BigCommerce vs Shopify: porównanie cen i funkcji

Każda platforma eCommerce jest tworzona inaczej niż następna. Na poziomie twojego doświadczenia i wygody online możesz potrzebować opcji, która może zmodyfikować kodowanie lub takiej, która jest gotowa do uruchomienia bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Shopify i BigCommerce należą do dwóch najlepszych opcji dla platformy programistycznej eCommerce.


Ponad milion sklepów korzysta z Shopify do tworzenia swoich witryn; podczas gdy BigCommerce trzyma czwarte miejsce w kategorii 1 milion witryn w rozwiązaniu hostowanym według statystyki z BuiltWith.

Jeśli jesteś osobą, która ma małą firmę, Shopify może wyglądać bardziej atrakcyjnie, ale jeśli masz również długoterminowe plany rozwoju, BigCommerce może być bardziej pomocny – więc spójrzmy na obie platformy i porównajmy ich funkcje i zalety.

Szybki skok

Porównaj Shopify i BigCommerce w:

 • Przechowuj projekty szablonów
 • Konstruktor sklepu internetowego
 • Obsługa klienta
 • Pula talentów
 • Wybór aplikacji
 • Popularność
 • cennik

Jak działa BigCommerce i Shopify??

Shopify i BigCommerce to platformy eCommerce, które pozwalają sprzedawać produkty (fizyczne lub cyfrowe) online. Obaj twórcy sklepów internetowych działają w przeglądarce internetowej, co oznacza, że ​​nie ma oprogramowania do pobrania na komputer lub hosting, aby kupić, możesz utrzymywać swój sklep z dowolnego miejsca na świecie, o ile masz połączenie z Internetem.

Edytor sklepu BigCommerce i Shopify

Główną koncepcją obu konstruktorów jest to, że każdy może wykorzystać je do stworzenia sklepu internetowego bez potrzeby kodowania lub projektowania czegokolwiek – wybierasz szablon z oferowanej oferty, przesyłasz produkty, które chcesz sprzedać, naprawiasz swój proces, a Ty, teoretycznie dobrze iść.

Edytor sklepu ShopifyEdytor sklepu Shopify – sekcja motywów po lewej stronie to miejsce, w którym możesz dostosować ustawienia swojego motywu. Dla każdej strony masz inną sekcję motywu, w której możesz modyfikować zawartość i układ.
Edytor sklepu BigCommerceEdytor sklepu BigCommerce – po lewej stronie znajduje się główny pasek nawigacji dla ustawień motywu. Możesz ukończyć większość projektu sklepu, korzystając z tej sekcji ustawień.

Warto jednak powiedzieć, że nawet jeśli nie musisz zatrudniać Usługi rozwoju eCommerce opracowując sklep BigCommerce lub Shopify, dobry pomysł na projekt, wraz z indywidualnymi zdjęciami, które są profesjonalnie zrobione, są jednak bardzo ważne, niezależnie od platformy, którą ostatecznie wybierzesz.

Zarówno BigCommerce, jak i Shopify to narzędzia SaaS (oprogramowanie jako usługa). Oznacza to, że korzystanie z nich wiąże się z ciągłymi kosztami, które mogą być roczne lub miesięczne.

BigCommerce vs Shopify: Którą platformę e-commerce powinieneś wybrać?

Porównajmy teraz Shopify i BigCommerce – która jest lepszą platformą, patrząc i porównując projekt sklepu, narzędzia eCommerce, obsługę klienta, profesjonalny rynek, aplikacje i ceny.

1. Która platforma ma lepsze szablony sklepów?

Ponieważ ludzie szybko oceniają, atrakcyjna witryna ma kluczowe znaczenie, ponieważ zapewnia wiarygodność Twojego sklepu internetowego.

Motywy Shopify w witrynie sklepowej

W tym przypadku Shopify ma motywy, które są obecnie jednymi z bardziej atrakcyjnych motywów sklepowych na rynku. Są profesjonalne, eleganckie, nowoczesne i świeże. Jednym z głównych powodów, dla których produkty w Shopify wyglądają tak wspaniale, jest fakt, że wykorzystują autonomicznych projektantów do opracowywania projektów.

Motyw Shopify - BezgranicznaMotyw Shopify – Bezgraniczna
Motyw Shopify - domyślny debiutMotyw Shopify – domyślny debiut

Tak więc, podczas gdy Shopify tworzy platformę lub narzędzie, pozwalają profesjonalnym projektantom realizować swoje plany. Oznacza to również, że chociaż otrzymujesz niektóre motywy za darmo, wiele z nich to premium, które możesz kupić od 100 do 180 USD.

Zobacz więcej szablonów sklepów internetowych Shopify

Motywy sklepu BigCommerce

Z drugiej strony BigCommerce znacznie się poprawił, ponieważ bardziej skupia się na tworzeniu profesjonalnych i atrakcyjnych witryn sklepowych dla swoich klientów. Wcześniej słaba jakość ich projektów była wadą, ale zaczynają nadrabiać zaległości w motywach Shopify. BigCommerce również oferuje darmowe i premium motywy w przedziale od 145 do 235 USD.

Motyw Bigcommerce - Cornerstone BoldMotyw Bigcommerce – Cornerstone Bold
Motyw BigCommerce - Fortune HighlightMotyw BigCommerce – Fortune Highlight

Zarówno Shopify, jak i BigCommerce oferują darmowe motywy i płatne motywy dostosowane do urządzeń mobilnych. Shopify oferuje 10 darmowych wydań i 62 premium, podczas gdy BigCommerce oferuje 10 darmowych motywów i 127 premium.

Zobacz więcej szablonów sklepów internetowych BigCommerce

Werdykt: Shopify wygrywa

Chociaż BigCommerce ma więcej motywów w porównaniu do Shopify, dzięki motywowi Shopify jest wyżej. Motywy Shopify są wysoce konfigurowalne. Dzięki unikalnemu zestawowi opcji możesz dostosować swój motyw za pomocą zestawu parametrów.

2. Która platforma oferuje lepsze narzędzie do tworzenia sklepów?

Kreator sklepów Shopify

Shopify zapewnia wszystkie podstawowe narzędzia do stworzenia działającego sklepu internetowego. Jednak zaawansowane narzędzia, takie jak recenzje produktów, lista życzeń klientów, sugestie produktów itp., Będą musiały zostać dodane do Twojego sklepu za pośrednictwem App Store. Niektóre narzędzia są bezpłatne, a niektóre są płatne, a narzędzia te są płatne, ponieważ tworzą je zewnętrzni programiści.

Shopify zaprasza programistów do konsolidacji swoich narzędzi na platformie, aby ich klienci mogli korzystać z tych narzędzi również bez wykonywania jakiejkolwiek pracy z kodem. Tak więc dodatkowe pieniądze, które płacisz, trafiają głównie do zewnętrznych deweloperów. Nie wszystkie z tych narzędzi są konieczne, ale jeśli chcesz rozwijać swój sklep, możesz ich potrzebować.

Kreator sklepów Shopify – To miejsce, w którym zarządzasz i śledzisz swój sklep internetowy. Z powyższego sklepu próbnego widać, że Shopify zawiera listę funkcji, w których można szybko uruchomić sklep internetowy.

Konstruktor sklepu BigCommerce

Możliwy BigCommerce ma jeden z najbardziej wyczerpujących kolekcje narzędzi wśród wszystkich wiodących twórców stron internetowych dla sklepu eCommerce. Oferują one gotowe narzędzia, które zostały już dodane do miesięcznego abonamentu.

Jeśli potrzebujesz więcej narzędzi, w BigCommerce App Store znajdziesz te zaawansowane narzędzia stworzone przez zewnętrznych programistów – takie jak Shopify. Jest to przydatne, ponieważ nie wiesz, jakich dodatkowych narzędzi możesz potrzebować po rozpoczęciu działalności.

Konstruktor sklepu BigCommerceKonstruktor sklepu BigCommerce – Możesz uzyskać dostęp do większości funkcji BigCommerce, nawet jeśli masz plan próbny. Kliknij każdą sekcję, aby przejść o krok dalej w ustawieniach.

Werdykt: remis

To naprawdę zależy od tego, jak chcesz rozwijać swój biznes. Oba narzędzia do tworzenia witryn mają narzędzia przydatne na różnych etapach działalności, dlatego werdykt jest tutaj nieco zawiły.

3. Kto ma lepszą obsługę klienta?

Zarówno BigCommerce, jak i Shopify oferuje całodobową obsługę klienta przez różne kanały – czat na żywo, telefon i e-mail. Zasadniczo, jeśli masz pytania lub problemy, nawet o północy, zawsze możesz skorzystać z pomocy technicznej obu platform.

Istnieje również forum społeczności na Shopify i BigCommerce, gdzie można zamieszczać pytania i rozwiązania dla innych użytkowników. Możesz nawet użyć tej metody, aby dotrzeć do ich zespołów wsparcia. Ponieważ jest to kanał publiczny, czas realizacji przez członków wsparcia jest zwykle krótszy.

Centrum pomocy ShopifyCentrum pomocy Shopify (odwiedzić)
Centrum pomocy BigCommerce (odwiedzić)

Główną zaletą forum jest to, że możesz zobaczyć, co robią inni klienci (właściciele firm tacy jak ty), jakie mają problemy lub zapytania, a także kilka przydatnych rozwiązań, jakie mogą mieć. Możesz nawet znaleźć przydatne wskazówki, jeśli spędzasz wystarczająco dużo czasu na takich forach.

Werdykt: remis

Mimo że jest to remis, bardziej skłaniam się ku Shopify z powodu społeczności, którą gromadził przez lata. Dla początkujących Shopify może być lepszym miejscem do rozpoczęcia, ponieważ oferuje obszerną dokumentację samopomocy w porównaniu do BigCommerce. Udało mi się znaleźć rozwiązania moich problemów, odwiedzając ich internetowe centrum pomocy.

4. Kto ma większą pulę talentów?

Shopify ma rynek ekspertów do wynajęcia (opcjonalnie). Ci profesjonaliści mogą pomóc Ci w przeniesieniu sklepu na wyższy poziom, jednocześnie dając Ci swobodę zwracania uwagi na inne funkcje Twojej firmy. Tacy specjaliści to programiści, projektanci, marketerzy, instalatorzy sklepów i fotografowie. Shopify nawet geograficznie podaje swoich ekspertów, abyś mógł łatwo zatrudnić pomoc.

Chociaż nadal możesz zdobyć ekspertów, którzy pomogą Ci stworzyć sklep na BigCommerce, liczba ekspertów jest mniejsza w porównaniu do Shopify. Tak więc jest nieco trudniej znaleźć odpowiedniego eksperta na BigCommerce, szczególnie jeśli chcesz kogoś, kto mieszka w pobliżu.

Shopify ma większą grupę specjalistów, a ekosystem wygląda na bardziej zaawansowany.

Z tego punktu widzenia ekosystem wsparcia Shopify wygląda na bardziej zaawansowany, ale pomoc w zatrudnieniu nie jest bezpośrednim problemem, gdy zaczynasz. Pomoc w wynajęciu jest tylko kwestią do rozważenia, gdy sprawy stają się zbyt trudne do rozwiązania.

Werdykt: Shopify wygrywa

Zwycięzca idzie do Shopify. Po prostu łatwiej jest znaleźć ekspertów w Shopify w dowolnym kraju niż BigCommerce.

5. Która platforma ma więcej aplikacji, które możesz dodać?

W miarę rozwoju firmy najprawdopodobniej wbudowane funkcje nie spełniają Twoich wymagań. Potrzebujesz więcej narzędzi do rozwoju firmy. Istnieją zaawansowane narzędzia ze sklepu App Shopify i Bigcommerce do rozszerzenia funkcjonalności sklepu.

Shopify Apps

Aplikacja Shopify do wysyłkiKupuj aplikacje do wysyłki i realizacji

Shopify oferuje obecnie ponad 1500 aplikacji w ich sklepie. Te aplikacje mogą pomóc w marketingu i sprzedaży, integracji mediów społecznościowych, automatyzacji lub utrzymaniu zadań kierowniczych związanych z raportowaniem, księgowością, obsługą klienta, wysyłką, realizacją, inwentaryzacją itp..

Rynek aplikacji BigCommerce

Aplikacje BigcommerceRynek aplikacji BigCommerce

Jeśli chodzi o BigCommerce, istnieje tylko 250 aplikacji w porównaniu do Shopify 1500. Nie oznacza to jednak, że BigCommerce ma drugorzędne znaczenie wobec Shopify, ponieważ BigCommerce już dodaje wiele narzędzi w swoim podstawowym planie (takich jak wyceny wysyłek w czasie rzeczywistym, profesjonalne narzędzia do raportowania, ocena produktu i recenzje itp.). Oznacza to jednak, że ekosystem programistów w Shopify jest większy niż BigCommerce.

Jak powiedziano w powyższym segmencie, posiadanie większej liczby aplikacji jest przydatne, gdy myślisz długoterminowo.

Werdykt: Shopify wygrywa

Wyrok jest oczywiście ponownie Shopify. Wybieram Shopify nie tylko ze względu na liczbę aplikacji, ale także ekosystem dużych programistów, który zbudował. Wiesz, że zawsze są tam programiści, którzy tworzą następną potrzebną funkcję.

6. Która platforma jest bardziej popularna?

W tej chwili Shopify ma ponad 2,4 miliona użytkowników, w tym dane historyczne i przetworzył transakcje o wartości większej niż 41 miliardów dolarów. Oferują ponad 70 atrakcyjnych motywów sklepowych do wyboru, mają 1500 aplikacji i ogromną społeczność. Tylko na podstawie tych statystyk widać, że Shopify jest bardziej popularny.

Jeśli przejrzysz Trendy Google dla twórców sklepów eCommerce, Shopify jest wyszukiwana przez ludzi w wyszukiwarkach w porównaniu do BigCommerce.

Według statystyk BigCommerce zarejestrowało ponad 159 000 klientów z uwzględnieniem danych historycznych i przetworzonych wartości transakcji 17 miliardów dolarów. Oferują 130 motywów i 250 aplikacji oraz mniejszą społeczność ekspertów.

Pamiętaj, że statystyki te są oparte na bardzo wysokich poziomach i nie oznacza to z pewnością, że Shopify jest bardziej korzystny niż BigCommerce.

Werdykt: Shopify wygrywa

Chociaż może to wydawać się niesprawiedliwy werdykt, zwłaszcza gdy BigCommerce miał późniejszy start niż Shopify, nadal wybieram ten drugi, ponieważ jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, zwykle wybieramy bardziej popularne opcje, prawda?

7. BigCommerce vs Shopify: Ceny

W branży technologicznej normą jest, że za każdym razem, gdy przejdziesz na wyższy plan, zyskujesz więcej zasobów. Ta praktyka dotyczy zarówno BigCommerce, jak i Shopify. Dzięki wyższemu planowi uzyskasz więcej ulepszonych funkcji i niższą opłatę.

Kupuj plany na pierwszy rzut oka

 • Basic Shopify – 29 USD / mies
 • Shopify – 79 USD / mies
 • Zaliczka Shopify – 299 USD / mies
 • Shopify Lite – 9 USD / mies. (Sprzedaż w mediach społecznościowych lub na stronie internetowej)
Shopify Plany / Ceny
Podstawowe Shopify
Shopify
Zaawansowane Shopify
Cena za miesiac29 USD miesięcznie79 USD / mies299 USD miesięcznie
Konta pracownicze2)515
Produktybez limitubez limitubez limitu
Opłaty kartą kredytową2,9% + 0,30 USD2,6% + 0,30 USD2,4% + 0,30 USD
Opłaty transakcyjne / bramka innej firmy2%1%0,5%
Płatności Shopify0%0%0%
Wiele kanałów sprzedażytaktaktak
Karty podarunkowetaktak
Opuszczone odzyskiwanie koszykataktaktak
Darmowy certyfikat SSLtaktaktak
Aplikacja Shopify POStaktaktak
Analiza oszustwataktaktak
Profesjonalne raportytaktak
Wsparcie 24/7taktaktak

Odwiedź Shopify

Plany BigCommerce w skrócie

 • Standard – 29,95 USD / mies
 • Plus – 79,95 USD / mc
 • Pro – 249,95 USD / mies
Plany / ceny BigCommerce
Standard
Plus
Zawodowiec
Cena za miesiac29,95 USD / mies79,95 USD / mies249,95 USD / mc
Konta pracowniczebez limitubez limitubez limitu
Produktybez limitubez limitubez limitu
Próg sprzedaży rocznieDo 50 tys. USDDo 150 tys. USDDo 400 tys. USD
Opłaty kartą kredytową2,9% + 0,30 USD2,5% + 0,30 USD2,2% + 0,30 USD
Brak opłaty transakcyjnej0%0%0%
Wiele kanałów sprzedażytaktaktak
Google Shoppingtaktaktak
Karty podarunkowetaktaktak
Opuszczony wygaszacz koszykataktak
Darmowe HTTP i dedykowane SSLtaktaktak
Grupy klientów i segmentacjataktaktak
Profesjonalne narzędzia do raportowaniataktaktak
Wsparcie 24/7taktaktak

Odwiedź BigCommerce

Warto zauważyć, że BigCommerce nie pobiera opłat za transakcje we wszystkich planach. Co oznacza, że ​​nie musisz płacić prowizji ani prowizji BigCommerce, gdy klient płaci za pośrednictwem PayPal. Z drugiej strony, jeśli chcesz otrzymać 0% opłaty transakcyjnej w Shopify, musisz skorzystać z płatności Shopify.

Werdykt: Shopify wygrywa

Chociaż oba miały punkty cenowe, które można dostosować do budżetów, wolę tutaj Shopify. Pod względem stosunku jakości do ceny otrzymasz więcej od Shopify za tę samą wypłaconą kwotę.

BigCommerce vs Shopify: Który jest odpowiedni dla Ciebie?

Shopify zapewnia bardziej atrakcyjne motywy, które są gotowe na urządzenia mobilne. Mają też duży sklep z aplikacjami, za pomocą którego możesz poprawić funkcjonalność swojego sklepu, i mają więcej ekspertów w społeczności niż gdziekolwiek indziej. Płatni użytkownicy Shopify są 15 razy więcej niż BigCommerce, co oznacza, że ​​są bardziej popularni. Widać to również w tym, że Shopify pomaga twórcom aplikacji, twórcom motywów i profesjonalistom, którzy wybrali Shopify.

Narzędzia BigCommerce są nieco bardziej wyczerpujące niż Shopify. Chociaż BigCommerce ma doskonałą kolekcję motywów, projekt Shopify jest lepszy. Ponadto nie wszystkie motywy z BigCommerce są gotowe na urządzenia mobilne. Istnieje 250 aplikacji do wyboru w sklepie z aplikacjami BigCommerce i ma ograniczoną grupę ekspertów. Chociaż mają mniej użytkowników, należy zauważyć, że Shopify zaczęło się wcześniej (2004) niż BigCommerce (2009). W sumie zdajemy sobie sprawę, że Shopify powiększa swoją bazę użytkowników szybciej niż BigCommerce.

Ucz się więcej

 • Kliknij tutaj, aby poznać BigCommerce online
 • Kliknij tutaj, aby poznać Shopify online

Wniosek

Podsumowując, obie platformy są popularnymi dostawcami rozwiązań eCommerce. Oba są kompetentne i dysponują szeroką gamą narzędzi, które pomogą Ci rozwinąć działalność. Chociaż Shopify wygląda atrakcyjniej niż BigCommerce, a ponieważ nie ma ostatecznej odpowiedzi, zalecamy przetestowanie ich obu.

Jak zacząć od Shopify?

Można mieć sposób myślenia bez ryzyka. Nikt nie jest gotowy zainwestować w coś przed wypróbowaniem. Dlatego Shopify oferuje 14-dniowy okres próbny. Jest całkowicie darmowy i nie musisz nawet podawać danych karty kredytowej.

Kliknij tutaj, aby założyć darmowe konto w Shopify.

Shopify Zarejestruj sięKrok # 1 – Wpisz adres e-mail i nazwę sklepu, aby rozpocząć bezpłatny okres próbny Shopify.
Zarejestruj się w ShopifyKrok # 2 – Wprowadź dane osobowe i dane sklepu.

Jak zacząć od BigCommerce?

BigCommerce oferuje 15-dniowy okres próbny bez ryzyka na samodzielne korzystanie z platformy. Dane karty kredytowej nie są wymagane. Możesz więc być bardzo pewien, że nie obciąży Cię to, jeśli zdecydujesz się nie kontynuować po 15 dniach.

Kliknij tutaj, aby założyć darmowe konto w BigCommerce.

rejestracja bigcommerceKrok # 1 – Wpisz adres e-mail, aby rozpocząć próbę BigCommerce.
bigcommerce-storeKrok # 2 – Wprowadź nazwę sklepu (możesz to zmienić później) i inne dane logowania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map