Vietnes, piemēram, Fiverr (ārštata darbiniekiem un īrniekiem)

Fiverr ir vietne, kas ārštata darbiniekiem ļauj pārdot savus pakalpojumus. Dažos pēdējos gados ārštata ražošanas nozarē ir notikusi milzīga izaugsme. GIG ekonomika ir radījusi jaunus uzņēmējdarbības modeļus un iespējas.


Šīs izaugsmes dēļ gan ārštata darbiniekiem, gan uzņēmumu īpašniekiem, kuri meklē pakalpojumus, tagad ir daudz vairāk izvēles iespēju. Tomēr izvēle nozīmē, ka jāpieņem lēmumi. Neatkarīgi no tā, vai esat brīvmākslinieks kādam, kurš meklē pakalpojumus – kuru platformu jums vajadzētu izvēlēties?

Kas ir Fiverr un kā tas darbojas?

Fiverr mājas lapaFiverr mājaslapa (apmeklējiet šeit)

Fiverr.com ir kļuvis par vienu no lielākajiem digitālo pakalpojumu tirgiem pasaulē. Tas savieno pircējus un pārdevējus visam, sākot no kodēšanas līdz mākslai. Pārdevējiem ir dažādas prasmes un kompetences līmeņi.

Ārštata darbinieki, kas izmanto platformu Fiverr, var piedāvāt gandrīz jebko iedomājamu, ja vien tā ir pieejama internetā. Viņu portfeļi, piedāvātās cenas un bijušo klientu atsauksmes palīdz tos pārdot jauniem.

Pierakstīšanās šeit ir bezmaksas, taču jums ir jāreģistrējas pie viņiem, lai meklētu darbu vai iesaistītu viņu ārštata darbiniekus. Vietne ir sakārtota pēc darba kategorijām, un jūs to varat pārlūkot kā tiešsaistes katalogu.

Pārdevējiem (ārštata darbiniekiem)

Ja vēlaties uzskaitīt savus pakalpojumus Fiverr, pārliecinieties, vai pārdevēja profils ir pilnīgs. Labi uzrakstīts koncerta piedāvājums, kurā skaidri aprakstīti jūsu pakalpojumi, var ne tikai palīdzēt pārdot koncertu, bet arī izvairīties no iespējamiem strīdiem.

Labu vērtējumu iegūšana pēc sniegtajiem pakalpojumiem ir arī pluss, jo tas ir redzams jūsu profilā. Fiverr tūlīt samaksā par pabeigtajiem koncertiem, taču no jūsu maksas tiek samaksāts. Pārliecinieties, ka to ņem vērā, uzskaitot cenas. Platforma jums maksā 80% (tas nozīmē Fiverr veikt samazinājumu par 20%) par to, ko pārdod jūsu koncerts.

Ieguvumi ir šādi:

 • Jūsu pakalpojumu bezmaksas uzskaitījums
 • Nav nepieciešams solīt darbus
 • Padomi par koncertu cenām

Pircējiem (īrniekiem)

Tā kā Fiverr ir uzskaitīti desmitiem tūkstošu koncertu, tas patiešām ir pircēju tirgus. Viņiem ir pieejams arī ļoti plašs koncertu klāsts, tāpēc šeit varat atrast gandrīz jebko. Cenas ir pārredzamas, un tas, ko redzat, būtībā ir tas, ko maksāsit bez slēptām izmaksām.

Lietas, kas jāzina:

 • Lēti koncerti var būt par dārgu cenu
 • Populārajiem koncertiem var būt traki gari termiņi
 • Gadījuma gadījuma darbs

5 Fiverr alternatīvas ārštata darbiniekiem un īrniekiem

Tomēr, kā jau minēju iepriekš, žigu ekonomika nozīmē vēl lielāku izvēli. Freelancing nesākas un nebeidzas ar Fiverr, apkārt ir neskaitāmas Fiverr alternatīvas. Šeit ir 5 vietnes, piemēram, Fiverr, kuras jāapsver:

1. Upwork

Upwork - alternatīva FiverrUpwork mājas lapa

Upwork ir līdzīgs tirgus laukums, piemēram, Fiverr, bet vairāk koncentrējas uz dažām jomām. Šeit atradīsit tādus piedāvājumus kā grafiskais dizains, literatūra un tīmekļa izstrāde. Tādā pašā veidā šī vietne speciālistiem, kuri meklē papildu darbu, piedāvā līdzekļus projektu atrašanai, saziņai ar potenciālajiem klientiem un drošu samaksas veidu.

Jūsu profils kalpo tam pašam mērķim kā vispārējais portfelis nākamajiem darba devējiem, tāpēc ir svarīgi izveidot atbilstošu profilu. Pirmkārt, pareizi reklamējiet sevi un savu darbu.

Kā darbojas Upwork?

Aizpildiet darba kategoriju, kuru vēlaties izmantot, un noteikti norādiet, kādas prasmes jums ir un kāds ir jūsu kompetences līmenis. Ir arī svarīgi, lai jūsu darbs tiktu veikts pēc iespējas labāk, it kā jūs nevarat veikt darbus, jo jūsu konts, iespējams, tiks slēgts.

Tomēr ņemiet vērā, ka šeit ir dažas augstas izmaksas, kas saistītas ar darbu. Upwork iekasē apmēram 25% no jūsu maksām, un to papildina ar 2,75% apstrādes maksu + PVN + FX likmes. Citiem vārdiem sakot, šo komisiju dēļ šeit varētu būt grūti nopelnīt.

Ja vēlaties uzzināt vairāk, šeit ir Upwork un Fiverr salīdzinājums no galvas.

Upwork priekšrocības Fiverr vietā

Brīvmāksliniekam:

 • Bezmaksas dalība
 • Sānu ienākumu perspektīvas
 • Maksājiet mazāk komisijas par ilgtermiņa klientiem

Īrētājam:

 • Efektīva meklēšana un atsauksmes
 • Integrēti sadarbības rīki
 • Taisnīgi rēķini

2. Toptāls

ToptalToptal mājaslapa

Toptal ir ekskluzīvs labāko ārštata programmatūras izstrādātāju, dizaineru, finanšu ekspertu un produktu menedžeru tīkls pasaulē. Labākie uzņēmumi pieņem darbā Toptal ārštata darbiniekus kā ideālu variantu daudziem nozīmīgiem projektiem.

Jūs vienkārši varat doties uz viņu vietni un noklikšķināt uz “Nomāt izcilākos talantus” un pierakstīties ar savu informāciju. Pievienojot savas prasmes un pakalpojumus, Toptal komanda pārskata jūsu darba profilu un pēc tam piesaista jūs labākajiem kandidātiem. Pēc pārskatīšanas varat sākt darbu.

Kā Toptal pelna naudu?

Toptal pelna naudu, iekasējot maksu no tiem, kas vēlas iesaistīt ārštata darbiniekus. Paši ārštata darbinieki par pakalpojumu neko nemaksā. Jūsu iekasētā summa ir precīza tā, ko jūs saņemsit (iespējams, mazāka maksa par bankas pārskaitījumu).

Klienti maksā stundas likmi, kas ir aptuveni divreiz lielāka, nekā pieprasa ārštata darbinieki. Tas var beigties ar diezgan stingriem rēķiniem atkarībā no iesaistītajām maksām. Piemēram, ja ārštata darbinieki prasa 20 USD stundā, īrniekiem jāmaksā 40 USD stundā.

Toptal priekšrocības, nevis Fiverr

Brīvmāksliniekam:

 • Pielāgota darba profilēšana
 • Vienkārša lietotāja saskarne
 • Darbs globālai auditorijai

Īrētājam:

 • Ierobežots prasmju kopums
 • Parasti ārštata darbinieki, kas maksā dārgāk

3. Freelancer.com

Freelancer.comFreelancer.com mājas lapa

Freelancer.com ir vietņu tirgotāju vietne, kas miljoniem uzņēmumu palīdz atrast ārštata darbiniekus. Ja vēlaties kvalitatīvu darbu saprātīgā budžeta ietvaros (gan pircējiem, gan pārdevējiem), tad Freelancer.com ir paredzēts jums.

Ko piedāvā Freelancer.com?

Vietne piedāvā plašu darba iespēju klāstu, piemēram, projektu izstrādi līdz tīmekļa noformēšanai un daudz ko citu. Ārštata darbinieki, sāciet darbu, izveidojot savus profilus. Uzskaitiet savas prasmes un zināšanas un dalieties pieredzē ar plašu sabiedrību. Pēc tam atrodiet darbu, kas vislabāk atbilst jūsu prasmēm un zināšanām. Uzrakstiet labāko cenu, saņemiet balvu un nopelniet.

Freelancer.com priekšrocības, nevis Fiverr

Brīvmāksliniekam:

 • Pieejami neskaitāmi projekti
 • Mijiedarbība ar klientiem reāllaikā
 • Lēts abonēšanas plāns

Īrētājam:

 • Atsaucīgs tehnoloģiju atbalsts
 • Viegla mijiedarbība ar ārštata darbiniekiem

4. PeoplePerHour

PeopleperhourVietne PeoplePerHour

PeoplePerHour ir vēl viens tīmekļa ārštata darba tirgus, kas biznesa vajadzības saskaņo ar talantiem. Tā ir ideāla platforma maziem uzņēmumiem un privātpersonām. Lai gan platforma dod jums globālu talantu kopumu uz vietas, tā arī palīdz jums noteikt vietējo talantu prioritāti atbilstoši jūsu specifikācijām.

Kā darbojas PeoplePerHour?

Šī platforma nodrošina arī budžeta elastīgumu, ļaujot iestatīt fiksētu cenu vai maksas par stundu likmi, pielāgojot to jūsu vēlmēm un vajadzībām.

PeoplePerHour, nevis Fiverr priekšrocības

Brīvmāksliniekam:

 • Drošas norēķinu metodes
 • Viegla mijiedarbība ar klientiem
 • Koplietot failus un dokumentus

Īrētājam:

 • Viegli atrast talantu
 • Daudzi kvalificēti kandidāti
 • Viegli lietojams interfeiss

5. Guru.com

Guru.comGuru.com mājas lapa

Guru.com ir ārštata darbinieku un darba devēju platforma sadarbības projektiem. Globālā mērogā darba devējam var būt pieejams plašs portfelis no plaša kandidātu loka. To visu var izdarīt, izmantojot vienkāršu informācijas paneli un tīru saskarni, padarot to vieglāku gan ārštata darbiniekiem, gan darba devējiem.

Ko piedāvā Guru.com?

Guru piedāvā darbus no programmēšanas & attīstība līdz rakstīšanai & tulkošanas pakalpojumi. Tās darba joma piedāvā arī daudz dažādu prasmju kopumu no juridiskajiem pakalpojumiem līdz inženierzinātnēm un arhitektūrai. Vienkārši pievienojieties bez maksas, ievietojiet darbus un sāciet saņemt cenas.

Guru.com priekšrocības, nevis Fiverr

Brīvmāksliniekam:

 • Laba atbalsta komanda
 • Vienkārša norēķinu sistēma

Īrētājam:

 • Globālā talantu grupa
 • Vienkārša lietotāja saskarne
 • Izvēlieties no vairākiem maksājuma veidiem

Kāpēc izmantot tādus darba portālus kā Fiverr?

Šis ir jautājums, ko man uzdeva daudzi, gan ārštata darbinieki, gan uzņēmumi. Katra motivācija var būt atšķirīga, taču ir pārliecinoši iemesli izvēlēties tādus darba portālus kā Fiverr vai kādu no iepriekš uzskaitītajiem Fiverr konkurentiem.

Darba meklētājiem tikai tāpēc, ka šī ir žiglo ekonomika, nenozīmē, ka tas ir pārdevēja tirgus. Atcerieties, ka jūs konkurējat ar pārējiem darba meklētājiem arī koncertu ekonomikā.

Jums arī jāapsver, vai jums būs laiks arī pašiem lūgt klientus. Ja jūs tikko sākat ārštata darbu, iespējams, jūs pat nezināt, kur atrast nākamo darbu! (Ja jums nepieciešama palīdzība, mēs esam uzskaitījuši 10 vietas, kur varat atrast likumīgus darbus tiešsaistē.) Lai arī pieredzējuši ārštata darbinieki bieži vien var izdzīvot paši, sākumā tas nav tik vienkārši..

Uzņēmumiem tas galvenokārt attiecas uz naudas jēgu. Apkārt šodien ir tik daudz mazu uzņēmumu, kas strādā ar kurpju virves budžetu. Lielākā problēma parasti ir izliektā algas aprēķināšana, tāpēc koncentrējieties uz savu pamatdarbību un uzticiet ārpakalpojumus citiem tīmekļa izstrādes darbiem vai atbalstiet darba vietas.

Tas var palīdzēt jums atrisināt problēmas, tajā pašā laikā vieglāk pārvaldot apakšējo līniju.

Fiverra alternatīvas – nobeiguma domas

GIG ekonomika sniedz iespēju, bet tā nav rožu gulta. Ārštata darbinieki galvenokārt cīnās kalnā, pat ja viņi ir gatavi piedāvāt izcilus pakalpojumus par saprātīgām cenām. Lielākā pircēju un pārdevēju problēma ir uzticēšanās – un tieši tur ienāk tādas vietnes kā Fiverr.

Darbojoties kā starpnieks, darba platformas palīdz uzkurināt koncertu ekonomiku, nodrošinot, ka ārštata darbiniekiem tiek maksāts, vienlaikus nodrošinot strīdu ceļu uzņēmumiem. Tomēr tas viss bieži vien ir par cenu – dažreiz pat ļoti stāvu.

Mans padoms ārštata darbiniekiem ir smagi strādāt pie sava koncerta, taču mēģiniet izveidot savu portfeļa vietni. Padomājiet par to kā nākotnes plānošanu. Mācieties no vietnēm, piemēram, Fiverr, un izmantojiet savu pieredzi, strādājot ar tur esošajiem klientiem, lai turpmāk pārvaldītu paši.

Uzņēmumiem darba platformas lielākoties ir droši lietojamas, taču pieredzējuši ārštata darbinieki bieži kautrējas, jo šīs platformas maksā. Ņemiet vērā šo faktu, tāpēc, ja jūs meklējat īstu ekspertu, neatkarīgi darbuzņēmēji varētu būt jūsu problēmas atslēga.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map