
Czytelnośćtaktak
Słownictwotaktak
Wykrywanie tonutaktak
Liczba licencjitaktak
Panel administratorataktak
Scentralizowane rozliczeniataktak
Cena £Wolny11,66 USD / mies12,50 USD / mies

W przypadku rocznych subskrypcji gramatyka jest stosunkowo przystępna i wynosi 11,66 USD / mc. Jeśli chcesz zapisać się na krótsze terminy, ceny są nieco wyższe. Powiedziałbym, że jeśli naprawdę użyjesz go jako narzędzia, cena jest łatwo uzasadniona w przypadku długoterminowego zaangażowania.

Potraktuj to jako wartość dodaną, która może ci pomóc nie tylko w pracy, ale także w indywidualnym rozwoju. W tym kontekście roczna subskrypcja nie wydaje się aż tak droga, prawda?

Gramatycznie bezpłatny vs premium

Gramatycznie bezpłatny oferuje podstawowe sprawdzanie pisowni i pewną formę działań policyjnych w obszarach takich jak przejrzystość, zaangażowanie i dostawa. Tryb Premium obejmuje to, ale obejmuje również inne obszary. Na przykład, pod względem poprawności technicznej, oprócz pisowni i gramatyki, Gramatyka będzie również patrzeć na płynność i spójność interpunkcji. Co najważniejsze, Grammarly Premium zawiera moduł sprawdzania plagiatu.

Wniosek: jest gramatyczny dla Ciebie?

Do tej pory prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że chociaż gramatyka jest dość bogata w funkcje, niekoniecznie jest to właściwe rozwiązanie dla wszystkich. Jeśli prawie nie komunikujesz się w pracy, naprawdę nie ma większego sensu poza możliwym samodoskonaleniem.

Ale ilu z nas jest tak odizolowanych, że nie możemy użyć gramatyki? Powiedziałbym, że jest to bardzo przydatne narzędzie nie tylko dla dorosłych pracujących zawodowo, ale także, jak wspomniano wcześniej, w kontekście edukacyjnym.

Kto jest gramatycznie dobry?

Jako przewodnik dla użytkowników, którzy nie chcą spędzać dużo czasu na doskonaleniu umiejętności językowych, gramatyka może okazać się nieocenionym atutem. Podobnie dla tych, którzy chcą poprawić swój język, gramatyka jest na tyle prosta, że ​​nie jest natrętna, a jednocześnie daje łatwe do zrozumienia instrukcje.

Powyższe dotyczy nawet tych, którzy pisali karierę, szczególnie młodych pisarzy. Jednak starsi pisarze tacy jak ja wydają się być nieco bardziej uparci, więc możesz znaleźć zmiany, które Gramatyka chce czasami wprowadzać dość irytujące.

Krótko mówiąc, gramatyka jest bardzo wszechstronna i może pasować do szerokiego grona odbiorców. Niektóre z kluczowych to dyrektorzy biznesowi, blogerzy, studenci (nawet doktoranci), młodzi pisarze, pracownicy sprzedaży i więcej.

Wypróbuj za darmo: odwiedź Gramatyka online

Ujawnienie: Build Otrzymuje opłaty za polecenie z narzędzi wymienionych na tej stronie. Ale opinie opierają się na naszym doświadczeniu, a nie na tym, ile płacą. Koncentrujemy się na pomocy małym firmom i osobom prywatnym w tworzeniu stron internetowych jako firmy. Wesprzyj naszą pracę i dowiedz się więcej na temat ujawniania informacji o zarobkach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map