Recenzja FreshBooks: bogata w funkcje księgowość w chmurze

Jako właściciel małej firmy uważam, że narzędzia takie jak FreshBooks oferują bardzo potrzebny cykl życia wielu osobom. Chociaż można argumentować, że podstawową księgowość i fakturowanie można wykonać samodzielnie, w cenie zaczynającej się od FreshBooks – po co to robić ręcznie?


Mimo to, podobnie jak w przypadku każdego narzędzia, istnieją zalety i wady, więc zanurzmy się głębiej w FreshBooks, aby zobaczyć, co naprawdę przynosi na stole oprócz samych liczb.

Podsumowanie recenzji FreshBooks

Bogate w funkcje narzędzie do księgowości online dla prawie wszystkich dużych i małych firm

Imię: FreshBooks

Opis: FreshBooks to kolejny z długiej linii opartych na chmurze systemów księgowych, których celem jest zastąpienie tradycyjnych metod prowadzenia ksiąg rachunkowych. Jego wygoda i moc sprawiają, że jest to niezwykle atrakcyjna propozycja dla nowoczesnych firm, które chcą zautomatyzować dzięki redukcji kosztów ogólnych i personelu.

System operacyjny: Internetowy

Kategoria aplikacji: Oprogramowanie księgowe

 • Łatwość użycia

 • funkcje

 • Precyzja & Niezawodność

 • Wartość pieniądza

 • Obsługa klienta

Ogólnie

4.6

Podsumowanie

FreshBooks to bardzo dobrze zaprojektowane, ale bogate w funkcje narzędzie do księgowania w chmurze. Pomimo, że jest przeznaczony do księgowości, jego uproszczony interfejs użytkownika i przejrzyste kategoryzacje sprawiają, że jest łatwy w użyciu dla prawie każdego.

Mogę z łatwością powiedzieć, że jest to użyteczne dla szerokiego grona użytkowników i że może z łatwością pasować do firm o małych i średnich rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, mogą nawet tworzyć niestandardowe plany dla większych firm na żądanie.

Ucz się więcej

 • Plany i ceny FreshBooks
 • Funkcje, które wyróżniają FreshBooks
 • Werdykt: Czy FreshBooks jest dla Ciebie?

Plusy

 • Doskonały proces dołączania
 • Prosty interfejs oparty na GUI
 • Kompleksowe rozwiązanie dla kont
 • Wysoki stopień automatyzacji
 • System bardzo zgodny
 • Dobrze integruje się z kontami bankowymi
 • Duża liczba dodatków
 • Obsługa klienta na żywo

Cons

 • Szybko może stać się drogi
 • Sposób wysyłania faktur
 • Członkowie zespołu kosztują dodatkowo
 • Plany i ceny
 • Wypróbuj FreshBooks za darmo

{
"@kontekst": "http://schema.org",
"@rodzaj": "Przejrzeć",
"itemReviewed": {
"@rodzaj": "Oprogramowanie",
"imię": "FreshBooks",
"opis": "FreshBooks to kolejny z długiej linii opartych na chmurze systemów księgowych, których celem jest zastąpienie tradycyjnych metod prowadzenia ksiąg rachunkowych. Jego wygoda i moc sprawiają, że jest to niezwykle atrakcyjna propozycja dla nowoczesnych firm, które chcą zautomatyzować dzięki redukcji kosztów ogólnych i personelu.",
"wizerunek": "//buildthis-22a6.kxcdn.com/wp-content/uploads/freshbooks-review-home.jpg",
"system operacyjny": "Internetowy",
"applicationCategory": "Oprogramowanie księgowe"
},
"reviewRating": {
"@rodzaj": "Ocena",
"ratingValue": 4.5999999999999996447286321199499070644378662109375,
"najlepsza ocena": 5,
"najgorsza ocena": 0
},
"autor": {
"@rodzaj": "Osoba",
"imię": "Timothy Shim"
},
"reviewBody": "

FreshBooks to bardzo dobrze zaprojektowane, ale bogate w funkcje narzędzie do księgowania w chmurze. Pomimo, że jest przeznaczony do księgowości, jego uproszczony interfejs użytkownika i przejrzyste kategoryzacje sprawiają, że jest łatwy w użyciu dla prawie każdego.

\ r \ n

Mogę z łatwością powiedzieć, że jest to użyteczne dla szerokiego grona użytkowników i że może z łatwością pasować do firm o małych i średnich rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, mogą nawet tworzyć niestandardowe plany dla większych firm na żądanie.

\ r \ n

Ucz się więcej

\ r \ n

  \ r \ n
 • Plany i ceny FreshBooks
 • \ r \ n

 • Funkcje, które wyróżniają FreshBooks
 • \ r \ n

 • Werdykt: Czy FreshBooks jest dla Ciebie?
 • \ r \ n

"
}

Plusy: Co mi się podobało w FreshBooks

1. Doskonały proces wdrażania

Proces wdrażania jest prostyWbudowanie jest tak proste jak 1, 2, 3.

Gdy po raz pierwszy zarejestrujesz się w FreshBooks, pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest bezproblemowa obsługa. Gdy podasz im swój adres e-mail, musisz go zweryfikować, a stamtąd natychmiast włączasz się w proces wdrażania.

Odpowiedzi na szereg pytań pomogą Ci skonfigurować konto i będzie gotowe do użycia. Pomaga to FreshBooks ustalić podstawowe informacje, takie jak waluta, w której przeprowadzasz transakcje, jakich części systemu będziesz używać (fakturowanie, księgowość itp.), A nawet podstawowy układ formularzy.

Doświadczenie jest odświeżające i nie czujesz się tak, jakby ktoś zadawał ci mnóstwo pytań bez celu końcowego. Jest to zdecydowanie przepływ, przez który powinien przejść nowy użytkownik.

2. Prosty interfejs GUI

FreshBooks ma przyjazny i łatwy do odczytania układ.Jak widać, układ jest przyjazny i łatwy do odczytania.

Jeśli w ogóle jesteś podobny do mnie i drżysz, gdy pojawia się określenie „księgowość”, jest to kolejny pozytywny punkt na korzyść FreshBook. Cały interfejs jest oczywiście bardzo prosty i bezpośredni.

A co najważniejsze, ma na celu uspokoić ludzi. Zamiast surowego, nijakiego wyglądu, z którego znane jest większość programów księgowych, FreshBooks przybiera całkiem nowy wygląd. Jego pastelowe kolory i czytelne typy i rozmiary czcionek są bardzo przyjazne dla użytkownika.

3. Kompleksowe rozwiązanie dla kont

Dla wielu nowych właścicieli firm rachunkowość może stanowić wyzwanie, nawet jeśli masz w tym krótkie doświadczenie. Na szczęście można go podzielić na osobne obszary, które są w jakiś sposób powiązane.

FreshBooks pomaga użytkownikom wyraźnie zobaczyć obszary, nad którymi muszą popracować, a następnie automatycznie wykona integrację zaplecza. Pomaga to jednocześnie zachować prostotę dla użytkowników, zapewniając kompleksowy pakiet księgowy.

4. Wysoki stopień automatyzacji

Dzięki temu, że jest to system zorientowany na usługi, FreshBooks pomaga w automatyzacji o wiele bardziej niż myślisz. Rozważ na przykład skorzystanie z jednego z formularzy fakturowania. Dzięki temu możesz wystawiać rachunki klientom, a wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić elementy zamówienia.

FreshBooks zsumuje wszystko, pomoże ci wysłać fakturę, zliczać należności i tak dalej. Po stronie wydatków to w zasadzie to samo. Wypełnij elementy zamówienia i prześlij niezbędną dokumentację, np. Paragony. Cała reszta jest automatycznie śledzona dla Ciebie.

Na koniec dnia, aby uzyskać migawkę tego, co dzieje się z finansami firmy, wystarczy udać się do sekcji Raporty i wybrać, co chcesz wyświetlić.

5. FreshBooks to system wysoce zgodny

W finansach biznesowych jednym z najbardziej przerażających słów jest zgodność. Dzięki zawiłościom biznesu i rządu duża część obu stron poświęca się zapewnieniu, że wszystko jest zgodne z prawem – co oznacza zgodność.

Z przyjemnością dowiesz się, że FreshBooks jest zbudowany tak, aby był zgodny z wieloma przepisami, w tym Making Tax Digital (MTD), PCI, PSD2, RODO, i więcej. Oznacza to, że bez względu na kraj, w którym mieszkasz, korzystanie ze FreshBooks w celu obsługi kont będzie w porządku.

6. Dobrze integruje się z kontami bankowymi

FreshBooks dobrze integruje się z kontami bankowymi.Dodanie konta bankowego jest tak proste, jak wyszukiwanie i wybieranie.

Być może jedną z najlepszych cech FreshBooks jest możliwość bezpośredniego połączenia z kontem bankowym Twojej firmy. Pomaga to znacznie łatwiej zweryfikować (a także zautomatyzować) wiele kont na własną rękę.

Nie musisz tracić czasu na aktualizowanie danych liczbowych, gdy przychodzi lub wychodzi gotówka. To znowu wraca do automatyzacji – co może zrobić wiele usług chmurowych. Jednak niewielu jest w stanie zintegrować się z tak dużą liczbą instytucji finansowych.

Jako dobry przykład tego spróbowałem dodać malezyjski rachunek bankowy (z banku krajowego tutaj) i byłem zaskoczony, że faktycznie mają go w swojej bazie danych.

7. Duża liczba dodatków

Duża liczba dodatkówFreshBooks pozwala łączyć i synchronizować informacje na różnych platformach.

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z usług internetowych, zdasz sobie sprawę, że wiele z nich oferuje „usługę podstawową” wraz z funkcjami integracji, które pomagają rozszerzyć funkcjonalność. FreshBooks również to robi i możesz dodać mnóstwo dodatkowych funkcji.

Jako pomysł na to, jak to działa, możesz dodać możliwość akceptowania płatności kartą kredytową, konfigurowania i planowania spotkań i wiele więcej. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć odpowiedni dodatek na 100 lub więcej, które oferuje FreshBooks.

Jest to łatwe i może okazać się bardzo pomocne w dopasowaniu potrzeb biznesowych.

8. Obsługa klienta na żywo

Ponieważ FreshBooks jest usługą w chmurze, mają centralną kontrolę nad wieloma rzeczami. To pozwala im oferować bardzo wydajną obsługę klienta, podobnie jak inne produkty w chmurze. Na przykład możesz zacząć od przeczytania ich bazy wiedzy w celu uzyskania pomocy.

Jeśli to nie zadziała, kliknij ikonę czatu bezpośrednio z konta FreshBooks, aby wyświetlić menu czatu na żywo. Poproś o pomoc, a otrzymasz! Prawdą jest, że w tym momencie może to zająć trochę czasu, w zależności od obciążenia klientów, ale w końcu możesz porozmawiać z kimś, kto może ci bezpośrednio pomóc.

Minusy: Co mi się nie podobało w FreshBooks

1. Może szybko stać się drogi

Przy tak wspaniałej liście funkcji i rzeczy, które w niej uwielbiam, nic dziwnego, że FreshBooks ma swoją cenę. Porównałem je z kilkoma innymi aplikacjami księgowymi opartymi na chmurze i wydaje się, że są trochę z wyższej półki.

Staje się to wykładniczo gorzej, gdy Twoja firma rośnie, ponieważ ich ceny zależą od liczby rozliczanych klientów. Uważam, że nie jest to całkiem uczciwy sposób postępowania, ponieważ nie wszystkie firmy działają w ten sam sposób.

Na przykład możesz prowadzić firmę, która potrzebuje ciągłego napływu nowych klientów. W ten sposób ominiesz ich plan Lite z niewielką prędkością, ponieważ dopuszcza to tylko 5 klientów rozliczanych.

Z drugiej strony niektóre firmy rozwijają się na stałych klientach i to oni osiągną maksymalne korzyści. W rzeczywistości niektórzy mogą nawet przejść na plan Lite od wieków bez konieczności aktualizacji.

2. Sposób wysyłania faktur

Przykład faktury FreshBooks.Ludzie są nieufni po prostu klikając na linki w dzisiejszych czasach.

Z jakiegoś powodu wysłanie faktury w FreshBooks tak naprawdę nie wysyła faktury. Oznacza to, że wiadomość e-mail jest wysyłana z FreshBooks do klienta – informując go, że ma fakturę gotową do przeglądania.

Chociaż nie jest to najgorszy sposób robienia rzeczy, widzę, że niektórzy klienci są ostrożni w klikaniu łączy w wiadomości e-mail. Cyberbezpieczeństwo jest obecnie prawdziwym bólem i nie chcesz dzwonić do klientów po kolei, aby upewnić się, że kliknięcie tego linku jest w porządku!

3. Członkowie zespołu kosztują dodatkowo

Większość planów rachunków online będzie zawierać dodatek dla głównego użytkownika i co najmniej jednego księgowego. Pozwala to przynajmniej właścicielowi firmy i osobie odpowiedzialnej za zarządzanie finansami uzyskać dostęp do systemu.

Tak, możesz to zrobić również w FreshBooks, ale bądź przygotowany na dodatkowe opłaty. Cena, którą płacisz przy rejestracji, jest tylko dla ciebie. Każda inna osoba, która chce uzyskać dostęp do swoich kont, jest członkiem zespołu – i kosztuje dodatkowe 10 USD miesięcznie.

Plany i ceny FreshBooks

Struktura cen w FreshBooks jest bardzo jasna. Prawie wszystkie ważne podstawowe funkcje są zawarte we wszystkich planach, z kilkoma dodatkowymi korzyściami, które towarzyszą droższym planom. Lite zaczyna się od 15 USD miesięcznie, a to sięga aż do Premium przy 50 USD miesięcznie. Istnieje również opcja utworzenia niestandardowego planu.

funkcje
Lite
Plus
Premia
Rozliczani klienci550500
Faktury indywidualnebez limitubez limitubez limitu
Wpisy wydatkówbez limitubez limitubez limitu
PropozycjeNiebez limitubez limitu
Zautomatyzowany import bankowytaktaktak
Raporty konta podwójnego wejściaNietaktak
Elementy utrzymujące klientówNietaktak
Automatyczne przypomnienia o opóźnieniach w płatnościachNietaktak
Płatności zaawansowaneNie20 USD / mies20 USD / mies
Członkowie drużyny10 USD / osobę10 USD / osobę10 USD / osobę
Cena £15 USD / mies25 USD / mies50 USD / mies

*Uwaga: FreshBooks ma zniżkę do 70%. Aby uzyskać najlepszą dokładność wyceny, proszę odnieść się do oficjalnej strony internetowej: https://www.freshbooks.com/

Jeśli planujesz używać FreshBooks przez długi czas, wybranie opcji płacenia rocznie daje niewielką zniżkę. Daje to około 10% zniżki na oryginalną wycenę – oczywiście wszystkie z góry.

Najważniejszą rzeczą, którą należy zrozumieć na temat cen FreshBooks, jest to, że każdy plan określa liczbę rozliczanych klientów, którymi możesz zarządzać za pomocą systemu. Oznacza to, że nawet jeśli naliczasz 20 klientów za pensję, musisz przejść z planu Lite na Plus.

Jest to coś, co należy poważnie rozważyć, ponieważ kwota, którą zapłacisz, zależy w dużej mierze od tego, jak działa Twoja firma.

Werdykt: Czy dla mnie FreshBooks?

Czas na brutalną szczerość. FreshBooks jest zdecydowanie jednym z najlepszych narzędzi księgowych w chmurze, z którym się zetknąłem od dłuższego czasu. Jest przeznaczony i działa wyjątkowo dobrze dla małych firm takich jak mój.

Niestety, trudno jest to zrobić, ponieważ ich ceny są również stosunkowo wysokie. Wydaje mi się również, że sposób, w jaki naliczają opłaty w oparciu o rozliczanych klientów, jest trochę trudny do przełknięcia, szczególnie w przypadku planu Lite zezwalającego tylko 5 klientom.

Dla kogo jest zaprojektowany FreshBooks?

Wypróbuj FreshBooks za darmo. Możesz mieć nieograniczony dostęp do FreshBooks przez 30 dni.Wypróbuj FreshBooks za darmo. Możesz mieć nieograniczony dostęp do FreshBooks przez 30 dni. (odwiedzić)

Tak więc, chociaż FreshBooks może nie być dla mnie, z łatwością widzę małe i średnie firmy, które czerpią ogromne korzyści z tego systemu. Jest to szczególnie prawdziwe, biorąc pod uwagę ich szeroki zakres zgodności banków, a także wysoki stopień zgodności.

Wypróbuj za darmo: Odwiedź FreshBooks online

Ujawnienie: Build Otrzymuje opłaty za polecenie z narzędzi wymienionych na tej stronie. Ale opinie opierają się na naszym doświadczeniu, a nie na tym, ile płacą. Koncentrujemy się na pomocy małym firmom i osobom prywatnym w tworzeniu stron internetowych jako firmy. Wesprzyj naszą pracę i dowiedz się więcej na temat ujawniania informacji o zarobkach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map