Spocket prináša dropshipping na inej úrovni

Ako relatívne nová spoločnosť, Spocket by sa dalo ľahko pomýliť ako ďalší hladný startup, ktorý sa snaží zviditeľniť sa na lukratívnom trhu služieb dropshippingu..


Keď sme sa však mali rozprávať CEO Saba Mohebpour, začalo nás to, že to nie je len ďalšia technologická spoločnosť, ktorá chce urobiť veľkú prestávku. V skutočnosti, Spocket bol na čele revolúcie v spôsobe, akým je zaobchádzané s dropshippingom, a mal úspech, ktorý s tým súvisí..

Náš rozhovor siaha hlboko do pôvodu Spocket a toho, ako sa pripravujú na úspech tým, že stoja v mori služieb dropshippingu, zatiaľ čo sa stále pripravujú.

Domovská stránka služby Spocket

Pôvod púzdra

Zatiaľ čo spoločnosť bola oficiálne založená v roku 2017, myšlienka Spocket bola v dielach generálneho riaditeľa a zakladateľa Saba Mohebpoura počas jeho dní vysokej školy v UBC.

Mohebpour úprimne spomína, ako bolo video z YouTube katalyzátorom, ktorý sa mohol pustiť do sveta programovania.

(Bol som) inšpirovaný videom YouTube zo 17 rokov, ktoré predalo aplikáciu spoločnosti Yahoo, začal som sa učiť programovať a spustil aplikáciu s názvom Vendchat. Aj keď sme to museli vypnúť, veľa som sa naučil prostredníctvom skúseností a voily! Spocket sa narodil.

Ale predtým, ako sa Spocket mohol skutočne vzlietnuť, bolo treba spoznať trh elektronického obchodu a pokúsiť sa preniknúť do tohto odvetvia..

Pre Mohebpoura a tím bolo logickým krokom vytvorenie internetového obchodu, ale čoskoro si uvedomili, že hľadanie dôveryhodných dodávateľov, manuálne objednávanie každého produktu, skladové zásoby: to všetko sa zdalo neuveriteľne nepraktické pre spoločnosť, ktorá sa stále snaží nájsť svoj základ..

Saba Mohebpour, zakladateľka Spocket a tímu.

Počas svojho výskumu si Mohebpour uvedomil, že vedenie zásob bolo pre množstvo maloobchodníkov obrovským problémom. To bola iskra potrebná na založenie základu Spocket: neriskantné riešenie pre elektronický obchod.

Rovnako ako u väčšiny startupov, aj pred tým, ako sa usadili, musel Spocket pred cestou postaviť niekoľko hrboliek, ale jedna konkrétna cestná rana bola úplne mimo ich rúk. Bolo to počas obdobia Program Seattle Techstars, pre ktorú bola spoločnosť prijatá v decembri 2017, kvôli čomu sa Mohebpour nemohol zúčastniť kvôli prísnejším pravidlám cestovania.

Našťastie to nakoniec nakoniec dopadlo.

„Byť v tom čase iránskym občanom a so zavedenými novými politikami spoločnosti Trump, nemohol som to urobiť. Ale môj tím sa zúčastnil v mene spoločnosti! Odvtedy sme si podmanili nové výšky – od nášho úžasného kola financovania po nárast počtu maloobchodníkov na našej platforme. Je to mimoriadne vzrušujúci projekt! “Dodal.

Stojace pri nasadení

Vstúpenie na trh v odbore dropshipping bolo samozrejme viac ako len založením spoločnosti a poskytovaním služieb pre ňu. Tím spoločnosti Spocket musel pochopiť, aké problémy sú pre maloobchodníka online „udržiavanie zásob“ a „udržiavanie rizík na nízkej úrovni“.

Ak sa chceli vyniknúť medzi službami dropshippingu a dokonale prispôsobiť potrebám klienta alebo zákazníka, museli pochopiť, aké sú najväčšie problémy v dropshippinge a ako ich chce Spocket riešiť inak..

Dropshipping sa vo všeobecnosti obmedzuje na čínskych dodávateľov. Mesačné dodacie lehoty v tomto storočí okamžitého uspokojenia nefungujú. Aby mali maloobchodníci spravodlivú šancu na úspech zoči-voči obrom ako Amazon, musia byť dodacie lehoty krátke a konkurencieschopné.

Uprednostňuje sa miestne výrobky spolu s kvalitne testovanými, eticky vyrobenými výrobkami, a vzhľadom na to sme na palubách dodávateľov primárne zo Spojených štátov a EÚ znížili čas prepravy a zabezpečili, že kvalita sa netýka.

Vďaka svojej polohe ako služby, ktorá poskytuje nielen lepšie prepravné časy, ale aj kvalitné miestne produkty, robí z nich jeden krok nad priemernou prepravnou službou..

Spocket plán a ceny od marca 2019 (zdroj)

Tím tímu Spocket však nebol spokojný. Predovšetkým Mohebpour si uvedomil, že veľa obalov dodávateľov má tendenciu zatieniť značku maloobchodníka. Za účelom boja proti tomu vytvorili partnerstvá s kľúčovými dodávateľmi, aby sa používali iba neutrálne balenia a dodávateľ do faktúry pridá faktúru maloobchodníka..

Ak chcete pridať čerešňu navrchu, Spocket uľahčuje obchodníkom kontrolu produktov samotných predtým, ako ich pridajú do svojho obchodu pomocou vzorových objednávok, ktoré sú k dispozícii priamo na stránke s vyhľadávaním..

Riešením všetkých týchto problémov a poskytovaním služby, ktorá poskytuje kvalitu aj rýchlosť, sa spoločnosť Spocket pripravuje ako konečná dropshippingová služba pre online maloobchodníkov..

Nielen služba, ale riešenie

Napriek tomu, že Spocket bežal na všetkých valcoch, Mohebpour a jeho tím nikdy neprišli o to, o čo sa spoločnosť usiluje. A to musí byť viac ako len iná servisná spoločnosť, ale skôr riešenie pre maloobchodníkov.

Znamenalo to, že by si mali popraskať hlavy o tom, ako vyriešiť problém, ktorý trápia online maloobchodníkov už dlho.

Riešime problém skreslenia zásob o 1,1 bilióna dolárov a vytvoríme službu, ktorá umožní podnikateľom budovať svoju značku pri dropshippinge, produkovať kvalitné produkty od miestnych predajcov a urýchliť prepravu..

Spocket automatizuje všetky „nudné“ kúsky podnikania, aby sa maloobchodníci mohli zamerať na marketing, branding a konverzie.

Je to obrovská úloha pre spoločnosť staršiu ako jeden rok (!), Ale pre spoločnosť Spocket nejde len o ďalší úspešný príbeh, ale aj o preklenutie medzery medzi maloobchodníkmi a digitálnym trhom..

„Boli sme súčasťou tejto veľkej revolúcie v elektronickom obchode, ktorá umožňuje každému s pripojením na internet spustiť obchod a urobiť ho veľkým. Zaisťujeme, že vaše skúsenosti ako maloobchodníka sú bez škytaviek v oblasti získavania a dodávania produktov! “

Produktová platforma pomáha maloobchodníkom pri získavaní produktov

Nakoniec však motivujú Spocket svojich používateľov a Mohebpour nám hovorí, aké dôležité a potešujúce je vidieť maloobchodníkov, ktorí používajú Spocket pre svoje online obchody..

„Našou najväčšou motiváciou je posilniť postavenie podnikateľov: svedectvo o tom, že tisíce maloobchodníkov, ktorí začínajú podnikať cez Spocket, je neskutočné. Sme nesmierne vďační a ohromení množstvom úžasných obchodov, ktoré zásobujú produkty Spocket a robia z nich svoj vlastný, s ich jedinečným štýlom. “

Vďaka nulovým predbežným nákladom, automatizovanému spracovaniu a overeným výrobkom sa spoločnosti Spocket podarilo skrátiť dobu výstavby obchodov o polovicu a poskytnúť spoľahlivé zdroje pre maloobchodníkov: vplyv, ktorý skutočne majú na trhu, ich núti tlačiť k dosiahnutiu väčšieho množstva!

Dosahovanie úspechu a lámanie míľnikov

Spocket je tu už asi rok, ale už sa mu podarilo vyložiť pomerne veľa míľnikov a úspechov. Generálny riaditeľ Mohebpour úprimne spomína, ako sa im podarilo získať investorov počas programu Techstars a expandovania do WooCommerce..

Celá cesta Spocketu bola obrovská horská dráha – s mojou neschopnosťou ísť do programu Techstars, napriek tomu, že som sa uzavrel s 1,5 miliónom kola s investormi, ako sú Mistral Venture Partners, 7 Gate Ventures, Panache Ventures a urýchľovač Plug and Play..

… rozšírili sme sa na WooCommerce minulý mesiac (august 2018), čím sme ďalším maloobchodníkom poskytli šancu na zefektívnenie ich podnikania, a to je veľký míľnik.

Aplikácia Spocket Shopify (Stiahnuť ▼)

Doplnok Spocket WordPress (Stiahnuť ▼)

Ďalším veľkým medzníkom pre spoločnosť Spocket bolo oslovenie 25 000 maloobchodníkov za menej ako rok, pričom ich počet stále stúpa. Stačí povedať, že ich tvrdá práca sa vypláca.

Dnes spoločnosť Spocket podporuje maloobchodníkov na všetkých piatich kontinentoch tým, že im pomáha pri zavádzaní a rozširovaní svojich internetových obchodov. Pokiaľ ide o samotný tím, rozšírili sa z dvojčlenného tímu so sídlom vo Vancouveri na 11 členov s návrhármi v Indii, vývojármi v Brazílii a operáciami na Filipínach. To všetko tiež ukazuje silu spoločnosti v rozmanitosti.

Budova pre budúcnosť (a pre používateľov)

Aj keď má Spocket v súčasnosti veľa úspechov, Mohebpour a tím stále sledujú budúcnosť, ktorú pre spoločnosť plánujú veľké veci.
Saba Mohebpour, zakladateľka Spocket

„Plánujeme uviesť Spocket na iné platformy, s výnimkou WooCommerce a Shopify, takže bez ohľadu na to, kde je podnikateľ na internete, môžu rýchlejšie rásť s Spocket.

Tešíme sa na budovanie vedomostnej základne pre maloobchodníkov, o ktorej by sa malo hovoriť, keď začínajú na tejto epickej ceste, a čo je najdôležitejšie, tešíme sa na poskytnutie rýchlych riešení pre viac maloobchodníkov po celom svete. “

Kľúčovou súčasťou budovania lepšej platformy so službou Spocket je porozumenie ich používateľom. Pre malé a stredné podniky to znamená umiestniť sa ako perfektná platforma, ktorá používateľom pomôže rozvíjať ich podnikanie.

Spocket je navrhnutý na pomoc malým a stredným podnikom v mierke.

Ako podniky rastú, je pomerne ťažké sledovať zásoby alebo individuálne spracovávať každú objednávku: riadime a automatizujeme všetku manuálnu prácu, aby obchodníci mohli naliať všetku svoju pozornosť na reklamu, marketing, optimalizáciu obchodu, udržanie zákazníkov: všetky dôležité časti úspešného online obchodu.

Mohebpour pokračuje: „Maloobchodníci môžu pridávať výrobky od viacerých dodávateľov bez problémov s povoleniami a zmluvami, pretože sme to riešili: to umožňuje, aby maloobchodníci mali k dispozícii širšiu škálu produktov, nehovoriac o našich exkluzívne hlboko zľavnených cenách. Rýchlejšie, plynulejšie a lepšie podniky boli výsledkom spoločnosti Spocket! “

Dropshipping na inej úrovni

Je ťažké pre akúkoľvek spoločnosť alebo startup, aby vynikli, keď ste konfrontovaní s morom konkurentov, ale napriek tomu, že je len jeden rok starý, dokázal Spocket nielen urobiť to, že s ich dropshippingovou službou robia to v celku. na inej úrovni.

Dosiahnutie tejto úrovne úspechu však nebolo ľahké a všetko záviselo od skutočne vášnivého tímu. CEO Saba Mohebpourová to hovorí najlepšie, keď popisuje ľudí v Spocket:

Sme tím zložený z vášnivých zvedavých ľudí z celého sveta; Počúvame našich zákazníkov a neustále sa venujeme vývoju Spocket k lepšej verzii.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map