Pritja më e mirë në internet për faqet e internetit të biznesit të vogël deri në mes

Përditësimi: pricesmimet dhe karakteristikat e hostimit të kontrolluara për ndryshimet e vitit të ri; Netmoly dhe WebHostFace u hoq nga lista jonë.


Nisja e një uebfaqeje të re biznesi nuk është ndonjë çështje e vogël – ka shumë pjesë lëvizëse që hyjnë në të.

Një nga vendimet e mëdha të biznesit që duhet të bëni është zgjedhja e një hosti të duhur në internet për të pritur faqen tuaj të internetit. Me kaq shumë shërbime pritëse në dispozicion në internet, mund të jetë e vështirë të zgjedhësh një.

Kjo është arsyeja pse ne kemi përpiluar një listë me 10 ofruesit e pritjes që ne mendojmë se janë më të mirët për bizneset e vogla dhe të mesme.

Ne gjithashtu do të shikojmë në detaje të tjera, të tilla si ato që e bëjnë një host të mirë për bizneset e vogla dhe opsionet e përdoruesve në treg, në pjesën e fundit të kësaj faqe.

Zgjedhje në ofruesit e pritjes së biznesit

Llojet e Web Hosting të Biznesit

Para se të shkoni në zgjedhjen e një ofruesi pritës për faqen tuaj të internetit, duhet të dini llojet e ndryshme të shërbimeve të pritjes në dispozicion dhe mënyrën e funksionimit të tyre.

Në përgjithësi, ekzistojnë katër lloje të shërbimeve të pritjes për të cilat mund të shkoni për: mbajtje të përbashkët, pritje të dedikuar, cloud dhe pritje të paketuar. Të katër kanë avantazhet dhe disavantazhet e tyre, dhe zgjedhja e cila më e mirë varet nga madhësia dhe natyra e biznesit tuaj.

Shared
kushtoj
re
Bundle
E përballueshme dhe e lehtë për tu mirëmbajtur; zgjidhjet më të njohura të pritjes në tregun e sotëm.Zgjidhje shumë e sigurt dhe e fuqishme pritëse.Një hibrid që qëndron në mes të pritjes së përbashkët dhe të përkushtuar – shumë i shkallëzuar, paguaj burimet që ju nevojiten.Zgjidhje gjithëpërfshirëse në internet, e mbështetur zakonisht nga serverë cloud.
Disavantazhet kryesore – Kufizimet në burimet e serverit dhe veçoritë e kufizuara të sigurisë së faqes.të shtrenjta; kërkojnë aftësi teknike të përparuara për të vendosur dhe menaxhuar.Kërkojnë aftësi të përparuara teknike për të vendosur dhe menaxhuar.të shtrenjta; vështirë për tu larguar nga.
Pricemimi fillestar 0,99 $ / muaj – $ 10 / muaj$ 80 – $ 600 / muaj20 $ – 300 dollarë / muaj10 $ – 90 $ / muaj
Ideale për fillestarët, blogerët individualë dhe bizneset e vogla.Ideale për ndërmarrjet dhe faqet e internetit që kërkojnë shumë personalizim të serverëve.Rritja e faqeve në internet që kanë nevojë për burime për të rritur.Bizneset e vogla dhe të mesme, dyqanet në internet, faqet e internetit të e-commerce.
 • Hostinger
 • Pritja për lëvizje
 • SiteGround
 • A2 Hosting
 • Pritja për lëvizje
 • InterServer
 • Oqeani Dixhital
 • Cloud HostGator
 • Shopify
 • Weebly
 • Wix

1- Pritja e përbashkët për bizneset

Një plan i përbashkët pritës do të presë shumë faqe interneti në të njëjtin server. Këto shpesh kanë kufizime në serverin tuaj si hapësira e ruajtjes, gjerësia e bandës, domenet dhe elementët e tjerë të një faqe në internet. Ata që kanë një buxhet të kufizuar duhet të shkojnë me një pritje të përbashkët, pasi është alternativa më e lirë dhe më e popullarizuara në mesin e tre.

 • Përparësitë: E përballueshme, e lehtë për tu mirëmbajtur, miqësore me të reja.
 • disavantazhet: Burime të kufizuara të serverit, kufizime në sigurinë e sitit.

2- Pritja e përkushtuar për bizneset

Hosting i përkushtuar ju jep pajisjen tuaj kompjuterike të veçantë për të pritur faqen tuaj të internetit. Kjo do të sigurojë që burimet e serverit tuaj nuk do të ndahen nga të tjerët. Ata që presin një trafik të madh duhet të shkojnë për një plan të dedikuar për pritjen pasi një marrëveshje pritëse për një fund të ulët janë zakonisht të paaftë për trajtimin e ngarkesave të mëdha të trafikut. Dobësia e vetme është se mund të jetë e kushtueshme të përdorni plane të dedikuara për pritje.

 • Përparësitë: Shumë i siguruar (ju jeni përdoruesi i vetëm i serverit), aftësia për të trajtuar një trafik të madh.
 • disavantazhet: I shtrenjtë, kërkon më shumë kohë dhe njohuri teknike për të menaxhuar.

3- Rezervimi në re për bizneset

Një teknologji mjaft e kohëve të fundit, pritja në re është një hibrid që qëndron midis një pritjeje të përbashkët dhe të përkushtuar. Duke shpërndarë ngarkesën fizike për shumë faqe në internet në një numër kompjuterësh fizikë, faqja juaj e internetit do të ketë akoma burimet e veta të serverit pa pasur nevojë për pajisje të veçantë. Ndërsa nuk siguron pajisje specifike për sitin e faqes, ai ju jep mundësinë të shkallëzoni përmes cloud në një masë të caktuar.

 • Përparësitë: Shkallë sipas nevojës – paguani vetëm për burimet që përdorni.
 • disavantazhet: Kërkoni më shumë kohë dhe njohuri teknike për të menaxhuar.

4 – Hosting me Pako për Bizneset

Ndërtuesit e faqeve në internet kanë fituar popullaritet gjatë viteve të fundit dhe kompanitë si Wix dhe Shopify sot kanë një bazë masive të klientëve. Vetëm Wix tani ka mbi 100 milion përdorues, shumë prej tyre në segmentin e biznesit të vogël. Paketat e tyre të tëra-në-një të cilat kërkojnë klientë kanë pak ose aspak aftësi teknike kanë ndryshuar rrënjësisht lojën e mbajtjes në internet dhe e hapën atë për një segment krejtësisht të ri të klientëve..

 • Përparësitë: Zgjidhje gjithëpërfshirëse në internet që kërkon pak ose aspak aftësi teknike edhe për përdorim në tregti elektronike
 • disavantazhet: Mund të kushtojë shtrenjtë dhe shpesh janë të pronarit dhe të vështirë për tu larguar nga ajo

Shërbimet e vlerësimit më të lartë të biznesit 2020

1. Pritja për lëvizje

Planet e Ndarjes së Ndarjes së Ndarjes InMotion fillojnë me 3,99 $ / muaj (kliko për të vizituar).

Një nga ndërmarrjet më të njohura të pritjes përreth, InMotion Hosting ka ofruar një pritje cilësore në internet për 15 vitet e fundit. Mund të presësh performancë të fortë të serverit dhe shërbim të fortë të klientit prej tyre, së bashku me një mori shërbimesh pritëse siç janë programe të përbashkëta, VPS, të dedikuara dhe shitës të shitësit.

Pse është InMotion zgjedhja jonë e pritjes së biznesit # 1?

Shtë e vështirë të zgjedhësh një host të përsosur në internet pasi faqet e internetit të ndryshme kanë nevoja të ndryshme. Kjo tha, megjithatë, nëse do të zgjidhnim kompaninë më të mirë të mbajtjes në internet për bizneset, InMotion Hosting është padyshim rekomandimi ynë kryesor.

Pritësi i faqes në internet kontrollon të gjitha kutitë për një uebfaqe biznesi: kohën e shkëlqyeshme të serverit dhe shpejtësinë, mjedisin miqësor ndaj biznesit (të tilla si SSL të instaluar automatikisht dhe rezervimin ditor), transferimin falas të faqes në internet për klientët për herë të parë, plus një zgjedhje të lokacioneve të serverëve në Bregu Lindor dhe Perëndimor i SHBA.

Ne gjithashtu nuk mund të anashkalojmë faktin se InMotion ka një nga periudhat më të gjata të provës për rimbursim të plotë në industri. Nëse nuk jeni të kënaqur me InMotion gjatë 90 ditëve të para të pajtimit tuaj, mund të anuloni llogarinë tuaj dhe të kërkoni një rimbursim të plotë.

Rekomanduar për…

Bizneset e vogla / të mesme me bazë në SH.B.A., pronarë të bizneseve me shumë faqe interneti.

Mirat e Hosting InMotion

 • Performanca e ngurtë e pritjes: Uptime > 99.95%, TTFB < 450ms
 • Mbështetje chat live Topnotch; Vlerësim BBB A +
 • SSL i përbashkët me një klik (SSL Auto)
 • Rezervim ditor i automatizuar i faqes
 • Zgjedhja e vendndodhjeve të serverëve në SHBA Bregun Lindor dhe Perëndimin
 • Ruajtje e plotë e SSD; Qasja në SSH dhe SFTP
 • Opsione për të rinovuar – VPS dhe host i dedikuar
 • Garanci e kthimit të parave 90 ditë (industria # 1)

Cons

 • Serveri i vendosur vetëm në Shtetet e Bashkuara
 • Rritja e çmimit të strehimit pas afatit të parë

Planet e mbajtjes së biznesit në lëvizje

 • Nisja – 7,99 $ / muaj 3,99 $ / muaj *
 • Fuqia – 9,99 $ / muaj 5,99 $ / muaj *
 • Pro – 15,99 / muajsh 13,99 $ / muaj *

* Pricemimi pas zbritjes ekskluzive të BuildThis.io (Kurseni deri në 50%)

2. Hostinger

Duke filluar me 0,99 dollarë / muaj, Hostinger ka marrëveshjet më të lira të përbashkëta të pritjes në treg (klikoni për të vizituar)

Themeluar në vitin 2004 në Lituani, Hostinger tani ka më shumë se 29 milion faqe interneti nga zyra që janë përhapur në 39 vende.

Kompania ofron një numër shërbimesh gjithëpërfshirëse të pritjes, duke filluar nga planet themelore të përbashkët të pritjes deri tek infrastruktura e përparuar e cloud VPS. Pjesa më e mirë në lidhje me Hostinger është çmimi i tyre – pritja e tyre e përbashkët fillon aq e ulët sa 0.99 $ / muaj – e përkryer për pronarët e bizneseve që sapo fillojnë dhe kërkojnë një pritje të lirë.

Për bizneset e krijuara, Plani i Biznesit Hostinger përfshin një numër karakteristikash të dizajnuara për uebfaqen e biznesit – përfshirë certifikatën SSL të jetës, emrin e domain falas, mbrojtjen e integruar në Cloudflare, rezervimet ditore të faqes në internet dhe një ekip mbështetës të dedikuar 24/7.

Rekomanduar për…

Bizneset e vogla / të mesme që synojnë vizitorët në të gjithë botën, pronarët e bizneseve që kërkojnë një uebfaqe të thjeshtë “fluturimi”.

Karakteristikat kryesore Ofertat e hostinger

 • Kohëzgjatja e shkëlqyeshme e serverit – 99.9% më lart
 • Koha e shpejtë e ngarkesës së serverit < 440ms
 • Ofroni kopje rezervë javore dhe ditore
 • Curl dhe Curl SSL në dispozicion
 • LiteSpeed ​​Cache
 • Certifikatë falas SSL
 • Emri i domain falas
 • Pritja më e lirë e përbashkët fillon me 0,99 $ / muaj
 • Opsioni për të azhurnuar në pritjen e cloud dhe VPS

Cons

 • Disa tipare të biznesit nuk janë të disponueshme për Single Plan (0,99 $ / muaj)
 • Rritja e çmimit të strehimit pas afatit të parë

Ingermimet Hostinger

 • Hosting i përbashkët – 9,99 $ / muaj 0,99 $ / muaj
 • Pritja e përbashkët e primit – 10.99 $ / muaj 2.89 $ / muaj
 • Pritja e përbashkët e biznesit – 15,99 $ / muaj 3,99 $ / muaj

3. GreenGeeks

Pritja ekologjike-GreenGeeks fillon me 2,95 $ / muaj (kliko për të vizituar).

GreenGeeks ka të gjitha tiparet thelbësore të pritjes që ju nevojiten për një biznes. Ato ofrojnë shpejtësi të shkëlqyera të serverit, një mjedis të sigurt për strehimin, një ndërtues të faqes në internet, dhe ata ofrojnë regjistrime falas të domenit dhe migrime në sit.

Ajo që e bën GreenGeeks unike, megjithatë, është fakti se ata janë ekspertët kryesorë në ofrimin e shërbimeve pritëse miqësore me mjedisin ose Green Web Hosting. Nëse miqësia me eko është pjesë e markës tuaj, atëherë GreenGeeks është padyshim një zgjedhje e përshtatshme për biznesin tuaj.

Karakteristikat kryesore që ofron GreenGeeks

 • Shpejtësi e shkëlqyeshme e serverit < 300ms
 • Ofroni kopje rezervë të të dhënave për natën
 • Zgjedhja e lokacioneve të serverëve në SH.B.A. dhe BE
 • Biseda live dhe mbështetja telefonike në dispozicion
 • Mirëmbajtja në internet e gjelbër me certifikatën e lëshuar nga EPA dhe BEF

Cons

 • Jo për faqet e internetit aziatike / oqeanike – nuk ka server të vendosur në këto rajone.
 • Rritja e çmimit të strehimit pas afatit të parë

Gmimet GreenGeeks

 • Lite – 9,95 $ / muaj 2,95 $ / muaj
 • Pro – 14,95 $ / muaj 5,95 $ / muaj
 • Premium – 24,95 $ 11,95 $ / muaj

4. Blerje

Jo pritja juaj e zakonshme e biznesit – Platforma e Shopify eCommerce ju lejon të shisni në mediat sociale, vendet e tregut dhe kanalet e tjera të shitjeve (klikoni për të vizituar).

Selia me seli kanadeze Shopify vetë është një platformë e plotë eCommerce dhe ka qenë në biznes që nga viti 2004. Ai ofron një pritje në internet, mjete të shpejta për ndërtimin e faqeve, si dhe mbështetje të gjerë për tregtinë e klientëve.

Në mesin e krijuesve të uebfaqeve, çmimi i tyre është pak në anën e lartë dhe ata gjithashtu marrin një pjesë të shitjeve që ju bëni – nëse përdorni sistemet e tyre të pagesave apo jo.

Mësoni më shumë në detaje tonë Shqyrtim Shopify.

Rekomanduar për…

Bizneset me madhësi të mesme që shesin produkte fizike në internet, biznes të madh në tregti elektronike, pronarë të bizneseve që dërgojnë transportin.

Karakteristikat kryesore në Shopify

 • Shumë e thjeshtë për të krijuar një faqe në internet
 • Mjete të forta mbështetjeje për tregtinë elektronike
 • Faqet e përgjegjshme të celularit
 • Mbështetje e shumëfishtë e kanalit të shitjeve
 • Produkte të pakufizuara edhe në planin e nivelit më të ulët
 • Ka sistemin e vet POS

Cons

 • Më e shtrenjtë se shumica e ndërtuesve të faqeve të internetit
 • Ulje e përqindjes nga të gjitha shitjet për pagesa në internet
 • Vështirë për eksportimin e faqeve të internetit

Ifymimi i Shopify

 • Shopify Lite – 9 dollarë në muaj
 • Shopify themelore – 29 dollarë në muaj
 • Shopify – 79 $ / muaj
 • Shopify i Avancuar – 299 $ / muaj
 • Shopify Plus – për klientët e ndërmarrjeve

5. SiteGround

SiteGround ofron një gamë të gjerë shërbimesh pritëse – WordPress të përbashkëta, të menaxhuar, VPS dhe cloud (klikoni për të vizituar).

E themeluar në vitin 2004, Siteground ka pritur më shumë se 1.000.000 fusha me 10 vjet përvojë. Ndërsa ata ofrojnë shfaqje të qëndrueshme të hostimit, SiteGounds shkëlqen përsa i përket tipareve inovative të serverit dhe mbështetjes së tyre të drejtpërdrejtë të bisedave të drejtpërdrejta. Prmimet janë pak në anën e lartë, por ato ofrojnë një larmi shërbimesh pritëse të tilla si programe të përbashkëta, VPS, të dedikuara dhe cloud..

Kjo faqe që po lexoni është pritur në SiteGround, lexoni këtu përmbledhjen tonë.

Karakteristikat kryesore të hostimit të biznesit në SiteGround

 • Performancë jashtëzakonisht e besueshme e serverit me 100% uptime shumicën e kohës
 • Mbështetje e konsumatorit me dorë – me dorë – vlerësuarat kryesore nga shumë përdorues ekzistues.
 • Zgjedhjet e lokacioneve të serverëve në tre kontinente: Shtetet e Bashkuara, Evropë (3 vende) dhe Azi.
 • Rezervime falas ditore të automjeteve
 • Kriptim falas SSL (Le të Encrypt dhe Karta e Wild Le të Encrypt SSL)
 • Vendndodhjet e serverëve në tre kontinente – Amerikën e Veriut, Azinë dhe Evropën.
 • Të rregulluar mirë për CMS të njohura siç janë WordPress dhe Joomla (Built-in Cacher, NGINX, HTTP / 2, depo SSD, etj)

Cons

 • I shtrenjtë në planin afatgjatë – jumpmimi i madh pas afatit të parë

Gmimet Pritëse të SiteGround

 • StartUp – 11,95 $ / muaj 3,95 $ / muaj
 • GrowBig – 19,95 $ / muaj 5,95 $ / muaj
 • GoGeek – 34,95 $ / muaj 11,95 $ / muaj

6. A2 Hosting

Faqja e internetit e A2 Hosting (klikoni për të vizituar).

A2 njihet gjerësisht për sigurimin e shpejtësisë më të mirë në serverat e tyre. Kompania e pritjes me bazë në Michigan përdor një larmi të gjerë karakteristikash si ruajtjen e SSD, Railgun Optimizer dhe caching të paravendosur të serverave për të përmirësuar shpejtësinë e ngarkimit për përdoruesit e saj.

Aktualisht, ata janë ofruesit e pritjes më të shpejtë të përbashkët në industri dhe ofron shërbime të mbajtjes së faqeve në internet, si p.sh. të përbashkëta, VPS, cloud, të dedikuara dhe shitës të shitësit.

Karakteristikat kryesore që ofron A2 Hosting

 • Performanca e ngurtë e serverit – 99.98% në kohë dhe TTFB < 550ms
 • Optimizuar mirë për shpejtësinë me burimet e garantuara të serverit dhe CDN të parafiguruar
 • Zgjedhja e 4 lokacioneve të serverëve (2 në SH.B.A., 1 në BE dhe 1 në Azi)
 • Le të Encrypt SSL Support: SSL instaluar automatikisht çdo herë që përdoruesi shton një nëndomen
 • Krijimi i kopjeve rezervë dhe serveri zbrapsin rezervat
 • Biseda live dhe mbështetja telefonike në dispozicion

Cons

 • Rritja e çmimit të strehimit pas afatit të parë

2mimi i hostimit A2

 • Lite – 7,99 $ / muaj 3,92 $ / muaj
 • Swift – 9,99 $ / muaj 4,90 $ / muaj
 • Turbo – 18,99 $ / muaj 9,31 $ / muaj

7. InterServer

Faqja kryesore e Interserver (kliko për të vizituar).

Për mbi 17 vjet, InterServer ka qenë gjithmonë zgjedhja për bizneset që duan një zgjidhje miqësore me buxhetin për shërbimet e mbajtjes së faqes në internet. Pavarësisht se është një kompani e orientuar nga buxheti, InterServer krenohet me shfaqje të shkëlqyera të serverëve në të gjitha planet e saj të hostimit, i cili përfshin, VPS të përbashkët dhe host të dedikuar.

Për më tepër, ato gjithashtu ofrojnë një numër karakteristikash që janë të dobishme për bizneset, siç janë mbështetja cilësore e klientëve në shtëpi, aftësia për të rregulluar planin e tyre të hostimit VPS dhe migrimet falas në sit.

Karakteristikat kryesore që ofron InterServer

 • Koha e pritjes mbi 99.97%
 • Pritja më e shpejtë e buxhetit me TTFB nën 220ms
 • Uptime të mbështetura nga SLA
 • 100% klient në shtëpi mbështet
 • Ofroni kopje rezervë javore
 • Garancia e bllokimit të çmimeve – çmimi i pritjes nuk rritet pas afatit të parë

Cons

 • Serveri i vendosur vetëm në Shtetet e Bashkuara
 • Vetëm rezervë javore

Smimi InterServer

 • Pritja e përbashkët – 4 dollarë në muaj
 • Pritja e VPS fillon me 6 $ / muaj
 • Pritja e përkushtuar fillon me 70 $ / muaj

8. Reja e hostuesit

Hostgator Cloud Hosting (kliko për të vizituar)

Bazuar në Houston, Texas, Hostgator synon të jetë zgjidhja gjithëpërfshirëse e pritjes për bizneset e mesme të vogla dhe të mesme. Përveç ofrimit të planeve të njohura të pritjes si programe të përbashkëta, VPS, cloud dhe host të dedikuar, ato gjithashtu kanë plane të përqendruara në biznes që vijnë me një ndërtues të lehtë për t’u përdorur në internet, heqjen e malware dhe aftësinë për të shkallëzuar me pak -një kohë joproduktive.

Karakteristikat kryesore që ofron Hostgator

 • Performanca e ngurtë e pritjes – mbi 99,99% dhe TTFB rreth 420ms
 • Fleksibiliteti për të shkallëzuar burimet e serverit pa kohëzgjatje
 • Përditësimet automatike dhe heqja e malware
 • Migrim falas në faqe për anëtarët e rinj
 • Opsioni për të azhurnuar në VPS dhe host të dedikuar

Cons

 • Koha e gjatë e pritjes për mbështetjen e bisedës live
 • Disa ndërprerje të mëdha pritëse të raportuara në të kaluarën
 • Rritja e çmimit të strehimit pas afatit të parë
 • Pa kopje rezervë falas – Shërbimi rezervë i hostgator kushton shtesë $ 2 / muaj.

Gmimet e Cloud Hostgator

 • Re reshëse – 4,95 $ / muaj
 • Re për fëmijë – $ 6.57 / muaj
 • Reja e biznesit – 9,95 $ / muaj

Si të zgjidhni një mbajtje të mirë të biznesit në internet?

Njohja me llojet e ndryshme të mbajtjes së faqes në internet duhet t’ju japë një ide më të mirë të nevojave të faqeve të internetit të pritjes. Sidoqoftë, zgjedhja e host-it të duhur për biznesin tuaj kërkon më shumë konsideratë.

Këtu janë faktorët e rëndësishëm për t’u marrë parasysh.

Performanca e serverit: Besueshmëria e hostit & shpejtësi

Një themelor themelor për një host të uebit është të ketë besueshmëri të mirë të serverit. Shtë e rëndësishme që faqja e internetit e biznesit tuaj të ketë vazhdimisht një server dhe rrjet të shpejtë dhe të qëndrueshëm.

Nëse faqja juaj në internet zvogëlohet edhe për një minutë, ju mund të humbni shumë klientë dhe shitje të mundshme për biznesin tuaj.

Ekzistojnë disa cilësi që duhet të kontrolloni kur shikoni performancën e serverit. Dy kryesore janë Byte-herë-e parë (TTFB) dhe shpejtësia. Një server i shpejtë është i nevojshëm nëse doni të ofroni përvojën më të mirë të përdoruesit për vizitorët tuaj dhe të përmirësoni renditjen tuaj të përgjithshme në motorët e kërkimit.

Ne filluam HostScore.net në Shtator 2019. Sistemi ynë gjurmon shpejtësinë e pritjes nga 10 vende. Kjo imazh tregon kohën e përgjigjes 30 ditësh për shërbimin e pritjes së përbashkët të GreenGeeks (shiko ketu).

Një tjetër cilësi kryesore për të kontrolluar është koha e tyre. Tarifat e Uptime janë një tregues i mirë se sa i besueshëm është një server në mbajtjen në internet të faqes suaj. Në përgjithësi, një normë kohëzgjatjeje 99.95% konsiderohet minimale në ditët e sotme dhe rekomandohet të shmangni të gjitha hostet në internet që ofrojnë më pak se kaq.

Ndihma për klientët

Drejtimi i një faqe në internet është punë e vështirë dhe mosmarrëveshjet do të përballeni me disa probleme gjatë rrugës. Kur kjo të ndodhë, do të duhet t’i riktheheni ndihmës së klientit për t’ju ndihmuar.

Një kompani web hosting me mbështetje të madhe të klientit duhet të ketë kohë të shpejtë përgjigje kur bëhet fjalë për trajtimin e pyetjeve të klientëve. Ata gjithashtu duhet të kenë në dispozicion një numër ekspertësh teknikë për të trajtuar çdo problem apo situatë me të cilën mund të përballet një klient.

Pasja e një kanali të shumëfishtë mbështetës është gjithashtu një shenjë e mirë për një mbështetje gjithëpërfshirëse të klientit. Sigurohuni që të kontrolloni nëse hosti i uebit ofron kontakt përmes bisedës live, Skype, email dhe thirrje telefonike.

siguri

Siguria duhet të jetë një shqetësim kryesor për shumicën e bizneseve, veçanërisht për ato që drejtojnë një faqe në internet për tregti elektronike. Shumica e hosteve me reputacion në uebfaqe janë në përputhje me PCI / DSS, kanë qasje sFTP dhe mbrojtje kundër Sulmet DDoS.

Karakteristikat e tjera të sigurisë që janë mjaft të mira përfshijnë: Skanimi automatik i malware, mjetet e monitorimit të integruar të rrjetit, firewall-et dhe mbështetja e ekspertit të sigurisë në shtëpi.

Opsioni për të azhurnuar

Bizneset rriten – kështu duhet të presë faqja e internetit e biznesit tuaj.

Kur filloni për herë të parë faqen tuaj të internetit, përdorimi i një plani të përbashkët të pritjes – opsioni më i popullarizuar i pritjes – është zakonisht më shumë se sa duhet. Sapo rritet trafiku i faqes suaj të internetit, kufizimet siç janë lidhja e bazës së të dhënave, inode / vizitorët unikë, etj., Padyshim që do ta mbajnë faqen tuaj të internetit nga rritja.

Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të zgjidhni një kompani pritëse që ofron një mundësi për të azhurnuar serverin tuaj sipas nevojës. Një host i mirë në internet do t’ju ​​lejojë fleksibilitetin për të azhurnuar nga një plan i përbashkët i pritjes në një VPS ose madje edhe një plan i dedikuar i hostimit kur është e nevojshme.

Fakt interesant – Ndërsa shumë hipotezë në lidhje me pritjen e cloud dhe shërbimet e bashkuara në ditët e sotme, tregu i përbashkët i pritjes nuk ka ndryshuar shumë (grafiku tregon të dhënat nga Gusht 2018 – Qershor 2019) bazuar në studimin e Hrank. Pritja e përbashkët është akoma opsioni më i mirë për bizneset dhe blogerët që sapo fillojnë.

Ofrimi i vendndodhjeve të qendrave të shumëfishta

Një kompani pritëse me qendra të shumta të të dhënave do t’ju japë mundësinë të zgjidhni një vendndodhje serveri që është më afër audiencës / klientëve tuaj të synuar.

Pse është e rëndësishme të zgjidhni qendrën e duhur të të dhënave?

Sepse sa më afër janë serverët tuaj me audiencën / klientët tuaj, aq më shpejt ngarkon faqja juaj e internetit pasi distanca midis serverit dhe uebfaqes është fizikisht më afër. Kjo është arsyeja pse një host në internet me qendra të shumta të të dhënave të ngritura në të gjithë globin është një zgjedhje më e mirë.

Rezervime faqesh

Rikthimi rezervë është një domosdoshmëri për çdo uebfaqe biznesi. Nëse faqja juaj e internetit rrëzon ose humbet të dhëna të rëndësishme për shkak të kodifikimit të keq ose më keq, sulmohet nga hakerat, nuk keni fat nëse nuk keni një kopje rezervë për t’u kthyer te!

Rezervat e faqeve janë të rëndësishme nëse dëshironi të riktheni faqen tuaj te internetit në gjendjen e saj të fundit të mirë, në rast se ndonjë gjë nuk shkon mirë. Do të thotë që një host në internet që ofron disa nga format e shërbimit rezervë të faqeve është padyshim një zgjedhje e mirë.

Karakteristikat thelbësore të serverëve për bizneset

Jo vetëm që Shopify (provë falas 14-ditore) mbështet mbi 100 porta pagese, platforma gjithashtu ndihmon në mbajtjen e informacionit të pagesave të klientit dhe të dhënave të biznesit (në përputhje me PCI dhe mbështet arka 3D Secure). Kjo lejon përdoruesit e Shopify të shqetësohen më pak dhe të përqëndrohen në rritjen e biznesit të tyre.

Së fundmi, një host i mirë në internet duhet të ofrojë një numër karakteristikash thelbësore të serverit që janë të dobishme (dhe të nevojshme) për një faqe interneti biznesi.

Karakteristika të tilla si SSL të vendosura me lehtësi, ndërtuesit e faqeve të përdorimit të lehtë, aftësia për të hyrë në. Hyrje dhe skedarë të tjerë të rëndësishëm, ruajtje SSD, dhe të kesh adresën tuaj të postës elektronike (d.m.th. [email i mbrojtur]) janë tipare që janë të dobishme kur fillimi i një uebfaqe biznesi.

Nëse jeni duke shitur direkt nga faqja e internetit tuaj, ju mund të dëshironi të merrni në konsideratë një host web që ofron veçori specifike të tregtisë elektronike si portat e pagesave, sistemet e arkëtimeve të integruara, aftësinë për të shtuar galeritë e produkteve, etj. Përndryshe, ju mund të dëshironi të shikoni platformat e dyqaneve në internet si Shopify.

Free Web Hosting për Biznes të Vogël?

Ne e dimë që drejtimi i një uebsajti të suksesshëm ka tendencë të kushtueshme, gjë që mund të tundojë që të shkosh për alternativa më të lira si psh duke përdorur një pritje falas në internet.

Këtu është gjëja, mbajtja në internet falas NUK është një ide e mirë.

Ndërsa avantazhi më i madh i përdorimit të hostimit falas është se është falas, ka shumë pengesa të mëdha që vijnë me të. Dhe ne nuk ju rekomandojmë të merrni atë rrezik nëse dëshironi që faqja juaj e internetit të funksionojë mirë.

Disavantazhet e Host Web të Lirë

Disa nga pengesat dhe pengesat kryesore për përdorimin e një pritjeje falas përfshijnë:

 • Nuk ka garanci përsa i përket performancës së serverit.
 • Nuk ka kontroll mbi faqen tuaj – ju nuk mund ta përmirësoni faqen tuaj ose ta optimizoni atë.
 • Faqja juaj mund të zhduket në çdo kohë dhe do të rrezikoni të humbni të gjitha të dhënat tuaja.
 • Do të keni një adresë joprofesionale të domenit
 • Ata kanë siguri shumë të dobët dhe janë të ndjeshëm ndaj malware dhe sulmeve.

Një faqe në internet është një investim dhe ju duhet të përdorni shërbimin më të mirë që mund të përballoni për të. Ju mund të mendoni se përdorimi i një hosti falas në internet do t’ju kursejë para, por në planin afatgjatë, do t’ju kushtojë performancën e faqes suaj të internetit.

Hostinger ka ndarë kosto vetëm 0,99 $ / muaj (kapeni tani!) – pse të rrezikoni faqen tuaj të biznesit në një host falas në internet?

FAQ Web Hosting

&# 11088; Cili web hosting është më i miri për bizneset e vogla?

InMotion Hosting është zgjedhja jonë më e mirë për bizneset e vogla pasi kombinon performancën e shkëlqyer me shumë karakteristika të orientuara nga biznesi.

&# 11088; A është GoDaddy i mirë për biznesin e vogël?

GoDaddy mund të mbajë pjesën më të madhe të tregut, por mund të mos jetë ideal për pritjen e biznesit. Bazuar në studimin tonë, ka kompani të tjera që kanë në dispozicion më të shpejtë dhe më të besueshëm web hosting, të tilla si GreenGeeks, InMotion Hosting ose Hostinger.

&# 11088; Cili është mbajtja më e lirë dhe më e mira në internet?

Më e lirë dhe më e mira nuk do të kalojë shpesh në shumë skenarë, veçanërisht në mbajtjen në internet. Kjo pajisje dhe industria e rëndë infrastrukturore kërkojnë kapital të konsiderueshëm për të ndërtuar dhe operuar. Si i tillë, është e vështirë të ofroni cilësi pritëse të besueshme me çmime të poshtme të çmimeve.

&# 11088; A është GreenGeeks i mirë për biznesin e vogël?

GreenGeeks është një zgjedhje e mirë për bizneset që dëshirojnë të jenë më eko-miqësore. Në fakt, disa biznese kanë mandate mbi gjurmën e karbonit, dhe këto mund të kënaqen duke pritur me GreenGeeks.

&# 11088; Mund të transferoni një host në internet më vete?

Po ti mundesh. Transferimi i një faqe në internet në një host tjetër në internet është një proces i thjeshtë dhe ju mund ta bëni vetë, pa shumë kohë joproduktive. Ja një udhëzues hap pas hapi DIY për ata që dëshirojnë të mësojnë.

Gjithashtu, vini re se shumë kompani pritëse ofrojnë shërbim falas të migrimit në faqen e internetit për klientët e tyre të rinj. Kompanitë (të përmendura në këtë artikull) që ofrojnë shërbim të migracionit falas përfshijnë: A2 Hosting, GreenGeeks, Interserver, dhe InMotion Hosting.

&# 11088; Për çfarë përdoret web hosting?

Web hosting përdoret për të pritur faqet e internetit (ruajtje) dhe shpërndarjen e përmbajtjes në internet (tekste, imazhe, video, etj). Për të zotëruar një uebsajt që funksionon, ju duhet të paktën një host në internet dhe një emër domain.

&# 11088; Farë është pritja në internet dhe llojet e saj?

Shprehja “web hosting” zakonisht i referohet kompanive që marrin me qira serverin, si dhe infrastrukturës dhe shërbimeve të tjera të nevojshme (ndërrues rrjeti, gjeneratorë rezervë të energjisë, shërbim të mirëmbajtjes së serverit, etj), për përdoruesit që duan të presin një faqe në internet..

Në përgjithësi, ekzistojnë katër lloje të shërbimeve të pritjes: një pritje të përbashkët, të dedikuar, VPS / cloud dhe një pritje të paketuar. Të katër llojet kanë avantazhet dhe disavantazhet e tyre, të cilat ne i kemi mbuluar në pjesën e mëparshme të këtij artikulli.

&# 11088; Si mund të pres një faqe interneti biznesi?

Teknikisht, shumica e faqeve të internetit të bizneseve nuk janë shumë të ndryshme nga faqet e internetit standarde, por mund të kërkojnë më shumë besueshmëri në internet për të shmangur kohëzgjatjen nga dëmtimi i reputacionit. Në mënyrë ideale, të presë me një ofrues të shërbimit me reputacion të tillë si SiteGround ose të përdorë një ndërtues të njohur të faqeve në internet si SquareSpace.

&# 11088; Cili është ndryshimi midis web hosting dhe botimit në internet?

Web hosting u referohet kompanive që marrin me qira serverin e tyre për përdoruesit për të pritur në uebfaqet e tyre. Publikimi në internet zakonisht i referohet botimit të përmbajtjes, në formën e teksteve, grafikëve dhe videove, në Internet. Publikimi në internet mund të bëhet në faqen tuaj të internetit (e cila më pas kërkon që të presni një faqe në internet) ose në një platformë të palëve të treta si medium dhe Typepad.

&# 11088; Mund të merrni një pritje falas në internet pa reklama?

Po, 000WebHost dhe AwardSpace ofrojnë shërbime falas për pritjen pa reklama. Plani falas 000WebHost vjen me ruajtje 1 GB dhe transferim të të dhënave mujore 10 GB. AwardSpace ofron 1 GB ruajtje falas dhe transferim të të dhënave mujore 5 GB.

Mbani në mend se pritja falas vjen me rreziqe të ndryshme që mund të shmangni duke regjistruar një pritës në një buxhet në internet (më pak se $ 5.mo).

&# 11088; Cili pritje në internet është më e mira për zhvilluesit?

A2 Hosting dhe Interserver janë dy ofruesit e vetëm të pritjes që mbështesin mjedis të veçantë zhvillimi (Django, NodeJS, Python, etj) në platformën e tyre të përbashkët. Gjithashtu – bazuar në hulumtimin tonë, ato janë jashtëzakonisht të besueshme dhe me çmim të arsyeshëm. Ne ju rekomandojmë shumë zhvilluesve të internetit që t’i kontrollojnë ato.

&# 11088; Keni nevojë për një web hosting për Wix?

Jo. Gjithçka që ju nevojitet për të drejtuar një faqe interneti funksionuese – nga pritja në regjistrimin e domenit dhe SSL e përbashkët, përfshihen në paketën Wix. Ju mund të mësoni më shumë rreth Wix në shqyrtimin tonë Wix dhe këtë tutorial Wix.

&# 11088; Cilat janë platformat e tjera të mbajtjes së faqeve në internet si Weebly ose Squarespace?

Jimdo, Volusion, Webnode, About.me, BigCommerce – këto janë disa “shërbime pritëse të bashkuara” që funksionojnë si Weebly ose Squarespace. Këto platforma ju lejojnë të krijoni një uebfaqe duke përdorur një redaktues të thjeshtë të faqes tërheqëse dhe të presë një faqe në internet me zero njohuri teknike.

&# 11088; Si mund të filloj një biznes shitës të shitësit?

Shumica e kompanive të mbajtura në internet ofrojnë plane të shitësit. Bëni përdorimin e këtyre dhe kombinojeni atë me elementë të tjerë të biznesit, siç janë faturimi dhe marka juaj për të krijuar një biznes shitës biznesi të shitësit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map